مطالب مرتبط:
آیا قیمت مسکن در اردیبهشت 98 ثابت می ماند؟
قیمت وام مسکن ثابت ماند
وام مسکن ثابت ماند اما قیمت مسکن نه!
قیمت وام مسکن ثابت ماند
قیمت مسکن تا نیمه اول سال آینده ثابت می ماند/ تاثیر تعادل نرخ ارز بر بازار مسکن
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 فروردین 1398 ساعت 18:222019-04-15اقتصادي

آیا قیمت مسکن در اردیبهشت 98 ثابت می ماند؟


- اکوفارس: همزمان با افزایش 100 درصدی قیمت مسکن در سال گذشته امیدواری برای ثابت ماندن قیمت ها در بازار مسکن وجود دارد.

به گزارشاکوفارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بازار مسکن به عنوان یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی ایران همزمان با آغاز سال جدید دچار نگرانی هایی از سوی خریداران شده است به طوری که بسیاری از کارشناسان و مسئولان بخش مسکن معتقد هستند که این بازار در سال جدید دچار رکود تورمی شدیدی می شود که نتیجه آن تنها گریبانگیر خریداران بخش مسکن خواهد شد؛ از سوی دیگر آمار هایی که اخیراً از سوی وزارت راه و شهرسازی درباره بازار مسکن در اسفند 97 منتشر شد نشان داد که متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان 9.

3 درصد نسبت به بهمن 97 افزایش یافت و قیمت هر متر مربع آپارتمان نیز به 11 میلیون و 9 هزار تومان رسید، این در حالی است که در بهمن ماه سال گذشته متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی 10 میلیون و 66 هزار تومان گزارش شده بود.

قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه یک، به 24 میلیون و 555 هزار تومان رسید همچنین بررسی متوسط قیمت مسکن در اسفند سال گذشته با اسفند سال 96 نشان دهنده رشد 95.

5 درصدی قیمت ها بود چرا که در اسفند 96 هر متر مربع واحد مسکونی 5 میلیون و 628 هزار تومان معامله می شد.

آمار ها و گزارش های میدانی حاکی از آن است که منطقه یک باز رکورددار قیمت ها بوده و قیمت هر متر مربع آپارتمان در این منطقه به 24 میلیون و 555 هزار تومان رسیده و رشد 13.

55 درصدی داشته است، همچنین قیمت ها در این منطقه نسبت به اسفند سال 96، 137 و نیم درصد رشد داشته است.

در بین مناطق 22 گانه تنها منطقه 12 ، کاهش 7 دهم درصدی قیمت ها را به خود اختصاص داده است که جای تعجب هم ندارد، با توجه به آنکه منطقه 12 جزء مناطق فرسوده تهران به شمار می رود کاهش قیمت در این منطقه عجیب نیست، اما دولت در سال 97 وعده های بسیار زیادی درباره نوسازی بافت های فرسوده این منطقه داده بود که از میان این قول ها تنها طرح چند محله از این منطقه تهیه شده است بنابراین کاهش قیمت ها در این منطقه طبیعی است.

ورود دلالان و سوداگران به بافت های فرسوده و خریداری ملک های کلنگی باعث شده است که قیمت زمین و ملک کلنگی در این محدوده افزایش یابد به طوری که در برخی از مناطق جنوبی تهران، 100 متر زمین به یک میلیارد تومان هم رسیده است و این خود جای نگرانی دارد.

طرح بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده در سال گذشته از سوی رییس جمهور مطرح شد و به تمامی دستگاه های مسئول از جمله وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و وزارت نیرو ابلاغ شد که اراضی مازاد خود را در اختیار دولت برای اجرای این طرح قرار داده و در نوسازی بافت های فرسوده با وزارت راه و شهرسازی همکاری های لازم را داشته باشند، اما به گفته وزارت راه و شهرسازی و همچنین معاونت بازآفرینی شهری دستگاه های مذکور هنوز هیچ یک از اراضی مازارد خود را تحویل نداده اند.

اسلامی وزیر راه و شهرسازی در پیام خود بمناسبت نوروز 98 اعلام کرد که امسال در بخش مسکن، تولید رونق خواهد گرفت و مسکن یکی از اولویت های اصلی وزارت راه و شهرسازی خواهد بود به طوری که با ساخت مسکن در شهر های جدید و همچنین اجرای کارت اعتباری مصالح ساختمانی سعی خواهیم کرد قیمت ها را در بخش مسکن کنترل کنیم.

