مطالب مرتبط:
مردم به عنوان پایه اقتدار وامنیت ایران فشارهای دشمن را می شکنند
مردم پایه های اقتدار حکومت ایران هستند
صدای یأس و درماندگی دشمن به گوش می رسد/ مردم ایران اجازه نخواهند داد بیگانگان برای امنیت کشورشان تصمیم گیری کنند
دشمن اصلی ایران، مردم آن هستند/ کشاورزی باید تعطیل شود
دفاع مقدس عامل اقتدار و درخشش امروز انقلاب اسلامی و ملت ایران / دشمن در محاسبات خود نسبت به مردم ایران همچنان دچار خطای راهبردی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 بهمن 1397 ساعت 21:252019-02-12سياسي

مردم به عنوان پایه های اصلی اقتدار و امنیت ایران فشارهای دشمن را خنثی می کنند


ـ وزیر امور خارجه در نشست بررسی سیاست خارجی 40 ساله جمهوری اسلامی که با حضور وزرای خارجه بعد از پیروزی انقلاب و سفرا و نمایندگی های مقیم تهران برگزار شد، - با تاکید بر اینکه مردم به عنوان پایه های اصلی اقتدار و امنیت ایران فشارهای دشمن را خنثی می کنند، گفت: این ملت وقتی پای مصالح ملی و امنیت ملی به میان می آید زیر باران و برف در خیابان حضور می یابند و نمایشی را در مقابل جهانیان نشان می دهند که بی سابقه است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا"؛ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، امروز (سه شنبه) در نشست بررسی سیاست خارجی 40 ساله جمهوری اسلامی که با حضور وزرای خارجه بعد از پیروزی انقلاب و سفرا و نمایندگی های مقیم تهران برگزار شد، با تاکید بر اینکه مردم به عنوان پایه های اصلی اقتدار و امنیت ایران فشارهای دشمن را خنثی می کنند، گفت: این ملت وقتی پای مصالح ملی و امنیت ملی به میان می آید زیر باران و برف در خیابان حضور می یابند و نمایشی را در مقابل جهانیان نشان می دهند که بی سابقه است.

وی ادامه داد: این مردم هستند که علیرغم همه کاستی های ما و علیرغم همه فشارهایی که هم به خاطر مشکلات مدیریتی و هم تحریم های خارجی دارند.

وزیر امور خارجه گفت: من چیزی ندیدم جز اینکه باید به عنوان یک کارگزار سر تعظیم در مقابل این ملت فرود بیاورم.

همانطور که امام فرمودند اینها هستند که ما همه خدمتگزاران آنها هستیم، این ملت در طول چهل سال علی رغم همه فشارها و همه جنگ ها ایستادگی کرده است.

ظریف ادامه داد: مردم پایه اقتدار این حکومت هستند و برای همین هم هست که برای ما رعایت حقوق این مردم تنها یک امر اخلاقی نیست، بلکه یک ضرورت امنیت ملی است.

ما به چیز دیگری جز مردم وابسته نیستیم.

وی تصریح کرد: ما بدون مردم هیچ هستیم و با این مردم همه چیز هستیم، این قاعده اول جمهوری اسلامی است؛ ما توانستیم استقلال، توسعه، امنیت و آرامش خودمان را با اتکای به مردم به دست بیاوریم و حفظ کنیم.

وزیر امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی علاوه بر اصل عزت حکمت و مصلحت دو مبنا برای سیاست خود در سطح جهان داشته است.

وی ادامه داد: یکی از این دو مبنا درونزایی و دیگری برون گرایی است؛ مبنای درون زایی ما ناشی از تجربه تاریخی مردم ایران است.

ظریف یادآور شد: مردم ما در گذشته شاهد تلاش بیگانگان برای سلطه بر این کشور و مقدرات آن بودند و دیدند که سیاست ما در سفارتخانه های خارجی تعیین می شود و آینده و مقدرات ما در سایر کشورها تصمیم گیری می شود.

