مطالب مرتبط:
واکنش به ادعای صهیونیستها درباره بیماری سید حسن نصرالله
اسراییل از سکوت نصرالله بیش از سخنانش می ترسد
رأی الیوم: اسراییل از سکوت نصرالله بیش از سخنانش می ترسد
مانور صهیونیستها روی سید حسن نصرالله برای انحراف افکار عمومی است
«سید حسن نصرالله» محور توجه صهیونیستها و اعراب
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 6 فروردین 1398 ساعت 08:462019-03-26سياسي

نصرالله، مردی که با سخنانش صهیونیستها را میخکوب می کند


ایرنا - سید حسن نصرالله ، مردی که یکی از ستون های اصلی محور مقاومت بر علیه تروریسم، تکفیر و اشغالگری در خاورمیانه است و به مقاومت و تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی افتخار می کند و سخنانش صهیونیستها را میخکوب می کند.

- آنچه این سال ها لرزه بر پیکر صهیونیست ها و همپیمانان آنها می اندازد، وجود این روحانی از جنس مردم در سنگر اول مقاومت است که آوازه و اثرگذاری هایش از مرزهای لبنان فراتر رفته، تا جایی که اسراییلی ها هنگام سخنرانی های او پای گیرنده های تلویزیونی خود میخکوب می شوند .

نصرالله همراهانش با ایجاد یک گروه مقاومت ضد صهیونیستی که دارای شاخه های سیاسی و نظامی، با عنوان حزب الله است، موجب شد که به یکباره تمام ورق ها برگشته و ناامیدی ها تبدیل به امید شود و شکست ها تبدیل به پیروزی و پیروزی ها نیز یکی پس از دیگری گسترده تر شود.

در پرتو حضور نصرالله در راس این جریان ضد تروریستی، پس از شهادت برخی از مسوولان عالی رتبه آن و کسب تجربه های لازم اکنون با نظام و روش های نوین مقابله با دشمن دیگر این رژیم صهیونیستی نیست که هر زمان بخواهد لبنان و کشورهای منطقه را تهدید کند ، بلکه این جنبش حزب الله است که هر زمان اراده کند، لرزه بر اندام صهیونیست ها می اندازد.

نصرالله اکنون با 59 سال سن و سابقه تحصیلات حوزوی در نجف، لبنان و قم از سال 1982 به دنبال اشغالگری های اسراییل در لبنان و نزدیک شدن به جنوب بیروت، حزب الله در برابر ارتش متجاوز ایستاد و بنای رویاهای آن را فرو ریخت و نشان داد که در صورت یکدلی ، وحدت و هماهنگی، اندک جماعتی می تواند قدرتمندترین ارتش ها را شکست دهد.

آغاز چنین حرکتی در لبنان در ادامه به پیروزی هایی در جنگ های 2000 و 2006 منجر شد و بر همگان ثابت کرد که اسراییل نیز آنچنان که برای خود هیبتی ساخته، شکست پذیر است و مقاومت تنها حلال مشکلات لبنان و منطقه است و امروز برای هر زن و مرد لبنانی مقاومت کلمه ای آشناست و هنگام مواجه با هر مشکلی تنها راه را مقاومت می دانند و به این ایمان و باور رسیده اند که می توان با مقاومت، بسیاری از گره های کور را گشود و برای معادلات سخت راه حل یافت.

اکنون علاوه بر لبنان، مقاومت برای منطقه نیز به فرهنگ تبدیل شده و مردم فلسطین با تاسی به آن بار دیگر قیام کرده و سوریه نیز در سایه الهام از مقاومت توانست هشت سال در برابر انواع اقدامات تروریستی ایستادگی کند و سربلند از جنگ جهانی علیه این کشور بیرون بیاید و همچنان یکی از کشورهای محور مقاومت در منطقه و در کنار لبنان و فلسطین بماند.

سید محمد صادق الحسینی نویسنده سرشناس و تحلیلگر مسائل خاورمیانه درباره تفاوت های نصرالله با دیگر رهبران نهضت های آزادیبخش جهان معاصر گفت: او توانست مکتب جدیدی را به وجود بیاورد که در پرتو آن، همه افراد و اقشار جامعه و هم کسانی که با او هم عقیده و هم فکر نیستند، ناچارند در کنارش قرار گیرند و پشت جبهه را تشکیل دهند.

اکنون به اعتراف دوست و دشمن حزب الله لبنان به رهبری نصرالله فرهنگی را پایه گذاری کرده که خود صهیونیست ها نیز به آن ایمان دارند، چرا که در ورای آن، عمل ، قدرت و صلابت دیده اند.

