مطالب مرتبط:
عزم دولت هند برای تشویق شرکتهای هندی به سرمایه گذاری در چابهار
عزم دولت برای ساماندهی معضل آب جدی است
عزم دولت برای حل مشکلات روستاها جدی است
عزم جدی دولت مردان برای حل مشکلات جاده ای در کردستان
ریشه کنی فقر، جهالت، بی عدالتی و فساد مالی؛ عزم دولت پاکستان در سال 2019
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 7 اسفند 1397 ساعت 15:462019-02-26سياسي

جدی بودن عزم دولت برای پایان دادن به مقوله خصولتی ها


ایرنا- سخنان روز گذشته رییس جمهوری در جمع مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درخصوص سازمان تأمین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، - تهران- ایرنا- سخنان روز گذشته رییس جمهوری در جمع مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درخصوص سازمان تأمین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، مورد توجه و بررسی رسانه های داخلی قرارگرفته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه نشریات خبری؛ بررسی امروز سه شنبه 7 اسفند نشان می دهد که سخنان رییس جمهوری مبنی بر واگذاری شرکت های شستا، بازتاب و واکنش هایی در رسانه های داخلی داشته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاین رسانه ها، شستا از سال 1365 به منظور سرمایه گذاری نقدینگی های سازمان تأمین اجتماعی برای صیانت از اموال بیمه شدگان برای نسل های آتی شکل گرفته است.

رسانه های اصلاح طلب در مطالب خود علاوه بر بازتاب سخنان روحانی، به محورهایی همچون جدی بودن عزم دولت برای پایان دادن به مقوله خصولتی ها؛ تاثیر مشاوره اطرافیان بر سخنان روحانی؛ نقش دولت در اوضاع کنونی شستا؛ انتقاد از پیشنهاد واگذاری مجانی؛ انتقاد از واگذاری با عجله این مجموعه و به حاکمیت دولت بر شستا؛ اشاره کرده اند.

رسانه های اصولگرا نیز علاوه بر بازتاب سخنان رییس جمهوری به حاشیه سازی های دولت در این زمینه پرداخته و آورده اند: اموال دولتی گرچه دولتی نامیده می شود، اما در واقع اموالی هستند متعلق به ملت، و حتی اگر فرض بعید بکنیم که منظور روحانی از واگذاری مجانی، واگذاری ارزان است، باز باید گفت که این زمینه غارت اموال ملت را برای آینده فراهم می کند.

همچنین این رسانه ها در مطالب خود به انتقاد از سخنان روحانی در باره ی نقش نیروهای مسلح در اقتصاد پرداخته اند.

رسانه های اصلاح طلب.

** بازتاب سخنان رییس جمهوریروزنامه آرمان تیتر نخست خود را به سخنان رییس جمهوری درخصوص خصولتی ها و شستا اختصاص داد و عنوان هیچ کس جرأت نظارت بر خصولتی ها را ندارد را برگزید.

روحانی ادامه داد: مدیریت اقتصادی به عهده وزارت کار نیست.

سهامداری اشکالی ندارد، ولی نباید این وزارتخانه کار اقتصادی انجام دهد.

سال آینده سال واگذاری شرکت های مربوط به شستاست.

بعضی ها البته کارشکنی می کنند، ولی برای این واگذاری باید محکم ایستاد.

واگذاری این شرکت ها هم مورد تاکید رهبری است و هم مورد تاکید من.

رهبری اشاره کرده اند که دولت باید دست از اقتصاد بردارد، البته خصولتی ها بدتر از دولت در اقتصاد حضور دارند و هیچ نظارتی بر آنها وجود ندارد.

ما که در دولت از این شرکت ها بی خبریم، مردم هم بی خبرند و فقط خدا از آنها خبر دارد.

بدترین اقتصاد اقتصاد خصولتی است، مخصوصا وقتی افرادی در این شرکت ها باشند که در نهادهای نظارتی حضور دارند یا ضابط قضایی هستند.

رهبری بارها تاکید کرده اند نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند.

شستا هم که بین خصولتی و دولتی است.

این را واقعا باید جمع کرد.

حتی شرکت های ضررده باید مجانی واگذار شود.

به وزیر کار گفته ام تا پایان دولت نباید شستا وجود داشته باشد، البته سهامداری اشکالی ندارد.

