مطالب مرتبط:
از فعالیت مجدد گشت های نامحسوس رانندگی تا شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت
شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت | چگونگی حذف دفترچه چند بیمه ای ها
شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت/چگونگی حذف دفترچه چند بیمه ای ها
شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت
شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت/چگونگی حذف دفترچه چند بیمه ای ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 19 آذر 1397 ساعت 00:322018-12-09اقتصادي

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت


مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن اشاره به قرارداد 104 بیمارستان و حدود 3هزار پزشک با بیمه سلامت در تهران، چگونگی حذف دفترچه چند بیمه ای ها در جهت رفع همپوشانی های بیمه ای را تشریح کرد.

- قرارداد بیمه سلامت با 90 دفتر پیشخوان در تهرانمدیرکل بیمه سلامت استان تهران با بیان اینکه اطلاع رسانی درباره این دفاتر پیشخوان در سطح استان تهران صورت گرفته است، گفت: سازمان بیمه سلامت در سطح استان تهران با 90 دفتر پیشخوان قرارداد دارد که در تمامی این دفاتر اطلاع رسانی صورت گرفته است.

همچنین بیمه های تکمیلی و حتی بیمارستان های غیر طرف قرارداد نیز از طریق مکاتبه اطلاع رسانی کردند و در سایت اداره کل نیز به روش مقتضی اطلاع رسانی صورت گرفته است.

قرارداد 104 بیمارستان با بیمه سلامت در تهرانفرزین با بیان اینکه 6 هزار مرکز طرف قرار داد بیمه سلامت در کل استان تهران وجود دارد، گفت: حدود 104 بیمارستان نیز با بیمه سلامت قرارداد دارند که 53 مورد از این بیمارستان ها دولتی بوده و مابقی بیمارستان خصوصی و خیریه و یا دولتی غیر دانشگاهی (بیمارستان وابسته به نیروی مسلح یا تامین اجتماعی) هستند.

3هزار پزشک طرف قرارداد بیمه سلامت در تهرانوی درباره پزشکانی که با سازمان بیمه سلامت تهران قرارداد دارند، گفت: حدود سه هزار پزشک با بیمه سلامت تهران طرف قرارداد هستند که هزار نفر از آنها متخصص و حدود 2هزار نفر نیز پزشک عمومی هستند.

همچنین حدود 20300 داروخانه در سطح استان تهران و 450 مرکز آزمایشگاهی، حدود 250 مرکز تصویربرداری و 200 مرکز فیزیوتراپی، با سازمان ما طرف قرارداد هستند.

وی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا سازمان بیمه سلامت می تواند از بازاریابی استفاده کند، گفت: بیمه پایه معمولا وظیفه حاکمیتی دارد و بحث تبلیغ و بازاریابی در آن مطرح نیست؛ چراکه باید برای کلیه اقشار بیمه را فراهم کند.

اما امکان اینکه اداره کل برای جذب بیمه شدگان گروهی مانند برخی از مراکز و بانک ها بازاریابی انجام دهد، وجود دارد.

بنابراین سازمان در موارد محدود که می خواهد ارایه خدمات خاصی را داشته باشد، می تواند از بازاریابی استفاده کند.

برای مثال اگر فردی بخواهد بیمه بازنشستگی خود را در قالب تامین اجتماعی داشته باشد، می تواند از بیمه درمان بیمه سلامت یا بیمه مکمل این سازمان استفاده کند.

چگونگی حذف دفترچه چند بیمه ای ها در تهرانمدیرکل بیمه سلامت تهران در بخش دیگری از صحبت هایش درباره حذف هم پوشانی های بیمه ای گفت: سازمان بیمه سلامت از ابتدای امسال به جد روی هم پوشانی فعالیت می کند.

بر همین اساس حدود یک ماه گذشته دستورالعمل مشترکی بین ما و سایر سازمان های بیمه گر پایه برای حذف هم پوشانی ها به امضا رسید.