مجله تایم 4 اردیبهشت ماه 1390 مانند هر سال در گزارشی فهرست یکصد تن از مطرح ترین و تاثیرگذارترین افراد را در سال 2011 در زمینه های مختلف در جهان منتشر کرد که یکی از این نام ها سید حسن نصرالله و این در زمانی بود که هنوز حزب الله لبنان و دبیر کل آن مانند امروز نقش آفرینی نکرده بود.

روزنامه الاخبار لبنان نیز 16 اسفند ماه در گزارشی نوشت که مقامات ارشد و فرماندهان رژیم صهیونیستی همگی بر نفوذ و تاثیر نصر الله بر جامعه صهیونیستی اذعان دارند و معتقدند که شکست های پیاپی اسراییلی ها از حزب الله نتیجه شایستگی های استثنایی او است.

این روزنامه افزود: بار دیگر نصرالله به جامعه دشمن صهیونیستی نفوذ کرد و در کانون توجه افکار عمومی آنها قرار گرفت.

پس از درخواست های مکرر برای ضرورت ترور وی و هشدارهای پیاپی مبنی بر تاثیرگذاری سخنرانی هایش که نیمی از آن به مسائل اصلی صهیونیستها مربوط می شود، شبکه تلویزیونی اسراییلی کان در برنامه ای به خصوصیت های رهبری نصرالله و میزان خطری که رهبری او در مقاومت برای این رژیم دارد، پرداخت.

این برنامه 50 دقیقه ای با عنوان رمزگشایی نصرالله شامل مصاحبه با نخست وزیرهای پیشین، رؤسای پیشین ستاد ارتش، پژوهشگران امور اطلاعاتی و فرماندهان نظامی بود که در پایان آن به این جمع بندی رسید که دبیر کل حزب الله لبنان موفق به رمزگشایی اسراییل شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: با اینکه اسراییل پس از جنگ 2006 کوشید تاثیرات حزب الله و رهبر آن را بر نهادها و جامعه اسراییلی مهار کند، اما پس از گذشت 12 سال از آن، هنوز نام و سخنانش بر زبان سرسخت ترین دشمنانش جاری است؛ کسانی که با روش های مختلف میزان خطرناک بودن موفقیت های حزب الله را در سایه رهبری او گوشزد کرده اند، تا جایی که از نصرالله به عنوان سرسخت ترین دشمن و بزرگ ترین تهدید اسراییل یاد کرده اند.

صهیونیست ها خود به این موضوع اعتراف کرده و گفته اند: هیچ رهبر عربی به اندازه نصرالله مورد توجه ما نیست.

اسراییلی ها به سخنانش گوش می کنند و آن را باور دارند.

او نیز این مسئله را به خوبی می داند، از این رو می کوشد از آن به نحو احسن برای ایجاد نگرانی و وحشت در بین صهیونیستها استفاده کند.

بسیاری از مسئولان و رهبران نظامی و کارشناسان در برنامه یاد شده، اذعان کردند که نصرالله به خوبی اسراییل را می شناسد.

از این رو اسراییل خوب درک می کند که پیروزی های حزب الله بر آنها با وجود اینکه خود صهیونیست ها از توانمندهای راهبردی و حمایت بین المللی برخوردار هستند، نتیجه صلاحیت و شایستگی های استثنایی نصرالله در مسائل راهبردی و سیاسی است که ارزش آن کمتر از توانایی نظامی نیست.

در برنامه تلویزیونی که به نصرالله اختصاص داشت، دو شخصیت اصلی رژیم صهیونیستی یعنی ایهود اولمرت که اسراییل در دوران نخست وزیری او شکست سختی در جنگ 2006 از حزب الله خورد و ایهود باراک وزیر جنگ سابق این رژیم، حضور داشتند.

اولمرت اعتراف کرد: حزب الله به رهبری نصرالله خوب می داند که چگونه با دشمنان برخورد کند.

او تاکید کرد که نمی تواند سرخوردگی اسراییل از شکست ارتش خود را در هدف قرار دادن رهبری حزب الله در اثناء جنگ، کتمان کند.

اولمرت درباره تاثیر سیاسی و روانی نصرالله بر افکار عمومی اسراییلی ها نیز افزود: ما به طرز عجیبی در دام رسانه ای او گرفتار شده ایم.

سخنرانی های نصر الله را به طور مستقیم پخش می کنیم.

