مطالب مرتبط:
بخش امنیت سایبری در کشور جدی گرفته نمی شود
بخش امنیت سایبری در کشور جدی گرفته نمی شود
بخش اعظم امنیت و نظم کشور حاصل رشادت های نیروی انتظامی است
امنیت کامل و توسعه عراق به نفع دو کشور و منطقه است
امنیت مردم و کشور از خطوط قرمز نیروهای انتظامی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 19 آذر 1397 ساعت 00:452018-12-09اقتصادي

بخش امنیت سایبری در کشور جدی گرفته نمی شود


پنجمین دوره از نمایشگاه صنعت بومی سایبری در حالی اواخر هفته گشته (11 تا 14 آذرماه) برای دومین بار در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد که 65 شرکت حاضر در این نمایشگاه از نبود بازدیدکننده و بی رونقی گلایه داشتند و معتقد بودند با وجودی که هر روز شاهد .

- پنجمین دوره از نمایشگاه صنعت بومی سایبری در حالی اواخر هفته گشته (11 تا 14 آذرماه) برای دومین بار در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد که 65 شرکت حاضر در این نمایشگاه از نبود بازدیدکننده و بی رونقی گلایه داشتند و معتقد بودند با وجودی که هر روز شاهد حملات سایبری بسیار زیادی به سازمان ها، نهادها، شرکت ها، بانک ها و.

هستیم اما بخش امنیت سایبری آن گونه که باید در کشور جدی گرفته نمی شود.

شعار سال:" پنجمین دوره از نمایشگاه صنعت بومی سایبری در حالی اواخر هفته گشته (11 تا 14 آذرماه) برای دومین بار در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد که 65 شرکت حاضر در این نمایشگاه از نبود بازدیدکننده و بی رونقی گلایه داشتند و معتقد بودند با وجودی که هر روز شاهد حملات سایبری بسیار زیادی به سازمان ها، نهادها، شرکت ها، بانک ها و.

هستیم اما بخش امنیت سایبری آن گونه که باید در کشور جدی گرفته نمی شود.

نبود رغبت به تولیدات داخلی اکثر شرکت کنندگان در این نمایشگاه نسبت به نبود بازدیدکننده بخصوص در دو روز اول انتقاد داشتند.

آن ها معتقد هستند محصولات به نمایش درآمده در این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره های قبلی خیلی بهتر و باکیفیت بوده اما متأسفانه حضور نمایندگان امنیتی شرکت ها بسیار کمرنگ است.

امید توکلی، کارشناس ارشد امنیت که شرکت آن ها در زمینه امنیت تأسیسات حیاتی کشور مانند نفت و گاز فعال است، گفت: نمایشگاه خلوت است و این موضوع نشان می دهد که در برگزاری نمایشگاه هدفگذاری درستی صورت نگرفته است چون باید شاهد حضور چشمگیر بازدیدکنندگان خاص این نمایشگاه مانند نمایندگانی از فعالان امنیتی حوزه صنعت بودیم اما حداقل تا روز دوم نمایندگانی از صنایع حیاتی و حساس کشور را در این نمایشگاه مشاهده نکردم.

این فعال با بیان اینکه انتظار می رود نمایندگان صنایع و دیگر بخش های آی تی شرکت ها و سازمان ها بیش از پیش به بحث امنیت حساس باشند، افزود: مسئولان برگزاری نیز باید برای حضور بازدیدکنندگان خاص این گونه نمایشگاه ها جاذبه هایی مانند لیزینگ و.

تعریف کنند تا شاهد حضور پررنگ بازدیدکنندگان باشیم.

رضا احمدی یکی دیگر از فعالان حوزه تجهیزات سخت افزاری امنیتی نیز با بیان اینکه در این دوره از نمایشگاه نرم افزارها و سخت افزارهای بومی خوب و باکیفیتی به نمایش درآمده است، گفت: ولی در کشور خیلی به تولید داخل بها داده نمی شود و حمایت های لازم صورت نمی گیرد.

شرکت ها کمتر به خرید محصولات امنیتی داخلی رغبت نشان می دهند این درحالی است که در بحث امنیتی باید از محصولات بومی شده استفاده کرد.

