مطالب مرتبط:
هرگونه تحرک و تهدیدی را دفع می کنیم
در مقابل هرنوع تهدیدی مقابله خواهیم کرد/ قدرت تهاجم و تحرک یگان های نیروی زمینی افزایش یافت
اضافه وزن مردان تهدیدی برای ابتلا به سرطان پانکراس
تروریسم و افراط گرایی تهدیدی جدی در صلح و امنیت بین المللی است
دلار تهدیدی برای سفره مردم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 15 آذر 1397 ساعت 16:252018-12-06سياسي

هرگونه تحرک و تهدیدی را دفع می کنیم


مدیر ارشد وزارت دفاع در خراسان رضوی گفت: یکی از راهبردها و مولفه قدرت در حوزه دفاعی، بحث تقویت بنیه دفاعی به فرمان مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) در طول دوران دفاع مقدس و بعد در توسعه نیروهای مسلح است.

- " مدیر ارشد وزارت دفاع در خراسان رضوی گفت: یکی از راهبردها و مولفه قدرت در حوزه دفاعی، بحث تقویت بنیه دفاعی به فرمان مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) در طول دوران دفاع مقدس و بعد در توسعه نیروهای مسلح است.

به نقل از ایسنا، هادی علوی در پیش همایش تبیین اندیشه های دفاعی امام خامنه ای در دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: حوزه دفاعی به عنوان یکی از مولفه های قدرت در جهان بوده و تفکر دفاعی در حوزه کشورها و بین الملل مطرح است، راهبردها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) در این حوزه جاری و ساری بوده و ما از آن بهره می بریم.

وی بیان کرد: تفکر دفاعی تشکیل ارتش 20 میلیونی که در حال حاضر حفظ دستاوردهای نظام را به عنوان یکی از ماموریت ‎های اصلی خود دارد، به عنوان یک حرکت تدوین شده که در حال حاضر جبهه مقاومت در حال استفاده از این الگو بوده و به موفقیت های بسیار ارزنده ای رسیده است، این حوزه نشان می دهد که تفکر دفاعی و آن چه تبیین اندیشه های مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) در این حوزه است، راهبرد موثر و اثربخشی را دارد.

وی افزود: ما در حوزه های متعدد از این راهبردها زیاد داشتیم.

یکی از راهبردها و مولفه قدرت در حوزه دفاعی، بحث تقویت بنیه دفاعی به فرمان مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) در طول دوران دفاع مقدس و بعد در توسعه نیروهای مسلح است.

یکی از نکات مورد توجه در حوزه دفاعی تشکیل واحدها و یگان های متعدد در حوزه نیروهای مسلح به صورت تخصصی بوده که به همین ترتیب در حوزه وزارت دفاع نیز به منظور پشتیبانی از حوزه نیروهای مسلح شاهد این امر خواهیم بود.

مدیر ارشد وزارت دفاع در خراسان رضوی با بیان این که ما امروز قوا و نیروهای مسلح بسیار مقتدری داریم ، عنوان کرد: این قوا و نیروهای مسلح قدرت بازدارندگی نظام اسلامی را در سطح بین الملل و منطقه بالا بردند.

دشمن توجه ویژه ای به این حوزه دارد که بر اساس این توجه، مقام معظم رهبری فرامینی را صادر کردند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با توجه به اهمیتی که حوزه دریایی دارد، نام و ماموریت مجموعه نیروی دریایی ارتش را تغییر دادند، امروز ما مجموعه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی را داریم که منطقه را در حوزه خلیج فارس و آب های آزاد به صورت امن درآورند، در حوزه تخصصی مجموعه نیروی دریایی، سازمان دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را داریم.

ما در حوزه یگان های نیروهای مسلح به ویژه در حوزه سپاه شاهد هستیم که در حال حاضر قوایی که در این حوزه در بستر اقتدار نظامی داریم، به فرمان امام(ره) و مقام معظم رهبری توسعه پیدا کرد.

