مطالب مرتبط:
سومین کنفرانس امنیتی تهران با عنوان «امنیت منطقه ای در غرب آسیا» برگزار می شود
سومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت برگزار می شود
اولین کنفرانس ملی رویدادهای نوین در مهندسی برق، کامپیوتر و فناوری ارتباطات در اصفهان برگزار می شود
سومین کنفرانس «اقتصاد، مدیریت و حسابداری» در دانشگاه شهید چمران برگزار می شود
با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد؛ نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت دانش با رویکرد توسعه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 19 دی 1397 ساعت 16:052019-01-09اقتصادي

سومین کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ برگزار می شود


سومین کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ 25 و 26 دی ماه امسال، در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می شود و در این دوره برای نخستین بار جوایز تعالی بازاریابی و برندینگ نیز به بنگاه های اقتصادی برگزیده اهدا خواهد شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس بازار ایسنا، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران امسال نیز -برای سومین سال متوالی- میزبان یک رویداد مهم در حوزه بازاریابی و برندینگ است.

مسعود کیماسی دبیر علمی سومین کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ در تشریح اهداف و برنامه های این رویداد اظهار داشت: امسال سومین سال کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندیگ برگزار می شود.

ما در سال های گذشته کنفرانس اول و دوم را با موفقیت برگزار کردیم.

محورهای کنفرانس اول -که طی یک روز برگزار شد- بیشتر بر تبلیغات متمرکز بود و برنامه های متعددی را در حوزه تبلیغات پیگیری کردیم.

کار قابل توجهی که در کنفرانس اول انجام شد تقدیر از چهره های برجسته ای بود که در حوزه تبلیغات کشور کار کرده بودند.

موفقیت دوره اول باعث شد کنفرانس دوم را مفصل تر برگزار کنیم و دوره دوم کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ با هدف ارتقا این مفاهیم در حوزه های اقتصادی مختلف در دو روز برگزار شد.

امسال و در سومین دوره، به جای واژه تبلیغات، ما مفهوم ارتباطات بازاریابی را به کار بردیم، چرا که اعتقاد داریم تبلیغات یکی از زیرمجموعه های ارتباطات بازاریابی است و علاوه بر تبلیغات ابزارهای دیگری از جمله روش ها و ابزارهای روابط عمومی همچون راه اندازی کمپین ها و برگزاری رویدادها و همایش ها نیز در اختیار سازمان ها قرار دارد که از طریق آنها می توانند با مخاطبان خود اعم از مشتریان، سهامداران، جامعه، دولت و دیگر ذینفعانی که دارند ارتباط برقرار کنند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از موضوعات اساسی که در ارتباطات بازاریابی دنبال می کنیم، توسعه برند سازمان ها به عنوان سرمایه ناملموس آنها است، افزود: به همین منظور کنفرانس سوم را با محوریت بازاریابی و برندینگ در 25 و 26 دی ماه 1397 برگزار خواهیم کرد.

خوشبختانه امسال کارشناسان و سخنرانان کنفرانس از سه طیف اساتید دانشگاه، مدیران آژانس های تبلیغات کشور و سفارش دهندگان آگهی هستند.

این سه گروه در کنار هم به ارائه سخنرانی در حوزه های مختلف ارتباطات بازاریابی می پردازند.

کیماسی با اشاره به موضوعات جدیدی که در حوزه ارتباطات بازاریابی در این کنفرانس بررسی می شود، افزود: جدای از رسانه ها و شبکه های اجتماعی و نقش آنها در بازاریابی و برندینگ که طی چند سال اخیر همواره جزو موضوعات مطروح در این حوزه بوده اند، موضوع خاص و به روزی که امسال دنبال می کنیم، بحث بلاک چین و اثرات آن در ارتباطات بازاریابی و ایجاد اعتماد در مخاطب است.

بعلاوه کارگاه های آموزشی متعددی در جریان کنفرانس برگزار می شود که آژانس های تبلیغاتی و صاحبان آگهی در آنها حضور پیدا می کنند و تجربیان خود را با مخاطبان در میان می گذارند.

اهداف و فرآیندهای نخستین جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ دبیر علمی سومین کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ در ادامه با بیان این که موضوع بعدی که در کنفرانس امسال دنبال می کنیم جایزه ای تحت عنوان جایزه ملی تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ است، اظهار کرد: ما وقتی صحبت از ارتباطات بازاریابی و برندینگ می کنیم در این حوزه چندین گروه و بازیگر وجود دارند که نقش کلیدی ایفا می کنند که مهم ترین آنها صاحبان آگهی هستند.

