مطالب مرتبط:
پوست خربزه معاونان آخوندی زیر پای اسلامی برای تکمیل نشدن طرح مسکن مهر
پوست خربزه ای که معلوم نشد چه کسانی زیر پای محصوران انداختند
پوست خربزه زیر پای نمازی/ 3 گزینه جانشینی برای هدایت ذوب آهن
پوست خربزه ای که معلوم نشد چه کسانی زیر پای محصوران انداختند
کیهان و پوست خربزه تیم ترامپ زیر پای روحانی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 23 دی 1397 ساعت 04:322019-01-13سياسي

پوست خربزه زیر پای حناچی/ طرح پولی شدن تردد در تونل ها از کجا آب می خورد؟


پیش نویس این لایحه در اداره تدوین قوانین و مقررات شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفته و این لایحه از لحاظ کارشناسی و حقوقی بررسی شده که در نهایت لایحه به تایید رسیده و قرار بوده به شورای شهر ارسال شود.

- معاونت حمل و نقل و ترافیک این هفته پیش نویس لایحه ای را به معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران ارائه کرده است که بر اساس آن 5 تونل تهران و اتوبان صدر مشمول دریافت عوارض عبور و مرور می شود.

پیش نویس این لایحه در اداره تدوین قوانین و مقررات شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفته و این لایحه از لحاظ کارشناسی و حقوقی بررسی شده که در نهایت لایحه به تایید رسیده و به زودی به شورای شهر ارسال می شود.

بر اساس این لایحه، تونل های نیایش، رسالت، توحید، شهدای غزه و امیرکبیر و اتوبان صدر مشمول دریافت عوارض شده و خودروهای عبوری برای هر بار عبور باید رقمی را به عنوان عوارض پرداخت کنند که گفته می شود حداقل عوارض پیش بینی شده حدود 3 هزار تومان خواهد بود.

مولفه هایی که نرخ عوارض را تعیین می کند شامل طول تونل، داشتن معاینه فنی و معاینه فنی برتر، ساعت تردد خواهد بود.

زندگی در تهران را باید گران کرد ! این نگاه برخاسته از دیدگاهی است که معتقد است زندگی در تهران را باید برای ساکنین آن گران کرد و از مهاجرت به آن کاست .

سیدحسین هاشمی، استاندار سابق و اصلاح طلب تهران اوایل سال 96 در پاسخ به سوالی درباره امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت از شهرستان ها و سایر استان ها به تهران گفت: امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت به تهران سخت است و باید همچون سایر کشورهای پیشرفته هزینه زندگی در شهرهای بزرگ را بالا برد تا از ورود جمعیت کم کرد.

علاوه بر این محسن صفایی فراهانی، فعال اصلاح طلب گفته بود: هر شهروندی که در شهر بزرگ زندگی می کند باید هزینه زندگی در شهر بزرگ را بپذیرد.

در اکثر کشورهای توسعه یافته، مردم با عوارضی که در شهرهای بزرگ بابت زندگی و استفاده از خدمات شهری می پردازند، درآمد آن شهر را تامین می کنند.

فردی که در تهران زندگی می کند نسبت به یک شهروند که در یک شهر کوچک زندگی می کند، باید 2 نوع عوارض به شهرداری بپردازد.

بنابراین باید نوع و میزان پرداخت عوارض در شهرهای بزرگ و کوچک تغییر کند .

حسین مرعشی، عضو حزب کارگزاران سازندگی نیز که یکی از گزینه های شهرداری تهران بود از دیگر افرادی بود که تاکید بر بالا بردن هزینه زندگی در پایتخت داشت.

