مطالب مرتبط:
20 سال تلاش اصلاح طلبان برای استانی شدن انتخابات / پولدارها فقط به مجلس می روند
استانی شدن انتخابات مجلس به نفع اصولگرایان است یا اصلاح طلبان؟
استانی شدن انتخابات مجلس به نفع اصولگرایان است یا اصلاح طلبان؟
استانی شدن انتخابات مجلس به نفع اصولگرایان است یا اصلاح طلبان؟
2اشکال اساسی اصلاح طلبان در نگاه زیباکلام/ اصولگرایان در انتخابات آینده مجلس و ریاست جمهوری برنده خواهند بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 اسفند 1397 ساعت 00:322019-03-15سياسي

نگاه حزبی اصلاح طلبان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس


روزنامه طیف موسوم به اصلاح طلب در گزارشی که در آن با برخی از فعالان سیاسی این طیف به گفت وگو پرداخته به وضوح تاکید می کند که طرح استانی شدن انتخابات مجلس به نفع اصلاح طلبان است! این یعنی ممکن است این طیف در موارد دیگری نظیر لوایح استعماری FATF نیز مانند .

- "، در ادوار مختلف طیف موسوم به اصلاح طلب با سر و صدای زیاد مسایلی از قبیل لزوم اجتناب از نگاه سیاسی و حزبی را مطرح کرده اند.

نمونه بارز آن شورای شهر غیرسیاسی بود که از جانب آنها مطرح می شد.

با این شعارهای ویترینی این سؤال به ذهن خطور می کند که آیا این طیف واقعا مصالح کشور را بر مصالح حزبی ارجح می داند؟ روزنامه شرق در شماره روز پنج شنبه در گزارشی با عنوان استانی شدن انتخابات 98 به نفع یا به زیان؟ منتشر کرد.

اما نفع و زیان چه چیزی یا چه کسانی مد نظر این گزارش است؟ کشور، مردم یا حزب و جناحی خاص؟در این گزارش آمده است: استانی شدن انتخابات به نفع اصلاح طلبان است یا به ضرر آنها؟ طرحی که کلیات آن در مجلس تصویب شده و ممکن است نجات بخش اصلاح طلبان در انتخابات آتی باشد.

انتخابات مجلس در حالی سال آینده برگزار می شود که از هم اکنون نگرانی هایی در باره میزان مشارکت مردم وجود دارد؛ به ویژه آنهایی که قرار است به اصلاح طلبان رای دهند[!] سپس این گزارش پرده از این طرح برمی دارد: از این منظر شاید استانی شدن انتخابات بتواند تا حدی نجات بخش اصلاح طلبان از وضعیت فعلی قلمداد شود.

در بخش دیگری از این گزارش به وضوح می توان نوع نگاه طیف موسوم به اصلاح طلب را در مورد طرح های مطرح در مجلس و یا دیگر طرح ها دید.

برای نمونه و با قیاس این طرح با مسایلی مانند لوایح استعماری CFT و پالرمو می توان دریافت که این طیف در مورد این لوایح نیز چه نگاهی داشته و چه الزاماتی سمت و سوی آنها را در مواجهه با این لوایح تعیین کرده است.

در این گزارش آمده: .

فعال سیاسی اصلاح طلب پیش از این در پاسخ به این سؤال که استانی شدن انتخابات به نفع اصولگرایان خواهد بود یا اصلاح طلبان گفته بود: .

اگرچه در انتخابات مختلف رای مردم متناسب با شرایط تغییر کرده اما از آنجا که در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها نگاه سیاسی و کلان تر به موضوعات وجود دارد رای اصلاح طلبان بالاتر است.

چنانکه خواندید تمام دغدغه این طیف به میزان آرای خود و پیروز شدن در انتخابات معطوف است و برای آنها مصالح کشور و مردم دست کم در اولویت نیست.

این چیزی نیست که تحلیل یا ادعای منتقدان طیف موسوم به اصلاح طلب باشد بلکه به وضوح در سطرهای بالا این را از یکی از روزنامه های این طیف و همچنین از فعالان سیاسی آنها خواندید.

