مطالب مرتبط:
مردم آمریکا نا امید شدند/آمریکا توان تصمیم گیری در آتش سوزی کالیفرنیا نداشت
همدردی قاسمی با مردم آمریکا و خانواده های مصیبت زده آتش سوزی کالیفرنیا
(تصاویر)مسابقات رام کردن گاوها در استرالیا ، شادمانی باغدار چینی در فصل برداشت محصول ، ادامه آتش سوزی جنگلی در ایالت کالیفرنیا آمریکا ، تظاهرات اتحادیه های کارگری در شهر سائوپائولو برزیل و ... در عکسهای خبری روز
ابراز همدردی ایران با مردم آمریکا در حادثه آتش سوزی کالیفرنیا
موج انتقادات از ناکارآمدی مسئولان آمریکایی در مواجهه با آتش سوزی کالیفرنیا؛ نارضایتی مردم آمریکا از مقام‎های دولتی و محلی بالا گرفت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 آبان 1397 ساعت 09:222018-11-21بين الملل

در برنامه رو در رو مطرح شد: آمریکا توان تصمیم گیری در آتش سوزی کالیفرنیا نداشت


کارشناس برنامه رو در رو معتقد است، ناتوانی آمریکا در خاموش کردن آتش سوزی وسیع کالیفرنیا هشدار جدی در کاهش قدرت تصمیم گیری در ایالات متحده است و مردم آمریکا از سیستم علاوه بر نارضایتی، - نا امید هم شدند.

ناتوانی آمریکا در خاموش کردن آتش سوزی وسیع کالیفرنیا هشدار جدی در کاهش قدرت تصمیم گیری در ایالات متحده است و مردم آمریکا از سیستم علاوه بر نارضایتی، نا امید هم شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی شبکه چهارسیما، برنامه 《رو در رو》 این هفته به بحران در مدیریت بحران آمریکا پرداخت و مراد عنادی کارشناس و مجری برنامه با حضور جهانبخش ایزدی کارشناس روابط بین الملل دکتر عباس کوچ نژاد کارشناس حقوق بین الملل مدیریت بحران در ایالات متحده را به بوته نقد گذاشتند.

ابتدا مراد عنادی با طرح وضعیت کنونی ایالات متحده اظهار کرد: شیوه مدیریت بحران در امریکا از چالش های تکراری است که همواره انتقاداتی را به همراه داشته و این بار در آتش سوزی کالیفرنیا جدی تر شده است و مطابق آمارها در این آتش سوزی کالیفرنیا 44 کشته شدند، 7 هزار سازه نابود شد، و بیش از 93000 هکتار از اراضی جنگلی در آتش سوخت.

وی افزود: دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا در سیاست فرار به جلو، شکست مدیریت بحران در مهار آتش سوزی کالیفرنیا به مدیریت افتضاح جنگل ها نسبت داد و تهدید کرده بودجه فدرال کالیفرنیا را در بخش مدیریت جنگل ها قطع خواهد کرد.

مرادی همچنین گفت: مشابه این مدیریت افتضاح در حوادث مشابه دیگر نظیر طوفان و سیل، و بحران قانون آزادی سلاح هم روی داده و انتقاد عمومی از ناکارامدی سیستمی امریکا در مواجهه با بحران‎ها را در پی داشته است به گونه ای که سالانه 35 هزار نفر در امریکا به دلیل تیراندازی مسلحانه جان خود را از دست می دهند.

انتقاد از ناکارامدی سیستمی در امریکا در حوزه های دیگر اجتماعی، اقتصادی و سیاست خارجی هم جدی است، به گونه ای که برخی کارشناسان، از تزلزل در مدیریت بحران به عنوان یکی از عوامل افول قدرت امریکا در ابعاد مختلف داخلی و بین المللی یاد می کنند.

مردم آمریکا از عملکرد سیستم ناامید هستند.

جهانبخش ایزدی کارشناس روابط بین الملل در خصوص بحران و فازهای آن بیان کرد: نظام تصمیم می تواند با اتخاذ آن بحران را حل کند که اگر نتواند به چالش منتج می شود.

ایزدی همچنین ادامه داد: چنین بحرانی ناشی از وجود خلاء در نظام تصمیم گیری است.