به نظر می رسد کارشناسان امنیتی سازمان ها اطلاعات کافی از محصولات امنیتی داخلی و خارجی ندارند تا آن ها را با هم مقایسه کنند و همچنان محصولات خارجی چند برند خاص در جهان را بدون هرگونه تست امنیتی خریداری کرده و استفاده می کنند.

وی گفت: ممکن است تجهیزات داخلی دارای مشکلاتی باشند ولی با اعلام آن از سوی استفاده کنندگان روز به روز توسعه یافته و به روزرسانی می شود تا مشکلات احتمالی آن نیز برطرف شود.

بابک بیدگلی، یکی از مدیران هلدینگی در زمینه امنیت شبکه نیز گفت: تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری غیربومی خواه و ناخواه دسترسی به اطلاعات سازمان و نهادها و شرکت ها را برای تولیدکنندگان آن ها فراهم می کند و این در حالی است که اکنون محصولات بومی بسیار باکیفیتی ارائه شده است و می تواند امنیت را در سیستم های حیاتی کشور و در بخش آی تی برقرار کند.

رواج امنیت سایبری در جامعه نبود آگاهی در جامعه درباره خطرات سایبری و حضور نیافتن مردم در چنین نمایشگاهی یکی دیگر از مواردی بود که شرکت کنندگان در این نمایشگاه به آن انتقاد کردند.

امیرعباس برادران، فعال در زمینه امنیت شبکه و آی تی به ایران گفت: همه مردم باید با مقوله امنیت سایبری و خطرات برنامه هایی که نصب و تجهیزاتی که استفاده می کنند، آشنا شوند.

مردم باید بدانند برنامه و تجهیزات خارجی اطلاعات آن ها را استخراج می کنند و همین موضوع می تواند برای امنیت کشور مضر باشد از این رو باید در این زمینه تبلیغات گسترده ای صورت بگیرد تا افراد عادی جامعه نیز در این نمایشگاه شرکت کرده و با خطرات امنیت سایبری آشنا شوند .

این فعال حوزه امنیتی افزود: نه تنها از تبلیغات محیطی خبری نبود حتی چند روز قبل از برپایی نمایشگاه از شرکت ها خواستند تا دراین رویداد حضور یابند به همین دلیل حضور در این گونه نمایشگاه ها خروجی های مفیدی در پی ندارد.

وی گفت: متأسفانه ما همیشه در کشور به دنبال نوشداروی پس از مرگ سهراب هستیم، ابتدا باید حمله ای بشود تا به فکر ارتقای امنیت سایبری خود باشیم.

باید آنقدر در زمینه امنیت سایبری حساسیت ایجاد شود که همه تشنه حضور در نمایشگاه برای کسب اطلاعات امنیت سایبری باشند.

اسماعیل ثنایی یکی دیگر از شرکت های فعال در زمینه امنیت سایبری نیز معتقد است نمایشگاه را باری به هر جهت برگزار کردند تا صرفاً برگزاری یک نمایشگاه را در پرونده کاری خود داشته باشند.

ثنایی با اشاره به فیلم اسنودن افزود: اگر علاقه مندان این فیلم را تماشا کنند متوجه می شوند ایران و پاکستان دو کشوری هستند که اطلاعات آنها براحتی و در میزان بسیار بالا به سرقت می رود.

به طوری که در ماه مارچ سال 2013 به نوعی 13 میلیارد اطلاعات به سرقت رفته است.

این فعال امنیتی در ادامه با اشاره به اینکه مردم به بحث امنیتی آگاهی ندارند، گفت: آن ها نمی دانند که حتی با بازکردن یک ایمیل ناشناس سیستم آن ها به صورت چراغ خاموش در معرض تخلیه و سرقت اطلاعات قرار می گیرد و بدون ایجاد هرگونه صدمه ای، در حال جمع آوری اطلاعات هستند.

هنوز مردم و بسیاری از شرکت ها آگاه نیستند که جنگ سایبری شروع شده است.

