مطالب مرتبط:
رییس جمهور پس از بازدید از مجموعه تولیدی صنایع شیر ایران و در جمع خبرنگاران: تلاش دولت ، مردم و کارآفرینان باید بر تولید بیشتر با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر باشد/ سرمایه، فناوری و بازار از پایه های اصلی رونق تولید است/ راه تشویق مردم به مصرف بیشتر لبنیات،افزایش تولید و مدیریت قیمت است
مردم دولت را در تحقق رونق تولید همراهی کنند
اقدامات عملی بانک سپه برای تحقق اهداف دولت؛ کمک به رونق تولید، رفع مشکلات معیشت و تسهیل ازدواج جوانان
رونق تولید در گرو حمایت بیشتر دولت و بانک ها از صنایع است
رونق تولید در مناطق روستایی با تسهیلات بانک سینا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 30 فروردین 1398 ساعت 03:452019-04-18اقتصادي

پنج وظیفه دولت در زمینه رونق تولید/ معرفی کارآفرینان عرصه‎های روستایی


ـ معاون امور دهیاری‎های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، ضمن تشریح وظایف دولت در نهاد متبوع خود در زمینه رونق تولید بیان کرد: - بالغ بر 2 هزار و پانصد نفر از کارآفرینان عرصه های روستایی را شناسایی و منتخبان آن ها در قالب دو کتاب کارآفرینان عرصه‎های روستایی 1 و 2 به همه هم وطنان و به ویژه روستاییان معرفی کردیم.

سعیدرضا جندقیان بیدگلی، معاون امور دهیاری‎های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در گفت وگو با ایکنا"، به بیان نکاتی درباره لوازم رونق تولید در سال جاری پرداخت و گفت: یکی از زیباترین نام هایی که برای این سال با توجه به تحریم ها و فشارهایی که بر کشورمان وارد است، متصور بودیم، همین رونق تولید بود چراکه بنیان های تولید در هر جامعه بر توان نیروی انسانی مؤثر و منابع آن سرزمین وابسته است و کشور بزرگ ما این قابلیت را داراست با همت و عزم و تلاش در هر شرایطی می تواند با رونق تولید بیانگر توان خود باشد.

شایان ذکر است سه عنصر اصلی در هر تمدن و در هر کشوری که آن را سر پا نگه می دارد و باعث ارتقا و پیشرفت آن می شود شامل جمعیت، هنر و تولید است.

نقش روستاییان در رونق تولید وی با اشاره به نقش روستاییان در رونق تولید افزود: روستاهای ما در حدود سی سال اخیر اثر زیادی در تولید ناخالص ملی داشته اند و درصد اثرگذاری آن ها در حدود 20 درصد بوده است.

با توجه به اینکه تغییراتی در جمعیتی روستایی و افزایش شهرنشینی به وجود آمده و به تبع آن اقتصاد روستایی و شهری ما هم دگرگون شده است لذا این عدد اندکی کم تر شده است بنابراین باید سعی کنیم درصد نقش آفرینی روستاییان در اقتصاد کشور را افزایش داده و آن را حفظ کنیم.

جندقیان اظهار کرد: مقام معظم رهبری با توجه به هوشمندی و قابلیت هایی که در کشور می بینند امسال را با عنوان رونق تولید نامگذاری کردند تا بتوانیم به میزان بیشتری از ظرفیت های کشور استفاده کنیم.

ما دارای کشور بسیار توانمندی هستیم.

کشور ما چهار فصل است و در هر منطقه ای از آن می توانیم محصولات یا صنایع غذایی را داشته باشیم و کارخانه های متعددی در این راستا تأسیس کنیم.

تلاش برای افزایش ضریب تولید و اشتغال در میان روستاییان معاون امور دهیاری‎های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور با اشاره به نقش دهیاران در رونق تولید بیان کرد: در حدود 37 هزار و 48 مدیر جوان و توانمند با عنوان دهیاران در کشور وجود دارند که این افراد برای ظرفیت سازی و ایجاد اشتغال و همچنین درآمدهای پایدار تلاش می کنند.

وی درباره نقش سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در رونق تولید و اشتغال و ثروت آفرینی گفت: این سؤال خوبی است و باید تأمل زیادی در مورد آن صورت گیرد.