بحث موشکی، دریایی و رزم در این حوزه به صورت تخصصی در حال اجرا است، فرمان مقام معظم رهبری این است که تقویت بنیه دفاعی را در این حوزه داشته باشیم.

وی با اشاره به این که مقام معظم رهبری وزارت دفاع را یکی از نقاط حساس نظام می دانند ، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در حوزه نیروهای مسلح فرامین و تدابیری دارند و می فرمایند که پرداختن به استحکام نیروهای مسلح یک اصل قابل اغماض است که باید به آن توجه ویژه شود.

ما در حوزه مجموعه وزارت دفاع در سال 1304 مجموعه وزارتخانه ای نداشتیم.

تولید اولین محصول به عنوان صنعت نظامی در حوزه کشور انجام شد و آن ساخت و تولید مجموعه تفنگ برنو بود.

در سال 1320 این مجموعه تحت عنوان صنایع نظامی مشغول شد و به عنوان اداره تسلیحات کار خود را شروع کرد.

مجموعه وزارت دفاع خرید تکنولوژی شامل خط تولید انواع مسلسل، g3 و مهمات مختلف را وارد کرد.

تا سال 1340 تحولاتی که در حوزه صنعت دفاعی صورت گرفت، موجب تغییر در ساختار شد.

علوی اضافه کرد: ما از قبل از دوران انقلاب تا بعد از انقلاب و جنگ تحمیلی مجموعه وزارت جنگ را داشتیم.

در سال 1360 وزارت سپاه ایجاد شد و پس از پایان جنگ تحمیلی بنابر مصوبه و ابلاغ قانون، دو وزارت سپاه و جنگ ادغام شدند و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایجاد شد، مجموعه وزارت دفاع با حوزه های بسیار متعدد به منظور تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح و به روزرسانی محصولات دفاعی و همچنین به منظور پرهیز از هرگونه کار موازی و افزایش هزینه مشغول شد و به فرمان مقام معظم رهبری نکات ایشان به عنوان راهبرد اصلی در حوزه وزارت دفاع توصیه گردید.

وی با بیان این که این حوزه مجموعه های متعددی را در بر می گیرد ، عنوان کرد: این مجموعه با توجه به شکل گیری وزارت دفاع در حوزه جدید به سازمان های متعددی تبدیل شد که کارهای تخصصی را انجام می دهد، در بخش های مختلف مباحث خدماتی، تحقیقاتی، تولیدی و مسائلی که در حوزه پشتیبانی از نیروهای مسلح باید در این فضا قرار بگیرند، وجود دارد.

مقام معظم رهبری فرامینی در این حوزه و در مباحث مولفه های اقتصاد مقاومتی دارند، یکی از نکاتی که ایشان در اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، مردمی بودن اقتصاد مقاومتی، دانش بنیان بودن و نگاه به درون و توسعه برون است.

ما بر این اساس و همچنین مصوبات وزارت دفاع باید بومی سازی انجام می دادیم تا در وزارت دفاع فرمایشات مقام معظم رهبری را تخصیص دهیم.

وی با اشاره به این که در مبحث مردمی بودن و نگاه درون ما رویکردی را در وزارت دفاع تعیین کردیم که رویکرد استفاده از هسته دانا و شبکه تواناست ، تصریح کرد: محدودیتی در کار و حوزه واگذاری امور به بیرون نداریم و در وزارت دفاع بحث اشتغال زایی را شاهد هستیم که در این صورت می توانیم از شبکه کل کشور و از هسته دانا در این مجموعه به ویژه در حوزه پژوهشی و دانش بنیان استفاده کنیم.

رویکرد به این ترتیب خواهد بود که از هسته دانا حداکثر استفاده شود، روش ‎ها و فرایندهای سنتی تغییر پیدا کند و به سمت فرآیندها و تکنولوژی جدید برود تا بتوانیم محصولات را با تکنولوژی جدید، علم روز و وضعیتی که می تواند قدرت بازدارندگی را در حوزه های متفاوت انجام دهد، برسانیم.