وی تصریح کرد: در کشور ما جوایزی وجود دارد که بیشتر آژانس های تبلیغاتی را هدف قرار می دهد اما به نقطه آغاز فعالیت که سفارش دهنده آگهی است، توجه چندانی نمی شود، در حالی که اگر سرچشمه فعالیت های ارتباطات بازاریابی و برندینگ به صورت مناسبی سازماندهی نشود، طبیعتا جریانی هم که در ادامه پیگیری می شود، جریان مناسبی نخواهد بود.

به بیان دیگر وقتی من بعنوان صاحب آگهی نتوانم استراتژی های خوبی تدوین کنم، مخاطبم و محصولم را درک نکنم، طبیعتا زمانی که دارم آژانس را معرفی می کنم، موفق نخواهم بود و براساس داده های ناقص من طبعا تبلیغ موفقی هم ساخته نمی شود.

کیماسی افزود: همه مسئله ای که ما در این جایزه دنبال می کنیم این است که آیا فعالیت های ارتباطات بازاریابی در یک سازمان، نظام مند و ساختاریافته هست یا خیر و این فعالیت ها بیشتر وابسته به افراد است یا تحت برنامه های قابل بررسی انجام می شود.

در واقع ما در این جایزه به دنبال این هستیم که بررسی کنیم آیا فعالیت های ارتباطات بازاریابی سازمان به استراتژی های سازمان وصل شده یا خیر؟ و آیا این فرآیند به ایجاد برنامه های ترفیعی کمک لازم را کرده است یا خیر.

دبیر علمی سومین کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ ادامه داد: بحث بعدی در این مدل این است که خود این برنامه های ترفیعی تا چه اندازه نظام مند و ساختاریافته جلو می رود.

در نتیجه این سوال را مطرح می کنیم که این برنامه های ترفیعی مبتنی بر یک سری اهداف ارتباطاتی مشخص است خیر.

به این معنی که آیا بودجه بندی مشخصی برای کمپین های مختلف و برای کل فعالیت های ارتباطات بازاریابی وجود دارد یا خیر.

وی با اشاره به مرحله بعد فرآیند جایزه تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ گفت: در مرحله بعد این فرآیند به این بحث می پردازیم که آیا مخاطب شناسایی شده، آیا پیام متناسب با این مخاطب توسعه پیدا کرده یا خیر، آیا پیام متناسب با این مخاطب توسعه پیدا کرده و آیا رسانه مناسب برای این مخاطب شناسایی و برنامه ریزی شده است یا خیر.

کیماسی در توضیح مرحله دیگر این جایزه افزود: بحث بعدی ما این است که این برنامه ها که نوشته شده آیا به خوبی اجرا شده یا خیر و در نهایت اگر برنامه ها به خوبی تدوین شده و به خوبی به اجرا درآمده طبیعتا انتظار داریم سازمان به اهدافش دست پیدا کند.

در نتیجه در آخرین گام بررسی می کنیم که بازخورد چه بوده است و آیا سازمان اثر بخشی تبلیغاتی و فعالیت ارتباطی را بررسی می کند و از این تجربه به عنوان یک حلقه یادگیری استفاده می کند که کمپین بعدی را با کیفیت بالاتری انجام دهد یا خیر.

وی با بیان این که امسال در نخستین دوره شش برند در این جایزه شرکت کردند، اظهار کرد: در روز دوم کنفرانس- 26 دی ماه- که روزاختتامیه این کنفراس است برگزیدگان جایزه را معرفی کرده و سطح بلوغ فرایندیشان را براساس مدلی که توسعه دادیم ارائه می کنیم.

کیماسی در تشریح برنامه های این رویداد برای بازیگر دوم حوزه ارتباطات بازاریابی و برندینگ یعنی آژانس های تبلیغاتی یادآور شد: تیمی از موسسه همشهری هر سه ماه یک بار براساس معیارهای مشخص، تبلیغات چاپی که در روزنامه ها منتشر شده را در فصول مختلف سال گردآوری و سه تبلیغ برتر را انتخاب می کردند.

افراد مختلفی در این تیم حضور داشتند که از جمله می توان به بزرگانی همچون آقای حقیقی، امرالله فرهادی، جناب کاتوزیان و دکتر شکرخواه اشاره کرد که تاکنون پنج دوره برگزیدگان تبلیغات چاپ شده در روزنامه ها توسط این تیم معرفی شده است.

ما در روز اختتامیه کنفرانس از افرادی که در این فرآیند طی بازه چند ساله آگهی آنها به عنوان آگهی برتر انتخاب شده تقدیر می کنیم تا فعالیت های ارزشمندی که توسط تیم های تولید محتوا و افراد خلاق در آژانس های تبلیغاتی انجام می شود، توسط دانشگاه نیز صحه گذاشته شود.

وی با بیان اینکه ریاست این کنفرانس را علی اکبر فرهنگی چهره ماندگار کشور و استاد برجسته حوزه ارتباطات به عهده دارند، خاطرنشان کرد: برگزاری این رویداد به همت دانشکده مدیریت دانشگاه تهران میسر شده است.

