مطالب مرتبط:
هزینه در امور فرهنگی سرمایه گذاری برای آینده کشور است
هدف دشمن، خدشه دارکردن رویدادهای فرهنگی و سیاسی کشور است
هدف دشمن، خدشه دار کردن رویدادهای فرهنگی و سیاسی کشور است
فریده اولادقباد: کودکان و نوجوانان سرمایه های معنوی، فرهنگی، اجتماعی و آینده سازان کشور هستند/ پیشنهاد تهیه بانک اطلاعاتی از کودکانی که تکدی گری می کنند
روحانیون پرچمدار عرصه جنگ نرم و مدافع حریم کشور در برابر سلطه فرهنگی دشمن هستند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 23 دی 1397 ساعت 00:122019-01-12سياسي

دستگاه های فرهنگی هدف اول جنگجویان نرم دشمن/ سرمایه های آینده کشور در معرض بی هویتی و نابودی


سال هاست زنگ خطر جدی شبیخون فرهنگی بخصوص از طریق شبکه نفوذ در کشورمان بصدا در آمده و کشتارهای نرم دشمنان در این عرصه روز بروز بیشتر و حساسیت مسئولان دولتی نیز روز بروز کمتر می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ، "جوزف نای" نظریه پرداز غربی در کتاب قدرت نرم می گوید: قدرت نرم عبارت است از توانایی کسب مطلوب از طریق جاذبه نه از طریق اجبار و یا تطمیع، در واقع وقتی بتوانی دیگران را وادار کنی ایده آل هایت را بپذیرند و آنچه را بخواهند که تو می خواهی، در این صورت مجبور نخواهی بود برای هم جهت کردن آنها با خود پول زیادی صرف اجرای سیاست هویج و چماق کنید، چرا که اغوا همیشه موثرتر از اکراه خواهد بود.

جنگ نرم، عاقلانه ترین نوع پیروزیامروزه جنگ نرم موثرترین، کارآمدترین و کم هزینه ترین و در عین حال خطرناک ترین و پیچیده ترین نوع جنگ علیه امنیت ملی یک کشور به حساب می آید، چرا که با کمترین هزینه دشمن خود را مورد تهاجم قرار می دهد.

در یک تعریف کلی می توان گفت که جنگ نرم یک جنگ خطرناک و پیچیده متشکل از عملیات سیاسی، دیپلماتیک، فرهنگی و اطلاعاتی توسط برخی از کشورها برای رسیدن به نتایج دلخواه در کشورهای هدف است.

کشتاری آسان و کم هزینه اما پر تلفات جنگ نرم با انتقال اطلاعات نادرست به اذهان عمومی، مقاومت و استواری یک ملت را هدف قرار می دهد و به عوامل قدرت ملی خدشه وارد می کند، عزم و اراده ملت را از بین می برد و دفاع از آرمان ها و سیاست های نظام را تضعیف می کند.

"داود شجاعی" کارشناس ارشد روابط بین الملل در این باره می گوید: "از زمان فروپاشی شوروی جنگ نرم آغاز شد و متکی بر تهدیدات نرم و قدرت فرهنگی و اجتماعی است.

آمریکایی ها با استفاده از این نوع جنگ تاکنون موفق به تغییر چندین رژیم سیاسی در کشورهایی که مورد نظر داشتند شده اند".

وی اضافه می کند: "هزینه حضور نظامی و مداخله در کشورهای دیگر زیاد است و به علاوه افکار عمومی کشورها هم با درگیری نظامی و هزینه های نظامی که مستقیماً بر دوش آنان گذاشته می شود و از طریق مالیات و.

باید بپردازند مخالف هستند.

به همین دلیل قدرت های بزرگ به جای جنگ سخت و جنگ نظامی به جنگ نرم و رسانه ای روی آورده اند.

به طور مثال آمریکا در حمله به افغانستان مرتکب اشتباه بزرگی شد چرا که هزینه حضور نظامی در این کشور بسیار زیاد است و افکار عمومی آمریکا هم به شدت از این جنگ تنفر داشتند، همین مسئله باعث شد که آمریکا اعلام کند که از این کشور خارج خواهد شد اما حذف حضور فیزیکی ظاهر قضیه بود چرا که در پشت این اقدام عوام فریبانه به تهاجم فرهنگی پرداخت و رسانه ها، شبکه های ماهواره ای و سیستم اطلاعاتی این کشور را زیر نظر گرفت به همین دلیل می بینیم که در رادیو، تلویزیون، رسانه ها و شبکه های ماهواره ای افغانستان تهاجم فرهنگی تا چه حد قدرتمند است و تبلیغات سمت و سوی غربی دارند تا ملی و محلی!".