مدیر ارشد وزارت دفاع خراسان رضوی گفت: در این مجموعه تخصیص نیروهای مسلحی را با ماموریت های ویژه داریم که برای هر کدام از این ماموریت ها، گروه ها و سازمان های متعددی در حوزه دفاع باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.

یکی از بخش های اصلی که به صورت فراگیر در حوزه نیروهای مسلح خدمت می کند، مجموعه سازمان صنایع دفاع با نام اختصاری ساصد است که در این حوزه انواع تسلیحات رزم زمینی، مهمات و پدافندها را داریم.

این موارد بر مبنای فرامین مقام معظم رهبری، مصداق هوشمندسازی، سبک سازی و قابلیت بهره برداری سریع است.

وی ادامه داد: حوزه تولیدات برگرفته از اندیشه های دفاعی مقام معظم رهبری و امام(ره) است، تلاش وزارت دفاع در نیروهای مسلح این است که این اندیشه ها را جاری کند.

سازمان صنایع هوایی یکی از بخش های دیگر است و آخرین مبحثی که در این سازمان رسانه ای شد و قابلیت پخش داشت، جنگنده کوثر بود که آن را رونمایی کردیم، این جنگنده صد در صد بومی و داخلی بوده و تحویل نیروهای مسلح شده است.

ما قابلیت تولید انواع پرنده های کوچک و بزرگ را نیز داریم که موجب ارتقای سطح قدرت دفاعی و قابلیت بازدارندگی ما می شود.

آنچه اکنون در سطح کشور و دنیا مطرح بوده، این است که قابلیت بازدارندگی باید به مراتب افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند که دوران بزن در رو تمام شده، بنابراین ما باید آمادگی زدن و همچنین داشته های سنگین را را داشته باشیم، بر مبنای فرمایش مقام معظم رهبری توفیق خوبی در حوزه موشکی با قابلیت بسیار بالا حاصل شده که در حال حضار می توانیم به صورت نقطه زن و با دقت بسیار بالا از فاصله های مختلف دشمن را باز بداریم و هرگونه تحرک و تهدیدی را دفع کنیم، یکی از کارهای بسیار خوبی که در این سازمان انجام می شود، نگهداری است.

مدیر ارشد وزارت دفاع خراسان رضوی خاطرنشان کرد: زمانی که ما با مقام معظم رهبری طرح مشکل و دغدغه کرده و بیان می کنیم که اقلام فرسوده بوده و عمرشان تمام شده است، ایشان تعبیر زیبایی دارند و می فرمایند که عمر آن ها باید انقلابی باشد و عمر سنواتی در آن ها نداریم.

سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در دو بخش خدمات درمانی و بازنشستگی ارائه خدمات می دهد.

از مولفه های قدرت ما در این حوزه، سازمان هواو فضا است که ما در حال تولید انواع موشک های موردنیاز نیروهای مسلح بر اساس راهبرد دفاعی تعریف شده در این سازمان هستیم.

ما با توجه به تولیدات روز، قابلیت های بازدارندگی در این حوزه داریم.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند مجموعه ای که می تواند موشک با دقت یک متر به صورت نقطه زن را طراحی کند، چرا قابلیت طراحی و تولید موتور خودرو را نداشته باشد؟ اگر به رهنمود توجه داشته باشیم، می توانیم از این رهنمودها و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در حوزه های متعدد درس بگیریم و در تمامی عرصه های صنعت و کشور استفاده کنیم.

سازمان اتکا به نیروهای مسلح و کشور خدمات عمومی ارائه می دهد.

صنایع الکترونیک به عنوان یکی از قطب های اصلی در حوزه انواع ماهواره برها و مارهواره ها است که از آن استفاده کردیم.

سازمان صنایع دریایی با توجه به ژرف بینی مقام معظم رهبری و رهنمود در این حوزه، به صورت تخصصی در حوزه مجموعه پشتیبانی از حوزه نیروهای مسلح به ویژه در حوزه دریایی فعالیت دارد.

