مطالب مرتبط:
از رشوه 500 میلیونی به منتسب بانک مرکزی تا خرید ماشین و ساعت لوکس با پول مردم
اعطای وام کم بهره خرید خوردوهای لوکس توسط بانک ملی/ زندگی لاکچری مدیران با پول سپرده گذاران!
خرید خانه و ماشین لوکس با 6 میلیارد پول دزدی از بیمارستان
عملکرد مجلس از بعد نظارت بسیار ضعیف است/ منطقه آزاد نباید محلی برای خرید خودروی لوکس توسط برخی افراد باشد
اعطای وام کم بهره خرید خوردوهای لوکس توسط بانک ملی/ زندگی لاکچری مدیران با پول سپرده گذاران!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 فروردین 1398 ساعت 16:522019-04-15سياسي

خرید خودروی لوکس و ادکلن 50 میلیونی با پول مردم!


متهم درباره انجام سفر های خارجی نیز گفت: بله بنده سفر های خارجی تفریحی داشته ام که موضوع خاصی نیست، اما خرید ادکلن چند ده میلیونی که بازپرس به آن اشاره کرده اند کذب محض است.

- سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان موسسات اعتباری البرز ایرانیان، ولیعصر، فردوسی و آرمان در شعبه چهارم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در اولین و دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده، کیفرخواست قرائت شد.

گفتنی است؛ این پرونده 353 جلد دارد و سرمایه گذاران 91 هزار نفر هستند که تاکنون بیش از 6 هزار نفر از شکات به دادسرا مراجعه کرده و دادخواست ارائه داده اند.

به گفته قاضی صلواتی، از تیر 91 تا آذر 96، گردش کار مالی البرز ایرانیان 43 هزار میلیارد تومان و از اردیبشهت 94 تا اسفند 96، گردش کار مالی شرکت تعاونی ولیعصر 17 هزار و 600 میلیارد تومان بوده است.

رییس دادگاه همچنین تعهد باقی مانده البرز ایرانیان را تا روز دستگیری متهمان، 1400 میلیارد تومان و شرکت تعاونی ولیعصر را 259 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بانک مرکزی از طریق بانک تجارت 700 میلیارد تومان خط اعتباری ایجاد کرد که 630 میلیارد توسط بانک تجارت پرداخت و 16 هزار و 200 نفر از سپرده گذاران البرز ایرانیان تسویه شدند.

قاضی صلواتی گفت: از طریق بانک کشاورزی نیز برای شرکت تعاونی ولیعصر، 130 میلیارد خط اعتباری ایجاد شده است که 135 میلیارد تومان تاکنون هزینه کرده است و در واقع بیشتر از آن مقداری که گرفته، هزینه کرده و 15 هزار و 356 نفر را تسویه کرده است.

نماینده دادستان مشخصات متهمان را به شرح زیر اعلام کرد: 1.

امیر حسین آزاد، شغل بیکار، باسواد، شیعه، فاقد سابقه کیفری، بازداشت با قرار موقت از 95.

12.

16،2.

حسن قریانی متولد 54، با سواد، فاقد سابقه کیفری، بازداشت با قرار موقت از 96.

03.

28،3.

مهدی بهرامی حسن آبادی متولد 59، بیکار، متاهل، باسواد، فاقد سابقه کیفری و اتهام متهمان اول و دوم اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با علم به موثر بودن اقدامات در اخلال و افساد فی الارض و اتهام متهم ردیف سوم معاونت در اخلال عمده است.

در ابتدای این جلسه قاضی صلواتی از نماینده حقوقی شرکت تعاونی روستایی ایران خواست با حضور در جایگاه شکایت خود را اعلام کند.

نماینده حقوقی این شرکت گفت: اداره امور شرکت برعهده هیات مدیره و مدیرعامل شرکت های تعاونی است.

از جمله تخلفات مسئولان شرکت ولیعصر خرید املاک در تهران و غیره است.

مسئولان در جهت سوءاستفاده های مالی اقدام کردند و مسائل مالی روستاییان را در سایر بخش ها در جهت مصرف اشخاص خاص به مصرف رساندند.

وی افزود: تعاونی روستایی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده است و اداره امور شرکت ها و تعاونی ها مسئولیت هیات مدیره آن را برعهده دارد تا سازمان تعاونی مرکز ایران پس از انجام حسابرسی متوجه شد که اعضای هیات مدیره منابع را از تعاونی خارج و صرف مصارف مالی بدون اجازه سهامداران در بخش های دیگر کرده اند، مانند خرید مسکن در تهران و آمل و مشهد که مغایر با اهداف تعاونی هاست.

وی ادامه دارد: مسئولان تعاونی ولیعصر زیر چتر تعاونی ها سوءاستفاده کرده اند و به جای خدمات رسانی به بخش کشاورزی در جهت افزایش سود برخی از افراد از منابع استفاده کردند که بعد از انجام حسابرسی شرکت تعاونی ایران اقدام به شکایت کرده است.

در ادامه قاضی از امیرحسین آزاد مدیرعامل شرکت تعاونی ولیعصر خواست در جایگاه قرار گیرد و نسبت به اتهام افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی و جعل امضای روح الله رحمانی زاده و جعل مهر و خیانت در امانت از خود دفاع کند.

