مطالب مرتبط:
ماجرای جنایی «مرگ خاموش» خانم بازیگر
خانم بازیگر: سلبریتی ها به جوانان اجازه نفس کشیدن بدهند/عکس
خانم بازیگر: حضور سلبریتی ها در تئاتر صرفاً تجاری است
دردسرهای حضور سلبریتی ها در تئاتر از زبان خانم بازیگر
ماجرای جنایی «مرگ خاموش» خانم بازیگر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 15 آذر 1397 ساعت 15:202018-12-06سياسي

نسخه پیچی خانم بازیگر برای مرگ/وقتی یک سلبریتی همه چیزدان می شود!


عدم پاسخ گویی صحیح مهناز افشار و فرافکنی وی در قبال پیشنهاد دارویی از سوی یک بنیاد خارجی و بهانه گیری های سیاسیون اصلاح طلب نسبت به جوان گرایی در صداوسیما، - نسخه پیچی خانم بازیگر برای مرگ/وقتی یک سلبریتی همه چیزدان می شود! " عدم پاسخ گویی صحیح مهناز افشار و فرافکنی وی در قبال پیشنهاد دارویی از سوی یک بنیاد خارجی و بهانه گیری های سیاسیون اصلاح طلب نسبت به جوان گرایی در صداوسیما، خط مشترک بی اعتمادی به ظرفیت های داخلی جامعه ایران را در ذهن مردم القاء می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازراهبرد معاصر؛ مدتی است که در فرهنگ عمومی کشور رفتارهایی سر می زند که نه تنها حکایت بخش آرامش اجتماعی و افزایش سرمایه اجتماعی نمی باشد بلکه رفتارهایی از سوی چهره های مطرح و رسانه ای کشور سر می زند که همگی حکایت از ترجیح مسائل جناحی به ملی و گرایش به فرهنگ غیرخودی دارد.

این نمونه رفتار ها در انتقاد به انتصاب فرید حداد عادل به شورای سیاست گذاری شبکه سوم و رفتارهای مهناز افشار در آخرین توییت هایش مشاهده کرد.

از سلبریتی زدگی در جامعه تا عدم اطمینان و تعهد به نیروهای داخلی خودمان و غش کردن برای آن طرف آبی هایی که گمان می کنند چه مدینه فاضله ای برای ایران ترسیم کرده ند.

اند، حکایت رفتار این روزهای سلبریتی ها شده است.

آفتی به جامعه زده شده است که ظاهرا هر چهره ای گمان می کند می تواند چاره ساز مشکلات باشد و پای خود را از گلیم خود فراتر می سازد.

ظاهرا داستان همیشگی این جامعه شده است که هرچندوقت یکبار یکی از چهره های سینمایی مطرح شده به مدد انواع بزک ها و شبکه های اجتماعی، از قبای خود دوای فلان درد را بیرون می آورند و غافل از این که صد برابر زحمت لازم است که گفته شود نه امثال hpv برای مردم درمانگر است و نه حب الایران وحدت ساز این مرز بوم می باشد و .

.

آخرین نمونه آن هم بازمی گردد به هشتگ بازی ها و پست های توییتری مهناز افشار؛ او در یک پیام ویدئویی با استناد به آماری با منبعی نامعلوم مردم را به تزریق آمپولی به نام نالوکسان برای جلوگیری از آثار سوء مصرف مواد مخدر و نجات جان معتادان تشویق می کند؛ در واقع تزریق این دارو را راهکاری می داند که می تواند معتادانی که دچار اوردوز شده اند را از مرگ حتمی نجات دهد.

این پست سرآغاز موج رسانه ای شد که اصولا چنین پیشنهادی مورد تایید جامعه پزشکان ایرانی نیست و هیئت مدیره انجمن داروسازان ایران، سرپرست اورژانس کشور ، سازمان غذا و دارو و .

اصولا چنین پیشنهادی را غیرعلمی و نادرست خواندند.

سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در واکنش به تبلیغات مهناز افشار درباره تزریق این آمپول گفت: "تبلیغ و فروش نالوکسان در فضای مجازی تخلف است و بهتر است این سلبریتی دارو و درمان را به اهلش بسپارد .

این دارو به هیچ عنوان بدون نسخه قابل عرضه نیست.

" اگرچه در ادامه این ماجرا این خانم بازیگر در یک پیام ویدئویی دیگر بعد از موج رسانه ای علیه او، تاکید می کند که این دارو پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی است تلویحا تلاش می کند که شبکه بهداشت و وزارت بهداشت ج.