وی افزود: مجموعه سازمان دریایی، انواع تسلیحات، مهمات و سامانه های دریایی را تولید می کند.

تولید انواع ناوشکن ها، شناورهای سبک و کلاس متوسط و سنگین نیز در این حوزه وجود دارد.

آخرین دستاوردی که چند روز گذشته رسانه ای شد، زیردریایی بود که آن را به نیروی دریایی تحویل دادیم.

تمام مجموعه ای که قابل عرضه باشد، اطلاع رسانی می شود اما آنچه به عنوان ملاحظات امنیتی از آن نام می بریم، قابلیت های بسیار ویژه ای است که در سازمان های متعدد ما قرار گرفته است.

علوی گفت: سازمان جغرافیایی کشور یکی از سازمان های بسیار قوی در حوزه نیروهای مسلح و خدمات کشوری است.

سازمان توسعه منابع انرژی نیز یکی دیگر از سازمان ها بوده که در همجواری دانشگاه پژوهشکده هواخورشید راه اندازی شده که در این مکان می توانیم از تکنولوژی روز برای مصرف انرژی، الگوی مصرف انرژی، تغییر در آن و استفاده از انرژی های نو استفاده کنیم که کار تولید انواع سلول های خورشیدی و توربین های بادی را انجام دادیم.

موسسات مالی اعتباری کوثر و بیمه کوثر نیز از دیگر سازمان ها است.

مدیر ارشد وزارت دفاع خراسان رضوی عنوان کرد: در اقتدار دفاعی مجموعه های حوزه وزارت دفاع بنابر رهنمود و فرامین مقام معظم رهبری تقویت بنیه دفاعی را به عنوان یکی از اصول و وظایف اصلی برعهده دارند.

تمامی تجهیزات موردنیاز نیروهای مسلح نیز به روز تحویل داده می شود.


کلید واژه ها: مقام معظم رهبری - نیروهای مسلح - وزارت دفاع - رهبری - نیروی دریایی - خراسان رضوی - دریایی - دفاع مقدس - وزارت - امام - خراسان - نیروی دریایی ارتش - توسعه - دانشگاه فردوسی - جمهوری اسلامی - مقدس - مدیر - اسلامی - اندیشه - ارتش - ارشد - نظام اسلامی - امروز - منطقه - خلیج فارس - نظام - صورت - دانشگاه - فردوسی - مقاومت

آخرین اخبار سرویس:
دیدار صمیمانه مسئولان قضایی بندرگز با مردم + فیلم

دیدار علوی با رییس جمهوری آذربایجان

ضرورت انجام مطالعه درباره تجربه های ایسنا

دو کتاب جدید مدیرکل تبلیغات اسلامی قم رونمایی شد

بودجه سال 1398 شامل افزایش حقوق کارمندان و ثابت ماندن نرخ سوخت می باشد

روزنامه استخدامی استان همدان | شنبه 24 آذر 97

گفتگوی سفیر ایران و مدیرکل گمرکات گرجستان درباره مشکلات پیش آمده برای اتباع ایرانی

موثرترین روشهای “تحریک مردان” قبل از رابطه جنسی

وزیر اطلاعات: تعامل خوبی بین سرویس های امنیتی ایران و جمهوری آذربایجان برقرار است

رییس جمهور داماد خود را از معاونت وزارت صنعت عزل کرد/ روحانی، وزیر صنعت و دامادش را توبیخ کرد

از گسترش همکاری های فعالان اقتصادی ایران و ترکیه حمایت می کنیم

توسعه روابط و همکاری های ایران و ترکیه به نفع دو ملت است

فیلم/ تلاوت جعفر فردی در آستان عبدالعظیم الحسنی(ع)

چهاردهمین واحد مؤسسه کریمه در استان گلستان افتتاح شد

ستاد امر به معروف و اداره کل محیط زیست استان قم تفاهم نامه همکاری امضا کردند

وقتی «آقازاده» خودش را پنهان کرد!