طبق این دستورالعمل تکلیف برای همه سازمان ها این است که در هنگام ارائه برخی از خدمات مانند تاییدیه دارو، استحقاق سنجی را انجام دهند.

وی درباره هم پوشانی های بیمه ای افزود: درباره صندوق روستایی که حمایتی و رایگان است، اگر فردی دفترچه ای از سایر سازمان های بیمه گر داشته باشد، صندوق بیمه روستایی او حذف می شود.

درباره همپوشانی دفترچه صندوق کارمندی بیمه سلامت با سایر بیمه ها نیز به این گونه است که اگر فردی هم دفترچه کارمندی داشته باشد و هم بیمه تامین اجتماعی، بیمه تامین اجتماعی او حذف می شود و اگر دفترچه کارمندی و دفترچه نیروهای مسلح داشته باشد به اختیار خود باید یکی از آنها را انتخاب کند.

حدود 5میلیون همپوشانی بیمه ای در کشوروی افزود: براساس دستور العمل هر فردی که کاندید خدمات بیمه می شود و به دفاتر بیمه مراجعه می کند چه برای تمدید، تعویض و یا پوشش بیمه جدید، باید هم پوشانی برای او کنترل شود.

از مهرماه در بعضی از بیمارستان ها این اقدام شروع شده و در حال حاضر تمامی بیمارستان ها موظف به استحاق سنجی هستند و هرجا نیاز به ارتباط مکانیزم باشد، باید هم پوشانی کنترل شود.

براساس آمار موجود حدود 5 میلیون هم پوشانی در کشور وجود دارد.

فرزین همچنین با اشاره به برخی سودجویی ها از نام بیمه سلامت، گفت: وزارت صنعت به یک سری افراد حقوقی و حقیقی مجوز بازاریابی در حوزه خدمات و کالاها می دهد که این کالا و خدمات می تواند برای هر حوزه ای مانند حوزه سلامت باشد و اگر فردی در چارچوب قانون در این زمینه فعالیت کند، هیچ اعتراضی بر او وارد نیست، اما مشکل زمانی پیش می آید که فرد خود را وابسته به سیستم سلامت معرفی کند و بخواهد وجهی از افراد دریافت کند.

عملا کسانی که بازاریابی می کنند باید هزینه بازاریابی را از طرف قرارداد دریافت کنند و دریافت هزینه از بیمه شده چه با نام سازمان بیمه سلامت چه بدون نام سازمان بیمه سلامت، کار غیر قانونی است.

"بیمه سلامت" ارتباطی با شرکت های بازاریاب سلامت نداردوی افزود: در مراجعه به وزارت صنعت، معدن و تجارت اسامی مراکزی که در این زمینه مجوز دریافت کرده اند را به صورت لوح فشرده دریافت کردیم که تعداد آنها بسیار زیاد است و اینکه چه تعداد از آنها فعالیت می کنند و چه تعداد با وجود دریافت مجوز فعالیت نمی کنند، برای ما واضح و شفاف نیست.

همچنین حجم آنهایی که تخلف می کنند و آنهایی که بدون تخلف فعالیت می کنند.

سازمان بیمه سلامت هیچ ارتباطی با هیچ شرکت بازاریابی در عرصه خدمات بیمه سلامت ندارد و هر شرکتی که خود را منتسب به این سازمان می نامد، احتمال کلاهبرداری وجود دارد، حتی ممکن است پولی را طلب نکند و می خواهد با نام این سازمان جلب اعتماد کند.

پیشنهادات و شکایات بیمه ای خود را به 1666 اعلام کنیدمدیرکل بیمه سلامت تهران درباره سامانه 1666 نیز گفت: افراد می توانند شکایات، انتقادات و یا مشکلات خود را از این سامانه با ما در میان بگذارند.

در همین راستا روزهای دوشنبه از ساعت 10 تا 12 من و معاونین کل، پشت خط های تلفن هستیم و به تمامی سوالات افراد پاسخ می دهیم.