امیرحسین آزاد در دفاع از خود گفت: بنده هیچ کدام از اتهامات را قبول ندارم و اصلا تخلفی نکردم و در طول فعالیتم در صیانت از اموال مردم تلاش کردم و فکر می کنم کیفرخواست صادره تسویه حساب سیاسی با برخی از افراد است.

در جلسه قبل آقای آقامیری نماینده دادستان به اشتباه اعداد مطرح شده در کیفرخواست را بیشتر از ارقام موجود قرائت می کرد که امیدوارم سهوی باشد.

این متهم افزود: مطلب دیگر من در رابطه با برگزاری دادگاه به صورت علنی است و دادگاه علنی یعنی اینکه پخش عمومی داشته باشد، نه اینکه خبرگزاری ها مطالبی را از خودشان منتشر کنند.

مثلا در یک رسانه عکس ساختمانی چند طبقه را منتشر کرده اند و گفتند برای من است که اینگونه نیست.

من تخلفی نکردم و باید گفته شود این اتهامات بنا به چه اسنادی است.

بنده با بانک مرکزی و دادگاه کمال همکاری را داشتم، اما بانک مرکزی اصلا بنای ساماندهی تعاونی ها را ندارد.

من از روزی که روی کار آمدم صد ها نامه به بانک مرکزی ارسال کردم، برای اینکه مجوز بگیرم، اما جوابی ندادند.

بانک مرکزی می گوید که به نامه ها جواب داده است، اما چیزی به دست ما نرسیده است.

شاید نامه ای که ارسال کردند، در کشوی میز محل کار خودشان است.

من حتی به مسئولان عالی قضایی نامه زدم.

آقای سیف اعلام کرد که 7 هزار تعاونی در کشور وجود دارد که من یکی و کوچکترین آن ها بودم.

چرا تعاونی های دیگر به مشکل نخوردند.

بعد از ارسال نامه ها بانک مرکزی اعلام کرد که می توانید تابلوی موسسه مالی و اعتباری فردوسی را نصب کنید و بعد از آن هم گفت که اجازه تأسیس موسسه فردوسی را ندارید و از تابلوی موسسه آرمان استفاده کنید.

بانک مرکزی حتی یک نامه هم به ما نزده و همه چیز را شفاهی اعلام می کند تا هر زمانی که خواست زیر حرفش بزند.

آزاد گفت: بنده گفتم نه سهام و نه سود می خواهم و فقط بیایید پول مردم را تحویل بگیرید تا ما سراغ زندگی خود برویم.

وی خطاب به قاضی گفت: من تنها مجموعه ای بودم که کپی سرورم را در اختیار قرار دادم.

کدام بانک این کار را می کند و اگر تخلفی کرده بودم، سیستم آنلاین راه نمی انداختم و با کاغذ کار می کردم و در نهایت آن ها را آتش می زدم و می گفتم سندی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت تعاونی ولیعصر گفت: بنده یک روز هم متواری نبودم و اداره آگاهی هر زمان که تماس می گرفت، جواب می دادم.

این متهم تصریح کرد: به من می گویند چرا کار را ادامه دادید و باید می رفتید، در این صورت پول مردم را چه کار می کردم؟ دادسرای پولی و بانکی برای اینکه من را فراری دهد، چندین بار گفتند شما را می خواهیم بازداشت کنیم تا من بترسم، اما من فرار نکردم و در نهایت من را بازداشت کردند و درب شعبات موسسه را بستند و قطعا بعد از بسته شدن شعبات، مردم تجمع می کنند.

وی افزود: من 9 ماه در بازداشت بودم و در آن زمان یک بار هم از من درباره بانک مرکزی سوال نکردند، چرا که می گویند بانک مرکزی دولتی و حرفش سند است.

مدیرعامل شرکت تعاونی ولیعصرگفت : بانک مرکزی با اینکه می دانست موسسات زیان ده هستند، اما باز هم آن را سهام دار می کرد، مگر می شود بانک مرکزی از کار بانک ها و موسسات اطلاع نداشته باشد و اصلا موسسه کوثر و مهر اقتصاد کی مجوز گرفته است؟ هنوز اسم آن در اداره ثبت شرکت های موسسه بیسجیان است، اما در سراسر کشور تابلو موسسه مهر اقتصاد نصب کرده است.

این متهم گفت: ما بار ها گفتیم بیایید ما را تجمیع و ساماندهی کنید.

ما هم مسلمان هستیم، چرا به ما توجه نشد.

صد بار به بانک مرکزی نامه زدم، اما توجهی نشد.

البته خودم هم مقصر هستم و این بازداشت ها حق من است که وارد این سیستم کثیف بانکداری شدم.

تمام جهان سیستم شفافی دارد، اما بانک مرکزی فقط یک سایت دارد که در آن می گوید کدام موسسه مجوز دارد.

مدیرعامل شرکت تعاونی ولیعصر گفت: من حدود 48 زون کن را تحویل دادم و تمام کیفرخواست براساس اسناد خودم نوشته شده است، مگر پرونده من مالی نیست، پس چرا یک بار هم حسابرسی نشده است.

آزاد افزود: من اموالم را فروختم تا کار مردم حل شود.