مرعشی با تاکید بر اینکه زندگی در تهران باید گران شود، اظهار داشت: برای اینکه محیطی برای زندگی و هوایی برای تنفس باقی بماند، باید شرایط زندگی در تهران به نسبت سایر کلانشهرها از جمله اصفهان ومشهد گران شود سعید سادات نیا، کارشناس شهرسازی که از موافقان تصویب و اجرای لایحه پولی شدن 5 تونل شهری و اتوبان صدر است، درباره ارایه لایحه معاونت حمل و نقل ترافیک شهری برای دریافت عوارض از تونل های پایتخت می گوید: در سایر کشورها هم از رانندگان در اتوبان ها و تونل های شهری عوارض دریافت می شود و دلیل آن هم این است که این تونل ها و اتوبان ها با پول مردم و منابع مالیدولت ساخته شده است، اما تنها قشرخاصی یعنی صاحبان خودروهای شخصی از آنها استفاده می کنند.

سادات نیا می افزاید: این طرح درصورتی که با مکانیسم های مناسب اجرایی شود و دریافت عوارض براساس سازوکارهای اصولی باشد، می تواند آثار و تبعات مثبتی به همراه داشته باشد.

او ادامه می دهد: با پولی شدن تونل های شهری، شاهد کسب درآمدهای پایدارشهری، ارتقای حقوق عمومی، کاهش حجم ترافیک و افت آلودگی هوا خواهیم بود.

این کارشناس حوزه شهری با اشاره به اثرات مثبت اجرای طرح پولی شدن تونل ها اضافه می کند: کسب درآمد با عملیاتی شدن این طرح، درآمدی برای شهرداری تهران به همراه دارد که می تواند شهر را از شر درآمدهای ناپایداری مانند تراکم فروشی رها کند.

از طرفی دیگر برخی از اعضای شورای شهر نسبت به این طرح واکنش نشان دادند که در زیر برخی از آن ها را می خوانیم: علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به خبر احتمال پولی شدن تونل های تهران گفت: مرجع تصویب عوارض شهر و بهای خدمات، شورای شهر است.

وی افزود: لایحه تعیین بهای خدمات تردد وسایل نقلیه در چند تونل و بزرگراه، هنوز به شورا ارسال نشده و بنابرین شورا هنوز در رد و قبول آن نظری نداده است و پس از ارسال لایحه از شهرداری، شورا با رعایت جمیع جهات و مصالح عمومی تصمیم گیری خواهد کرد.

حجت نظری، دیگر عضو شورای شهر تهران در توییتی با رد ادعای پولی شدن تونل های شهری پایتخت در توییتر خود نوشت: "اخذ عوارض از خودروها برای تردد در تونل های شهری صرفاً ایده ایست که معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار مطرح کرده و لایحه ای برای آن به شورا نیامده؛ مردم دستگاه پولسازی برای جبران کسری بودجه نیستند و باشناختی که از همکارانم دارم این پیشنهاد در صورت ارائه به شورای شهر رد می شود.

" پولی شدن تونلهای شهری واکنشهای مختلفی را در بین کارشناسان و رسانه ها بر انگیخت.

مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، به دنبال انتشار خبری در مورد پولی شدن عبور از تونل های شهری از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در اطلاعیه این مرکز آمده است: طرح دریافت بهای تردد از تونل های شهری در قالب لایحه از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیشنهاد شده و صِرف ارائه پیشنهاد به منزله پذیرش آن نیست و ارسال آن به شورای اسلامی شهر تهران مستلزم تایید آن در شهرداری تهران است.

در ادامه تاکید شده این طرح هنوز به استحضار و تایید حناچی شهردار تهران نرسیده و فقط در مرحله پیشنهاد است.

شهردا ری تهران در ادامه اطلاعیه آورده است: هر گونه طرحی که در دوره جدید مدیریت شهری به اجرا در می آید، در راستای مصلحت و منفعت عمومی جامعه خواهد بود و در این دوره هیچگونه طرحی که برخلاف مصالح شهر و منافع شهروندان باشد، اجرا نمی شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: مدیریت شهری با درک شرایط دشوار اقتصادی موجود جامعه، خود را در کنار شهروندان می داند و از اجرای هر گونه طرحی که باعث افزایش هزینه، ایجاد دشواری و بروز نگرانی برای شهروندان شود، اجتناب خواهد کرد.

