مطالب مرتبط:
تاج زاده: نظام پشتوانه مردمی دارد
تاج زاده: نظام پشتوانه مردمی دارد
آیت الله خاتمی در تبریز: دشمنان آرزوی براندازی نظام را به گور خواهند برد/ پاسخ کوبنده سپاه نشان داد با کسی شوخی نداریم
روسای جمهور آمریکا آرزوی براندازی نظام اسلامی را به گور برده اند
دشمنان آرزوی براندازی نظام را به گور خواهند برد/ پاسخ کوبنده سپاه نشان داد با کسی شوخی نداریم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 19 آذر 1397 ساعت 04:002018-12-10سياسي

تاج زاده: براندازی نظام در حد آرزوی طرفدارانش باقی می ماند


سهم و نقش خود را در ایجاد شرایط فعلی کشور نفی نمی کنیم؛ اگر به قیمت عبور از اصلاح طلبان کنونی هم باشد باید اصلاحات زنده بماند.

- یک فعال سیاسی اصاح طلب گفت: سهم و نقش خود را در ایجاد شرایط فعلی کشور نفی نمی کنیم؛ اگر به قیمت عبور از اصلاح طلبان کنونی هم باشد باید اصلاحات زنده بماند.

اصلاح طلبان می توانند و باید قدم های محکم تری در دفاع از حقوق و منافع ملی و رفاه مردم بردارند.

تا زمانی که مردم اصلاح سیستم را ترجیح می دهند، براندازی نظام در حد شعار و آرزوی طرفدارانش باقی می ماند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مصطفی تاج زاده عقیده دارد با وجود نارضایتی های مردم از شرایط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و حتی ناامیدی اجتماع از مدیریت دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا؛ امکان وقوع انقلاب و تغییر نظام وجود ندارد؛ او برای تبیین این ادعا نه تنها به پیشینه دو انقلاب تاریخی یک سده گذشته ایران یعنی انقلاب مشروطه و انقلاب جمهوری اسلامی اشاره کرد بلکه سرنوشت کشورهایی که دچار انقلاب های موسوم به بهار عربی شدند را هم شاهد گرفت.

این تئوریسین اصلاح طلب گفته است مادامی که درصد عظیمی از مردم حتی اگر به جمهوری اسلامی اعتقاد نداشته و مخالف آن هم باشند، اما اصلاح سیستم را ترجیح می دهند، براندازی نظام در حد شعار و آرزوی طرفدارانش باقی می ماند.

تاج زاده مدیریت در اصلاحات را نیازمند تغییر می داند و حتی تصریح می کند اصلاح طلبان هم در پیدایش وضعیت فعلی کشور سهیم هستند و در گفت وگو با ایسنا، می گوید: سهم و نقش خود را در ایجاد شرایط فعلی کشور نفی نمی کنیم.

این فعال و تئوریسین جریان اصلاحات تاکید می کند که اگر به قیمت عبور از اصلاح طلبان کنونی هم باشد باید اصلاحات زنده بماند! خیلی از کسانی که می خواهند از نارضایتی مردم از مدیریت اصلاح طلبان و اصولگرایان در شرایط فعلی سواستفاده کنند، می گویند در کشور انقلابی صورت می گیرد.

نظرشما درباره دیدگاه آنان چیست؟ انقلاب اساسا در دوره هایی شکل می گیرد که جامعه دو قطبی می شود، موافق و مخالف حکومت مهمترین دو قطبی کشور را تشکیل می دهند.

به میزانی که مخالفین دولت قدرتمندتر می شوند احتمال پیروزی انقلاب و به احتمال زیاد افزایش یافتن خشونت هم بیشتر می شود.

در روند شکل گیری انقلاب 57 از آنجا که مردم یکدست علیه حاکمیت قرار گرفتند، انقلاب با کمترین هزینه ها و با بیشترین سرعت به پیروزی رسید.

اتفاقات سال های اخیر بعد از بهار عربی بیم عمیق و گسترده ای ایجاد کرده که ممکن است انقلاب در کشورهای خاورمیانه پیامدهای بسیار ویرانگری داشته باشد که قبلا با آن ها مواجه نشده بودیم.