دکتر علی اکبر فرهنگی، احمد روستا، محمد سلطانی فر، محمود محمدیان، محسن میرزایی، ناصر پاشاپور نیکو، بهنود الله وردی نیک، علی صنایعی، پرویز درگی، شهریار خلیلی، بابک کاظمی، علی اکبر صابریان، نگار سماک نژاد، مصطفی فروغی، بابک بادکوبه، ریحانه بحری نژاد، گرهاد بارکوس، مهدی شامی زنجانی و رحیم اسفیدانی به عنوان سخنران و ارائه کارگاه آموزشی حضور خواهند داشت.

همچنین تیم ارزیابی جایزه تعالی ارتباطات بازاریابی و برندینگ شامل ریحانه بحری نژاد، حامد بختیاری، عسل بسیجی، شهرام جمالی، مهندس سید علیرضا شهیدی، دکتر نغمه شیبانی، دکتر سامان صادق زاده، دکتر نکیسا رضایی، دکتر نرگس صارمی، مهندس گیتی ضیاء آذری، دکتر مصطفی فروغی، دکتر بنفشه سید کباری، سپیده نصیری وظیفه ارزیابی شرکت ها و سازمان ها را در این جایزه بر عهده دارند.

همچنین علاقه مندان برای کسب اطلاعات می توانند به مراجعه فرمایند.

انتهای رپورتاژ خبری
کلید واژه ها: بازاریابی - کنفرانس - ارتباطات - بازار - برگزار - تبلیغات - برند - دانشگاه تهران - دانشگاه - شبکه های اجتماعی - اقتصادی - برنامه - مدیریت - موفقیت - روابط عمومی - تهران - کشور - اهدا - سخنرانی - اجتماعی - سرمایه - مدیران - نخستین - همایش - سرویس - کمپین - توسعه - آژانس - رسانه - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
سایپا دوباره افزایش قیمت داد

واردات 17 تن درزبند پاکت آبمیوه به کشور

2 طرح اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد

بیش از یک میلیون شغل با سیاست های فعلی دولت از بین می رود

عملیات اجرایی قطعه 10 پروژه راه آهن بوشهر - شیراز آغاز شد

خودروی مرموز IMs نیسان (+عکس)

برف بازی جلوی دوربین

ممکن است بازی Alien: Blackout برای کنسول ها هم عرضه شود

2 طرح اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد

60 درصد واحدهای شهرک های صنعتی زیرپوشش تصفیه خانه فاضلاب مرکزی

2 طرح اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد

افتتاح بزرگراه دیلم به گناوه با حضور وزیر راه

برنامه چین برای واردات هزار میلیارد دلاری از آمریکا

کنایه رییس کل بانک مرکزی به مسوولان

جزییات افزایش حقوق در سال آینده

تصادف خودرو با هواپیما در فرودگاه مهرآباد +عکس

چابهار نقطه تلاقی دو سند توسعه راهبردی ایران است

اشتغال پایدار در گرو مهارت آموزی

خرید توافقی 820 تن وش پنبه در خراسان جنوبی

حذف صفر از واحد پول ملی؛ نمونه های اتفاق افتاده و نتایج آن ها [قسمت دوم]

