مطالب مرتبط:
در جلسه شورای ترافیک استان تهران مطرح شد رفع مشکل مسافران جنوب تهران در پایانه جوانمرد قصاب
مشکل قطعی اینترنت در جنوب شرق تهران رفع شد
عضو شورای شهر تهران: حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا وظیفه ذاتی شهرداری تهران است
گسترش محدوده طرح ترافیک برای معابر شمال تهران مشکل سازاست
توسعه مترو تنها راهکار رفع ترافیک تهران است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 25 آذر 1397 ساعت 18:162018-12-16اقتصادي

5 پیشنهاد برای رفع مشکل ترافیک تهران


- تعادل راهکار های کوتاه، میان و بلندمدت گشایش گره های ترافیکی را بررسی می کند معضل ترافیک تهران موضوع جدیدی نیست و سال هاست که مسوولان و کارشناسان مختلف درباره آن صحبت می کنند و راهکار ارائه می دهند.

راهکارهایی که یا اجرا نمی شوند یا در صورت اجرا تاکنون نقش چندانی در کاهش ترافیک شهر نداشته اند.

" گروه راه و شهرسازی آزاده کاری معضل ترافیک تهران موضوع جدیدی نیست و سال هاست که مسوولان و کارشناسان مختلف درباره آن صحبت می کنند و راهکار ارائه می دهند.

راهکارهایی که یا اجرا نمی شوند یا در صورت اجرا تاکنون نقش چندانی در کاهش ترافیک شهر نداشته اند.

با وجود اینکه انتظار می رود در فصل تابستان به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها حجم ترافیک کاهش یابد اما عملا در ماه های گذشته شاهد بودیم که خیابان ها و بزرگراه های تهران ترافیک سنگینی را تجربه کردند ترافیک سنگینی که گاه واکنش رییس پلیس راهور و حتی اعضای شورا را به همراه داشت.

هم اکنون پیک ترافیک در خیابان های تهران طبق اعلام معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری در فاصله زمانی 17 تا 19:30 شکل می گیرد، اما در بخشی از خیابان های پایتخت حجم سنگین ترافیک تا ساعت 22 نیز ادامه دارد که گفته می شود علت این وضعیت ناشی از افزایش سفرهای تفریحی با هدف گردش و خرید در ساعت های غیراداری در شهر تهران است.

درباره افزایش حجم ترافیک، تغییر پیک ترافیک و همچنین طولانی شدن زمان پیک، پلیس نظر دیگری دارد و معتقد است، نقطه اوج ترافیک شبانگاهی در تهران از ساعت 18:30 شروع می شود و در معابر اصلی حداقل تا ساعت 21 ادامه پیدا می کند.

برخی مسوولان رشد سفرهای تفریحی و افزایش تعداد خودروها در شهر تهران را در تشدید حجم تردد شبانه خودرو در معابر اصلی پایتخت مطرح می کنند.

به گفته این عده در کلان شهر تهران هر سال نسبت به سال قبل، بار ترافیک به اندازه افزایش حداقل 150 هزار خودرو جدید به شهر، سنگین تر می شود که اثر مستقیم آن بر پیک ترافیک کاملا محسوس و قابل مشاهده خواهد بود.

شبکه راه های شهری باید برای دسترسی های کوتاه، پیاده روها و دسترسی بلند سواره روها و بر اساس اصول مهندسی ترافیک و با لحاظ عرض و ظرفیت راه، سرعت مجاز خودروها طراحی شوند و با استفاده از سیستم های هوشمند و سایر ابزارهای مدیریت ترافیک نیز حرکت روان و ایمن انواع وسایل نقلیه و پیاده روها را تحت کنترل مستمر قرار داد.

همچنین در شبکه راه های شهری باید فضاهای معین برای حرکت پیاده در پیوند با سفرهای سواره پیش بینی شود.

جانمایی درست و احداث ایستگاه های تاکسی و محل توقف سایر وسایل نقلیه عمومی برای سوار و پیاده کردن ایمن مسافران به نحوی که موجب ایجاد ترافیک و اختلال در حرکت روان وسایل نقلیه نشود، باید مورد توجه قرار گیرد.