افزایش قیمت مسکن با افزایش 60 درصدی اخذ مالیات از سازندگان فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه سازان کشور در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی، با بیان اینکه اقتصاد را نمی شود سرکوب کرد و قیمت مسکن را سیاست های سرمایه گذاری بازار مشخص می کند، گفت: در فروردین امسال دولت مالیات سازندگان را 60 درصد افزایش داد و به سازمان های امور مالیاتی این موضوع را ابلاغ کرده است که همین امر خود زمینه ساز افزایش قیمت مسکن خواهد شد.

وی گفت: در قیمت مسکن فاکتور و نهاده های بسیار زیادی تأثیرگذار هستند و از سوی دیگر همزمان با افزایش نرخ تورم، قیمت مسکن هم به طور قطع افزایش می یابد.

پور حاجت اظهار کرد: بخش تولید به عنوان یک بخش بحران زده نباید تحت تأثیر اقدامات دستگاه های دیگر باشد به طور مثال دستگاه های مرتبط مانند آب، برق و شهرداری ها با اخذ عوارض از سازندگان انگیزه آن ها را برای ساخت مسکن کاهش می دهند همین موضوع زمینه ساز روند نزولی تولید می شود.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور توضیح داد: افزایش قیمت مسکن و همچنین هزینه های تولید مسکن باعث می شود که سازندگان قیمت تمام شده مسکن را افزایش دهند که نتیجه آن کاهش قدرت خریداران به ویژه اقشار ضعیف و متوسط جامعه خواهد بود، بنابراین دولت باید درباره اخذ مالیات از سازندگان و تولیدکنندگان مسکن یک تجدیدنظر و بازنگری اساسی کند.

وی اظهار کرد: افزایش بیش از 90 درصدی قیمت مسکن در سال گذشته باعث شد که بازار وارد دوران رکود تورمی شدیدی شود بنابراین دولت باید در سال جدید با بهبود فضای کسب و کار و همچنین استفاده از بخش خصوصی این حوزه را تقویت کند.

پورحاجت با بیان اینکه در بخش اخذ مالیات قانون به صورت درست و صحیح رعایت نمی شود گفت: هم اکنون بخش خصوصی در حوزه مسکن در مقایسه با سایر بخش ها بیشتر فعالیت می کند، اما افزایش مالیات از سازندگان این بخش به عنوان هدیه دولت به این حوزه باعث شده است که چرخه تولید مسکن دچار لغزندگی شود.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور تأکید کرد: افزایش 60 درصدی اخذ مالیات از سازندگان مسکن نه تنها تورم زا خواهد بود بلکه تعادل و همچنین چرخه تولید را با مشکل مواجه می کند.

ثبات بازار مسکن در گرو افزایش نیافتن قیمت ارز است حسام عقبایی نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی، با بیان اینکه طی سال گذشته شاهد یک رکود تورمی شدید در بازار مسکن بوده ایم، گفت: همواره این رکود تورمی از نیمه دوم سال 97 آغاز شده و تا فروردین ماه امسال ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در یک ماه گذشته تغییر محسوسی در میزان معاملات ایجاد نشده و قیمت ها به اصطلاح مشاوران املاک هنوز مشخص نشده است، اما از نیمه دوم اردیبهشت قیمت های بازار مسکن مشخص می شود و گزارش های میدانی هم نشان می دهد که اگر قیمت ارز افزایش یابد به طور قطع قیمت مسکن هم روند صعودی خواهد داشت.

نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک توضیح داد: در اردیبهشت قیمت های جدید بازار مسکن نهادینه می شود و اگر قیمت ارز در بازار اقتصادی کشور تغییر نکند می توان امیدوار باشیم که بازار مسکن به یک ثباتی خواهد رسید.

عقبایی تصریح کرد: به دلیل افزایش 100 درصدی قیمت مسکن در سال گذشته میزان معاملات مسکن کاهش بسیار چشمگیری داشته و همین موضوع باعث شده است که بسیاری از خریداران مسکن به حومه کلانشهر ها مهاجرت کنند که این خود برای کلانشهری مانند تهران چشم انداز بسیار خوبی ندارد.

بر اساس این گزارش دولت به ویژه وزیر راه و شهرسازی در شرایطی تمایل چندانی به افزایش نرخ تسهیلات ندارند که این میزان وام در نظرگرفته شده برای خرید مسکن به هیچ عنوان جوابگوی قیمت ها نیست و از سوی دیگر نیمه تمام ماندن بسیاری از طرح های مسکن مهر باعث شده است که خریداران مسکن نا امید شوند.

