مطالب مرتبط:
اصغرزاده: اعتراض مردم در لایه های مختلف در شرایط فعلی بسیار جدی است / اگر اصلاح طلبان دچار گفتار درمانی شوند، مردم به خود جریان اصلاحات بی اعتماد خواهند شد / اصلاح طلبان دست به تغییر سریع نزنند به گوشه رینگ می روند / خاتمی از سیاست مداران محبوب مردم است
اصلاح طلبان دست به تغییر نزنند به گوشه رینگ می روند/ خاتمی از سیاست مداران محبوب مردم است
برای جلب مجدد اعتماد مردم از تندروی ها دست برداریم (گفت وگو با محسن صفایی فراهانی، فعال سیاسی اصلاح طلب)
آذر منصوری:اگر سرمایه اجتماعی از دست برود شرکت در انتخابات موضوعیت ندارد/ اصلاح طلبان تا انتخابات بعدی فرصت دارند که رضایت مردم را جلب کنند/اصل مهم برای اصلاح طلبان رضایتمندی مردم است نه حضور در قدرت
مردم باید نتیجه اعتماد خود به اصلاح طلبان را ببینند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اسفند 1397 ساعت 23:222019-03-19اقتصادي

بعید است اصلاح طلبان بتوانند اعتماد دوباره مردم را به دست آورند


«با عملکرد ضعیف فراکسیون امید به خصوص ریاست آن محمدرضا عارف در پارلمان بعید است که اصلاح طلبان بتوانند اعتماد دوباره مردم را به دست آورند.

- روزنامه آرمان دیروز گفت وگویی را با علی صوفی، وزیر تعاون دولت اصلاحات منتشر کرد.

وی گفته است: می توان گفت تیر خلاص رهاسازی کنترل قیمت ارز بود که منجر به افزایش قیمت ها شد.

تن دادن به پیشنهادات تئوریسین های شکست خورده به معنی خطای غیرقابل جبران بود که به من گفتند اگر ارز را رها کنید به پنج هزار تومان خواهد رسید و بیشتر نخواهد شد اما نتوانستیم ارز را کنترل کنیم.

آقای روحانی از کنار این مسئله گذشت و آن را به اعتراضات مردم مرتبط کرد.

همان وقت گفته شد به جهت آنکه شما به خیابان ها آمدید، این تورم به وجود آمده است.

پس از این موضوع مردم نگران تر از گذشته شده و منجر به ایجاد یک وضعیت روانی در جامعه شد که در نتیجه مردم برای خرید ارز هجوم آوردند و به همین جهت تقاضا افزایش یافت.

مردم که ابتدا چنین کاری را انجام ندادند.

مردم اگر می دیدند که دولت در حال کنترل ارز است و تقاضاها را پاسخ می دهد و جلوی تقاضاهای اضافی را می گیرد (که دولت به راحتی می توانست این کارها را انجام دهد) طبعا آن جو روانی را فروکش می کرد.

مگر این جو روانی در گذشته نبوده است؟ اینگونه موضوعات در مقاطع مختلف در کشور ما به وجود آمده نظام توانسته آن را کنترل کند اما در حال حاضر به نظر می رسد جامعه رها شده است نه تنها رها شده بلکه گاه به نظر می رسد در مقابل گلایه ها و فغان مردم دولت سکوت کرده است و کسی متوجه نیست که مردم در حال زجرکشیدن هستند.

صوفی افزوده: در اوج این شرایط در حالی که انتظار می رفت دولت با مردم با صداقت و صراحت گفت وگو کند، به سکوت خود ادامه داد.

چنین واکنشی از سوی مسئولان دولت عجیب بود تا آنکه مجلس واکنش نشان داد و کار به سؤال رسید و ایشان را احضار کرد تا بلکه در مجلس توضیح داده شود و پیش از آن هم در صداوسیما حضور پیدا کرده بود.

اما وقتی زمان ارائه توضیح رسید، توضیحات و تحلیل ها قانع کننده نبود و از آن سخنان توپ را به زمین مردم انداختن استنباط می شد.

گفته شد که بله، ترامپ از برجام خارج شده و بقیه هم این کارها را کردند.

پس از خروج ترامپ از برجام انگار دولت کاری ندارد و باید بنشیند و اوضاع را به روزمرگی پشت سر بگذارد و با توجه به عدم معرفی سخنگو، شاهدیم که پاسخگویی وجود ندارد.

طبعا اینها باعث می شود تا اعتبار دولت کاهش یابد و این موضوع کاملا طبیعی است.