ارزش این سخنرانی ها تقریبا نزد ما به اندازه سخنرانی وزیر خارجه یا وزیر امنیت یا نخست وزیر است.

باراک نیز نصرالله را رهبری واقعی و اصیل خواند و گفت: بدون شک او الگوی کاملی برای همه است.

در همین راستا، موشه یعلون رییس پیشین ستاد ارتش رژیم صهیونیستی درباره نصر الله گفت: او کسی نیست که فقط بر مشاوران خود متکی باشد.

یعلون به عنوان رییس سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در بین سال های 1995- 1998 اذعان داشت: قطعا زمانی که مشغول اجرای طرح کمربند امنیتی بودیم، دریافتیم که دشمن ما را بهتر از دیگران درک می کند.

رهبران حزب الله با هوش و ذکاوت بودند و می دانستند چگونه از نقاط ضعف و مثبت مان استفاده کنند و به نحوی با ما رفتار کردند که شایسته تقدیر است.

رونین کوهین یکی از فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی معتقد است: نصرالله به ما درسی داد که کسی دیگر آن را نداد و آن این بود اگر می خواهی پیروز شوی، باید نقاط ضعف را بدانی و آن را از همه جوانب بررسی کنی.

ایال بن رؤوین یکی دیگر از فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی نیز درباره نصرالله گفت: او مردی تحصیل کرده و آگاه است، به ما درس می دهد و ما را خوب می شناسد.

تشکیو تامیر از دیگر فرماندهان اسراییل نیز گفت: حزب الله بسیاری از سبک های جدید جنگی را ابداع کرد.

بر اساس گزارش های شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی، هنگام سخنرانی نصرالله صهیونیست ها پای تلویزیون های خود نشسته و بیشتر از سخنان مقام های خود به سخنان وی توجه می کنند و ایمان دارند.

روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم 7 بهمن ماه 1397 نوشت: نصرالله با فهماندن این مساله به اسراییلی ها که رهبرانشان دروغگو هستند و مطبوعاتشان اخبار دروغین پخش می کنند، اسراییل را ناک اوت (ضربه فنی) کرد.

این روزنامه با اشاره به این که می گویند ارزش یک تصویر مساوی هزار کلمه است ، افزود: شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی مثل بقیه شبکه های تلویزیونی این رژیم بی صبرانه منتظر مصاحبه شبکه المیادین با نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان بود و قبل از آغاز مصاحبه پخش برنامه های این شبکه متوقف شد تا حیزی سیمانطوف تحلیلگر امور عربی به روی صحنه بیاید و به تماشاگران اسراییلی یادآوری کند که ساعت هشت و نیم دبیرکل حزب الله با شبکه المیادین درباره آخرین تحولات لبنان، اسراییل، منطقه و جهان صحبت خواهد کرد.

مساله حائز اهمیت این است که رسانه های عبری زبان تاکنون چنین اقدامی را درباره سخنرانی هیچ رهبر عربی انجام نداده اند.

بر اساس نتایج پژوهش علمی که دانشکده تل حای در شمال سرزمینهای اشغالی انجام داده بود، 80 درصد اسراییلی ها به سخنان نصرالله ایمان دارند و تنها 20 درصد ادعاهای ستاد ارتش صهیونیستی را باور می کنند.

با اینکه رسانه های عبری به دنبال پیدا کردن نقطه ضعف های نصرالله بودند، اما کسانی که شایعاتی را درباره وضعیت سلامتی وی پخش کرده بودند، مجبور شدند تا حرفشان را پس بگیرند چرا که صحبت های وی به همگان ثابت کرد که جنگ روانی که تل آویو علیه مقاومت لبنان و دبیرکل حزب الله به راه انداخته، شکست خورده است.

همچنین روزنامه یدیعوت آحارونوت بخش های طولانی از مصاحبه نصرالله را به زبان عبری پخش کرد تا مردم سرزمینهای اشغالی همه سخنان او را بشنوند و این نشان دهنده اهمیت زیادی است که رسانه های عبری برای این مصاحبه قائل بودند.

موفقیت های نصرالله در سال های اخیر همچنین موجب شده تا وی به الگویی برای دیگر کشورها مانند فلسطین ، عراق و یمن تبدیل شود و اکنون اگر شاهد پیروزی های مردم یمن در برابر ارتش قدرتمندی از کشورهای عربی و در راس آن عربستان هستیم، همه به یمن الگوبرداری و نتیجه گرفتن اقدامات حزب الله لبنان علیه اشغالگران است و هر روز دامنه چنین نگاهی توسعه و گسترش بیشتری می یابد.