همچنین روزنامه های ابتکار، آفتاب یزد و قانون و تارنمای انتخاب و خبرگزاری ایسنا نیز سخنان رییس جمهوری را بازتاب داده اند.

روزنامه همدلی نیز با اشاره به سخنان رییس جمهوری نوشت: روحانی، از نیروهای مسلح و همچنین خصولتی ها نیز خواست تا از دستور رهبر انقلاب تبعیت کنندو بنابرخواسته ایشان، دست از سر اقتصاد بردارند و شرکت های وابسته را واگذار کنند.

این در حالی است که بسیاری از پروژه های عمرانی و زیربنایی ایران در حوزه های مختلف از انرژی، مخابرات، راه و ترابری و سدسازی در دست برخی از شرکت ها و نهادهای نیروهای مسلح قرار دارد.

** جدی بودن عزم دولت برای پایان دادن به مقوله ای خصولتی هاروزنامه ایران نیز عنوان روحانی برای سال 98 نوید داد را به سخنان رییس جمهوری اختصاص داد و از جدی بودن عزم دولت برای پایان دادن به مقوله ای به نام خصولتی ها، خبر داد.

در این مطلب آمده است: عزم دولت برای پایان دادن به مقوله ای به نام خصولتی ها جدی است.

این را می توان از اظهارات روز گذشته رییس جمهوری در وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت، وزارتخانه ای که از قضا خود بیشترین شرکت های دولتی را در قالب شستا در اختیار دارد.

رییس جمهوری اما تنها به واگذاری شرکت های دولتی بسنده نکرد، بلکه از ضرورت خروج نظامی ها از اقتصاد هم گفت، امری که به گفته او مورد تأیید عالی ترین مقامات کشور نیز هست.

** تاثیر مشاوره اطرافیان بر سخنان روحانیروزنامه شرق در بخشی از گزارش منتشر شده خود آورده است: رییس جمهور روحانی، روز گذشته در جمع مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطالبی را درباره سازمان تأمین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) عنوان کرد که در نوع خود بسیار مهم و البته چالش آفرین بود.

روحانی در این سخنرانی سال آینده را سال واگذاری شرکت های شستا خواند و این مجموعه را چیزی بین خصولتی و دولتی دانست.

.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش حتی تا آنجا پیش رفت که خواستار واگذاری مجانی برخی شرکت های شستا شد و فاش کرد شرط اصلی اش برای انتخاب شریعتمداری به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از بین بردن شستا تا پایان دولت دوازدهم بوده است؛ سخنانی که احتمالا بسیاری از دلسوزان و کارشناسان حوزه تأمین اجتماعی را نگران کرده و به همین دلیل لازم است روشن شود چرا اغلب این موارد ناشی از مشاوره غلط اطرافیان یا اطلاعات ناقص رییس دولت است.

** نقش دولت در اوضاع کنونی شستابه گزارش سایت قطره و به نقل ازروزنامه شرق، انتقاد رییس جمهور به تأمین اجتماعی در شرایطی که این سازمان در چند دهه گذشته به شدت از سوی دولت های گوناگون مورد لطمه شدید مدیریتی و اقتصادی قرار گرفته و هم اکنون نیز دولت بزرگ ترین بدهکار سازمان تأمین اجتماعی محسوب می شود فی نفسه عجیب است.

رییس جمهور در حالی به بزرگ بودن مجموعه شستا ایراد گرفته که دولت ها مهم ترین مقصر چنین وضعیتی در شستا هستند.

هرچند شستا از سال 1365 به منظور سرمایه گذاری نقدینگی های سازمان تأمین اجتماعی برای صیانت از اموال بیمه شدگان برای نسل های آتی شکل گرفته، اما بخش عمده ای از شرکت های شستا، در نتیجه رد دین دولت به سازمان تأمین اجتماعی تحت مالکیت شستا درآمده اند.

در حقیقت، آنچه شستا را به ابعاد امروزی درآورده، عدم توانایی دولت ها در پرداخت دیون خود به صورت نقدی به سازمان تأمین اجتماعی بوده است.