بجای کشتار جسم، دشمن جان ها را تسخیر می کنداین کارشناس به یک مورد جالب دیگر نیز اشاره می کند و می گوید: "یکی از تاکتیک های رسانه ای و فرهنگی آمریکا در افغانستان بر تسلط برای افکار عمومی پخش اعلامیه هایی از طریق هواپیما و آسمان بود به این صورت که میلیون ها اعلامیه پخش کرد که طالبان و القاعده شکست خورده و آمریکا پیروز میدان های نبرد شده است تا از این طریق روحیه مبارزه و مقاومت را در مردم افغانستان تضعیف کند و شرایط برای تسلط بیشتر خود را فراهم نماید.

" وی همچنین اضافه می کند: در عراق نیز وضعیت کم و بیش مشابه بود از آنجا که پس از اشغال نظامی و حضور مستقیم نظامیان آمریکا در عراق پس از سرنگونی صدام هزینه زیادی بر آمریکا تحمیل شد و افکار عمومی هم بار دیگر تنفر و انزجار خود را از جنگ های پی درپی آمریکا در منطقه غرب آسیا نشان دادند، سردمداران کاخ سفید تصمیم گرفتند از این کشور خارج شوند اما همچنان بر حضور فرهنگی خود بیفزایند و با قدرت نرم به اهداف خود در این کشور دست یابند" "سید مصطفی ایران نژاد" ،کارشناس ارشد روابط بین الملل، نیز به قدرت نرم به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای سلطه کشورهای سلطه گر و استکباری اشاره می کند و می گوید: جنگ نرم می تواند با به کار گرفتن ابزارهای مختلف و به شیوه های مختلف به اهداف خود برسد به ویژه آنکه در دنیای امروز که مهم ترین ابزار برقراری ارتباط و انتقال اطلاعات و داده های ذهنی و فرهنگی "رسانه" به حساب می آید می توان از طریق رسانه ها به موفقیت های فرهنگی زیادی دست پیدا کرد و به اهداف دیپلماتیک و سیاسی رسید.

وی اضافه می کند: "همان گونه که حضرت آیت الله خامنه ای در سخنان خود بارها بر اهمیت جنگ نرم و لزوم هوشیاری در مقابل آن و لزوم مبارزه با آن تاکید فرموده اند، ملت هوشیار و آگاه ایران نیز باید ابتدا دشمنان فرهنگی را به خوبی مورد شناسایی قرار دهند و با ابزارها، روش ها و شیوه هایی که برای تقابل با ایران استفاده می کند آشنا شوند.

تا آمادگی لازم برای مقابله با قدرت نرم را پیدا کنند.

" این کارشناس خاطرنشان می کند: "اگر بگوییم که دلیل اصلی خصومت غرب به خصوص آمریکا با ایران و انقلاب اسلامی، هراس از ظهور ابر قدرتی جدید به نام ایران است که توانسته در مقابل زورگویی ها و سلطه طلبی های قلدرهای جهانی بایستد به بیراهه نرفته ایم.

" روش های مقابله با جنگ نرم حضرت علی(ع) در نامه معروف خویش به مالک اشتر از پیامبر(ص) نقل می کند که هیچ امت و قومی به مقام قداست و تقدیس و ترقی نمی رسد مگر آنکه حق خود را مطالبه کند و در مقابل قوی بایستد، بدون آنکه زبانش به لکنتی بیفتد، یعنی اسلام آن ضعیفی را که حق خود را نمی تواند مطالبه کند به رسمیت نمی شناسد.

(نهج البلاغه، نامه 53)در کتاب اصول کافی مرحوم شیخ کلینی جلد پنج صفحه 59 نیز آمده است در مکتب اسلام بدون شک، قدرت یک ارزش و یک کمال انسانی و یکی از خطوط چهره انسان کامل است.

اسلام انسان ضعیف را نمی پسندد و خداوند از آدم های سست و ناتوان بدش می آید.