در میان تمامی اظهارنظرها شهردار تهران به گونه ای دیگر اظهارنظر کرده است.

اخذ عوارض ازتونل ها صحت ندارد پیروز حناچی در حاشیه مراسم روز پرستار در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر دریافت عوارض از بعضی از تونل های شهری گفت: مسائلی در حوزه های کارشناسی مطرح می شود و هر یک در این خصوص نظری دارند.

وی گفت: آن موقع موارد عملیاتی می شود که شهردار لایحه ارسال کند و در شورا مطرح شود و هنگامی که شورا آن را بپذیرد اجرایی خواهد شد.

شهردار تهران گفت: وقتی که هیچکدام از این اقدامات اتفاق نیفتاده است بنابر این موضوع خاصی نبوده و از رسانه ای که این موضوع را منتشر کرده گله مند هستم چرا که اساساً این موضوع واقعیت ندارد.

وی درباره ادغام بعضی از معاونت های شهرداری تهران نیز گفت: مباحث کارشناسی در این خصوص مطرح شده و ایده ها مطرح شده است بنابر این باید پس از اظهارنظرها و بررسی های کارشناسی در انتظار مصوبه شورای شهر تهران در این خصوص باشیم.

قرائن حاکی از آن است که "مدیران اصلاح طلب شهری" به دنبال تصویب این طرح و اجرای آن هستند و سیاست آنها "گران کردن زندگی در پایتخت" است که پیش از این نیز طرح های از جمله اخذ عوارض طرح زوج و فرد و.

را کلید زده اند.

در همین رابطه در ماه های آتی باید در انتظار طرح های جدید از سوی نمایندگان مردم تهران در شورای شهر تهران باشیم ، طرح های که قطعاً به قشر ضعیف و متوسط جامعه، فشار بیشتری را تحمیل خواهد کرد.

/ افکارنیوز
کلید واژه ها: زندگی - تهران - شهرداری تهران - عوارض - شهرداری - حزب کارگزاران سازندگی - بزرگ - مهاجرت - شورای شهر - اصلاح طلب - تونل - زندگی در شهر بزرگ - هزینه - کشورهای پیشرفته - ممنوعیت - حزب کارگزاران - قوانین - اداره - استان - توسعه - مرعشی - اصلاح - شورای - کارگزاران - استاندار - حمل و نقل - کوچک - امیرکبیر - پیش بینی - ترافیک

آخرین اخبار سرویس:
سالروز فرار شاه

ساخت سه ضریح خیمه گاه از افتخارات مردم استان+ گزارش

25هزار میلیارد ریال اعتبار برای فقر زدایی در هرمزگان نیاز است

لاریجانی درگذشت محب اهری هنرمند سینما و تئاتر را تسلیت گفت

دانلود آهنگ جدید سام سامانی بنام یاری

یک اطلاعیه درباره نتایج آزمون وکالت 1397

ایران اقدام تروریستی در کنیا را محکوم کرد

شلیک پلیس لندن به مهاجم قمه به دست

تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر صدور معارف اهل بیت به خارج از مرزهای ایران

نماینده مردم شازند در مجلس: اجازه نمی دهیم سرمایه عظیم کارخانه قند شازند عاطل و باطل بماند

فیلم/ مناظره علیرضا زاکانی و مصطفی تاجزاده

اراضی محوطه تاریخی موشه لان تپه البرز از دست متصرفان آزاد شد

به نسل جوان بخصوص دانش آموزان بیشتر توجه شود

پیام تسلیت سرلشکر سلیمانی در پی شهادت جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش

برنامه های سپاه تهران برای آسیب های اجتماعی

دادستان: ریشه اختلاس را می زنیم اما از جای دیگر سر باز می کند

پیام سردار سلیمانی به فرمانده کل ارتش

چهل سالگی اوج جوانی انقلاب است

رویداد مرگبار فرودگاه فتح؛ نسخه بومی و ایرانیزه شده یک اشتباه جهانی!