ما وظیفه مستقیمی برای ایجاد اشتغال نداریم اما مدیران عرصه های روستایی ما نیازمند آن هستند که به درآمد پایداری برسند و این درآمد پایدار، افزایش ضریب اشتغال را به همراه خود دارد و با توجه به اینکه ضریب اشتغال در عرصه های روستایی کمتر از مناطق شهری است لذا سعی ما بر این بوده که زمینه های تولید و ثروت آفرینی در عرصه های روستایی را با ارائه الگوهای جدید به نام دهیاری ها قوام دهیم.

پنج وظیفه وزارت کشور در زمینه رونق تولید جندقیان تصریح کرد: به همین منظور دولت پنج وظیفه اصلی را در نظر داشته که مورد اول این بوده که صدور مجوزهای لازم برای انجام فعالیت ها را صادر و مورد دوم هم این بوده که هماهنگی بین دستگاه های متناظر در شهرها را برای صدور مجوزها افزایش دهد.

وظیفه سوم ارائه تسهیلات کافی به روستاییان است.

اقدام چهار این بود که مشارکت بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی افزایش یافته و وظیفه پنجم مشارکت دادن مردم در تولید، اشتغال و ثروت آفرینی است.

معاون امور دهیاری‎های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور ادامه داد: در این راستا دولت و وزارت کشور سعی کرده اند با اهتمام جدی این پنج وظیفه را به خوبی انجام دهند تا شاهد ارتقای سطح توانمندی روستاییان با ارائه الگوهای اشتغال و کارآفرینی باشیم.

تفاهم با پست بانک برای حمایت از رونق تولید در روستاها معاون امور دهیاری‎های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور یادآور شد: ما با پست بانک جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه ای را امضا کردیم تا از منابع سازمان دهیاری ها و شهرداری ها که در اختیار پست بانک بود، طرح های دهیاران برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار تأمین مالی شود و در این راستا تاکنون حدود 140 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

جندقیان ادامه داد: این کار بزرگی است چراکه ما به صورت مستقیم وظیفه اشتغال آفرینی بر عهده نداریم لذا معتقدم که این اقدامی جدید در عرصه های روستایی است و در سال های آینده بازدهی آن را به خوبی مشاهده خواهیم کرد.

شناسایی کارآفرینان عرصه‎های روستایی معاون امور دهیاری‎های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور تأکید کرد: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای اینکه اعتماد به نفسی برای عزیزان روستایی حاصل شود اعلام کرده که دهیاران، به شناسایی کارآفرینان عرصه های روستایی اقدام کنند.

این کارآفرینان ممکن است خود روستاییان یا کسانی باشند که خارج از روستا هستند که از خارج از شهر آمده و در روستا سرمایه گذاری کرده و محصولات را به شهرها می برند لذا باعث افزایش اشتغال و درآمد روستاییان می شوند.

وی در پایان اظهار کرد: ما بالغ بر 2 هزار و پانصد نفر از کارآفرینان عرصه های روستایی را شناسایی کردیم که منتخبان آنها را در قالب دو کتاب کارآفرینان عرصه‎های روستایی 1 و 2 به همه هم وطنان و به ویژه روستاییان معرفی کردیم.

به نظرم دهیاران و سایر کسانی‎که دستی بر اقتصاد روستایی دارند می‎توانند با مطالعه این کتاب ، به الگوهایی شفاف و روشن دست پیدا کنند تا ان شاءالله الگو و نمونه ای باشد برای اینکه از آن، رهیافت جدیدی برای توسعه و اشتغال روستایی حاصل شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: روستایی - تولید - سازمان شهرداری - کشور - روستاییان - دهیاری - کارآفرینان - وزارت کشور - شهرداری - افزایش - معاون - وزارت - دهیاران - مقام معظم رهبری - هایی - اشتغال - اقتصاد - درصد - نیروی انسانی - صنایع غذایی - روستاهای - زیباترین - دولت - کارخانه - پیشرفت - رهبری - وظیفه - جامعه - کشوری - تحریم