دشمنان اسلام با استفاده از ابزارهای مختلف مادی و معنوی درصدد ضربه زدن به هویت اسلامی و ارزش های مقدس مسلمانان هستند و اگر مسلمانان قدرتمند و مستحکم نباشند به راحتی در صفوف مسلمانان نفوذ می کنند.

غربی ها به خصوص امریکا متخصص در جنگ نرم"مهناز کرباسی" کارشناس ارشد روابط بین الملل در این باره می گوید: کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا برای نفوذ در افکار عمومی جوامع اسلامی و پیشبرد اهدافشان نسل جوان را بیشتر نشانه می گیرند و ارزش های دینی و معنوی آنان را متزلزل می سازند، عادی جلوه دادن دوستی ها، رواج بی بندوباری، قطع ارتباط فرهنگی میان نسل جوان و نسل های معتقد و مومن، ایجاد تزلزل در روابط صمیمانه خانوادگی و.

از جمله اهداف تهاجم فرهنگی است که دختران و پسران جوان ایران را نشانه می گیرد.

" وی اضافه می کند: "مسلمانان باید با اقتدار با تهاجم فرهنگی غرب مقابله کنند و در این راه جایی برای تسلیم و کوتاهی نیست چرا که اسلام کوچکترین تسامح در امر دین که موجب تضعیف یا نابودی آن شود را مردود می شمارد.

برای این منظور ابتدا باید ویژگی های جنگ نرم، ابزارها، تهدیدات و روش های به کار گرفته شده توسط دشمنان را خوب شناسایی کنیم و افکار عمومی را نسبت به خطرات تهاجم فرهنگی روشن و آگاه سازیم.

" به گفته این کارشناس، دانش آموزان، دانشجویان و اساتید دانشگاه مهم ترین افراد برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب هستند و با افزایش علم و آگاهی خود می توانند با هر توطئه فرهنگی مقابله کنند چرا که مهم ترین هدف دشمنان ایران اسلامی مقابله با نسل آگاه، هوشیار و فهیم است.

کارشناسان و استراتژیست های قدرت نرم مهم ترین منابع قدرت نرم در ایران را ایدئولوژی اسلامی، قدرت نفوذ رهبری ، حماسه آفرینی ها و درجه بالای وفاداری ملت به حکومت عنوان می کنند.

تولیداتی که جامعه ر ا به هلاکت می رساند در تهاجم نظامی، دشمن با تجهیزات و امکانات نظامی وارد میدان کارزار می شود اما در تهاجم فرهنگی نیازی به لشکرکشی و هزینه های هنگفت نظامی نیست، در تهاجم نظامی بخشی از مرزها و سرزمین های مجاور در تیررس مستقیم دشمن قرار می گیرد، اما در تهاجم فرهنگی سلاح های مخرب دشمن تا عمق خانه ها پیش می رود.

یک استاد ارتباطات در این زمینه می گوید: "فضای مجازی ناسالم، مطبوعات و رسانه های گمراه کننده، فیلم های مبتذل، شبکه های ماهواره ای و.

نمونه هایی از عوامل فرهنگی دشمن برای تاثیرگذاری بر جامعه به ویژه نسل جوان هستند.

رهاسازی جوانان در فضایی که آلوده به این رسانه های فرهنگی منحرف و ناسالم باشد می تواند خطرساز باشد و زمینه را برای انحطاط فرهنگی فراهم بسازد".

به گفته این استاد دانشگاه، تقویت بنیان خانواده، اعتقاد و ایمان داشتن به خداوند متعال و ارزش های دینی، افزایش اعتماد به نفس، مقابله با تجمل گرایی و رفاه جویی از جمله روش های موثر برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

تحقیقات نشان می دهد که جوانان و نوجوانانی که بیش از دو ساعت در روز از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند مبتلا به اختلالات روانی مانند افسردگی و اضطراب قرار می گیرند.

محققان می گویند جوانان مبتلا به اعتیاد اینترنتی در طول زمان دچار تغییرات ساختاری خصوصا در قشر خاکستری مغز خواهند شد که می تواند کیفیت یادگیری و روند تحصیلات آنها را مختل کند.