چنانچه در شهر تهران شاهد هستیم کمتر به این موضوع ها توجه شده و به گفته پویا علاء الدینی دانشیار برنامه ریزی شهری، تهران پیاده رو ندارد.

در واقع یکی از انتقاداتی که بر عملکرد 12 ساله قالیباف در شهرداری تهران وارد می کنند، این است که وی رویکرد اتوبان محور و ماشین محور داشته و کمتر به المان ها و عناصر انسانی توجه کرده است.

این در حالی است که امروزه در شهرهای بزرگ دنیا ساخت و توسعه بزرگراه ها و اتوبان ها متوقف شده و جای آن را توسعه حمل و نقل عمومی به خصوص مترو گرفته است.

افزایش حجم ترافیک بیش از ظرفیت راه ترافیک شهر تهران دلایل گوناگونی دارد.

شهروندان تهرانی در سال های اخیر با رشد و افزایش مستمر شاخصه های معیوب بودن و ناکارآمدی سیستم مدیریت کنترل ترافیک در شبکه راه های شهری و راه های شریانی و خیابان های محلی مواجه هستند.

گره های ترافیکی به ویژه در راه های شریانی، تقاطع های اصلی و تونل ها وجود دارد و در اغلب موارد به دلیل اینکه حجم ترافیک از ظرفیت راه مورد نظر بیشتر است، راه بندان های طولانی ایجاد می شود و در زمان تعمیر و نگهداری زیرساخت های حمل و نقل در شبکه راه ها نیز به دلیل کاهش عرض راه ها و سایر محدودیت ها، راه بندان های طولانی ایجاد می شود.

همچنین گاه شاهد هستیم که خرابی چراغ راهنمایی و رانندگی یا طولانی بودن مدت چراغ قرمز مانند چراغ قرمز میدان توحید منجر به ایجاد صف طولانی از خودروها شده است.

اینها مواردی است که باید مورد توجه شرکت کنترل ترافیک قرار گیرد.

علاوه بر این اصلاح هندسی معابر نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.

تغییر ساعت ادارات و مدارس یکی از راه هایی که طی سال های گذشته برای کاهش بار ترافیکی در زمان بازگشایی مدارس اجرا می شد، تغییر ساعت آغاز به کار مدارس و ادارات بود که مشکلاتی را برای زنان و مردان کارمندان به وجود آورد.

بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم این طرح در کنترل ترافیک بی تاثیر ارزیابی شد و دولت آن را لغو کرد.

با وجود این، 10 روز پیش، سید مازیار حسینی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از شروع مجدد این طرح در پاییز امسال خبر داد و گفت که پیشنهاد تغییر ساعت کاری برخی ادارات برای کنترل ترافیک آغاز سال تحصیلی جدید، در نخستین جلسه ستاد هماهنگی استقبال از مهر شهر تهران مطرح و مقرر شد بررسی های کارشناسی درباره تاثیر آن انجام شود.

بر این اساس، قرار است با اخذ مجوز شورای ترافیک شهر تهران برای دو هفته اول مهرماه ساعت آغاز به کار برخی از مشاغل تغییر یابد.

به عنوان مثال، ساعت شروع کار ادارات دیرتر از مدارس انتخاب شود تا والدین بعد از رساندن فرزندانشان به مدرسه به محل کار خود بروند.

هر چند به گفته حسینی، این ایده نیاز به بررسی کارشناسی دارد اما سردار حسین مهماندار، رییس پلیس راهور تهران بزرگ در این باره با قاطعیت بیشتری صحبت کرده و معتقد است که استفاده از شیوه هایی نظیر تغییر ساعت کاری برای کنترل ترافیک موقت در بسیاری از شهرهای بزرگ عرف است و پلیس از بهره گیری از این قبیل شیوه ها استقبال می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتعادل قرار است ایده مذکور از سوی مدیریت شهری مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد و فعلا در حد پیشنهاد مطرح شده است.

