مطالب مرتبط:
دانشگاه علم و صنعت سه مرکز نوآوری فعال راه اندازی می کند
راه اندازی اولین مرکز نوآوری دانشگاه علم و صنعت در هفته پژوهش
علی ذاکری در گفت وگو با فارس خبر داد راه اندازی مراکز نوآوری دانشگاه علم و صنعت در بهار 98
راه اندازی 3 رشته جدید در دانشگاه علم و صنعت
مرکز نوآوری در دانشگاه پیام نور ارومیه راه اندازی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 2 فروردین 1398 ساعت 09:112019-03-22دانش

دانشگاه علم و صنعت 2 مرکز نو آوری راه اندازی می کند


ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به ایجاد یک مرکز نوآوری در این دانشگاه گفت: در بهار امسال نیز 2 مرکز تخصصی جدید راه اندازی می شود .

- تورج محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه داشگاه ایرنا با بیان اینکه راه اندازی مراکز نوآوری از اولویت بالایی برخوردار است است، گفت: این مراکز زمینه فعالیت را برای دانش آموختگان دانشگاه فراهم می کنند به طوری که برای تجاری سازی یافته های پژوهشی آموزش می بینند و آماده می شوند.

وی افزود: همچنین با شروع به کار صندوق خطر پذیر علم و صنعت امکان پشتیبانی بیشتر از این فعالیت ها فراهم شده است.

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، یکی از اولین شرکت های مستقر در اولین مرکز نوآوری این دانشگاه موفق به جذب سرمایه ای بالغ بر 15 میلیارد ریال شده است.

وی تصریح کرد: برنامه بعدی دانشگاه علم و صنعت با توجه به انتقال کتابخانه های اقماری دانشکده ها به مرکز اسناد علمی و اطلاع رسانی دانشگاه تبدیل تعدادی از آنها به مراکز نوآوری درون دانشکدها است .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در باره دیگر اقدامات دانشگاه در حوزه پژوهشی نیز توضیح داد : راه اندازی و بهره گیری از بزرگترین مرکز اسناد علمی و اطلاع رسانی شرق تهران ، ارائه خدمات مورد نیاز پژوهشگران از قبیل دستیابی به بانک های اطلاعاتی ، در اختیار قراردادن پهنای باند متناسب با نیاز آنها به منظور دسترسی آسان و گسترده به منابع علمی جهان بدون شک دانشگاه را در رسیدن به اهداف کمی برنامه راهبردی یاری می کند ** تجاری سازی یافته های پژوهشی محمدی در خصوص وضعیت حوزه پژوهشی این دانشگاه در سال های اخیر اظهار کرد: در ادامه اجرای سه برنامه راهبردی در پایان سال 94 علم و صنعت به عنوان دانشگاهی سرآمد در علم و فناوری و پیشرو در کارآفرینی دانش بنیان، چهارمین برنامه راهبردی خود را با هدف تجاری سازی یافته های پژوهشی به تصویب هیات امنای دانشگاه رسانیده است که این برنامه راهبردی در حوزه پژوهش بر سه محور پژوهش های بنیادی و توسعه ای، پژوهش های کاربردی و ارتباط با صنعت و توسعه فناوری، تجاری سازی و کارآفرینی متمرکز است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه افزود: سیاست های اصلی پیش بینی شده در برنامه راهبردی دانشگاه بر نگاه کیفی به مقوله پژوهش و هدایت آن به سمت تولید ثروت، اهتمام به کارآفرینی مبتنی بر فناوری و فناوری مبتنی بر پژوهش و آموزش و نیز توسعه پژوهش و فناوری گروهی و شبکه ای استوار است.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا حمایت از پژوهش و فناوری پاسخگو به نیاز کشور، توسعه شرکت های دانش بنیان دانشگاهی بر اساس مسأله محوری و توسعه ، روزآمدسازی زیرساخت های پژوهشی برای حضور در عرصه های کلان ملی و در سطح بین المللی، ارتقاء جایگاه و موقعیت ملی و بین المللی دانشگاه و سرآمدی در تولید علم و ایفای نقش مرجعیت علمی در فناوری های نو و مرزهای دانش، مورد تأکید دانشگاه در حوزه پژوهش است .

محمدی همچنین تصریح کرد: دانشگاه در زمینه برطرف کردن نیازهای کشور قدم های بزرگی برداشته است و در این رابطه می توان به طرح هایی چون ماهواره، توربین گاز و اندازه گیری سیالات اشاره کرد .

وی افزود: به منظور پاسخ گویی به نیازهای کشور 13 دفتر توسعه تعاملات با صنایع مختلف در دانشگاه نیز راه اندازی شده است .

