مطالب مرتبط:
سرپرست دانشگاه تاکید کرد: لزوم تبدیل دانشگاه آزاد به یک سازمان نوآور
لزوم تبدیل دانشگاه آزاد به یک سازمان نوآور
لزوم تبدیل دانشگاه آزاد به یک سازمان نوآور
دانشگاه آزاد در آستانه تبدیل شدن به دانش شهر /افتتاح سرای نوآوری آزاد در مجتمع سوهانک بزودی
در نشست مشترک شورای مرکزی بسیج اساتید با رییس دانشگاه آزاد تاکید شد افق مشترک سازمان بسیج اساتید و دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد تحولی و حلّ المسائلی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 آبان 1397 ساعت 17:152018-11-21دانش

دانشگاه آزاد را به سازمان حل مسأله تبدیل می کنیم


رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد را به سازمان آموزشی، پژوهشی و فناوری تبدیل می کنیم، گفت: این دانشگاه یک سازمان حل مسأله خواهد شد.

- : دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما به ارائه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی، ارتقای هرم هیأت علمی، بهبود معیشت اعضای هیأت علمی و کارکنان، ارتقای کیفی آموزش و پژوهش و برنامه های آتی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

دکتر طهرانچی در این برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به تعامل مثبت دانشگاه آزاد اسلامی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: این دانشگاه در یک ماه گذشته با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تعامل بود و همکاری نزدیکی درباره مسائل پیش آمده در آزمون علوم پزشکی با این کمیسیون داشت.

وی درباره چرایی ایجاد مشکل برای پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس روال گذشته ثبت نام در این دانشگاه بر اساس اخذ شهریه است، بنابراین طی دو یا سه مرحله تکمیل ظرفیت، پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی کامل می شد.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امسال شورای عالی سنجش و پذیرش اعلام کرد که تکمیل ظرفیت در دانشگاه ها نخواهیم داشت و بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی باید به یک باره ظرفیت خود را تکمیل می کرد.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: در مرحله نخست 30 درصد از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی کامل شد و برای مرحله دوم به صورت ذخیره در سه مرحله اعلام کردیم.

در مرحله نخست با اعلام قبولی 18 هزار نفر، تنها 4 هزار نفر ثبت نام کردند و باوجوداینکه 4/5 برابر میزان دانشجویانی که لازم داشتیم، اعلام شد، اما ظرفیت تکمیل نشد.

دکتر طهرانچی گفت: اتفاقی که افتاد این بود که 62 هزار نفر به صورت ذخیره در کل معرفی شدند که 24 هزار نفر تمایل خود را به ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کردند.

وی با اظهار تأسف از امضاء و ابلاغ بخشنامه ای از سوی مدیر وقت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی که حاوی اشکالات و ایراداتی بود، خاطرنشان کرد: برخی واحدهای دانشگاهی نیز به بخشنامه ای که دارای ضعف هایی بود، عمل نکردند و بیش از ظرفیت پذیرش ثبت نام و دانشگاه آزاد اسلامی را با مشکلات جدی مواجه کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بر این اساس توقعی از سوی پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شد که امکان پاسخگویی به آن ها وجود نداشت؛ سال هاست در کشور کنکور برگزار می شود و مردم به آن اعتقاد دارند و در کنکور تراز و نمره دانشجو بسیار اهمیت دارد.

به دنبال این بودیم که عدالت، انصاف و اعتبار کنکور خدشه دار نشود رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به خطاهایی که در تعدادی از واحدهای دانشگاهی در زمینه ثبت نام غیرقانونی پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت، گفت: نتیجه این کار غیرقانونی، سازمان مرکزی دانشگاه را با جمعیت 4 هزار و 200 نفری که ثبت نام کرده بودند، اما حق ثبت نام نداشتند روبرو کرد.

وی ادامه داد: پذیرفته شدگان را در مراحل مختلف به روش های گوناگون پایش کردیم و در انتها دریافتیم 599 نفر از مجموع کسانی که ثبت نام کردند، دیگر امکان قبولی و پذیرش ندارند، در حالی که اصرار دارند با نمره پایین در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری ادامه تحصیل دهند که امکانش وجود ندارد.

