مطالب مرتبط:
جزییات 4خبر ویژه امروز سه شنبه دوم بهمن ماه 1397
جزییات 4خبر ویژه امروز دوشنبه اول بهمن ماه 1397
جزییات 3خبر ویژه امروز سه شنبه 15 آبان ماه 1397
جزییات 5خبر ویژه امروز پنجشنبه 13 دی ماه 1397
جزییات 5خبر ویژه امروز پنجشنبه 6 دی ماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 4 بهمن 1397 ساعت 00:322019-01-23سياسي

جزییات 3خبر ویژه امروز پنجشنبه چهارم بهمن ماه 1397


- برخی مدیران دولتی با بی صداقتی، شگرد دوگانه ای را نسبت به بررسی دو لایحه از ملحقات FATF در مجمع و نظر رهبری در این باره در پیش گرفته اند.

این طیف از یک سو پس از آن که متوجه شدند احتمالا لوایح مربوط به الحاق کنوانسیون پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام رأی نمی آورد، با نامه نگاری سعی کردند نظر مساعد رهبر انقلاب را برای دستور تسریع در تصویب لوایح مذکور جلب کنند.

اما به اعتبار اینکه ابهامات جدی درباره نتیجه واگذاری امتیازات جدید وجود دارد و تجربه تلخ و پرخسارت برجام، عبرتی در این باره است، نتوانستند اعتماد و نظر مساعد رهبر انقلاب را جلب کنند یا به پرسش های طرح شده از سوی ایشان درباره تضمین عدم تکرار بدعهدی غربی ها پاسخ روشن بدهند.

با این صورت بندی از واقعیت ها، طیفی که در برجام نیز صادقانه با مردم و نظام روبرو نشدند، دست به فضاسازی زدند.

از یک سو نامه ظاهرا محرمانه هشت وزیر به محضر رهبری با مضمون درخواست برای دستور تسریع و تصویب در مجمع را از طریق رسانه های وابسته علنی کردند؛ با این توهم که فشار بر مجمع را تشدید کنند - و به زعم باطل خود- فضا را طوری ترتیب دهند که نظام را در صورت عدم تصویب لوایح پر ایراد مذکور، مقصر عدم حل مشکلات اقتصادی وانمود کنند! و این در حالی بود که برخی از همین مدیران با قصور و تقصیر و سوءمدیریت، مسبب اصلی برخی کاستی های اقتصادی هستند.

بدتر از همه اظهارات خلاف واقع یکی از وزرا بود که تیتر اول روزنامه ایران هم شد.

او کارنامه پرخسارتی در وزارت صنعت و تجارت و رانت های پدید آمده برجای گذاشت و در معرض استیضاح بود اما به وزارت کار و رفاه منتقل شد.

محمد شریعتمداری پریروز در اظهاراتی خلاف واقع گفت: فکر می کنم دو یا سه اظهارنظر مکتوب رهبر معظم انقلاب ذیل نظر شورای هماهنگی سران سه قوه، هم منفردا در مورد هر کدام از این لوایح به صورت جداگانه و هم مجتمعا اخذ شده است؛ یعنی کاملا پیداست که متناسب با روند طبیعی قانونی کار، رهبر معظم انقلاب با تحقق این شرایط موافقت فرموده اند (!)برخلاف این ادعا، رویه رهبر انقلاب این است که در جزییات رسیدگی دخالت نمی کنند و به رسیدگی در مجاری و روال قانونی اصرار دارند؛ همچنان که در موضوع برجام نیز تصریح کردند.

اما با این همه، جریان فاقد صداقت، هم به دروغ ادعا کردند رهبری مؤید و موافق متن تنظیم شده برجام است تا نمایندگان مجلس را منفعل کنند و هم، پس از برملا شدن خسارت های قابل پیش بینی اعتماد به غرب، از مسئولیت خود شانه خالی کردند و مدعی شدند برجام، مورد تأیید و امضای رهبری بوده است!یادآور می شود رهبر معظم انقلاب 30 خرداد امسال در دیدار نمایندگان مجلس و به عنوان یک اصل کلی تصریح کردند.

همین جا من اشاره کنم به این مسائل کنوانسیون ها و این معاهدات بین المللی.