** انتقاد از پیشنهاد واگذاری مجانیشرق: درمقابل راه حلی که رییس جمهور در همین سخنرانی برای واگذاری شرکت های زیان ده ارائه می کند، واگذاری مجانی آنهاست؛ واگذاری مجانی شرکت هایی که مجانی به دست نیامده اند و دولت آنها را به جای بدهی خود به تأمین اجتماعی داده و از آن مهم تر، متعلق به دولت نیستند که رییس جمهور بتواند آنها را به کسی بذل وبخشش کند.

البته رییس جمهور در همین سخنرانی خود صرف قدرت انتخاب قانونی وزیر و اختیارات گسترده دولت در اداره تأمین اجتماعی را به معنای حق تعیین تکلیف هایی چنین سترگ برای این سازمان می داند؛ تصمیم گیری هایی که تا امروز نتیجه ای جز فقیرترشدن تأمین اجتماعی و سوءمدیریت حداکثری منابع آن نداشته است.

** انتقاد از واگذاری با عجله این مجموعه به گزارش سایت قطره و به نقل ازروزنامه شرق، رییس جمهور در بخش دیگری از سخنرانی اش خبر می دهد شرط اصلی اش برای نصب شریعتمداری در رأس وزارت کار، از بین بردن شستا بوده .

این شرط رییس جمهور برای از بین رفتن شستا تنها در مدت دو تا سه سال آینده در حالی مطرح می شود که واگذاری با عجله چنین مجموعه عظیمی قطعا به معنای بی توجهی به ارزش واقعی دارایی و سهام این مجموعه خواهد بود.

** حاکمیت دولت بر شستااکبر قربانی عضو کارگروه درمان کمیته های تخصصی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا، با بیان اینکه دولت باید حاکمیتش را بر شستا جمع کند، گفت: بسیاری از مدیران شستا منصوب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نبودند یعنی به صورت مستقیم از طرف دولت انتخاب شدند؛ چراکه شستا به عنوان محلی برای توزیع رانت برای دولت جذابیت دارد.

دولتی ها شستا را حیات خلوت می شمارند و می خواهند از آن به عنوان پلی برای رسیدن به مقاصد سیاسی استفاده کنند.

در واقع با یک تیر دو هدف می زنند: هم حیات خلوت می سازند و هم اینکه در بدنه قدرت خود را عزیز می کنند.

رسانه های اصولگرا .

**بازتاب سخنانکیهان زیر عنوان شرکت های شستا باید واگذار شوند آورده است: رییس جمهور با تقدیر از محمد شریعتمداری برای اعلام مشخصات هیئت مدیره های شستا بیان کرد: ایجاد سامانه های شفافیت کار بسیار خوبی است.

مردم باید بدانند این شرکت ها چگونه واگذار می شوند.

لایحه شفافیت و همچنین لایحه تزاحم منافع در دولت در حال نهایی شدن است.

نظارت عمومی به مردم و شفافیت مانع بروز فساد می شود.

وطن امروز هم سخنان روحانی را بازتاب داده است.

** حاشیه سازی های دولت فانتزی های روحانی در فرار از واقعیات عنوان مطلبی است که در روزنامه جوان منتشر شده است.

در این گزارش می خوانیم: سخنرانی های سرگرم کننده، حرف زدن های بی هزینه، تئوری پردازی های بی اقدام و عمل، برشمردن باید ها و نباید های بدیهی که انجامش وظیفه خود دولت است و در نهایت حاشیه سازی های بی سود برای کشور و ملت، توصیف بسیاری از سخنرانی های حسن روحانی است.

در بخش دیگری از این مطلب می خوانیم: اموال دولتی گرچه دولتی نامیده می شود، اما در واقع اموالی هستند متعلق به ملت، و حتی اگر فرض بعید بکنیم که منظور روحانی از واگذاری مجانی، واگذاری ارزان است، باز باید گفت که این زمینه غارت اموال ملت را برای آینده فراهم می کند.

