مطالب مرتبط:
حمایت از مؤسسات قرآنی مناطق محروم؛ حداقل پیامد تشکیل اتحادیه مدغم در کشور
اتحادیه مدغم به دنبال توانمندسازی مؤسسات و تشکل های قرآنی است
نشست بی سرانجام اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی کردستان
دارایی های اتحادیه مؤسسات قرآنی در اختیار اتحادیه مدغم قرار می گیرد
وظیفه اتحادیه مدغم کشور مطالبه گری حقوق مؤسسات قرآنی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 بهمن 1397 ساعت 10:502019-02-19سياسي

قاطعانه از شکل گیری اتحادیه مدغم قرآنی حمایت می کنیم/ اختصاص بودجه قرآنی از طریق اتحادیه به مؤسسات


ـ اتحادیه های قرآنی استان ها با تأکید بر اینکه تشکیل اتحادیه مدغم قرآنی کشور براساس مصوبه و قانونی است، همگی حمایت خود را از آن اعلام کرده و خواستار تزریق بودجه و اعتبار و طرح ها و برنامه ها به مؤسسات قرآنی از این مجرا شدند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایکنا"؛ بحث ادغام اتحادیه های قرآنی استان ها و به تبع آنها اتحادیه کشور، راهی بود که مؤسسات قرآنی از سال های گذشته آن را دنبال می کردند، اما پس از رسیدن به مرحله آخر و ادغام اتحادیه های قرآنی کشور، اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور پس از تشکیل مجمع عمومی از عدم قبول آن حرف زد.

اما با وجود مصوبه قطعی شورای توسعه فرهنگ قرآنی مبنی بر تشکیل اتحادیه مدغم قرآنی کشور، مجمع عمومی در آذرماه و با حضور بیش از 230 نفر از نمایندگان اتحادیه های استانی تشکیل شد و پس از آن اعضای هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه مؤسسات و تشکل های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت کشور انتخاب شدند.

سیدمهدی پورموسوی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت سیستان و بلوچستان در این زمینه و در گفت وگو با ایکنا گفت: بحث اتحادیه مدغم در سیستان و بلوچستان نیز با وجود اینکه از استان های مرزی و محروم کشور است، پس از برگزاری مجمع عمومی با حضور گسترده مؤسسات عضو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی استان، همانند دیگر استان ها و در بازه زمانی مشخص، انجام گرفت.

وی اظهار کرد: مشکلی در فرآیند ادغام اتحادیه های قرآنی در 31 استان که مصوبه شورای توسعه بوده، دیده نشد و این ادغام با حضور نمایندگان دستگاه های حاکمیتی و نظارتی و همچنین نمایندگانی از اتحادیه ها برگزار شد و همگان برای وحدت رویه و اتحاد جامعه قرآنی تلاش می کنند، لذا از همه مسئولان مربوطه تقاضا داریم با توجه به اینکه اتحادیه مدغم شکل گرفته، نسبت به عدم فعالیت اتحادیه های قبلی همکاری لازم را داشته باشند.

پورموسوی با بیان اینکه اتحادیه قرآنی مدغم در استان ها به ثبت رسیده و فعالیت هر اتحادیه دیگر در این راستا فاقد وجاهت قانونی است، عنوان کرد: اتحادیه مؤسسات مردمی ـ قرآنی داوطلبانه فعالیت خود را متوقف کرده و درخواست مدیران عامل اتحادیه های مدغم در استان ها این است که مواردی از جمله تخصیص بودجه، نامه نگاری و حضور در شورای توسعه به عنوان نماینده نهاد مردمی از طریق اتحادیه قرآنی مدغم صورت پذیرد.

وی افزود: دو ماه از عمر فعالیت اتحادیه قرآنی مدغم کشور می گذرد و در این مدت طی مذاکراتی که با رؤسای سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای توسعه فرهنگ قرآنی و سازمان دارالقرآن الکریم در زمینه واگذاری طرح ها و برنامه های قرآنی به مؤسسات داشته ایم، این طرح ها از طریق اتحادیه با نظارت دستگاه ها صورت پذیرفته است.

منصوره معصومی، عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت کشور نیز با اشاره به اینکه حداقل انتظار از جامعه قرآنی این است که به قرآن عمل کنیم، اظهار کرد: همان طور که خدا و قرآن ما را به وحدت و همدلی سفارش داده اند باید در حفظ وحدت و یکپارچگی بین جامعه قرآنی کوشا باشیم.

وی اظهار کرد: اتحادیه قرآنی مدغم به عنوان نهاد مردمی در زمینه حفظ وحدت و یکپارچگی قطعا اثرگذارتر از نهادهای حاکمیتی خواهد بود.

قرآنیان کشور باید به این قضیه توجه داشته باشند که زمان جزیره ای کار کردن تمام شده است.

معصومی با تأکید بر اینکه به طور قطع و قاطعانه از شکل گیری اتحادیه قرآنی مدغم دفاع می کنیم، افزود: از زمان شکل گیری اتحادیه مدغم بیشتر وقت و انرژی صرف امور سخت افزاری و اثبات حقانیت این تشکل شده است.

وی ضمن تقدیر از رییس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت کشور به منظور در نظر گرفتن مکان مناسب برای اتحادیه مدغم، گفت: اگر این موانع موجود بر سر راه اتحادیه قرآنی مدغم وجود نداشت، این اتحادیه می توانست در همین مدت کوتاه هم فعالیت های مثمرثمرتری داشته باشد.

جواد سعیدی، عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت کشور در گفت وگو با ایکنا اظهار کرد: ادغام اتحادیه های قرآنی در استان ها با حضور نمایندگان اتحادیه مؤسسات و تشکل ها انجام شد و صورتجلسه به امضای مسئولان رسید و به تبع همین ادغام استانی، ادغام اتحادیه قرآنی در کشور با حضور نماینده دستگاه های حاکمیتی انجام شد.

وی گفت: هزینه های بسیاری برای ادغام اتحادیه های قرآنی تاکنون صرف شده و نمی توان تنها صرف اینکه منافع عده ای زیر سؤال می رود از به رسمیت شناختن ادغام اتحادیه های قرآنی صرف نظر کرد.

سعیدی با اشاره به تخصیص ناعادلانه بودجه بین مؤسسات قرآنی، افزود: در حالی که برخی مؤسسات قرآنی بودجه میلیاردی دریافت کرده اند، مؤسساتی هم هستند که علی رغم اینکه فعالیت های درخور توجهی داشته اند یک ریال هم از این بودجه نصیبشان نشده است.

وی با بیان اینکه اگر عده ای رأی نیاوردند دلیل نمی شود که با اصل ادغام مخالفت کنند، گفت: تلقی ما این است که ادغام نه در شعار بلکه در عمل صورت گرفته و انتظار این است که شورای توسعه ادغام را بپذیرد و انحلال اتحادیه های قبلی را اعلام کند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت کشور بیان کرد: نهادهای دولتی خادم مردم هستند و باید خواسته مردم را عملی کنند، تاکنون با ارائه طومار و بیانیه درخواست جامعه قرآنی را مطرح کرده ایم در صورتی که مورد بی توجهی مسئولان مربوطه قرار گیرد از طریق مجاری قانونی اقدام خواهد شد.

وی افزود: در همدان نه تنها مؤسسات قرآنی بلکه خانه های قرآن نیز با اتحادیه همراه هستند و همگی خواستار این هستند که شورای توسعه فرهنگ قرآنی، اتحادیه قرآنی مدغم را که بزرگترین نهاد قرآنی مردمی است به رسمیت بشناسد و بودجه قرآنی نیز از طریق اتحادیه مدغم به مؤسسات اختصاص یابد.

مرضیه خسروی، رییس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با ایکنا با ذکر چند سؤال از شورای توسعه فرهنگ قرآنی و دیگر مسئولان، گفت: آیا مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی رسمیت دارد؟ اگر دارد چرا در قبال برخی عهدشکنی ها و عملکردهای غیر قانونی سکوت اختیار کرده اند؟ آیا گسترش فعالیت های قرآنی کشور منوط به رضایت و عدم رضایت یک ارگان یا بخش و تشکیلات و اشخاص است ؟ اگر هست چرا؟ و اگر نیست باز هم سکوت چرا؟وی با طرح این سؤال که آیا عمر، وقت و هزینه ساحت قرآن و قرآنیان ارزش دارد یا خیر؟ افزود: متأسفانه این همه جلسه و اعتبار و وقت هایی که توسط یکایک شما و مدیران دلسوز کشوری و استانی و مؤسسات هزینه شده تا ادغام اتحادیه های کشوری و استانی صورت بگیرد از طرف برخی بالادست نشین ها نادیده و کم ارزش تلقی شد.

خسروی ادامه داد: آیا منحل شدن شورای هماهنگی استان ها که بسیار برای هماهنگی عملکرد قرآنی دستگاه ها و مراکز مردمی فرصت خوبی را ایجاد می کرد و حداقل از اینکه اعتبارات قرآنی استانی در مسیر خود قرار گرفته و تا حدودی از تخلفات جلوگیری می کردهم ادامه سیاست ضد قرآنی بوده که در استان ها عملی شده؟وی گفت: مطالبات قانونی مدیران استانی حق ما است و برای احقاق حقمان پافشاری خواهیم کرد و به عنوان نماینده قرآنی استان اعلام می کنم که بترسید از اینکه وجاهت قرآنی مسئولان در جامعه به خاطر منافع دنیوی خدشه دار شود، چرا که دشمن در کمین است که بار دیگر از آن برضد اسلام و قرآن و انقلاب بهره ببرد.


کلید واژه ها: اتحاد - قرآنی - قرآن - استان - کشور - سیستان و بلوچستان - اسلامی - ادغام - فرهنگ - بلوچستان - شورای - توسعه - بودجه - تبلیغات - برگزار - سیستان - وزارت فرهنگ - ارشاد - حمایت - نامه - مدیرعامل - مسئولان - خبرنگار - مدیران - برنامه - انتخاب - فرهنگی - وزارت - گزارش - اداره

آخرین اخبار سرویس:
نصرالله، مردی که با سخنانش صهیونیستها را میخکوب می کند

دبیر هیات دولت: کار دولت تعطیلی بردار نیست

اصلاح ساختار دولت در سال جدید مورد توچه قرار گیرد/ حجیم بودن دولت اجازه اداره درست کشور را نمی دهد

تدابیر لازم و رعایت نکات ایمنی از تکرار حوادث می کاهد

مشروح سخنرانی دبیرکل جنبش انصار الله یمن

شبکه قرآن؛ آماده انعکاس امداد و همدردی فعالان قرآنی با حادثه دیدگان سیل اخیر

کلیه استخدامی های استان یزد - 6 فروردین 98

فرودگاه اصفهان میزبان مسافران 21 پرواز

امین فائضی گزارش تصویری | برگزاری جلسه ستاد بحران در شیراز

در گفت وگو با فارس شبکه های برون مرزی تعهدی به مواضع سیاسی قدرت های بزرگ ندارند

بازدید گردشگران خارجی از بیت امام خمینی(س) در جماران

ابراز همدردی آیت الله آملی لاریجانی با سیل زده گان

سیلاب در رودخانه های فصلی بخش مرکزی مهریز جاری شد

سیل گلستان | آق قلا هم چنان در محاصره آب

فارس بررسی می کند واقعیت وجود گونه ای عجیب از یک حیوان در شوش

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تأکید کرد حذف بروکراسی های اداری، گامی در جهت رونق تولید

