مطالب مرتبط:
فلش بکی بدون رُتوش از دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس تراژدی کار خدا و اشک شیطان
تراژدی کار خدا و اشک شیطان
پدیده کودکان کار تبدیل به یک تراژدی شهری شده است
تنش در جلسه با اعتراض مخالفان استیضاح / جلسه پس از نیم ساعت تنفس از سر گرفته شد / کوهکن: صحنه گردان جلسه یکی دو نفر از وزارت کار بودند / رستمیان: اشک ربیعی برای کارگران «شوی تبلیغاتی» است / نگهبان سلامی: ربیعی به جای لابی گری وظایف وزارتخانه ای خود را انجام می داد / جاسمی: امروز صبح عده ا
حسرت بچه های کار به اشک های بچه های کلاس اولی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 23 دی 1397 ساعت 00:052019-01-12سياسي

تراژدی کار خدا و اشک شیطان


30 سه شنبه مورخ 22 دی، دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل 10 تفنگدار مسلح که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، - توسط واحد های شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.

شعارسال": ساعت 16:30 سه شنبه مورخ 22 دی، دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل 10 تفنگدار مسلح که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحد های شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.

اتمسفر ایران اسلامی طی چند سال اخیر شاهد اتفاقات و رخدادهایی بوده که علاوه بر اینکه هرکدام در جای خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است در سال های متمادی نیز می توان آثار آن را به نظاره نشست.

در این بین دی به ماهی برای تاریخ سازی مردم غیور ایران اسلامی تبدیل شده و حماسه های آن در اذهان ملت ایران و بلکه جهانیان جاودانه شده اند.

یکی از این حماسه ها خاکسپاری فتنه سال 1388 است، حماسه ای که مردم در این روز به صحنه آمدند و بساط فتنه گران داخلی و خارجی را جمع کردند.

این حضور حماسی پس از آن رغم خورد که پس از انتخابات سال 88، کشور وضع آرامی نداشت و استکبار جهانی با طراحی و توطئه در خارج و برخی عناصر داخلی خیال انقلاب رنگین و مخملی را در سر می پروراند اما مردم حماسه ساز ایران اسلامی با حضور به موقع این فتنه را در نطفه خفه کردند تا استکبار جهانی خیال نفوذ و دست درازی به میهن را به گور ببرد.

اما سه سال است که دی ماه برای مردم استان بوشهر به ماهی که تداعی کننده شجاعت، جسارت و شهامت دریادلان نیروی دریایی سپاه و خاطرات و جان فشانی های دلیرمردان و تاریخ سازانی چون رییسعلی دلواری ها، نادر مهدوی ها و بیژن گردها تبدیل شده است.

فلش بکی بدون رُتوش به 22 دی ماه 94 روز سه شنبه 22 دی ماه سال 1394 باراک اوباما رییس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا طی سخنانی در نشست کنگره عنوان کرد که آمریکا قدرتمندترین کشور روی کره زمین است، دیگران حتی به ما نزدیک هم نیستند، هزینه ای که ما برای نیروی نظامی خود می کنیم از جمع بودجه نظامی هشت کشور بعد از ما بیشتر است، نیروهای نظامی ما بهترین جنگجویان در طول تاریخ جهان هستند ؛ اما تنها چند دقیقه پس از سخنرانی وی و در حالیکه هنوز عرق روی پیشانی او خشک نشده بود، 10 تفنگدار آمریکایی با تمامی تجهیزات و ادوات نظامی مدرن و پیشرفته در آبهای خلیج فارس و در نزدیکی جزیره فارسی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شدند.

جزیره ای که شاید تا پیش از این کمتر کسی نام آن را به گوش شنیده بود اما خیلی سریع به عنوان محل شهامت و شجاعت فرزندان رییسعلی در کانون توجهات قرار گرفت.

روایت دستگیری آمریکایی ها توسط سپاه به نقل از آنچه که در رسانه ها عنوان شده ساعت 16:30 سه شنبه مورخ 22 دی، دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل 10 تفنگدار مسلح که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحد های شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.

از 10 تفنگدار مستقر در دو شناور توقیف شده 9 نفر تفنگدار مرد و یک نفر تفنگدار زن بودند که در سه مایلی آب های سرزمینی جزیره فارسی قرار گرفته بودند.