این کارشناس روابط بین الملل وی با اشاره به فضای مجازی و گستردگی آن اظهار کرد: یک سیستم در این شرایط می تواند پاسخگوی همه مطالبات مطرح در فضای مجازی نباشد و وضعیت به مشابه بر آفتاب می شود گویا در کشوری چون آمریکا مسائل را شاهد باشیم گویا در آنجا هستیم.

ایزدی خاطر نشان کرد: مسائل به صورت نقطه ای دیده می شود و نه فرآیندی و در موقعیت رخدادهای طبیعی با این دیدگاه یک سیستم ناتوان دیده می شود.

وی خصوص موقعیت کالیفرنیا در آتش سوزی اخیر بیان کرد: نه تنها در این موضوع بلکه در مسائل دیگر هم ناتوانی در تصمیم گیری مشهود است و مردم در آمریکا نه تنها از عملکرد سیستم ناراضی هستند بلکه نا امید هم هستند.

سیاست پوپولیستی ترامپ در ابرقدرتی آمریکا ایجاد بحران کرده عباس کوچ نژاد کارشناس حقوق بین الملل در ادامه اظهار کرد: آمریکا در چند فاز قرار رو به جلو کرده از جمله فشار به نهادهایی چون ناتو همچنین فشار به سازمان ملل با این بهانه که تامین کننده منافع آمریکا نیست.

کوچ نژاد با طرح این موضوع که شریک تجاری آمریکا ابتدا چین و سپس کاناداست، گفت: آمریکا حتی همسایگان خود را هم گله مند می کند و یک بحران در روابط ابر قدرت جهان حادث شده و این به سیاست پوپولیستی ترامپ مربوط می شود.

وی به سخنان اخیر مکرون اشاره کرد و افزود: سخنان مکرون در یکصد سالگی فرانسه مبنی بر داشتن اتحاد نظامی و مقابله با روسیه و چین و آمریکا هم مورد اعتراض آمریکا قرار می گیرد و این را یک توهین می داند.

دموکراسی یعنی با رای مردم پایین بیایند.

جهانبخش ایزدی در این نشست با بیان اینکه ارتش آمریکا روشی دارد که هر کسی روی کار بیاید همین وضعیت را خواهد داشت، افزود: در دموکراسی غزل مهم است چرا که بسیارند آنهایی که با رای مردم بالا می آیند و با رای مردم پایین نمی آیند.

این کارشناس روابط بین الملل همچنین بیان کرد: در دموکراسی رای آگاهان مهم است و نیازهای کوتاه مدت مردم و شعارهای زودبازده جامعه را دچار هیجان می کند و ترامپ روی کار می آید.

این کارشناس روابط بین الملل تاکید کرد: در بررسی شخصیت ترامپ باید گفت که ترامپ هیچگاه در چارچوب های سیاسی آمریکا نبوده و خوی معامله گری دارد و به همین دلیل به بسیاری از وعده های خود عمل کرده و بخشی از برنامه های آن ماموریت حزب جمهوری خواه است و همه اقدامات آمریکا ناشی از خود شیفتگی نیست.

تقابل در تند روی و افراطی گری حزبی کوچ نژاد نیز در مقابل طرح این موضوع که وضعیت اجتماعی آمریکا تقابل شدید دو حزب دموکرات و جمهوری خواه است، گفت: تاکنون چپ و راست میانه روی کار می آمدند و روی کار آمدن یک راست افراطی در آمریکا شکاف و دو دستگی را ایجاد کرده است و در حزب دموکرات هم چون جمهوری خواه بحران بین انتخاب در افراطی گری وجود دارد.

لابی و رسانه ابزار قدرت حزب جمهوری خواه ایزدی در بخشی از سخنان خود بیان کرد: در خصوص فروش سلاح های نظامی سود چهل به 10 است و در اقتصاد ملی آمریکا نقش کمی دارند و مسائل آنها بسیار محرمانه است هر چند که اطلاعات آنها قابل کپی برداری نیست و جمهوری خواهان در این حوزه معتقدند که سلاح با تکیه بر لابی قدرت قابل توجهی ایجاد می کند.

این کارشناس روابط بین الملل ادامه داد: رسانه هم دیگر محور قدرت از نگاه حزب جمهوری خواه در آمریکاست.

مجوز سلاح در قانون اساسی کوچ نژاد کارشناس حقوق بین الملل در رابطه با موافقان و مخالفان سلاح در جامعه آمریکا بیان کرد: در جامعه آمریکا دو دسته هستند در مورد سلاح و البته قانون اساسی در آمریکا مقدس است و سلاح و مجوز آن در قانون اساسی قید شده و امکان تغییر آن موجود نیست و امروز خشونت در فضای مجازی بسیار در معرض دید همگان است.

تکثیر سلاح مورد نظر است ایزدی با طرح مسائلی پیرامون سلاح اظهار کرد: در تفکری که سلاح عامل قدرت است خلع سلاح مطرح نمی شود بلکه تکثیر آن مورد توجه است و باید توجه کرد که در مدرنیسم عقلانیت داریم و در پست مدرنیسیم احساسات جای عقلانیت را می گیرد و یک شاخص برای سیستم مدرنیسم بخش نهادینه شدن است که نهادها امروز دچار مشکل شدند.

این کارشناس روابط بین الملل در بخشی از سخنانش افزود: گزارش ها نشان می دهد تسلیحات نظامی آمریکا پوسیده و به طور زیر بنایی دچار چالش شدند.

آمار زندانیان آمریکا 2 میلیون نفر است کوچ نژاد در مورد افزایش زندانیان در آمریکا به 2 میلیون نفر اشاره و افزود: وضعیت فعلی آمریکا به نحوی است که به بسیاری از معاهدات حقوق بشری نپیوسته است و با وجود آنکه ابزار سیاسی را دارند و الان آمریکا از منظر حقوق بشری در داخل و خارج مطلوبیت چندانی ندارد و مشکلاتی دارد و مورد انتقاد است.

بهره برداری آمریکا از جامعه مهاجر ایزدی در رابطه با شاخص اختراعات آمریکا بیان کرد: 2.

5 میلیون اختراع در سال 2014 ثبت شد و در سال 2015 نیز 900 هزار اختراع به این آمار اضافه شد و آمریکا از جامعه مهاجران بهره برداری می کند و در آن بخش که آمریکایی ها جامعه خود را برتر می دانستند به ابرقدرتی دست یافتند و یک خوش شانسی برای آمریکا به وجود آورده که سیستم رقیب پرور است و نه دشمن پرور! مراد عنادی یادآور شد: پیامد این سیستم دشمنی است.

این کارشناس روابط بین الملل ادامه داد: در چارچوب قواعد جدید اتفاقی رخ می دهد که و آمریکا در خیلی از جهات اول بودن خود را از دست می دهد.

ارتباط تنگاتنگ مالی آمریکا و چین کوچ نژاد در ادامه پیرامون خروج آمریکا از بسیاری از معاهدات و احتمال پیوستن به معاهدات جدید بیان کرد: ترامپ یک تاجر است و آمریکا هزار و 150 میلیارد دلار به چین بدهکار است و چین هم 350 میلیارد دلار تجارت سالانه با آمریکا دارد.

این کارشناس حقوق بین الملل در مورد میزان موفقیت آمریکا در اعمال سیاست های یکجانبه گرایی گفت: این سیاست ها در کوتاه مدت جواب می دهد و در بلند مدت هم دیگر قدرت ها و افکار عمومی به مقابله با آن می پردازند.

آمریکا هنوز قدرت رهبری دارد ایزدی در سخنان پایانی خود اظهار کرد: آمریکا هنوز هم توانایی رهبری خود را از دست نداده و اقتصاد همگون به نحوی است که قدرت آمریکا دیر افول کند.

مجله 《رو در رو》سه شنبه ها ساعت 19 به صورت زنده پخش می شود.


کلید واژه ها: کالیفرنیا - مدیریت بحران - بحران - کارشناس - مدیریت - ایالات متحده - آتش سوزی - آمریکا - تصمیم گیری - امریکا - مردم آمریکا - تصمیم - برنامه - روابط - فضای مجازی - انتقاد - ایزدی - جهانبخش - امید - جنگل - مردم - دونالد ترامپ - رییس جمهوری - سیاست خارجی - روابط عمومی - هشدار - مجازی - بین المللی - تیراندازی - نظام

آخرین اخبار سرویس:
روسیه به آمریکا برای بازگشت به جنگ ستارگان هشدار داد

فرانسه تا پایان 2019 در سوریه و عراق باقی می ماند

آمریکا بازداشت خبرنگار «پرس تی وی» را تایید کرد

بازداشت مرضیه هاشمی بسیار بی رحمانه است

آمریکا بازداشت بدون اتهام «مرضیه هاشمی» را تایید کرد

نتانیاهو خواستار انتقال سفارت رومانی به قدس شد

دفاع رییس جمهور کومور از ترور «خاشقچی» سوژه رسانه ها شد

ارتش ترکیه به نیروهای کرد سوریه در تل رفعت آتش گشود

تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب اشتباه بود

بمباران آواردگان سوری توسط جنگنده های ائتلاف

بلومبرگ: چین برنامه 6 ساله برای ایجاد توازن تجاری با آمریکا پیشنهاد داد

ترکیه از گشایش چهار کنسولگری جدید در عراق خبر داد

وزیر خارجه عراق: تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب اشتباه است

بلومبرگ: چین برنامه 6 ساله برای ایجاد توازن تجاری با آمریکا پیشنهاد داد

طرح توقف فوری فروش سلاح به عربستان به مجلس نمایندگان آمریکا رفت

جزییات رویترز از مذاکرات پر تنش میان ایران و اروپا

صفحه اول روزنامه های ورزشی چاپ 28دی

اروپا به ایران: نمی توانیم برنامه موشکی تان را تحمل کنیم

کاخ سفید: ترامپ و کیم جونگ اون اواخر فوریه دیدار می کنند

کاخ سفید گزارش جنجالی رسانه آمریکایی را تکذیب کرد

عدم حضور کشورهای اروپایی در کنفرانس لهستان

کاخ سفید گزارش جنجالی رسانه آمریکایی را تکذیب کرد

طرح 21 نماینده کنگره برای توقف فروش سلاح به عربستان

وزیر خارجه عراق: تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب اشتباه است

تظاهرات مردم نیجریه در حمایت از مرضیه هاشمی

کنسولگری های ترکیه در چهار شهر عراق بازگشایی می شود

آمریکا بازداشت بدون اتهام «مرضیه هاشمی» را تایید کرد

ترکیه از گشایش چهار کنسولگری جدید در عراق خبر داد

پیش بینی هاآرتص از کنفرانس ضدایرانی لهستان

ویدئو / ابرسازه های آلمان نازی - قسمت نوزدهم

نتانیاهو چمدان هایش را می بندد

بشار اسد: روسیه امروز قوی تر از شوروی دیروز است

در هیچ تله ای نمی افتیم کی روش خطاب به AFP: تحریم های احساسی علیه ایران هست، اما عاشق همین مردم می شوید

خبر تکمیل می شود... تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 28 دی

نمی توانیم برنامه موشکی تان را تحمل کنیم

ترامپ و کیم جونگ اون اواخر فوریه دیدار می کنند

کلمات قصار/ فروغی بسطامی: من از نهایت بیداد اوست می ترسم

دادستان رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهو به اتهام ارتشا اعلام جرم می کند

تاریخ دیدار بعدی ترامپ و کیم جونگ مشخص شد

عوامل کاهش دهنده تمایلات جنسی

سانسور بازداشت خبرنگار زن مسلمان در آمریکا از سوی مدعیان اصلاحات

دفاع رییس جمهور کومور از ترور «خاشقچی» سوژه رسانه ها شد

کاخ سفید گزارش جنجالی رسانه آمریکایی را تکذیب کرد

کاخ سفید: رهبران آمریکا و کره شمالی اواخر فوریه دیدار می کنند

وزیر دفاع کلمبیا وابستگی تشکیلاتی عامل بمب گذاری این کشور را اعلام کرد

پافشاری ترامپ بر احداث دیوار در مرز آمریکا با مکزیک

جنایت جدید ائتلاف آمریکایی در سوریه؛ 20 غیر نظامی کشته شدند

محدودیت جدید کاخ سفید برای سفر اعضای کنگره

منافقین به یک حزب راستگرای اسپانیایی کمک مالی کردند

همایش بین المللی چابهار دروازه طلایی توسعه شرق

روسیه ادعای داعش را رد کرد

طرح 21 نماینده کنگره آمریکا برای توقف فروش سلاح به عربستان سعودی

پافشاری ترامپ درباره نیروهای مرزبانی آمریکا

طرح 21 نماینده کنگره برای توقف فرو ش. سلاح به عربستان

طرح نمایندگان کنگره برای توقف فرو ش سلاح به عربستان

طرح 21 نماینده کنگره برای توقف فرو ش سلاح به عربستان

43 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی زخمی شدند

معترضان در بصره کیوسک پلیس را آتش زدند

اجازه حمله به ایران از خاک عراق را نمی دهیم

از انتقال رونالدو به یوونتوس متعجب نشدم

بشار اسد: امروزه روسیه قدرتمندتر از شوروی است

طرح 21 نماینده کنگره آمریکا برای توقف فروش سلاح به عربستان سعودی

باد و گردوخاک اسکله مسافری هرمز را تعطیل کرد

نامزدی برلوسکونی برای انتخابات پارلمان اروپا

المیادین: نخست وزیر عراق در نشست اقتصادی بیروت شرکت نمی کند

پای وزارت دفاع آمریکا در امنیت سایبری می لنگد

اروپا به ایران: نمی توانیم برنامه موشکی تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

43 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی زخمی شدند

عملکرد تیم ملی در جام ملت ها

اسراییل در سال 2018 برلبه پرتگاه بود

کاخ سفید: ترامپ و کیم جونگ اون اواخر فوریه دیدار می کنند

هلاکت سی پنج تن از عناصر داعش در غرب استان الانبار عراق

رشد سهام آسیایی با آرامش تجاری بین آمریکا و چین

در جلسه ای در ساختمان وزارت خارجه ایران صورت گرفت اروپا به ایران: نمی توانیم برنامه موشکی تان را تحمل کنیم/لغزش اروپا به سمت ترامپ

رژیم صهیونیستی منزل اسیر فلسطینی را منفجر کرد

هواوی اتهام جاسوسی و همکاری با دولت چین را رد کرد

جان باختن 20 غیرنظامی سوری در حمله جنگنده های آمریکایی به دیرالزور

کردستان عراق: اجازه حمله به ایران از خاک عراق را نمی دهیم

طرح 21 نماینده کنگره برای توقف فرو ش سلاح به عربستان

مرکل: منتظر تصمیم ترزا می هستم

معترضان در بصره کیوسک پلیس را آتش زدند

فال امروز شنبه 29 دی 97 + فال حافظ

شمار مجروحان راهپیمایی بازگشت به 30 نفر رسید

رویترز: کشورهای اروپایی در مسئله ایران به سمت ترامپ متمایل شده اند

سازمان ملل: اوضاع لیبی همچنان نگران کننده است

مقام ارشد کره شمالی با ترامپ دیدار کرد

حمله ائتلاف آمریکا به روستایی در دیرالزور؛ شهادت 20 غیرنظامی

برگ برنده علیه ایران

«لوفون» بار دیگر نخست وزیر سوئد شد

فرزند مرضیه هاشمی احضار شد

طالبان ده ها خانواده را مجبور به کوچ کرد

34 کشته براثر درگیری بر سر آب

پلیس فرانسه فردا نیز علیه معترضان از فلش بال استفاده می کند

درخواست مسکو از تل آویو برای متوقف کردن حملات به فرودگاه دمشق

معترضان در بصره کیوسک پلیس را آتش زدند

اجازه تکرار آزمایش موشک را به ایران نخواهیم داد/ ایرانی ها می خواهند با ما صحبت کنند

طرح ترور پوتین در بلگراد خنثی شد

پهپاد یمنی مواضع نظامیان سعودی را در «عسیر» هدف قرار داد

المیادین: نخست وزیر عراق در نشست بیروت شرکت نمی کند

در برنامه رو در رو مطرح شد: آمریکا توان تصمیم گیری در آتش سوزی کالیفرنیا نداشت

در برنامه رو در رو مطرح شد: آمریکا توان تصمیم گیری در آتش سوزی کالیفرنیا نداشت