علی تاجرنیا: اعتماد را به مردم برگردانید تا مشکلات حل شود

پیام تسلیت روحانی به جان باختگان در حادثه سیل اخیر

جشنواره نوروزی در حمام پورناک پلدشت برگزار شد

جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری

آسیب رساندن به احکام دین در دید و بازدیدهای عید جایز نیست/ رفع نیاز اقوام و خویشان؛ معنای واقعی صله ‍ رحم

لاریجانی جان باختن هموطنان در سیل شیراز را تسلیت گفت

تسلیت حسین هدایتی به مردم ایران!+عکس

عدم باورمندی برخی مسئولان به وجود جنگ نرم ، تاسفبار و نگران کننده است

چانه زنی برای جبران خسارت سیل مازندران/ بازدید مقامات دولتی دردی را دوا نکرد/عمق خرابی ها بیش از حد تصور است

خروش طبیعت در «گیلانغرب»

هنگام تبادل اسرا با تروریست ها متوجه درک داعشی ها از معنویت بچه های سپاه شدیم/ داعش در واکنش به مصاحبه ام اعلام کرد، هیچ الویتی برای مبارزه با اسراییل ندارد/ ماجرای علاقه خانوادگی بشار به ایران

جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری

به دنبال غیبت چندروزه انجام شد ایجاد کمپینی در قائم شهر برای عزل معاون فرماندار

جدول اوقات شرعی

لحظه جاری شدن سیل در پلدختر

جای خالی مسابقات پل های فولادی احساس می شد/ دانشگاه با پرداخت هزینه ها، ما را برای شرکت در مسابقه مصمم کرد

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه

رویداد های خبری سه شنبه 6 فروردین ماه؛ مرکز لرستان

هر روز با یک شهید/470 شهید نقی قنبری نسب: صلحی که آمریکا می خواهد به صلاح ما نیست

وضعیت آب و هوای کشور در 12 ساعت گذشته

خصوصی سازی به درستی در کشور اجرا نشد/ نگرانی ها از اخراج کارگران به بهانه خصوصی سازی ادامه دارد

گردشگری تاریخی؛ سفر در طول تاریخ با ماشین زمان

کارگران و بازنشستگان رابطه خود با مجلس را تقویت کنند/ مدیران تامین اجتماعی به دنبال دریافت طلب خود از دولت باشند

امین فائضی گزارش تصویری| برگزاری جلسه ستاد بحران در شیراز

بیمارستان شیروان بیمار نمی پذیرد

مهمترین اخبار جهان(7-19)

مشتری که خودروی صفر را به شیشه نمایشگاه کوبید! +فیلم

10 گام بین المللی روحانی در سال 97

هنگام ترک سیگار این اشتباهات را مرتکب نشوید!

فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه 6 فروردین ماه 98

گلزار: اگر شماره حسابی از طرف من داده شده کلاهبرداری است

ویدئو / تنها موزه تخصصی قرآن و اسناد تاریخی قرآنی

بیمارستان شیروان بیمار نمی پذیرد

ایران به چه کشورهایی برق صادر می کند؟

نخستین اصلاح طلب تاریخ ایران چه کسی بود؟

از شایعه افشاگری استاندار تا وقوع سونامی در گیلان + تصاویر

نحوه شست و شوی قطار در انگلستان + فیلم

رفتار جالب فیل حامی طبیعت در مواجهه با زباله + فیلم

چرا رونق تولید؟ 5 دلیل ضرورت تمرکز بر «رونق تولید» از دیدگاه یک اقتصاددان

حالا وقت تسویه حساب سیاسی و تسلیت های اینستاگرامی نیست!

«عهد»؛دعایی که برای عاقبت به خیری تاثیر زیادی دارد/فیلم

هشدار نماینده مرودشت درباره سیل

اماکن تفریحی و رستوران های دربند تعطیل شد

مخالفت نماینده ارشد آمریکایی با پیشنهاد ترامپ برای تشکیل نیروی فضایی

مجلس انگلیس مهار برگزیت را بدست گرفت

وقتی آمریکا زیر میز برجام زد/ ترامپ ناامید از تغییر نظام در ایران کاهش قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی را دنبال می کند

جهانگیری به خانه نرفت

معتمدی درگفت وگو با فارس: مهارت افزایی و کارآفرینی دانشجویان یکی از راه حل های مهم اقتصاد مقاومتی است

مجلس دومای روسیه: گزارش بازرس مولر، پایان اتهام زنی به روسیه نخواهد بود

لاریجانی جان باختن هموطنان در سیل شیراز را تسلیت گفت

10 ساختمان که در کویر گم شده اند!

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز سه شنبه

انتقال تصمیم گیری درباره برگزیت از نخست وزیری به مجلس عوام انگلیس

با فضیلت ترین شفاعت چیست؟

افزایش فعالیت های میدانی جنبش دانشجویی برای حل مشکلات مردم/ از کارتن خوابی مقابل شهرداری تا میزگرد روی خانه های خراب مردم!

دبیر شورای امنیت ملی روسیه: اروپا از اجرای نقش رعیت برای آمریکا خسته شده است

چطور از جوش دردناک توی گوش خلاص شویم؟

ابداع سبک های نوین قرائت قرآن با تلفیقی از موسیقی ایرانی و سبک های مصری

صدقه؛ راهی برای در امان ماندن از بلایای طبیعی

رأی گیری کلیدی پارلمان انگلیس درباره برگزیت/استعفای سه معاون وزیر

چرا رونق تولید؟ 5 دلیل ضرورت تمرکز بر «رونق تولید» از دیدگاه عضو انجمن اقتصاددانان ایران

آماده باش دستگاه های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی

آغاز پویش «لبخند مهربانی» برای کمک به مددجویان سیل زده بهزیستی

آماده باش دستگاه های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی

راه حل مشکلات ایران اصلاحات است

ضرورت آمادگی شهرداران کلانشهرها و مراکز استان ها کامل برای مقابله با سیل

پیام تسلیت رییس جمهور در پلی جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سیل

نوبخت با ابلاغ روحانی عازم شیراز شد

سخنگوی وزارت کشور: شرایط شیراز عادی است

تسلیت روحانی به خانواده جانباختگان شیراز/ وزیرکشور مسئول بررسی شد

آنچه که در سیل شیراز گذشت/ آمادگی ستاد بحران تا پایان نوروز

تکذیب وقوع سونامی در بوشهر

پیام تسلیت رییس مجلس درپی درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل

پیش شرط های حمایت از تولید داخلی

مراسم جشن نوروز در دوبلین برگزار شد

آیت الله شیخ محمد تقی هروی جامع الاطراف بود

رأی گیری کلیدی پارلمان انگلیس درباره برگزیت/استعفای سه معاون وزیر

تمامی راه های منتهی به شهرستان ایذه باز شدند

خداوند باران را سیلابی نمی فرستد!

زیرساخت های فارس وضعیت خوبی ندارند

پیام تسلیت رییس مجلس در پی درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل

رأی گیری در پارلمان انگلیس درباره برگزیت/استعفای سه معاون وزیر

پارلمان انگلیس به طرح تسلط بر روند برگزیت رای مثبت داد

تعقیب قانونی مقصران حادثه سیل شیراز/ 200 خودرو آسیب دیدند

قاطعانه از شکل گیری اتحادیه مدغم قرآنی حمایت می کنیم/ اختصاص بودجه قرآنی از طریق اتحادیه به مؤسسات

قاطعانه از شکل گیری اتحادیه مدغم قرآنی حمایت می کنیم/ اختصاص بودجه قرآنی از طریق اتحادیه به مؤسسات