محمدی گفت: از منظر شاخص های پژوهشی دانشگاه علم و صنعت در سال 2019 موفق به کسب رتبه ی سوم در بین دانشگاه های کشور بر اساس نظام رتبه بندی QS شد و بر اساس نظام رتبه بندی تایمز در جایگاه 800-601 جهان قرار گرفت.

معاون پژوهشی دانشگاه عنوان کرد: حفظ و ارتقا جایگاه موجود ضرورت برنامه ریزی گسترده ای را ایجاب می کند و این امر بدون هماهنگی کامل میان دانشکده ها، پژوهشکده ها و مراکز پژوهشی دانشگاه با حوزه معاونت پژوهش و فناوری امکان پذیر نیست ، تعامل هر چه سازنده تر موجبات هم افزایی بیشتر را فراهم می کند.

محمدی یادآور شد: دفتر علم سنجی دانشگاه با هدف تهیه و ارائه گزارش های تحلیلی و پیشنهاد های اجرایی مبتنی بر مطالعات نظام های معتبر رتبه بندی در سال 96 راه اندازی شده است.

بر اساس نتایج همین مطالعات و شناسایی جبهه های پژوهش و توانمندی های اعضای هیات علمی از یک طرف و نیاز های کشور از سوی دیگر لازم است محورهای پژوهشی دانشگاه هر چه زودتر شناسایی و در یک دوره کوتاه مورد پشتیبانی بیشتر دانشگاه قرار گیرند.

وی گفت: توجه بیشتر به کیفیت دستاورد های پژوهشی و اخلاق علمی می تواند تحقق اهداف کمی پیش بینی شده در برنامه راهبردی دانشگاه را بیمه کند.

فعالیت های گروهی و رسالت قطب های علمی بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

تجهیز آزمایشگاه مرکزی و ساماندهی نحوه ارائه خدمات آزمایشگاهی موجود در دانشکده ها به پژوهشگران نیز موجبات رشد کیفی فعالیت های پژوهشی را فراهم می کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت اظهار کرد: توسعه تعاملات دانشگاه با صنایع مختلف و تشکیل گروه های پژوهشی به منظور پاسخگویی به نیازهای اساسی کشور در کنار شکل گیری قطب های فناوری دانشگاه را در دستیابی به اهداف کمی برنامه و به انجام رساندن رسالت خود یاری خواهد کرد .

محمدی تاکید کرد: استفاده از تمامی ظرفیت های موجود می تواند بسیاری از طرح های کلان ملی را به انجام رساند.

در این راستا آشنا سازی بیشتر اعضای هیات علمی با مفاهیم فناوری و تجاری سازی و ارائه خدماتی نظیر نمونه سازی سریع و بازارچه فناوری که هم اکنون در فن راه دانشگاه قابل عرضه است به طور قطع مسیر دانشگاه را برای انتقال از دانشگاه نسل دوم به نسل سوم (کارآفرین) هموار می کند.

وی تصویب آیین نامه حمایت از شرکت های دانش بنیان دانشگاهی در هیات امنای دانشگاه را نشان از عزم جدی علم و صنعت برای ورود به عرصه کارآفرینی و تلاش برای ایفای نقشی تاثیر گذارتر از گذشته در بهبود زندگی مردم دانست و گفت: در این ارتباط افزایش ظرفیت استقرار شرکت های دانش آموختگان دانشگاه در مرکز رشد به طور جدی پیگیری می شود.

وی در ادامه افزود: انتشار یافته های علمی در ابعاد ملی و بین المللی نیز در برنامه راهبردی دانشگاه هدف گذاری شده است که شامل حمایت از چاپ کتب علمی تألیف شده اعضای هیات علمی، توسط انتشارات دانشگاه و یا انتشارات معتبر بین المللی است.

معاون پژوهشی داشگاه علم و صنعت افزود: ارتقای جایگاه مجلات علمی دانشگاه و نمایه کردن آنها در عرصه بین المللی می تواند به عرضه موثرتر یافته های علمی منجر شود نیز مورد هدف گذاری قرار گرفته است.

محمدی گفت: اگر چه راهبرد دانشگاه در انتقال از نسل اول به نسل دوم، ایجاد زمینه برای رقابت سازنده بین اعضای هیات علمی بود، لیکن این راهبرد دیگر نمی تواند راهبرد اصلی دانشگاه در گذر از نسل دوم به نسل سوم باشد.

راهبرد اصلی دانشگاه در این حوزه ایجاد زمینه برای همکاری سازنده است.