من با 24 هزار نفر تسویه کردم و فقط 48 نفر مانده اند که هر کدام یک میلیارد گرفته اند و در صورتی که بازپرس می گوید 6 هزار نفر از شما شکایت کرده اند، در صورتی که همه از طریق بانک تجارت تسویه شده است و بازپرسی قبول نمی کند.

کل پول دریافتی از مردم 162 میلیارد بوده و شما بروید و ببینید از این 162 میلیارد تومان، چقدر ملک و ماشین خریداری شده است.

متهم ردیف اول پرونده ادامه داد: اساس تشکیل پرونده قبل از استجازه از رهبر بوده و در صلاحیت دادگاه ویژه نیست.

امیرحسین آزاد در ادامه لایحه دفاعیه خود را قرائت کرد و با اشاره به ایرادات کلی و شکلی در مرحله بازپرسی گفت: اساس تشکیل پرونده قبل از استیجازه بوده و در صلاحیت دادگاه های ویژه نیست، بنده به اتهامات بازپرس در اخذ آخرین دفاع اعتراض کردم، اما متأسفانه به این موضوع رسیدگی نشده و قرار جلب دادرسی برای بنده صادر شده است.

وی عدم کارشناسی و حسابرسی مالی در پرونده را ایراد دیگر کیفرخواست دانست و تصریح کرد: صدور دستور کارشناسی دقیق اموال را از محضر دادگاه استدعا دارم، چرا که در کیفرخواست به موضوع حیف و میل اموال اشاره شده است.

متهم ردیف اول افزود: با وجود اخذ رضایت شکات متأسفانه تعداد دقیق آن ها در کیفرخواست قید نشده است و مستندات موجود و مواجهه حضوری علی رغم تقاضا های اینجانب با بانک مرکزی از سوی بازپرس پرونده صورت نگرفته است.

وی با اشاره به تأمین لاین اعتباری با بانک تجارت گفت: قرارداد با بانک تجارت به درخواست اینجانب بوده و بنده به صورت داوطلبانه آن را امضا کردم.

وی ادامه داد: علی ابراهیم بای سلامی که از نام مؤسسه البرز ایرانیان سوء استفاده می کرد، در حال حاضر با قرار 6 هزار میلیارد تومانی در بازداشت است و با مواجهه حضوری مشخص شد که ایشان از فعالیت تعاونی البرز ایرانیان اطلاع داشته است، لذا استدعا دارم در این خصوص استعلام گرفته شود.

امیرحسین آزاد در خصوص اتهام کلاهبرداری گفت: بنده هیچگونه سوء نیتی نداشتم و هیچ مالی از سپرده های مردمی توسط اینجانب برداشت نشده و مانور متقلبانه برای بردن مال مردم انجام ندادم.

وی در ارتباط با اتهام جعل امضای روح الله رحمانی زاده و استفاده از سند مجعول گفت: هیچگاه امضای ایشان را جعل نکردم و نامه توسط آقای قریانی آماده شد و قرار بود برای امضاء به علی ابراهیم بای سلامی داده شود و سپس بنده نامه را به بانک مرکزی تحویل دادم که طی تماسی گفتند ایشان در دفتر نیستند و بنده از طرف خودم امضاء زدم، بنده امضای ایشان را شبیه سازی نکردم، اما فراموش کردم کلمه (از طرف) را بنویسم.

متهم ردیف اول در ارتباط با اتهام جعل مهر البرز ایرانیان گفت: این مهر به دستور اینجانب ساخته نشده است و همزمان با فروش البرز ایرانیان توسط علی ابراهیم بای سلامی تحویل قریانی شد و اساساً در زمان سرپرستی بنده از مهر استفاده نشده است.

وی در ارتباط با اتهام جعل مهر مؤسسه فردوسی و آرمان تصریح کرد: استفاده از این مهر در زمان فعالیت بنده نبوده است و تصدی اینجانب از سال 94 به بعد بوده است، در حالی که این مؤسسات سال 92 تأسیس شدند.

امیر حسین آزاد در رابطه با اتهام خیانت در امانت گفت: اولاً سوء نیت شرط تحقق این جرم است که با منتفی بودن سوء نیت، جرم خیانت در امانت نیز منتفی است.

استفاده از وجوه سپرده گذاران توسط اینجانب با حسن نیت و برای سرمایه گذاری بوده و وجوه دریافتی صرف سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات شده است.

وی در خصوص نصب تابلو های البرز ایرانیان، فردوسی و آرمان بیان کرد: اولاً نصب هیچکدام از تابلو ها در حوزه مدیریت اینجانب نبوده است و از طرفی طی نامه بانک مرکزی به مؤسسه فردوسی اعلام شد که سریعاً تابلو ها را تغییر دهند و نامه آن در پرونده موجود است.

امیر حسین آزاد در ارتباط با اتهام انجام مانور متقلبانه به قصد فریب سپرده گذاران و صدور اوراق خارج از میزان سپرده گفت: هیچ مالی از سپرده گذاران توسط اینجانب برده نشده و هیچ اوراقی بدون پشتوانه و هیچ ضمانتنامه ای در دوران مدیریت بنده صادر نشده است.

متهم ردیف اول گفت: خرید خودروی لوکس جهت سرمایه گذاری بوده و سفر های خارجی تفریحی که در کیفرخواست به آن اشاره شده نیز از محل های سپرده گذاران نبوده است و ادعا های موجود در کیفرخواست بدون دلایل و مستند است.