خیلی وقت است که رأی آقای روحانی ریزش پیدا کرده است.

شاید بتوان گفت حدود یک سال پیش چنین تحلیلی وجود داشت و این یک واقعیت است.

منفعت طلبی و سهم خواهی تنها صدایی بود که از شورای شهر و شهرداری تهران بیرون آمدارگان کارگزاران همچنین دیروز در مطلبی نوشت: عملکرد اصلاح طلبان در انتخابات شهردار تهران بسیار بد و غیر اخلاقی و دور از منافع مردم بود.

حزب اتحاد ملت و اعتماد ملی و نیز اکثریت اعضای شورای شهر از ترس اینکه مهدی چمران پایش به شورای شهر تهران باز نشود، از رأی دادن به محسن هاشمی برای تصدی شهرداری تهران استنکاف کردند.

آنها مگر در شورای شهر چه می کنند و چه امر پنهانی انجام می دهند که نمی خواستند فرد غیر محرمی چون مهدی چمران به شورای شهر بیاید؟ از چه کسی انتقام می گرفتند؟ از خود؟ از مردم؟ یا از اصولگرایان؟ عملکرد منفی اصلاح طلبان در شهرداری تهران، سهم خواهی گسترده حزب اتحاد ملت و تسخیر پست های مدیریتی شهرداری تهران کندوی عسل آنها بود.

آنها در کندوی شیرین عسل افتاده بودند بی این که بدانند نیش زنبورها در راه است.

سال آینده آنچه اصلاح طلبان در شهرداری تهران کاشتند، در انتخابات مجلس برداشت خواهند کرد.

منفعت طلبی و سهم خواهی تنها صدایی بود که از شورای شهر و شهرداری تهران بیرون آمد.

پس بی دلیل نیست که سال آینده، سال تردید است.

تردید و ترس برای اصلاح طلبانی که چشم بر وعده های خود بستند و برخی جیب خود را باز کردند.

نظر رییس FATF درباره تصویب لوایح FATF در ایران چیست؟غلامرضا ظریفیان فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت وگویی که دیروز روزنامه آرمان با وی منتشر کرده در پاسخ به این مطلب که مخالفان این لوایح مطرح کرده اند که FATF ابزار آمریکا برای هوشمندسازی تحریم هاست گفته است: پذیرش این لوایح هیچ تعلقی به منافع ملی آمریکا و یا بیگانگان ندارد.

در همین راستا باید گفت که عدم تصویب آن، فرصت هایی را برای آمریکا ایجاد می کند و بهانه هایی را برای برخی از کشورهایی که به منافع ملی ما علاقه ای ندارند تا بتوانند به بهانه عدم تایید این لوایح موانع جدی را در ارتباط با مبادلات و نظام ارزی ما ایجاد کنند.

این لوایح فی النفسه از نظر ایجابی شاید منفعتی برای کشور نداشته باشد اما از نگاه سلبی می تواند حتی کشورهایی را که قصد دارند در شرایط کنونی با ما همکاری کنند مشکلاتی را برای آنها ایجاد می کند.

گفتنی است، شرکت های زیادی در پسابرجام از ترس جریمه های آمریکا از ایران خارج شدند.

FATF لازمه مبادلات اقتصادی با خارج هم باشد، تاب تحمل تحریم های ثانویه آمریکا را ندارد.

رییس FATF مارشال بیلینگزلی، همزمان معاون وزیر خزانه داری آمریکا است.

این وزارتخانه همان اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران است.

بیلینگزلی چندی پیش در پاسخ به سؤال نماینده کنگره آمریکا با این عنوان که ما چگونه باید فشارها بر حکومت و نهادهای مالی ایران را حفظ کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها نتوانند شکاف هایی برای دور زدن تحریم ایجاد کنند؟ گفته بود: باید مصرانه از آنها بخواهیم قوانین مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی لوایح مرتبط با FATF را در ایران تصویب کنند! حرف درمانی دیگر جواب نمی دهدروزنامه همدلی در گزارشی نوشت: حرف درمانی دیگر جواب نمی دهد و باید عمل را ضمیمه حرف ها کرد.

سال 97، سالی پر التهاب و سرشار از نوسان برای مردم ایران بود؛ از پرواز قیمت دلار تا صف های گوشت و مرغ و کمپین تحریم آجیل.

در این میان صحبت های برخی از مدیران، مردم را آزرده خاطر ساخت و تصوری ایجاد کرد مبنی بر این که مسئولان از دردِ مردم بی اطلاع هستند .