ببینید؛ این معاهدات بین المللی که به آن در لغت فرنگی گفته می شود کنوانسیون، در اصل در یک نقطه ای پخت و پز می شود.

یک جایی بالاخره چند قدرت بزرگ در مجموعه های هیئت های فکری شان - به قول خودشان اتاق فکرشان- می نشینند برای یک منافعی و مصالحی که برای خودشان تعریف کردند.

یک چیزی را پخت وپز می کنند، بعد این را به وسیله دولت هایی که همسوی با آنها هستند یا مرعوب آنها هستند یا دنباله رو آنها هستند و خیلی منافعی هم در این کار ندارند، تصویب می کنند.

حالا چه کار بکنیم؟ بعضی از این معاهدات بین المللی و کنوانسیون ها مواد مفیدی دارند.

خیلی خوب، اشکالی ندارد؛ بنده هم در مورد همین چیزهایی که اخیرا در مجلس مطرح شد در این چند ماه اخیر، گفتم مجلس مستقلا خودش قانون بگذراند.

فرض کنیم ]موضوع[ مبارزه با تروریسم یا با پولشویی است؛ خیلی خب، مجلس شورای اسلامی یک مجلس رشید و عاقل و بالغی است و پشتوانه های کاری خیلی خوبی هم دارد؛ بنشینند یک قانون بگذرانند؛ این قانون، قانون مبارزه با پولشویی است، هیچ مشکلی هم ندارد.

شرایط زیادی ای هم ندارد و همان کاری که خود شماها می خواهید بکنید، در این قانون مندرج است؛ این مهم است.

هیچ لزومی ندارد که ما برویم چیزهایی را که نمی دانیم ته آن چیست یا حتی می دانیم که مشکلاتی هم دارد، به خاطر آن جهات مثبت و جنبه های مثبت، قبول بکنیم.

رهبر انقلاب همچنین دیروز به عنوان یک حکم کلی تأکید کردند: هیچ گاه به برنامه ها و توصیه های غربی ها اعتماد نکنید.

همواره باید به توصیه غربی ها با سوءظن نگریسته شود .

در عین حال یک پرسش دقیق و حکیمانه نسبت به حامیان عجله در الحاق به FATF و اجرای مطالبات آن (از جمله الحاق به کنوانسیون مورد بحث) مطرح است که حاضر نیستند پاسخ بدهند: چه تضمینی می دهید که بعد از واگذاری امتیاز جدید و قبول تعهداتی تازه که بوی خودتحریمی می دهد، محدودیت ها و تحریم ها برداشته شود و قصه برجام تکرار نشود؟!رهبر انقلاب اول فروردین 95 درباره برجام و بدعهدی طرف غربی تصریح کردند آمریکایی ها گفته اند که ما تحریم ها را برمی داریم و روی کاغد هم برداشتند اما از طرف دیگر جوری عمل می کنند که اثر رفع تحریم ها مطلقا به وجود نیاید و تحقق پیدا نکند.

بنابراین، کسانی که امید می بندند به اینکه بنشینیم با آمریکا در فلان مسئله مذاکره کنیم و به یک نقطه توافقی برسیم- یعنی ما یک تعهدی بکنیم، طرف مقابل هم یک تعهدی بکند- از این غفلت می کنند که ما ناگزیر باید به همه تعهدهای خود عمل کنیم ]اما[ طرف مقابل با طرق مختلف، با شیوه های مختلف، با خدعه، با تقلب سر باز می زند و به تعهدهایی که کرده است عمل نمی کند.

این چیزی است که ما امروز در مقابل چشم خودمان داریم می بینیم؛ یعنی خسارت محض .

قبول کنیم اشتباه کردیم واقعا، آقای روحانی؟!رییس جمهور روحانی می گوید باید قبول کنیم اشتباه کردیم که اعتقادی به قبول اشتباه ندارد.

آقای روحانی در دیدار وزیر و معاونان وزارت ارتباطات گفت باید قبول کنیم که درباره فیلترینگ اشتباه کردیم.

فارغ از موضوع مدنظر آقای روحانی، این اظهارنظر وی نشان می دهد که هرجا اشتباه کردیم باید بپذیریم اشتباه کردیم.