وی افزود: بنده با هیچ شخصی تبانی نکردم و در کیفرخواست مشخص نشده که نحوه آشنایی بنده با آقای قریانی چه دلیلی برای اخلال داشته است.

همچنین در مورد اظهارات آقای قریانی درباره علت انتخاب اینجانب توسط ایشان و نیت قلبی وی چیزی نمی دانم و ایشان خود باید در این رابطه صحبت کند.

متهم ردیف اول گفت: بنده هیچگاه اقراری در خصوص اعمال نفوذ توسط خودم یا شخص دیگری نداشتم.

در بازپرسی پرسیدند که چگونه از آقای پورمحمدی وقت ملاقات گرفتید که بنده پاسخ دادم توسط روح الله سوری که همشهری آقای پورمحمدی معاون وقت بانک مرکزی بودند از دفتر ایشان اجازه ملاقات گرفتیم و این به معنای اعمال نفوذ نیست، اما بازپرس این موارد را بر مبنای حدسیات خود مبنی بر اعمال نفوذ بیان کرده است.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما یکجانبه به دادگاه می روی، به بازپرس، دادسرا و بانک مرکزی هرچه دلت خواست گفتی.

شما به واسطه پدرخانمت که استاندار بندرعباس بوده با رابطه وارد دفتر آقای پورمحمدی می شوی و مجوز را می گیری، اقاریر شما در پرونده و صورتجلسه قید شده است.

امیرحسین آزاد در پاسخ به قاضی گفت: تکذیب می کنم، این اقاریر، اقاریر آقای قریانی است.

قاضی صلواتی گفت: در دفاعیات خود بیان کردید که بانک مرکزی بحران سازی کرده است، بانک مرکزی کجا بحران سازی کرده است؟ به شما اجازه توهین داده نمی شود.

متهم ردیف اول گفت: تعداد افرادی سودجو در دادسرای کرمانشاه قصد دریافت پول های کلان از ما را داشتند و می خواستند که از ما اخاذی کنند که ما موضوع را به گوش مسئولان قضایی کشور رساندیم و خوشبختانه موضوع رسیدگی شد و تعدادی از قضات و کارکنان دادسرای کرمانشاه تعلیق شدند.

امیر حسین آزاد گفت: بنده از این موضوع که گفته شده است پول ها از موسسه البرز ایرانیان خارج و به حساب دیگری واریز شده است، اطلاعی ندارم و خروج پول از موسسه البرز ایرانیان و واریز آن به حساب موسسه ولیعصر را باید از آقای قریانی سوال کرد، زیرا بنده در این جابحایی ها نقشی نداشتم.

وی در رابطه با ترهین غیرقانونی اموال نیز گفت: در دوره مدیریتی اینجانب هیچ گونه ترهین غیرقانونی صورت نگرفته است و اصلا از صدور ضمانت نامه بانکی غیرقانونی اطلاع ندارم و اگر سندی در این رابطه موجود است، ارائه شود.

متهم ردیف اول درباره اتهام دیگر خود مبنی بر دادن تسهیلات کلان بدون پشتوانه معتبر گفت: این اتهام را قبول ندارم، زیرا ما به افرادی تسهیلات می دادیم که خودشان در آنجا حساب داشتند و این حساب ها به عنوان وثیقه نزد موسسه باقی می ماند و این یک امر مرسوم در سیستم بانکی است، البته بخش قابل توجهی از تسهیلات اعطا شده در زمان مدیریت من نبوده است.

همچنین اعطای تسهیلات در واحد تسهیلات صورت می گیرد و مدیریت در اعطای آن ها نقشی ندارد.

اگر در جایی بنده نامه زدم که بدون ضمانتی به کسی وامی پرداخت شود، لطفا اسناد آن را نشان دهید.

وی درباره حساب سازی و برداشت غیرقانونی وجوه گفت: بنده در دوران مدیریتم هیچ گونه برداشت غیرقانونی نداشتم و اگر در این خصوص سند و مدرکی وجود دارد به دادگاه ارائه شود تا من درباره آن پاسخ دهم.

متهم ردیف اول با انتقاد از عملکرد بازپرس پرونده و وجود اشکالات زیاد در آن گفت: متاسفانه پر از ابهام است و بدون حسابرسی انجام شده است.

قاضی صلواتی گفت: شما نمی توانید توهین کنید.

شما خودت را عقل کل می دانی و بقیه را نه.

مواظب اظهارات خود باش.

متهم ردیف اول گفت: از شما و دیگر همکارانتان عذرخواهی می کنم.

امیرحسین آزاد در رابطه با خرید و فروش املاک بدون رعایت تشریفات گفت: آقای قاضی مجموعه ما دولتی نبود که بخواهد تشریفات خاصی را رعایت کند، لذا برای خرید و فروش و انجام معاملات یک رویه خاصی در نظر گرفته بودیم و مانند شرکت های خصوصی عمل می کردیم، البته بنده هیچ نقش و سمتی در خصوص موسسه ولیعصر نداشتم و دیگر متهمان باید پاسخگو باشند.

