مطالب مرتبط:
داستان قتل یکی از مدیران قدیمی بیمارستان فیروزگر
صادق صندوقی در بیمارستان فیروزگر درگذشت + عکس
راز قتل کارمند بیمارستان در سینه پسر نوجوان! +عکس
داستان عجیب قتل پدر «المیرا شریفی مقدم» +عکس
داستان عجیب قتل پدر «المیرا شریفی مقدم» +عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 فروردین 1398 ساعت 15:012019-04-15حوادث

داستان قتل یکی از مدیران قدیمی بیمارستان فیروزگر/عکس


رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری متهمان پرونده سرقت مسلحانه ای که چند روز گذشته طی سرقت از منزلی در خیابان ظفر، با شلیک گلوله صاحبخانه را به قتل رسانده بودند خبر داد.

- سردار علیرضا لطفی در این باره اظهار کرد: ساعت 10 و 30 دقیقه روز جمعه 23 فروردین از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 سرقت منزلی همراه با تیراندازی در خیابان ظفر – خیابان دانشور به کلانتری 103 گاندی اعلام شد که در پی آن با حضور مأموران در محل مشخص شد مردی حدودا 60 ساله در راه پله های مابین طبقات اول و دوم در یک مجتمع مسکونی پنج طبقه از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: با اعلام خبر وقوع جنایت به پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تیم تشخیص هویت و قاضی کشیک دادسرای امور جنایی در محل حاضر شده و پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل شد و تحقیقات جهت شناسایی عاملان جنایت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

رییس پلیس آگاهی تهران با اشاره به اظهارات همسر مقتول گفت: با حضور کارآگاهان در محل قتل بلافاصله تحقیقات از همسر مقتول به عنوان شاهد اصلی جنایت در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و همسر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت که به همراه همسرش قصد خارج شدن از خانه را داشته که صدای زنگ منزلشان به صدا درآمده و در ادامه شخصی که لباس آبی رنگی به تن داشته خود را مأمور اداره آب معرفی کرده است، وی نیز درب آپارتمان را برایش باز کرده است، این فرد که مرد نسبتا جوانی بوده ادعا کرده با همسرش کار دارد.

وی ادامه داد: همسر مقتول تاکید کرد که مشخص بود این شخص کاملا همسرش را می شناخته زیرا پس از اطلاع از حضور همسر وی در خانه گفته است که به آقای "باستانی" بگویید بیاید.

وی نیز همسرش را با خبر کرده اما به محض حاضر شدن همسرش در مقابل درب آپارتمان، ناگهان دو مرد جوان با اسلحه و شوکر به او حمله کرده و وارد آپارتمان شده اند.

همسز مقتول در ادامه توضیحات ادامه داده که هنگام ورود آن ها همسرش را با شوکر زده و مقتول بیحال روی مبل افتاده است و در حالیکه از ناحیه سر دچار خونریزی شدیدی شده بوده، دو سارق به این خانم گفته اند که هرچه طلا و پول دارد بیاورد، وی نیز از ترس جان خود و همسرش به داخل اتاق رفته و کیف حاوی طلاجات را به آنها تحویل داده است.

سرهنگ لطفی در درباره دیگر اظهارات همسر مقول اظهار کرد: این خانم در ادامه نیز گفت که به محض خارج شدن سارقان مسلح از داخل خانه، همسرش به دنبال آن ها بیرون رفته و با فریاد دزد، دزد از همسایه ها درخواست کمک کرده است، اما همسر مقتول پس از مدتی صدای تیر اندازی شنیده و همسرش را خون آلود روی پله ها دیده که روی زمین افتاده است، بنابراین بلافاصله از همسایه ها درخواست کمک کرده اما همسرش جان خود را از دست داده بود.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که مقتول، به نام "محمود باستانی" و 62 ساله است گفت: براساس اظهارات همکاران وی، مقتول تا سال 1392 به عنوان مدیر بیمارستان فیروزگر مشغول به کار بوده و از سال 1392 به بعد به عنوان مشاور عالی مشغول به کار بوده است.