پس از بازرسی شناور های آمریکایی مشخص شد که آن ها علاوه بر تجهیزات فنی، سلاح های سبک و نیمه سنگین نیز به همراه خود داشته اند.

صبح روز سه شنبه 23 دی و در حالیکه حدود 17 ساعت از دستگیری تفنگداران آمریکایی می گذشت، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: متاسفانه پس از توقیف شناور های مزبور شاهد بودیم که نیروی دریایی آمریکا و ناو این کشور برای مدت 40 دقیقه رفتار غیرحرفه ای از خود نشان داد و تحرکات هوایی و شناوری را در منطقه داشت که این امر نشان دهنده عدم تعهد آمریکا در رابطه با تامین امنیت و آرامش در منطقه است.

در هنگام دستگیری تفنگداران آمریکایی، ناوگروه هواپیمابر ترومن آمریکا در جنوب شرقی جزیره فارسی و در آب های بین المللی نزدیک محل توقیف شناور حضور داشته است.

همچنین ناوگروه هواپیمابر شارل دوگل فرانسه نیز در شمال شرقی جزیره فارسی در آب های بین المللی در حال گشت زنی بوده است.

رهاسازی آمریکایی ها حوالی ساعت 12 ظهر روز سه شنبه 23 دی و در حالیکه هنوز 24 ساعت از دستگیری تفنگداران آمریکایی نگذشته بود، سردار فدوی اعلام کرد که بررسی ها نشان می دهد ورود نظامیان آمریکایی به داخل آب های سرزمینی ایران به دلیل خرابی سیستم های ناوبری بوده و موضوع در حال حل شدن است .

سرانجام در ساعت 13:30 روز 23 دی 1394، سپاه در اطلاعیه ای با اشاره به قطعیت غیر عمدی بودن ورود غیر قانونی و غیر مجاز شناور های رزمی آمریکایی به آب های سرزمینی ایران در خلیج فارس، از رهاسازی تفنگداران دستگیر شده امریکایی در آب های بین المللی خبر داد.

روایت سردار سلامی از صدای لرزان شیطان سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه سه روز بعد از دستگیری و رهاسازی تفنگداران آمریکایی، ماجرا را اینگونه روایت کرد: بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری در جهان نتوانسته بود یک نظامی آمریکایی را دستگیر کند، اما وقتی این نظامیان وارد آب های ما شدند شناور های کوچک ایرانی با تعداد نیروی کمتر مانند عقاب آن ها را محاصره و دستگیر کردند و این 10 تفنگدار در مقابل پنج شش جوان پاسدار سر تسلیم فرود آوردند.

آمریکایی ها در ناو هواپیمابرشان که دارای شصت هواپیمای جنگی و پنج هزار نفر خدمه است دچار دستپاچگی شده و سراسیمه بودند و پی درپی هواپیما های خود را به پرواز در می آوردند و ما صدای لرزان این ابرقدرت را می شنیدیم.

در ادامه واحد های شناور ما بلافاصله جزیره فارسی را پوشش دادند و اعلام کردند در صورتی که حرکت کوچکی از شما سر بزند پاسخ کوبنده ای از ایران دریافت خواهند کرد.

بعد از آن صدای عجز و التماس مقامات سیاسی شان شنیده شد که طی تماس هایی تقاضای آزادی این تفنگداران دریایی را می کردند؛ ما نیز طی بررسی هایی که انجام شد فهمیدیم این تفنگداران بدون قصد وارد آب های ایران شده اند.

این تفنگداران دریایی پس از دستگیری گریه می کردند، اما مهربانی پاسداران ما باعث احساس آرامش آنان شد.

آمریکایی ها متواضعانه به اقتدار ما اقرار کردند و ما نیز به دلیل اینکه تشخیص دادیم این تفنگداران دریایی غیر عمد وارد آب های ایران شده بودند آن ها را رها کردیم و حتی سلاح هایشان را هم به آن ها بازگرداندیم.

آقای ظریف به سردار فدوی گفته بود که کری (وزیر خارجه آمریکا) به شکل تمنا و خواهش درخواست می کرد که این نیرو ها آزاد شوند و گفته بود که اشتباه رخ داده است و آقای ظریف هم درخواست و ادبیات آمریکایی ها را به ما منتقل می کرد.