دکتر طهرانچی به عزل برخی از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل ثبت نام غیرقانونی پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی اشاره و تصریح کرد: در مرحله نخست تعدادی از مدیران عزل شدند و در مراحل بعدی مسیرهای انضباطی و هیأت های تخلفات به کار آن ها رسیدگی می کنند.

دریکی دو مورد نیز به قوه قضاییه شکایت کردیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در طول مدتی که به وضعیت پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می پرداختیم، به دنبال این بودیم که عدالت، انصاف و اعتبار کنکور خدشه دار نشود.

وی درباره ایجاد مشکل برای پذیرفته شدگانی که از ثبت نام در دانشگاه های دیگر به دلیل قبولی در دانشگاه آزاد اسلامی انصراف داده اند، گفت: در جلسه ای که دیروز با همکاران دو وزارت علوم و بهداشت و همچنین کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی داشتیم، این موضوع حل شد و افرادی که انصراف دادند، می توانند دوباره ثبت نام کنند.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با تعاملی که با سازمان نظام وظیفه کشور صورت گرفت، ثبت نام افراد به عنوان انصراف تلقی نمی شود.

هرسال باید تعدادی رشته را از کنکور خارج کنیم استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی در ادامه خاطرنشان کرد: به صراحت از سوی دانشگاه آزاد اسلامی از تمام پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشکی که دچار مشکلاتی شدند، عذرخواهی می کنم، اگرچه در آن زمان بنده تازه عهده دار مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی شده بودم.

دکتر طهرانچی افزود: این مشکل از سوی مدیرانی به وجود آمد که علیرغم داشتن 20 نفر ظرفیت، 153 نفر را ثبت نام کردند و این خطای بسیار بزرگی بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره حذف کنکور گفت: روش فعلی از دیدگاه من روش التقاطی است.

کنکور در حال حاضر یک فضیلت و امتیاز محسوب می شود.

باید کنکور به یک باره یا کنکور مستمر را به عنوان یک نظام بپذیریم.

وی با بیان اینکه 85 درصد از رشته های تحصیلی بدون کنکور هستند، گفت: برای حذف کامل کنکور باید هرسال تعدادی رشته را از کنکور تمامی دانشگاه ها خارج کنیم و دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل وسعت سرزمینی کمک بزرگی در این زمینه خواهد بود.

درمان نظام آموزش عالی کشور کارآمدی است استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی وضعیت کیفی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه یک مسیر بیش از 30 ساله را طی کرده و اساساً آموزش عالی کشور از نخبه گرا به آموزش عالی گسترده سوق پیداکرده است.

به طورکلی در طی مسیر آموزش عالی نخبه گرا به آموزش عالی گسترده، ابتدا توسعه کمی، سپس توسعه کیفی رخ می دهد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این دانشگاه 38 درصد آموزش عالی کشور را تشکیل می دهد و از سطح بسیار عالی تا ضعیف دارد، همان طور که آموزش عالی دولتی نیز دارای چنین سطحی است.

در دانشگاه آزاد اسلامی نیز فضایی همانند سایر دانشگاه ها حاکم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به 4 میلیون و 200 هزار دانشجو در کشور اشاره و تصریح کرد: امروز جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم و این موضوع یک امتیاز است.

درمان نظام آموزش عالی کشور کیفیت نیست، بلکه کارآمدی است.

وی ادامه داد: به دنبال کارآمدی آموزش عالی در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و می خواهیم پاسخگوی دغدغه، نگرانی و انتظارات جوانان و خانواده های آن ها از آموزش عالی باشیم، به عبارت بهتر به دنبال ایجاد دانشگاهی که بسترساز اشتغال دانش بنیان جوانان باشد، هستیم.

دانشگاه آزاد اسلامی جزو 20 دانشگاه تأثیرگذار در حوزه نانو فناوری شناخته شد عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازآمریکایی ها در خصوص تأثیرگذارترین دانشگاه های دنیا در زمینه نانو فناوری در سه مقطع تاریخی، گفت: در سال 2016، 19 دانشگاه چینی به همراه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان 20 دانشگاه تأثیرگذار در این حوزه در جهان شناخته شدند.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک ویژگی دارد که در آن آموزش عالی رایگان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی شهریه پرداخت می کنند، از همان ابتدا یاد می گیرند که روی پای خود بایستند و این موضوع برای کارآمد کردن نظام آموزش عالی یک امتیاز محسوب می شود.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد: البته باید نظام بانکی کشور را پشتوانه تحصیل جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی قرار دهیم و با توسعه بیمه تحصیلی و همچنین به کارگیری سرمایه های این دانشگاه، زمینه تحصیل و اشتغال جوانان را فراهم کنیم.