ا.

ایران را در برابر سازمان بهداشت جهانی به چالش بکشاند و از پاسخ گویی نسبت به توییت های خود سرباز می زند.

این در صورتی است که در چند توییت پیشین خود گقته بود که " از طرف "بنیاد آینه” و آقای " داریوش اقبالی” و "پزشکان مربوطه” پیشنهاد کردند بنده در مورد پیشگیری از مرگ بر اثر سومصرف مواد مخدر، در مورد نالوکسان اطلاع رسانی کنم.

" بحث درباره این که چه میزان پیشنهاد افشار مورد تایید است یا خیر و در مورد اما و اگرهای این جریان؛ این سوال و نکته می تواند مطرح باشد که چگونه می شود به بنیاد اقبالی اعتماد می شود یا به پیشنهاد سازمان جهانی بهداشت اعتماد می کنیم اما زحمت یک استعلام از متخصصان و مسئولان ذیربط داخلی به خودمان نمی دهیم و یا این که اصولا هیچ وجه و اعتمادی برای مسئولان نظام بهداشتی خودمان قائل نیستیم.

چگونه می شود که بنیاد داریوش اقبالی، منتسب به سیاسی ترین خواننده معارض ج.

ا.

ایران مورد اطمینان واقع می شود و در برابر نقدهای صریح جامعه پزشکان دست به مغالطه و فرافکنی می زنیم.

خانم افشار بهتر است به جای آن که مسئولیت پست های خود را به سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت ایران واگذار نماید، نسبت به پست های خود جوابگوی و مسئولیت پذیر باشد.

چرا که مشخصا مطالب ایشان جنبه شخصی ندارد.

حرکت خلاف فرهنگ عمومی برخی از چهره ها آن چه که اتفاق افتاده است یک نمونه از اتفاقاتی است که بخشی از شبکه سلبریتی به صورت زیرپوستی و به واسطه شبکه های اجتماعی با امنیت اجتماعی و روانی جامعه بازی می کند.

هدف، نقد این خانم و آن آقای بازیگر نیست.

بلکه سخن اصلی در این است که چرا حاضریم به دیگران اعتماد کنیم اما به توان و ظرفیت های داخلی خود اعتماد نمی کنیم و متاسفانه با چشم پوشی از این که کار بدانجا کشیده شده است که دیگر سبک زندگی و تفاخر اینان برای مردم امر معمول شده است.

در واقع باید گفت بحث از عرق به هویت ملی بخشی از جامعه هنرمندان واقعی است یا خیر؟ شاید آخرین مصداق به گزارش سایت قطره و به نقل ازروزنامه فرهیختگان بازمی گردد مبنی بر لیست منتشره بازیگرانی که تولد فرزندشان را در خارج از کشور ترجیح داده ند یا نمونه اخیر اند یا نمونه دیگر آن بازیگری است که حاضر است ملتی بلرزد اما دل فرزند خارج نشینش نلرزد.

و یا هانیه توسلی عکس گربه خانگی اش را که مرده بود منتشر کرد و نوشت: بخواب مامان جان.

بخواب تنها دلخوشیم.

بخواب شیرین عسلم.

منو ببخش.

دیگه آرزویی ندارم.

دیگه هیچی نمی خوام از خدا.

دیگه بی حس شدم.

دیگه تموم شدم.

فقط منتظرم که زودتر بیام پیشت.

همین و وقتی مردم به این حرکت و ادبیات او اعتراض کردند، متهم می شوند به فضولی در سبک زندگی دیگران و حریم خصوصی این بازیگران.

مردم حق اعتراض به جامعه هنرمندان به ویژه در برهه کنونی به قشر تاثیرگذار بازیگران را دارد.

قشری که با سرمایه ملی و اقبال مردمی برجسته شده است و اما اکنون به جای آن که به ملت خویش وقعی بنهد شاهد آن هستیم که رفتارهایشان حکایت از وابستگی فرهنگی شدیدی به خارج از کشور دارد و شاید چندان به این کشور عرقی نداشه باشد.

پیوند سیاسیون و سلبریتی ها نیاز دوسویه سلبریتی ها و سیاسیون _به ویژه از جنس عوام فریب_ هر گز از بین نخواهد رفت.

یکی به دنبال شهرت و دیگری به دنبال کسب اراء.

همچنین است که چهره ها یا همان سلبریتی ها نقطه عطف خوبی هستند تا جامعه اسلامی بر خلاف سیاست رسمی و اصلی نظام، به سمت منش و منویات جریان خاص هدایت شود.

یعنی سلبریتی ها می توانند پیش رو در اعمال منش و فرهنگ جریان خاص شوند، بی آنکه اذهان عمومی به صورت مستقیم متوجه چنین تصمیم زیر پوستی شوند.

این پیوند امر غیرقابل انکار است و در سوی دیگر هم افزایی بین سیاسیون اصلاح طلب و هنرمندان این چنین مشهود می باشد.

بنابراین فرهنگ واحدی شده است که این تمایلات را نیز می توان در بخشی از جامعه اصلاح طلب نیز مشاهده نمود.

چرا که مدت زمانی است که عرف شده است هرچه منتقد باشی محبوبیت اجتماعی بیشتر خواهی داشت و باید به همه زمین و زمان این وطن ایراد وارد کنی بلکه تو را به رسمیت بشناسند و اصولا هرآنچه که بوی مخالفت و تفاوت دهد باید بدان تمایل پیدا کرد و همیشه ایام بهانه گیری کرد.

بهانه گیری که ادعا می کند فلان سازمان و جناح تمامیت خواه هستند و مردم را رعیت خویش می پندارند.

وجه مشترک این دو جریان، بهانه گیری و گرایش به کشور دیگر، به عنوان خط مشی واحدی است که در پیش گرفته شده است.

به جای آن که این نیروهای سیاسی اجتماعی هم و غم خویش را بر حل مشکلات داخلی بگذارند بر طبل بهانه جویی می کوبند.

نمونه اخیر آن را می توان در ماجرای انتصاب فریدالدین حداد عادل در شورای سیاستگذاری شبکه سوم سیما مشاهده کرد.

به جای آنکه با حفظ رویکرد مثبت، خوشبین از این باشیم که جوان گرایی در سازمان صدا و سیما شروع شده است و این ارزش به جوانان متعهد کشور و با سابقه فعالیت فرهنگی داده شده است که نظرات خود را در عالی ترین سطوح سیاست گذاری مطرح نمایند، بهانه می گیرند که چرا آقازاده است و .

نهایتا سازمان صداوسیما را به ملی نبودن و ناکارآمد نبودن متهم و ختم می کنند.

به حق می توان این سوال را پرسید که چرا باید در برابر جوانگرایی بهانه تراشید؟ آن هم صرفا در حدود شورای سیاست گذاری.

چرا نباید به جوانان متعهد به این مرز و بوم اعتماد نکنیم.

جمع بندی جان کلام در این است که به ویژه در جمع سیاستمداران اصلاح طلب و بخشی از بدنه بازیگران بیش از آن که از نوع رفتار و گفتارهایشان بوی انسجام و آرامش اجتماعی برآید بیشتر حکایت از آن دارد که منافع شخصی و حزبی را بر مسئله ملی مقدم می دارند.

پدیده هایی هم چون تجملگرایی که سازگار با فرهنگ عمومی کشور نیست، به راه افتادن کمپین هایی که صحت و سلامت آن چندان مورد تایید نمی باشد، انتقادات مدام، منفی انگاری به تغییرات مدیریتی حکایت از رگه های فرهنگی دارد که چندان وجه انسجام اجتماعی و آرامش ملی از آن برنمی آید.

چنین اقداماتی باعث می شود نه تنها باعث آسیب رساندن به سرمایه اجتماعی است بلکه چهره خود را در آینده به دست خود تخریب خواهند کرد.

شاید بی سبب نباشد که این منش سیاسی اصلاح طلبان موجب شده است که احمد شیرزاد، یکی از تندروترین چهره های اصلاح طلب در گفتگو با روزنامه آرمان موضع می گیرد که " در حال حاضر جناح اصولگرا و حتی تندروهای اصولگرا عملکردهای خود را خیلی تصحیح کرده اند و این واقعیت را نباید کتمان کنیم.

در نتیجه طبیعی است که یک مقدار شعارهایمان کمرنگ می شود و نمی توانیم مثل گذشته خیلی روی شعارهایی که متضمن ترس و وحشت از سیطره اصولگرایان بود، بایستیم.

به خصوص اگر برخی از چهره های میانه روی اصولگرا به میدان بیایند، نمی توانیم جامعه را بترسانیم.

" شاید بهتر باشد کمی بیشتر به نیروهای جوان و متعهد خودمان از هر طبقه علمی که هستند بیشتر اعتماد کنیم تا این که به بنیاد ناشناس معارض اعتماد کنیم یا این که منافع حزبی را بر منافع ملی مقدم بداریم.