وزیر امور خارجه گفت: نه اینکه دولت قبل کاملاً در همه حوزه ها دنباله رو بود.

نه اینگونه بود و نه انصاف است که این را بگوییم.

در برخی حوزه ها تلاش می کرد توازنی ایجاد بکند، اما آنچه اتفاق می افتاد این بود که هر جا که برای قدرت های مهم، مهم بود همسو بود و هر جا که قابل توجه بود، همراهی می کرد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: در مواردی دیدگاه هایی را از طرف خود مطرح می کرد و این یک واقعیت است، اما در گذشته سیاست ها در سفارتخانه ها تعیین و پیگیری می شد، لذا عنصر اتکای به خود و خودباوری مهمترین عنصری بود که در انقلاب اسلامی خود را نشان داد و این خواست ملت بود.

رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: انقلاب ما انقلابی نبود که یک جبهه پیشتاز که وابستگی خارجی داشت آن را به ثمر رسانده باشد و لذا آن جبهه برای مردم تعیین تکلیف کند که به کدام سمت حرکت کنند، بلکه مردم بودند که با رهبری حضرت امام (ره) انقلاب را به نتیجه رساندند و مردم بودند که به خیابان ها آمدند و امروز هم به خیابان ها می آیند.

ظریف یادآور شد: جنگی به ما تحمیل شد که همه همراه متجاوز بودند.

در تاریخ شورای امنیت سابقه ندارد که در جنگی که تجاوزی رخ داده یک هفته صبر کنند و بعد قطعنامه ای را به تصویب برسانند که حتی از طرفین نخواهند به مرزهای شناخته شده بین المللی برگردند.

صدام هم به ایران و هم به کویت حمله کرد.

وقتی قطعنامه 479 را با قطعنامه 660 مقایسه کنید بی سابقه است.

وی افزود: وقتی صدام علیه ما می جنگید از آواکس آمریکایی، اگزوست فرانسوی، چیفتن انگلیسی، میگ شوروی و سلاح شیمیایی آلمانی بر سر این ملت بود.

رییس دستگاه دیپلماسی کشور گفت: بولتون چه فکر می کند که اعلام می کند سال 2019 ما در ایران جشن می گیریم، این ملت، مبنای انقلاب و مبنای قدرت ماست و تا زمانی که این ملت همراه است ما درون زا هستیم یعنی امنیت ما به داخل وابسته است.

ظریف اظهار داشت: هیچکس از دولت های شما نمی تواند بگوید اگر حمایت ما نبود شما به زبان انگلیسی یا روسی و یا عربی صحبت می کردید، هیچکس نمی تواند و این برای ملت ایران بزرگ ترین افتخار است برای اینکه امنیت ما از داخل نشأت می گیرد.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: ما نه تنها به حمایت خارجی برای امنیت نیاز نداریم، بلکه علیرغم فشار خارجی پیشرفت و توسعه مان از داخل نشأت می گیرد.

اگر روزی درهای همکاری با ما را ببندند مردم ما نابود نمی شوند، ضمن اینکه علاقه نداریم این اتفاق بیفتد.

ظریف با بیان اینکه علیه هیچ کشوری به اندازه ما از خارج توطئه نشده است، گفت: گفتند که درگیری را به داخل ایران می کشانیم.

رسماً در مصاحبه با کمال وقاحت اعلام کردند، رفتند و با مخالفین ما جلسه گذاشتند و در جلسات مخالفین ما و گروه هایی که تا دو سال قبل در فهرست تروریستی آنها قرار داشت، شرکت کردند.

عنادشان با این ملت آنقدر بود که در جلسه گروهک تروریستی اعلام کردند ما آزادی شما را در ایران جشن می گیریم یعنی نه تنها حمایت نکردند، بلکه هر روز علیه این ملت کار کردند، توطئه کردند اما به هیچ جا نرسیدند.

وی خاطرنشان کرد: این تفکر در 40 سال گذشته که می توانند از این طریق به مردم ما فشار بیاورند بیش از همه به خودشان ضرر زد.