رونمایی از نظام پایش دانشگاه آزاد اسلامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه هرسال بیش از 70 هزار پایان نامه کارشناسی ارشد و 10 هزار رساله دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی تولید می شود، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به نظام متمرکزی که دارد، می تواند به عنوان یک سازمان پژوهشی 70 هزار پژوهش را در خصوص موضوعات خاص انجام دهد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از رونمایی نظامی تحت عنوان پایش (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای) خبر داد و گفت: 40 چالش ملی کشور را احصا کردیم و نظام موضوعات آن ها مشخص شده اند.

همچنین 5 هزار زمینه پژوهشی را برای موضوعات پایان نامه و رساله آماده کرده ایم.

دانشگاه آزاد به دنبال آموزش های تخصصی، اجتماعی و مهارتی است وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی را به سازمان آموزشی، پژوهشی و فناوری و همچنین سازمان حل مسأله تبدیل می کنیم، خاطرنشان کرد: در حال طراحی 40 سرای نوآوری آزاد که تجمیعی از مراکز رشد و پارک های علم و فناوری است، هستیم تا مسائل ملی را به بهترین شکل حل کنیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در تبریز سرای چرم و کفش، در یزد سرای منسوجات و پوشاک و در تهران سرای حمل ونقل ایجاد می کنیم.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه به دنبال بسترسازی برای اقتصاد دانش بنیان، ایجاد شغل و کار و مهارت حل مسأله در جوانان هستیم، گفت: دانشجویان به دانش های تخصصی، اجتماعی و مهارتی نیاز دارند، درحالی که تا به امروز دانشگاه ها تنها آموزش های تخصصی و تا حدودی آموزش اجتماعی به دانشجویان ارائه می کردند و دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال آموزش های تخصصی، اجتماعی و مهارتی است.

رشته های تحصیلی را متناسب با نیاز جوانان و شغل آینده آن ها تغییر می دهیم عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به شعار دانشگاه آزاد اسلامی در افق 1404، گفت: در همه دنیا دانشگاه های خصوصی حرف اول را می زنند و با روش هایی که داریم و تصمیماتی که اتخاذ کردیم، می توانیم انتخاب اول محققان و پژوهشگران در سال 1404 باشیم.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی ناکارآمدی دانشگاه ها را یکی از دلایل کاهش دانشجویان دانست و افزود: برای حل این مسأله به دنبال گسترش رشته های موردنیاز شهرها بر اساس طرح آمایش هستیم و رشته های تحصیلی را متناسب با نیاز جوانان و شغل آینده آن ها تغییر می دهیم.

توسعه هوشمند منطقه ای را می توانیم با دانشگاه آزاد اسلامی رقم بزنیم رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اگر آموزش را کارآمد کنیم، واحدهای دانشگاهی کوچک نیز احیا می شوند، اظهار کرد: دیگر در دانشگاه آزاد اسلامی آموزش برای آموزش نخواهیم داشت و با یک تحول جدی واحدهای کوچک کانون اشتغال شهرها می شوند و توسعه هوشمند منطقه ای را می توانیم با دانشگاه آزاد اسلامی رقم بزنیم.

دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه توزیع هیأت علمی در واحدهای دانشگاهی مناسب نیست، گفت: آمایش و بهینه کردن هیأت علمی در سطح استان ها در دستور کار است.

رشته های تحصیلی را با توجه به اشتغال و آمایش و با هماهنگی وزارت علوم جابه جا می کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای 30 هزار عضو هیأت علمی است و نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه در وضعیت مطلوبی است، اظهار کرد: امسال هزار نفر عضو هیأت علمی جدید و 100 جوان نخبه جذب خواهیم کرد و از مربیانی که رکود علمی دارند و استادان بازنشسته استفاده نخواهیم کرد و سعی می کنیم جمعیت اعضای هیأت علمی متوازن باشد.

کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد بسته حمایتی دریافت می کنند رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همچنین با توجه به وضعیت اقتصادی پیش آمده، دو بسته حمایتی به مناسبت اعیاد ربیع الاول و عید نوروز برای کارکنان و اعضای هیأت علمی خواهیم داشت و با چارچوب های خاص فعالیت اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی، کاری می کنیم که دریافتی آن ها در مجموع کمتر از سایرین نباشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه معاونت فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می شود، گفت: به دنبال توسعه شرکت های دانش بنیان برای ایجاد دانشگاه حل مسأله و بسترساز اقتصاد دانش بنیان هستیم.

باید رشته های تحصیلی مؤثر و کارآمد داشته باشیم عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: زمانی که شتاب دهنده ها و صندوق های حمایتی نباشند، شرکت های دانش بنیان کاری چندانی انجام نمی دهند، بنابراین حامیان مالی را تشکیل می دهیم و به آن ها مدل های توسعه ارائه می دهیم.

دکتر طهرانچی جذب دانشجوی دکتری برای جبران کمبود دانشجوی مقطع کارشناسی را روشی نادرست برشمرد و افزود: متأسفانه درگذشته چنین رفتاری شده و جواب نداده است.

باید نگاه ما میان مدت و بلندمدت باشد.

وی با تأکید بر اینکه امروز دیگر آموزش به تنهایی جاذبه ای ندارد، گفت: باید رشته های تحصیلی مؤثر و کارآمد داشته باشیم و تأثیرگذار بودن دانشگاه آزاد اسلامی را به مخاطبان نشان دهیم و واحدهای دانشگاهی کانون های اشتغال دانش بنیان شوند.

باید نظام تربیتی دانشجو را تغییر دهیم استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: بر اساس اسناد بالادستی، محور قدرت در اقتصاد دانش بنیان گسترش آموزش عالی است و اگر آموزش عالی کارآمد نباشد، مشکل ایجاد می شود.

استقلال کشور در گرو آموزش عالی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مدرک گرایی مسأله امروز نیست و دانشگاه با نگاه مدرک گرایی وارد کشور شد، گفت: شغل کارشناس نمی خواهد، بلکه نوآور می خواهد.

باید نظام تربیتی دانشجو را تغییر دهیم.

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال تحول در نوع آموزش دادن هاست.

واحد امارات دانشگاه آزاد دیگر اجازه جذب دانشجوی ایرانی نخواهد داشت وی در خصوص فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در سطح بین المللی نیز اظهار کرد: این دانشگاه از معدود دانشگاه هایی است که شعب جدی بین المللی دارد.

در افغانستان دانشجوی بین المللی داریم.

شعبه لبنان نیز فعال و دانشجویانش هم لبنانی بودند.

تغییراتی در این زمینه در یک دوره شش ماهه داریم.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه اگر در خارج از کشور حضور داریم، خاص منطقه هستیم، افزود: متأسفانه در واحد امارات همچون سایر دانشگاه های ایران، دانشجوی ایرانی داریم.

ابلاغ کردیم که به هیچ عنوان اجازه جذب دانشجوی ایرانی نخواهند داشت.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مقدمات کار برای ایجاد شعب در سوریه و عراق در حال آماده شدن است.

بنا داریم در منطقه برای دانشجویان غیر ایرانی حضورداشته باشیم.

این نکته هم مهم است که در کشور 10 هزار دانشجوی غیرایرانی داریم و می توانیم تا حد دو برابر افزایش دهیم.

دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت این را دارد که در فعالیت های بین المللی با رویکرد منطقه ای اثرگذار باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی شامل اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان تلاشگر می خواهم که باور داشته باشند در سال 1404 می توانیم انتخاب اول داوطلبان باشیم و به این سمت حرکت کنیم و ان شاءالله امید را در ایران پررونق کنیم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 30 آبان 1397 ، کدخبر: 327828 ، www.

ana.