همچنین بر اساس اظهارات همکاران، همسایگان، دوستان و اعضای خانواده وی، فردی بسیار آرام بوده که در بسیاری از مواقع نسبت به کمک رسانی به افراد نیازمند بویژه بیماران نیازمند نیز فعالیت مستمر و مؤثری داشته است.

وی با اشاره به انجام اقدامات ویژه پلیسی در خصوص شناسایی عاملان این جنایت گفت: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی توانستند در کمتر از مدت زمان 24 ساعت نسبت به شناسایی هویت عاملان جنایت اقدام کنند که در اولین مرحله از دستگیری سارقان مسلح، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه یکی از متهمان به نام مهرداد.

م در منزل پدرش در خیابان مطهری، ساعت 18 روز یکشنبه 25 فروردین توانستند وی را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش تمامی طلاجات مسروقه را کشف کنند.

مهرداد در همان تحقیقات اولیه، با صراحت به سرقت مسلحانه منجر به جنایت اعتراف کرد و عنوان کرد که دو نفر از دوستانش به نام حمید و مرتضی که به ترتیب 27 و 35 سال سن دارند نیز در قتل و سرقت مسلحانه حضور داشتند.

رییس پلیس آگاهی تهران در ادامه با اشاره به انجام بازجویی از مهرداد که پسری 26 ساله است گفت: در بازجویی های انجام شده از این فرد وی اظهار کرد که به درخواست خانم جوانی به نام حمیده این فرد را به قتل رسانده است.

مهرداد همچنین گفت که حدود یک سال قبل در ایستگاه مترو با خانمی آشنا شده و پس از مدتی متوجه شده نام واقعی اش حمیده است.

این دو نفر ابتدا به صورت تلفنی با یکدیگر ارتباط داشته اند که در همان مدت نیز حمیده از وی سوال کرده که آیا می تواند کسی را برایش بکشد یا نه؟ که مهرداد نیز به او گفته باید فکر کند تا اینکه بعد از چند ماه قبول کرده و به حمیده گفته باید 10 میلیون تومان پول پرداخت کند و حمیده نیز این موضوع را قبول کرده است.

سرهنگ لطفی افزود: مهرداد در ادامه اظهاراتش ادعا کرد که به علت ترس از انجام قتل چند ماهی ارتباطش را با حمیده قطع کرده تا اینکه پیش از عید امسال حمیده به وی پیام داده و در ادامه به او گفته که باید یکدیگر را ببینند تا سر قیمت با هم صحبت کنند، بنابراین با یکدیگر در ایستگاه مترو قرار گذاشته و حمیده گفته که برای کشتن یک مادر و دخترش که ازدواج کرده و در حال حاضر به همراه همسرش در منزلی واقع در ظفر زندگی می کند، مبلغ 30 میلیون تومان می دهد، بنابراین همان شب به همراه حمیده به شهرک اکباتان رفتند و حمیده خانه مادر خانم مقتول را نشان داده است.

همچنین روز بعد نیز وی را به منزلی در خیابان میرداماد برده و گفته است که در این محل نیز باید همسر مقتول را به قتل برساند.

رییس پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه مهرداد یک بار برای ارتکاب قتل به محل رفته اما ترسیده و از محل متواری شده است گفت: مهرداد ادعا کرد که به حمیده گفته این قتل را انجام داده و یک عکس نیز از درب این منزل برای وی ارسال کرده اما حمیده متوجه دروغ وی شده است.

وی با اشاره به دیگر اظهارات مهرداد نیز گفت: متهم در خصوص انگیزه سرقت و نحوه همراه کردن یکی از دوستانش به نام "حمید" با خود نیز به کارآگاهان اظهار کرد که حمیده بارها در صحبت هایش عنوان کرده بوده که همسر مقتول و مقتول شرایط مالی بسیار خوبی داشته و طلاجات زیادی را در خانه نگهداری می کنند بنابراین علاوه بر پولی که از کشتن همسر مقتول و مادرش به دست می آورند، می توانند طلاجات زیادی را نیز بدست بیاورند، بنابراین مهرداد موضوع را چند روز قبل از قتل، با یکی از دوستانش به نام حمید که قبلا در یک شرکت با یکدیگر همکار بوده اند در میان گذاشته و وی نیز قبول می کند، اما تصمیم می گیرند که کسی را نکشند و پس از سرقت طلاجات همسر مقتول را مخفی کنند و بعد از گرفتن دست مزدشان از حمیده وی را رها کنند.