کلید واژه ها: مهناز افشار - سازمان غذا و دارو - پیشنهاد - جامعه - رفتار - ایران - دارو - خانم بازیگر - اجتماعی - مهناز - اصلاح طلب - داروی - چهره های سینمایی - معتادان - مصرف مواد مخدر - پزشکان ایرانی - مردم - کشور - هایی - چهره - بازیگر - بازی - اورژانس کشور - وزارت بهداشت - بنیاد - تزریق - رسانه - فرهنگ - اصلاح - سلبریتی ها

آخرین اخبار سرویس:
مخالف جدی هرگونه اصلاح قانون کار به نفع کارفرما هستیم

برد موشک صیاد سه افزایش می یابد

بی خانمان های فراموش شدگان زندگی اجتماعی امروز

رییس جدید موسسه پیامبر اعظم(ص)ساری معارفه شد

29 آذر؛ آغاز مسابقات ملی قرآن «نخبگان» عراق

سخنان امام موسی صدر در مورد زنان بررسی می شود

خطر الهیات عصب شناسانه برای دین/ از تجارب عرفانی تا بیماری های روانی

وضعیت وحدت در کردستان کاملاً حل شده است

سارق حرفه ای طلافروشی های خواف گرفتار شد

دستگیری سارق مسلح طلافروشی مشهد در دامغان

لایحه بودجه 98، پاسخگوی توقعات حداقلی نیست

صداگذاران بازی Red Dead Redemption 2 در جریان پروژه خود نبودند!

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی به فارس خبر داد درج «کد ویژه» در اسناد سه جلدی کودکان «بی هویت»/معرفی سالانه 1600 کودک به عنوان فرزند خوانده

استخدام فروشنده خانم در یک شرکت معتبر در البرز

عامل حمله استراسبورگ کشته شد| داعش مسئولیت حمله را بر عهده گرفت

مدل پیشنهادی محسن رضایی در مورد ایالت های اقتصادی جواب نمی دهد/ با واگذاری مسئولیت یارانه ها به استان ها مخالفم

نواصولگرایی قالیباف علیه اصولگرایی

فعالیت های مؤسسه ثقلین یزد تشریح شد/ اجرای 11 طرح آموزشی

تصادف زنجیره ای خونین در محوریاسوج- اصفهان

مجلس نمایندگان آمریکا: مسلمانان روهینگیا قربانی نسل کشی شده اند

استخدام پشتیبان دستگاه های کارتخوان بانکی جهت یک شرکت در اصفهان

دستگیری رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در قم

برد موشک صیاد سه افزایش می یابد

استخدام باریستا با تجربه در یک کافی شاپ معتبر در اصفهان

رای دادگاه قانون اساسی اندونزی برای پایان ازدواج کودکان

عملیات ساخت 20 هزار و 500 واحد مسکونی زلزله زده پایان یافت

دشمن از پیشرفت ایران نگران است

21 گروه جهادی در بسیج دانشجویی قم فعال است

ضریب اجرای طرح هادی در روستاهای دلفان به 32 درصد رسید

نخبگان قرآنی افغان در جوار احیاگر قرآن تجلیل شدند

اعتراف مجلس نمایندگان به نسل کشی در روهینگیا

مادر بزرگ یوتیوب درگذشت

راهبه های قمار باز 500 هزار دلار سرقت کردند

مرگ سارق مسلح در دوئل مسلحانه با پلیس

افتتاح طرح بزرگ اقتصادی برای اشتغال ایثارگران

پوربابایی: مشکلات اجرایی نشان از عدم دقت لازم در تصویب قوانین دارد

مهمترین استخدامی های زنجان - هفته 38 ام

مهمترین استخدامی های یزد - هفته 38 ام

مهمترین استخدامی های هرمزگان و بندرعباس - هفته 38 ام

سازمان مدیریت بحران پیگیر رفع مشکلات ناشی از تغییر نوع، تعداد و زمان بارش ها

روایت مصلحی از زیر شاخه های نفوذ دشمن در ایران

نظر مقام معظم رهبری درباره فعالیت های سیاسی دانشجویان

وعده ای برای فارغ التحصیلان رشته موسیقی

اعدادی که با دیدنشان مغز شما سوت خواهد کشید!+فیلم

مدرک تحصیلی در صورت احراز تقلب علمی باطل می شود

اجرایی شدن سند الگوی ایرانی اسلامی

اینجا معنای «جوانی» فرق می کند/ تحقق رویای محرومان در سایه سار خدمت

آیا سوت پایان ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون نواخته شده است؟