وی با بیان اینکه باید 365 روز در سال از سیستم ها محافظت کرد، چرا که ما اکنون در برابر حملات بسیاری از سوی بیشتر کشورها بخصوص رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه قرار داریم، افزود: شرکت ها و نهادها باید باگ های موجود در سیستم های خود را با نفوذ و حمله هکری آگاهانه با پنتس کشف کرده و آنها را رفع کنند ولی متأسفانه چند سال یک بار هم به این کار اقدام نمی کنند و پیشگیری ها را جدی نمی گیرند.

این فعال با بیان اینکه برخی شرکت و سازمان ها نیز امنیت سایبری خارجی را جدی گرفته و امنیت سایبری داخلی را به فراموشی سپرده اند، گفت:حتی ممکن است یک کارمند به سیستم و سرقت اطلاعات دستبرد بزند و جالب اینکه سرقت اطلاعات از داخل بسیار راحت تر از طریق حملات خارجی صورت می گیرد.

سامانه برای نشان دادن حملات سایبری در این نمایشگاه محصولات نرم افزاری و سخت افزاری زیادی به نمایش درآمد.

از نمایش نرم افزارهایی که تست نفوذ انجام می دادند تا باگ های موجود در سیستم ها شناسایی شود تا سوییچ بومی سازی شده که به صورت رمزگذاری شده صدا و پیام ها در صنعت هواپیمایی بین فرستنده و گیرنده خاص رد و بدل می کرد تا به دست بیگانگان نیفتد بخشی از این محصولات بود.

اما آنچه در این نمایشگاه بیشتر از همه جلوه می کرد، مانیتوری بود که ضمن نشان دادن نقشه های کشورهای دنیا، حملات سایبری به شبکه های کشورما را نشان می داد.

فرهاد بنایی مدیر پروژه امنیت درباره این سامانه گفت: این شرکت سامانه و پروتکلی را شبیه سازی کرده است که می تواند حملات امنیتی از سراسر جهان به شبکه یا سیستم یک بانک و یا سازمانی را با نام و پرچم کشور و آی پی فرد نشان دهد.

بنایی با بیان اینکه تنها در سه ساعت به شرکت ما از کشورهای مختلفی مانند عراق (26)، رژیم صهیونیستی (16)، آرژانتین (26)، روسیه (14) و.

حمله شده و حتی برخی موارد تعداد حملات به 219 هزار بار هم رسیده است، گفت: با این سامانه شرکت ها از حملات آگاه می شوند و می توانند آماده مقابله با حملات باشند.

حتی این سامانه را در یک بانک هم راه اندازی کردیم و تعداد حملات در آن به 13 میلیون بار رسید که آن ها برای نفوذ به این بانک از 45 میلیون یوزر و پسورد مختلف استفاده کردند و این رقم ترسناکی است.

این سامانه نشان دهنده این است که تا حدی حملات به کشور ما بالا است ولی امنیت جدی گرفته نمی شود و باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

رشد خوب امنیت سایبری در کشور محسن اعظمی، رییس ستاد اجرایی پنجمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری نیز هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارتقای امنیت زیرساخت های حیاتی کشور عنوان کرد و گفت: هدف اصلی این است که شرکت ها را به سوی تولید و بومی سازی محصولات امنیت سایبری هدایت کنیم، چرا که با محصول خارجی امنیت سایبری کشور تأمین نمی شود از این رو 65 شرکت بزرگ و کوچک (نرم افزار، سخت افزار، اتوماسیون صنعتی، شبکه های اجتماعی، سامانه های بانکداری الکترونیک، مخابرات و ارتباطات و ارائه خدمات امن سازی) توانمندی های خود را در این نمایشگاه در معرض نمایش قرار دادند.

وی افزود: از سوی دیگر هدف این است که متولیان امر در زیرساخت های حساس و حیاتی کشور را که از این توانمندی های داخلی اطلاع ندارند، آگاه کنیم تا از این محصولات برای حفظ امنیت سایبری استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که گفته می شود درباره نمایشگاه تبلیغات خوب صورت نگرفته و رسانه ای نشده است، نیز گفت: به دلیل حساس بودن بحث امنیت سایبری خیلی نمی توانیم تبلیغ کرده و مانور رسانه ای بدهیم چون تبلیغات زیاد خود تهدید محسوب می شود به همین دلیل تنها به مخاطبان خاص خود اطلاع رسانی کردیم.