فرزین در ادامه صحبت هایش درباره بیمه رایگان سازمان بیمه سلامت نیز گفت: در استان تهران حدود یک میلیون و دویست هزار نفر تحت پوشش بیمه همگانی هستند و حدود 180 نفر بیمه شده روستایی داریم که دفترچه رایگان دریافت کرده اند.

بر اساس قانون بودجه 96 و 97 از اول آبان سال 96 صندوق های همگانی دیگر امکان مراجعه به بخش غیر دانشگاهی را ندارند و فقط باید خدمات را اعم از خدمات بستری و سرپایی، از مراکز دولتی و دانشگاهی دریافت کنند و فقط خدمات دارویی را به شرط اینکه پزشکان مراکز طرف قرارداد ما برای فردی که دفترچه همگانی دارد، تجویز کرده باشند، می توانند از داروخانه های خصوصی نیز دریافت کنند.

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامتوی افزود :طبق قانون بودجه 97 اگر بیمه شده خواستار خدمتی مازاد بر بسته خدمتی که برای او تعریف شده، باشد، باید به مراکز خصوصی مراجعه کند یا اگر بخواهد خدماتی در مراکز دانشگاهی دریافت کند باید دفترچه همگانی وی باطل شود و در قالب دفترچه ایرانیان با پرداخت 50درصد حق سرانه مصوب ( 270هزار تومان به ازای هر نفر در هر سال) خدمت دریافت کند.

برای افرادی که می خواهند دفترچه رایگان دریافت کنند باید ارزیابی وسع صورت گیرد و تا این لحظه این اتفاق رخ نداده است؛ چراکه متولی آن سازمان بیمه سلامت نیست.

در عین حال افرادی که تحت پوشش سازمان کمیته امداد و بهزیستی هستند، بیمه رایگان می شوند.

فرزین با بیان اینکه برای بیمه شدن روستاییان به صورت رایگان، شرط سکونت مطرح است، گفت: افرادی که در مناطق روستایی و یا شهرهای زیر 20هزار نفر نفر زندگی می کنند و پوشش بیمه ای دیگر نداشته باشند، می توانند از صندوق پوشش بیمه روستایی استفاده کنند و خدمات سطح یک را در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده و خدمات سطح دو در مراکز طرف قرارداد بهره مند شوند.

بر همین اساس حدود 20 میلیون نفر بیمه روستایی و 10 میلیون نفر بیمه همگانی رایگان هستند.

چگونگی ثبت نام برای دریافت دفترچه بیمه سلامترییس سازمان بیمه سلامت تهران در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، درباره نحوه ثبت نام بیمه سلامت، گفت: افراد برای ثبت نام می توانند به دفاتر پیشخوان در سطح کشور مراجعه کنند.

همچنین می توانند در سامانه امید با تکمیل مشخصات خود، درخواست پوشش بیمه ایدهند.

وی درباره هزینه ثبت نام بیمه سلامت نیز گفت: افراد در قالب بیمه ایرانیان بیمه می شوند که 50 درصد حق بیمه آن از طرف دولت و 50 درصد را باید خود فرد پرداخت کند.

پرداخت هزینه برای زوجین و فرزندان زیر 18 سال اجباری است و مبلغ آن حدود 270 هزار تومان برای هر فرد در هر سال است.

فرزین درباره خسارت های متفرقه خاطر نشان کرد: طبق قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی سازمان های بیمه گر پایه موظفند در صورت مراجعه بیمه شدگان برای دریافت خدمات بستری در مراکز غیر طرف قرارداد، به آنها خسارت دهند.

بیمه شدگانی که حق بیمه پرداخت می کنند برای دریافت خسارت در اولویت هستند.

برای بیمه شدگان صندوق همگانی نیز امکان خسارت وجود ندارد.