این تغییر راهبرد نیاز به زمان دارد که امیدواریم در کوتاه ترین زمان رخ دهد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا ، دانشگاه علم و صنعت ایران به سال 1308 به عنوان اولین مجتمع آموزش عالی کشور فعالیت خود را با نام مدرسه صنعتی دولتی آغازکرد.

از اولین دانش آموختگان دانشگاه می توان به محمد باقر نیو و منوچهر سالور اشاره کرد که از بنیان گذاران صنایع کاشی، نساجی و سیمان در کشور می باشند.

دانشگاه علم و صنعت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی مراحل رشد کمی و کیفی خود را تا سال 1376 مانند سایر دانشگاه های برتر کشور بیشتر در حوزه فعالیت های آموزشی به سرعت طی کرد (دانشگاه نسل اول) و نتیجه آن راه اندازی 135 رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 74 رشته گرایش در مقطع دکتری بوده ، در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه بالغ بر 14000 نفر است.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه علم و صنعت - فناوری - برنامه - صنعت - کارآفرینی - نوآوری - اطلاع رسانی - توسعه - علمی - اطلاع - معاون - رسانی - اولین - ایرنا - آموزش - اسناد - هیات علمی - کتابخانه - بزرگترین - اطلاعاتی - عضو هیات - پیش بینی - خبرنگار - میلیارد - کاربردی - انتقال - سرمایه - صندوق - تولید

آخرین اخبار سرویس:
ناسا 800 وعده غذایی و 3 ربات پرنده به فضا فرستاد

استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای بررسی سیل

سهمیه فرصت های مطالعاتی اردیبهشت منتشر می شود

فرصت 6 ماهه هیئت ویژه بررسی سیلاب ها برای ارائه گزارش نهایی/ از همه ظرفیت دانشگاه ها استفاده خواهیم کرد

آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری از امروز

امروز؛ اعلام آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری برای داوطلبان دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه فنی وحرفه ای سمنان طی 3 اعزام به مردم سیل زده پلدختر خدمت رسانی کردند

احداث سدهای پله ای در جلوگیری از سیل موثر است

پذیرش 14 هزار نفر در دکتری 98

سدها جلوی سیلاب را در تمام کشور می گیرند؟

جزییات آماری کنکور دکتری

انتخاب رشته آزمون دکتری از امروز آغاز می شود

انتخاب رشته دکتری 98 از امروز آغاز شد/ امکان انتخاب 50 کدرشته

نیلی احمدآبادی: استفاده از تمام ظرفیت دانشگاهی کشور برای آسیب شناسی سیل در 15 کارگروه تخصصی

افتتاح صفحه «نشریات دانشجویی»/ پاتوقی برای دانشجویان اهل قلم

وزیر علوم از اینستاگرام خداحافظی کرد

نیلی احمدآبادی: شاکله اصلی هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب ها دانشگاهی است

آغاز انتخاب رشته دوره های دکتری

ضرورت توجه به اشتغال 47 هزار دانشجوی اردبیلی

آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری از امروز

انقلاب اسلامی؛ طلایی ترین دوره ترجمه قرآن در بعد کمی و کیفی

آغاز انتخاب رشته آزمون دوره دکتری

تجمع دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر و سران طوایف دلگان

انتخاب رشته آزمون دکتری 98 از امروز آغاز می‎شود

برگزاری کارگاه کاربرد مدل های میان مقیاس در مطالعات اتمسفری

­انتخاب رشته دوره های دکتری

برخورد شهاب واره ها با ماه موجب فوران آب می شود

نکات مهمی که در انتخاب رشته دکتری باید در نظر بگیریم

راه های سه استان کشور برفی شد

وزیر علوم صفحه خود را در اینستاگرام بست

استخدام منشی خانم با مزایا در تهران

آغاز زمان انتخاب رشته داوطلبان کنکور دکتری+ لینک دفترچه راهنما

سدها جلوی سیلاب را در تمام کشور می گیرند؟

سدها جلوی سیلاب را در تمام کشور می گیرند؟

سدها جلوی سیلاب را در تمام کشور می گیرند؟

طرح های پژوهشی که در بی پولی تعطیل می شوند/ دلایلی برای سرخوردگی پژوهشگران

مدارس و دانشگاه های خرمشهر، شنبه تعطیل است

پانزدهمین دوره جشنواره خلاقیت های علمی و پژوهشی لکوکاپ شریف

این آب یخ نمی زند!