ملت ایران در قرن بیستم دوبار انقلاب کرد؛ یکی انقلاب مشروطه و دیگری انقلاب اسلامی.

در هر دو تلفات و ضایعات انقلاب در مقیاس جهانی بسیار کم بود، قانون اساسی و رژیم های جدید با کمترین تنش تهیه و مستقر شدند.

در جنبه سلبی و ضدیت با انقلاب، یعنی هر دو کودتای 1299رضاشاه و 28 مرداد 1332 محمدرضا شاه نیز با کمترین تلفات و ضایعات صورت گرفتند.

حال درست برعکس انقلاب های کم هزینه در ایران شاهد انقلاب های پرهزینه در خاورمیانه هستیم.

دخالت های خارجی در این کشورها نیز پیامدهای منفی بسیار گسترده و عمیقی داشته است.

امروز 18 سال از اشغال افغانستان می گذرد.

هنوز هیچ چشم انداز روشنی برای مردم آن کشور وجود ندارد و هر لحظه ممکن است طالبان دوباره افغانستان را تصرف کنند.

حدود 15 سال از حمله آمریکا به عراق می گذرد.

الان عراقی ها برای بهره مندی از حداقل ها مثل آب و برق تظاهرات می کنند و بسیاری می گویند در دوران صدام برای این موارد مشکلی نداشتند.

از نظر شما تفاوت ایران با کشورهای خاورمیانه در صورت دادن به انقلاب چه بوده که ایران موفق اما آنان ناموفق شدند؟ تفاوت ها زیاد است از جمله تفاوت های فرهنگی، سیاسی، تاریخی و زمانی.

ما آخرین انقلاب کلاسیک دنیا را تاکنون داشته ایم و سرآغاز انقلاب های نرم و غیرخشن به شمار می آییم که دلایل آن باید مستقلا مورد بحث واقع شود.

اکنون می خواهم بر اختلاف مهمی تکیه و تاکید کنم که بی توجهی به آن فاجعه بار است.

یکی از مهمترین علل وضعیت مصیبت بار سوریه، لیبی، یمن، عراق، افغانستان و .

آن است که این کشورها یک جناح اصلاح طلب قوی نداشتند که همزمان با حکومت صحبت و تعامل کند و جلوی افراط، تندروی و جنایات آن را بگیرد و قدرت را مهار کند؛ از سوی دیگر بتواند با مردم حرف بزند و تبیین کند که سقوط حکومت به هر قیمت حلال مشکلات نیست و ممکن است جامعه را دچار وضعیت به مراتب اسف بارتری کند.

افزون برآن یکپارچگی سرزمینی و ملی را به مخاطره اندازد.

ببینید 20 سال از الان طول می کشد تا مردم سوریه به زمانی برسند که هنوز گرفتار جنگ داخلی نشده بودند.

هیچ نیرویی امروز نمی تواند امنیت کامل مردم این گروه از کشورها را تامین کند.

نه آمریکا و اروپا و نه چین و روسیه و نه حتی همه آن ها با هم نمی توانند این مطالبه را در کوتاه مدت برای مردم آن ها به ارمغان بیاورند.

اپیدمی خشونت در این کشورها تا سال ها به میراث مانده است.

یعنی اگر لیبی، سوریه، عراق، افغانستان و یمن تجزیه نشوند و یکپارچه بمانند، شاید بتوانند بعد از دو دهه آن هم با مشارکت همگانی به امنیت پایدار دست یابند.

این تجربه باعث شده است که بگویم بزرگ ترین دلیل وجودی اصلاح طلبان این است که ایران دچار چنین شرایطی نشود.

من در نامه به آقای مخملباف هم گفتم که دال مرکزی اصلاحات، آزادی است اما نقشی که ایفا کرده و می کند در درجه اول دفاع از امنیت عمومی و ملی است.

همچنان که حافظ استقلال و تمامیت ارضی کشوریم.

امروز آمریکایی ها موضوع براندازی نظام ایران را مطرح می کنند، آیا می خواهند ایران را به عراق و افغانستان تبدیل شود؟ آمریکا در هر کشوری در خاورمیانه که دخالت کرده ضد خودش را پرورش داده است.