چه چیز باعث شد صدام حسین را تا دندان مسلح کردند، آیا جز تلاش برای سرکوب این ملت بود، چه چیز باعث شد طالبان، القاعده و داعش را سرکار آوردند، آیا جز تلاش برای این بود که ایران را محدود کنند، چه می خواهند این سیاست غلط را متوقف کنند و می خواهند بفهمند که این سیاست نتیجه ندارد.

وزیر امورخارجه گفت: چند بار باید پیش بینی کنند و اشتباه از آب دربیاید.

برژینسکی اعلام کرد که جمهوری اسلامی بعد از حمله عراق به ایران یک هفته باقی نمی ماند، صدام حسین هفت کفن پوسانده ما هنوز اینجا سر بلند و آزاده ایستاده ایم، خود آقای برژینسکی هم مرده است.

وی افزود: چرا کشورهای غربی نمی خواهند بپذیرند که پیش بینی های شان غلط بوده است و یک روز باید متوقف شود.

رییس دستگاه سیاست خارجی ادامه داد: همه دوستانی که سیاست خارجی ایران را دنبال می کنند، ضروری است متوجه شوند که ما همه چیز را از این مردم داریم، نگاه ما برای امنیت، توسعه، پیشرفت داخلی است و هر چقدر بر ما فشار بیاورند اتکای ما بر مردم بیشتر می شود و ایستادگی مردم بیشتر می شود.

ظریف خطاب به سفرا و نمایندگی های حاضر در نشست ادامه داد: آنچه دیروز دیدید به پایتخت های تان گزارش کنید که این مردم تا کجا پای انقلاب ایستادند.

بنویسید با فشار این مردم را از دولت شان نمی توانید جدا کنید و فشار اثر عکس دارد، به خاطر اینکه ما این کشور را بر مبنای درون زایی اداره می کنیم و این عنصر اصلی اقتدار ماست.

وزیر امورخارجه افزود: این نکته را باور کنید؛ هم ما به عنوان کارگزار و هم شما به عنوان دوستان ما و هم دولت های شما به عنوان دولت های دوست ما باور کنید که با فشار ممکن است بر روی بعضی از دوستان دولت های غربی اثر بگذارید و اتفاقاتی بیفتد، اما روی ایران اثر عکس دارد.

ظریف ادامه داد: ایران به فشار پاسخ نمی دهد، ایران به تکریم و احترام پاسخ می دهد، ایران به موقعیت برابر پاسخ می دهد، به خاطر اینکه این انقلاب آنچه برای ما آورده مهمترین عامل است عامل درون زایی است و گفتمان ما درون زا است و حرف جدید داریم.

وی در ادامه یادآور شد: امپراطوری جهانی ما از دوران کل عمر بعضی کشورها بیشتر است اما دنبال تعامل هستیم.

دنبال روابط مبتنی بر احترام متقابل هستیم.

در زمان دکتر ولایتی آن زمانی که من هنوز دانشجو بودم و یک کارمند ساده محلی، نامه برقراری یک سیستم امنیت جمعی در خلیج فارس توسط ولایتی که من افتخار آن را دارم که پیشنویس آن را تهیه کردم، به دبیرکل سازمان ملل متحد در سال 1985 داده شد.

امروز هم که ما می گوییم می خواهیم مجمع گفت وگوی منطقه ای را در خلیج فارس بنیانگذاری کنیم، همان ایده را دنبال می کنیم همان ایده ای که در قطعنامه 598 است.

ظریف همچنین گفت: اینکه ما در این منطقه نمی پذیریم کسی بخواهد قدرت سلطه گر باشد، برای این است که نه خودمان دنبال قدرت سلطه گری هستیم و هم نمی پذیریم دیگری سلطه گر شود که این را هم تاریخ ما شهادت می دهد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: وقتی عراق به کویت حمله کرد قبل از کشورهای شورای همکاری حمله عراق را محکوم کردیم.