زندگی بدون شبکه های اجتماعی چگونه است؟

همایش میراث آب، اخلاق زیست محیطی و مردم شناسی کاربردی برگزار می شود

آغاز به کار نخستین جشنواره اینفوگرافیک رسم سرخ

قانون بازنشستگی باید شامل ائمه جمعه هم بشود

پنجمین همایش خادم القرآن «حمید رایگان» برگزار شد

فیلم/ زهرا خلیلی، حافظ نوجوان و روشندل در محفل انس با قرآن آستان عبدالعظیم(ع)

با دبیر جدید ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش بیشتر آشنا شویم

انتصاب مسؤولین بر اساس نگاه های سیاسی راهگشای مشکلات مردم نیست

انتصاب داماد رییس جمهور ایران به عنوان معاون وزیر

یادداشت بیدار باش همگانی

تکذیب وضعیت نامساعد جسمانی عضو هیئت مدیره کارگران نیشکر هفت تپه

3عضو شورا رأی خود را هومن طاهری اعلام کردند/ رد پیشنهاد 4عضو شورا برای جلسه؟ /تکذیب انصراف از سوی یحیی پور و محمدحسینی

لایحه نظام جامع جذب مشارکت عمومی و خصوصی در راه شورای شهر تهران

عمر مدیریتی در استان البرز کم است/عقب ماندگی ها جبران شود

فیلم/ تلاوت حامد علیزاده در آستان عبدالعظیم الحسنی(ع)

دیدار وزیر اطلاعات با رییس جمهوری آذربایجان در باکو

چه فرصت طلایی در این روز نهفته است؟

واعظی: از حضور سرمایه گذاران ترکیه در ایران استقبال می کنیم

آیین تجلیل از ممتازین علمی و رونمایی 75 عنوان کتاب برگزار می شود

رییس جمهور داماد خود را از معاونت وزارت صنعت عزل کرد/ روحانی، وزیر صنعت و دامادش را به شدت توبیخ کرد

رییس جمهور داماد خود را از معاونت وزارت صنعت عزل کرد/ روحانی، وزیر صنعت و دامادش را به شدت توبیخ کرد

ساخت آب انبار در کوه های پاسارگاد

برگزاری چهارمین دوره انتخابات شوراهای استانی نظام دامپزشکی

میزگرد بررسی راه های جذب جوانان به نماز در مهریز برگزار شد

عملگرایی با چاشنی توسعه

بررسی اتفاقات اخیر هلال احمر در جلسه فوق العاده شورای عالی

طلاب مباحث سیاسی را به صورت جریان شناسی دنبال کند نه مصداقی

کدام مؤمن برتر است؟

4 صندوق وزارت رفاه زیر ذره بین مجلس/ تحقیق و تفحص از «هواپیمایی آسمان» روی باند مجلس

تکریم ارباب رجوع در دستگاه قضا از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی

فیلم/ اجرای گروه تواشیح و مدیحه سرایی میعاد قم

نگاهی به زندگی هانریش هرتز؛ مخترع امواج رادیویی

ادعای تایید نشده برخی منابع خبری: رییس جمهور داماد خود را از معاونت وزارت صنعت عزل کرد

میزگرد بررسی راه های جذب جوانان به نماز در مهریز برگزار شد

دیدار وزیر اطلاعات با رییس جمهوری آذربایجان در باکو

مناظره دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی یزد آغاز شد

عملگرایی با چاشنی توسعه

ابهام در ممنوعیت های جدید ساخت و ساز بر گسل های پایتخت

سریع آب گوشتان را خارج کنید

فیلم/ تلاوت مهدی غلام نژاد در آستان عبدالعظیم الحسنی(ع)

ادعای برخی منابع خبری: رییس جمهور داماد خود را از معاون وزارت صنعت عزل کرد

آیت الله عاملی:آمریکا از سر عصبانیت اقدام به گشودن جبهه ای جدید در برابر ایران کرده است