چرا نسل انقلاب 57 ضد آمریکایی بود؟ چون واشنگتن پشت شاه قرار داشت و 30 تا 50 هزار مستشار در ایران مستقر کرده بود.

واقعیت این است که امروز یکپارچگی عراق، سوریه، یمن و لیبی و حتی افغانستان در خطر است کما اینکه در عراق، کردها تا مرحله جدایی از آن کشور پیش رفتند و رفراندم برگزار کردند.

افزون برآن در تمام این کشورها بنیادگرایی رشد کرده و کینه های فرقه ای، قومی و مذهبی چنان گسترده و عمیق شده است که ما شاهد جنگ همه علیه همه تا یکی دو دهه آینده خواهیم بود مگر آنکه طرف های درگیر فکری اساسی کنند.

امروز در خاورمیانه بیش از آنکه دولت ها با یکدیگر بجنگند، بخش های زیادی از شیعیان با سنی ها، عرب ها با غیرعرب ها و مسلمانان با دیگران قتال می کنند.

ما با صدام جنگیدیم اما روزی که دو دولت اراده کردند صلح برقرار شد.

انگار نه انگار که جنگی داشتیم.

الان چی؟ سردار سلیمانی به رهبر نوشت ما داعش را شکست دادیم.

آیا مساله سوریه و عراق حل شد؟ وقتی آمریکا عراق را اشغال کرد، بسیاری خوشنود بودند که بهار بغداد آغاز شده است و می گفتند آمریکا سه ماه طول کشید تا افغانستان را گرفت، سه هفته طول کشید تا عراق را فتح کرد و حرف شان این بود که سه روز طول خواهد کشید که ایران را بگیرد و برایمان بی دردسر آزادی و رفاه و امنیت بیاورد.

صدام در سال 2003 یا 1382 شکست خورد.

بعد از 15 سال وضعیت عراق را ببینید.

آیا بهتر از ایران است؟ در واقع شما با تکیه بر وجود اندیشه اصلاح طلبی می گویید که تحلیل کسانی که خواهان براندازی نظام هستند به واقعیت نخواهد پیوست.

مادام که درصد عظیمی از مردم از جمله به علت ترس از اینکه گرفتار وضعیت بدتری شوند، مخالف سرنگونی حکومت باشند، حتی اگر به جمهوری اسلامی اعتقاد نداشته و مخالف آن هم باشند، اما اصلاح سیستم را ترجیح می دهند، براندازی نظام در حد شعار و آرزوی طرفدارانش باقی می ماند و ایران به سرنوشت کشورهای نامبرده دچار نمی شود.

این نکته ایست که مخالفان نیز می دانند و به همین دلیل به اصلاح طلبان می گویند استمرارطلبان، زیرا وجود آن ها را باعث استمرار نظم و ثبات سیاسی می دانند.

به آن ها می گویم که ما خواهان استمرار ایران هستیم نه توجیه کننده فساد و بی کفایتی.

ما ضمن دفاع از حقوق و کرامت انسانی ایرانیان و تلاش برای بهبود اوضاع اقتصادی میهن و مردم، اجازه نداده ایم ایران دچار تجزیه، هرج و مرج و جنگ داخلی شود؛ همین دلیل به تنهایی برای ضرورت وجود اصلاحات در جامعه کافی است، هر چند معتقدم که اصلاح طلبان می توانند و باید قدم های محکم تری در دفاع از حقوق و منافع ملی و رفاه مردم بردارند.

علت این که سرنگون طلبان می گویند اصلاح طلبان یا باید به براندازان بپیوندند یا باید چنان بدنام شوند که از سپهر سیاسی کشور حذف شوند، این است که معتقدند تا اصلاحات در جامعه زنده است و تا حرف خاتمی در افکار عمومی پذیرش دارد، نه انقلاب در ایران شکل می گیرد و نه کشورهای خارجی می توانند در آن دخالت کنند.

و اگر روزی واقعا مردم دیگر به جریان اصلاح طلبی اعتماد نکنند.