وی با انتقاد مجدد از کیفرخواست صادره گفت: در این کیفرخواست دائما از لفظ متهمان استفاده شده است که باعث سردرگمی و تشویش اذهان عمومی می شود و جرم و میزان ارتکاب هر فرد مشخص نشده است.

امیرحسین آزاد ادامه داد: متاسفانه در کیفرخواست درباره اعمال نفوذ صحبت شده است که اگر هم چنین چیزی صحت داشته باشد، باید از آن ها پرس و جو کرد نه از من.

مثلا در این پرونده فردی به اسم سجاد لطفی که به عنوان برادرزاده امام جمعه ایلام از آن یاد شده است، اگر توسط این فرد اعمال نفوذی شده باید خودش پاسخگو باشد، البته این را باید دانست که این فرد برادرزاده امام جمعه نیست و دارای نسبت خانوادگی دور با امام جمعه است.

استخدام آقای لطفی پس از راه اندازی شعبه ایلام بوده است و لطفی در زمان ایجاد شعب بیکار بوده است و بعدا به عنوان نیروی پشتیبانی استخدام شده و حقوق معمولی دریافت می کرد.

طبیعتا اگر این فرد دارای اعمال نفوذ بود، در جا های بسیار بزرگتری مثل پتروشیمی کرمانشاه استخدام می شد و نه اینکه در موسسه ما استخدام شود، البته این موضوع با یک استعلام ساده درباره تاریخ استخدام این فرد، قابل حل شدن بود و دیگر نیازی به آوردن اسم افرادی مثل امام جمعه نبود و من اصلا نمی دانم چرا اسم امام جمعه ایلام در این پرونده آورده شده است.

وی افزود: در کیفرخواست صادره گفته شده که تمام تسهیلات اعطایی به بستگان خودی بوده است که باید پاسخ دهند به جز دو یا سه مورد تسهیلات دیگری به بستگان من اعطا نشد ه است.

البته آن دو سه مورد تسهیلات طبق روال قانونی اش پرداخت شده است که می توانید بروید و بررسی کنید.

متهم ردیف اول در ادامه در خصوص اعطای تسهیلات بدون اخذ تضمین نامه، گفت: در جایی از کیفرخواست آمده که 256 مورد تسهیلات اعطا شده که اقساط آن پرداخت نشده است.

باید بدانید که از آن 256 مورد تسهیلات اعطایی، 59 مورد آن مربوط به زمان مدیریت من بوده است.

حتی تعدادی از آن ها پس از بازداشت من پرداخت شده است که این امر نشان می دهد برای پرداخت تسهیلات نیازی به دستور من نبوده و پرداخت ها طبق روال قانونی پیش می رفت.

وی افزود: از میان این پرداخت ها فقط 7 مورد آن بیشتر از 30 میلیون تومان بوده است و براساس مصوبات موجود برای اعطای وام کمتر از 30 میلیون وثیقه ملکی مورد نیاز نیست.

ضمن اینکه در هر بانکی افرادی هستند که اقساطشان را پرداخت نمی کنند و واحد حقوقی آن بانک باید آن ها را پیگیری کند.

اگر به رویه اعطای تسهیلات ما توجه می شد، بازپرس متوجه می شد که پرداخت تسهیلات در نواحی دیگری انجام می شود.

امیرحسین آزاد تصریح کرد: درکیفرخواست صادره آمده که سود های پرداختی به مردم زیاد بوده است که باید پاسخ داد به عنوان سود خارج از سیستم یک موضوع کاملا غلط است و همه سود های پرداختی براساس رویه بانکی پرداخت شده است.

وی درباره خرید و فروش املاک بدون تشریفات گفت: تمامی معاملات با انجام ارزیابی های کارشناسی صورت گرفته است و در تعدادی از موارد با جلب نظر مشاوران املاک منطقه بوده است و چون موسسه ما خصوصی بود، نیازی به جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری نبوده است، لذا من این اتهام را قبول ندارم و تمام اظهارات بازپرس محترم را رد می کنم.

متهم ردیف اول درباره ملک اقدسیه مورد اشاره در کیفرخواست گفت: سوال من این است که منظور از ملک مشکل دار چیست؟ باید این را بدانید که این ملک توسط من در سال 94 به قیمت 24 میلیارد تومان خریداری شد که در رهن بانک اقتصاد نوین قرار گرفت و متاسفانه به خاطر بازداشت شدن من و مشکلات پیش آمده، بانک اقتصاد نوین با قیمت 43 میلیارد تومان آن را به مزایده گذاشت.

وی گفت: آقای بازپرس برای ادعا های خود هیچ مدرکی نداشتند و اگر مصداقی از فروش ملک با ارزش کمتر دارند، اعلام کنند تا پاسخ دهم.

متهم ردیف اول همچنین درباره خرید ملک از فریدون چراغی گفت: دو ملک یکی در خیابان مطهری و یکی در خیابان مفتح خریداری شده است، اما با بروز مشکل نقدی تسویه حساب با این فرد با مشکل مواجه شد که این فرد شکایت کرد و مبلغش به صورت کامل پرداخت شد.

امیرحسین آزاد در خصوص شکایت فردی به نام سید مجتبی میرحسینی هم گفت: این فرد از سرمایه گذاران میلیاردی ما بود که در خصوص تعدیل سود پرداختی شکایت کرد و پس از انجام صحبت ها و اقدامات دیگر نهایتاً رضایت این فرد هم جلب شده است.