در روزهای گذشته، محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس و رییس شورای عالی اصلاح طلبان گفته بود: مردم احساس می کنند دولت فقط آمده گفتاردرمانی کند.

مردم دنبال گفتاردرمانی نیستند و عمل می خواهند.

باید حل مشکلات خود را ببینند و بهترشدن شرایط را حس کنند…من مهم ترین مسئله امروز را ناکارآمدی مدیران و نظام اجرایی کشور می دانم.

علاوه بر این، فرزانه ترکان عضو شورای عالی اصلاح طلبان نیز چندی پیش گفته بود: اکنون مردم از نظرمعیشتی تحت فشار هستند.

از این جهت نمی شود صرفاً با صحبت های رییس جمهور مردم را دلگرم کرد.

این حرف ها صرفاً گفتار درمانی است؛ مردم احتیاجی به سخنرانی ندارند و می خواهند به چشم خود ببینند که نرخ تورم کنترل شده و جوان هایی که تحصیلات عالیه نیز دارند از بیکاری در آمده اند.

لذا جامعه نیازمند این است که دولت در عمل این مسائل را سامان بخشد.

یکی از انتقادات جدی به دولت روحانی این است که مجموعه دولت در اغلب موارد با پروژه های جنگ روانی، گفتاردرمانی را بر اقدام و عمل ترجیح می دهد.

در این روش حل مشکلات اساسی به آینده حواله داده شده و در شرایط فعلی اقدام قابل توجهی انجام نمی شود.

علاوه بر این تمامی مشکلات و کم کاری ها به گردن دیگران انداخته می شود و ادعا می شود که دولت اختیارات لازم را ندارد!ترورشخصیت به سبک اصلاح طلبانهروزنامه شرق در شماره روز گذشته در گزارشی با عنوان باران تذکر بر سر شهردار به موضوع جلسه ارائه اصلاحیه بودجه سال 97 توسط حناچی، شهردار تهران، به شورای شهر پرداخت.

در بخشی از این گزارش آمده است: در دوره های قبلی شورای شهر تهران که مهدی چمران ریاست آن را بر عهده داشت.

او شیوه متفاوتی را برای مواجهه با این تذکرات[شفاهی در شورای شهر] اتخاذ می کرد و حتی گاهی با خاموش کردن بلندگوی اعضا مانع از صحبت آنها می شد.

سپس این روزنامه افزوده است: در شورای جدید اما این روال برقرار نیست و اعضا گاه و بی گاه از این امکان استفاده می کنند.

[اعضای شورای شهر کنونی] در سال اول خود 198 تذکر داشتند در حالی که شورای چهارمی ها [شورای شهر قبلی] در سال اولشان فقط 98 تذکر داشتند.

جالب آنکه در همین گزارش ذکر شده است که محسن هاشمی، رییس شورا [شورای کنونی] خبر امکان حذف تذکر شفاهی در صحن علنی شورای شهر را مطرح کرد.

[او] گفت از این به بعد اعضا تذکرهای خود را فقط به صورت کتبی ارائه کنند.

شورای شهر کنونی تهران به صورت کاملا یک دست از طیف موسوم به اصلاح طلب تشکیل شده و لذا شهردارهایی که آنها در این مدت قریب به یک سال و نیم انتخاب کرده اند همگی از طیف اصلاحات بوده اند.

این طیف در طول این مدت هنوز هیچ کارنامه ای برای ارائه ندارد به همین دلیل کاملا طبیعی به نظر می رسد که با هجمه به شورای شهر قبلی و شهردار اسبق (قالیباف) سعی کنند که ذهن مردم را از مقایسه میان عملکرد قبلی ها با فعلی ها در شورای شهر و شهرداری بازدارند.