همچنین بیمه شدگان روستایی نیز طبق تفاهم نامه باید به مراکز دانشگاهی مراجعه کنند، اما درصورتی که نظام ارجاع را رعایت کرده و در مواقع اورژانسی به بیمارستان غیر طرف قرارداد مراجعه کرده باشند، درصورت تشخیص کارشناسان، امکان پرداخت خسارت ها به آنها وجود دارد.

وی درپایان افزود: یکسری خدمات سرپایی نیز وجود دارند که برای آنها خسارت پرداخت می کنیم.

برای مثال شیمی درمانی و رادیوتراپی اگر به صورت سرپایی در مراکز غیر طرف قرارداد انجام شوند، خسارت آنها را پرداخت می کنیم.

پرونده خسارات متفرقه براساس بیمه دولتی محاسبه می شود و 90 درصد آن هزینه محاسبه شده در وجه بیمه شده پرداخت خواهد شد.


کلید واژه ها: بیمه سلامت - بیمه - سلامت - قرارداد - تهران - استان تهران - بیمارستان - اطلاع رسانی - بازاریابی - استان - تامین اجتماعی - اطلاع - دفتر - پزشک - رسانی - دفترچه - بیمارستان خصوصی - اجتماعی - صورت - تصویربرداری - تامین - اداره - بازنشستگی - داروخانه - رایگان - تبلیغ - درمان - وظیفه - بانک - کلیه

آخرین اخبار سرویس:
مجوز دامداری قطری ها در بوشهر صادر شد

قیمت آپارتمانهای با متراژ 80 تا 100 متر

روسیه آماده واردات نفت از ایران

رهن و اجاره در نارمک تهران چقدر است؟

سوالات استخدامی وزارت نفت -کامپیوتر (نرم افزار) 1383

بیماران مبتلا به سرطان استخوان ناتوان در خرید پروتز

سن استخدام افزایش می یابد؟

محدودیت، رانت می سازد و رانت، رانت خوار

حل مشکل مسکن فقط ساخت آن نیست

حساب سرانگشتی از درآمد طرح پولی کردن تونل ها؛ ماهی 18میلیارد تومان

سرنوشت خصوصی سوزی 5 غول صنعت ایران

خداروشکر ما تو خونه معتاد نداریم!

کدام آزادراه ها تا پایان امسال عوارض الکترونیکی می گیرند؟

موافقت دولت با اصلاحات مصوبه ترخیص خودرو

جدیدترین گام سپاه برای رفع محرومیت های سیستان و بلوچستان

پتروشیمی جم میزبان سومین اجلاس مدیران روابط عمومی صنعت پتروشیمی کشور

ایرانی ها بیشتر از کشورهای پیشرفته مالیات بر مصرف می پردازند

بررسی سهم استان های ایران از برف و باران +اینفوگرافی

آیا کاهش قیمت نفت نگران کننده است؟

چالش های بازگشت ارز حاصل از صادرات

احتمال افزایش قیمت طلا درپی وتوی بریگزیت

روند توسعه شبکه حمل و نقل در ایران

دستگیری تعدادی از اخلاگران نظام اقتصادی در مازندران/اخذ 22 میلیون دلار در تبانی با بانک ها و پرداخت رشوه

اختیارات سازمان خصوصی سازی محدود شد

خط و نشان وزیر برای خودروسازان

آمریکا در سال 2020 صادرکننده خالص نفت خام می شود

تعامل دولت و بخش خصوصی، برگشت ارز حاصل از صادرات را تسهیل می کند

آقای رییس متاهل مهناز را وقتی کسی نبود به شرکت کشاند/حرفش نفسم را بند آورد !