این سؤال به حقی است که وقتی برای خصوصی سازی یک مجموعه قیمت گذاری می شود، در واقعی بودن قیمت و چگونگی واگذاری و بعد کیستی خریدار کلی حرف و حدیث وجود دارد و در نهایت هم افتضاح بی نظارتی همچون نیشکر هفت تپه پیش می آید که تبعات خصوصی سازی اش بعد از سال ها همچنان گریبا ن گیر کشور است، حالا قرار است شرکت های تأمین اجتماعی مجانی و بی هزینه به چه کسانی واگذار شود؟!** انتقاد از سخنان روحانی در باره نقش نیروهای مسلح در اقتصادروزنامه صبح نو درخصوص صحبت های روحانی گزارشی با عنوان روحانی: سپاه اقتصاد را رها کند!دولت به دنبال شریک جرم منتشر کرد و نوشت: دولت روحانی از ابتدا به دنبال پیشبرد حکمرانی خود با ایجاد سیاست دوقطبی بود به گونه ای که یا مشکلات را به گردن دولت گذشته می انداخت و یا با ترسیم دشمن و مانع فرضی، رقیبی برای خود تصور می کرد.

حال در این شرایط اقتصادی که روز به روز بر تورم و گرانی ها افزوده می شود و شاهد تورم 50 درصدی در کشور هستیم، دولت به جای تدبیر و ارائه راه حل فوری و ضرب الاجلی برای حل مشکلات بازهم به مسائل حاشیه ای می پردازد و با ایجاد فضای دوقطبی سعی می کند بار مشکلات را از دولت خود با گروهی دیگر تقسیم کند.

خبرگزاری تسنیم نیز گزارشی با عنوان روحانی مزد سپاه را داد.

منتشر کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، این اظهارات در حالی است که اولاً بعید است جمله عجیب و مختل المعنی نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند ! منسوب به هیچیک از مقامات ارشد نظام باشد.

و رهبری نظام هم اگرچه سفارش دارند که نیروهای مسلح وارد فعالیت های اقتصادی نامرتبط نشوند اما سندی مبنی بر انتساب جمله نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند به ایشان وجود ندارد.

و لذا سند این جمله که به معنی چنبره زدن نیروهای مسلح کشور بر اقتصاد ایران و نافرمانی آنهاست؛ بایستی از سوی دفتر رییس جمهور محترم ارائه شود و گرنه برداشت به دروغ خواهد شد.

جدای از این، اظهارات روحانی و کنایه های او به نیروهای مسلح کشور در حالی است که هنوز چند روزی بیشتر از افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیای سپاه پاسداران نمی گذارد.

افتتاحی که تهدید دشمن مبنی بر تحریم بنزین را بی اثر کرد اما دولت آقای روحانی به جای تشکر از سپاه، طریقی دیگر برگزیده است.


کلید واژه ها: رییس جمهوری - تأمین اجتماعی - سازمان تأمین اجتماعی - اجتماعی - دولت - جمهوری - رسانه - سرمایه گذاری - شستا - اقتصاد - روحانی - رسانه های داخلی - بازتاب - وزارت - سرمایه - انتقاد - اصلاح طلب - اقتصادی - مدیران - نیروهای مسلح - اموال دولتی - رهبری - نظارت - اصلاح - آینده - گزارش - ارشد - هایی - رفاه - پیشنهاد

آخرین اخبار سرویس:
معاون استاندار: همدان برای مدیریت سیل آماده است

تشکیل موسسه خیریه توسط همسران برخی از اعضای هیات دولت

محموله کمک های مردمی البرز برای سیل زدگان ارسال شد

سیلاب و سیل امروز در کدام استان هاست؟

استاندار کردستان: امنیت زیربنای رونق تولید است

مدیریت بحران ، مانع از بروز حوادث ناگوار سیل در لرستان شد

امکان تخلیه گمیشان وجود ندارد/ مردم به طبقات بالاتر ساختمان بروند

آماده باش کامل ستادهای بحران استان البرز نگرانی درباره سرریز شدن سدهای البرز وجود ندارد تا 2 روز آینده مردم از تردد جاده ای پرهیز کنند

مسئولیت تمام دستگاه ها در مصوبه مدیریت بحران تعریف شده است

کار دولت تعطیل بردار نیست

دولت از قانون منع به کار گیری بازنشستگان استقبال کرد

کنارگذرهای رودخانه خشک شیراز تخلیه شود

مشکل آب گرفتگی «ایذه» رفع شده است

لاریجانی درگذشت تعدادی از هموطنان را در حادثه سیل شیراز تسلیت گفت

ماجرای عیدی دفتر امور مجلس آموزش و پرورش به کارکنان مجلس

سیل احتمالی در تهران، تعطیلی مجموعه سعدآباد و رستوران های دربند و درکه را به همراه داشت