اما این گزاره با عملکرد دولت و شخص آقای روحانی در تناقض کامل است.

به عنوان مثال، اکنون برای عوام و خواص محرز شده که اعتماد یکطرفه به آمریکا و اروپا در قصه برجام، شتابزدگی و استقبال از توافقی نامتوازن، ناهمزمان، فاقد ضمانت، فاقد مکانیسم شکایت و به شکل نقد- نسیه ، اشتباهی راهبردی و چند لایه بوده که خروجی آن خسارت محض است.

اما آقای روحانی همچنان، برجام را برای مردم فاکتور می کند.

از برجام روشن تر و انکار ناپذیر تر، عملکرد و تصمیمات اقتصادی دولت در پنج سال گذشته به ویژه یک سال اخیر است؛ از جمله حراج 18 میلیارد دلار از ذخایر ارزی کمیاب با قیمت 4200 تومان، کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم، و رکود تورمی کم سابقه.

اما دولت و شخص آقای روحانی، نه می پذیرند که مرتکب اشتباهات فاحش شده اند و نه حاضرند از مردم عذرخواهی کنند.

حتی چندماه پیش آقای واعظی رییس دفتر (سخنگوی روحانی) تصریح کرد روحانی دلیلی برای عذرخواهی نمی بیند.

مشابه همین اشتباهات فاحش را می توان در عملکرد فرهنگی دولت به ویژه در عرصه فضای مجازی و آسیب های جدی به فرهنگ و اخلاق عمومی مشاهده کرد؛ خسارتی که از آن به عنوان افتخار یاد می کنند!شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت های اپوزیسیون منزجر هستندیک اندیشکده آمریکایی تصریح کرد اپوزیسیون جمهوری اسلامی، مردم ایران را به بهای اندک فروخت.

اندیشکده شورای آتلانتیک در تحلیلی نوشت: جمهوری اسلامی ایران از نظر داشتن گروه های مخالف هیچ کمبودی ندارد که در خارج از ایران به سر می برند.

از مجاهدین خلق (گروهک منافقین) گرفته تا جمهوریخواهان سکولار و تجزیه طلبان قومیتی همه مدعی معارضه و سرنگونی هستند.

اما پس از 4 دهه نتوانسته اند کاری بکنند.

یکی از این موانع مزمن در راه موفقیت گروه های معارض که می توان به آن اشاره کرد، گروهی از معارضان است که در سپتامبر (شهریور) 2018 فرشگرد را راه اندازی کرد و مدعی براندازی شد.

در دسامبر (دی ماه) 2016، برخی افراد که اکنون به عنوان اعضای اصلی این گروه به شمار می آیند، نامه ای بسیار بحث برانگیز به ترامپ فرستادند و خواستار گسترش تحریم های ایالات متحده علیه ایران شدند.

با روی کارآمدن دولت ترامپ و خروج وی از توافق هسته ای با ایران در ماه می (اردیبهشت) 2018 و از سرگیری تحریم های شدید اقتصادی علیه صنعت نفت و بخش بانکی ایران، این گروه از معارضان، مردم و طبقه متوسط را به بهای اندکی فروختند.

به همین ترتیب، طبقه کارگر که گروه های تندرو و اپوزیسیون امیدهای بسیاری به آن بسته بودند، از تحریم های وضع شده لطمه بسیاری دیده اند.

صرف نظر از اینکه حرکت فرشگردها غیراخلاقی بود، تلاش های اپوزیسیون و امید آنها به اینکه گرسنگی کشیدن ایرانیان سبب قیام آنها می شود، می تواند نتیجه معکوس بدهد.

کارگران کارخانه ها، رانندگان کامیون ها و معلمان مدرسه ممکن است بدین ترتیب، خشمشان نسبت به دشمنان خارجی نیز افزایش یابد.

نهایتا، معارضان جمهوری اسلامی که اخیرا در یک شبکه تحت حمایت مالی عربستان حاضر شدند، شک و تردیدها در مورد اینکه آیا آنها به منافع عربستان به عنوان رقیب منطقه ای ایران اهمیت بیشتری می دهند تا منافع ایران، افزایش داده اند، آنها از رضا پهلوی حمایت می کنند.