** 5 نقشه برای از میان برداشتن نصرالله بی دلیل نیست که رژیم صهیونیستی اکنون برای از ترور رهبر حزب الله برنامه های مختلفی تدارک می بیند که تاکنون 5 نقشه و طرح آن با وجود برخورداری از آخرین اطلاعات و تجهیزات نظامی و امنیتی برای اجرا منجر به شکست شده است و این حتی در سخنان خود مقام های صهیونیست نیز به زبان جاری شده که مهم ترین ویژگی نصرالله هوش و ذکاوت او برای شناخت دشمن و نقاط ضعف و قوت او برای غلبه بر آن است.


کلید واژه ها: مقاومت - لبنان - نصرالله - حزب الله - رهبر معظم انقلاب اسلامی - اسراییل - منطقه - صهیونیستی - رهبر معظم انقلاب - سید حسن نصرالله - رژیم صهیونیستی - انقلاب اسلامی - شکست - فلسطین - کشور - قدرتمندترین - خاورمیانه - نظام - ارتش - امید - لرزه - اسراییلی - مردم - سخنرانی - تحلیلگر - تحصیلات - نویسنده - مشکلات - روحانی - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
ظریف: ایران راهبرد خود را بر اساس راهنمایی خارجی ها -چه رسد به آمریکایی ها- تعیین نمی کند

حجت الاسلام جلیلی صفت: ظرفیت های بسیار عظیمی در شهید قرنی نهفته بود

فراکسیون «پیگیری اقدامات متقابل رفتار های خصمانه آمریکا» در مجلس تشکیل شد

انتصاب حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم به عنوان رییس دیوان عالی کشور/ آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری

نکند ما را خواب ببرد...

ششمین جلسه محاکمه متهمان پرونده تعاونی های البرز ایرانیان و ولیعصر برگزار شد

حضور انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب

شکوفه های بهاری ـ سامان

درگذشت یک حقوقدان با سابقه/واکنش ها به لغو معافیت های نفتی/اولین نشست اسماعیلی در مقام سخنگویی

​ارائه گزارش فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران به رییس جمهور