این طرح امسال در حالی مطرح شده که سال های 89 و 90 نیز با مختصات دیگری مبتنی بر تغییر ساعت کار بانک ها و مدارس توسط دولت نهم اجرا شد.

مجتبی شفیعی، دبیر وقت شورای عالی ترافیک در آن زمان از کاهش 15 درصدی ترافیک به واسطه اجرای طرح مذکور خبر داد.

مدافعان طرح مذکور می گویند، در صورتی که فاصله زمان شروع به کار مدارس و ادارات به نحوی تنظیم شود که والدین پس از رساندن فرزند خود به مدرسه، بلافاصله در محل کار حاضر شوند، این طرح سبب می شود بار ترافیک در بازه زمانی وسیع تری توزیع شود، چرا که کارمندان بدون فرزند، کمی دیرتر از کارمندانی که فرزند دارند، از منزل خارج خواهند شد.

هر چند به گفته معاون شهردار، این مساله باید در شورای ترافیک تهران مورد بررسی قرار گیرد اما وقتی ساعت ادارات به خصوص در کلان شهر تهران تغییر کند، مشکلاتی را برای کارمندان ادارات به وجود می آورد.

اگر مدرسه یک ساعت شروع به کار کند و ادارات هم ساعت دیگری آغاز شود، با توجه به اینکه در اکثر خانواده ها زن و مرد شاغل هستند، برای اینکه فرزند خود را به مدرسه ببرند با مشکل مواجه می شوند و این طرح بدون کار کارشناسی باعث بهم ریختگی نظم خانواده ها می شود.

بنابراین معضلات ترافیکی را باید با راه حل هایی که به نظم خانواده لطمه نمی زند و زندگی مردم را روان تر می کند، برطرف کرد نه با تغییر ساعت ادارات که مردم دچار سردرگمی شوند.

اجرای شتابزده این طرح ها تبعاتی دارد که نمی توان به زودی از کنار آن گذشت و باعث مشکلات برای شهر و خانواده ها می شود.

سجاد خسروی، دکترای برنامه ریزی شهری در گفت وگو با تعادل در ارتباط با دلایل ایجاد ترافیک، راهکار ها و تبعات آن توضیحاتی عنوان کرد.

خسروی ابتدا با بیان اینکه ترافیک به معنای رفت و آمد جانداران، انسان یا وسایل نقلیه در مسیرهای پیش بینی شده و نیز معنای عبور اطلاعات است، اظهار کرد: واژه ترافیک از ریشه ایتالیایی traffic گرفته شده است که به معنای تجارت و معامله است.

امروزه در برخی ترکیب های انگلیسی مانند قاچاق انسان و قاچاق اسلحه از واژه ترافیک استفاده می شود.

در ایران و در زبان فارسی به شلوغی ایجاد شده در اثر استفاده عابران پیاده، جانوران، وسایل نقلیه و غیره ترافیک یا راهبندان گفته می شود.

همچنین واژه ترافیک برای عبور اطلاعات و دیتاهای مخابراتی نیز کاربرد دارد اما امروزه از این واژه بیشتر برای ازدحام وسائل نقلیه استفاده می شود که با گسترش شهرنشینی و پرجمعیت شدن شهرها مشکلات فراوانی را با خود به همراه داشته است.

خسروی با بیان اینکه می توان گفت یکی از بزرگ ترین و اصلی ترین مشکلات شهرهای امروزه وجود ترافیک است، تصریح کرد: با توجه به آثار معضل ترافیک شهری بر ابعاد مختلف زندگی شهروندان، حمل و نقل به عنوان نبض حیات شهرها، تعیین راهبرد و سیاست گذاری برای کنترل و کاهش ترافیک اهمیت فراوانی دارد.

ترافیک یکی از چالش هایی است که هر فرد در شهرهای با جمعیت زیاد آن را تجربه می کند.

در کشور ما خودرو بیش از آنکه به منزله یک وسیله حمل و نقل در نظر گرفته شود، وسیله یی برای نمایش پایگاه اقتصادی و استقلال و حفظ حریم خصوصی محسوب شده و برای نسل جوان دارای جذابیت است.