در گزارش فوق هم سعی شده با عنوان کردن این موضوع که مهدی چمران رییس اصولگرای شورای شهر قبل گاهی میکروفون اعضا را خاموش می کرده به ترورشخصیت بپردازند حال آنکه در تازه ترین مورد در هفته قبل مطهری به همراه وکیلی (از اعضای لیست امید) که در جایگاه هیئت رییسه مجلس قرار داشتند از باز کردن میکروفن های نماینده هایی که انتقاد داشتند خودداری کردند و وقتی محمدمهدی زاهدی نزدیک جایگاه هیئت رییسه رفت تا انتقادش را بیان کند وکیلی، نماینده اصلاح طلب مجلس به او گفت: خفه شو؛ دهانت را ببند !!نکته دیگر اینکه در همین گزارش که مدعی شده چمران چند بار میکروفن اعضا را هنگام تذکر شفاهی خاموش کرده، آمده است که در شورای شهر فعلی تصمیم گرفته شده به کل تذکر شفاهی حذف شود!!از فریبکاری دست بر نمی دارندجعفری ایمن آبادی، نماینده همسو با دولت دیروز در روزنامه آرمان نوشت: مخالفانی که بدون منطق مخالفت می کنند پاسخ دهند در مقطعی که برای برجام مذاکره می شد، آیا جایگزینی به جای آن وجود داشت؟ منطق را حتما آنها داشتند که امضای کری را تضمین دانستند! مذاکرات هسته ای پیش از دولت آقای روحانی هم جریان داشت اما نه این طور نبود که با پیمان شکنان توافقنامه امضا شود تا نه چرخ زندگی مردم بچرخد نه چرخ سانتریفیوژها.

در ادامه این مطلب آمده است: آن افراد و گروه های مخالف باید توجه داشته باشند که اتفاقاتی که در سال 97 بر علیه کشور روی داد، بدون برجام، 3 سال قبل تحریم ها و فشارها بر کشور حاکم می شد.

بنابراین برجام حداقل 3 سال برای کشور و نظام فرصت خرید.

اتفاقاتی که در سال 97 بر علیه کشور روی داد ماحصل بی تدبیری دولت بود نه تحریم و فشار بر کشور.

نوسانات ارزی که منجر به افزایش افسارگسیخته قیمت ها شد، ماه ها پیش از خروج آمریکا از برجام آغاز شده بود و رییس جمهور گفته بود خیال مردم از بابت دلار راحت باشد!
کلید واژه ها: مردم - دولت - اصلاح طلبان - اصلاح - روزنامه آرمان - افزایش - روحانی - دولت اصلاحات - محمدرضا عارف - افزایش قیمت - جامعه - واکنش - وزیر تعاون - صوفی - صداوسیما - مجلس - قیمت - اعتراضات - قیمت ارز - روزنامه - مسئولان - اصلاحات - روزمرگی - خیابان - انتظار - منتشر - تعاون - طبیعی - شرایط - آرمان

آخرین اخبار سرویس:
برای خرید آپارتمان در شهرک راه آهن چقدر باید هزینه کرد؟

خواب آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران تعبیر نخواهد شد

کشت کلزا راهی برای مبارزه با علف های هرز سمج

هزینه های مردم چقدر بالا رفته است؟

پرداخت یارانه به حمل و نقل راهکار توسعه صادرات است/ تاثیر ناوگان فرسوده بر قیمت تمام شده کالا

خود زنی ترامپ با تصمیم احمقانه اش

پسر آمریکایی با قبض 90 هزار دلاری از کما خارج شد + عکس

رونق تولید حمایت همه جانبه را می طلبد

بالا آمدن 50 درصدی سطح آب های زیرزمینی در همدان

آمریکایی ها نمی توانند ایران را از بازار نفت خارج کنند

ایران پاسخ قاطعی به عربستان خواهد داد

عموهایی که در آینده تنها یک اسم از آنها باقی است

عموهایی که در آینده تنها یک اسم از آنها باقی است

توصیه های ضروری برای مراقبت از خودرو

وقتی کالا های قاچاق برند های ایرانی را می بلعند

هند کاهش عرضه نفت ایران را از دیگر کشورها تامین می کند

سودسرشارعربستان و روسیه از افزایش قیمت نفت ناشی از تحریم ایران

جبران کم بارشی دوسال گذشته با بارندگی 7 ماه اخیر

پاورپوینت طراحی اجزاء چرخ دنده

پاورپوینت خرابیها و آسیب دیدگی های آسفالت

استخدام طراح و گرافیست جونیور در شرکت تولیدی ایران پکج

چین عناب ایران را در بازار اروپا چگونه عرضه می کند؟

ضرورت تهیه طرح جامع خطرپذیری سیلاب

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

پاورپوینت کنتاکتور

تمرکززدایی از پایتخت بهترین راهکار کاهش معضل ترافیک تهران

جبران کم بارشی دوسال گذشته با بارندگی 7 ماه اخیر

ایران زیباست؛ «تنگه بُراق»

پاورپوینت بازاریابی و مدیریت بازار

پاورپوینت تغییر اقلیم و بیماری ها

پاورپوینت انواع شمع و مشخصات سازه ای آن ها

پاورپوینت جوشکاری زیر آب (welding underwater)