آخرین اخبار سرویس:
اختصاص زمین رایگان به سرمایه گذاران هتل در 500 نقطه کشور

استخدام تراشکار و فرزکار ماهر جهت یک شرکت در مشهد

استخدام برنامه نویس BackEnds در یکتا فلز خاور میانه

استخدام کارشناس بازرگانی جهت بخش صادرات یک شرکت معتبر

پرونده مسکن مهر در خراسان جنوبی بسته شد

انبارهای شهرستان نیر به سامانه مراکز کالا مجهز می شوند

تولید در صنایع متاثر از تحریم نفتی در گرو حمایت دولت است

ثبت وقف 5 میلیارد ریالی در قوچان

تولید در صنایع متاثر از تحریم نفتی در گرو حمایت دولت است

انبارهای شهرستان نیر به سامانه مراکز کالا مجهز می شوند

پرونده مسکن مهر در خراسان جنوبی بسته شد

درمان ناباروری نیازمند افزایش پوشش بیمه ای است

ماجرای سرمایه گذاری داماد وزیر با پول معلمان برای خرید خودروهای لوکس و موتوری که قیمت آن به اندازه ده پراید 50 میلیون تومانی است| نماینده دادستان: هادی رضوی متهم خرد نیست

وضعیت پیچیده پرسپولیس و بازیکنان خارجی برای ادامه کار

توضیحات همتی درباره تخصیص ارز به کالاهای اساسی

پاورپوینت برج های مسکونی کیش

پاورپوینت شاخص قیمت چیست

قیمت ها در بورس کاهشی شد

رونمایی از پیراهن جدید میلان +عکس

ارز 40 و 50 هزار تومانی در ایران رویایی بیش نبود

روزی جهانی به نام زنبور عسل

جابجایی مسافر در مسیرهای ریلی به مشهد افزایش یافت

کمبود سرانه خدماتی در حوزه سکونتگاه های غیررسمی در خراسان جنوبی

بیش از 2300 نفر در طبس متقاضی زمین و مسکن هستند

تقلبی بودن شیر 99 درصد لبنیاتی های سنتی همدان

تصویب طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

هفت زندانی مالی هشجین خلخال آزاد شدند

ضرورت تامین منابع مالی مورد نیاز کشور از منابعی غیر از نفت

90 درصد بهای خرید گندم کشاورزان خوزستانی پرداخت شده است/ فعالیت 106 مرکز خرید گندم در استان/ حتی از درون آب نیر گندم برداشت کردیم

سفرمعاون مجری طرح گندم کشور به مهاباد؛

بهره برداری از 14 طرح در پایتخت

استخدام کارشناس فروش و بازاریاب در تهران

استخدام بازاریاب در مجموعه عصر فرا ارتباط در خراسان رضوی

همتی مطرح کرد: کاهش دو هزار تومانی دلار تنها در چند روز؛ مردم در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند

آستان قدس رضوی 200 یتیم تهرانی را مورد حمایت قرار داد

طلا طی 8سال گذشته چقدر گران شد؟

52بنای تاریخی شهرستان داورزن نیازمند مرمت

بیش از 2300 نفر در طبس متقاضی زمین و مسکن هستند

ضرورت بازنگری در ظرفیت های مغفول استان / وجود 6 میلیارد تن ذغال سنگ شناسایی نشده در طبس/دسترسی به دو کریدور بین المللی بدون یک کیلومتر آزاد راه

انصاف و مردم داری کسبه در بازار

قانون خصوصی سازی باید بازنگری شود

تامین زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه

استخدام کارمند فروش خانم در یک مجموعه پت کلینیک در تهران

رنگرزی گیاهی، هنر در حال فراموشی

زور شورای رقابت به قیمت خودرو می رسد؟

تجویز نسخه برای اجاره

رییس کل بانک مرکزی: دلار 50000 تومانی رویا بود| مردم در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند| فشار های دشمنان نمی تواند تأثیری در کشور داشته باشد| آینده خوبی در انتظار اقتصاد ایران است