در حالی که این نگرش نسبت به خودرو سال ها پیش در کشورهای اروپایی رایج بوده و هم اکنون از قدرت اجتماعی آن کاسته شده است.

استفاده از تجربه شهرهای بزرگ اروپایی وی با تاکید بر اینکه استفاده بیش از اندازه از خودروهای تک سرنشین و عدم استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی که مصداق ضعف پایگاه اقتصادی و فرهنگی شمرده می شود، باعث ترافیک شدید خصوصاً در شهرهای بزرگ ایران و کلان شهر تهران شده و شاهد رشد تصاعدی ترافیک در خیابان های شهر هستیم، عنوان کرد: تجربه شهرهای بزرگ اروپایی می تواند در بهبود معضل ترافیک برای شهرهای ما مفید باشد.

شهرداری های شهرهای بزرگ اروپایی با همکاری دولت توانسته اند از ابزارهای قانونی تحت اختیار خود به نفع بهبود کیفیت هوای شهر استفاده کرده و طرح هایی برای کاهش ازدحام ترافیک خودروهای شخصی و در نتیجه تصفیه هوای آلوده شهرها اجرا کنند.

از جمله این طرح ها می توان به تنظیم مالیات و عوارض برای دارندگان خودروهای شخصی، ممانعت از تردد خودروهای با آلایندگی زیاد در مناطق پر ترافیک، اخذ عوارض از خودروهای شخصی که در مناطق شلوغ شهر تردد می کنند، مدیریت سخت گیرانه پارک های حاشیه یی و اجرای مقطعی طرح زوج و فرد در این شهرها اشاره کرد که کمک کرده این شهرها دارای ترافیک سبکی با انبوه خودروها باشند.

مدیریت فضاهای پارک خودرو این کارشناس شهری یکی از راهکارهایی که می تواند در بهبود ترافیک در کلان شهرهای ما موثر باشد را مدیریت فضای پارک حاشیه یی دانست و گفت: قانونمند کردن یا محدود کردن تعداد فضاهای پارک در دسترس یکی از راهکارهای بهینه کاهش استفاده از خودروهای شخصی و تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی است.

شهرهایی مانند پاریس وکپنهاگ سیستم فضاهای پارک خود را مدرن کرده اند.

در این سیستم، تعداد فضاهای عمومی و مجاز پارک حاشیه یی خودرو بطور قابل توجهی از طریق توقف سرمایه گذاری شهرداری ها در این حوزه کاهش داشته و بر فضاهای پارک رایگان تعرفه وضع شده یا تعرفه های قبلی پارکینگ های موجود افزایش یافته است.

این اقدامات باعث کاهش حجم تردد خودروها در معابر درون شهری شده است.

در کپنهاگ، با کاهش فضاهای پارک در معابر شهری، پارکینگ های عمومی جدید زیرزمینی برای شهروندان نیز ایجاد شده است تا آنها را برای بخشی از سفرهای روزانه درون شهری به استفاده از مترو تشویق کند.

در نتیجه این سیاست ها، امروزه در پایتخت دانمارک معابر شهری کم ازدحام تر از گذشته هستند.

شرط شماره گذاری خودروهای جدید به گفته وی، تهران دیگر ظرفیت پذیرش خودروهای جدید را ندارد و همین تعداد نیز بیشتر از ظرفیت خیابان های تهران است.

پیشنهاد می شود شماره گذاری خودروهای جدید در تهران ممنوع و شماره گذاری هر خودروی جدید تنها مشروط به از رده خارج کردن یک خودروی فرسوده شود.

با این کار هم از ورود خودروهای جدید به جریان ترافیک تهران جلوگیری می شود و هم خودروهای فرسوده از رده خارج می شوند که این کار به کاهش آلودگی هوا نیز می انجامد.

این طرح در بلندمدت قابل بازنگری است و تنها برای مدت محدود و دستیابی به زیرساخت های مناسب حمل و نقل شهری اجرا خواهد شد.