ارز 4200 تومانی کمکی به کاهش قیمت ها نکردروزنامه همدلی در گزارشی نوشت: ارز 4200 تومانی در حالی می رود تا یک ساله شود که کلاف معیشت اقشار متوسط و ضعیف جامعه این روزها پیچیده‎تر شده است و قیمت کالاهای اساسی براساس نرخ ارز در بازار آزاد تعیین می شود.

نکته قابل توجه این است که براساس گزارش ها دولت، 14 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی اختصاص داده است که گزارش های مختلف از بازار آزاد حکایت از این دارد که نرخ ها همچنان صعودی است و این ارز دولتی هیچ کمکی به کاهش قیمت ها در بازار نکرده است.

در روزهای گذشته، محمد لاهوتی، رییس کنفدراسیون صادرات ایران در نشست خبری گفته بود: بارها به دولت هشدار داده بودیم که دلارهای 4200 تومانی منجر به ایجاد رانت برای عده ای خواهد شد و اکنون نیز کالاهای اساسی با قیمت بسیار بالاتری سر سفره مردم می رسد.

متاسفانه دولت با تصمیم اشتباه درباره دلار 4200 تومانی، 18 میلیارد دلار ذخیره ارزی- که روزنامه زنجیره ای همدلی به اشتباه رقم 14 میلیارد دلار را ذکر کرده است- به قیمت 4200 تومان در حلقوم ویژه خواران نورچشمی ریخت و این در حالی است که دولت کل درآمد سال آینده را 21 میلیارد دلار پیش بینی کرده؛ یعنی درآمد یک سال را به رانت خواران دادند!روزنامه های زنجیره ای در ماههای اخیر به دفعات در نقد این تصمیم دولت و تبعات منفی آن مطالب تحلیلی نوشتند.

این در حالی است که رسانه های زنجیره ای در هنگام اعلام دلار 4200 تومانی با انتشار تصویر جهانگیری در لباس سوپرمن از این تصمیم استقبال کردند.

سوءاستفاده زنجیره ای از یک دیدارروزنامه زنجیره ای آرمان در شماره روز پنجشنبه خود به دیدار رییس جمهور از عراق و ملاقات وی با آیت الله سیستانی یکی از مراجع عالیقدر شیعیان جهان پرداخته و از تیتر دیدار رییس جمهور اعتدال با مرجع اعتدالی برای این گزارش استفاده کرد!در بخشی از این گزارش آمده است: بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران معتقدند که سفر اخیر حسن روحانی به عراق به لحاظ سیاسی بسیار استراتژیک و معنادار است.

اینکه رییس جمهور در چنین شرایطی که ایران مورد تحریم های یکجانبه آمریکا قرار دارد پس از شش سال از روی کارآمدن دولتش به بغداد سفر کرده نشان می دهد که ازین پس باید عراق را جزو شرکای مهم منطقه ای به حساب بیاوریم.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به دیدار روحانی با آیت الله سیستانی آمده است: تحلیلگران معتقدند که این دیدار در بعد منطقه ای و بین المللی بسیار تاثیرگذار بوده است چرا که در شرایط حساس فعلی که ایران در تحریم ایالات متحده قرار دارد این دیدار به معنای تایید روابط دوکشور و سویه گیری های ایران از سوی آیت الله سیستانی مرجع بزرگ جهان تشیع است.

نکته مهم اینجاست که آیت ا.

سیستانی به دلیل شخصیت و جایگاه بزرگی که دارد کمتر افرادی را به حضور می پذیرد یا با رسانه ها به گفت وگو می پردازد و اساسا نظرات، مواضع و دیدگاه های خود را از طریق دست خط مکتوب یا توسط شاگردانش بیان می کند.

حال در این شرایط برخی پذیرش رییس جمهور ایران از سوی آیت ا.

سیستانی را ناشی از تفکر اعتدالی وی در عرصه منطقه ای و بین المللی می دانند.

سفر پر بار رییس جمهور به عراق در کنار برانگیختن خشم و عصبانیت قابل درک آمریکایی ها، ظاهرا به مذاق جریانی خاص در داخل کشور هم خوش نیامده که سعی دارند با تفرقه افکنی اتحاد تاریخیِ دو ملت ایران و عراق شکل نگیرد.