واعظی: از گسترش همکاری های فعالان اقتصادی ایران و ترکیه حمایت می کنیم

در دیدار واعظی و اردوغان چه گذشت؟

عملگرایی با چاشنی توسعه

مجوز نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی دهلران اخذ شد

تعامل خوبی بین سرویس های امنیتی ایران و آذربایجان برقرار است

تعامل خوبی بین سرویس های امنیتی ایران و آذربایجان برقرار است

3عضو شورا رأی خود را هومن طاهری اعلام کردند/ رد پیشنهاد 4عضو شورا برای جلسه /تکذیب انصراف از سوی یحیی پور و محمدحسینی

تکلیف پرونده های بلاتکلیف باغات مشخص شد

واعظی: از گسترش همکاری های فعالان اقتصادی ایران و ترکیه حمایت می کنیم

واعظی در دیدار با اردوغان: توسعه روابط و همکاری های ایران و ترکیه به نفع دو ملت و منطقه است

شما والدین شهدا با آموزه های دینی خود فرزند صالح تربیت و تقدیم نظام اسلامی کردید

واعظی: توسعه روابط و همکاری های ایران و ترکیه به نفع دو ملت است

آغاز همایش سالانه ایرانشناسان روس در مسکو

واعظی: از حضور سرمایه گذاران ترکیه در ایران حمایت می کنیم

انقلاب اسلامی هویت شیعه را زنده و نمایان کرد

هفته نامه استخدامی تبریز | هفته چهارم آذر 97

اولین عملیات شبانه قوایی هوایی افغانستان

کیهان از 4قلوزاییدن یک گاو خبر داد

ماجرای مجروح شدن وزیر نفت در حاشیه نشست اوپک! + فیلم

مناظره دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی یزد آغاز شد

تعلیق مذاکرات سازش دولت سودان و معارضان در اتیوپی

ابطحی: اصلاح طلبی روز به روز رشد کرده/ اصلاح طلبان نتوانستند خودشان را متناظر با مطالبه های اصلاح طلبی جامعه تطبیق بدهند

ایجاد اولین دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه در تربت جام تصویب شد.

واعظی: توسعه روابط و همکاری های ایران و ترکیه به نفع دو ملت است

پیش بینی توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

توسعه روابط و همکاری های ایران و ترکیه به نفع دو ملت و منطقه است

یک امام جمعه: برخی شرکت کنندگان در کنسرت ها شرایط جسمی و روحی مناسب ندارند/ شادابی جامعه با برگزاری کنسرت های بی محتوا محقق نمی

تشییع پیکر اولین جانباز انقلاب اسلامی در اصفهان + فیلم

رییس دفتر رییس جمهور روابط و همکاری های ایران و ترکیه را مثبت و روبه گسترش دانست و بر ضرورت تل

یک امام جمعه: برخی شرکت کنندگان در کنسرت ها شرایط جسمی و روحی مناسب ندارند/ شادابی جامعه با برگزاری کنسرت های بی محتوا محقق نمی شود

دفاع ظریف از توان موشکی ایران در پارلمان اروپا

جشن «یکتا ناصر» و همسرش برای تولد 2 سالگی دخترشان+عکس

دستور قرآن برای توافق با اهل کتاب

وزیر امور خارجه ترکیه: ترکیه و روسیه خواهان تشکیل سریع کمیسیون قانون اساسی سوریه هستند

کشف الماس 552 قراطی در کانادا

پایان همایش دو روزه چهل سال ایستادگی

هیچ محدودیتی در گسترش روابط با ترکیه قائل نیستیم

واعظی: از حضور سرمایه گذاران ترکیه در ایران حمایت می کنیم

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام دریابم

پنج اشتباه فاحش در دیکته رییسی که برای خود و همکارانش پاداش میلیاردی تجویز کرده!

واعظی: از حضور سرمایه گذاران ترکیه در ایران حمایت می کنیم

افزایش همکاری سرویس های اطلاعاتی ایران و آذربایجان

هرگونه تحرک و تهدیدی را دفع می کنیم

هرگونه تحرک و تهدیدی را دفع می کنیم