مطالب مرتبط:
بیانیه رهبری چراغ راه جوانان در سازندگی - منوچهر صمدی *
بیانیه راهبردی رهبری چراغ راه برای ساختن ایران اسلامی است
بیانیه راهبردی رهبری چراغ راه برای ساختن ایران اسلامی است
بازتاب بیانیه رهبری خطاب به جوانان در مطبوعات شیراز
بیانات رهبری چراغ راه همه ماست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 بهمن 1397 ساعت 10:212019-02-19سياسي

بیانیه رهبری چراغ راه جوانان در سازندگی - منوچهر صمدی *


ایرنا - بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی در طلیعه دهه پنجم انقلاب، نقشه راه بسیار روشنی برای جوانان ایران اسلامی در مسیر آرمان های نظام و سازندگی کشور است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، بدون شک یکی از بازوهای توانمند انقلاب اسلامی در 40 ساله اخیر حضور جوانان ایران اسلامی در عرصه های مختلف جامعه بوده است به طوری که در طول چهار دهه از انقلاب هرجا که جوانان ولایتمدار حضور داشتند، شاهد ثبات و صلابت کشور بودیم.

یکی از راه های پیشرفت و ترقی کشورها نیز به طور قطع سرمایه گذاری بر روی جوانان و نسل آینده است زیرا نسل جوان به عنوان نیروی فعال و متحرک، پرتلاش و با احساس می تواند نقش موثری در پیشرفت یک جامعه داشته باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در بیانیه اخیرشان نیز فصل الخطاب بخش مهمی از رهنمودهایشان جوانان ایران اسلامی بود؛ ایشان با بیان اینکه کشور از نظر ظرفیت های طبیعی و انسانی، کم نظیر بوده و بسیاری از این ظرفیت ها با غفلت دست اندرکاران تاکنون بی استفاده یا کم استفاده مانده است بر بهره برداری از این ظرفیت های بی بدیل تاکید داشتند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی به دفعات طی جلسات مختلف نیز در مورد آینده درخشان ایران اسلامی و نیز عبارت ما می توانیم تاکید و این باور قلبی را مابین ایرانیان ایجاد کرده اند؛ هرچند گاهی برخی ها مغرضانه این چشم انداز را دست نیافتنی بیان می کنند اما واقعیت آن است که بر اساس آمارها جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه گذشته با وجود تمامی فراز و فرودهایش خوش درخشیده است و هم اکنون ما در برخی از عرصه های علمی، نظامی، فرهنگی و غیره در قله های رفیع جهانی قرار داریم.

اینکه تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل به توان مدیریتی کشور باز می گردد چنانکه برخی از کشورهای همسایه که نفت، گاز و منابع طبیعی خدادای آنچنانی هم ندارند، درآمدهای قابل توجهی را از راه هایی همچون گردشگری، فروش لوازم خانگی، خدمات مهندسی، ساختمان و غیره کسب می کنند.

یک واقعیت آشکار را باید پذیرفت که ما در حوزه مدیریتی منابع و فرصت ها و موقعیت ها دارای نکات ضعفی هستیم که تاکید رهبر انقلاب و نگاه مثبت به آینده ایران اسلامی با تکیه بر همان ظرفیت ها شکل می گیرد.

جوانان بخش اعظمی از جامعه امروز را تشکیل می دهند اما متاسفانه ظرفیت این قشر برای دستیابی به توسعه مورد توجه قرار نگرفته و در بسیاری از موارد تنها به عنوان ابزاری برای دستیابی به برخی منافع سیاسی درنظر گرفته می شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات قبلی خود نیز بر استفاده از نیروی جوانان تاکید داشتند و فرمودند: یک حرکت جوانانه و پرتلاش و پرنشاط در کشور وجود دارد که اعتقاد بنده به آینده ای به مراتب بهتر از امروز را برای ایران، مستحکم تر از همیشه کرده است .

ایشان در بیانیه اخیرشان نیز با تاکید بر این امر که جوانان به عنوان افرادی کارآزموده و پُرانگیزه باید از انقلاب خود حراست کنند، فرمودند: بسیاری از ظرفیت ها دست نخورده مانده است؛ گفته شده است که ایران از نظر ظرفیت های استفاده نشده طبیعی و انسانی در رتبه اول جهان است، بی شک شما جوانان مؤمن و پُرتلاش خواهید توانست این عیب بزرگ را برطرف کنید .