واژگونی مرگبار اتوبوس در محور رفسنجان- انار

با یک تیر نمی توان پاسخ صدها تیر شلیک شده به افکار عمومی را داد

شورای عالی آموزش و پرورش در انتظار سه تازه وارد

دشمن از پیشرفت ایران نگران است

استخدام بازاریاب در تولیدی گروه دنیز هوم دیزاین در تهران

استخدام نیروی خدماتی در شرکت معتبر بازرگانی در تهران

آنچه باید بدانیم؟/ جایگاه سازمانی روابط عمومی

افتتاح طرح بزرگ اقتصادی برای اشتغال ایثارگران

رشته های دریایی در هرمزگان تقویت شود

ناجا پنج هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

حدیث نگاشت/ رفع گرفتاری های مردم در سایه عنایت امام زمان(عج)

تشکیل شورای قرآنی در بروجرد

قرآن و مهجوریت/ بودجه از آسیب های کار فرهنگی و قرآنی است

اتمام حجت احزاب پاکستان در مورد رابطه با رژیم صهیونیستی

ضرورت تشکیل جلسه رؤسای 3 فراکسیون در مورد مرجع تشخیص فردی که جایگزین ندارد

بهانه­ ی طرح ملی اشتغال روستایی هدر رفت منابع مالی با توهّم اشتغال­زایی/ چرا بیکاری حل نمی شود؟

گلایه رضا کیانیان از یک عادت بد ایرانیان

رسوایی شوم اعضای شورای شهر شریف آباد ورامین پیچیده شد!

تنبیه عجیب دو دانش آموز توسط خانم معلم+ فیلم

21 گروه جهادی در بسیج دانشجویی قم فعال است

استخدام تکنسین آرایشی خانم مسلط با برندهای خارجی در غرب تهران

استخدام کارآموز در یک شرکت معتبر گرید در قزوین

ضریب اجرای طرح هادی در روستاهای دلفان به 32 درصد رسید

هفت دهه تلاش برنامه ریزی توسعه در ایران چگونه بود؟

آرمان های جوانی که در تحقق رویای محرومان شکل می گیرد

رسانه هایی که بخار کله مردم را خالی می کنند!

مهمترین استخدامی های فارس و شیراز - هفته 38 ام

این افراد در روز قیامت بزرگتـرین افسـوس، را خواهند خورد

آزمون مفاهیم طرح ملی «صراط» در تبریز برگزار شد

آموزش؛ نخستین گام تعالی «مدیریت مصرف» در جامعه

عبرت آموزی از تاریخ گذشتگان از ثمرات ایمان به معاد است

استخدام پژوهشگر R&D آقا در یک موسسه تحقیقاتی معتبر در شیراز

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام منشی آشنا به اموراداری مالی(لیسانس مدیریت،حسابداری)

استخدام گرافیست در یک کارخانه تولیدی در اصفهان

تصویب قطعنامه نسل کشی مسلمانان روهینگیا در مجلس نمایندگان آمریکا

تحریم ها نمونه مخدوش شدن حق رضایت دولت ها/NPT فرش قرمز برای بازرسی و تحریم است

تأکید رییس سازمان اوقاف بر برون سپاری بخش هایی از مسابقات قرآن

حدیث نگاشت/رفع گرفتاری ها از مردم در سایه عنایت امام زمان(عج)

سریع آب گوشتان را خارج کنید

نماینده مجلس: یک جایی باید پرونده کشف امامزاده را ببندند/ مرتبا نباید امامزاده تولید شود

ناجا پنج هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

استخدام پرسشگر ماهر فیلد در آمارگران تفکر ایده ال درمازندران

استخدام پرسشگر ماهر فیلد در آمارگران تفکر ایده ال/گیلان

استخدام مدرس زبان،نیروی خدماتی و آشپزی در تهران

استخدام مدرس زبان، نیروی خدماتی و آشپزی ، تراکت پخش کن و ناظر

دو دستاورد سیاسی برای انصارالله یمن با توافق استکهلم

تشکیل شورای قرآنی بروجرد

قرآن در مهجوریت /بودجه از آسیب های کار فرهنگی و قرآنی است

یادواره شهدای منطقه ارسباران در اهر برگزار می شود

دانشجویان تعیین کننده و جهت دهنده جامعه هستند

نگرش قرآن به خردورزی

نسخه پیچی خانم بازیگر برای مرگ/وقتی یک سلبریتی همه چیزدان می شود!

نسخه پیچی خانم بازیگر برای مرگ/وقتی یک سلبریتی همه چیزدان می شود!