؟ شکست اصلاحات شکل گرفتن انقلاب، دخالت خارجی و احیانا بروز خشونت در کشور را ممکن می کند.

برای این که دچار همین وضعی نشویم می گوییم باید اصلاحات را زنده نگهداشت و امید مردم به اصلاحات را حفظ کرد، حتی اگر به قیمت عبور از اصلاح طلبان کنونی باشد.

بگذاریم مردم بگویند فلان چهره یا بهمان حزب را قبول نداریم و اصلاح طلبان کارآمدتری می خواهیم؛ عیبی ندارد از ما گذر کنند اما از اصلاحات یعنی از روش غیرخشونت آمیز و انتخاباتی ناامید نشوند و آن طریق تحقق مطالبات خود را دنبال کنند.

نامه های اخیر جوانان اصلاح طلب معروف به نامه دعوت به اصلاح اصلاحات را هم در همین راستا می دانید؟ موضوعی که مطرح کردم گسترده تر از اصلاح طلبان است؛ چرا که میلیون ها نفر ایرانی داریم که نه اصلاح طلب هستند و نه اصولگرا.

آن ها نیز می خواهند دیده شوند، در مجلس و شورای شهر و دولت حضور یابند و در اداره کشور مشارکت کنند و معتقدند صلاحیت شان اگر از زمامداران فعلی بیشتر نباشد کمتر نیست.

جریان اصلاحات چه کمکی می تواند به این اقشار بکند؟ اصلاح طلبان می توانند به باز شدن راه ها کمک کنند و ضمن دفاع از حقوق خود، از حقوق دیگران نیز قاطع حمایت کنند.

برای این که راه باز شود ما صریح تر از گذشته باید با حکومت و مردم صحبت کنیم؛ دولت پنهان باید برچیده شود، نظامیان به پادگان ها برگردند، انتخابات سالم برگزار شود، تاسیس شبکه های خصوصی ممکن شود، فیلترینگ پایان یابد، همه حقوق همدیگر را به رسمیت بشناسند و به سبک زندگی یکدیگر احترام بگذارند.

از طرف دیگر با هموطنان خود حرف بزنیم و توضیح دهیم که ما مشکل اصلی کشور فساد و تبعیض است.

خود ما هم در پیدایش این وضعیت سهیم هستیم و سهم و نقش خود را نفی نمی کنیم، باوجود این اشتباه مخالفین حکومت بشار اسد را مرتکب نمی شویم.

وقتی گفتم نباید سوریه شویم، گروهی از مخالفان مشی من تبلیغ کردند که تاج زاده می گوید برای آن که سوریه نشویم باید تن به هر خفت و خواری بدهیم؛ در صورتی که هم عملکرد من خلاف این را ثابت می کند و هم بحث های نظری و پیشنهادهای من.

سوریه نشدن این نیست که به متعرضان و مخالفان بگوییم هیچ انتقادی نکنید و هیچ اقدامی انجام ندهید اما ما می توانیم رفتار خودمان را کنترل کنیم.

با توجه به تمام شرایط موجود اصلاح طلبان چگونه باید به ایفای نقش بپردازند؟ در چنین وضعیتی در خاورمیانه اصلاح طلبان ایرانی باید در جهت تعامل و گفت وگوهای صریح با حاکمیت و نیز با مردم گام بردارند.

آنان باید صریح و صمیمی و با ارائه راه حل های واقع بینانه به حاکمیت و مردم بکوشند با حفظ نظم موجود، به سوی تامین حقوق و آزادی و رفاه همه ایرانیان و توسعه همه جانبه و پایدار کشور حرکت کنند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: اصلاح - اصلاح طلب - اصلاح طلبان - اصلاحات - کشور - جمهوری اسلامی - شرایط - مردم - مدیریت - نظام - نارضایتی - مصطفی تاج زاده - جریان اصلاحات - انقلاب مشروطه - جمهوری - زاده - اسلامی - قیمت - زنده - کمترین هزینه - سیاسی - اصولگرایان - خاورمیانه - هایی - عربی - قطبی - اقتصادی - تاریخی - افزایش - مشروطه

آخرین اخبار سرویس:
تصاویر/ همایش مبلغین و مشاورین دبیرستان های پسرانه بیرجند

قدرت ویرانگر تخریب ساختمان ها و پل ها

دانلود آهنگ جدید علی رضوانی بنام بیقرارم

انتقاد یک نماینده مجلس از خوش بینی دستگاه دیپلماسی به اروپا

اتهام نماینده اصلاح طلب علیه اسماعیل بخشی

فلاحت پیشه: درباره سی اف تی نه منع حاکمیتی داریم نه دوپهلوگویی

اخذ عوارض از تونل ها و بزرگراه ها!

پیام به سرعت لازم برای قرار گرفتن در مدار نرسید/ سفیر حامل دوستی می شود

تبعیت از ولایت فقیه، لازمه صیانت از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب است

برگزاری بیش از 40 گفتمان انقلابی دهه فجر در خرم آباد

ترزا می از پارلمان انگلیس رأی اعتماد گرفت

ستمکار نباشید که خدا ستمکاران را دوست ندارد

کاهش دو سوم استخدام های دولتی

گزارش کامل سوءاستفاده کنندگان از ارزهای دولتی ارائه شد

خدمات مربوط به خون باید تعرفه گذاری شود

پیشنهادی برای تغییر عنوان «ساده نویسی»

تصاویر/ میز خدمت با حضور امام جمعه موقت و مسئولان بیرجند

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل گوشه گیری فاطمه را برطرف نمایم .

واردشدن پلنگ به یکی از هوتل ها در هند

ترزا می از پارلمان انگلیس رأی اعتماد گرفت

محمدرضا اعتمادیان درگذشت

خبرگزاری فرانسه: خون و غرش در بازی بدون گل ایران و عراق

ما 165 کیلومتر جاده می خواهیم

سایه اختلافات قدیمی یا روایت بی تعصب

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

آدرس اشتباه خصوصی سازی به افکار عمومی

تصاویر/ گردهمایی طلاب و فضلای نایین، خوروبیابانک و فرخی مقیم قم

کنعانی زادگان: از سومین فینال سربلند بیرون آمدیم

<پیام> آرام نگرفت، امید باقی است

قدوس: برای صحبت از قهرمانی زود است

کمیته تعیین مصادیق مخالف فیلترینگ اینستا گرام

وقتی چهره های علمی سلبریتی می شوند

رونالدو: از فتح نخستین جامم با یوونتوس خوشحالم

مصاف ظریف و پمپئو در منطقه

دلنوازی های دلبرانه کیخسرو

گاف و دروغ شاخدار سایت انتخاب در دفاع از BBC

اولین نشست ستاد اجرایی جام جهان پهلوان تختی به روایت تصویر

مشهورترین تیتر تاریخ مطبوعات ایران+عکس

شماره جدید «خط حزب الله» منتشر شد

شب موسیقی آذربایجان

وجود 1.4 میلیون بیکار محروم در کشور

مخالف رییس شورای شهر تهران با زیست شبانه در تهران: فرزندان تا دیروقت بیرون از خانه می مانند و موجب به هم ریختگی اعصاب پدر و مادرها می شوند!

تاکید مجدد فرانسه بر حمایت از برجام

شماره جدید «خط حزب الله» منتشر شد

ویدئو / صدای اهالی تئاتر شنیده می شود؟

غریب آبادی: ایران حداکثر خویشتن داری را نشان داده است

سفر کاروان های نمایش استانی به سراسر ایران

کتابی ارزشمند برای همه فصول موسیقی

تصاویر/ نشست بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم

پرداخت 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه

امضای تفاهم نامه همکاری های نظامی و دفاعی/ بررسی راهکارهای توسعه همکاری های آینده تهران و باکو

حتی جنگ نتوانست مردم ایران و عراق را از هم جدا کند/ می توانیم سقف مبادلات را تا 20 میلیارد دلار در سال افزایش دهیم

شرایط بی سابقه ای در برگزاری انتخابات در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شد

تلاش می کنیم انتخابات سال آینده را سالم و بدون هیچ تنشی برگزار کنیم

دستگاه ها در پاسخگویی به انتشار اطلاعات نادرست اقتصادی، منفعلانه عمل نکنند

برای اولین بار در کشور؛ بالن مدیریت بحران بر آسمان البرز افراشته شد

تحریم، انحصار و چندنرخی بودن، فساد آور است/ مهمترین راه مبارزه با فساد، شفافیت است/ توسعه دسترسی به اطلاعات و فضای مجازی افتخار دولت است/ فیلترینگ به تدریج به تاریخ خواهد پیوست (+فیلم)

چرا پروژه پرتاب ماهواره پیام ناکام ماند؟

نتایج عملی و معنادار ضامن پایبندی ایران به برجام است

نتایج عملی و معنادار ضامن پایبندی ایران به برجام است

ترزا می در سمت خود ابقا شد

27 دی 1357؛ وعده تشکیل دولت موقت

هاشمی یا خویینی ها؟ مسئله این نیست

نتایج عملی به موقع و محتوایی، حداقل چیزی است که ایران در ازای عملکرد خود انتظار دارد

گزارش ایکنا از همایش کارشناسان قرآنی/از همبستگی دستگاه های متولی قرآن تا لزوم احیای موقوفات قرآنی

شورش بازیکنان استقلال علیه مدیریت!

خوابگردی به سمت یک بحران

سهم بالای فست فود در سبد غذایی ایرانیان

رشد 19/6 درصدی اعتبارات رفاه اجتماعی در بودجه 98

فقط دولت باید پاسخگو باشد؟

توییت عراقچی در سومین سالگرد اجرای برجام

پیام مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به مناسبت اولین سالگرد حضور تیم مدیریتی شرکت

بیش از 50 درصد شمشادزارهای کشور دچار آفات و بیماری

توییت عراقچی در سومین سالگرد اجرای برجام

سخنرانی سالانه ترامپ لغو شد

جهانگیری: از عملکرد اروپا در قبال برجام راضی نیستیم

فرمانده ناجا: دشمنان برای بر هم زدن امنیت کشور ناکام مانده اند

تصاویر/ نکوداشت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی از سوی مجمع جهانی تقریب در مسجد نور تهران

خروج از برجام دشمنان ایران را متحد می کند

تیغ تند انتقادات توکلی فقط متوجه دولت است!

خط حزب الله 168 | مردم در تنگنا هستند

امام جمعه شهر اروندکنار: بیکاری از مهمترین مشکلات مردم اروندکنار است

پیگیری های فارس من نتیجه داد دستورالعمل رسیدگی و نظارت بر وضعیت حقوق کارگران ابلاغ شد + سند

رییس جمهور بلاروس: «آموزش متخصصان باکیفیت» هدف دانشگاه ها باشد

خودم از شوهر جانبازم خواستگاری کردم

لزوم حفظ حرمت ایام فاطمیه(س) در برنامه های ایام الله دهه فجر

یوونتوس 1 - 0 میلان؛ فتح سوپرجام با گل رونالدو

افق فرهنگی فناوری

دژاگه: چرا باید جلوی عراق ریسک می کردیم؟

هشدار امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس

پرویز اسماعیلی: ارتباط صادقانه، صمیمی و اقناعی آذری جهرمی با مردم قابل تقدیر است

120 هزار پرستار در کشور کم داریم

پاسخ بنیاد شهید به ادعای مطرح شده در برنامه فرمول یک

ترتیل صفحه 559 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

محکومیت آریاسب باوند به 22 سال حبس

دیدار جمعی از سران قبایل و عشایر عراق با ظریف+عکس

جزییات و نحوه ثبت نام نامزدهای انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش + لینک

صبر شاخصه حرفه پرستاری است

توییت عراقچی در سومین سالگرد اجرای برجام

نجات هفت نفر از اهالی مفقود شده بازفت در کولاک برف

تاج زاده: براندازی نظام در حد آرزوی طرفدارانش باقی می ماند

تاج زاده: براندازی نظام در حد آرزوی طرفدارانش باقی می ماند