ایران اسلامی بدون شک صاحب منابع سرشار و غنی و ملتی هوشمند و بزرگ و به ویژه جوانانی آرمان گرا، متخصص و علاقه مند به کشور و نظام و ملت شان است؛ یعنی هم سرمایه مادی و هم انسانی ایران انصافا یک ظرفیت بی نظیر است که باید با جهت دهی مسوولان در راستای توسعه و پیشرفت کشور حرکت کنند.

ایشان با ارزیابی شرایط کشور خطاب به جوانان می فرمایند: جوانان عزیز در سراسر کشور بدانند که همه راه حل ها در داخل کشور است، اینکه کسی گمان کند که مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و علّت تحریم هم مقاومت ضدّ استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است؛ پس راه حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه زدن بر پنجه گرگ است خطایی نابخشودنی است .

تاکید فراوان رهبر معظم انقلاب بر نیروی جوانان به این دلیل است که یکی از مهم ترین عوامل توسعه هر کشوری نیروی انسانی و جوان آن کشور است که اگر بخوبی هدایت شوند می توان با بهره مندی از ظرفیت آنان به رشد و پیشرفت همه جانبه کشور امیدوار بود.

قشر جوان ظرفیت بالقوه ای هستند که مسوولان باید در ایجاد بسترهای مناسب برای رشد و شکوفا شدن استعدادهای جوانان تلاش و اقدام شایسته انجام دهند.

امروز همه صاحب نظران عقیده دارند که نصّ اصلی در توسعه یک ملت و یک کشور نیروی انسانی می باشد، به دلیل اینکه نسل جوان به عنوان آینده سازان یک ملت هستند و مهمترین تاثیرات را بر روی پیشرفت یک کشور می گذارند، اکثر جوامع برنامه های زیادی را برای تقویت نیروی انسانی خود پی ریزی می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از بیاناتشان با بیان اینکه چشم امید نظام به جوانان است افزودند: جوان، نیروی محرکه، پویا و نیروی تلاشگر یک کشور هستند که بر اساس ویژگی هایی که دارند می توانند نقش اصلی را برای پیشرفت و توسعه کشور بر عهده بگیرند.

ایشان تاکید کردند باید با همّت و هوشیاری و سرعت عمل و ابتکار جوانان دنباله ی مسیر انقلاب طی شود و مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعّالان جوان، در همه میدان های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین المللی و نیز در عرصه های دین و اخلاق و معنویّت و عدالت، باید شانه های خود را به زیر بار مسئولیّت دهند، از تجربه ها و عبرت های گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازند.

رهبر معظم انقلاب که همواره معتقد بوده اند نسل جوان و پرافتخار این سرزمین، پرچم استقلال، عزت، عظمت و شرافت ایران را بلندتر از هر زمان دیگر به اهتزاز درخواهد آورد در بیانیه اخیرشان نیز فرمودند: جوانان ثروت عظیمی برای کشور هستند که هیچ اندوخته ی مادّی با آن قابل قیاس نیست .

ایران اسلامی که به عنوان یک کشور جوان شناخته می شود بهترین شرایط و موقعیت را با برنامه ریزی و توجه بر روی نیروی انسانی جوان، برای ساختن یک کشور پیشرفته و توسعه یافته داراست.

جوان های ما علاوه بر اینکه به رشد علمی خود سرعت می بخشند، باید در کنار فراگیری علم و دانش شخصیت معنوی خود را نیز تقویت کنند و شخصیت معنوی خود را در کنار شایستگی های علمی شکل دهند.

نقش جوانان در توسعه و بالندگی غیرقابل انکار و مشارکت جوان در عرصه های مختلف یک ضرورت است که البته بسترهای مناسب و متناسب باید برای بالندگی آنان ایجاد گردد.

با توجه به اینکه در هر جامعه ای مهم ترین سرمایه، نیروی انسانی و بویژه جوانان آن جامعه هستند در صورتی که مسوولان بتوانند برای این قشر مهم از جامعه برنامه ریزی کنند و از این ظرفیت بسیار مهم استفاده کنند قطعا جامعه سریع تر به توسعه و پیشرفت خواهد رسید.


کلید واژه ها: رهبر معظم انقلاب اسلامی - اسلامی - رهبر معظم انقلاب - انقلاب اسلامی - جوانان - جوان - ایران - آیت الله خامنه ای - رهبر - کشور - بیانیه - آینده - جامعه - آیت الله - کشورهای همسایه - جمهوری اسلامی - پیشرفت - واقعیت - سرمایه گذاری - رهبر انقلاب - منابع طبیعی - خامنه - ایرنا - طبیعی - ایرانیان - نظام - ساختمان - سرمایه - درخشان - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
مثل پدر/ فرزندان شهدا باید به پدران خود افتخار کنند

نقش احزاب در توسعه سیاسی کشور؟

دلیل احمدی نژاد برای برکناری وزیر اطلاعات/ تغییرنام پایتخت به اسم رییس جمهور/امن ترین شهر کشور کجاست؟ / الهام چرخنده مجری تلویزیون شد

یک فوتسالیست در طول مسابقه جان خود را از دست داد

ایران از انتقال قدرت در قزاقستان حمایت کرد

استاندار: کردستان پایگاە و خانەی همە کردهای دنیاست

رهبر صرب های بوسنی به حبس ابد محکوم شد

مصطفی نورمفیدی: فعالیت اقتصادی ندارم

جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دوچندان کرد

آغاز فعالیت ستاد خدمات سفر نوروزی استان اصفهان

جشن پدران آسمانی در شیراز

کاهش میزان محبوبیت احزاب حاکم هلند

جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دوچندان کرد

مصطفی نورمفیدی: فعالیت اقتصادی ندارم

فرمانده ناجا حلول سال نو را تبریک گفت

هنگام وقوع سیل چه کنیم؟

سیل به ستاره نساجی هم رحم نکرد؛ سیل زده ها نیازمند کمک

دستگیری دزدان بانک در تهران

وضعیت ترافیک جاده های منتهی به مشهد

عرضه مرغ تنظیم بازاری همچنان ادامه دارد

ساعت رسمی کشور، یک ساعت به جلو کشیده می شود

هفتانه کتاب- 75 چه نیازی به علی است؟

آخرین وضعیت وقوع سیل در مازندران

بازرسان بازوان توانمند ستادخدمات سفر گناوه هستند

یکی از نمایندگان مجلس ترکیه به زندان محکوم شد

درخواست عباس زاده از نماینده مردم قائم شهر

6 بازارچه آزمایشی برای دستفروشان در سال جدید راه اندازی می شود

کتابخانه های عمومی استان تهران عید دایر هستند

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم خبر داد نصب علائم ایمنی و خط کشی تقاطع بلوار آیت الله بروجردی و شهرک قدس

ایرانی ها اجازه نمی دهند دیگران درباره سرنوشت آن ها تصمیم بگیرند

ایرانیان هرگز اجازه تصمیم گیری به دیگران نمی دهند

دولت و مجلس نسبت به افزایش قدرت خرید مردم اقدام کنند

همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع): جشن ازدواج آسان برای 18 زوج جوان در نخل ابراهیمی میناب برگزار شد

جلوگیری از ورود سیلاب به آق قلا، بندرترکمن و گمیشان

موفقیت های کاراته در کنار آقای پرحاشیه

حریفان کشتی گیران ایران مشخص شدند

«آستانه» به «نورسلطان» تغییر نام داد

کدام استان ها پذیرای بیشترین مسافران نوروزی بوده اند؟

اعلام حمایت ایران از تغییر و تحولات اخیر در قزاقستان

ساکنان مناطق مستعد آبگرفتگی از وضعیت جوی اطلاع حاصل کنند

اقدامات مراقبتی قبل و بعد از دکلره کردن مو

بازرسان بازوان توانمند ستادخدمات سفر گناوه هستند

پیام تبریک علی نوبخت به مناسبت عید نوروز

همزمان با فرا رسیدن سال نو کاخ موزه ملت بازگشایی می شود

بازدید آیت الله نورمفیدی از اقدامات انجام شده برای مهار سیلاب

ایرانی ها هرگز اجازه نمی دهند دیگران درباره سرنوشتشان تصمیم بگیرند

اعلام حمایت ایران از تغییر و تحولات اخیر در قزاقستان

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بار دیگر به تعویق افتاد

جشن نوروزگاه مشترک ایران و جمهوری آذربایجان تا ساعاتی دیگر

گزارش تصویری: سال 97 در یک نگاه

«الهام چرخنده» مجری ویژه برنامه تحویل سال شد!