کلید واژه ها: رهبر - رهبر انقلاب - رهبر معظم انقلاب - رهبری - مجمع تشخیص مصلحت نظام - نامه - مجمع تشخیص مصلحت - خسارت - محمد شریعتمداری - اقتصادی - مشکلات اقتصادی - نمایندگان مجلس - روزنامه ایران - شورای هماهنگی - نظام - صورت - مدیران - وزارت - شریعتمداری - وزارت صنعت - پیش بینی - کارنامه - روزنامه - استیضاح - مشکلات - واقعیت - شرایط - شورای - تشخیص - ایران

آخرین اخبار سرویس:
لابی سنگین پزشکان در مجلس برای فرار مالیاتی

واگویه های مادرانه از دوری فرزند شهید/ پیکر بی سرش را به خدا و اهل بیت(ع) تقدیم کردم

رونمایی از سامانه جوشکاری محققان پارک فناوری پردیس

کار جوانمردانه بانوی اسکی ایران

استخدام مدیر شعبه،سالن کار،صندوقدار،مرکز تماس در تهران

به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) برنامه «یاس مهربانی» از رادیو معارف پخش می شود

فعالیت 40 هزار نیروی داوطلب و امدادگر در جمعیت هلال احمر کرمان

انگار قرار نیست که بازنشسته ها بروند!

حمایت جدی از طرح های برون دانشگاهی اساتید دانشگاه فردوسی

ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان

بار سیاسی سیاست های کلان کشور را شهرداری پرداخت می کند

ظریف در مونیخ درباره برنامه موشکی ایران چه گفت؟

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | سه شنبه 30 بهمن 97

اسکورت هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی

عاشقانه ترین تصاویر فضایی از کره زمین

استخدام ادمین شبکه آقا (مسلط به مباحث MCITP) در تهران

استخدام مدیر طرح و برنامه در شرکت داده پردازی فن آوا - تهران

رییس کمیسیون اروپا برای ترامپ خط و نشان کشید

برگزاری کنسرت سنتی و کلاسیک در شهرستان ها معمول نیست/ برای دریافت حمایت های دولتی به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم

بانوان کرمانی ؛ فرشتگان در منزل ، مدیران در جامعه

پاسخ حسین شریعتمداری به سوالی درباره دلیل استفاده وی از کامپیوتر امریکایی

تأمین 95 درصد تأسیسات و قطعات نیروگاه ها در داخل کشور

محکومیت خانم دکتر تهرانی به خاطر زشت کردن آیدا زن خوش چهره

اسقف ارامنه تهران: حقوق اقلیت ها بعد از انقلاب قانونی شد

گزارش خبرگزاری رسمی چین از سفر لاریجانی

کتب درسی، تنها مرجع آموزشی نیستند

اندر حکایت نسخه وطنی یک برنامه آمریکایی : ما اینجا کاپی می خواهیم!

مجله فارس پلاس اصفهان از مطالبه مردمی برای محاکمه دانه درشت ها تا رفتارها آشنا

استخدام برچسب زن خانم در شرکت لجستیک در قزوین

استخدام اپراتور تلفنی خانم با مزایا تهران

استخدام کارشناس حسابرسی داخلی در یک شرکت معتبر

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت رهپویان پردازش گستر صحرا

رییس مجلس ترکیه استعفا کرد

هشدار قاطع سرلشکر باقری به تروریست های متکی به پول عربستان و امارات

استخدام مسئول دفتر خانم در یک موسسه آموزش عالی معتبر در تهران

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

استخدام نیروی آشپزخانه در یک رستوران معتبر در قزوین

استخدام کارشناس پشتیبانی (مکانیک،ماشین ابزار،ساخت و تولید و..)