مدارس و دانشگاه های خرمشهر، شنبه تعطیل اعلام شد

همایش «جامعه و تعلیم و تربیت، اخلاق، دانشگاه و جامعه» در دانشگاه خوارزمی برگزار می شود

مدارس و دانشگاه های خرمشهر در روز شنبه تعطیل اعلام شد

نقش علوم انسانی در فقه/ موضوع شناسی کار کیست؟

کمک های مردمی غیرنقدی برای ارسال به مناطق سیل زده جمع آوری شد

تداوم فعالیت ها در مناطق سیل زده/ 120 دانشجو جهادی استان به لرستان اعزام شدند

برگزاری مسابقه چرتکه استان تهران

صدور حکم جایگزین زندانیان برای کمک به سیل زدگان

برگزاری آزمون ورودی حوزه های علمیه در دو حوزه امتحانی بوشهر و کنگان

جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی سینا

تجلیل از 15 نخبه جوان در بردسکن

فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها در اردیبهشت

جلسه «نقد آموزش و تحصیلات عالیه در ایران»در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

کرمچاله ها وجود دارند ولی سفر فضایی انسان در آنها ممکن نیست

سرانجام «حالا خورشید» در شبکه سه !

پانزدهمین جشنواره علمی پژوهشی ویژه فرهنگیان سراسر کشور

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

دستگاه لایه نشانی اتمی برای تولید پوشش ایتریا ساخته شد/ پوششی مقاوم در برابر خوردگی و شرایط سخت محیطی فلزات

نشست هیات دانشگاهی «مونته نگرو» با مدیران خراسان شمالی

کرمچاله ها وجود دارند ولی سفر فضایی انسان در آنها ممکن نیست

گسترش فرهنگ پژوهشگری، افزایش مهارت علمی و عملی و ایجاد ظهور خلاقیت دانش آموزان

انتخاب رشته دوره های دکتری؛ از فردا

سیزدهمین همایش مهدی یاوران در شیراز

احداث سدهای پله ای در جلوگیری از سیل موثر است

با کسانی که در دانشگاه مقابل فعالیت تشکل ها سد ایجاد کنند برخورد می کنیم

امکان تغییر زمان پایان ترم ها تنها برای دانشگاه های سیل زده

گروه های جهادی دانشجویان نیک شهر برای کمک رسانی سیل در فنوج پای کار بودند

آمار فارغ التحصیلان بیکار چقدر است؟

ضوابط میهمانی و انتقال دانشجویان اعلام شد

تجلیل از نخبگان فسایی

استخدام راننده در دانشگاه سیاحان در تهران

ضوابط میهمانی و انتقال دانشجویان اعلام شد

امشب؛ پایان ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی

استخدام منشی خانم در دفتر شرکت یار نیکان صالح - تهران

1586 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران بورسیه هستند

استخدام ویزیتور(بازاریاب) آقا با پورسانت عالی در کاشان

استخدام ویزیتور(بازاریاب) آقا با پورسانت عالی در ساوه

بررسی دی. ان. ای سرطان برای کشف عوامل شیمیایی تومور ها

اعزام برگزیدگان پانزدهمین جشنواره لگوکاپ به مسابقات جهانی

ناسا بدنبال ساخت یک تلسکوپ برای دفاع از زمین است

ایجاد 4 رشته گرایش جدید در دانشگاه علامه طباطبایی

آزمون ورودی دانشگاه معارف اسلامی

ضوابط میهمانی و انتقال دانشجویان اعلام شد

امشب؛ پایان ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی

آمار فارغ التحصیلان بیکار بین 17 تا 40 درصد است

طرح توانمندسازی تولید و توسعه پایدار در قزوین اجرا می شود

طرح توانمندسازی تولید و توسعه پایدار در قزوین اجرا می شود

1586 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران بورسیه هستند

ضوابط و مقررات تغییر محل آزمون های دانشگاه پیام نور

خواسته های سیل زدگان جنوب استان کرمان را از مسئولان مطالبه می کنیم

آغاز رقابت بیش از 5000 دانش آموز در مسابقات لگوکاپ شریف

شرط ادامه تحصیل دانشجویان اخراجی دکتری اعلام شد

چشم انداز پرورش به آموزش و مهارت زندگی در مدارس

مأموریت همه دانشگاه ها کمک به مسئولان در رفع مشکلات کشور است

مسابقات مناظره دانشجویان خراسان شمالی، هفته اول اردیبهشت آغاز می شود/ حضور 16 تیم در این دوره

چشم انداز و پرورش به آموزش مهارت زندگی در مدارس

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و استان قم تفاهم نامه همکاری امضا کردند

گسترش آزمایشگاههای ماموریت گرا در دانشگاه آزاد

زمان هفته سرا های دانشجویی

استخدام کارمند اعزام دانشجو در تهران

دانشگاه علم و صنعت 2 مرکز نو آوری راه اندازی می کند

دانشگاه علم و صنعت 2 مرکز نو آوری راه اندازی می کند