مجوز شورای شهر به شهرداری ،برای ساخت سامانه زباله سوز

قیمت آپارتمان در منطقه بریانک + جدول

سطح کشت کلزا در خراسان شمالی 40 درصد افزایش یافت

طرح هادی گردشگری محور توسعه روستاهای سمنان می شود

مجوز شهرداری مشهد برای ساخت سامانه زباله سوز

گوهر تراشی کسب و کاری ساده اما پُرسود در لرستان

واردات خودروی هیبریدی همچنان ممنوع است

سطح کشت کلزا در خراسان شمالی 40 درصد افزایش یافت

رونمایی از پیراهن فصل آینده میلان

استخدام مدیر مالی با حداقل 5 سال سابقه کار مفید در تهران

حمایت از اشتغالزایی و تامین آینده با طرح «مهر آتیه نوین» بانک قرض الحسنه مهرایران

عبور تعداد کاربران «بام» از مرز 3/5 میلیون نفر

استخدام کارشناس فروش متاهل آقا در تهران

استخدام کارشناس فروش سازمانی ،حسابدار فروش در تهران

پروژه کامل مسکونی 4 طبقه

نسل جدید کادیلاک اسکالید سال آینده میلادی از راه می رسد

واردات خودروی هیبریدی همچنان ممنوع است

واریز کمک هزینه سبد کالا به حساب مددجویان

آغاز مجدد صدور کارت های ملی هوشمند

پیگیری آخرین وضعیت سیر کاران

نیروگاه سیکل ترکیبی برق در پیشوا احداث می شود

حاشیه های افتتاحیه فاز اول موزه ملی ورزش/ از حضور جهانگیری تا کمبود صندلی برای نشستن+ عکس

نیروگاه سیکل ترکیبی برق در پیشوا احداث می شود

فاز آزمایشی سامانه شامخ راه اندازی می شود

نعمت زاده نماینده تام الاختیار وزیر صمت در کنسرسیوم توسعه فاز 14 پارس جنوبی شد+سند

بولت نانو برقی / نتیجه همکاری سریع ترین مرد دنیا و شریک ایرانی

جشن اختتامیه مسکن مهر در خراسان جنوبی

حذف سکونتگاه های غیررسمی اولویت راه و شهرسازی است

گلدن اسکرب، اولین خودرویی که از کویر صحرا گذشت

استخدام مهندس عمران در برند برتر املاک ایران در تهران

استخدام کارمند فروش و بازاریاب میدانی در تهران

استخدام فروشنده بصورت تمام وقت در تهران

استخدام مدیر فنی( الکترونیک/کامپیوتر)با مزایا در تهران

اصلاح نظام مالی در امارات با هدف ایجاد مرکز سرمایه گذاری منطقه

حذف سکونتگاه های غیررسمی اولویت راه و شهرسازی است

جابجایی مسافر در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد افزایش یافت

حذف بازیگر زن به خاطر سگ، مردهای بازیگر با همان عکس ها روی آنتن!

سیاست های جمعیتی از دیروز تا امروز

دلهره در بازار ارز | سکه 300 هزار تومان ریخت

جابجایی مسافر در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد افزایش یافت

قیمت کالاهای اساسی در کردستان بالاتر از میانگین استان های کشور نیست

اصلی ترین کالاهای صادراتی ایران کدامند؟

خطوط ریلی سمنان در خدمت اشتغال پایدار است

انتصاب مناف هاشمی به عنوان معاون شهردار صحت ندارد

دو روش «فک رهن» سند ملکی در بانک مسکن

اطلاعیه تمدید مهلت خرید سهام موسسه اعتباری کوثر با نماد و کوثر

استخدام کارشناس مهندسی فروش (رشته عمران)در شرکت PMA /مشهد

قدردانی رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) از مدیرعامل بانک کشاورزی

حمایت بانک صادرات ایران از دومین همایش گفت وگوهای انتقال تجربه

تولید رمز یکبار مصرف با رمزنت بانک شهر

شفاف سازی صورت های مالی 12 ماهه بانک سینا

بانک سامان، محبوب ترین بانک ایران در سال 1397

گروه اصلی کالاهای صادراتی ایران کدامند؟

پنج وظیفه دولت در زمینه رونق تولید/ معرفی کارآفرینان عرصه‎های روستایی

پنج وظیفه دولت در زمینه رونق تولید/ معرفی کارآفرینان عرصه‎های روستایی