استخدام فارغ التحصیلان رشته IT و آشنا به امور شبکه در تهران

استخدام مشاور مسلط به زبان عربی یا انگلیسی در یک شرکت معتبر

استخدام کارشناس طراحی و گرافیست در شرکت آریابان - تهران

استخدام تکنسین مکانیک در یک شرکت معتبر داروسازی در اصفهان

فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه 30 بهمن ماه 97

هشدار رییس جمهور نیجریه درباره اخلال در روند انتخابات کشور

ریشه های کفر چیست؟

ابتکار به تایمز انگلیس درباره حجاب چه گفت؟

عفو عمومی باید کمترین استثنا را داشته باشد

پذیرش FATF هیچ نکته مثبتی برای ایران ندارد

رستمی در گفت وگو با فارس: مهم ترین افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه های علمی است

استخدام کارمند اداری مسط به اکسل در شرکت Beta در تهران

استخدام کارمند فروشی تور داخلی،کار آموز رایگان در تهران

وقتی «آزاده نامداری» بقیه مجریان تلویزیون را نصیحت می کند!+تصویر

پرونده «1000 سرویس بهداشتی» دوباره باز شد

از تمجید حجازی تا برترین سیوهای پنالتی با رحمتی

اوج نقش حیاتی دانشگاه های چمران و علوم پزشکی اهواز در زمان جنگ بود

استخدام کارمند اداری انبار در یک شرکت معتبر موادغذایی در البرز

استخدام مسئول دفتر در شرکت تجهیزات پزشکی پارس سینوهه پاد-تهران

استخدام برنامه نویس اندروید در شرکت داده گستر آداک در تهران

استخدام پیک موتوری در یک رستوران معتبر در تهران

استخدام آشپز،کمک آشپز،پیک موتوری در تهران

استخدام تایپیست خانم در یک شرکت معتبر در مشهد

توانمند سازی سمن ها برای مقابله با بحران ها

صفحه اول روزنامه های اصفهان- سه شنبه 30 بهمن

توانمند سازی سمن ها برای مقابله با بحران ها

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز سه شنبه

اگر به دنبال داشتن قصری زیبا در بهشت هستید، بخوانید

چند مسئله اساسی کشورمان در چهار خبر ویژه امروز

پزشکان موظف به پرداخت مالیات هستند

ترکیب فرماندهان نظامی و حلقه خراسانی ها و حامیان قالیباف برای استیضاح روحانی

مرتب کردن کمد در خانه تکانی با چند راه ساده

معجزه ای عالی به نام «چُرت»!

یادداشت/ محسن پیرهادی تشدید فشار، تقریب پیروزی

استخدام آشپز،سالن کار ،صندوق دار،خدمات در آذربایجان شرقی

استخدام کارمند اداری واحد دبیرخانه خانم در تهران

افتتاح دوره بصیرت دانشجویی دانشگاه خاتم الانبیا

کمیسیون های تخصصی گزارش خود در خصوص قوانین آزمایشی به هیات رییسه مجلس ارائه کردند

چشم و چراغ ملت ...

مادر شهید عبدالرضا بروجی دارفانی را وداع گفت

درگذشت حسین قره چانلو| تسلیت دانشگاه تهران به اهل تاریخ

وزیر دادگستری با امام جمعه قزوین دیدار کرد

مادر شهید عبدالرضا بروجی دارفانی را وداع گفت

استایل خفن آقای سوپراستار در باشگاه/ عکس

رونمایی از زیردریایی «فاتح» مورد توجه رسانه های آلمانی زبان قرار گرفت

شینهوا: رییس مجلس ایران روابط با چین را دوستانه توصیف کرد

شهدا سند افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند

جمعیت هلال احمر کرمان40 هزار نیروی داوطلب و امدادگر دارد

فعالیت 17 تشکل مردم نهاد میراث فرهنگی در استان کرمان

دوستی برای همه فصول

چارسوی درخشان صحنه

کانونی برای نمایش توانمندی های معلولان

جدول جشنواره بیانگر تمامی اقدامات انجام شده نیست

صفر شدن هدر رفت آب در دریاچه ارومیه

در نکوداشت و نکوهش «آن که گفت نه و آن که گفت آری»

اهالی یک هوای مه آلود

بازار،خارج و فقدان کمپانی های تئاتری

پرهیز از واقع گرایی شاعرانه لورکا

در دام فرمالیسم

خالق دو زن: فانتین و برناردا آلبا

جوان ترین جشنواره ادوار تئاتر فجر

دلدادگی به چابهار با «سوران»

جزییات 3خبر ویژه امروز پنجشنبه چهارم بهمن ماه 1397

جزییات 3خبر ویژه امروز پنجشنبه چهارم بهمن ماه 1397