وقتی که ترکیه مورد تجاوز کودتاگران حمایت شده از خارج قرار گرفت ما تمام شب را با دولت ترکیه همراه بودیم، برای اینکه قبول نداشتیم که نیروی نظامی باید بر قدرت دمکراسی حاکم باشد.

وقتی قطر در محاصره عربستان قرار گرفت، علیرغم همه نگرانی هایی که از برخی سیاست های قطر و اختلاف هایی که داشتیم بلافاصله آسمان خود را برای آنها باز کردیم.

آیا قطر شیعه بود؟ آیا ترکیه شیعه بود؟ آیا کویت شیعه بود؟ چرا آنها را حراست کردیم؟ محور شیعی کدام است؟وی ادامه داد: ایران یک سیاست منسجم دارد و آن این است که تعامل گرایی و خواستار بودن روابط سازنده در منطقه یکی از مبانی اصلی روابط ما است.

ما نیازمند روابط خوب در منطقه هستیم، ضمن اینکه قدرتمان را از داخل می گیریم.

اما با این قدرت داخلی نیازمند روابط خوب منطقه ای هستیم.

این روابط چه در خلیج فارس، چه در همسایگان شمالی، چه در همسایگان شرقی و غربی باشد.

ما با همه روابط خوب می خواهیم.

رییس دستگاه سیاست خارجی کشور افزود: امروز ما خوشحالیم که با بسیاری از همسایگانمان روابطی داریم که در تاریخ این گونه روابط را نداشتیم.

روابط ما با روسیه، ترکیه، پاکستان، عراق و برخی کشورهای خلیج فارس بی نظیر است و ما این روابط را با عربستان و امارات می خواهیم.

ما به جز یک استثنا هیچ مشکلی در داشتن روابط معقول با دنیا نداریم.

ظریف با تاکید بر اینکه ایران به دنبال روابط معقول است، گفت: اما هیچ گاه نمی پذیریم که کسی بخواهد اصل قدرت ما که مردم ما هستند و اتکا به مردم ما را زیر سوال ببرد.

بنابراین درون زایی قدرت جمهوری اسلامی ایران یک واقعیتی است که باید بعد از چهل سال فشار و تحریم و کنفرانس برگزار کردن دنیا بداند.

کنفرانس قبلی را در شرم الشیخ برگزار کردند عکس آن را من توییت کردم، کدام یک از آنهایی که در آن عکس بودند امروز اینجا هستند، اما ما هستیم چرا که ما قدرتمان را از مردم می گیریم و مشروعیت ما مبتنی بر خواست این مردم است.

وی ادامه داد: ممکن است مردم از ما گلایه داشته باشند، اما آن گلایه خانگی است.

ما وظیفه داریم به عنوان دولت جمهوری اسلامی این مردم را که بزرگترین عامل قدرت ما هستند آنها را تقویت و حراست کنیم، برای آنها بهترین ها را ایجاد کنیم و از هرگونه فشاری بر مردم جلوگیری کنیم و تلاش کنیم که با داشتن روابط خوب زمینه ها را برای گسترش این مردم فراهم کنیم.

ظریف گفت: اینکه مردم ما در میدان هستند از وظیفه ما به عنوان کارگزاران و دولت این مردم کم نمی کند، ما موظفیم به عنوان کسانی که مردم را ولی نعمت خود می دانند کاری کنیم که آنها در شرایط بهتری زندگی کنند و این آمادگی را داریم که با همکاری و روابط سازنده بین المللی دنبال کنیم.

وزیر امورخارجه ادامه داد: ما نمی خواهیم همسایگانمان را از این منطقه بیرون برانیم به خاطر اینکه غیرممکن است کشورهای منطقه را از منطقه حذف کنند.

ظریف با بیان اینکه آمریکایی ها به ما می گویند که شما در این منطقه چه کار می کنید، گفت: سوال این است که شما در این منطقه چه کار می کنید؟ اینجا که منطقه ما است، ما کجا برویم؟ ما از این منطقه حذف شدنی نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از دلایل نفوذ ما در منطقه اشتباهات غرب است، گفت: اگر غرب اشتباه نکرده بود و از صدام حمایت نکرده بود، اگر غربی ها اشتباه نکرده بودند و نمی خواستند سیستم های حکومتی در کشورهای این منطقه را سرنگون کنند، امروز ما این نفوذی که داریم را نداشتیم.