اما حالا با گذشت سه سال از این اتفاق مردم ما هنوز دوست دارند ابعاد تازه ای را باخبر و خاطرات شیرین این ماجرا را زنده کنند.

خبرنگار خبرگزاری فارس به مناسبت سومین سال دستگیری تفنگداران آمریکایی در آبهای خلیج فارس و برای بازخوانی این رویداد از زاویه ای دیگر به سراغ محمد هادی حاجی زاده خبرنگار صدا و سیمای مرکز بوشهر رفته که به عنوان تنها خبرنگار برای تهیه گزارش این رویداد مهم در همان روز به جزیره فارسی اعزام شده بود.

دستگیری تنفگداران آمریکایی در خلیج فارس به روایت تنها خبرنگار حاضر در صحنه محمد هادی حاجی زاده ماجرا را اینگونه روایت می کند: روز 23 دی ماه سال 94 ساعت حوالی 6:15 دقیقه صبح بود که معاون خبر صدا و سیمای مرکز بوشهر با من تماس گرفت و موضوع دستگیری چند تفنگدار آمریکایی را به صورت مختصر توضیح داد و گفت که باید برای تهیه گزارش به جزیره فارسی اعزام شوی.

من هم سریع آماده شدم و رفتم صدا و سیما و به همراه دو تصویربردار(آقایان امیری و پورحیدر) به سپاه منطقه دوم نیروی دریایی رفتیم.

حوالی ساعت 8:45 دقیقه به همراه تعدادی از پاسداران با هلی کوپتر به جزیره فارسی اعزام شدیم.

حدود یک ساعت و 10 دقیقه طول کشید تا به جزیره رسیدیم.

بعد از پیاده شدن بلافاصله به سراغ قایق های آمریکایی که لنگر انداخته بودن رفتیم.

قایق ها مملو از ادوات نظامی و مهمات آمریکایی و اغذیه و خوراکی هایی کشورهای عربی بود.

تصاویر قایق ها را که تهیه کردیم به محل استقرار تفنگداران آمریکایی رفتیم.

آنها را در ساختمان نوسازی نگه داشته بودند.

این ساختمان یکی از بهترین ساختمان های جزیره بود و در چند سال اخیر که برای گلباران محل شهادت شهید مهدوی به جزیره فارسی می رفتیم در این ساختمان مستقر می شدیم.

خلاصه اینکه به محض ورود به اتاق محل استقرار نظامیان آمریکایی یکی از آنها شروع به گریه کرد؛ تعداد آنها 10 نفر(9 مرد و یک زن) بود.

به همراه مترجم به جلو رفتم و از او علت گریه کردن را پرسیدم.

سرباز آمریکایی در جواب سوال گفت که شما می خواهید ما را بکُشید به همین دلیل دوربین را داخل آوردید .

تصور سربازان آمریکایی در ذهن از سپاه ایران، داعش بود چون داعشی ها معمولاً قبل از قتل و اعدام از اسیران خود فیلم تهیه می کنند.

به دلیل وقت کمی که داشتیم سریع مصاحبه را با فرمانده آمریکایی ها شروع کردم و علت این اتفاق را پرسیدم که او در جواب گفت ما از کویت به سمت بحرین حرکت می کردیم و در اثر اشتباه وارد آبهای ایران شدیم .

من مجددا پرسیدم چرا؟ که او گفت اشتباه کردیم و بابت این اشتباه عذرخواهی می کنیم .

سعی می کردم وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهم چون تنها خبرنگار حاضر و به نوعی نماینده رسانه های ایران و جهان و روایتگر این اتفاق بودم.

از فرمانده نظامیان آمریکایی هم نحوه برخورد را پرسیدم که در جواب عنوان کرد برخورد خیلی خوب و کاملا محترمانه و انسانی بود .

من درخواست داشتم که با تنها خانمی که همراهشان بود هم مصاحبه ای داشته باشم، آن خانم هم موافقت کرد: گویا نیروی فنی این تیم بود و از نحوه برخورد سپاه با آنها تعریف می کرد و می گفت که در برخوردها مشکلی نداشتیم.

پاسداران نیز به محض اینکه مصاحبه را تمام کردیم آمریکایی ها را برای رهاسازی فراخواندند، ما هم برای گرفتن گزارش رو به دوربین در لحظه رها سازی آماده شدیم و همزمان که نظامیان آمریکایی وارد قایق های خود می شدند ما هم سوار هلیکوپتر شدیم و تصاویر هوایی رهاسازی آنها را ضبط کردیم.

این رهاسازی حدود نیم ساعت زمان برد و به محض اینکه آنها به ناو خود نزدیک شدند ما هم صحنه را ترک کردیم.

ساعت حدود 14 بعدازظهر بود که با هلی کوپتر به بوشهر رسیدیم و به همراه تعدادی از پاسداران خیلی سریع به صدا و سیما رفتیم و کار تدوین گزارش را شروع کردیم.

دیگر همکاران واحد خبر هم همکاری کردند و خبر را پیاده سازی، تنظیم و روی سایت بارگذاری کردند.

از آن طرف صدا و سیمای تهران نیز اصرار داشت که سریع تصاویر را ارسال کنیم.

ما هم با حساسیت تمام و با در نظر گرفتن منافع و مصالح ملی و دیگر ابعاد، تصاویر را تدوین و به تهران ارسال کردیم که بلافاصله از شبکه خبر و دیگر رسانه های ملی و سپس در رسانه های بین المللی پخش شد.

یادم هست بلافاصله آقای جو بایدن معاون باراک اوباما پس از اطمینان از آزادی در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس نیوز گفت که از ایران بابت این اتفاق عذرخواهی نمی کنیم .

پس از این مصاحبه جو بایدن، سریع از معاونت خبر تهران با بنده تماس گرفتن و پرسیدن که آیا تصاویری از عذرخواهی نظامیان آمریکایی هم دارید؟ من هم گفتم بله داریم.

تهران از ما خواست که این تصاویر را سریع برای آنها ارسال کنیم.

ما هم به سرعت پس از تدوین فرستادیم و ویدئوی بخش عذرخواهی فرمانده ناوی های آمریکا پخش شد.

این فیلم آب سردی بر پیکره آنها بود، این عذرخواهی آمریکایی ها خیلی مهم بود و تصاویر در کل خبرگزاری ها منتشر شد.

کار خدا به فاصله 19 روز از دستگیری و رهاسازی تفنگداران نظامی آمریکا(11 بهمن 1394)، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چهار تن از فرماندهان این نیرو که در جریان توقیف شناور های آمریکایی و بازداشت تفنگ داران متجاوز آمریکا در محدوده ی جزیره ی فارسی، اقدام شجاعانه و به هنگام کرده بودند، به افتخار دریافت نشان فتح از دست حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا نائل شدند.

همچنین فرمانده کل قوا با تشویق درجه و ارشدیت به سایر فرماندهان و کارکنان مربوط به این عملیات حسب درخواست ستاد کل نیرو های مسلح موافقت کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار پاسدارانی که متجاوزان آمریکایی به آب های ایران را بازداشت کردند، فرمودند: کار شما بسیار عالی، جالب و به هنگام بود و در واقع باید این حادثه را کار خدا دانست که آمریکایی ها را به آبهای ما کشاند تا با اقدام به هنگام شما، آنگونه با دست هایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند.

بر اساس این گزارش، اکنون در سالروز این رویداد تاریخی دفتر خاطرات شیرین این حماسه را ورق و مرور می کنیم تا این دست درازی ها برای جهان استکبار و ایادی آنها درس و عبرت شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار:22 دی 1397 ، کدخبر: 13971022000609،www.

farsnews.

com
کلید واژه ها: نیروی دریایی سپاه - اسلامی - نیروی دریایی - جزیره - ایران - آمریکا - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - فارسی - جمهوری اسلامی - فارس - آمریکایی - حماسه - نظامی - شناور - دریایی - مردم - جهان - سپاه - تاریخ - جهانی - رییسعلی دلواری - انقلاب اسلامی - سپاه پاسداران - شنبه - زمین - جمهوری - کشور - باراک اوباما - ایالات متحده - قدرتمندترین

آخرین اخبار سرویس:
وضعیت فعلی پسماند شهر تهران، در شان پایتخت نیست

برگزاری گرامیداشت شهدای عملیات کربلای 5 و یادواره شهید «علی اصغر محراب»