بنابراین دولت باید در سال جدید اقدامات لازم را برای ثابت نگه داشتن قیمت ها انجام دهد تا شاید نقطه امیدی در بین اقشار ضعیف و متوسط جامعه برای خرید مسکن ایجاد شود.


کلید واژه ها: قیمت - منطقه - مسکن - بازار مسکن - قیمت مسکن - فرسوده - آپارتمان - درصد - وزارت - بازار - افزایش - وزارت آموزش و پرورش - وزارت راه و شهرسازی - گزارش - مناطق - نوسازی - بافت - کاهش - آغاز سال جدید - آموزش و پرورش - کاهش قیمت ها - تهران - وزارت نیرو - رییس جمهور - رکود تورمی - خبرنگاران - قیمت زمین - وزارت راه - رکورددار - جدید

آخرین اخبار سرویس:
قطع گاز جایگاه هایCNG و چند شرکت صنعتی بزرگ مازندران

بنزین چگونه پول کثیف تولید می کند؟

خرید تضمینی 30 هزارو 869 تن گندم در استان بوشهر

14 میلیون تن گندم، آماده عرضه است/ افزایش نرخ ارز، وسوسه قاچاق محصولات کشاورزی را افزایش داده است/ پرداخت خسارات سیل به گندم های آبی تا 5 میلیون تومان افزایش یافت

سرمایه گذاری در بخش تولید دام و طیور زنجان 2 درصد رشد یافت

بازار دو نرخی؛ راه حل بحران کاغذ!؟

افزایش قیمت بنزین در کالیفرنیا

عروسی با لوازم خانگی دست دوم!

خداحافظی سامسونگ و ال جی از بازار ایران

استخدام 5 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در گیلان

استخدام فوق دیپلم برق و مکانیک جهت مونتاژ در اصفهان

واکسیناسیون بازار با راه اندازی بازار متشکل ارزی

استخدام کارگر جهت میز فروشی در اصفهان

ترافیک سنگین در اثر هجوم آب از مسکن مهر به ورودی غربی نکا

استخدام کارشناس فروش حرفه ای خانم در تهران

سرمایه گذاری در بخش تولید دام و طیور زنجان 2 درصد رشد یافت

ایجاد بیش از 4 هزار فرصت شغلی برای مددجویان استان زنجان

استخدام حسابدار خانم جهت شرکت تولیدی پوشاک در کرج

استخدام کارگر جهت کار خدمات برشکاری MDF در بندر عباس

استخدام کارشناس حسابداری جهت کار در درمانگاه در کرج

استخدام فروشنده آقا جهت کار در پوشاک مردانه در قم

استخدام 8 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر پتروشیمی در تهران

استخدام حسابدار تولید و بازرگانی در شرکت دستگیره سازی - کرج

استخدام کارآموز فروش تور داخلی ، خارجی ، اروپا به شرط استخدام

افزایش 400 هزارتومانی حقوق فرهنگیان اجرا شد

دمای 8 شهر استان کرمانشاه زیر صفر رفت

بنادر گردشگری قشم روز چهارشنبه تعطیل است

790 کیلومتر خط انتقال گاز در لرستان ایجاد شد

شبکه آب 13 روستای بخش مرکزی اهواز وارد مدار شد

فروش نفت ایران به صفر نخواهد رسید

افزایش سرمایه گذاری با کاهش روند اداری میسر است

افزایش حقوق 400 هزار تومانی فرهنگیان اعمال شد

هر خودرو 14 برابر یک ایرانی یارانه می گیرد/ وام 2.5 میلیون تومانی برای گاز سوزکردن خودروها/ اصحاب رسانه در اولویت دریافت وام

افزایش سرمایه گذاری با کاهش روند اداری میسر است

تولید آبزیان در خلخال افزایش می یابد

790 کیلومتر خط انتقال گاز در لرستان ایجاد شد

فروش نفت ایران به صفر نخواهد رسید

ثبت بهترین تراز تجاری کشور در 50 سال اخیر

تداوم آماده باش همزمان با تشکیل «کمیته بازگشت» در خوزستان/ کاهش دما با شدت گرفتن بارش ها