متهم ردیف اول گفت: بازپرس گفت که پول مردم صرف هزینه های شخصی شده است، اما صرف نظر از اینکه هزینه های غیر ضرور را چگونه می توان تعیین کرد، باید گفت که چه مبلغی صرف هزینه های شخصی شده و دقیقاً چه مقدار بوده است و بازپرس محترم از کجا فهمیده است که مثلاً با پول مردم ماشین خریده ام.

امیرحسین آزاد درباره سرمایه گذاری انجام شده در دوبی گفت: اولاً این موضوع که بنده در دوبی سرمایه گذاری کرده ام، از طرف خود من به بازپرس اعلام شده و از کشفیات او نبوده است.

دوماً این ملک با اموال شخصی خریداری شده و در آنجا سرمایه گذاری شده است و پولی از مردم در آن خرج نشده است و اینکه اکنون می گویند آن پول حیف و میل شده است، به خاطر آن است که من در بازداشت بودم و نمی توانستم کاری کنم و وقتی این موضوع را به بازپرس می گفتم بیشتر باعث خوشحالی او می شد و می گفت ما می توانیم این موضوع را هم به عنوان حیف و میل به کیفرخواست اضافه کنیم.

وی گفت: همچنین خرید خودرو های لوکس با پول شخصی خودم صورت گرفته است و اگر بازپرس سندی دارد، ارائه دهد.

لازم به ذکر است که قبل از ورود به موسسه خودروی لوکس داشتم، البته آن ها را هم تحویل هیأت تسویه داده ام.

وی گفت: بازپرس محترم صرف نظر از اینکه پرونده را حسابرسی نکرده اند صرفا به گزارشات یک شرکت نرم افزاری استناد کرده اند و اعداد اعلامی توسط بازپرس کاملا غلط است.

تعداد شاکیان پرونده درست نیست، زیرا بدهی و طلب مشتریان توسط بانک تجارت پرداخت شده است البته ما این اعداد و ارقام را به بازپرس اعلام کردیم و قبول کردند که اصلاح کنند، اما پس از برکنار شدن او دیگر این کار انجام نشد.

قاضی صلواتی در خصوص این اظهارات گفت: این فرد برکنار نشده است بلکه منتقل شده است که متهم گفت: کلیه مبالغی که در اختیار مدیران موسسه بوده است 162 میلیارد تومان است که طبق توافق انجام با بانک تجارت قرار بر این بوده است که طلب کلیه مشتریان توسط این بانک پرداخت شود.

وی مدعی شد: بنده در مراحل بازپرسی تذکر داده ام که این طلب ها تسویه شده است که توجه نشد و وقتی من اسناد و مدارک را نشان دادم قبول کردند، اما در جواب گفتند اگر من استدلال های شما را بپذیرم شما باید آزاد شوی در حالی که شما نباید آزاد شوی.

در بخش ردّ مال بازپرس محترم مطالب خلاف واقعی گفته اند و باید اعلام کنم که با 99 درصد سپرده گذاران تسویه حساب شده و از تک تک آن ها رضایت گرفته شده است.

باید بازپرس تعداد شکات را اصلاح می کرد که متاسفانه نکرده است.

اکنون فقط 80 نفر باقی مانده اند که معلوم نیست چند نفرشان اصلا شکایت کرده اند.

البته به این 80 نفر هم نفری 1 میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده است.

متهم درباره انجام سفر های خارجی نیز گفت: بله بنده سفر های خارجی تفریحی داشته ام که موضوع خاصی نیست، اما خرید ادکلن چند ده میلیونی که بازپرس به آن اشاره کرده اند کذب محض است.

متهم در خصوص نامه بانک مرکزی به پلیس امنیت ناجا برای پلمب تعاونی ها گفت: این همه واقعیت نیست، زیرا پس از مکاتبه بانک مرکزی، پلیس امنیت ناجا ما را احضار کرد و کلیه مکاتبات و مدارک را برای بررسی ارائه کردیم که آن ها از بازداشت برخی افراد که به دریافت رشوه میلیاردی اعتراف کرده بودند به ما خبر دادند و برخوردی با ما صورت نگرفت.

وی ضمن تشکر از بازپرس شعبه 6 دادسرای پولی و بانکی گفت: از محضر دادگاه تقاضای کارشناسی اموالی را دارم که هنوز کارشناسی نشده است.

همچنین اقدامات مهمی توسط هیات تسویه انجام شده و در حال انجام است.

متهم ضمن تکذیب مجدد ادعای اعمال نفوذ که از سوی نماینده دادستان مطرح شده بود گفت: این تعاونی هیچ گاه وارد معاملات ارزی، سکه و ارزاق از مردم نشده است و نهایت همکاری را در مرحله بازپرسی داشته است و به صورت داوطلبانه درخواست تشکیل هیات تسویه کرده ام و در رابطه با کلیه اموال و دارایی های خود وکالت بلاعزل داده ام و در حال حاضر پس از دو سال بازداشت با اتهام افساد فی الارض تحت محاکمه قرار گرفتم و اگر برای بنده رانت و اعمال نفوذی وجود داشت ما هم مانند سایر موسسات نور چشم بانک مرکزی می بودیم.