نیویورک تایمز: پمپئو برای تروریستی نشان دادن سپاه تلاش می کند

کمیته المپیک ایران به تیم امید 200 میلیون تومان کمک کرد

سفیر اتریش ایستادگی ایرانی ها در برابر مشکلات اقتصادی را ستود

پیام تبریک رییس جمهور ترکیه به مناسبت نوروز

نخست وزیر انگلیس خواستار تعویق برگزیت شد

ایران از انتقال قدرت در قزاقستان حمایت کرد

مسافران نوروزی همدان افزایش می یابد

مسافران نوروزی همدان افزایش می یابد

8000 کیلوگرم فرآورده های ناسالم غذایی در دماوند معدوم شد

تغییرنام پایتخت به اسم رییس جمهور

مهلت اعتراض به نتایج مرحله اول المپیاد های علمی

8000 کیلوگرم فرآورده های ناسالم غذایی در دماوند معدوم شد

جاری شدن آب در زنده رود نشاط نوروزی را دوچندان کرد

رامبد جوان پای حرفش به لیلا بلوکات ایستاد + سند

اعتکاف 2هزار و 600 زنجانی  در آستانه سال نو

می دانستید شاه اسماعیل صفوی پدری از نژاد کرد و مادری ترک-یونانی داشت؟

می خواهم چهره واقعی و درست ایران را برای مردم کشورم تبیین کنم

وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ با ماشین شخصی

الهام چرخنده مجری شبکه افق شد

تمدید قرارداد کاسیاس با پورتو تا سال 2021

وزارت خارجه شائبه دست داشتن برخی دولت ها در حادثه تروریستی نیوزلند را بررسی کند/ تقدیر رییس مجلس از دولت عراق

انتشار ویدئوی لیلا بلوکات از خود و رامبد جوان در اینستاگرام

1676مصدوم در شب گذشته

اعزام بیش از 9 هزار مازندرانی به اردوهای راهیان نور نوروزی

تمهیدات پلیس راه آذربایجان شرقی در عید نوروز

چهار شهید گمنام میهمان نوروزی البرزی ها شدند

شرکت ایرانی متناظر با اینستکس به ثبت رسید

از هرفرصتی برای بهبود روابط با ایران استفاده می کنم

مراکز بهداشتی و درمانی سال جدید دوشیفته می شوند

رشد اندک معاملات مسکن در آخرین ماه سال

آمریکا مدعی شد، بغداد خواستار باقی ماندن نیروهای آمریکایی است

مشاهده و دانلود تقویم 1399

ایرانی ها اجازه نمی دهند دیگران درباره سرنوشت آن ها تصمیم بگیرند

از انتخاب3شهردار تا رکوردزنی روزهای سالم

دختر نظربایف رییس مجلس سنای قزاقستان شد

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج: راهیان نور از مهمترین عملیات های فرهنگی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن است

علیرضا بهاری اردوی جهادی سلامت و عمرانی در بخش هشتبندی

آیین اعتکاف در مسجد جمکران آغاز شد+ تصاویر

برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در استان اردبیل

جشن میلاد امیر مومنان علی ع در یزد

بررسی امکان افزایش حقوق دوباره کارگران در مجلس

ویژه برنامه‏ های تحویل سال نو در حرم امام رضا(ع)

تصاویر/ معبد هندوها در بندرعباس

مسمومیت 30 معتکف در مسجد روستای چهاربید جاجرم

رهبر معظم انقلاب: پدرم طاقت دوری ما را نداشت +عکس

برشی از «خون دلی که لعل شد»| 8 یک «خودی» عامل بازداشت آیت الله خامنه ای

اعزام بیش از 9 هزار مازندرانی به اردوهای راهیان نور نوروزی

ساختارشکنی فرهنگی یکی از چالش های جدی در استان بوشهر است

مسوول نهاد نماز جمعه قم خبر داد اجرای ویژه برنامه تحویل سال جدید در مسجد جمعه مصلی با حضور معتکفین

بیانیه رهبری چراغ راه جوانان در سازندگی - منوچهر صمدی *

بیانیه رهبری چراغ راه جوانان در سازندگی - منوچهر صمدی *