ابلاغ رشد 25 درصدی هزینه انشعاب برق از سوی وزارت نیرو

چابهار بهترین نقطه راهبردی ایران برای سرمایه گذاری است

1میلیارد ریال به واحدهای فناوری استان تسهیلات پرداخت می شود

چابهار بهترین نقطه راهبردی ایران برای سرمایه گذاری است

چابهار بهترین نقطه راهبردی ایران برای سرمایه گذاری است

آغاز پیش فروش بلیت های فیلم فجر

خبر 20، جمعه 28 دی 97

الکترونیکی شدن فرایندها کارآمدترین راه مبارزه با فساد و فرار مالیاتی

1میلیارد ریال به واحدهای فناوری استان تسهیلات پرداخت می شود

فراخوان راهپیمایی شنبه سیاه

تدوین نقشه راه عرضه محصولات نفتی در بورس دستور کار قوای سه گانه

فصلی جدید در صادرات گاز ایران/ اروپایی ها به ما اعتماد کردند

وضعیت قیمت سکه و طلا در هفته ای که گذشت

جزییات تولید بنزین در ایران طی 40 سال

ادامه افزایش بهای نفت در بازار جهانی

سقوط قیمت طلا در بازار جهانی

منطقی است حمایت از بخش خصوصی مادام العمر باشد؟

3 سناریوی مجلس برای قیمت بنزین

معافیت مالیاتی صادرکنندگان مشروط شد

52 میلیارد ریال به طرح های بیش از60 درصد پیشرفت اختصاص یافت

تدوین نقشه راه عرضه محصولات نفتی در بورس دستور کار قوای سه گانه

52 میلیارد ریال به طرح های بیش از60 درصد پیشرفت اختصاص یافت

میانگین نرخ یورو در نیما 10 هزار و 107 تومان شد

52 میلیارد ریال به طرح های بیش از60 درصد پیشرفت اختصاص یافت

الکترونیکی شدن فرایندها کارآمدترین راه مبارزه بافساد وفرارمالیاتی

ناآرامی در زیمبابوه

رییس کل بانک مرکزی: جنگ اقتصادی علیه مردم ایران کمتر از یک جنگ نظامی نیست

فردا؛ واریز بسته حمایتی 200 هزار تومانی بیمه شدگان تأمین اجتماعی

افتتاح ایستگاه برق بیضا تا پایان سال

راه ها و اموال عشایر اندیکا 90میلیارد ریال خسارت دیدند

گزارش / خسارت وارده به تاسیسات زیربنایی لرستان طی بارندگی های اخیر

نیت بیش از 99 درصد گردشگران در مشهد زیارت است

قیمت تیبا و ساینا توسط سایپا از سه تا شش میلیون تومان افزایش یافت + جدول

تهیه پارکینگ برای واحدهای مسکونی مازاد تراکم امری ضروری است

هزینه ساخت مسکن به 2.5 تا 4 میلیون تومان رسید

فارس من| توسعه گردشگری می تواند زمینه ساز توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان شود

کنایه رییس کل بانک مرکزی به مسوولان

گزارش تفکیکی باغات شهریار به دادگستری ارسال می شود

پیگیری سوژه مردم: توسعه استان خوزستان و سیستان و بلوچستان فارس من| توسعه گردشگری می تواند زمینه ساز توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان شود

راه ها و اموال عشایر اندیکا 90میلیارد ریال خسارت دیدند

برق روستاهای آبیک وصل شد

همتی: مردم جولان رانت جویان و رانت سازان را نمی پذیرند

اقدام پژوهی چگونه توانستم فرهنگ مصرف شیر را در دانش آموزان و خانواده ها افزایش دهم ؟

ابراز تمایل ترکیه برای افزایش مبادلات تجاری با ایران

اعتراف نوبخت و تحلیل رویترز از کاهش درآمد ارزی ایران

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی مطرح کرد / رتبه بندی فرهنگیان در انتظار تصویب قانون

برق روستاهای آبیک وصل شد

10 حیوان خطرناک و وحشی کشور کانادا که روبه رو شدن با آنها مساوی است با مرگ

سه پیشنهاد مجلس برای قیمت بنزین در سال 98

قیمت گوشی موتو G7 پلی لو رفت!

همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار آغاز شد

همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار آغاز بکار کرد

کنایه رییس کل بانک مرکزی به مسوولان

در مشهد هر گردشگر، یک زائر و هر زائر یک گردشگر است

از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد: سامانه صدور حواله الکترونیک جایگزین صدور چک

راه اندازی سامانه صدور حواله الکترونیک

همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار آغاز بکار کرد

همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار آغاز بکار کرد

سامانه صدور حواله الکترونیک جایگزین صدور چک

سد دز در آستانه سرریز شدن

78 میلیارد ریال غرامت به باغداران خراسان رضوی پرداخت شد

افزایش 25 درصد جرایم در متروی لندن

بیمه شخص ثالث راننده محور می شود

راه حل وزیر اقتصاد برای مبارزه با فرار مالیاتی

بازارچه های مهاباد میزبان میهمانان دور و نزدیک

آژانس بین المللی انرژی: برقراری توازن میان عرضه و تقاضا برای نفت، زمانبر خواهد بود

تعیین 25درصد سهم لامرد و مهر از عوارض آلایندگی پارس جنوبی

78 میلیارد ریال غرامت به باغداران خراسان رضوی پرداخت شد

همتی: مردم جولان رانت جویان و رانت سازان را نمی پذیرند

سکه و طلا در روزهای پایانی سال گران می شود؟

سکه و طلا در روزهای پایانی سال گران می شود؟

بیش از 800 واحد صنفی در بهارستان پروانه کسب خود را باطل کرده اند

کمیته ویژه تعیین تکلیف نرخ «ارز» و «حامل های انرژی» تشکیل شد

پولدارها پول خود را کجا و چگونه خرج می کنند؟

یوروی نیمایی 10 هزار تومان را رد کرد

همتی: مردم جولان رانت جویان و رانت سازان را نمی پذیرند

78 میلیارد ریال غرامت به باغداران خراسان رضوی پرداخت شد

عکس های برگزیده هفته

عواملی که بیکاری را سرعت و وسعت می بخشد

37 درصد مساحت خراسان رضوی سیل خیز بحرانی و فوق بحرانی است

سومین کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ برگزار می شود

سومین کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ برگزار می شود