سرهنگ لطفی در در ادامه درباره اظهارات مهرداد در خصوص همراه شدن یکی دیگر از دوستانش به نام "مرتضی" در سرقت مسلحانه منجر به جنایت نیز گفت: وی در این باره به کارآگاهان گفت که از آن جایی که به راننده و خودرو نیاز داشته با مرتضی که یکی از دوستان قدیمی اش بوده است تماس گرفته و به وی گفته که برای انجام سرقت مسلحانه نیاز به ماشین و راننده دارد اما مرتضی در ابتدا قبول نکرده ولی بعد از اینکه قرار شده 5 میلیون تومان دریافت کند قبول کرده است.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: مهرداد درباره اقداماتشان در روز سرقت مسلحانه نیز به کارآگاهان گفت که از یک روز قبل از جنایت همه چیز را با حمیده هماهنگ کرده و ساعت 4 و 30دقیقه بامداد روز جمعه 23 فروردین از خواب بیدار شده و ساعت پنج صبح در سه راه گوهردشت با مرتضی قرار گذاشته است و سپس در میدان ونک با حمید قرار گذاشته اند و با هم به سمت خانه مقتول رفته و چند ساعتی اطراف منزل بوده اند تا اینکه مهرداد و حمید تحت پوشش مأمور آب به سمت ساختمان رفته و پس از معرفی خود به عنوان مأمور آب یکی از ساکنان ساختمان درب مجتمع را برایش باز کرده است.

در ادامه نیز مهرداد و حمید در حالی که اسلحه کمری داشتند به طبقه پنجم ساختمان رفته و کنار درب آپارتمان ایستاده اند؛ سپس حمید زنگ منزل مقتول را زده و همسر وی درب را باز کرده و حمید گفته که با آقای باستانی (مقتول) کار دارد و زمانی که مقتول به درب آپارتمان مراجعه کرده با شوکر به وی حمله کرده اند که مقتول چند قدم به سمت عقب رفته و پایش به میز گیر کرد و روی مبل افتاد.

وی افزود: متهم درباره ادامه انجام این سرقت مسلحانه نیز گفت که در حالی که مقتول از حال رفته بود، طلاها را از همسر مقتول گرفته و از محل متواری می شوند، اما ناگهان متوجه شده که مقتول پشت سرشان است و فریاد می زند دزد‍ دزد و از همسایه ها درخواست کمک می کند.

بنابراین پس از ایجاد درگیری بین مهرداد و مقتول، مهرداد اسلحه را به سمت مقتول گرفته و دو تیر شلیک می کند و این افراد از محل متواری می شوند.

به گفته وی، متهمان در ادامه نیز ادعا کردند که پس از اینکه سوار خودرو شدند حمید اسلحه خود را به داخل کانال آب صادقیه، انداخته و از مهرداد و حمید جدا شده است.

این افراد نیز پس از آن به منزل مهرداد رفته و اسلحه دیگر را هم به کانال آب فردیس انداخته اند.

رییس پلیس آگاهی تهران با اشاره به اعتراف صریح مهرداد به انجام سرقت مسلحانه و ارتکاب جنایت با همدستی دو تن از دوستانش گفت: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ طی دو عملیات دو جداگانه در اندیشه – فاز یک و رضوانیه، حمید و مرتضی را نیز دستگیر کردند که آن ها نیز با اعتراف صریح به مشارکت در سرقت مسلحانه منجر به جنایت، اظهارات مهرداد در خصوص نقش حمیده را در سرقت و درخواست برای ارتکاب دو جنایت با انگیزه انتقام گیری را تأیید کردند و در ادامه حمیده نیز در منطقه گوهردشت شناسایی و به همراه دیگر متهمان، دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ لطفی با بیان اینکه حمیده در اظهاراتش منکر هرگونه آشنایی با متهمان پرونده شد افزود: اما شواهد و دلایل بدست آمده مشارکت وی در این پرونده را تأیید می کند و همسر مقتول نیز با شناسایی حمیده اظهار کرد که سال ها پیش او و مادرش با حمیده اختلاف شدیدی داشته اند.