متهم افزود: پرداخت سپرده های مشتریان موسسه توسط بانک تجارت به درخواست اینجانب از بانک مرکزی و با امضای داوطلبانه بنده با بانک تجارت و اعطای داوطلبانه وکالت بلاعزل به هیات تسویه صورت گرفته است که تقاضای استعلام آن را از محضر دادگاه دارم و روند تسویه حساب با سپرده گذاران توسط هیات تسویه و با تلاش بانک تجارت با نهایت سرعت و دقت در حال انجام است.

این متهم در خصوص شکایت بانک مرکزی گفت: بسیاری از موارد در این شکایت کذب و خلاف واقع است چرا که با اعلام ساماندهی تعاونی های اعتباری از سوی بانک مرکزی تعاونی البرز ایرانیان اقدام به تعامل کرده است و این امر نشانگر حسن نیت است که این تعاونی تحت عنوان تعاونی فردوسی اقدام به ساماندهی کرده است.

وی افزود: در مورد نامه بانک مرکزی که خرداد 92 خطاب به شخص اینجانب صادر شد، از نماینده بانک مرکزی تقاضا دارم برای تنویر افکار عمومی و قضات دادگاه اعلام بفرمایند که تعاونی چه تخلفی کرده است، آیا اطلاعات ارائه نشده و یا با بازپرس همکاری نشده است، دلیل این که مجموعه را غیرمجاز اعلام کرده اند عدم همکاری و باج دادن به عده ای سودجو بوده است و شخصی را به عنوان مدیرعامل فردوسی معرفی کردند و بانک مرکزی با او مکاتبه می کرد.

وی در خصوص نامه مورد ادعای بانک مرکزی که در جلسه گذشته به آن اشاره شد تصریح کرد: هیچ گاه چنین نامه ای را رویت نکردم و در آن موقع اصلاً سرپرست مجموعه نبودم و از نماینده بانک مرکزی تقاضا دارم بفرمایند در صورت چنین نامه ای این نامه را به چه کسی تحویل داده اند و رسید آن را به دادگاه ارائه دهند.

در پایان این جلسه قاضی صلواتی گفت: با توجه به اینکه اظهارات نماینده دادستان و نماینده حقوقی بانک مرکزی مانده است ادامه جلسه فردا برگزار می شود.


کلید واژه ها: میلیارد - ایرانیان - تعاونی - ایران - البرز - بانک تجارت - دادگاه - بانک - مالی - قاضی - بازداشت - اقتصادی - مسئولان - روستایی - موسسات اعتباری - سرمایه گذاران - خرید - بانک کشاورزی - خودروی لوکس - هزینه - سوءاستفاده - بانک مرکزی - روستاییان - متهم ردیف - مصرف - مدیرعامل - دادستان - کشاورزی - دستگیری - تخلفات

آخرین اخبار سرویس:
چراغ قرمز سازمان سنجش برای کنکور سراسری 98

افتتاح نمایشگاه کتاب تهران از کتابخانه ملی/ ساعت کار نمایشگاه از 10 تا 20

نخبگان بسیجی کرمانشاه پهپادی برتر از نمونه خارجی آن را طراحی کردند

فرودستان تحت فشار بیشتر قرار نگیرند

زنان کارآفرین برتر انتخاب می شوند

گزیده روزنامه های 31 فروردین 1398

مصر: پیش به سوی همه پرسی برای تثبیت دیکتاتوری سیسی

ایجاد برند قدرتمند از ضروریات مدیریت ارشد یک سازمان است

پنجمین اهدای عضو یزد در سال98 یکی از اهالی اشکذر بود

آغاز به کار هشتمین کنگره بین المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل و ژنتیک در یزد

حق طلاق مردان محدود می شود

رییس جمهور وارد لرستان شد

هدیه سردار سلیمانی برای ازدواج خواهر شهید مدافع حرم

از استخدام معلمان چه خبر؟

کهگیلویه و بویراحمد و لرستان؛ دو استان پر بارش کشور

رژیم صهیونیستی هوایی و زمینی به غزه حمله کرد

سازمان مدیریت بحران برای مقابله با ملخ ها وارد عمل شد

آیا فیلترینگ جدید در راه است؟

روحانیت تا آخر در کنار سیل زدگان خواهد ماند/ تقدیر از تلاش های خبرگزاری حوزه

یک کشته 14 زخمی در خروج قطار از ریل هند

استخدام فروشنده خانم جهت گالری سرویس خواب در شیراز

سناتور آمریکایی: باید فرایند استیضاح ترامپ آغاز شود

استخدام کارواش استارواش

استخدام هتل سنتی پنج دری

افتتاح نمایشگاه قاب شهر من در اسلامشهر

استخدام تعدادی راننده با ماشین وانت جهت پخش مواد غذایی در البرز

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به سوریه رفت

استخدام تعدادی پیک موتوری جهت همکاری در مرکز شهر در بندر عباس

عدم تصویب لایحه زنان عقب افتادگی را ثابت کرد

طرح همبستگی ملی از بزرگترین عبادات است

400 مرکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی زنجان فعالیت می کنند