ir
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - اسلامی - آزاد - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - رییس دانشگاه آزاد - ثبت نام - کمیسیون آموزش - شورای عالی انقلاب فرهنگی - برنامه گفتگوی ویژه خبری - تکمیل ظرفیت - پزشکی - آموزش - برنامه - دانشگاه شهید بهشتی - علوم - گفتگوی ویژه خبری - شورای - بخشنامه - انقلاب فرهنگی - دکتر - رشته - برنامه زنده - ادامه تحصیل - مشکل - علمی - عالی - مجلس - صورت

آخرین اخبار سرویس:
محرم وزیری: مردمی بودن مهم ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران است

کتب دانشگاهی نباید مخالف مفاهیم اسلام باشد

20 دانشجوی دانشگاه بیرجند آموزش های لازم برای اشتغال را فرا گرفتند

2 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد سمنان راه اندازی شد

2 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد سمنان راه اندازی شد

مهلت ثبت نام دانشجویان ورودی بهمن، دانشگاه علوم پزشکی تهران متقاضی خوابگاه های دانشجویی اعلام شد

بسیج دانشجویی اراک از استاندار و مدیر دادگستری مرکزی برای حضور در میان مردم دعوت کرد

مهلت ثبت نام دانشجویان ورودی بهمن متقاضی خوابگاه های دانشجویی اعلام شد

شعبه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جمهوری آذربایجان تأسیس می شود

مهلت ثبت نام دانشجویان ورودی بهمن متقاضی خوابگاه های دانشجویی اعلام شد

پاداش میلیاردی برای شکست ایران در ابوظبی

انتقاد آیت الله سبحانی از پذیرش دانشجوی بیش از نیاز در برخی رشته ها

مهلت ثبت نام دانشجویان ورودی بهمن متقاضی خوابگاه های دانشجویی اعلام شد

در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد انتقاد آیت الله سبحانی از پذیرش دانشجوی بیش از نیاز در برخی رشته ها

پذیرش دانشجویان در دانشگاهها به اندازه نیاز کشور باشد

توصیه آیت الله سبحانی به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

پذیرش دانشجویان در دانشگاهها به اندازه نیاز کشور باشد

یزدانمهر: وام های دانشجویی متناسب با تورم افرایش می یابد

نشست «هم آموز» ویژه دانشجویان و اساتید دانشگاه سمنان برگزار می شود

کمک­ هزینه بنیاد ملی نخبگان برای عزیمت به عتبات عالیات/ اعلام مهلت ثبت نام

پذیرش 390 هزار نفر در پذیرش بدون کنکور بهمن 97

انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از وضعیت دینی دانشگاهها

حسن رنجبر سرپرست دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان شد

تایتان، قمر زحل؛ تنها نقطه ای بیرون از زمین که بارش باران دارد

راه اندازی کمپینی بزرگ برای آزادی مرضیه هاشمی

دست یابی محققان دانشگاه شیراز به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی

دستیابی محققان شیرازی به نانو ذرات شفاف کننده میعانات گازی

نسخه دوم ماهواره«پیام»

سردار احمد فضائلی درگذشت

دانشگاه تهران برگزار کرد همایش آشنایی دهیاران با فناوری های نوین در کسب و کار

افراد سازگار سلامت روان بهتری دارند

سرپرست دانشگاه ولیعصر رفسنجان منصوب شد

طراحی 270 رشته گرایش در حوزه علوم انسانی اسلامی

فرصت دانشگاه علم و صنعت به دانشجویان میهمان

سرپرست دانشگاه ولی عصر (عج) منصوب شد

تصاویر/ دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با مراجع و علما

وزیر علوم یکم بهمن ماه به کمیسیون آموزش مجلس می رود

رنجبر؛ سرپرست دانشگاه ولی عصر رفسنجان شد

دانشجویان مهمان علم و صنعت تا 10 بهمن برای ارائه فرم میهمانی مهلت دارند

مرکز آموزش های آزاد علوم و فنون شمال غیرمجاز اعلام شد

اخراج دانشجوی دکتری به خاطر تقلب از دانشگاه تهران !