به گفته رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، تحقیقات از متهمان پرونده در مراحل اولیه قرار دارد و روز جاری با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی، متهمان جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.


کلید واژه ها: پلیس آگاهی تهران - همسر - رییس پلیس آگاهی تهران - آپارتمان - پلیس - تهران - خیابان - خانه - اداره - جنایت - سرقت - بزرگ - سرقت مسلحانه - مجتمع مسکونی - همراه - گلوله - بیمارستان - تیراندازی - جوان - لطفی - سارق - قتل پلیس - دستگیری - راه پله - قتل عمد - مدیران - دانشور - جوانی - گاندی - تشخیص

آخرین اخبار سرویس:
پاورپوینت معرفی اجمالی شهرستان خواف

کشف نوزاد در صندوق عقب خودروی مسافرکشی

تیراندازی در جنت آباد | پدر زن برای ختم اختلافات اسلحه کشید

پاورپوینت آلتراسونیک

آماری و مشاجره

اعتراف مردی به جنایت هولناک در حضور خانواده همسر

تعمیر کار آسانسور در کرج مصدوم شد

تعمیر کار آسانسور در کرج مصدوم شد

کشف و ضبط بیش از 13 کیلوگرم تریاک در بردسکن

کشف محموله دستمال کاغذی غیربهداشتی در مشهد

برخورد اتوبوس با عابران در ژاپن 2 کشته و 8 زخمی برجا گذاشت

7 کشته در حادثه تصادف اتوبوس با کامیون در شمال هند

سیلاب سه مسیر ارتباطی در سیستان را بست

کشف 30 هزار لیتر سوخت قاچاق از یک کامیون در میناب

پاورپوینت معماری خانه قدیمی مجتهدی در نیشابور

کشف و ضبط بیش از 13 کیلوگرم تریاک در بردسکن

سقوط یک نوزاد از ساختمان 5 طبقه

کشف نوزاد یک روزه از صندوق عقب خودرو

سیلاب سه مسیر ارتباطی در سیستان را بست

کشف محموله دستمال کاغذی غیربهداشتی در مشهد

کشف یک محموله بیش از 2 میلیارد ریالی کالای قاچاق در حاجی آباد

مرگ بر اثر سقوط از کوه

غرق شدن پدر و پسر مینابی در حوضچه آب

مرگ خاموش زوج کلاردشتی

اعتراف به قتل همسر؛ خفه اش کردم

پرتاب نوزاد پنج ماهه از ساختمان چهار طبقه در تهران

سقوط نوزاد پنج ماهه از چهار طبقه

پیش بینی وزش بادهای شدید در کرمان

پل نیاتک هیرمند تخریب شد

سوژه روز نشنال جئوگرافیک را ببینید + عکس

پیش بینی وزش بادهای شدید در کرمان

کشف نوزاد یک روزه از صندوق عقب خودرو

پاورپوینت شناخت خانه های قدیمی مشهد _ تعمیر و نگهداری منزل قیافه

مرگ خاموش پدر و مادر در کلاردشت

همت مردم و مسئولین برای جلوگیری از خسارت سیلاب به منطقه سیستان

تلف شدن 6 راس مارال در تالش

خودکشی دختر 16 ساله بیرجندی + عکس

قتل فجیع همسر مقابل چشمان خانواده !

