مطالب مرتبط:
رییس جمهور: هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود
هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود
رییس جمهور: ملت انتقام خون شهدای حادثه تروریستی اخیر را خواهد گرفت|هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود| ما روابط برادرانه و صمیمی با همه منطقه را می خواهیم
هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود
روحانی: هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 بهمن 1397 ساعت 14:022019-02-17سياسي

هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود


رییس جمهور با بیان اینکه ایران عزیز و قدرتمند همواره برای منطقه امنیت آفرین بوده است، تاکید کرد: مسلمانان باید متحد باشند و با ایجاد روابط دوستانه و برادرانه، - امنیت منطقه را حفظ کنند.

رییس جمهور با بیان اینکه ایران عزیز و قدرتمند همواره برای منطقه امنیت آفرین بوده است، تاکید کرد: مسلمانان باید متحد باشند و با ایجاد روابط دوستانه و برادرانه، امنیت منطقه را حفظ کنند و انقلاب ما انقلاب اسلامی و مردمی است و 40 سال این واقعیت را نشان دادیم که دنبال معنویت امنیت و پیشرفت کل منطقه هستیم و امروز هم عمل، زبان، رفتار و گفتار ما همین را می گوید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در اجتماع بزرگ مردم بندر لنگه گفت: برخی از همسایگان متاسفانه راه اشتباه را انتخاب کرده اند و ایران روابط برادرانه و صمیمانه با همه کشورهای منطقه را می خواهد.

رییس جمهور با اشاره به حادثه تروریستی روز چهارشنبه گذشته در زاهدان، خاطر نشان کرد: تروریست هایی که به هیچ عنوان معیارهای انسانی مد نظر آنها نیست در یک اقدام تروریستی جمعی از مرزبانان کشور که برای دفاع از امنیت کشور و مرزها تلاش می کردند را به شهادت رساندند.

اما باید بدانند که ملت ما بی تردید انتقام خون این شهیدان عزیز را خواهد گرفت.

روحانی تصریح کرد: ما اجازه نمی دهیم و نخواهیم گذاشت مزدوران جنایتکاری که سلاح و منابع مالی آنها را بیگانگان تامین می کنند، پاسداران عزیز و مرزداران غیور ما را به شهادت رساندند و بتوانند از دست انتقام الهی و مردم مؤمن ایران فرار کنند.

رییس جمهور تأکید کرد: آنهایی که سبوعانه به پاسداران و مرزبانان ما حمله کرده و آنها را به شهادت رساندند باید بدانند که این کار خصمانه و سبوعانه، ما را در مبارزه با تروریسم، بیشتر تشویق می کند و ما برای دستیابی به این هدف به تلاش خود خواهیم افزود و نخواهیم گذاشت تروریست هایی که سلاح و پولشان را از جاهای دیگر تأمین می کنند، در منطقه ما فعالیت کنند و دست به اقدامات تروریستی بزنند.

وی تأکید کرد: در این منطقه روابط برادرانه و صمیمی با همه کشورها را می خواهیم و هیچ گاه ما آغازگر تجاوزی در منطقه نبوده ایم.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه کسانی که در منطقه فکر می کنند آمریکا و صهیونیست ها برایشان امنیت می آفرینند سخت در اشتباه هستند، گفت: روزی که صدام افلقی به ایران حمله کرد به کشورهای همسایه اعلام کردیم که ایران دشمن خود را شکست خواهد داد و بدانند که مزدوران برای آنها امنیت نخواهند آورد.

برخی از آنها به صدام تکیه کرده بودند تا امنیت بگیرند در حالی که ایران در منطقه امنیت آفرین بود و بعداً دیدند که همان صدام افلقی به کویت حمله کرد و کسانی که فکر می کردند صدام مایه امنیت آنهاست به اشتباه خود پی بردند.

روحانی با تأکید بر اینکه امنیت منطقه به دست خود ما تأمین می شود و باید با اتحاد و همبستگی خودمان امنیت را تأمین کنیم، گفت: متأسفانه برخی همسایگان ما راه اشتباه را انتخاب کردند و به سراغ آمریکایی ها و صهیونیست ها رفتند.

به اشتباه فکر می کنند که ایران چشم طمع به سمت آنها دارد در حالی که ایران خواهان روابط صمیمانه با همه کشورهای منطقه است.

رییس جمهور افزود: بیشتر کشورهای منطقه و همسایگان روابط خوب و صمیمی با ما دارند به جز یکی دو کشور که به دنبال دشمنی هستند که البته این دشمنی به ضرر خود آنها و کل منطقه است.

روحانی با تأکید بر اینکه انقلاب ما مردمی است و 40 سال این واقعیت را نشان دادیم که به دنبال پیشرفت و امنیت کل منطقه هستیم، گفت: امروز هم رفتار، گفتار و عمل ما همین را می گوید.

رییس جمهور یکی از اقدامات و تلاش های قدرت های استکباری را ایجاد اختلاف و تفرقه بین اقوام ، مذاهب و ملت های منطقه عنوان کرد و گفت: دشمنان و قدرت های استکباری طی همه این سال ها این هدف را دنبال می کردند و گاهی کاملاً ناموفق بودند اما بعضی وقت ها متأسفانه به هدف خود رسیدند.

روحانی با بیان اینکه دشمن برای ایجاد اختلاف بین اقوام در ایران به هدف شوم خود دست نیافته است، گفت: امروز اقوام ایرانی و شیعه و سنی در کنار هم هستند و در کنار یکدیگر دست به دست هم متحد هستند.

رییس جمهور یکی از تصمیمات دولت را تقویت وحدت میان مذاهب و اقوام عنوان کرد و افزود: امروز در سراسر کشور مدیران مختلف از جمله بخشدار، مدیر کل، فرماندار، اعضای شورای شهر و روستا، زن و مرد از شیعه و سنی حضور دارند، یکی از اهداف ما این بود که به دنیا بگوییم ایران به دنبال شایسته سالاری است.

مرد و زن، شیعه و سنی و یا قومیت مهم نیست و آنچه مطرح است شایسته سالاری است.

روحانی تأکید کرد: وظیفه فرمانداران، بخشداران و استانداران و مدیران سراسر کشور این است که برای واگذاری مدیریت ها و استخدام افراد، شایسته سالاری را اساس و پایه قرار دهند.

در انتصابات فرقی نمی کند که این فرد از کجا و کدام منطقه و کدام قوم و یا دارای چه مذهبی است.

هر کسی ایران، اسلام و قانون اساسی را قبول دارد زیر چتر قانون اساسی و اسلام دارای، حقوق برابر است.

رییس جمهور تأکید کرد: همه باید به قانون احترام بگذاریم و به فکر منافع کشور باشیم.

آنچه برای ما مهم است، اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) و ایران عزیز است.

وجب به وجب این خاک برای ما ارزشمند است و برای آن خون و جان می دهیم و فداکاری می کنیم.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه ما برای توسعه کشورمان، همچنان به تلاش خود ادامه می دهیم، گفت: همانطوری که شما مردم در جای جای این کشور روز 22 بهمن آمدید و اعلام کردید راه انقلاب، آزادی و استقلال و مسیر حاکمیت ملی را ادامه خواهیم داد همچنان راه توسعه کشور را در پیش می گیریم.

روحانی خطاب به مردم گفت: شما روز 22 بهمن آمدید و گفتید زیر پای استبداد و نوکری اجانب نخواهیم رفت، از فشار دشمنان نمی هراسیم و استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی که بزرگترین نعمت خدا به ما در این 40 سال بوده را حفظ خواهیم کرد.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه آمریکا و صهیونیست ها به دنبال توطئه و فشار به ملت ایران هستند، گفت: هدف آنها این است که ما را خسته کنند.

آنها به دنبال این هستند که بین حاکمیت و نظام، قوای سه گانه، رهبری معظم و ملت فاصله ایجاد کنند.

روحانی اظهارداشت: هدف دشمنان ایجاد اختلاف و دو دستگی میان ماست.

اما باید بدانند که ما امروز با وحدت، ایستادگی و اتحاد زیر یک پرچم و رهبری یک رهبر، یک دولت و یک قانون اساسی و حفظ منافع ملی ، برای عظمت ملت و ایران متحد ایستاده ایم.

رییس جمهور با اشاره به آیه ای از قرآن کریم تأکید کرد: قرآن به صراحت می گوید که اگر اختلاف بین شما باشد، سستی خواهد آمد و دشمن قوی می شود و با اختلاف، قدرت و عظمت شما زیر سوال خواهد رفت.

همه باید با هم متحد شویم و اجازه ندهیم دشمن به هدف خود برای ایجاد اختلاف دست یابد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز روز آزمایش برای همه ما در دولت، مردم و مدیران کشور است، به ظرفیت های استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: در این استان خدا به ما نعمت های فراوانی داده به مردم جنوب کشور آب های خلیج فارس را هدیه کرده که نعمت بزرگ منطقه است.

سواحل زیبا در اختیار شماست که می تواند یک جاذبه گردشگری ارزشمند در منطقه باشد.

رییس جمهور گفت: با تقویت گردشگری در منطقه بیکاری ریشه کن خواهد شد و یکی از اهداف دولت تأمین آسایش مردم و رفع مشکلات آنان است.

روحانی با بیان اینکه ایران از نظر گازرسانی بهترین شرایط را دارد، گفت: دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان در زمینه گازرسانی نیاز به کار ویژه دارند و همین جا به شما قول می دهم که تا پایان این دولت به شهرستان های این منطقه گاز خواهیم رساند.

رییس جمهور یکی از نیازمندی های مردم استان را لوله کشی گاز و توسعه صنعت عنوان کرد و گفت: این موضوع را به عنوان هدف، در تصمیمات خود برای استان دنبال می کنیم.

روحانی همچنین با تاکید بر ضرورت تلاش بیشتر برای تکمیل طرح 13 هزار هکتاری پرورش میگو در هرمزگان، افزود: تکمیل این طرح از اهداف این سفر است و پرورش ماهی و میگو می تواند بر درآمدزایی برای مردم استان بسیار مؤثر باشد.

رییس جمهور با بیان اینکه 550 میلیارد تومان برای توسعه غرب استان هرمزگان علاوه بر اعتبارات قبلی اختصاص یافته، گفت: توسعه بندر مهم و قدیمی لنگه از اهداف و موضوعاتی است که آن را دنبال می کنیم و تا پایان دولت به نتیجه خواهد رسید.

روحانی مسأله صید و صیادی و مشکلات مربوط به آن را از جمله مواردی عنوان کرد که در جلسه شورای اداری استان مطرح خواهد شد.

رییس جمهور همچنین تکمیل بزرگراه ساحلی منطقه از پارسیان تا بندر عباس و از بندرعباس تا سیستان و بلوچستان را مورد اشاره قرار داد و گفت: 300 میلیارد تومان برای تکمیل این جاده اختصاص یافته است و این بزرگراه بعد از تکمیل می تواند اثر بزرگی در توسعه گردشگری منطقه و رونق استان داشته باشد.

روحانی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم ما در کشور بالا بردن تولید و اشتغال و ارتقاء اخلاق می باشد، گفت: بی تردید با همکاری، هماهنگی و اتحاد و حضور مردم ، همه کار می توان انجام داد و هر موقع ملت و دولت با هم بودند، موفق شدیم.

رییس جمهور تأکید کرد: به حول و قوه الهی آمریکا و صهیونیسم را در منطقه دچار شکست حتمی کرده و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

روحانی با تأکید بر اینکه می توانیم از منطقه خودمان حراست و حفاظت کنیم، گفت: همه ملت های منطقه را به برادری و حسن همجواری دعوت می کنیم و تأکید می کنم که ما نیاز به حضور آمریکا در منطقه نداریم، آنها هر چه زودتر منطقه را ترک کنند،ثبات و امنیت در منطقه بیشتر می شود و مردم خوشحال تر خواهند بود.

رییس جمهور تأکید کرد: تردید نداریم راه درستی را انتخاب کرده ایم و این راه درست را به حول و قوه الهی تا پیروزی نهایی ادامه خواهیم داد.

روحانی در ابتدای سخنان خود با ابراز خوشحالی از اینکه دوباره در جمع مردم میهمان نواز، خون گرم و مرزدار ایران در استان هرمزگان حضور یافته است، گفت: همانطوری که در سفر قبلی قول دادم، در این سفر در جمع مردم خوب غرب استان هستم.

تصمیمات مهمی در سفر قبلی برای شرق استان بویژه بندر جاسک اتخاذ شد که در حال اجرا شدن است و در این سفر برای توسعه غرب استان و شهرستان های خمیر، پارسیان و بستک و همینطور بندر لنگه تصمیمات خوبی خواهیم گرفت.

رییس جمهور استان هرمزگان را استانی مهم و استراتژیک برای کشور دانست که بیش از 900 کیلومتر مرزهای ساحلی دارد و دارای 14 جزیره بسیار مهم است و جایگاه استراتژیکی همچون تنگه هرمز را در خود دارد.


کلید واژه ها: منطقه - رییس جمهور - امنیت - تروریست - ایران - کشور - روابط - مسلمانان - شهادت - قدرتمند - کشورهای همسایه - حادثه تروریستی - انقلاب اسلامی - روحانی - هایی - اشتباه - مردم - حسن روحانی - چهارشنبه - بیگانگان - صدام - سلاح - نشان - مرزداران - حمله - پیشرفت - آمریکا - واقعیت - یکشنبه - مبارزه

آخرین اخبار سرویس:
معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان خبر داد شناسایی عوامل پشت پرده ناآرامی در دزفول و اندیمشک

بوی خوش بهار در قم و شیراز

14 مرکز اقامتی پذیرای مهمانان نوروزی در قصرشیرین

بخش زیادی از مشکلات معیشتی جامعه ما به دلیل رعایت نکردن انصاف دربرابر دیگران است

از تحریم نباید بنالیم/ سال 1398 سال فرصت ها و گشایش برای ملت ایران خواهد بود

مدل موی بلند مخصوص آقایان پیشانی بلند

امام خامنه ای رهبر مسلمانان جهان است / امنیت عراق، مدیون قاسم سلیمانی است

سردار شریف: اعزام هواپیمای سپاه به پاکستان/ 4 مرزبان امروز یا فردا صبح به ایران بازمی گردند

ماجرای جالب سرگردانی احمدی نژاد در لیبی

بازدید نماینده رهبری از مناطق سیل زده گلستان

بازداشت میشل تمر رییس جمهور سابق برزیل

پیام تبریک نماینده ولی فقیه و استاندار به مناسبت نوروز 98

ماجرای جالب سرگردانی احمدی نژاد در لیبی؛ چرا هیچکس به استقبال او نیامد؟

طنز؛ چطور با حلقه ازدواجمان پز بدهیم؟

محتوای نامه پوتین به اسد چه بود؟

سخنرانی رهبر انقلاب در حرم امام رضا اول فروردین 1398 + فیلم

رهبر معظم انقلاب سال 98 را سال رونق تولید نامگذاری کردند.

سال 98؛ سال فرصت ها و گشایش ها

با تلاش مسئولان امید داریم مشکلات مردم کمتر شود

دبیرکل سازمان ملل روز جهانی نوروز را تبریک گفت

قبول داریم مشکلات هست و سال 97 سخت بود/ توضیح واعظی درباره اختلافش با اصلا ح طلبان/ چرا این بار تحریم ها با دفعات قبل تفاوت دارد؟ / روحانی برخی حرف ها را به مردم نگفته است

نوروز تغییر و تحول از وضع موجود به وضع مطلوب است

بازتاب سخنان رهبری در رسانه های عربی

آرامش به دزفول و اندیمشک بازگشت

شور و نشاط نوروزی با چاشنی نوای محلی

شور و نشاط نوروزی با چاشنی نوای محلی

حضرت زینب (س) چگونه از دنیا رفتند؟

مسافران نوروزی مورد استقبال مسئولان مشگین شهر قرار گرفتند

نوروز متفاوت جهادگران

مصاحبه اختصاصی ایرنا با رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران

لحظه تحویل سال 225 هزار نفر در اماکن فرهنگی فارس حضور داشتند

برگزاری مراسم جشن نوروز در مسکو

تصاویر/ سخنرانی رهبر انقلاب در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی علیه السلام

سیل زدگان گلستان 13 میلیون تومان کمک بلاعوض می گیرند

فرمانده نیروی دریایی ارتش از پایگاه پسابندر بازدید کرد

تصویری جالب از همایون شجریان در آغوش پدرش +عکس

بازتاب سخنان رهبری در رسانه های عربی

پیام تبریک نماینده ولی فقیه و استاندار به مناسبت سال نو

بهبود وضع معیشت مردم ، اولویت نخست سال 98

حاشیه نگاری فارس از دیدار با بهار جان ها در حرم مطهر رضوی

مسافران نوروزی مورد استقبال مسئولان مشگین شهر قرار گرفتند

وابستگان فکری به غرب در سال قبل کوشیدند زمینه های تزلزل و خودناباوری را فراهم کنند

توجه به توسعه همه جانبه تولید برنامه راهبردی برای کاهش مشکلات معیشتی مردم

با بیانیه گام دوم شعاری و بنری برخورد نشود

حضور سرزده رییس جمهور در ایستگاه آتش نشانی تهران

لحظه تحویل سال 225 هزار نفر در اماکن فرهنگی فارس حضور داشتند

مراسم جشن نوروز با حضور ایرانیان و اتباع کشورهای حوزه تمدن نوروز در مسکو

بیانات رهبر انقلاب در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی

سخنرانی نوروزی رهبری در حرم مطهر رضوی

از تحریم نباید بنالیم/ اروپایی ها عملا از برجام خارج شده اند

سالی که نکوست از بهار شهدایی اش پیداست

نامجو مطلق و محبی حریفان خود را شناختند

ریزش کوه سبب مسدود شدن محور سوادکوه شد

32 هکتار از زمین های کشاورزی گنبدکاووس زیر آب رفت

5 وزارتخانه برای تشکیل کارگروه های رفع موانع تولید توافق کردند

تجلی وحدت شیعه و سنی در جشن میلاد مولای متقیان در پاکستان

آستان مقدس آقا علی عباس (ع) مقصد 25هزار زائر

اگر تولید رونق بگیرد ...

انتخابات مجلس یازدهم چگونه خواهد بود؟

دیدار نوروزی مدیرعامل پتروشیمی مارون در اولین روز کاری سال نو با کارکنان

رییس جمهور سابق برزیل بازداشت شد

بازدید نوروزی مدیرعامل پتروشمی مارون در اولین روز کاری سال نو با کارکنان

تحویل سال نو در مرزهای شرف و غیرت

مشکین شهر جزء شهرستان های گردشگری مطرح در کشور است

تغییر در حال بدون اراده ممکن نیست

149 مسجد استان یزد میزبان بیش از 10 هزار معتکف

نوروز نماد ارتقای صلح، دوستی و آشتی میان ملت ها است

ونزوئلا دستیار رییس جمهور خودخوانده را دستگیر کرد

انتصاب 2 معاون رییس جمهور سودان

دیدار نوروزی مدیرعامل پتروشیمی مارون در اولین روز کاری سال نو با کارکنان

عکس | سخنرانی رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی

شعار سال فرصتی برای رشد و بالندگی کشور است

اروپایی ها عملا از برجام خارج شده اند/ کانال مالی که اروپا مطرح کرده یک شوخی است

بازتاب سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب در حرم رضوی در رسانه های جهان

سال جدید سال فرصت هاست، نه تهدیدها/ کانال مالی که اروپا مطرح کرده یک شوخی است

بازتاب سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب در حرم رضوی در رسانه های جهان

دیدار نوروزی احمدی نژاد با یارانش +عکس

استقبال از گردشگران نوروزی در قزوین

اوضاع در دزفول و اندیمشک عادی است

افتتاح ستاد استقبال از مسافران نوروزی در لنده

آزادی 4 مرزبان ربوده شده از مرز میرجاوه

راه اندازی سامانه شفافیت اقتصادی در آستان قدس/ حمایت از 3 هزار گروه جهادی/ اجرای طرح «مشهد بدون گرسنه»

صوت کامل بیانات رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی

حضور و سخنرانی رهبر معظم انقلاب در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی

عید نوروز فرصتی برای خودیابی است

عید نوروز فرصتی برای خودیابی است

یکهزار و 500 نفر در مراسم اعتکاف استان اردبیل حضور یافتند

رهبر انقلاب: سال 98 بتوفیق الهی سال فرصتهاست

رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع): سال جدید سال فرصت هاست، نه تهدیدها/ کانال مالی که اروپا مطرح کرده یک شوخی است

یکهزار و 500 نفر در مراسم اعتکاف استان اردبیل حضور یافتند

رهبر انقلاب: سال 98 بتوفیق الهی سال فرصتهاست

ظریف: آزادی بیان در غرب، سلاح توهین است

حضور مقام معظم رهبری در اجتماع عظیم زائران حرم مطهر رضوی (ع)

پیام تبریک نوروز آژانس فضایی اروپا

پیام تبریک دو امام جمعه آذربایجان غربی

احمق های درجه یک می گفتند اگر ما از برجام خارج شویم، در خیابان های ایران شورش می شود

غرق 60 عراقی بر اثر واژگونی یک کشتی در دجله

رهبر انقلاب: سال 98 بتوفیق الهی سال فرصتهاست

ثبت یک میلیون و 560 هزار شب اقامت در مازندران

حضور مردم در اعتکاف یک رویش انقلابی است

هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود

هیچگاه آغازگر تجاوزی در منطقه نخواهیم بود