بنابراین اگر شما اشتباه کردید و ما درست انتخاب کردیم، چرا ما را ملامت می کنید.

ظریف با بیان اینکه آمریکا باید روش خود را اصلاح کند به جای اینکه هفت تریلیون خرج کند، ادامه داد: یک بار آقای کری به من گفت که شما در سوریه پول خرج می کنید که من به او گفتم شما درباره پول با من صحبت می کنید در حالی که متحدان شما صدها برابر ما دارند خرج می کنند، مشکل این است که شما طرف غلط را انتخاب کرده اید.

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه شما همکاران و متحدین غلطی را انتخاب کردید، گفت: اگر باور داشتید که مردم پایه قدرت هستند آن وقت مردم را متحد خود می گرفتید.

آن وقت بود که فشارهای صدام می رفت، اما مردم عراق می ماند، فشارها در لبنان می رفت اما مردم لبنان می ماند.

وی در ادامه به سفر خود در هفته های گذشته به عراق و لبنان اشاره کرد و افزود: بعید می دانم وزیر خارجه ای بتواند ادعا کند که به این کشورها سفر می کند و اینقدر مورد لطف این مردم قرار می گیرد که ما به مقاومت آنها افتخار می کنیم.

ظریف با بیان اینکه ما هیچ منتی سر مردم عراق، لبنان و سوریه نداریم، گفت: ما به مقاومت مردم عراق، سوریه و لبنان افتخار می کنیم.

ما به مقاومت فلسطین افتخار می کنیم.

ما افتخار می کنیم که به خاطر فلسطین تحت فشار هستیم، به خاطر اینکه آنهایی که خودشان را با رژیم صهیونیستی متحد کردند در منطقه جایی ندارند، آنهایی که امروز دارند تلاش می کنند از طریق یک اتحاد پوشالی با نتانیاهو به حکمرانی برسند، اینها دارند بر باد خانه می سازند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: وزیر امور خارجه - جمهوری اسلامی - مردم - خارجه - امنیت - جمهوری - اسلامی - وزرای خارجه - سیاست خارجی - ایران - وزیر - نمایندگی - خیابان - برگزار - جهان - نشان - باران - تهران - تصمیم گیری - سفارتخانه - کشور - بیگانگان - دولت قبل - مشکلات - تاریخی - آینده - تحریم - گزارش - امروز - حکومت

آخرین اخبار سرویس:
بازداشت عضو شورای شهر رامسر به دلیل اتهامات مالی

مسجد باباعبدالله نایین مسجدی متعلق به دوره ایلخانی

تدوین دستورالعمل مشخص برای برگزاری مراسم اربعین در سال 98

آیت الله مومن به شدت مراقب حفظ سرمایه های انسانی انقلاب بودند

زنان در فرهنگ سازی بیشترین نقش رادارند

فیلم/ برای مردم خانه بسازید!

اجرای مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال در اولویت کاری دستگاه قضا است

کاریکاتور/ جدیدترین تصویر از توزیع عدالت در کشور!

مراسم تشییع پیکر آیت الله مومن در قم آغاز شد

برپایی ایستگاه نقاشی و خاطره نویسی شهید و شهادت در خرم آباد

امید به آینده و حضور در میدان را در جوانان زنده کنیم

میثمی: بازرگان نباید استعفا می داد

برگزاری جشنواره قرآنی «مدهامتان» در دامغان

رویگردانی از اخلاص تهدیدی بزرگ برای جامعه است

آستان قدس رضوی و بنگاه های اقتصادی نیروهای مسلح مکلف به پرداخت مالیات شدند

بازدید رییس جمهور از دستاوردهای پارک فناوری پردیس

دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری تسهیلات بانکی می گیرند

واکنش صالحی به تصمیم اخیر FATF

استعفای 9 امام جمعه در 2 سال

جوانان خلاق را به صنایع معرفی می کنیم

بهزیستی قزوین به 73 نامه از سامانه سامد رسیدگی کرد

14 نفر از استان به مرحله کشوری رقابت های مدهامتان راه یافتند

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس خبر داد: شیراز میزبان کنگره ملی شعر دفاع مقدس/ترنم حماسه در سومین حرم اهل بیت (ع)