سقوط نوزاد پنج ماهه از طبقه چهارم

جهادگران در مناطق سیل زده

یک کشته و 2 زخمی در تصادف رانندگی سیاهکل

جزییات انفجار یک تریلی و قطع برق در خرمشهر

سرعت مطمئنه و فاصله طولی را رعایت کنید

سقوط نوزاد پنج ماهه از چهار طبقه/ حال نوزاد وخیم است

کشف راز قتل خانوادگی در مسعودیه تهران

توجه نسل جوان به ادیبانی چون سعدی در گرو آگاهی بخشی است

مرگ دو نفر در آستارا به علت خفگی ناشی از گاز منواکسید کربن

15درصد جرایم ناشی از خشونت در گیلان کاهش یافت

بخشش محکوم به قصاص پس از 6 سال

سقوط نوزاد پنج ماهه از ساختمان چهار طبقه

سقوط نوزاد پنج ماهه از چهار طبقه

کشف بیش از یک و نیم تُن مواد مخدر در فروردین

15درصد جرایم ناشی از خشونت در گیلان کاهش یافت

سوانح رانندگی در سبزوار هشت مجروح بر جای گذاشت

کشف محموله تریاک در همدان

سقوط نوزاد پنج ماهه از طبقه چهارم یک ساختمان

سقوط وحشتناک طفل پنج ماهه از ساختمان پنج طبقه

برخورد کمپرسی با خط انتقال موجب قطع برق مناطقی از خرمشهر شد

توقیف محموله گردو قاچاق در خنج

سقوط کودک خردسال از طبقه چهارم/تحقیقات پلیس در این رابطه ادامه دارد

سوانح رانندگی در سبزوار هشت مجروح بر جای گذاشت

201 کیلوگرم مواد مخدر در جاده خواف به مشهد کشف شد

سقوط نوزاد پنج ماهه از چهار طبقه

سقوط وحشتناک طفل پنج ماهه از ساختمان پنج طبقه

محور هراز از رودهن به آمل ممنوع می شود

برق بسیاری از منازل در خرمشهر قطع شد+فیلم

201 کیلوگرم مواد مخدر در جاده خواف به مشهد کشف شد

اعتراف یک مرد به قتل وحشتناک همسرش

پرواز قلب مادر از رشت به تهران /همکاری اورژانس کشور و نیروی انتظامی برای رساندن قلب پیوندی

پلیس سریلانکا از وقوع هفتین انفجار در پایتخت این کشور خبر داد

هشتمین انفجار پایتخت سریلانکا را لرزاند

سارقان مسلح در کرمانشاه به دام پلیس افتادند

هشتمین انفجار در سریلانکا

برق بسیاری از منازل در خرمشهر قطع شد

پل نیاتک در هیرمند تخریب شد

گاز گرفتگی خانواده ای را در کلاردشت 2 نفر به کام مرگ برد

آمادگی کامل تیم مدیریت بحران استانداری هرمزگان/آمادگی هرمزگان برای اعزام کمک های امدادی به سیستان و بلوچستان

محور هراز از رودهن به آمل ممنوع می شود

دستگیری سارق حرفه ای باطری خودرو در گنبد کاووس

حادثه رانندگی مرگبار در محور تبریز - آذرشهر+ فیلم

غرق شدن یک پدر و پسر در استخر 9 متری آب به علت ناآشنا بودن به فنون شنا

انفجارهای خونین با صدها کشته و زخمی در سریلانکا

فرود اضطراری پرواز شیراز -ساری در اصفهان

پخت و توزیع غذای نذری در عشق آباد شهرستان طبس

سیستان و بلوچستان در خطر سیلاب/آماده باش هلال احمر

9 پرواز فرودگاه بین المللی اهواز باطل شد

دختربچه سیل زده حادثه دیده با بالگرد به اهواز منتقل شد

محموله تریاک در همدان متوقف شد

طغیان رودخانه نیاتک در شهرستان هیرمند

مسدود شدن یک محور دیگر در شمال سیستان و بلوچستان

یک کشته و 3 مصدوم براثر واژگونی خودرو در محور فهرج – زاهدان

دختربچه سیل زده حادثه دیده با بالگرد به اهواز منتقل شد

ممنوعیت تردد در دیواره رودخانه های منطقه سیستان

کشف راز یک قتل خانوادگی

پرخاشگری

خودداری از تردد در دیواره رودخانه های منطقه سیستان

محموله تریاک در همدان متوقف شد

آقا بیا!

غلظت گردوخاک 14 برابر حد مجاز در زابل

انتقال لوازم منازل سه روستا در هیرمند

داستان قتل یکی از مدیران قدیمی بیمارستان فیروزگر/عکس

داستان قتل یکی از مدیران قدیمی بیمارستان فیروزگر/عکس