وی درباره طرح زوج و فرد خودروها نیز اظهار کرد: این طرح به عنوان یک طرح پیوسته نمی تواند کارآیی لازم را داشته باشد.

اجرای پیوسته این طرح باعث می شود، حالت طبیعی رفت و آمد خودروها برای همیشه غیر ممکن شود و شرایط همواره در اضطرار باقی بماند.

همچنین این موضوع باعث ایجاد انگیزه در افراد ثروتمند برای خرید خودروی دوم می شود وحتی ممکن است موجب تشویق برخی افراد برای دستکاری در پلاک خودرو یا تخلف های مشابه شود.

این کارشناس ادامه داد: این طرح می تواند برای برخی از روزهای سال که وارونگی هوا در فصل های سرد سال و همچنین زمان های خاص مانند هفته اول مهرماه که همزمان با بازگشایی مدارس است، به عنوان یک طرح موقت اجرا شود.

اجرای طرح جامع حمل و نقل شهری یکی دیگر از راه های کنترل ترافیک اجرای طرح جامع حمل و نقل شهری و همچنین طرح ساماندهی حمل و نقل ترافیک شهری است که جهت برنامه ریزی برای حمل و نقل در شهر مصوب شده اند و در محدوده زمانی و مکانی خاص برای ساماندهی و طراحی سیستم حمل و نقل شهری کاربرد دارند.

به گفته وی، نخستین بار شرکت فرانسوی سوفرتو در سال 1354، برنامه ریزی حمل و نقل شهری را برای تهران تهیه کرد.

در سال 1370 به دنبال اقدام وزارت کشور برای تدوین و تصویب دستورالعملی در این زمینه، این برنامه با عنوان شروع خدمات مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهرهای بزرگ به استانداری ها ابلاغ شد و در سال 1376 نیز از سوی دبیرخانه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، راهنما و دستورالعمل تهیه طرح ساماندهی سیستم حمل و نقل و ترافیک شهری (راه حل های فوری و کوتاه مدت) تهیه شد که به موجب این دستورالعمل، تهیه طرح ساماندهی وضعیت موجود برای کلیه شهرهایی که جمعیت بیش از صدهزار نفر داشتند الزامی محسوب می شد.

همچنین این طرح در شهرهایی با جمعیت بیش از 500 هزار نفر، پیش نیاز و مکمل تهیه طرح جامع حمل و نقل ترافیک به شمار می رفت.

وی افزود: هدف از تهیه طرح ساماندهی سیستم حمل و نقل و ترافیک شهری سامان بخشیدن و بهبود وضعیت فعلی جابه جایی انسان و کالا در شهر و حوزه نفوذ آن به کمک برنامه ریزی و اصلاح مناسب شبکه معابر، روش های حمل، تاسیسات و تسهیلات ترافیک شهری و با استفاده از منابع محدود عنوان شد.

حرکت در مسیر شهر هوشمند این کارشناس شهری با بیان اینکه یکی دیگر از راهکارهای حل معضل ترافیک رفتن به سمت شهر هوشمند و پیاده مداری و توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی است، تصریح کرد: امروزه شهر هوشمند به عنوان راهکار بی بدیل در حل معضلات شهری مورد توجه قرار گرفته است.

شهر هوشمند یعنی مکانی ممتاز برای توسعه پایدار اقتصادی، صنعتی که در آن مسائلی مانند ترافیک، مصرف انرژی، آلودگی، تخریب سرزمین، بهینه سازی زیر ساخت های شهری و بهبود کیفیت زندگی از طریق رویکرد نوآورانه و سیستماتیک، بر اساس ارتباط و تبادل اطلاعات با هدف بهینه سازی و فرآیندهای مدیریت شهری برطرف می شود.

بطور کلی طرح شهر هوشمند به این معناست که تمام خدمات مورد نیاز ساکنان از طریق شبکه های اطلاع رسانی تامین شود به این ترتیب دیگری نیازی به حرکت فیزیکی شهروندان برای دسترسی به خدمات دولتی و نهادهای خصوصی نیست.

به عبارت دیگر، ادارات دیجیتالی جایگزین ادارات فیزیکی می شوند و از تردد خودروها کاسته خواهد شد.

به گفته خسروی، در سال های اخیر، رویکرد توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی به عنوان یکی از تکامل یافته ترین دیدگاه های توسعه شهری که بر ارتباط متقابل حمل و نقل عمومی و توسعه شهری تاکید دارد مطرح شده است.

این رویکرد از ویژگی هایی چون ارتقای کیفیت طراحی محله ای، افزایش کاربری های مختلط، گسترش تعاملات اجتماعی، کاهش استفاده از اتومبیل و گسترش گزینه های جابه جایی سازگار با حمل و نقل عمومی مانند دوچرخه سواری و پیاده روی، برخوردار است.

با گذشت یک نسل از تجربه به کارگیری رویکرد مذکور در تدوین الگوی توسعه شهری برای کشورهای پیشرو، بسیاری از موانع و چالش های سد راه اجرا و اثربخشی آن آشکار شده است که خود متضمن بهره گیری کامل از پتانسیل های این نوع از توسعه است.


کلید واژه ها: ترافیک - تهران - ترافیک تهران - راهکار - شهر تهران - افزایش - پیاده - خودرو - خیابان - ساعت - خیابان های تهران - رییس پلیس راهور - کاهش - تفریحی - جدید - پایتخت - تعطیلی مدارس - وسایل - پلیس راهور - معضل - صورت - پلیس - شبکه - حمل ونقل - پیش بینی - تابستان - شهرداری - دانشگاه - شهرسازی - پیشنهاد

آخرین اخبار سرویس:
بیماران مبتلا به سرطان استخوان ناتوان در خرید پروتز

سن استخدام افزایش می یابد؟

محدودیت، رانت می سازد و رانت، رانت خوار

حل مشکل مسکن فقط ساخت آن نیست

حساب سرانگشتی از درآمد طرح پولی کردن تونل ها؛ ماهی 18میلیارد تومان

سرنوشت خصوصی سوزی 5 غول صنعت ایران

خداروشکر ما تو خونه معتاد نداریم!

کدام آزادراه ها تا پایان امسال عوارض الکترونیکی می گیرند؟

موافقت دولت با اصلاحات مصوبه ترخیص خودرو

جدیدترین گام سپاه برای رفع محرومیت های سیستان و بلوچستان

پتروشیمی جم میزبان سومین اجلاس مدیران روابط عمومی صنعت پتروشیمی کشور

ایرانی ها بیشتر از کشورهای پیشرفته مالیات بر مصرف می پردازند

بررسی سهم استان های ایران از برف و باران +اینفوگرافی

آیا کاهش قیمت نفت نگران کننده است؟

چالش های بازگشت ارز حاصل از صادرات

احتمال افزایش قیمت طلا درپی وتوی بریگزیت

روند توسعه شبکه حمل و نقل در ایران

دستگیری تعدادی از اخلاگران نظام اقتصادی در مازندران/اخذ 22 میلیون دلار در تبانی با بانک ها و پرداخت رشوه

اختیارات سازمان خصوصی سازی محدود شد

خط و نشان وزیر برای خودروسازان

آمریکا در سال 2020 صادرکننده خالص نفت خام می شود

تعامل دولت و بخش خصوصی، برگشت ارز حاصل از صادرات را تسهیل می کند

آقای رییس متاهل مهناز را وقتی کسی نبود به شرکت کشاند/حرفش نفسم را بند آورد !