گفت وگو؛ مأموریت آقای عباد

فیلم/ روح افزا: در سند 2030 به فکر کم کردن میزان باروری و بالا بردن سن ازدواج هستند!

فرمانده سپاه ثارالله کرمان عنوان کرد تعریف 40 هزار پروژه محرومیت زدایی در ستاد کنگره 6500 شهید استان کرمان

آخرین وضعیت بازگرداندن ارز ناشی از صادرات برای شرکت های فنی و مهندسی

وقت مجلس را برای طرح پیشنهادهای مکرر هدر ندهید

آیت الله صافی گلپایگانی: زهد و ساده زیستی در زندگی آیت الله مومن مشهود بود

نمایش بدون کلام در ایران جایگاهی ندارد

می گویند شما که موشک قاره پیما می سازید چرا پراید تولید می کنید؟/ اسراییل و عربستان هرکاری می کنند تا به FATF محلق نشویم

سرگردانی عروس داعش

یادواره های شهدا در 5 شهرستان استان همدان

تشییع پیکر آیت الله مومن در قم آغاز شد

این عبارات غیبت است: بماند، از من نپرس!

ماجرای همسفرصالحی امیری درانتخابات شورای المپیک آسیادرتایلند

امام جمعه بیله سوار به وعده اش عمل کرد

پیگیری برای اعطای تسهیلات سربازی به جوانان هلال احمری

جریمه سنگین برای شکار بز

110کشته در آتش سوزی یک خانه در داکا

حمایت یوفی از دومین نمایشگاه صنعت نمایشگاهی

گذری کوتاه به آخرین روز از کارگاه های هفته اشراق اهواز

گام های عملیاتی سازی بیانیه «گام دوم انقلاب»

چرا در مدارس ایران «علم زنده» به بچه ها تحویل داده نمی شود؟

دوره آموزش تکمیلی معارف مهدویت برگزار می شود

کریمی در گفت وگو با فارس: طرح توسعه « توسعه زیست شبانه تهران» متناقض سبک زندگی اسلامی است

طبق مصوبه مجلس دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در سال 98 تسهیلات بانکی دریافت می کنند

سرپرست فرمانداری بدره معرفی شد

دانشگاهیان آمادگی کمک به دولت هستند

جزییات فراخوان «جشنواره ملی کرامت» اعلام شد

اهتمام ویژه استاندار به توسعه شرق گلستان

دو داستان کوتاه از شاهنامه

یادبود شهدای حادثه تروریستی زاهدان در کرمانشاه

برگزاری بازارچه خیریه در ژاپن

برگزاری سیزدهمین جشنواره قرآنی «مدهامتان» در دامغان

1478 نفر از زندانیان مشمول عفو شدند/ آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد

تمام شعبه های هیئت رزمندگان اسلام مشغول رسیدگی به پویش نان شب هستند

باید و نبایدهای ازدواج در عصر مدرن/ عقل و عشق را هماهنگ کنیم

مهاجرت معکوس برای توسعه و آبادانی

نماینده بوشهر خطاب به نمایندگان: زمان مجلس را برای طرح پیشنهادات مکرر هدر ندهید

پیام تسلیت سپاه در پی درگذشت آیت الله مومن

صالحی: در رابطه با برجام ، لحظه ای و احساسی تصمیم نمی گیریم

زنده رود غمگین شد

پیگیری سوژه مردمی: قانون برخود جدی با پزشکان متخلف را مصوب کنید فارس من| کیفرخواست پرونده روناک صادر شد/ تایید قصور پزشکی