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور شد

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور

منعی برای نقش آفرینی مثبت زنان نیست

معاون استاندارخوزستان: استعفا نداده ام

روابط عمومی ها نبض تپنده دستگاه های اجرایی هستند

معماری؛ گمشده شهرسازی های امروز

درک زبان یکدیگر، مهمترین نقش را در گسترش روابط کشورها دارد

رسانه ها ظرفیت مناسبی برای پیشگیری از اعتیاد است

کرمانشاه نیازمند تشکیل کارگروه رونق تولید

ساخت و سازهای جدید در مناطق سیل زده باید بر اساس اصول صحیح مهندسی انجام شود

انتصاب رییس دیوان عالی کشور با حکم رییس قوه قضاییه

نشست خبری برنامه های ستاد هفته کارگر

توضیحات لاریجانی در خصوص ضرورت برگزاری جلسات مجلس در دو شیفت

تشییع پیکر پدر شهید در جهرم

دولت موظف به اقدام متقابل در قبال آمریکا شد

بیانیه حمایت آمیز 200 نماینده مجلس از فرمانده جدید سپاه

عناوین روزهای دهه تکریم و تعظیم مساجد اعلام شد

صادرات نفت ایران به صفر نخواهد رسید

استخدام توزیع کننده آگهی نامه در شهر یزد

سپاه پاسداران سدی استوار در برابر زیاده خواهی شرق و غرب است

افتتاحیه همایش بین المللی مدیران گروه های عربی دانشگاه های جهان

استخدام پشتیبان وبسایت آشنا به وردپرس در تهران

ایجاد 100 هزار شغل در سال 98 با اولویت مناطق سیل زده

استخدام کارشناس کامپیوتر در شرکت طرح وپردازش فرارایانه /تهران

چشم انداز جنگ مذهبی در سریلانکا

بانوان دوچرخه سوار سوییسی از ارتفاعات دیلمان نجات یافتند

7 محور رونق تولید در سال 98

مبارزه بی پایان با پیامک های مزاحم

دعوت به همکاری غیرحضوری تایپیست، مترجم، نویسنده، گرافیست و گوینده

استخدام مسئول فنی جهت یک کلینیک در مشهد

پمپئو: تروریسم افراطی عامل حملات سریلانکا است

اقدام اثرگذار وزارت نفت برای توسعه زیرساخت های جنوب استان بوشهر

رییس دیوان عالی تغییر کرد

استخدام حسابدار با تجربه خانم برای شرکت معتبر در تهران

مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور شد

مهدی مریزاد اولین نشست خبری سخنگوی جدید قوه قضاییه

ابوترابی : ظریف از کوتاهی های زنگنه در عرصه های بین المللی گلایه مند است

ساخت مستند «مرتضای امت» از زندگی شهید مطهری

ابطحی: آمریکا بداند با یک مصوبه یا قطعنامه نمی تواند کار ما را تمام کند

مهمترین موضوع ترامپیسم در جهان است که یک ویژگی شبیه نازیسم دارد

منعی برای نقش آفرینی مثبت زنان نیست

بهمن کشاورز درگذشت

کرمانشاه نیازمند تشکیل کارگروه رونق تولید

بهمن کشاورز حقوقدان درگذشت

معاون استاندارخوزستان: استعفا نداده ام

افتتاح نمایشگاه شکوفایی هنر در نگارخانه شرق تهران

اولین جلسه شورای راهبردی مدیریت سبز در سال 1398

صحن علنی بهارستان و بررسی جزییات طرح اقدام متقابل

یگان ویژه امنیت مناطق سیل زده را تامین می کند

آغاز جلسه نوبت عصر خانه ملت

استخدام کارمند خانم جهت فروش تور خارجی در البرز

پیام تبریک فرمانده ناجا به فرمانده کل سپاه پاسداران

نگاه جهاددانشگاهی کاربردی کردن دانش در حوزه های مختلف است

مرکز فرهنگی سعدی، سال آینده افتتاح می شود

نشست خبری سخنگوی جدید قوه قضاییه با اصحاب رسانه

نشست تخصصی«نمای رومی؛ توطئه فرهنگی یا خواست مردم» برگزار می شود

رییس جدید دیوان عالی کشور منصوب شد/ دستگاه قضا رویکرد جوان گرایی را در نظر گرفته است

مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور شد

مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور شد

بهمن کشاورز درگذشت

اسامی تاخیرکنندگان نشست امروز عصر مجلس اعلام شد

نشست نوبت عصر امروز خانه ملت آغاز شد/وزیر نفت به نمایندگان پاسخ می دهد

امام جمعه بیرجند: طرح جامع برای حفظ سلامت ارائه شود

رییس عقیدتی سیاسی ارتش: ایران سرشار از شهید قرنی هاست

بهمن کشاورز درگذشت

احیای دریاچه ارومیه از ادعا تا واقعیت

روابط عمومی ها نبض تپنده دستگاه های اجرایی هستند

معاون استاندارخوزستان: استعفا نداده ام

جشن میلاد ریحانه الحسین(س) در برخی هیأت های تهران

مدیرکل بیمه سلامت سمنان: 1666 پاسخگوی مشکلات بیمه شدگان است

درک زبان یکدیگر، مهمترین نقش را در گسترش روابط کشورها دارد

عبدالامیر جباری سرپرست شهرداری چوئبده شد

رسانه ها ظرفیت مناسبی برای پیشگیری از اعتیاد است

اخبار مشروح 13 سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398

سرپرست فرمانداری جیرفت:اتحاد و همدلی رمز موفقیت نظام است

امام جمعه عجب شیر: رونق تولید راهگشای مشکلات اقتصادی است

رییس دیوان عالی کشور مشخص شد

بهمن کشاورز درگذشت

لغو معافیت های خرید نفت ایران قابل تحقق نیست

محجوب: هنوز صنوفی هستند که ساعات کار برای کارگر را رعایت نمی کنند

مجمع جهانی سلامت؛ فرصتی برای شناساندن نظام سلامت ایران به جهان

استخدام نیروی ساده آشپزخانه جهت مجموعه غذایی در شیراز

استخدام صندوقدار جهت کار در فروشگاه تحریر در مشهد

آغاز اقدامات برای بازسازی و جبران خسارات مناطق سیل زده

افتتاحیه همایش بین المللی مدیران گروه های عربی جهان

سئول همچنان به دنبال خرید نفت ایران

سریلانکا بمبگذاری های اخیر را انتقام حمله به مساجد نیوزیلند دانست

عربستان از پایان معافیت نفتی ایران حمایت کرد

بهمن کشاورز درگذشت

استخدام راننده با اتومبیل جهت یک آژانس در خراسان رضوی

نصرالله، مردی که با سخنانش صهیونیستها را میخکوب می کند

نصرالله، مردی که با سخنانش صهیونیستها را میخکوب می کند