ترویج الگوی های موفق به بخش خصوصی

یارانه دی ماه واریز و قابل برداشت شد

رشد 13 درصدی بودجه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در لایحه بودجه سال آینده

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران

توسعه آزمایش مبتنی بر DNA ارزان قیمت برای پیشبینی طول عمر

آخرین قیمت انواع غلات + جدول

قیمت پوشک بچه در بازار + جدول

آخرین قیمت انواع مکمل غذایی کودک + جدول

قیمت انواع میوه در بازار

قیمت انواع دهان شویه در بازار + جدول

سردار اشتری: متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

فولکس واگن پاسات 2020 در نمایشگاه خودروی دیترویت معرفی شد

سه کتابخانه روستایی در نهبندان ساخته شد

رکوردشکنی فولکس واگن در سالی که گذشت + جدول

ایران در بدبینانه ترین حالت چقدر نفت صادر می کند؟

بی قانونی با خامه کیک پزی

متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

واریز بسته حمایتی افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی از شنبه

ورود دادستان اصفهان به نحوه نظارت و کنترل قیمت ها در بازار

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

ایران در بدبینانه ترین حالت چقدر نفت صادر می کند؟

با هدف مدیریت صحیح بازار انجام شد ورود دادستان اصفهان به نحوه نظارت و کنترل قیمت ها در بازار

سه کتابخانه روستایی در نهبندان ساخته شد

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

آخرین نرخ ها از بازار ارز، طلا و سکه

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

رویدادهای خبری در قاب دوربین

قهرمانی یوونتوس در سوپر جام با گلزنی رونالدو

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/10/26

نگاهی به بلندترین و شگفت انگیزترین آسمان خراش ها

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

چالش های بازگشت ارز حاصل از صادرات

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

افزایش بی سابقه واردات نفت هند از آمریکا

دادستان ساری خبر داد کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

در کمتر از 9 دقیقه 100 هزار گوشی شرکت چینی به فروش رفت

کاهش خطرات سرمایه گذاری با قانونی شدن ارزهای دیجیتال

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

آمار بیکاران در ترکیه افزایش یافته است

پیش بینی کاهش 2 میلیون بشکه ای مصرف روزانه نفت عربستان تا 2030

توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق تولید داخل را تعطیل می کند

بسته الحاقی بازی Celeste بزودی منتشر می شود

مهار یکه تازی تورم در کرمانشاه

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

ایران صدور روادید برای لهستانی ها را متوقف کرد

انتشار جدول قیمت جدید برخی محصولات سایپا

متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

آمار واقعی بیکاری چقدر است؟

پیش بینی کاهش 2 میلیون بشکه ای مصرف روزانه نفت عربستان تا 2030

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

سرقت 2.5 میلیون دلار اتریوم در هک صرافی کریپتوپیا !

مهار تورم در کرمانشاه

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

آغاز تولید داخلی دو کاتالیست با صرفه جویی سالانه 50 میلیون یورویی

افت قیمت نفت به 35 دلار در صورت بروز رکود در اقتصاد جهان

چند درصد درآمد خانواده ها صرف اجاره می شود؟

دزدی نفت در مکزیک به تجهیزات حفاری هم رسید

خداحافظی پدرام سلطانی از اتاق بازرگانی

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران: خطرناکترین بخش تحریم ایجاد خطر برای اشتغال است

زندان های یزد در حرفه آموزی مددجویان، برتر کشور است

ارتباطات و تکنولوژی در تبیین مسائل اجتماعی دیده نمی شود

آخرین قیمت ها از بازار صیفی

صادرات و قاچاق خاک سرخ جزیره هرمز حقیقت ندارد

150 میلیاردریال برای تعریض مسیر چمستان به آمل اختصاص یافت

نخستین آسمان نمای خراسان جنوبی فعال شد

صادرات و قاچاق خاک سرخ جزیره هرمز حقیقت ندارد

مدیریت بحران: اهواز روی گسل زلزله جوان و فعال واقع شده

طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین

صادرات و قاچاق خاک سرخ جزیره هرمز حقیقت ندارد

نخستین آسمان نمای خراسان جنوبی فعال شد

150 میلیاردریال برای تعریض مسیر چمستان به آمل اختصاص یافت

زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امام مهیاست

150 میلیاردریال برای تعریض مسیر چمستان به آمل اختصاص یافت

ظریف: قادریم حجم مبادلات تجاری ایران و عراق را تا 20 میلیارد دلار در سال افزایش دهیم

5 پیشنهاد برای رفع مشکل ترافیک تهران

5 پیشنهاد برای رفع مشکل ترافیک تهران