پذیرش داوطلبان دوره های کاردانی علمی کاربردی از دوشنبه آغاز می شود

توسط دانشگاه لستر؛ مضرات «فضای مجازی» برای دانشجویان گوشزد می شود

نظارت بر کتاب های آموزش و پرورش نیاز است

نام نویسی دوره های کاردانی علمی کاربردی

ناسا 4 تلسکوپ جدید می سازد

اعلام مهلت ثبت نام بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

ایران به فناوری ماهواره های عملیاتی دست یافت

دکتر احمد فضائلی دارفانی را وداع گفت

لزوم نسل سوم شدن دانشگاه امیرکبیر

هزینه ساخت «ماهواره پیام» اعلام شد

آموزش دانشجومحور؛ امتحان استادمحور- جواد خلعتبری*

وضع علوم انسانی در وزارت علوم نگران کننده است/ تمایل دانشمندان مسلمان برای مشارکت علمی با آستان قدس رضوی

گجت های نانویی به کمک تشخیص دیابت می آیند

ژاپنی ها شهاب سنگ مصنوعی به فضا پرتاب کردند

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد آغاز پذیرش داوطلبان دوره های کاردانی علمی کاربردی از دوشنبه

دانشگاه آزاد دیلم زمینه تحصیل رشته های نفت را فراهم کند

طعنه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به مجری تلویزیون

برگزاری میزگرد علمی وپژوهشی در ایرنا

دانشجویان «باردار» انگلیسی حمایت نمی شوند

فراخوان هفتمین جشنواره بین المللی شعر غدیر

ظرفیت آزمون پذیرش دستیار فلوشیپ پزشکی اعلام شد

دانشگاه تهران با دو تخلف علمی برخورد کرد

دانشگاه آزاد دیلم زمینه تحصیل رشته های نفت را فراهم کند

جهش چهل ساله علمی ایران از نگاه اینفو گرافی ...

در نشست هفتم از نشست­ های بحران جنسی مطرح شد فشار شرکت های بیمه در غرب باعث شد اختلال ترنس عادی تلقی شود

انتخابات شورای صنفی دانشجویی 5 واحد دانشگاهی دانشگاه تهران برگزار می شود

دانشگاه ها توان گسترده ای در حوزه انرژی دارند

نظارت بر کتاب های آموزش و پرورش نیاز است

احمد فضائلی، معاون پژوهشی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت

معتمدی در جمع خبرنگاران خبر داد بررسی دلایل عدم قرارگیری ماهواره پیام در مدار

کاهش دما در شمال و شرق کشور

هرمزگان؛ بهاری در زمستان

دانشجویان خارجی از بهمن امسال در دانشگاه آزاد کرج مشغول به تحصیل می شوند

همکاری 5 نهاد کشور برای ساماندهی موسسات آموزشی کنکور تا پایان سال

احمد فضائلی درگذشت

هتل فرهیختگان دانشگاه آزاد خوابگاه متاهلان نمی شود

نظارت بر کتاب های آموزش و پرورش نیاز است

سردار احمد فضائلی درگذشت +عکس

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه

معاون پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی در گذشت

سی و چهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور آغاز شد

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از اجرای مرموزانه سند 2030 در کشور

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه از امروز

فوت معاون پژوهشی شورای عالی انقلاب

اجاره بهاء خوابگاه در ابتدای هر نیمسال تحصیلی باید پرداخت شود

دکتر احمد فضائلی دارفانی را وداع گفت

سیستمی که دی اکسید کربن را به الکتریسیته تبدیل می کند

معاون پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی دار فانی را وداع گفت

معاون پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی دار فانی را وداع گفت

پرورش و تولید موز در ارومیه

کارگاه کسب و کارهای نوپای اسلامی در ایکنا

برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان اماکن مذهبی زاهدان و ایرانشهر

همکاری محافل دانشگاهی برای مدیریت پسماند در تهران

پژوهشگران دانشگاه شهرکرد موفق به تشخیص جنسیت کره مادیان در هفته های اول آبستنی شدند

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه از امروز

پذیرش 390 هزار نفر در پذیرش بدون کنکور بهمن 97

آغاز ثبت نام رشته های بدون کنکور

انتقاد مکارم شیرازی از اجرای مرموزانه سند 2030 در کشور

معتمدی خبر داد برنامه ریزی دانشگاه امیرکبیر برای قرارگرفتن در میان دانشگاه های صنعتی برتر دنیا

دانشگاه آزاد را به سازمان حل مسأله تبدیل می کنیم

دانشگاه آزاد را به سازمان حل مسأله تبدیل می کنیم