در این زمینه طی دو شماره گذشته، کیهان گزارشات متعددی را منتشر ساخته است ولی در این مختصر بایستی متذکر شد که بعد از 6 سال حضور روحانی در عراق بی نتیجه بودن دل بستن به غرب و به ویژه اروپا برای نجات اقتصاد ایران را نشان داد.

نکته دیگر اینکه به کار بردن اصطلاحاتی چون مرجع اعتدالی و.

برای یکی از مراجع عالیقدر شیعیان جهان علاوه بر اینکه مضحک به نظر می رسد در خود توهینی به سایر مراجع نیز مستتر دارد، نخست آنکه همه مراجع معظم تقلید از افراط و تفریط به دور بوده و از این منظر اعتدالی محسوب می شوند، اگر اعتدال به این معنا است هر مسلمانی بایستی معتدل باشد ولی اگر روی سخن اینجا است که همانند دولت اعتدالی مجلس اعتدالی و.

که یک وصف سیاسی است آیت الله سیستانی را یک مرجع اعتدالی بنامند این نه تنها صحیح به نظر نمی رسد بلکه توهین به آیت الله سیستانی است چرا که ایشان هیچگاه معتدل به معنای سیاسی دست برداشتن از اصول اعتقادی و سیاسی نبوده و نیستند.

نکته سوم اینکه مسئولین ایرانی که به عراق سفر می کنند با آیت الله سیستانی دیدار کرده و معظم له این مسئولین را به حضور می پذیرند، یکی از صدها نمونه این دیدارها ملاقات مرحوم هاشمی رفسنجانی و در مقطعی دیگر آیت الله آملی لاریجانی رییس سابق قوه قضاییه در آبان 1395 با آیت الله سیستانی در سفر به عراق بوده است.

دولت به جای شعار و متلک گویی کار کند!روزنامه زنجیره ای آفتاب یزد در یادداشتی به فسادهایی که گاه و بیگاه کشف می شود پرداخت و نوشت دولت وقت چندانی ندارد و به جای شعار و متلک به این و آن کار کند.

در این یادداشت آمده است: مردمی که وقت می گذارند و در هر انتخابی شرکت می کنند به این امید بسته اند که باری از دوشِ زندگی شان برداشته شود و با خیال جمع تر به زندگی ادامه دهند.

با فسادروبی از بوروکراسی کشور، برخورد جدی و ریشه ای با فسادکاران می توان امید مردم را به روزهای پیش رو پر و بال داد.

در ادامه این یادداشت تصریح شده است: شعارگویی و متلک گویی به این و آن تابه حال گره ای از مشکلات ما نگشوده که هیچ، برپیچیدگی اوضاع نیز افزوده است.

دولت محترم برای بارور کردن امید در بین مردم وقت چندانی ندارد و کارهای ناکرده فراوان دارد و در لحظات خطیری به سر می برد.

با گذشت 6 سال از روی کار آمدن دولت به اصطلاح تدبیر و امید روزنامه های زنجیره ای تازه یادشان افتاده که بایستی به جای متلک گویی به این و آن و انداختن تقصیرها گردن دیگران و دولت های سابق کار کرد وگر نه شعار دادن و متلک گویی و مقصر یابی مشکلی را حل نمی کند.

گریه حامیان برجام بر سر قبر خالی FATFروزنامه ایران ارگان دولت در مطلبی با عنوان برگشت به لیست سیاه FATF، تکمیل حلقه تحریم ایران نوشت: باید از متولیان پیشین و منتقدان امروز FATF پرسید طرح جایگزین شما در صورت بازگشت ایران به لیست سیاه و قفل شدن راه های دور زدن تحریم چیست؟ اگر راهکاری در این زمینه وجود دارد چرا پیش از این و در دوران صدارت خودتان به کار گرفته نشد؟ هزینه تصمیمات و برداشت های اشتباه شما در این خصوص بر عهده کیست؟ چرا معیشت مردم در دوران تحریم باید قربانی برداشت و تلقی اشتباه مدیران و تصمیم گیران داخلی شود؟ راستی چه کسی هزینه تصمیمات اشتباه طیف موسوم به اصلاح طلب را می پردازد؟ مگر ارز 4200 تومانی آقای جهانگیری نبود که به این همه رانت منتهی شد؟ و باعث گرانی های اخیر گردید؟ یا هزینه بزک برجام در روزنامه های زنجیره ای و نیز در همین روزنامه ایران که روزگاری نوشت برجام باعث افزایش عمر خلبانان و خدمه پرواز شده است!! هزینه این فریب دادن مردم را چه کسی پرداخت کرد؟اکنون کارشناسان بر این نکته تاکید دارند که بزک کنندگان برجام در موضوع لوایح استعماری تغییر رویه داده اند.

آنها در برجام از دنیای رویایی که پس از برجام خواهد آمد سخن می گفتند و مردم را فریب می دادند و اکنون از جهنمی که از پس نپذیرفتن لوایح استعماری خواهد آمد! این طیف فقط به این سؤال پاسخ دهند که سرنوشت کانال مبادلات مالی ویژه با ایران که SPV نامگذاری شد و قرار بود مقابل تحریم های نفتی و بانکی آمریکا عمل کند، چه شد؟از وعده لغو همه تحریم های مالی و بانکی و ایجاد رونق اقتصادی با برجام تا مبادله نفت در مقابل غذا و سپس فروکاستن آن به مبادله غذا و دارو در ازای پول نفت غیراروپایی ها با چه سرعتی دنده عقب گرفته اند که حالا نمی توانند درباره FATF کمترین تضمینی به مردم و نظام بدهند؟! و با وجود این سابقه مخدوش، چرا باز هم چرا ژست افراد طلبکار، کاربلد، با سواد و روراست را می گیرند؟جاسوسانی که عاشق طبیعت اند!روزنامه اعتماد دیروز گزارشی را با عنوان ای که دستت می رسد کاری بکن منتشر کرد و زیر تیتر زد: آیا انتخاب رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه روند رسیدگی به پرونده فعالان محیط زیست را می تواند تغییر دهد؟ این روزنامه در گزارش خود، جاسوسان موشکی و هسته ای در قالب فعالیت محیط زیست را عاشقان طبیعت نامیده است!گفتنی است، سال گذشته یک شبکه جاسوسی توسط سازمان اطلاعات سپاه کشف و اعضای آن دستگیر شدند.

آنها طی یک پروژه پیچیده نفوذ و جاسوسی، در پوشش رصد حیات وحش و اکوسیستم ایران و فعالیت هایی مثل حمایت از یوز ایرانی و مبارزه با کم آبی و.

اقدام به نصب دوربین هایی در نقاط مختلف کشور کرده بودند که گرای سایت های موشکی و هسته ای کشور را به دشمن بدهند.

این شبکه همچنین برنامه ویژه ای در زمینه تروریسم آب نیز داشته است.

کاووس سید امامی از عوامل اصلی این شبکه بود که پس از جا خوردن از شاهکار اطلاعات سپاه و کشف این شبکه در زندان خودکشی کرد.

مدعیان اصلاح طلبی در حمایت از جاسوسان همواره حرکت هماهنگی با رسانه های بیگانه از جمله بی بی سی فارسی و رادیو فردا(ارگان رسانه ای سازمان جاسوسی آمریکا) داشته اند.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - اصلاح طلبان - انتخابات - اصلاح - انتخابات مجلس - استان - گزارش - سیاسی - فعالان سیاسی - روزنامه - مجلس - مردم - کشور - میزان مشارکت - روزنامه شرق - میزان - اصولگرایان - شورای شهر - نجات - زیان - هایی - منتقدان - برگزار - آینده - شرایط - شورای - منتشر - پرده - شنبه - بزرگ

آخرین اخبار سرویس:
شوخی رهبر انقلاب با سن آیت الله جنتی

مجازات حبس یک عضو سندیکای کارگران شرکت واحد، تعلیق شد

دیدار خانواده بازداشتی های محیط زیست با فراکسیون امید

از حس خوبی که آقای وزیر به مجموعه پست بانک بخشیدند تشکر می کنم

مردم و مسئولین در خشکیدن دریاچه ارومیه مقصرند

استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد تسریع در انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه

رییس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان خبر داد نفربرهای سپاه در راه کمک به درراه ماندگان/ خدمات بسیج و سپاه تا پایان بحران برف ادامه می یابد

تصویب بودجه سال 98 و اصلاحیه بودجه سال 97 سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی

جنایت تروریستی نیوزلند نتیجه اسلام هراسی غربی هاست

تقدیر قوه قضاییه از دکتر کاردگر و خدمات بیمه دانا

سرلشکر باقری از مناطق آزاد شده دیرالزور بازدید کرد

تصویب بودجه سال 98 و اصلاحیه بودجه سال 97 سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی

با تلاش راهداران محور چشمه علی- فولادمحله بازگشایی شد

رسانه های کرمان هنرمندانه رویداد چهل سالگی انقلاب و کنگره6500شهید را پوشش دادند

خبرگرام خراسان شمالی

پیام تبریک مدیرعامل پاکسان به مناسبت عید نوروز منتشر شد

مرضیه فلاح زاده زیباترین جشن نوروزی در آموزشگاه استثنایی ایثار ابرکوه برگزار شد

اجمالی/ محور چشمه علی- فولادمحله بازگشایی شد

تصویب بودجه سال 98 و اصلاحیه بودجه سال 97 سازمان های مناطق آزاد تجاری chr(8211) صنعتی

مجری مشهور تلویزیون جنجال به پا کرد

راهکار امام صادق (ع) برای خوار کردن دشمنانتان

ظریف با آیات شبیری زنجانی، سبحانی و علوی بروجردی دیدار کرد

رسانه های کرمان هنرمندانه رویداد چهل سالگی انقلاب و کنگره6500شهید را پوشش دادند

اختلاف نظرهای کارشناسی نشان از تفرقه نیست

اختلاف نظرهای کارشناسی نشان از تفرقه نیست

آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهادت وظیفه تمام مسئولان است

بودجه سال 98 شهرداری ماهشهر تصویب شد

مدیرعامل هلال احمر سمنان خبر داد اسکان 74 در راه مانده در محورهای سمنان/ مشکل خاموشی در برخی نقاط رفع شد

جاذبه های گردشگری بجستان آماده استقبال از مسافران نوروزی است

اختلاف نظرهای کارشناسی نشان از تفرقه نیست

8 راهکار برای لذتبخش کردن سفر

حضور مسئولان در یادواره شهدا ادای دین به آنان و رهبری است

از پیام آیت الله «وحید» به «روحانی» تا تحلیل آیت الله «مکارم» از سفر به عراق/عکس مراجع دسته جمعی نداشتم

دادستان بندرعباس تاکیدکرد برخورد شدید قضایی در انتظار سواستفاده گران در چهارشنبه سوری

مدیرعامل هلال احمر سمنان خبر داد اسکان 74 در راه مانده در محورهای سمنان

در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی صورت گرفت تصویب بودجه سال 98 و اصلاحیه بودجه سال 97 سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی

قم/ دیدار وزیر امور خارجه با مراجع عظام تقلید

مساله گرفتن تضمین از دولت است یا اروپا؟

تاکید ارتش الجزایر بر رفع مشکلات کنونی کشور با هوشیاری ملت

جاذبه های گردشگری بجستان آماده استقبال از مسافران نوروزی است

توصیه آیت الله وحید خراسانی به دولت درمورد معیشت مردم

حوزه علمیه انقلابی است و انقلابی خواهد ماند

تحقیق درباره شغل مهندس سخت افزار

ساختار سیاسی و قانونی اساسی را تغییر می دهیم

رییس اتاق بازرگانی لرستان: قانون چک به مدت یک سال تعلیق شد

سامانه شفافیت اقتصادی آستان قدس رضوی راه اندازی شد

بررسی موضوع گوشت در شورای عالی امنیت ملی

تشکیل فراکسیون امامزادگان در مجلس

وزیر کشور: تمام کالاهای اساسی ایام عید تامین شده است

وزیر کشور: تمام کالاهای اساسی ایام عید تامین شده است

دولت باید در این شرایط سخت تیم خود را تقویت کند

بازدید رییس کل نیروهای مسلح از مناطق آزاد شده دیرالزور

شوخی رهبر انقلاب با سن آیت الله جنتی

آمار داوطلبان کنکور 98/ 637هزار نفر در تجربی داوطلب شدند

تحقیق درباره شغل مشاور شغلی

انتشار ویژه نامه نوروزی بانک ملی ایران

محسن عطایی جلسه ستاد اقتصادی وزارت کشور

بودجه سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی تصویب شد

مهمانان امشب برنامه علی ضیا مشخص شدند

بودجه سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی تصویب شد

احیای هنر احرامی بافی یزد در دستور کار قرار دارد

خوش بینی معاون وزیر کار نسبت به مذاکرات دستمزد 98

سرلشکر باقری از مناطق آزاد شده دیرالزور بازدید کرد

بدعت سوزاننده در آیین دیرینه ایرانی

وزیر کشور:هیچ نگرانی از نظر تامین کالاهای اساسی وجود ندارد

نهایی شدن میزان افزایش دستمزد کارگران در سال 98

بیانیه گام دوم تمدن سازی انقلاب اسلامی در دنیاست

احتمال نهایی شدن دستمزد 98 در جلسه امشب دستمزد

موزه بانک ملی ایران در ایام نوروز میزبان گردشگران است

بازار به طور کامل از نظر کالاهای اساسی و مورد نیاز اشباع است

گزیده ای از پیام های نوروزی حضرت امام خمینی(س)

دومین دادگاه متهمان پرونده قاچاق سازمان یافته شیمی دُر برگزار شد

اگر های رانندگی که می تواند سرنوشت تان را تغییر دهد!

حاجی بابایی مطرح کرد اختصاص یکصد میلیارد تومان در بودجه 97 برای انتقال آب به همدان/ وزارت نیرو اقدام خاصی انجام نداد

دومین دادگاه متهمان پرونده قاچاق سازمان یافته شیمی دُر برگزار شد

از برگزاری نمایشگاه مبارزه با فساد تا شرکت گسترده جوانان قمی در اعتکاف

معرفی 2 معاون استاندار همدان

روند مثبت مذاکرت مزد/ دستمزد 98 احتمالا امشب نهایی می شود

کانال های جدید نفوذ دشمن؛ «آی.اس.آی»، «ایزو»، «سازمان بهداشت جهانی» و ...

پرسمان دانش آموزی کتابی برای پاسخ به سؤالات دانش آموزان درباره انقلاب اسلامی

تاریخچه سیستمهای حسابداری

تحقیق درباره شغل دادیار

برخورد جدی با عرضه کنندگان مواد محترقه در شبکه های اجتماعی

رییس جمهور الجزایر: ساختار سیاسی و قانونی اساسی را تغییر می دهیم

رحمانی فضلی: بازار به طور کامل از نظر کالاهای اساسی و مورد نیاز اشباع است

کشف 425 هزار لیتر سوخت قاچاق

قطع درختان در رجایی شهر

نشست هم اندیشی استاندار با ائمه جمعه همدان

جشنواره رسانه و نوروز در مازندران برگزار می شود

15 بوستان شهر شاهدیه یزد آماده استقبال از مسافران نوروزی است

درخشان خبر داد کمپین 2 روزه پایان سال حمایت از ایتام/ 114 کودک یتیم هرمزگانی طی 10 روز حامی دار شدند

امداد40 خودرو گرفتار در محورهای دامغان به شمال در جریان است

پوستر پنجمین همایش بین المللی شمس رونمایی شد

استاندار همدان: مردمداری اولویت کاری مسئولان باشد

فعالان فضای مجازی در تکاب از تفرقه انگیزی پرهیز کنند

185هزار تماس با مرکز مشاوره رایگان بهزیستی پایتخت برقرار شد

چگونه با وجود ریزش مو زیبا به نظر برسید

متداول ترین سوالات کودکان؛ از وجود خداوند تا مسئله مرگ

تحقیق درباره شغل مجری رادیو و تلویزیون

تحقیق درباره شغل کارشناس شبکه

نگاه حزبی اصلاح طلبان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس

نگاه حزبی اصلاح طلبان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس