مطالب مرتبط:
تلاش دولت برای افزایش ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور شدت خواهد گرفت
تلاش منطبق با قانون، شرط اصلی موفقیت کشور در رونق اقتصادی است/ فراهم کردن زمینه اشتغال و تأمین معاش مردم هدف اصلی دولت است
تلاش دولت، مهار تورم و رونق اشتغال است/ پای قولم برای احیای دریاچه ارومیه ایستاده ام
تلاش دولت ترامپ برای افزایش فشار اقتصادی بر ایران
یکی شدن منافع دولت وبخش خصوصی ضامن رونق اقتصادی کشور است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 بهمن 1397 ساعت 22:102019-02-12سياسي

تلاش دولت برای افزایش ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور شدت خواهد گرفت


- خبرگزاری آریا - نقدینه- وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را برای افزایش ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور به کار گرفته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری نقدینه، فرهاد دژپسند که به عنوان سخنران مراسم راهپیمایی 22بهمن در شهر ساری حضور یافته بود ، با اشاره به اینکه این جمع ، پیام واحدی را به دشمن ارسال می کند و آن این است که این مردم ایستادگی کرده اند، تصریح کرد: این همان ملتی است که در آغاز انقلاب، سلاح نداشت و با ایمان و اقتدار، بزرگترین قدرت منطقه و نماینده امپریالیسم جهانی را از پای درآورد.

دژپسند با بیان اینکه ما اسیر برنامه های شیطنت آمیز دشمن نخواهیم شد، گفت: امروز ما قدرت برتر منطقه هستیم، ولی این برتری نه از موضع داشتن قدرت نظامی صرف بلکه ناشی از پشتوانه عظیم مردمی و معنوی است.

وی اظهار داشت: امروز حضور شکوهمند مردم ایران در راهپیمایی 22بهمن این پیام را بیان می کند که در 40سالگی، انقلاب اسلامی ایران در اوج اقتدار قرار دارد.

دژپسند تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به مقطعی رسیده که دنیا بداند اگر جمهوری اسلامی به مساله ای جواب منفی بدهد، خود تصمیم گیرنده است و ایران در منطقه و حوزه بین الملل به جایگاهی رسیده که بسیاری نمی شود برنامه ای تدوین کرد که قبلا جمهوری اسلامی نقش مسلطی در آن نداشته باشد و این اقتدار می تواند مانع حضور اغیار در منطقه شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به توانمندی و اقتدار سیاسی و نظامی ایران در منطقه ، باعث نقش بر آب شدن برنامه های شوم دشمن در منطقه شد، گفت: برنامه های نظامی استکبار در منطقه توسط جمهوری اسلامی متوقف شده است و امروز این ایران اسلامی است که در عرصه های گوناگون اعم از بین الملل و علمی در حوزه های سلول های بنیادی، صنعت موشکی و هوافضا حرف های جدی برای گفتن داشته و دارای جایگاه مناسبی در تولید علم قرار دارد .

دژپسند تصریح کرد: اقتدار امروز ایران از اراده ای که از ابتدای پیروزی انقلاب حاکم بود نشات گرفته تا ایران در مرتبتی قرار بگیرد که به هیچ قدرت و کشوری حق تسلط به منطقه را ندهد.

وی با بیان اینکه انقلاب صورت گرفت تا مردم نظارت بر عملکرد نظام اسلامی داشته باشند، گفت: امروز در 40سالگی انقلاب، مقام معظم رهبری به عنوان عالی ترین مقام کشور، فرمان تشکیل کرسی های آزاداندیشی می دهند و این را باید با حکومت پیشین ایران مقایسه کرد که در اوج خودکامگی قرار داشت.

سخنران راهپیمایی 22 بهمن ساری که در حضور راهپیمایان پرشور این شهرستان سخن می گفت، بیان کرد: امروز استقلال و آزادی در ایران به مرتبه خوبی رسیده و احترام به رای مردم در اولویت برنامه های آن قرار دارد.

وی گفت: در جمهوری اسلامی، از ابتدای نظام تا به امروز، رای مردم در راس تصمیمات کشور قرار دارد و همان گونه که امام و رهبری فرمودند میزان رای ملت است و کوچک ترین اختلالی در آن قابل گذشت نیست.

وزیر اقتصاد با اشاره به برخی مشکلات نظیر گرانفروشی و بیکاری، اظهار داشت: مردمی که همواره در پشت نظام اسلامی بودند و در تمامی صحنه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی آن حضور مستمر داشتند به خوبی می دانند که این کشور همواره با بحران ها و توطئه های منطقه ای و موضوعی مواجه بوده است اما همگی به لطف خداوند و هوشیاری مردم به شکست انجامیده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: جنگ تحمیلی در همان روزهای آغازین نظام اسلامی ده ها میلیارد دلار، خسارت به ایران وارد کرد، طی آن سال ها، درآمد ارزی ایران 6 و نیم میلیارد دلار بود و در کنار این خسارت ها، فرصت های سازندگی و پیشرفت نیز از کشور گرفته شد.

دژپسند گفت: اگرچه برخی می گویند که ژاپن و آلمان هم پس از تجربه جنگ و آسیب های ناشی از آن، توانستند به قدرت های صنعتی و اقتصادی تبدیل شوند، اما باید گفت، این کشورها تجربه کارشکنی ها و توطئه های پس از جنگ را نداشتند و مسقیماً به عرصه بازسازی وارد شدند.

وی با اشاره به تحریم های پیشین دشمنان تا سال 1391که موجب تنگناهای زیادی برای کشور شد، اظهار داشت: ما در سال 1394از این فرآیند خارج شدیم و سپس صادرات کشور را افزایش دادیم.

دژپسند گفت: با همه مضایق، دو سال نرخ تورم در کشور، یک رقمی بود و توانستیم جشنواره افتتاح پروژه های عمرانی را در کشور برقرار کنیم، ضریب حقوق و دستمزد کارکنان افزایش یافت تا از تورم پیشی گیرد و نرخ تورم بر زندگی مردم تاثیر نداشته باشد.

وی افزود: بخشی از عدم تعادل ها در کشور، ثابت شده و تورم یک رقمی، پس از سال ها بر کشور حاکم شد و این ملت در سال های اخیر رشد اقتصادی بالا را نیز تجربه کرد که در این سنوات نیز اگر اراده ملت باشد دستاوردهای دیگر هم محقق می شود.

دژپسند گفت: امروز استکبار جهانی بار دیگر به ابزار تحریم متوسل شده و تمام مجاری ورود ارز و صادرات نفتی و کالاهای غیرنفتی را مسدود کرده است.

وزیر اقتصاد افزود: دشمن که دریافته است، نمی تواند با این ملت شهید پرور مقابله کند و این نظام در برابر وی کرنش نخواهد کرد، بار دیگر حتی به کشورهایی که در برنامه های ارزی همکاری می کردند نیز فشار آورده است.

وی بیان کرد: امروز در شرایط سخت اقتصادی در کشور، با اجازه مقام معظم رهبری، برای سال گذشته و امسال مجموعا دو و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی به منظور ایجاد اشتغال در کشور بهره گیری شده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه، دولت تصمیم دارد برنامه های ویژه اقتصادی تهیه کند، گفت: خوشبختانه تورم ماهانه کشور از آبان ماه روند کاهشی داشته است که گر چه این به معنای کاهش تورم و گران نبودن کالاها نیست اما دولت تلاش می کند مقابل افزایش فزاینده قیمت ها را بگیرد.

دژپسند اظهار داشت: امروز به رغم تضییقات ارزی، دولت سرمایه گذاری را مستمرا در کشور ادامه می دهد و با اندک کاسب نماها که عرصه اقتصادی را تنگ کرده اند نیز مبارزه می کند.

وی گفت: در همین راستا، هفته گذشته به گمرک ماموریت داده شد تا جلوی احتکار موادغذایی و گوشت را بگیرد که مشخص شد چند میلیون تن گوشت در بنادر کشور وجود دارد که ظرف ده روز آینده وارد بازار می شود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: مزاحمت هایی که برخی، هرچند اندک، در کشور ایجاد می کنند به این دلیل است که می خواهند مردم را از نظام مایوس کنند اما این حضور پرشور مردم در راهپیمایی به این معنا نیست که دولت و نظام ضعف ها و کاستی ها را نشناسد و برای بهتر شدن عملکردها اقدام نکند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشادا، وی گفت: به رغم تمام مشقات، آنچه دشمن برنامه ریزی و اعلام کرده بود که از شهریور ماه تورم 60 درصدی بر ایران حاکم خواهد شد، محقق نشد و این ملت و این نظام، فرصت تعبیر شدن خواب های دشمن را در آینده نیز نخواهد داد.


کلید واژه ها: ایران - اسلامی - منطقه - جمهوری اسلامی - امروز - راهپیمایی - انقلاب اسلامی - وزیر امور اقتصادی و دارایی - اقتصاد - برنامه - اقتصادی - جمهوری - نظام - کشور - مردم - نظامی - راهپیمایی 22 بهمن - مقام معظم رهبری - اشتغال - افزایش - امور اقتصادی - نظام اسلامی - وزیر اقتصاد - پیام - خبرگزاری - ساری - بزرگترین - وزیر - دولت - استقلال

آخرین اخبار سرویس:
علما و روحانیت باید به ابزار رسالت و هدایت مسلح باشند

شمارش آرا در نیجریه آغاز شد

روحانی از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان بازدید کرد

چرا آیت الله مومن در شورای نگهبان ابقا می شد

پاسخ رییس سازمان فضایی به انتقاد متخصصان از رکود در بخش فضایی کشور

پاورپوینت کاربرد عکس های هوایی در برنامه ریزی شهری

پرسشنامه ی توانایی شناختی

پاورپوینت معماری آمریکای میانه (المک ، مایا ، آزتک)

ترکیب اعضای  هیئت رییسه  فراکسیون حمایت  از طب سنتی –ایرانی مشخص شد

مبانی نظری مفهوم شناسی مهارت های مدیریتی

نماهنگ | مدافع حرم

کشتار 37 قلاده سگ در یک روستا توسط دهیاری

تاکید بر لزوم اجرای موافقت نامه لغو روادید بین ایران و گرجستان

تشکر مادرو از حمایت های ایران

سیر تا پیاز درباره شرکت کنندگان و شیوه رای دهی در مسابقه عصر جدید

جشنواره فرصت اکتشافی برای توسعه اجتماعی پدیده آورده است/ رد استعفای وزیر ارشاد

دانلود آهنگ جدید علی حسینی بنام پیاده میرم

تشکیل پرونده برای 6 متهم قاچاق سازمان یافته دام در سیستان و بلوچستان

تقویت هلال احمر فارس در کنترل بحران های جنوب کشور موثر است

مدیری که انگشتان رونالدو را قلم کرد!

اجتماع باشکوه مردان دشمن شکن و حماسه ساز

یک درصداز هزینه شرکت های دولتی به خزانه واریز می شود

پاورپوینت معرفی سبک معماری گوتیک

پاورپوینت تندیس گرایی در معماری

پرسشنامه سبک های یادگیری وارک (VARK)

ایران هر دو سال گزارش داوطلبانه به شورای حقوق بشر ارائه می کند

رییس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد پیگیری مشکلات شهرداری ها در نشست مجلس با دولت

تقویت هلال احمر فارس در کنترل بحران های جنوب کشور موثر است

مراسم بزرگداشت آیت الله مؤمن ازسوی رهبر انقلاب

امنیت غذایی جامعه با مدیریت جهادی تامین می شود

شهدای فرهنگی آبروی نظام تعلیم و تربیت هستند

آذری جهرمی: اثرات فناوری بر زندگی بشر را در کره جنوبی به چشم دیدم

مبانی نظری وپیشینه تحقیق مشاوره گروهی

پاورپوینت مدل هنسن در شهرسازی

چگونه از عذاب قیامت نجات پیدا کنم؟

مبانی نظری وپیشینه تحقیق آشنایی با صنعت بیمه

پرسشنامه سازمان نو آورانه

مبانی نظری اعتیاد

احتمال افزایش تعرفه خدمات نظام مهندسی تا پایان سال

واکنش پزشکیان به قرائت نام لاریجانی در میان نمایندگان تاخیر کننده

تحریم انتخابات حربه ای زنگ زده است

مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین در سال آینده

عوارض شهرداری ها و دهیاری ها به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها واریز نمی شود

برای افزایش یارانه بخش فرهنگ تلاش می کنیم

مسعود الله بخشی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان منطقه آلمان شد

چرا آیت الله مومن در شورای نگهبان ابقا می شد

هشدار رییس کل دادگستری به متجاوزان اراضی ملی و منابع طبیعی + فیلم

ابتکار: 27 درصد جامعه زنان ایران دارای تحصیلات دانشگاهی هستند

تشریح دستاوردهای سفر دانشجویان عراقی به اهواز

پاورپوینت مدل های بهینه یاب

مبانی نظری مسئولیت پذیری

بررسی پرورش تدریجی روان کودک

دانلود پرسشنامه نفوذ (اعمال قدرت)

دانلود پرسشنامه نیازهای صمیمیت زناشویی باگاروزی

استخدام نماینده فروش خانم و آقا در شرکت گسترش طراحان نقش الماس

فیلم| تشییع پیکر آیت الله مومن بر دوش مردم انقلابی شهر مقدس قم

محسن کرمعلی بزرگداشت آیت الله مومن در مسجد اعظم قم

با حضور رییس سازمان امداد و نجات کشور نخستین مرکز آموزش تخصصی امداد و نجات فارس در اقلید افتتاح شد

دست برتر جریان فقاهتی در نزاع 200 ساله علم و شبه علم در ایران

برتری خفیف بایرن مونیخ در بوندسلیگا

مردم نگران مسئولان نباشند!

تحصیلکردگان دستفروش

جای خالی اصحاب رسانه البرز در نشست خبری استاندار

شهدای فرهنگی آبروی نظام تعلیم و تربیت هستند

نظر میراث فرهنگی برای واگذاری دولتخانه به شهرداری مثبت است

واحد سیار پلیس برای اولین بار در کشور راه اندازی می شود

کرمانشاه اولین استانی که برنامه زنان و خانواده را به تصویب رساند

پیروزی پرگل بارسلونا برابر سویا

معاون وزیر نیرو: قانون توزیع عادلانه آب رعایت شود

شهروندان، پیش از شهرها هوشمند شوند

تاکید بر لزوم اجرای موافقت نامه لغو روادید بین ایران و گرجستان

ایران روش های متعددی برای قطع جریان نفت دارد

ملکیان: معضل جامعه کنونی ما فقدان اعتماد میان مردم و قدرت است

مبانی نظری مفهوم عاطفه

مبانی نظری و پیشینه پژوهش تحلیل پوششی داده ها

آزمون رورشاخ (Rorschach Test)

مبانی نظری و پیشینه پژوهش انگیزش شغلی

مبانی نظری هوش فرهنگی

استعفای وزیر ارشاد شایعه ای بیش نیست/ دولت از صالحی حمایت کامل دارد

نحوه پرداخت کارمزد جایگاه داران سوخت مشخص شد

مجلس با کاهش یارانه بگیران مخالفت کرد

دولت موظف به شناسایی و حذف ثروتمندان از دریافت یارانه شد

سخنگوی وزارت کشور: حضور داوطلبان اقلیت ها در انتخابات از حقوق اساسی در ایران است

مراسم بزرگداشت آیت الله مؤمن از طرف رهبر معظم انقلاب برگزار شد

منطقه ژئوپارک دره قاضی قشم

تصویب سند ارتقا زنان خانواده در کرمانشاه

دولت مکلف به نصب کنتور های هوشمند برای مشترکین برق شد

نظر میراث فرهنگی برای واگذاری دولتخانه به شهرداری مثبت است

واریز یک درصد از هزینه شرکت های دولتی به خزانه داری

شورای حفاظت از حقوق بیت المال خراسان شمالی

اعطای احکام خادمیاران استان بوشهر

اینستاگرام امروز فیلتر می شود؟

واکنش پزشکیان به تاخیر لاریجانی در جلسه مجلس

مراسم بزرگداشت آیت الله مؤمن از طرف رهبر معظم انقلاب برگزار شد

فارس گزارش می دهد انتقال آب بن-بروجن برای چهارمحال و بختیاری حیاتی است

اگر صدا و سیما ملزم به رعایت نظرات نظارتی بود احتمال پخش برنامه های پرشائبه بسیار کمتر می شد

یک درصد از هزینه های شرکت های دولتی به خزانه واریز می شود

دولت مکلف به دریافت بهای آب مصرفی دستگاه های اجرایی به قیمت تمام شد است

همایش اسوه های صبر و مقاومت در قزوین برگزار می شود

کلاله برای پذیرایی از مسافران نوروزی مهیا می شود

تلاش دولت برای افزایش ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور شدت خواهد گرفت

تلاش دولت برای افزایش ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور شدت خواهد گرفت