پاورپوینت تاریخچه قالب تونلی

کارگاه مشترک آموزشی بیمه البرز و بیمه مرکزی

استخدام ویزیتور داروخانه در شرکت روبینا بازار

افتتاحات مسکن مهر پرند به 74 هزار واحد رسید

ترامپ بازارهای جهانی را متشنج کرد

پاورپوینت بتن اکسپوز (بتن نما)

پاورپوینت خصوصیات و مشخصات بلوک های بتنی

پاورپوینت گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی

برگزاری اولین همایش مدیریت شعب بانک ایران زمین استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان

مقاله درباره ی مرکز داده یک انباره مرکزی

نرخ حق الوکاله بانک ایران زمین در سال 98 اعلام شد

پاورپوینت بانک تسویه بین المللی

11 اشتباه رایج که که هنگام خرید قهوه مرتکب می شویم

پاورپوینت تسمه

پاورپوینت بتن آسفالتی گرم

تنوع محصولات بانک سینا برای مشتریان حقوقی

پرسشنامه فرسودگی شغلی مسلش

پاورپوینت سقف شاردک

به منظور افزایش توان تسهیلات دهی بانک ها صورت گرفت: پیشنهاد وزیر اقتصاد برای کاهش سپرده قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی

عموهایی که در آینده تنها یک اسم از آنها باقی است

پاورپوینت عملگرها و عناصر نهایی

پاورپوینت آجر نسوز

سرعت بالای ذوب شدن توده های یخ در گرینلند

افزایش 4.7 درصدی مصرف بنزین در فروردین

پاورپوینت مدیریت علف های هرز

پرسشنامه هوش معنوی جامع

پاورپوینت درس اقتصاد خرد

پاورپوینت سازه های فضاکار

پاورپوینت تعمیر نصب و نگهداری ماشینهای ابزار

سامسونگ گلکسی فولد در راه نوت 7 ؟

پاورپوینت استفاده از ضایعات شیشه به جای سنگدانه در بتن

قیمت خانه در آگهی ها من درآوردی شد!

استخدام کارشناس فروش در شرکت کاسپین استیل ویستا

همکاری محققان برای شناسایی آغاز بلوم جلبکی در خلیج فارس

نوبخت: امسال برای ریزش اشتغال برنامه داریم

کره زمین 23 میلیون زن کم دارد

پاورپوینت ارزش گذاری به روش ارزش فعلی سود سهام(DDM)

پاورپوینت انواع سقف های سازه ای

پاورپوینت مجتمع تجاری- فرهنگی کوروش

پاورپوینت دستورالعمل تدوین طرح کارآفرینی

واردات بیش از 96 تن ساعت دیواری + جدول

ارزش «خانه داری» زنان ایرانی چقدر است؟

پاورپوینت شکست هیدرولیکی مخازن هیدروکربنی

پاورپوینت بررسی میکروکنترلر ها

آخرین جدول قیمت خودروهای داخلی

جدیدترین جدول نرخ سکه و ارز

حمایت ویژه از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های داخلی

بیماری وحشتناک در کمین جوانان!

پاورپوینت طراحی فضای سبز

پاورپوینت انواع میلگرد و مشخصات مکانیکی آنها

فارس پلاس| سیل مهربانی چشم در چشم سیل ویرانگر

کارخانه فرآوری زیرکوه آماده بهره برداری است

پاورپوینت وب نامریی (Invisible Web)

آسفالت رنگی

پاورپوینت توزیع تنش در خاک

کارخانه فرآوری زیرکوه آماده بهره برداری است

سود سهام عدالت سال 96 به ایستگاه آخر نزدیک شد

آیا مصوبه افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان قابلیت اجرایی دارد؟

کارخانه فرآوری زیرکوه آماده بهره برداری است

پاورپوینت اجرای اصولی سازهای بتنی و فلزی-

پاورپوینت نظام های پولی بین المللی

روی مثبت اضطراب و استرس!

تعداد ناشران چند برابر تعداد کتابفروشان است

پاورپوینت همه چیز درباره نیلینگ Nailing

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران

تدوین بسته سیاست گذاری صادرات/عزم جدی برای تجارت با 15 کشور همسایه

پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری

پروژه کارخانه قند آبکوه

بعید است اصلاح طلبان بتوانند اعتماد دوباره مردم را به دست آورند

بعید است اصلاح طلبان بتوانند اعتماد دوباره مردم را به دست آورند