رییس ستاد اجرایی نمایشگاه با قبول اینکه تهدیدات سایبری به کشور ما بسیار بالا است، افزود: برای مقابله و دفاع باید روش های آن را نیزآموزش دهیم، چرا که دیگر وجود دیوار آتشین جوابگوی حملات نخواهد بود و امنیت ایجاد نمی شود.

از آنجایی که استفاده از اینترنت هم برای ارتباطات بسیار بالا است به همین دلیل باید هم به سمت استفاده از اینترنت داخلی رفت و هم باید کل زیرساخت و تجهیزات شبکه ای خود را از نظر نرم افزاری و سخت افزاری به صورت پکیج بومی سازی کرده و بتوانیم با نفوذ سایبری دشمن مقابله کنیم.

وی با اشاره به اینکه کیفیت محصولات حاضر در نمایشگاه بالا است و شرکت ها در زمینه نرم افزاری محصولات بومی خوبی تولید کرده اند، گفت: ولی باید در بخش سخت افزاری و مقاوم سازی سخت افزاری بیشتر کار کنیم.

اعظمی در ادامه گفت: ما با تعاملی که با مرکز افتا داریم سعی کردیم مجوزهای لازم را با شاخص های تعیین شده بسرعت و با حساسیت بالا ارائه دهیم و از شرکت های تولیدی به صورت مادی و معنوی حمایت کنیم حتی آزمایشگاه هایی که از فیلترهای بسیاری رد شده اند، محصولات را ارزیابی و مهر تأیید بر آن می زنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه ایران، تاریخ انتشار 17 آذر 97، کد مطلب: 492392، www.

iran-newspaper.

com
کلید واژه ها: نمایشگاه - نمایش - نمایشگاه بین المللی - سایبری - امنیت - برگزار - بین المللی - حملات سایبری - کشور - صنعت - تهران - بانک - کارشناس - مسئولان - لیزینگ - انتقاد - انتظار - احمدی - آی تی - صورت - ارشد - امید - نشان - هایی

آخرین اخبار سرویس:
زندگی در 200 روستای یزد خشکید

موضع انجمن واردکنندگان خودرو درباره اصلاح مصوبه اخیر دولت

دزدی نفت در مکزیک به تجهیزات حفاری هم رسید

دامداری قطری ها در بوشهر

مجوز دامداری قطری ها در بوشهر صادر شد

قیمت آپارتمانهای با متراژ 80 تا 100 متر

روسیه آماده واردات نفت از ایران

رهن و اجاره در نارمک تهران چقدر است؟

سوالات استخدامی وزارت نفت -کامپیوتر (نرم افزار) 1383

بیماران مبتلا به سرطان استخوان ناتوان در خرید پروتز

سن استخدام افزایش می یابد؟

محدودیت، رانت می سازد و رانت، رانت خوار

حل مشکل مسکن فقط ساخت آن نیست

حساب سرانگشتی از درآمد طرح پولی کردن تونل ها؛ ماهی 18میلیارد تومان

سرنوشت خصوصی سوزی 5 غول صنعت ایران

خداروشکر ما تو خونه معتاد نداریم!

کدام آزادراه ها تا پایان امسال عوارض الکترونیکی می گیرند؟

موافقت دولت با اصلاحات مصوبه ترخیص خودرو

جدیدترین گام سپاه برای رفع محرومیت های سیستان و بلوچستان

پتروشیمی جم میزبان سومین اجلاس مدیران روابط عمومی صنعت پتروشیمی کشور

ایرانی ها بیشتر از کشورهای پیشرفته مالیات بر مصرف می پردازند

بررسی سهم استان های ایران از برف و باران +اینفوگرافی

آیا کاهش قیمت نفت نگران کننده است؟

چالش های بازگشت ارز حاصل از صادرات

احتمال افزایش قیمت طلا درپی وتوی بریگزیت

روند توسعه شبکه حمل و نقل در ایران

دستگیری تعدادی از اخلاگران نظام اقتصادی در مازندران/اخذ 22 میلیون دلار در تبانی با بانک ها و پرداخت رشوه

اختیارات سازمان خصوصی سازی محدود شد

خط و نشان وزیر برای خودروسازان

آمریکا در سال 2020 صادرکننده خالص نفت خام می شود

تعامل دولت و بخش خصوصی، برگشت ارز حاصل از صادرات را تسهیل می کند

آقای رییس متاهل مهناز را وقتی کسی نبود به شرکت کشاند/حرفش نفسم را بند آورد !