گرامیداشت سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) در مشهد

فرمانده کل سپاه وارد گلستان شد

برپایی نمایشگاه نقش ارتش در دوران دفاع مقدس در خوزستان

رونق تولید از مولفه های اساسی خود کفایی است

آماده باش شهرداری ها برای مقابله با سیل و آبگرفتگی

نحوه ی جواب رد دادن به خواستگار

کمک های بسیج و سپاههای استانی به مناطق سیل زده؛ مثل سیل، مثل سیلاب/آغاز مرحله دوم کمک رسانی بعد از امدادرسانی اولیه

گسترش همکاری با چین و روسیه برای تحقق رونق تولید در سال 98

استخدام جوشکار آرگون آقا جهت شرکت معتبر در اصفهان

استخدام مسئول اداری خانم آشنا به کامپیوتر و نرم افزار آفیس

استخدام مونتاژکار آشنا به جوشکاری، ورق کاری و نقشه خوانی

استخدام نیروی ساده خانم در یک مجموعه معتبر

بزرگترین چالش سال 98 به تصمیم مجمع درباره لوایح چهارگانه وابسته است/ مردم دنبال مقصر نیستند/ دولت راهی جز کمک به افزایش نشاط اجتماعی ندارد

استخدام برشکار و کلاف کار آقا در مجموعه دکورانی

فیروز کریمی: مجتبی جباری می توانست از اینیستا هم بالاتر باشد!

16 اتوبوس سیل زدگان آق قلا را به مناطق امن منتقل می کند

استاندار گیلان خبر داد آمادگی کامل دستگاه های اجرایی در استان گیلان/اقلام ضروری دریافت شده توسط مردم امروز به گلستان ارسال می شود

فرمانده کل سپاه برای بازدید از مناطق سیل زده وارد گلستان شد فرمانده کل سپاه برای بازدید از مناطق سیل زده وارد گلستان شد

مدیریت بحران، مانع از بروز حوادث ناگوار سیل در لرستان شد

مصاحبه اختصاصی ایرنا با دبیر هیأت دولت

معاون پارلمانی سپاه: حد یَقفی برای پیشرفت های دفاعی جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد

موشن گرافیک اولین ناوشکن ایرانی

جبران خسارت منازل ایثارگران تا سقف 350 میلیون ریال

مدیریت بحران ، مانع از بروز حوادث ناگوار سیل در لرستان شد

شرایط گمیشان کاملا عادی است/ اخبار رسانه ها مبنی بر ورود سیلاب به شهر خلاف واقع است

وزارت کشور: شرایط گمیشان عادی است

تسلیت لاریجانی در پی درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل استان فارس

یکی از پایه های پل تاریخی کشکان لرستان تخریب شد

حمایت از تولید داخلی مهمترین مولفه در تحقق شعار سال است

حجم بالای بروکراسی اداری موجب شده تولیدکننده و کارآفرین به دنبال دلالی بیفتند/ چند درصد جهزیه دختران ما کالای ایرانی است

اقدامات امدادی ارتش در شیراز

آماده باش کامل ستادهای بحران استان البرز / نگرانی درباره سرریز شدن سدهای البرز وجود ندارد/ تا 2 روز آینده مردم از تردد جاده ای پرهیز کنند

آمادگی کامل حرم رضوی برای مقابله با سیلاب احتمالی

لرستان ، بخش خبری 19:30 جمعه 2 فروردین

لرستان ، بخش خبری 19:30 پنجشنبه 1 فروردین

حدیث نگاشت/ وجود حسادت در تمامی طبقات

ایجاد تمدن اسلامی؛ مهم ترین مأموریت منتظران ظهور

مجلس عملکرد دولت و دستگاههای اجرایی در سیل های اخیر را بررسی می کند

نوروز؛ اردوگاه رشد و تقویت ابعاد کمال انسان/ این ایام فرصت مناسب مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب رهبری است

بیش از 15 هزار مسافر نوروزی از 8 بقعه متبرکه بیرجند و درمیان بازدید کردند

تصاویر «تخت جمشید» پس از فروکش سیلاب

ترامپ آرزوی دیدار با آیت الله سیستانی را دارد/ ایران نشان داده شریک خوبی برای مقابله با تروریسم است/ ایران اولین کشوری بود که مبارزه با داعش را آغاز کرد/ روحانی در سفر به عراق بسیار موفق بود