کودکان و نوجوانان اولین قربانیان جنگ نرمفرزانه محمدی نیا کارشناس ارشد روان شناسی تربیتی در این باره می گوید: "کودکان و نوجوانان در دوران بلوغ در مرحله شکل گیری هویت شخصیتی خود هستند و در چنین مرحله ای با حجم گسترده اینترنت و فضای مجازی مواجه می شوند.

بنابراین در چنین شرایطی اگر با هجمه وسیع فرهنگی نیروهای بیگانه و قدرت های خارجی مواجه شوند راه خود را در اینترنت گم می کنند و به راهی که دشمنان می خواهند متمایل خواهند شد.

" به گفته این کارشناس با توجه به اینکه بیشتر استفاده کنندگان از فضای مجازی نوجوانان و جوانان هستند، فرهنگ سازی برای کاهش پیامدهای آن ضروری است، لذا اطلاع رسانی، آموزش و نحوه استفاده از این فناوری می تواند موثر واقع گردد.

فضای مجازی بستر جنگ های نوین نرم حسین فضلی زاده، دبیر یکی از دبیرستان های مازندران، لجام گسیختگی استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از سوی نوجوانان و جوانان را خطری برای سلامت جسم و جان آنان می داند و می گوید: "آشنایی با ظرفیت های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که قبل از درگیرشدن نوجوانان و جوانان با این ظرفیت جدید، باید آنها را آموزش داد و از فواید و مضرات آنها نوجوانان و جوانان و بویژه خانواده ها و اولیای دانش آموزان را نسبت به این دنیای جدید آشنا و آگاه ساخت.

وی در ادامه افزود: در کشورمان ابتداء استفاده از این ابزارهای نوین آغاز شد و هیچ برنامه ای برای بیان ابعاد مختلف این دنیای بهم تنیده و پیچیده برای آشناسازی کاربران آن صورت نپذیرفت.

آنگاه ما متوقع بسیاری از چیزهایی می شویم که برای بدست آوردن آنها هیچ زحمتی نکشیده ایم.

این مدرس در همین ارتباط اظهار می دارد: "مسئولان مربوطه در کشور بگویند که برای آموزش عمومی جامعه جوان کشور چه اقدامی انجام داده و جامعه هدف را از فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی آگاه کرده اند؟ دشمنان آزادانه بر فرهنگ و ایمان جامعه می تازند غلامحسین عباسی دیگر مدرس دانشگاه وضعیت کنونی فضای مجازی را رهاشده و کنترل نشده دانست و گفت: شاید در هیچ کشوری این تسامح و سهل انگاری کشورمان در برخورد با فضای فوق العاده تاثیرگزار مجازی قابل نشان و نمونه نباشد.

دولت هیچ برنامه ای برای آموزش عمومی و کنترل و برخورد با متخلفان فضای مجازی بخصوص شبکه های مجازی نداشته و ندارد، و حال آنکه این مهم از وظائف حاکمیتی است و کوچک ترین کوتاهی موجب بروز خسارات وسیع و گسترده فرهنگی و اخلاقی و برهم خوردن هنجارهای فردی و اجتماعی می شود آنچنانکه تاکنون نیز خسارات بی شماری در اثر این غفلت به فرهنگ و رفتار جامعه وارد شده است.

وی نقش اصلی نهادهایی همانند شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی را فراتر از کارکردهای کنونی شان دانست و گفت: یا این دو نهاد باید به وظائف راهبردی خود آشناتر شوند و برای آن چاره های عملی بیاندیشند و یا برای این خلاء باید متصدی ایجاد کرد و بشدت بر اجرای وظائفش نظارت نمود.


کلید واژه ها: کشور - جنگ نرم - هزینه - نظامی - فرهنگی - آمریکا - نظام - حضور نظامی - قدرت نرم - کم هزینه - اطلاعات - خطرناک - کمترین هزینه - آمریکایی ها - خطرناک ترین - سیاسی - افغانستان - آمریکایی - اطلاعاتی - بزرگ - اجتماعی - مسئولان - کارشناس - انتقال - درگیری - مالیات - اشتباه - نابودی - حساسیت - مقاومت

آخرین اخبار سرویس:
رهاورد دومین سفر روحانی برای گلستانی ها

شهرداری تهران ملزم به کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف شد

راه اندازی پویش ملی «خاطره نگاری و تاریخ نگاری انقلاب» در رادیو انقلاب

آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

دانشجویان زلزله زده کرمانشاه خارج از نوبت در طرح همسفر تا بهشت پذیرش می شوند

خطرات موادمخدر همه لایه های جامعه را هدف قرار داده است

اسلام بر نبود فقر در جامعه تاکید دارد

آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

حضور ظریف در حرم امام حسین(ع) +عکس

ترامپ: چرا با این شرایط پلوسی حقوق می گیرد؟

فواد صادقی: محسن رضایی را متقاعد کردم که در انتخابات 84 انصراف دهد

کانادا برای دختر عربستانی محافظ شخصی اختصاص داد

درخشش همراه اول در نخستین جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ

استخدام مشاور آقا در گروه مشاورین املاک آریانا

دریافت تندیس طلایی همراه اول در نخستین جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی

آملی ها با 90 عنوان برنامه به استقبال حماسه ششم بهمن می روند

جانباز 70 درصد دامغانی به خیل شهدا پیوست

یک فعال دانشجویی: جمعی از مسئولین به رهبر انقلاب برای پذیرش FATF نامه نوشته اند/ همیشه پای یک «جام زهر» در میان است!

تلاش آیت الله شاهرودی برای تقریب مذاهب اسلامی

امضای تفاهم نامه همکاری بین ژئوپارک های جهانی اسلوونی و قشم

سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور تصویب شد

برخی به اسم تولید داخلی مردم را به سلطه گرفته اند

آشنایی با نکات حقوقی درباره «غصب» و «غاصب»

تاکید مجدد فرانسه بر حمایت از برجام

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران اعلام کرد اخذ سند مالکیت برای بیش از 274 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران

ادامه معافیت افراد غایب بالای 8 سال به مصلحت کشور نیست

امام جمعه تبریز: فرهنگ شهادت جامعه را از آسیب ها حفظ می کند

عکس| حضور ظریف در حرم امام حسین

انعکاس مهمترین رویدادهای خبری در بخش عصرگاهی رادیو

ضرورت کشت گلخانه ای در حاشیه دریاچه اورمیه

ارسال 1172 اثر به بیستمین همایش کتاب سال حوزه

مراسم نکوداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

پیکر «ام الاسرا» در ری تشییع و تدفین شد

مخالف رییس شورای شهر تهران با زیست شبانه در تهران

اقدام پژوهی چگونه توانستم علل مدرسه گریزی حسین را کاهش دهم

شهرام ناظری: جای همدلی و عشق بین ما خالی است

در صورت تأمین منابع در بودجه 98 بالگرد دید در شب می خریم

استخدام نیروی بازاریاب و فروش با حقوق ثابت در نشریه ی کره ای زبان

درخشش همراه اول در نخستین جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبر داد برگزاری هفته سرود و نمایش در مدارس

مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

دانلود آهنگ جدید محسن شهاب بنام چه بارونی زده

دیدار نخست وزیر بنگلادش با سفیر ایران

روایت رهبر انقلاب از پادشاهی ذلت بار محمدرضا پهلوی

واکنش تند فرمانده سپاه به تهدیدات نتانیاهو

بر چه اساس شکار جزیی از طبیعتگردی معرفی می شود؟!

فرمانده هنگ مرزی ماکو و والی ایغدیر ترکیه بر توسعه همکاری ها تاکید کردند

مراسم گرمیداشت شهدای عملیات کربلای 5 و یادواره شهید «علی اصغر محراب» برگزار می شود

امرو ز انجام شد بازدید حداد عادل، دهقان و باهنر از دستاوردهای فضایی کشور

انتقال بخشی از وظایف سازمان خصوصی سازی به وزارت اقتصاد

اسماعیل بخشی با احزاب کمونیستی در خارج از کشور مراوده داشته است/ بخشی شکنجه نشده است

امام جمعه تبریز: فرهنگ شهادت جامعه را از آسیب ها حفظ می کند

پرواز مشهد-کرج-مشهد به فردا موکول شد تغییری در فعالیت های فرودگاه پیام ایجاد نمی شود

تشییع پیکر 3 شهید سقوط هواپیما در بهار و نهاوند

پرواز مشهد-کرج-مشهد به فردا موکول شد/تغییری در فعالیت های فرودگاه پیام ایجاد نمی شود

هم افزایی بسیج و رسانه در نشر ارزشهای انقلابی

استقرار هیأت بازرسی در گمرک کیش

تشییع پیکر پدر شهید علی توانا

انتقال بخشی از وظایف سازمان خصوصی سازی به وزارت اقتصاد

ایجاد رفاه و آسایش مردم با منابع غنی ثروت کشور فاصله دارد

باید تنگ نظری ها و حب و بغض ها را کنار بگذاریم

از طرح مطالب تفرقه انگیز در فاطمیه(س) پرهیز کنید

اولین همایش رسانه های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی برگزار می شود

مخالف رییس شورای شهر تهران با زیست شبانه در تهران

بازدید حدادعادل و باهنر از دستاوردهای فضایی کشور

مصباحی مقدم: سن امید به زندگی بعد از انقلاب جهشی 25ساله داشت

برنامه های اخلاقی و تربیتی در مدارس علمیه هدفمند باشد

واکنش فخاری به حذف چهره زنان از دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر

استفاده از فضای فرهنگی برای اشاعه انقلاب

بازدید ظریف از طرح توسعه حرم امام حسین(ع)

"در عربستان با زنان مانند برده رفتار می شود"

فلاحت پیشه:درباره CFT و پالرمو نه منع حاکمیتی داریم نه دوپهلوگویی

استخدام کارمند اداری خانم مسلط به زبان عربی در اصفهان

ترکیب اصلی عراق مقابل شاگردان کی روش/ رسن غایب بزرگ+عکس

ملی که باعث حسادت شیطان می شود

ماجرای تغییر نام عملیات بیت المقدس1 به بیت المقدس2

استعداد رو کن 500 میلیون بگیر!‏

در یازدهمین برنامه چهل سال با رسانه ها عنوان شد رسانه ها حریم و حرم نظام جمهوری اسلامی و مردم هستند/ لزوم نظارت رسانه ها بر پیگیری مطالبات مردم

خطر هیلاریزه شدن در کمین آذری جهرمی است/ تاکید بر جوانی برای برند وزیر ارتباطات عایدی ندارد

همایش روحانیان در پیرانشهر +گزارش

کوربین دولت ترزا می را دولت زامبی نامید

رسیدگی به نامه های مردم به رییس جمهور

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران:

دانلود آهنگ جدید فرشید هلالی بنام تنهایی

فضای فرهنگی کرمانشاه فجر باران می شود

روحانی: فیلتر و فیلترینگ به تاریخ خواهد پیوست!

شاعران سوری در جنگ با سرودن اشعار حماسی کنار رزمندگان بودند

ارسال بیش از 1100 اثر به دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد: 50 هزار و 250 سرباز وظیفه در آزمون ادواری سنجش مهارت شرکت می کنند

تلاوتی از عبدالمحمد پورعاشوری/ آیاتی از سوره انفطار+صوت و عکس

حجت الاسلام تقوی: آیت الله شاهرودی مجاهدی خستگی ناپذیر بود/ تحولات اجتماعی توسط مردان اثرگذار به وجود می آید

فیلم/ قسمت بیست و دوم «دوم شخص»/ آیت الله منتظری استاد من بود و برای قائم مقامی اش همه کاری کردیم

روابط عمومی ها موظف به انعکاس دستاوردهای نظام هستند

آزمون شعار سال بین سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

الزام رعایت حقوق کارگران در شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری

پیام حاج قاسم در پی شهادت پرسنل نیروی هوایی ارتش

نویسنده «فردا مسافرم» با کار مشکلی روبرو بوده است / برخورد اندیشه ها نور می آفریند نه جنگ/ دنبال روایت عاشورا نبودم

تشییع پیکر 3 شهید سقوط هواپیما در بهار و نهاوند

نازیبایی های بصری از چهره شیراز زدوده می شود

عارف: شاهد لجبازی و بی تفاوتی در حوزه های فرهنگی هستیم

دستگاه های فرهنگی هدف اول جنگجویان نرم دشمن/ سرمایه های آینده کشور در معرض بی هویتی و نابودی

دستگاه های فرهنگی هدف اول جنگجویان نرم دشمن/ سرمایه های آینده کشور در معرض بی هویتی و نابودی