ترویج الگوی های موفق به بخش خصوصی

یارانه دی ماه واریز و قابل برداشت شد

رشد 13 درصدی بودجه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در لایحه بودجه سال آینده

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران

توسعه آزمایش مبتنی بر DNA ارزان قیمت برای پیشبینی طول عمر

آخرین قیمت انواع غلات + جدول

قیمت پوشک بچه در بازار + جدول

آخرین قیمت انواع مکمل غذایی کودک + جدول

قیمت انواع میوه در بازار

قیمت انواع دهان شویه در بازار + جدول

سردار اشتری: متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

فولکس واگن پاسات 2020 در نمایشگاه خودروی دیترویت معرفی شد

سه کتابخانه روستایی در نهبندان ساخته شد

رکوردشکنی فولکس واگن در سالی که گذشت + جدول

ایران در بدبینانه ترین حالت چقدر نفت صادر می کند؟

بی قانونی با خامه کیک پزی

متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

واریز بسته حمایتی افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی از شنبه

ورود دادستان اصفهان به نحوه نظارت و کنترل قیمت ها در بازار

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

ایران در بدبینانه ترین حالت چقدر نفت صادر می کند؟

با هدف مدیریت صحیح بازار انجام شد ورود دادستان اصفهان به نحوه نظارت و کنترل قیمت ها در بازار

سه کتابخانه روستایی در نهبندان ساخته شد

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

آخرین نرخ ها از بازار ارز، طلا و سکه

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

رویدادهای خبری در قاب دوربین

قهرمانی یوونتوس در سوپر جام با گلزنی رونالدو

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/10/26

نگاهی به بلندترین و شگفت انگیزترین آسمان خراش ها

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

چالش های بازگشت ارز حاصل از صادرات

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

افزایش بی سابقه واردات نفت هند از آمریکا

دادستان ساری خبر داد کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

در کمتر از 9 دقیقه 100 هزار گوشی شرکت چینی به فروش رفت

کاهش خطرات سرمایه گذاری با قانونی شدن ارزهای دیجیتال

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

آمار بیکاران در ترکیه افزایش یافته است

پیش بینی کاهش 2 میلیون بشکه ای مصرف روزانه نفت عربستان تا 2030

توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق تولید داخل را تعطیل می کند

بسته الحاقی بازی Celeste بزودی منتشر می شود

مهار یکه تازی تورم در کرمانشاه

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

ایران صدور روادید برای لهستانی ها را متوقف کرد

انتشار جدول قیمت جدید برخی محصولات سایپا

متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

آمار واقعی بیکاری چقدر است؟

پیش بینی کاهش 2 میلیون بشکه ای مصرف روزانه نفت عربستان تا 2030

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

سرقت 2.5 میلیون دلار اتریوم در هک صرافی کریپتوپیا !

مهار تورم در کرمانشاه

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

آغاز تولید داخلی دو کاتالیست با صرفه جویی سالانه 50 میلیون یورویی

افت قیمت نفت به 35 دلار در صورت بروز رکود در اقتصاد جهان

چند درصد درآمد خانواده ها صرف اجاره می شود؟

دزدی نفت در مکزیک به تجهیزات حفاری هم رسید

خداحافظی پدرام سلطانی از اتاق بازرگانی

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران: خطرناکترین بخش تحریم ایجاد خطر برای اشتغال است

زندان های یزد در حرفه آموزی مددجویان، برتر کشور است

ارتباطات و تکنولوژی در تبیین مسائل اجتماعی دیده نمی شود

آخرین قیمت ها از بازار صیفی

صادرات و قاچاق خاک سرخ جزیره هرمز حقیقت ندارد

150 میلیاردریال برای تعریض مسیر چمستان به آمل اختصاص یافت

نخستین آسمان نمای خراسان جنوبی فعال شد

بخش امنیت سایبری در کشور جدی گرفته نمی شود

بخش امنیت سایبری در کشور جدی گرفته نمی شود