فصل دوم برنامه پنج ساله شهر تهران بررسی و تصویب شد

باید زمینه پرورش مدیران توانمند با تفکر بسیجی فراهم شود

مشکلات اجرایی پروتکل های مشترک ایران وسوریه رفع می شود

مشکلات اجرایی پروتکل های مشترک ایران وسوریه رفع می شود

مالکیت آبشارهای استان با سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری است

کارگران تعدیلی پتروشیمی دهلران به کار بازگشتند

برنی سندرز برای 2020 می آید / سندرز چگونه با شبکه های اجتماعی می خواهد ترامپ را یک دوره ای کند؟

پامنبری های موسوی خویینی ها، هاشمی رفسنجانی را ترور کردند؟ / نقل قول های شگفت انگیز ناطق نوری، بازرگان و شهید مطهری از جلسات مرموز «مسجد جوزستان»/ آقای خویینی ها! نوار جلسات «تفسیر قرآنِ» خود را منتشر کنید!

به چهل سالگی انقلاب خیلی غره نشویم

مددجویان کمیته امداد باز هم سبد کالا می گیرند

مراسم نکوداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

تاکید مجدد فرانسه بر حمایت از برجام

سلیمی نمین: ولایتی در انقلاب اسلامی نمی تواند بدعت ایجاد کند، ولی هاشمی می توانست، آیت الله خامنه ای می توانند؛ اینها می توانند؛

استخدام نیروی بازرگانی مسلط به امور قراردادی مناقصات در اصفهان

امضا پروتکل همکاری نظامی بین ایران و جمهوری آذربایجان

بیمه ما در میان برگزیدگان اولین دوره اعطای جایزه تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ

واکنش رییس رسانه ملی به بازداشت خبرنگار پرس تی وی

نواختن آهنگ توسعه ی استان با شروع انقلاب اسلامی

گرامیداشت یاد و خاطره 20 شهید عملیات کربلای 5 + گزارش

کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی شهرستان ملایر برگزار شد

آیت الله هاشمی شاهرودی مجاهد فی سبیل الله بود

افزایش 3 برابری کاروان های دانشجویی راهیان نور در سمنان

رهاورد دومین سفر روحانی برای گلستانی ها

شهرداری تهران ملزم به کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف شد

راه اندازی پویش ملی «خاطره نگاری و تاریخ نگاری انقلاب» در رادیو انقلاب

آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

دانشجویان زلزله زده کرمانشاه خارج از نوبت در طرح همسفر تا بهشت پذیرش می شوند

خطرات موادمخدر همه لایه های جامعه را هدف قرار داده است

اسلام بر نبود فقر در جامعه تاکید دارد

آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

حضور ظریف در حرم امام حسین(ع) +عکس

ترامپ: چرا با این شرایط پلوسی حقوق می گیرد؟

فواد صادقی: محسن رضایی را متقاعد کردم که در انتخابات 84 انصراف دهد

کانادا برای دختر عربستانی محافظ شخصی اختصاص داد

درخشش همراه اول در نخستین جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ

استخدام مشاور آقا در گروه مشاورین املاک آریانا

دریافت تندیس طلایی همراه اول در نخستین جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی

آملی ها با 90 عنوان برنامه به استقبال حماسه ششم بهمن می روند

جانباز 70 درصد دامغانی به خیل شهدا پیوست

یک فعال دانشجویی: جمعی از مسئولین به رهبر انقلاب برای پذیرش FATF نامه نوشته اند/ همیشه پای یک «جام زهر» در میان است!

تلاش آیت الله شاهرودی برای تقریب مذاهب اسلامی

امضای تفاهم نامه همکاری بین ژئوپارک های جهانی اسلوونی و قشم

سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور تصویب شد

برخی به اسم تولید داخلی مردم را به سلطه گرفته اند

آشنایی با نکات حقوقی درباره «غصب» و «غاصب»

تاکید مجدد فرانسه بر حمایت از برجام

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران اعلام کرد اخذ سند مالکیت برای بیش از 274 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران

ادامه معافیت افراد غایب بالای 8 سال به مصلحت کشور نیست

امام جمعه تبریز: فرهنگ شهادت جامعه را از آسیب ها حفظ می کند

عکس| حضور ظریف در حرم امام حسین

انعکاس مهمترین رویدادهای خبری در بخش عصرگاهی رادیو

ضرورت کشت گلخانه ای در حاشیه دریاچه اورمیه

ارسال 1172 اثر به بیستمین همایش کتاب سال حوزه

مراسم نکوداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

پیکر «ام الاسرا» در ری تشییع و تدفین شد

مخالف رییس شورای شهر تهران با زیست شبانه در تهران

اقدام پژوهی چگونه توانستم علل مدرسه گریزی حسین را کاهش دهم

شهرام ناظری: جای همدلی و عشق بین ما خالی است

در صورت تأمین منابع در بودجه 98 بالگرد دید در شب می خریم

استخدام نیروی بازاریاب و فروش با حقوق ثابت در نشریه ی کره ای زبان

درخشش همراه اول در نخستین جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبر داد برگزاری هفته سرود و نمایش در مدارس

مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

دانلود آهنگ جدید محسن شهاب بنام چه بارونی زده

دیدار نخست وزیر بنگلادش با سفیر ایران

روایت رهبر انقلاب از پادشاهی ذلت بار محمدرضا پهلوی

واکنش تند فرمانده سپاه به تهدیدات نتانیاهو

بر چه اساس شکار جزیی از طبیعتگردی معرفی می شود؟!

فرمانده هنگ مرزی ماکو و والی ایغدیر ترکیه بر توسعه همکاری ها تاکید کردند

مراسم گرمیداشت شهدای عملیات کربلای 5 و یادواره شهید «علی اصغر محراب» برگزار می شود

امرو ز انجام شد بازدید حداد عادل، دهقان و باهنر از دستاوردهای فضایی کشور

انتقال بخشی از وظایف سازمان خصوصی سازی به وزارت اقتصاد

اسماعیل بخشی با احزاب کمونیستی در خارج از کشور مراوده داشته است/ بخشی شکنجه نشده است

امام جمعه تبریز: فرهنگ شهادت جامعه را از آسیب ها حفظ می کند

پرواز مشهد-کرج-مشهد به فردا موکول شد تغییری در فعالیت های فرودگاه پیام ایجاد نمی شود

تشییع پیکر 3 شهید سقوط هواپیما در بهار و نهاوند

پرواز مشهد-کرج-مشهد به فردا موکول شد/تغییری در فعالیت های فرودگاه پیام ایجاد نمی شود

هم افزایی بسیج و رسانه در نشر ارزشهای انقلابی

استقرار هیأت بازرسی در گمرک کیش

تشییع پیکر پدر شهید علی توانا

انتقال بخشی از وظایف سازمان خصوصی سازی به وزارت اقتصاد

ایجاد رفاه و آسایش مردم با منابع غنی ثروت کشور فاصله دارد

باید تنگ نظری ها و حب و بغض ها را کنار بگذاریم

از طرح مطالب تفرقه انگیز در فاطمیه(س) پرهیز کنید

اولین همایش رسانه های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی برگزار می شود

مخالف رییس شورای شهر تهران با زیست شبانه در تهران

بازدید حدادعادل و باهنر از دستاوردهای فضایی کشور

مصباحی مقدم: سن امید به زندگی بعد از انقلاب جهشی 25ساله داشت

برنامه های اخلاقی و تربیتی در مدارس علمیه هدفمند باشد

واکنش فخاری به حذف چهره زنان از دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر

استفاده از فضای فرهنگی برای اشاعه انقلاب

بازدید ظریف از طرح توسعه حرم امام حسین(ع)

"در عربستان با زنان مانند برده رفتار می شود"

فلاحت پیشه:درباره CFT و پالرمو نه منع حاکمیتی داریم نه دوپهلوگویی

استخدام کارمند اداری خانم مسلط به زبان عربی در اصفهان

ترکیب اصلی عراق مقابل شاگردان کی روش/ رسن غایب بزرگ+عکس

ملی که باعث حسادت شیطان می شود

ماجرای تغییر نام عملیات بیت المقدس1 به بیت المقدس2

تراژدی کار خدا و اشک شیطان

تراژدی کار خدا و اشک شیطان