ترویج الگوی های موفق به بخش خصوصی

یارانه دی ماه واریز و قابل برداشت شد

رشد 13 درصدی بودجه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در لایحه بودجه سال آینده

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران

توسعه آزمایش مبتنی بر DNA ارزان قیمت برای پیشبینی طول عمر

آخرین قیمت انواع غلات + جدول

قیمت پوشک بچه در بازار + جدول

آخرین قیمت انواع مکمل غذایی کودک + جدول

قیمت انواع میوه در بازار

قیمت انواع دهان شویه در بازار + جدول

سردار اشتری: متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

فولکس واگن پاسات 2020 در نمایشگاه خودروی دیترویت معرفی شد

سه کتابخانه روستایی در نهبندان ساخته شد

رکوردشکنی فولکس واگن در سالی که گذشت + جدول

ایران در بدبینانه ترین حالت چقدر نفت صادر می کند؟

بی قانونی با خامه کیک پزی

متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

واریز بسته حمایتی افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی از شنبه

ورود دادستان اصفهان به نحوه نظارت و کنترل قیمت ها در بازار

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

ایران در بدبینانه ترین حالت چقدر نفت صادر می کند؟

با هدف مدیریت صحیح بازار انجام شد ورود دادستان اصفهان به نحوه نظارت و کنترل قیمت ها در بازار

سه کتابخانه روستایی در نهبندان ساخته شد

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

آخرین نرخ ها از بازار ارز، طلا و سکه

هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند

رویدادهای خبری در قاب دوربین

قهرمانی یوونتوس در سوپر جام با گلزنی رونالدو

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/10/26

نگاهی به بلندترین و شگفت انگیزترین آسمان خراش ها

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

135 هزار هکتار از اراضی ایلام زیرکشت گندم است

چالش های بازگشت ارز حاصل از صادرات

کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

افزایش بی سابقه واردات نفت هند از آمریکا

دادستان ساری خبر داد کشف فساد 22 میلیون دلاری در مازندران + جزییات

در کمتر از 9 دقیقه 100 هزار گوشی شرکت چینی به فروش رفت

کاهش خطرات سرمایه گذاری با قانونی شدن ارزهای دیجیتال

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

آمار بیکاران در ترکیه افزایش یافته است

پیش بینی کاهش 2 میلیون بشکه ای مصرف روزانه نفت عربستان تا 2030

توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق تولید داخل را تعطیل می کند

بسته الحاقی بازی Celeste بزودی منتشر می شود

مهار یکه تازی تورم در کرمانشاه

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

ایران صدور روادید برای لهستانی ها را متوقف کرد

انتشار جدول قیمت جدید برخی محصولات سایپا

متهمان اقتصادی را در هر جای دنیا که باشند، به کشور برمی گردانیم

آمار واقعی بیکاری چقدر است؟

پیش بینی کاهش 2 میلیون بشکه ای مصرف روزانه نفت عربستان تا 2030

صادرکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند

سرقت 2.5 میلیون دلار اتریوم در هک صرافی کریپتوپیا !

مهار تورم در کرمانشاه

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

آغاز تولید داخلی دو کاتالیست با صرفه جویی سالانه 50 میلیون یورویی

افت قیمت نفت به 35 دلار در صورت بروز رکود در اقتصاد جهان

چند درصد درآمد خانواده ها صرف اجاره می شود؟

دزدی نفت در مکزیک به تجهیزات حفاری هم رسید

خداحافظی پدرام سلطانی از اتاق بازرگانی

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران: خطرناکترین بخش تحریم ایجاد خطر برای اشتغال است

زندان های یزد در حرفه آموزی مددجویان، برتر کشور است

ارتباطات و تکنولوژی در تبیین مسائل اجتماعی دیده نمی شود

آخرین قیمت ها از بازار صیفی

صادرات و قاچاق خاک سرخ جزیره هرمز حقیقت ندارد

150 میلیاردریال برای تعریض مسیر چمستان به آمل اختصاص یافت

نخستین آسمان نمای خراسان جنوبی فعال شد

صادرات و قاچاق خاک سرخ جزیره هرمز حقیقت ندارد

مدیریت بحران: اهواز روی گسل زلزله جوان و فعال واقع شده

طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین

صادرات و قاچاق خاک سرخ جزیره هرمز حقیقت ندارد

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت