مطالب مرتبط:
استخدام انباردار جهت شیفت شب و کارگر انبار آقا chr(8211) کرج
ترس و وحشت سرمربی السد برای بازی مقابل شاگردان برانکو
وحشت در شهرک صهیونیست نشین نیرعام
استخدام رزرویشن شیفت شب و تعدادی راننده در تهران
حمله غافلگیرانه به گردشگران در باغ وحش/ وحشت آفرینی کرگدن در منطقه جنگلی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 آبان 1397 ساعت 16:022018-11-21حوادث

شیفت وحشت


آقا نجات با این دسته جاروی بلند، ساعت سه بامداد، کنار خیابان خاوران چه می کند؟ دوستانش کجایند؟ پایش چرا لنگ است؟ آقا نجات ، رفتگر 57 ساله اهل میانه، - سلامت نیوز: آقا نجات با این دسته جاروی بلند، ساعت سه بامداد، کنار خیابان خاوران چه می کند؟ دوستانش کجایند؟ پایش چرا لنگ است؟ آقا نجات ، رفتگر 57 ساله اهل میانه، سال 73 وقتی عزم تهران کرد، شنیده بود همه ورشکسته ها، آنها که بذرهای کشاورزی شان دیگر محصول نمی دهد و کارگاه های نجاری شان دیگر مشتری ندارد و کارفرمای شان، دیگر کارگر نمی خواهد، یک بلیت می گیرند و می روند به پایتخت؛ که آن جا اگر هرکاری نباشد، رفتگری که هست، حالا تو بگیر از شب تا صبح، صبح تا شب.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از شهروند ، آقا نجات و خانواده اش هم کشاورز بودند و صیفی جات کشت می کردند؛ وقتی دیگر زمین آن طور که باید محصول نداد، تنها راه نجات، غول شهر بی در و پیکری بود که او و خانواده اش را در یکی از خانه های کوچک خیابان اتابک، یکی از جنوبی ترین جاهایش، جا داد.

از همان روزی که آقا نجات وارد تهران شد تا همین حالا، همه اش را کارگری کرده، همه اش را رفتگری.

او 24 سال است که سوپور است یا رفتگر یا پاکبان و در همه این سال ها با بیشتر خیابان های تهران دوست شده؛ آخرین دوستش، همین خیابان خاوران که شب هایش طولانی است و دوستانی که برایش می آورد، زیادند: گربه ها، معتادها، دزدها.

یک پایش را همین خیابان خاوران لنگ کرد؛ وقتی سه سال پیش ساعت چهار صبح، ماشینی با سرعت تمام به او کوبید و در رفت.

آقا نجات آن صبح تاریک را مثل یک روز روشن تمام آفتابی به یاد دارد: اصلا من را ندید.

ایستاده بودم کنار خیابان، نزدیک پمپ بنزین.

زد زیر پایم و دو سه متر پرت شدم آن طرف تر، خودش که در رفت و آن وقت شب کسی نبود من را به بیمارستان برساند.

20 دقیقه ای طول کشید تا مرد و زن جوانی، تن نحیف آقا نجات را از کف خاوران جمع کردند و به بیمارستان بردند.

او یک ماه تمام در بیمارستان بود و مجبور شد بعضی هزینه های عمل را از جیب بدهد و با یک پای لنگ که دیگر هیچ وقت مثل قبل نشد، به خانه برگردد تا چهار بچه اش با ناراحتی نگاهش کنند.

آقا نجات ماجرا را به شهرداری منتقل نکرد، از ترسش؛ فکر کرد اگر به پیمانکاران شهرداری شکایت ببرد، آنها می گویند افغانی زیاد است، نمی خواهی برو، آنها را می آوریم.

افغانی بیمه ندارد، سنوات ندارد، عیدی ندارد، شکایت هم نمی تواند بکند.

به افغانی 900 تومن هم بدهی، از 12 ظهر تا 6 صبح کار می کند.

او با 24 سال سابقه، یک میلیون و 100 هزار تومان حقوق می گیرد و هیچ وقت یادش نمی رود که از این 24سال، چهارسالش را برایش بیمه رد نکرده اند.

حالا که آقا نجات ایستاده کنار خیابان خاوران و با سکوت همیشگی اش، کنار جوی قدیمی را جارو می کند، یاد پای سالمش، ردپای خوشی است کنار ذهنش.

تنش را یله می دهد به دسته چوبی جارو و می گوید تا به حال کسی از غریبه ها، این طور در نصفه شبی سرد، حالش را نپرسیده.

یک بار یک نفر از ما نپرسیده که ما چه می خواهیم.

مشکلات مان چیست.

شما اولین نفری.

در منطقه ای که او شب ها کار می کند، تعداد معتادان و کسانی که مست پشت فرمان می نشینند، زیاد است و حالات غیرعادی شان دامن رفتگران شب را می گیرد؛ مثل همکار آقا نجات که او نیز همین چندشب پیش پایش در برخورد با یک خودرو در خیابان شکست.

آقا نجات 12 شب که می شود، در خانه اش را باز می کند و کار شروع می شود، تا ساعت هشت ونیم صبح و وقت هایی که تا 5 بعدازظهر می ماند، 400 هزار تومان اضافه می گیرد.

باید بسازیم، کم بخوریم.

او می گوید پیمانکار در زمستان لباس گرم تر به آنها می دهد، سالی یک بار و تا سال بعد دیگر زیر برف و باران از آن لباس چیزی نمانده، خراب می شود؛ چون جنسش بارانی نیست و خیس می شود.

آنها هم نوار شب تاب دارد، زیر باران از بین می رود.

او 18همکار ایرانی دارد و بقیه افغان اند.

پیمانکاران شهرداری بیشتر افغان ها را استخدام می کنند که بیمه برای شان رد نکنند.

(تهران بیش از 15 هزار و 100 رفتگر دارد؛ کسانی که شهرداری ترجیح می دهد آنها را پاکبان بنامد.

کسانی که آن طور که رضا عبدلی ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به شهروند می گوید که حدود80 درصدشان ایرانی و بقیه اتباع مهاجر دارای مجوز و فاقد مجوزند: در قراردادهای جدید، پیمانکاران متعهد به جایگزینی نیروی کار ایرانی حداکثر تا پایان امسال هستند و براساس تعهدات گرفته‎شده هیچ گونه عذری پذیرفته نبوده و در صورت تخلف برابر مقررات با آنها برخورد خواهد شد.

هر چند عبدلی از رقم 80 درصدی رفتگران ایرانی در تهران نام می برد ولی آمارهای غیر رسمی نشان می دهد که تعداد افغان هایی که به این کار مشغول هستند، بسیار بیشتر از 20 درصد است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران می گوید که با توجه به سیاست های شهرداری تهران و به منظور برون سپاری خدمات و استفاده از بخش خصوصی، کلیه امور مربوط به رفت وروب و جمع آوری پسماند به بخش خصوصی واگذار می شود و کلیه کارگران تحت پوشش شرکت های پیمانکاری و در چارچوب نظام فنی و اجرایی و آیین نامه های مربوطه فعالیت می کنند.

براساس آیین نامه وسایل حفاظت فردی مصوب 21 خرداد 1390 مکلف به شناسایی و ارزیابی شرایط محیط کار برای تشخیص و کنترل خطرات هستند.

در عین حال مطابق مواد 2 و 3 این آیین نامه کارفرما باید وسایل حفاظت فردی مناسب را رایگان در اختیار کارگران بگذارد و آموزش های لازم در خصوص نحوه استفاده از آنها به کارگران ارایه کند.

ابراهیم شیخ ، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران هم درباره وضع این کارگران به شهروند می گوید: واقعیت این است که مسئولیت شغلی و حرفه ای من این است که بخشنامه کنم و بگویم این افراد حق کار ندارند و اگر حراست شواهدی پیدا کند مانع از کار آنها شود و با پیمانکار برخورد کند.

این وظیفه شغلی من است.

ما از لحاظ اخلاقی در قبال این افراد مسئولیم.

درباره 4 کارگری که مرداد امسال کشته شدند، ما همه هزینه های بیمارستان، حقوق، مزایا و خسارت را پرداخت و برای انتقال جسد آنها به افغانستان هم اقدام کردیم.

همه اقدامات انسانی را انجام دادیم ولی واقعیت این است که در این موارد همواره مسئولیم.

او می گوید دیه و هزینه های بیمارستان رفتگرانی که تابستان امسال در بزرگراه بابایی تهران کشته و مجروح شدند، پرداخت شده است: مسأله تماماً پول نیست و بخشی از آن به حقوق اجتماعی برمی گردد ولی ما اساسا از بکارگیری این افراد طبق قوانین بالادستی منع شدیم.

) آقا رحمان با آن سبیل های تازه سبزشده اش، ساعت دو شب، کنار بزرگراه مدرس چه می کند؟ چرا چشم های بادامی اش آن قدر خسته است و برادرش که همین دو ماه پیش با جاروی بلند زیر ماشین رفت، حالا کجاست؟ بدخشان ؛ چه نام زیبایی.

آقا رحمان تا همین دو ماه پیش، قبل از آن که 20 سالگی اش تمام شود، در شمال شرقی ترین ولایت افغانستان دنبال کار می گشت و بعد وقتی هیچ خبری نشد، مثل خیلی از هم ولایتی هایش راه ایران را در پیش گرفت و آمد کنار برادرش، خیابان های تهران را زیبا کند، مثل بدخشان که نام زیبایی است.

صورت آفتاب سوخته آقا رحمان که چروک هایش بیش از 20 سالگی است، در تاریکی شب درست پیدا نیست.

شب و روز کار می کنم، کار آدم را پیر می کند.

او با صدای خجالت زده اش که مشترک است، میان همه هموطنان مهاجرش، می گوید خدا را شکر که همین رفتگری هست و پولی که برای خواهرهایش بفرستد، حالا بگیریم کم، آن قدر کم مثل یک میلیون تومان که هنوز پول قاچاقی اش را دو میلیون تومان- به دست او ندهد؛ که افغانستان کار نیست، که افغانستان جنگ است.

رحیم برادر آقارحمان از پنج سال پیش در تهران رفتگری می کند؛ او یکی از صدها کارگر مهاجری است که در خیابان های تهران بدون بیمه کار می کنند و وقتی ماشین های خواب آلوده یا ناهوشیار به آنها می زنند، کسی برای کمک به آنها نیست.

رحیم را همین چندماه پیش یک ماشین شاسی بلند، کنار یک بزرگراه زیر کرد و فرار کرد.

دست و پای رحیم شکست و بعضی اعضای داخلی اش آسیب دید، راننده هم هیچ وقت پیدا نشد.

آن شب رحیم لباس شبرنگ تنش بود، ولی آن خط های باریک کمرنگ شده، به دردش نخورد.

(هر چند وقت یک بار حادثه ای برای پاکبانانی که مسئولیت جاروکردن خیابان ها را به عهده دارند، اتفاق می افتد که گاه موجب مرگ آنها می شود؛ موضوعی که عباس ساداتی معاون سالن تشریح پزشکی قانونی تهران هم در گفت وگو با شهروند آن را تأیید می کند و می گوید که یکی از موضوعات ناراحت کننده برای او و همکارانش دیدن اجساد رفتگرانی است که با لباس کار آنها را برای تشخیص و تأیید علت مرگ برایشان می آورند.

در هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن و نخستین اجلاس منطقه ای جامعه ایمن مشهد که سال 95 برگزار شد، تعدادی از پژوهشگران مقاله ای را ارایه کردند که در آن راهکار های ارتقای ایمنی و حفظ سلامت پاکبانان شهرداری مطرح شده است.

در خلاصه این مقاله آمده است: پاکبانان در نظافت شهری نقش کلیدی را برعهده دارند.

ایمنی پاکبانان موضوعی است که لازم است بشدت مورد توجه قرار گرفته و در انجام امور رعایت شود.

متاسفانه آمار حکایت از آن دارد که سالانه در کشور ده ها پاکبان در اثر تصادف با وسایط نقلیه به هنگام نظافت شهری جان خود را از دست می دهند.

براساس یافته ها مشخص می شود که در کشورهایی که حوادث روی داده برای پاکبانان پایین است، توجه به ایمنی قبل از کار از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و یک فرهنگ سازمانی است.

در این میان آموزش مدیران و پاکبانان نقش مهمی ایفا می کند.

با ارتقای فرهنگ سازمانی و تغییر نگرش مدیران موضوع ایمنی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و وسایل حفاظتی لازم در اختیار پاکبانان قرار گرفته و اصول صحیح کار در مناطق خطرناک و نقاط کور به آنان آموزش داده شده و تحت نظارت قرار می گیرد.

به منظور اجتناب از بروز حوادث خطرناک برای پاکبانان لازم است علاوه بر تدوین قوانین و مقررات مناسب و استفاده از چراغ های هشداردهنده، موانع ترافیکی، علایم هشداردهنده، لباس مناسب و وسایل حفاظت شخصی، آموزش ایمنی، کار ایمن و فرهنگ سازی در شهرداری برای پاکبانان و مکانیزاسیون خدمات مدنظر قرار گیرد.

امکاناتی که غیر از لباس که آن هم چندان مناسب نیست، در اختیار رفتگران نیست.

فعالان حوزه شهری هم می گویند که این حوادث به این دلیل است که برای تأمین ایمنی این کارگران کار چندانی انجام نمی شود و آموزش ندادن به رفتگران و غیراستانداردبودن لباس های کارشان از دلایل تاثیرگذار در این اتفاقات است.

رضا عبدلی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اما در گفت وگو با شهروند دلایلی دیگر را فهرست می کند: توجه نکردن رانندگان به قوانین راهنمایی ورانندگی و تخطی از سرعت مطمئنه و وجودنداشتن دقت و توجه کافی از سوی کارگران حین فعالیت.

به گفته عبدلی در سال تعداد 2 دست لباس در هر فصل پیش بینی شده است و در صورت نامناسب بودن لباس کارگران نیز با پیمانکاران برابر مفاد قرارداد برخورد خواهد شد؛ ازجمله جریمه و.

او می گوید برای جلوگیری از بروز این گونه حوادث و صیانت از جان کارگران موارد زیر از سوی دستگاه های نظارتی و شهرداری تهران صورت گرفته است: پیش بینی ماشین آلات تخصصی در آنالیز قراردادها ازجمله جاروهای بزرگراهی، خیابانی، جدول شوی و.

، الزام پیمانکاران به تأمین لباس های دارای شبرنگ برای کارگران، نظارت مستمر بر بکارگیری ماشین آلات خدمات شهری برابر تعهدات و بکارگیری کارگران به جای ماشین آلات؛ گاهی پیمانکاران به دلیل کاهش هزینه ها از کارگران استفاده می کنند که در صورت مشاهده با پیمانکاران متخلف برخورد خواهد شد و انجام مکاتبات لازم با پلیس راهور و حوزه فنی عمرانی برای رفع مشکلات فنی گاردیل ها یا موانع فیزیکی که تاکنون اقدامات مثبتی از سوی سازمان حمل ونقل و ترافیک صورت گرفته و مابقی نیز در صورت تأمین اعتبار صورت خواهد گرفت.

) سهم تهران برای ذبیح الله و برهان و صنم الله و شیرمحمد کدام خیابان هاست و یاد همکاران زخمی و مرده شان چرا رهای شان نمی کند؟امیرآباد، انقلاب، کردستان، چمران.

نام های خیابان های تهران که سهم جاروی شبانه ذبیح الله و برهان و صنم الله و شیرمحمد است، آنها را یاد خیابان های تخار و هلمند و کابل و غزنی نمی اندازد.

آنها یاد گرفته اند از ساعت 12 شب تا 8 صبح و بعد از 12 ظهر تا 8 شب، سرشان را بیندازند پایین و زمین را نگاه کنند، زمین را نگاه کنند و پاک کنند، زمین را نگاه کنند و زیبایش کنند.

آنها حالا که دور هم ایستاده اند، برای استراحتی کوتاه در کنار خیابان امیرآباد تا هریک مسیر هرشبه را بگیرند، یاد عبدالله ، همکارشان در قسمت فضای سبز شهرداری را که همین مرداد امسال زیر چرخ های یک پژو 206 رفت و زنده برنگشت، با خود دارند و می گویند در خوابگاهی که محل ماندن شان است از این قصه ها کم نمی شنوند؛ قصه های جراحت، قصه های مرگ.

آنها یک میلیون تومان حقوق می گیرند و می گویند بعضی راننده ها لباس های شبرنگ آنها را می بینند و بعضی نه.

تا به حال زیاد شده که افرادی با وضعیت نامتعادل و غیر هشیار به همکاران مان زده و فرار کرده اند.

پنج سال پیش در ناحیه دو مرزداران بودیم.

ساعت یک شب بود، ماشین زد به یکی از همکاران مان و مسافتی را هم او را با خودش کشید.

نمی ترسند که این بلا سر خودشان هم بیاید؟ مجبوریم دیگر، چه کار کنیم.

آن قدر با سرعت می روند که آدم وحشت می کند.

آنها گل محمد را هم می شناسند، کارگر 30ساله ای که دو سال پیش کشته شد، کنار یکی از بزرگراه های تهران.

تمام شد رفت، کسی دیگر به یادش هم نیست.

خانواده اش هم افغانستانند و کسی کارش را پیگیری نکرد.

شیرمحمد می گوید معمولا هرچندماه یک بار، تصادف وجود دارد.

معمولا بیشتر زخمی می شوند و کمتر پیش می آید بمیرند.

کارگرانی که مجوز اقامت دارند، شهرداری خرج بیمارستان شان را می دهد، ولی ما را نه.

(تعداد زیادی از رفتگران افغان شهرداری تهران می گویند که چون مجوز اقامت ندارند، بیمه هم ندارند اما حرف رضا عبدلی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، حرفی دیگر است: پیمانکاران دارای مجوز کار برابر قوانین و مقررات کشوری مشمول پرداخت حق بیمه بوده و مسلما کارگران تحت امر آنها از مزایای آن استفاده خواهند کرد.

زمان مجروح شدن این کارگران چه خارجی و ایرانی، هزینه درمانشان گاهی برای آنها دردسرساز است؛ با توجه به این که تعداد زیادی از این کارگران مهاجرند و می گویند هزینه بیمارستان را شخصا داده اند.

رضا عبدلی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران می گوید که هزینه این حوادث به عهده مقصر حادثه است: اگر خودرو مقصر تعیین شود باید از طریق بیمه نامه شخص ثالث یا در صورت وجود نداشتن بیمه به صورت شخصی هزینه را به عهده بگیرد؛ اغلب اوقات شهرداری برای حمایت کارگران با تعجیل در ارایه خدمات پزشکی هزینه ها را به عهده می گیرد.

به گفته او برای پرداخت دیه کارگران کشته شده هم اگر مقصر راننده باشد، باید از طریق راننده (بیمه یا شخصی) و اگر کارگر مقصر باشد از طریق پیمانکار (بیمه مسئولیت یا شخصی ) پرداخت شود.


کلید واژه ها: خیابان - نجات - بیمارستان - سلامت نیوز - خیابان های تهران - تهران - شهرداری - خانواده - کشاورز - ساعت - شکایت - پیمانکاران - کارگر - سلامت - خانه - نیوز - بیمه - صیفی جات - کشاورزی - طولانی - کارگاه - هزینه - مشتری - گزارش - گربه - کوچک - زمین - عیدی - حقوق

آخرین اخبار سرویس:
سند 151 ساله از پیامد بوی نامطبوع در تهران/ آیا زلزله درکمین است!

انفجار کارگاه ترقه سازی در خیابان وحدت اسلامی

کشف سیستم آبرسانی 1000 ساله در شهر ری

جاده چالوس عصر جمعه یکطرفه می شود

بازرس اداره برق جاعلان را لو داد

سرنخ تازه در پرونده قتل هتل ناگویا

سناریوی قتل با دیدن مرد غریبه در اتاق همسرم کلید خورد

انفجار تریلر حمل سوخت در اردکان

افشای خیانت دوست با کشف جسد نیمه عریان

انهدام باند جعل اسناد املاک شمال پایتخت

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

آموزش 168 پلیس زن افغانستانی در ترکیه

سرقت های شاگرد مغازه به خاطر ازدواج

سارقان 800 راس گوسفند در ساوه دستگیر شدند

شکارچی پلنگ در رودبار دستگیر شد

سی سخت لرزید

شکارچی پلنگ در رودبار دستگیر شد

کشف 53 تن مواد مخدر در 10 ماهه امسال

دستگیری 55 نفر از مخلان نظم و امنیت در حمیدیه

سوء استفاده از لباس پلیس برای سرقت از اتباع خارجی

زلزله ای با قدرت 3.8 ریشتر گیلانغرب را لرزاند

سارقان 800 راس گوسفند در ساوه دستگیر شدند

پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

شلیک پلیس به عامل انتحاری تقلبی در لنگرود

سارقان 800 راس گوسفند در ساوه دستگیر شدند

زلزله3/1 ریشتری شهر سی سخت در کهگیلویه وبویراحمد را لرزاند

ناکامی متهم میلیاردی پرونده پرهام در نقشه فرار

شلیک پلیس به عامل انتحاری تقلبی در لنگرود

ماجرای عملیات انتحاری در لنگرود چه بود؟

باند های سارقان در استان بوشهر متلاشی شد

وقتی پراید بال در می آورد! +تصاویر

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

شکارچی پلنگ در رودبار دستگیر شد

فرمانده انتظامی رودبار: شکارچی پلنگ در رودبار دستگیر شد

شلیک پلیس به عامل انتحاری تقلبی در لنگرود

کشف 3 میلیارد کالای قاچاق در پایتخت

واکنش مهناز افشار به حواشی پیش آمده از حمله سگ ها به دختر 10 ساله+عکس

سرنوشت نجات یافتگان اتوبوس مرگ

واکنش مهناز افشار به حواشی پیش آمده از حمله سگ ها به دختر 10 ساله+ عکس

نقشه زن جوان برای میوه فروش میان سال تهرانی با تهیه فیلم!

سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزید

دقایقی پیش سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزید

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود شلیک پلیس به پای مدعی کمربند انفجاری

واکنش مهناز افشار به حواشی پیش آمده از حمله سگ ها به دختر 10 ساله/ عکس

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود/ شلیک پلیس به پای مدعی کمربند انفجاری

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود/ شلیک پلیس به پای مدعی کمربند انفجاری

دستگیری 15 اراذل و اوباش غرب استان تهران

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

شوهر سمیه مچ او با مرد غریبه را نیمه شب گرفت

زمین لرزه در سی سخت

کشف 53 تن مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور/مسیر ترانزیت مواد مخدر به سمت دریا گرایش یافته است

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود/ پلیس: بیمار روانی بود

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود

بلایی که با فیلم های سیاه بر سر دختران و پسران کرمانشاهی در یک کانال تلگرامی آمد!

پرواز پراید در کوچه های سعادت آباد! +تصاویر

جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

در گفت وگو با فارس بیان شد جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

شرور معروف شرق کشور به هلاکت رسید

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود گیلان

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود

در گفت وگو با فارس بیان شد تشریح جزییات دستگیری عامل قلابی انتحاری در لنگرود

دکل های برق فشارقوی زیرزمینی شوند

ساخت ایستگاه آتش نشانی در خیابان پیروزی

زمین گیر شدن فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود با شلیک پلیس

حادثه دیگر بر اثر انفجار اسپری خوشبوکننده / پژو 206 در آتش سوخت

نهنگ کوهان دار در اعماق دریا + عکس

معمای قتل رقیب عشقی و سقوط مرگبار از خانه زن جوان

جزییات دردناکترین مرگ برای یک زن در خاش

سارقان 800 راس گوسفند در ساوه دستگیر شدند

آتش سوزی مجتمع مسکونی ژاله اراک مهار شد

دستگیری فرد مدعی عملیات انتحاری در لنگرود

دستگیری دو مهاجر ایرانی در انگلستان

شیوه جدید قاچاق مواد مخدر

دستگیری سارق منزل با بیش از 30 فقره سرقت

متهم پرونده بدحجابی به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد

عکس| مجسمه مرد آب فروش

5 مصدوم در حادثه واژگونی خودرو / انتقال مصدومان با بالگرد به مراکز درمانی گنبد کاووس

53 تن مواد مخدر در مرزهای کشور کشف شد

کوتاه شدن مسیر چاه نهر لارستان به داراب

کوچ از سیبری برای نفس کشیدن در تالابهای گلستان + گزارش

زلزله ای با قدرت 3.8 ریشتر گیلانغرب را لرزاند

همه از این مرد در شرق ایران می ترسیدند/ او کشته شد !

کشف 5 هزار عدد شامپوی غیرمجاز در جوانرود

متهمان انتشار تصاویر مردم در فضای مجازی دستگیر شدند

شیوه جدید قاچاق مواد مخدر

کشف محموله هرویین در نی ریز

انتصاب مدیران کل زندان های همدان و خراسان شمالی

نگهداری سلاح غیر مجاز در منزل حادثه آفرید خودکشی جوان 22 ساله در دزفول

خون بس بین دو طایفه در الیگودرز

زلزله ای با قدرت 3٫8 ریشتر گیلانغرب را لرزاند

آغاز لایروبی رودخانه مرزی آستارا چای

دستگیری 160 متهم به قاچاق کالا در مازندران

ماساژ وسوسه آمیز زن جوان تهرانی راز شومی داشت! / 2 مرد گنده لات در اتاق چه کردند؟

زوج نوجوانی که می خواهند سن ازدواج را پایین بیاورند

تخریب خانه روستایی براثر رانش زمین

نگهداری سلاح غیر مجاز در منزل حادثه آفرید/ خودکشی جوان 22 ساله در دزفول

دستگیری معاون فرماندار یکی از شهرستان های قزوین

عکس یادگاری 2فوتبالیست سرشناس با زن و شوهری که آنها را نشناختند! عکس

چهارشنبه سوری نخستین قربانیان خود را گرفت

شیفت وحشت

شیفت وحشت