ظریف: همچون مبارزه با داعش نباید در بازسازی عراق به دیگران دل بست

ثبت نام آخرین آزمون زبان وزارت بهداشت از امروز آغاز می شود

تاکید نخست وزیر بنگلادش بر وحدت کشورهای مسلمان در دیدار با سفیر ایران

آیت الله اعرافی: حوزه باید به پروژه کاربست هوش مصنوعی توجه کند

نگاهی به حماسه غرور آفرین استقبال مردم پاکستان از رهبر معظم انقلاب

اظهارنظر عجیب مکرون درباره فقرا

کاهش سرقت های خشن در کشور/ نظارت بر مال خرها شدیدتر می شود

امینی فرد در گفت وگو با فارس خبر داد پیشنهاد کمیسیون بهداشت مجلس برای سال 98؛ استمرار طرح تحول سلامت

عرضه اولین مانتو مشاغل با رویکرد ایرانی اسلامی ویژه پرستاران

دادستان تهران در جمع خبرنگاران: از 50 کیفرخواست در مورد پرونده حقوق های نجومی، 14 مورد منجر به صدور حکم شده است

مرضیه هاشمی تفهیم اتهام نشده است

رییس مجلس، درگذشت محب اهری را تسلیت گفت

تاکید بر اهتمام بیشتر کانون های فرهنگی مساجد گیلان بر جذب بیشتر جوانان

ساخت سه ضریح خیمه گاه از افتخارات مردم استان بوشهر + گزارش

اهداء بیش از 10 هزار واحد خون در ایلام

پساب اراک عامل رفع مشکل آب شهرک صنعتی ایبک آباد است

آب شرب فعلی سلامت شهروندان بابلی را تهدید می کندضرورت دارد وزیر نیروواستاندارمازندران تمهیدات ویژه برون رفتی اتخاذ کنند

زیارت ظریف از حرمین شریفین کربلا

پیام سردار سلیمانی به فرمانده کل ارتش

سخنان روحانی در نشست هیأت وزیران با استانداران

بررسی کارنامه چهار دهه هنر انقلاب اسلامی

خطاب به ارگان ها و نهادهای مختلف صورت گرفت فراخوان مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره دستاوردهای 40 ساله نظام

منتجب نیا: بدون تحزب توسعه امری خیالی است

در گفت و گو با فارس مطرح شد منتجب نیا: از کمیسیون ماده 10 احزاب درخواست مجوز اولیه کرده ایم

مردم می‎دانند ریشه مشکلات معیشتی دشمنان هستند/ ذخایر کالاهای اساسی کشور بیشتر از هر زمان دیگری است

سرپرست شرکت مخابرات مازندران معرفی شد

پیام سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به ارتش

ضرورت اهمیت به اخلاقمداری توسط مدیران

ساخت سه ضریح خیمه گاه از افتخارات مردم استان بوشهر

منتجب نیا: بدون تحزب توسعه امری خیالی است

انتقاد معاون برنامه ریزی شورای انقلاب فرهنگی از اجرا نشدن قانون تسهیل ازدواج

شهدا بهترین معلمان جامعه هستند

توسعه همکاری دفاعی-امنیتی ایران و آذربایجان محور گفت و گوهای سرلشکر باقری والهام علی اف

خوراک و پوشش اصل همدانی

پیام سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به ارتش

واکنش حجت الاسلام ماندگاری به ازدواج همسر شهید حججی

اتاق یک امام جمعه چه شکلی است؟ +عکس

کنفرانس عظمت شهدا در کویته برگزار شد+تصاویر

روحانی: ذخایر کالاهای اساسی کشور امروز بهتر از هر زمان دیگری است

حبس سرباز خواب آلود به خاطر شلیک به سرباز دیگر

جوانان ما باید متهاجم به فرهنگ غرب باشند

پیشنهادی برای تغییر عنوان «ساده نویسی»

پیام محرمانه واشنگتن برای بیروت: مشارکت در بازسازی های سوریه ممنوع!