رییس کمیسیون عمران مجلس: مدیریت بحران فارس در حادثه سیل ضعیف عمل کرده است

تسلیت لاریجانی در پی درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل شیراز

سلیمی در گفت وگو با فارس: انفعال مجلس و غیرانقلابی بودن آن به دلیل حضور وکیل الدوله هاست

کنارگذرهای رودخانه خشک شیراز تخلیه شود

جلسه اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان

تسلیت روحانی به خانواده جانباختگان شیراز/ وزیر کشور مسئول بررسی شد

کهن کاروانسراهای اصفهان جذاب برای گردشگران

یکی از پایه های پل تاریخی کشکان تخریب شد

شبکه های اجتماعی؛ بستری برای تقویت وحدت اقوام ایرانی

شرایط گمیشان کاملا عادی است/ اخبار مبنی بر ورود سیلاب به شهر خلاف واقع است

حضور نیروهای نیروهای ایرانی در سوریه ضروری است/ رژیم صهیونیستی قانون جنگل را بر دنیا حاکم می داند

مسابقات قرآنی و آفات برگزاری آن/ مسابقات اولویت اول هیچ نهاد قرآنی نباشد

شبکه قرآن؛ آماده انعکاس امداد فعالان قرآنی به حادثه دیدگان سیل اخیر/ الگوهای موفق مسئولیت اجتماعی

تعداد زیاد مصوبات ضدایرانی آمریکایی ها نشان از روحیه استعماری آن ها دارد/مجلس باید به گلایه به حق رهبری توجه کند

در گفت وگو با فارس مطرح شد بارندگی ها در کهگیلویه و بویراحمد سه برابر استان فارس/خسارت به راه های روستایی استان

یکی از پایه های پل تاریخی کشکان تخریب شد

باید برای جلوگیری از قاچاق کالا «تولید» رونق پیدا کند

لاریجانی جان باختن هموطنان در سیل شیراز را تسلیت گفت

تشریح اقدامات امدادی ارتش در شیراز

سامانی: مشکل آب گرفتگی منطقه ⁧کشتارگاه «ایذه» رفع شده است

کرمانی ها به یاری سیل زدگان شمال کشور می آیند

بزرگترین چالش سال 98 به تصمیم مجمع درباره لوایح چهارگانه وابسته است/ مردم دنبال مقصر نیستند/ دولت راهی جز کمک به افزایش نشاط اجتماعی ندارد

ورود فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به گلستان

پیام تسلیت رییس مجلس شورای اسلامی در پی حادثه سیل شیراز

پروازهای فرودگاه رشت

پیام تسلیت استاندار خوزستان درپی درگذشت تعدادی از هموطنان

مسابقات قرآنی و آفاتی در برگزاری

حلال خواری و پرهیز از حرام خواری از منظر قرآن و نهج البلاغه

درباره وضعیت روددره های تهران جای نگرانی نیست

مقابله با سیل احتمالی در تهران/ کدام مناطق تهران تخلیه شدند؟

تعطیلی مجموعه سعدآباد و رستورانهای دربند و درکه به دلیل احتمال وقوع سیل

پاورپوینت تحلیل عناصر و فضاهای درون ساختمان

آخرین وضعیت سیل در گمیشان

هشدار طغیان رودخانه الوند در سرپل ذهاب

وضعیت شیراز عادی شد

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد حضور 15 هزار زائر در طرح آرامش بهاری زنجان

آیین جشن نوروز در مکزیکوسیتی برگزار شد

زیبایی بهار ایلام از دریچه چشمان دختر مخمل پوش تاریخ

تبیین تئوری نظام انقلابی، رسالت مهم اندیشمندان حوزوی است

دمیدن بر تنور نااُمیدی مخرب تر از تحریم

برآورد جبران خسارت ها برای تصویب در جلسه هیئت دولت آماده شود

نفربرهای دو زیست ارتش در مناطق مختلف کشور آماده هستند

جدی بودن عزم دولت برای پایان دادن به مقوله خصولتی ها

جدی بودن عزم دولت برای پایان دادن به مقوله خصولتی ها