ایرانی ها 4 برابر میانگین جهانی فروشگاه دارند

سردرگمی قیمتی در بازار مسکن

استخدام مدیر فروشگاه ،فروشنده ،صندوقدار در تهران

آمریکایی ها نمی توانند ایران را از بازار نفت خارج کنند

استخدام سه رده شغلی در شرکت راهسازی و ساختمانی معتبر

استخدام کارشناس ارشد شیمی در کارخانه تولیدی آرایشی و بهداشتی

آماری از نرخ باسوادی و بیسوادی در کشور

استخدام تراشکار، جوشکار، آهنگر، کارگر ساده و منشی در مشهد

قیمت گاز صادراتی و وارداتی در سال 96

استخدام کارمند فروش تور خارجی و کارآموز در شرکت مادیار سفر دنیا

استخدام اپراتور دستگاه smd آقا فوق دیپلم یا لیسانس الکترونیک

استخدام حسابدار ماهر جهت کار در کارگاه در کرج

استخدام تعدادی خودروی نیسان و ایسوزو مسقف با راننده

کشاورزان ایرانشهر ی برداشت گندم را آغاز کردند

تولید آبزیان در خلخال افزایش می یابد

استخدام روانشناس آقا جهت موسسه روانشناسی در کرج

شبکه آب 13 روستای بخش مرکزی اهواز وارد مدار شد

افزایش چشمگیر تردد مسافر و کالا با حذف هزینه روادید بین ایران و عراق

استخدام حسابدار خانم جهت گروه صنایع غذایی مزرعه ایرانیان - کرج

استخدام مانتو دوز ماهر و نیمه ماهر در کارگاه و منزل در قم

استخدام ظرفشور ماهر جهت کار در فست فود در قم

استخدام کارمند فروش خانم مسلط به همکاران سیستم در محدوده جردن

استخدام کارمند واحد تدارکات آقا با سابقه کار در تهران

استخدام کارمند فروش،کارمند واحد تدارکات در محدوده جردن

استخدام حسابدار خانم ترجیحاً مسلط به برنامه هلو در کرج

استخدام تعدادی راننده با ماشین مدل بالا جهت کار در هتل

استخدام تعدادی راننده پایه یک جهت داخل شهر در مشهد

بررسی بیش از 460 پرونده تخلف در تعزیرات قزوین

جدول/ افزایش تا 10 میلیون تومانی خودروها

فروش نفت ایران به صفر نخواهد رسید

غاری با قدمت 65 میلیون سال

مادامی که موانع تولید رفع نشود، رونق تولید در حد شعار می ماند

افزایش سرمایه گذاری با کاهش روند اداری میسر است

مردم استان مرکزی رتبه سوم کمک به مناطق سیل زده را کسب کردند

نرخ آپارتمانهای 100 تا 200متر در تهران+ جدول

8 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در هرمزگان پرداخت شد

استخدام رنگ کار حرفه ای، میکاپ کار و ناخن کار در البرز

سردرگمی قیمتی در بازار مسکن

کدام مناطق در تهران از نظر فرونشست در جهان رکورددار است

فیلمی که نیامده غوغا به پاکرد

بازپس گیری 79 ملک توسط شهرداری / باغ اراج بوستان عمومی می شود

مردم استان مرکزی رتبه سوم کمک به مناطق سیل زده را کسب کردند

استخدام ویزیتور محصولات بهداشتی حیوانات آقا با مزایا در البرز

استخدام اپراتور تولید در شرکت مهکام سنگ پارس در اصفهان

استخدام 2 ردیف شغلی در یک شرکت صنایع غذایی معتبر در تهران

کاهش حدود 10 درجه ای  دما در زنجان

دخل و خرج تئاتر به هم نمی خورد/هزینه 124 میلیونی یک نمایش برای گروهی جوان

ارزش «خانه داری» زنان ایرانی چقدر است؟

الفبای شرارت

8 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در هرمزگان پرداخت شد

خطوط قرمز در زمان تحریم

کرمانشاه تا آخر سال از صدر جدول بیکاری پایین می آید

سند جامع سلامت اردبیل تدوین شده است کاهش 11 درصدی سزارین در اردبیل

سرمایه گذاران برای تامین زیرساخت های گردشگری کنارک ورود کنند

عناوین روزنامه های خراسان رضوی در چهارم اردیبهشت

8 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در هرمزگان پرداخت شد

رونق تولید در گرو افزایش کیفیت تولید است

برگزاری همایش تخصصی «اصول تجارت با بازار عراق»

مطهرنیا: ایران اهرم فشار بر دیگر کشورها از طریق اوپک را دارد

استخدام کارشناس شیمی خانم جهت فروش مواد شیمیایی در مشهد

ضعف تقاضا در بازار ارز

آیا قیمت مسکن در اردیبهشت 98 ثابت می ماند؟

آیا قیمت مسکن در اردیبهشت 98 ثابت می ماند؟