محل سقوط ماهواره پیام مشخص شد

چه گوارای افغانستان به روایت تصاویر

سرلشکر سلیمانی شهادت جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت

گفت وگوی بابل و حداد؛ آیا امیدی به گفت وگو هست؟

سرلشکر سلیمانی شهادت جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت

مناطق آزاد ظرفیت بالایی در صنایع فرهنگی و خلاق دارند

مردم می‎دانند ریشه مشکلات معیشتی آنان از سوی دشمنان است/ ذخایر کالاهای اساسی کشور بیشتر از هر زمان دیگری است

پساب اراک عامل رفع مشکل آب شهرک صنعتی ایبک آباد است

ضرورت عزم ملی برای تحقق اهداف برنامه بازآفرینی شهری

ضرورت ارائه تسهیلات به صنعت نوغان

بازدید مدیر کل صدا و سیما مرکز خراسان رضوی از پارک علم و فن آوری

عارف: شاهد لجبازی و بی تفاوتی در حوزه های فرهنگی هستیم

افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک

سن امید به زندگی قبل از انقلاب 54 سال بود اما امروز به 79 سال رسیده است

راه اندازی موکب های دانشجویی اربعین سال آینده بررسی شد

ذکیانی جایگزین خسروپناه در موسسه حکمت و فلسفه شد

مردم می‎دانند ریشه مشکلات معیشتی آنان از سوی دشمنان است/ ذخایر کالاهای اساسی کشور بهتر و بیشتر از هر زمان دیگری است

سرپرست شرکت مخابرات مازندران معرفی شد

اردبیل میزبان اقوام ایرانی با هدف معرفی توان گردشگری کشور است

25هزاردانش آموز مازندرانی به پرسش مهر رییس جمهوری پاسخ دادند

به نسل جوان بخصوص دانش آموزان بیشتر توجه شود

مهار حاشیه نشینی در شهر ها؛ تکلیف اصلی دولت

بررسی مشکلات روستاهای بخش مرکزی فاروج با حضور شوشتری

ذخایر کالاهای اساسی کشور امروز بهتر از هر زمان دیگری است

توضیحات علیرضا زاکانی درباره به کار بردن واژه عرب سوسمار خور

مراسم تشییع شهدای حادثه سقوط بویینگ707

جمهوری اسلامی آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد

تامین نیازهای اولیه برای آینده کودکان حق مسلم آنهاست

دانشگاه را محفلی برای خدمت به جامعه تبدیل کنیم

ویدئو/ مصاحبه AFC با جهانبخش پیش از دیدار ایران و عراق

رمزگشایی از نامه رییس اتاق تهران به همتی

دولت ومجلس توضیحات بیشتری درباره پالرمو بدهند

وجود 1.4 میلیون بیکار محروم در کشور

تشریح جزییاتی از برگزاری 20 دوره از کتاب سال حوزه

دکتر روحانی : نظرات مردم باید مبنای اصلاح امور باشد

عارف: شاهد لجبازی و بی تفاوتی در حوزه های فرهنگی هستیم

پاسخ فرمانده کل سپاه به تهدیدات نتانیاهو

پاسخ به یکی از ادعاهای زاکانی در مناظره با تاجزاده

پوست خربزه زیر پای حناچی/ طرح پولی شدن تردد در تونل ها از کجا آب می خورد؟

پوست خربزه زیر پای حناچی/ طرح پولی شدن تردد در تونل ها از کجا آب می خورد؟