مجمع نمایندگان لرستان با رییس جمهور دیدار می کند

تلاش انسان های عزتمند در طول تاریخ برای عصر ظهور است

استخدام طراح و گرافیست مسلط به کورل و فتوشاپ در کرج

استخدام منشی جهت کار در آژانس جزیره در بندر عباس

رییس جمهور وارد لرستان شد

استخدام مسئول انبار آقا در شرکت تک رخ درمان در کرمان

رییس جمهور وارد لرستان شد

مصوبه مجلس درباره حقوق کارکنان لازم الاجراست

10 گروه جهادی به مناطق سیل زده اعزام شدند

448 صفحه ماستمالی رسوایی کاخ سفید

الگوی بالندگی

آیین سنتی «چراغ برات» در خواجه ربیع مشهد

برخیز که حجت خدا می آید

آغاز انتخاب رشته دوره های دکتری

حاکمان امریکا با یکایک مردم ایران دشمنند

نقش و کارکرد کدخدا ها در ساختار اداره کشور و کارکردهای دفاعی و اقتصادی و قضایی

سردار سلیمانی با خانواده شهید «علی سعد» دیدار کرد

برخی ویژگی های دوران آخرالزمان

نجات از گمراهی، رهین دوستی اهل بیت(ع) است/ ناصبی؛ دورترین شخص از رحمت الهی

رییس جمهور به لرستان می رود

«هم نمک»؛ جشن ویژه نیمه شعبان در پلدختر

کاریکاتور/ شفر با شال پشمی در حمام!

برگزاری کارگاه آموزشی طراحی UI و Prototype سایت و نرم افزار تلفن همراه

رییس جمهور وارد لرستان شد

کنکور امسال به تأخیر نمی افتد

آمار اردوگاه های مناطق سیل زده خوزستان/اینفوگرافی

استخدام شابلون زن جهت پارچه در محدوده فردیس

استخدام باریستا و ویتر در کافه بیوبا

استخدام طراح گرافیست جهت امور چاپ در البرز

استخدام مشاور تحصیلی و کارشناس فروش در انتشارات گیلنا

منابع طبیعی قربانی موج دوم تخریب سیل

رییس جمهور وارد لرستان شد

استخدام تعدادی راننده با ماشین جهت آژانس در بیرجند

ورود رییس جمهور به فرودگاه خرم آباد

تصویب آیین نامه آموزش حین خدمت ضابطان نظامی/ تهیه شیوه نامه ای برای ضبط وجه الکفاله و وجه الوثاقه در دستور کار/ 83 شماره فصلنامه قضایی و حقوقی منتشر شد

بررسی تجربه ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد در دانشگاه شهید بهشتی

جشن های نیمه شعبان در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

مقدمات انتظار ظهور

شهید اشرفی: انقلاب راه شناخت اسلام حقیقی است

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟

حذف پست های مربوط به سپاه از صفحه امام جمعه کرج

نجات و پیراستگی از گمراهی، رهین دوستی اهل بیت(ع) است/ ناصبی؛ دورترین شخص از رحمت الهی

سفر رییس جمهور به لرستان

حجم کتب درسی، سنگین نیست

نامگذاری سال، فرمان حکومتی است/ وارد میدان عمل شویم

آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری از امروز

حرم حضرت اباالفضل العباس (ع) مهیای جشن نیمه شعبان شد + تصاویر

حرم حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) شست وشو شد+ تصاویر

گردشگری؛ ابزاری برای صلح میان ملت ها

دعایی برای نجات در عصر غیبت

سند محرمانه ، اختلاف سلمان و بن سلمان را تأیید کرد/ ساخت و پاخت ترامپ و مکرون با حفتر فاش شد/ سازمان اطلاعات سیا و ام ای 6 را در بهت فرو برد/ استیضاح ترامپ دوباره داغ شد

پدر بزرگ بی احتیاط نوه اش را کشت

استفاده از ماسک در مناطق سیل زده ضروری است

استخدام مدیر شعبه جهت لبنیات صباح در قوچان

استخدام همکار خانم در آموزشگاه آزاد علمی نخبه پروران

استخدام ناخن کار، وردست اصلاح کار و منشی در کرج

چه کسانی مخالف تشکیل وزارت بازرگانی هستند

آزمون ورودی حوزه علمیه بوشهر برگزار شد

استخدام کارمند اداری در نمایندگی ال جی در کرمانشاه

تحویل غرفه های نمایشگاه کتاب از امروز به ناشران

استخدام سرپرست امور فروشگاه ها آقا در البرز

مهدی و حجت زینت بخش نام بیش از 23 هزار نفر

زیارت حرم حضرت زینب (س)، هدیه ویژه سرلشکر سلیمانی به خواهر شهید مدافع حرم

انتقاد امام جمعه تبریز از وضعیت مساجد شهر

پویش هر مسجد یک منزل برای سیل زده ها در کشور به راه افتد

سیل، نقمت در اوج نعمت

نامگذاری سال، یک فرمان حکومتی است/ باید همه وارد میدان عمل شویم

هم نمک؛ جشن بزرگ نیمه شعبان در پلدختر

سؤالات انحرافی درباره امام عصر(عج) و سمت وسوی مباحث آموزشی مهدویت

خرید خودروی لوکس و ادکلن 50 میلیونی با پول مردم!

خرید خودروی لوکس و ادکلن 50 میلیونی با پول مردم!