سفر نوبخت به خاش

روند ثبت اختراع با ایجاد 57 دفتر مالکیت فکری تسهیل شد

خدری در تذکری آیین نامه ای: زمان مجلس را برای طرح پیشنهادات مکرر درباره بودجه 98 هدر ندهید

ستاد بزرگداشت مقام معلم در البرزآغاز به کار کرد

آقاتهرانی:آیت الله مصباح در جریان حمله به لاریجانی در قم به او پیغام داد که والله العلی العظیم کار ما نبود/ برای انتخابات 1398و1400کار می کنیم

انتقاد جمهوری اسلامی از دولت: چرا رییس جمهور از حقوق قانونی خود استفاده نمی کند؟

واکنش رشیدپور به مسئولانی می گویند گوشت نخورید! +فیلم

آبرسانی به 200 روستا تنها با یک تانکر

ائمه جمعه مراکز استان ها چند سال دارند؟

صدیقی امام جمعه تهران: برای شکم، خون نداده ایم؛ مردم با شکم گرسنه در 22 بهمن شرکت کردند/ چرا جرأت نداریم به یک بی حجاب بگوییم حجابت را رعایت کن

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از دولت: چرا رییس جمهور از حقوق قانونی خود استفاده نمی کند؟

ابتکار : امیدواریم برخورد با بدحجابی فیزیکی نشود/ نظر دولت و دستگاه های انتظامی در بحث حجاب نگاه فرهنگی است

اهدا عضو ، اهدا زندگی

تاکید فرماندار فومن بر بهسازی راه های روستایی

پیام های تسلیت مقامات و مسئولان کشور در پی رحلت آیت الله مومن

وداع با عالم ربانی و فقیه پارسا/ آغاز مراسم تشییع پیکر آیت الله «محمد مومن» در قم + تصاویر

رونمایی از پنج تندیس خوارزمی با حضور معاون اول رییس جمهور

ترامپ سفیر جدید آمریکا در سازمان ملل را معرفی کرد

70 هزار هکتار جنگلکاری در گلستان

رییس کمیسیون امنیت ملی: 10 درصد بودجه استان های مرزی کشور افزایش می یابد / پرداخت حق ایثار به مرزنشینان

مدارس غیردولتی سالانه 33 هزار میلیارد تومان به آموزش و پروش نفع رسانده اند.

فیلمی از اولین روز رزمایش دریایی ولایت با حضور زیر دریایی تمام ایرانی فاتح

قیمت دام زنده 5 هزارتومان کاهش یافت

مدیر حوزه علمیه قزوین: تحکیم خانواده با ایفای نقش بانوان محقق می شود

نمک دریا و سنگ نمک سرطان زا است/ تبلیغات جنبه سودجویانه دارد

واکنش بانک مرکزی به تصمیم گروه ویژه اقدام مالی

تحریم مشکل حادی برای کشور ایجاد نمی کند/ ورودمان به اقتصاد مقاومتی با تأخیر بود

هاشم زایی: می پرسند، چطور موشک قاره پیما می سازید، اما پراید تولید می کنید

حزب الله در حمایت از لبنان در برابر سلطه آمریکا جدّی است

400 کیلو گوشت فاسد در الیگودرز امحاء شد

طبق آمارآموزش وپرورش در افق 1400 کمبود 116 هزارنیروی انسانی داریم

استخدام منشی خانم آشنا به برنامه هلو در قزوین

مجلس تصویب کرد / اب و برق رایگان شد

استخدام همکار با تجربه آقا جهت یک کافی شاپ در قزوین

استخدام مسئول تبلیغات در شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی چاپار سیر

خبر خوش فرمانده نیروی دریایی ارتش

مردم به عنوان پایه های اصلی اقتدار و امنیت ایران فشارهای دشمن را خنثی می کنند

مردم به عنوان پایه های اصلی اقتدار و امنیت ایران فشارهای دشمن را خنثی می کنند