مطالب مرتبط:
آخرین وضعیت شرکت های گروه ملی و نیشکر هفت تپه/دستگیری دنبال های گروه تروریستی 31 شهریور
استاندار خوزستان: آخرین وضعیت شرکت های گروه ملی و نیشکر هفت تپه/ دستگیری دنبال های گروه تروریستی 31 شهریور
توافق اولیه برای حل مشکل کارگران دو شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد
بررسی مشکلات نیشکر هفت تپه و گروه ملی با حضور تیم کارشناسی وزارت کار
آخرین وضعیت نیشکر هفت تپه و دستگیری تروریست ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 آبان 1397 ساعت 00:312018-11-20سياسي

آخرین وضعیت شرکت های گروه ملی و نیشکر هفت تپه/ دستگیری دنبال های گروه تروریستی 31 شهریور


غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با بیان این که بحران های کارگری، ناشی از مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد است، آخرین وضعیت دو شرکت گروه ملی و نیشکر هفته تپه را تشریح کرد و گفت که این کارخانه خط تولیدی قدیمی و نیروی مازاد داشته و به همین علت شرایط برای تولید در آن دشوار شده بود.

- رویداد24" استاندار خوزستان با بیان این که بحران های کارگری، ناشی از مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد است، آخرین وضعیت دو شرکت گروه ملی و نیشکر هفته تپه را تشریح کرد.

غلامرضا شریعتی امروز، 29 آبان ماه در نشست خبری با اشاره به صحبت های مطرح شده در خصوص عنایت مقام معظم رهبری نسبت به وی، اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری مایه افتخار و مباهات هر شخصی است، اما بار را بر دوش افرادی که نسبت به آن ها عنایت شده است، سنگین تر می کند و آن افراد باید بار سنگین مسئولیت ها را دوچندان بر دوش خود احساس کنند.

وی با اشاره به سفر هفته گذشته معاون اول رییس جمهور به خوزستان، افزود: در ابتدا مقرر بود تا رییس جمهور به استان سفر کند، اما با توجه به تراکم کارها، ایشان به استان خوزستان سفر کردند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در این سفر پروژه های بسیار خوب و مورد نیاز استان به بهره برداری رسیدند.

این پروژه ها، پروژه هایی بودند که در گذشته ابتر مانده بودند و خوشبختانه با حضور آقای جهانگیری افتتاح شدند.

شریعتی با بیان این که فاز نخست طرح 550 هزار هکتاری به اتمام رسیده است، گفت: عمده اراضی این فاز زیرکشت رفته است و بخشی از این زمین ها نیز برای بار نخست کشت شده اند.

امیدواریم با پیگیری هایی که انجام می گیرد، بتوانیم فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری را نیز اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: تصمیم های مختلفی درباره مسایل ریزگرد و آب و فاضلاب استان با حضور معاون اول رییس جمهور گرفته و این تصمیمات به بخش های مختلف نیز ابلاغ شد تا شاهد اجرایی شدن آن ها باشیم.

وی در خصوص رابطه استاندار خوزستان با نمایندگان استان، گفت: این رابطه میان ما رابطه ای دوطرفه است.

موارد زیادی است که نمایندگان به دنبال آن هستند، اما من مخالف آن ها هستم.

شریعتی ادامه داد: نمایندگان نظرات خود را تحمیل نمی کنند و با صحبت ها به جمع بندی و نتیجه می رسیم.

این که همه چیز را برای خودمان بخواهیم، صحیح نیست و باید به همه حق اظهار نظر داد.

شریعتی در خصوص مسأله منبع به کارگیری نیرو های بازنشسته، تصریح کرد: در استانداری خوزستان تنها آقای هاشمی زاده که معاون عمرانی من بود بخشنامه منبع کارگیری شامل حالش می شد.

ایشان چند بار استعفا دادند، اما من درخواست کردم تا پایان اربعین بمانند.

آقای هاشمی از 26 آبان ماه دیگر مسئولیتی در استانداری ندارد و از استانداری خوزستان رفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که نرخ بیکاری در استان خوزستان در دو سال اخیر رشد داشته است، گفت: نرخ بیکاری که در استان و در دو سال گذشته مطرح شده، به صورت فصلی و برآوردی است.

در سال گذشته 65 هزار نفر بیمه شده جدید داشته ایم و این آمار ثبت شده است.

در این زمینه نباید آمار خام نرخ بیکاری ارائه شود و آمار نرخ اشتغال و بیکاری هر 5 سال به طور دقیق اعلام می شود.

بحران های کارگری، ناشی از مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد استاستاندار خوزستان با اشاره به بحران های کارگری در استان گفت: این کارخانه ها بیش از نیم قرن سابقه دارند که باید به تدریج اصلاح شوند.

مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد دست به دست هم داده تا بحران های کارگری در استان ایجاد شود.

وی ادامه داد: باید با همراهی و کار مدیریتی که در استان انجام می گیرد، شرایط به شکلی شود که واحد های تولیدی بتوانند به خوبی فعالیت کنند و این بحران های کارگری استان نیز از میان بروند.

شریعتی در خصوص پرونده متهمان بازداشت شده نیشکر هفت تپه و کارگران گروه ملی فولاد ایران گفت: در حال رصد این مسأله هستیم، اما موضوع دقیق را باید از مراجع قضایی پرسید.

ما دنبال موضوع حقوق کارگران هستیم و امیدوارم حقوق کارگران این شرکت ها نیز ظرف یک یا دو روز آینده به آن ها اختصاص پیدا کند.

چرخ کارخانه گروه ملی در حال راه افتادن استاستاندار خوزستان با اشاره به اقدامات انجام گرفته درخصوص برطرف کردن مشکلات گروه ملی تصریح کرد: برای گروه ملی بحث تأمین مواد اولیه انجام شده و شرایط برای تولید این شرکت فراهم است.

وی افزود: این کارخانه، چون زیان انباشته زیادی دارد و خط تولید آن قدیمی است، قیمت تمام شده محصولش زیاد است و اگر محصول آن در بورس عرضه می شد، تولید در آن به صرفه نبود.

شریعتی با بیان این که دولت اجازه هایی برای گروه ملی صادر کرده که برای هیچ واحد صنعتی دیگری در کشور صادر نکرده است، تصریح کرد: با مجوزی که وزارت صنایع برای گروه ملی فولاد ایران صادر کرد، آن ها می توانند خارج از بورس محصولات تولیدی خود را در بازار به صورت آزاد بفروشند.

وی با بیان این که چرخ کارخانه گروه ملی فولاد ایران در حال راه افتادن است، گفت: باید دست به دست هم دهیم تا این چرخ از کار نیافتد و بتواند در مسیر تولید قرار بگیرد، چون اگر مجدداً مشکلی برای آن به وجود آمد، ابتدا کارگران دچار مشکل خواهند شد.

مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه در حال برطرف شدن استاستاندار خوزستان در خصوص مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: این کارخانه خط تولیدی قدیمی و نیروی مازاد داشته و به همین علت شرایط برای تولید در آن دشوار شده بود.

وی گفت: امسال اورهال در کارخانه هفت تپه به شکلی انجام شده که در 35 سال گذشته تاکنون انجام نگرفته است و کارخانه تقریباً به یک کارخانه جدید تبدیل شده است.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: مشکلات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نیز مانند گروه ملی فولاد ایران در حال برطرف شدن است و امیدواریم به زودی همه این مسایل کارگری برطرف شود.

رشد بودجه استان در سال 97شریعتی در ادامه با اشاره به رشد بودجه استان گفت: در سال 97 نسبت به سال 96، بودجه استان 15 درصد در بودجه دولت و 18 درصد در بودجه مجلس رشد داشته است.

وی در خصوص علت بی ثباتی در مدیریت میراث فرهنگی استان، اظهار کرد: این مسایل را باید از رییس سازمان میراث فرهنگی کشور پرسید، اما ما نیز بر انتصاب مدیر بومی تأکید داشتیم.

در این زمینه امیدوارم که مدیریت این سازمان که اکنون بومی نیز است بتواند با ثبات به فعالیت خود ادامه دهد.

عامل تجاوز به پسران شوشتر مشکلات روانی دارداستاندار خوزستان در خصوص مسأله تجاوز به پسران شوشتر نیز خاطرنشان کرد: اقدامات لازم از نظر مسایل انتظامی و قضایی در زمان حادثه تجاوز صورت گرفته بود، اما رسانه ای نشده بود.

شریعتی تصریح کرد: فرد خاطی در این حادثه، یک فرد شناخته شده و جزو افرادی است که مشکلات روانی دارد و مرتباً به مراکز روان درمانی برده می شود.

اقدامات لازم در این حوزه در حال انجام است و ما نیز پیگیر مسأله هستیم.

دنبال های گروه تروریستی 31 شهریور، شناسایی و دستگیر شده اندوی با اشاره به حادثه تروریستی 31 شهریور در اهواز گفت: دنبال های آن گروه تروریستی شناسایی و دستگیر شده اند.

همچنین تیم های دیگری در استان شناسایی و دستگیر شده اند و بحث های امنیتی استان به صورت جدی در حال پیگیری است.

استاندار در خصوص بحث بحران های تنفسی و باران های پاییزی در اهواز گفت: در گذشته هر سال 20 تا 25 هزار بیمار به بیمارستان ها مراجعه می کردند و با توجه به این که عامل اصلی این مسأله درختان کنوکارپوس بودند، مسأله هرس این درختان در دستور کار گرفت.

وی با بیان این که بیش از 370 هزار اصله درخت کنوکارپوس در اهواز داریم، ادامه داد: نمی توان همه این درختان را از میان برد و با کار های مراقبتی و هرس آن ها شرایط را کنترل خواهیم کرد.

با توجه به اقداماتی که در بحث هرس این درختان انجام گرفت، در سال های اخیر کمترین مراجعه را به بیمارستان ها داشته ایم.

استاندار خوزستان گفت: امسال به علت خشکسالی، هرس این درختان دیرتر و کمتر انجام شد و این موضوع شرایطی را رقم زد تا امسال مراجعه کنندگان به بیمارستان ها در مقایسه با سال گذشته رشد داشته باشد، اما در مجموع در سال های اخیر در مقایسه با سال های 92 و 93، شمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

اربعین امسال در امنیت کامل برگزار شدشریعتی با اشاره به برگزاری مطلوب کنگره اربعین در استان خوزستان تصریح کرد: خوشبختانه اربعین امسال با آرامش و امنیت کامل برگزار شد و امیدواریم در سال های آینده نیز به همین شکل اجرایی شود.

وی ادامه داد: ممکن است دشمنان بخواهند تا موارد دیگری مانند حادثه تروریستی 31 شهریورماه را در استان رقم بزنند، اما نیرو های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی استان با جدیت و تیزهوشی مانع آن ها خواهند شد.

استاندار خوزستان با بیان این که نباید هیچ موردی مانند حادثه تروریستی اهواز در استان رخ دهد، یادآور شد: حادثه اهواز باعث شد تا دقت خود را در بحث های امنیتی استان افزایش دهیم تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.


کلید واژه ها: استان - خوزستان - استاندار - معاون اول رییس جمهور - شریعتی - رییس جمهور - مقام معظم رهبری - نیرو - رابطه - پروژه - معاون - نیشکر - گروه تروریستی - مدیریت - رهبری - تولید - بحران - تصمیم - نشست خبری - هایی - جهانگیری - کارخانه - بخشنامه - دستگیری - افتتاح - شهریور - استعفا - فاضلاب - ریزگرد - تراکم

آخرین اخبار سرویس:
ابلاغ شیوه نامه واگذاری حق بهره برداری از ساختمان های بلااستفاده به دهیاری ها

عماد افروغ: وای اگر قدرت سیاسی بر قدرت اجتماعی حاکم شود

نظارت و برخورد قاطع با تخلفات حوزه غذا و دارو

آیا تجربه نزدیک به مرگ صرفاً توهم یک مغز در حال مردن است؟

مکان هایی که شیب زمین برعکس عمل می کند! + تصاویر

همایش «فقیه واقف» در قزوین برگزار می شود

تایید تست اخیر موشک بالستیک ایران

انجام روزانه 18 میلیون سفر در تهران

امضای تفاهم نامه «نظام فنی اجرایی مرمت» بدون «فهرست بها»

استخدام سرآشپز با سابقه، آشپز ایرانی، آشپز فرنگی در تهران

هستی شناسی از نظر وینگشتاین

پاسخ دبیر شورای اطلاع رسانی دولت به اظهارات ضرغامی/ تلگرام با حکم قضایی فیلتر شد نه دستور روحانی

برخی مسئولان فقط شنونده های خوبی هستند/ در هر مجازاتی ممکن است قاضی دچار اشتباه شده باشد

ممکن است آمریکا و رژیم صهیونیستی بعد از عراق و سوریه فتنه دیگری در منطقه ایجاد کنند

بازگشت ایران به میز مذاکره با آمریکا صرفاً یک خیال است

وثوق عضو هیات مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو شد

لیست بورد عالی مشورتی صلح و تیم مذاکره کننده

نمایندگان همدان: روند ریل گذاری خط همدان- تهران شتاب گیرد

دادستان تهران خبر داد احضار1700 نفر، ممنوع الخروجی 540 نفر و ممنوع المعامله بودن 136 نفر در پرونده های شعب ویژه

در بررسی قانون منع بکارگیری بازنشستگان، روح آن مخدوش نشود

برنامه مشخصی در 2دهه گذشته برای بخش تعاون وجود نداشت

افزایش حقوق کارمندان باید متناسب با درآمد دولت باشد

وثوق عضو هیات مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو شد

آخرین مهلت اعتبار کارت ملی قدیمی

اردبیل تنها مرکز پرورش ملکه زنبور عسل در شمالغرب کشور

مبادله لیست اسرا و بازداشتی ها میان هیات های حاضر در مذاکرات یمن

دیدار فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان

دعوت مطهری از مجلس خبرگان برای حل یک موضوع

احضار1700 نفر در پرونده های شعب ویژه اقتصادی/ 540 نفر ممنوع الخروج شدند

ویدئو / اختتامیه هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی

وثوق قائم مقام ایساکو شد

آخرین مهلت ارسال آثار به جایزه جهانی کتاب نهج البلاغه

رحمانی فضلی بر تقویت اعتماد عمومی و انتقاد کارشناسانه تاکید کرد

صدور50 فقره کیفرخواست در پرونده ارزی

نجات خانواده 9 نفره توسط دریابانان گناوه

نقطه ضعف عکاسان تئاتر

با حکم سردار غیب پرور رییس سازمان بسیج سازندگی و معاون اجتماعی بسیج منصوب شدند

غلامی به عنوان معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین معرفی شد

خداوند را می توان از دریچه دوربین عکاسی نشان داد

دادستان تهران خبر داد احضار1700 نفر، ممنوع الخروجی 540 نفر، ممنوع المعامله بودن 136 نفر در پرونده های شعب ویژه

چرا دانشگاه تربیت مدرس باید تریبون بزرگترین برنامه ضد انقلابی در سطح دانشگاه های تهران باشد؟!/ مشکل از رییس دانشگاه است

نشست خبری سعید ناجی سرپرست استانداری سمنان

واکنش رشید داوودی به انتشار عکس احمد خمینی در صفحه اول یک روزنامه: به نام پسر علیه پدر!

رحمانی فضلی: دمیدن بر امواج ناامیدی به همه لطمه می زند؛ وزیر یا خبرنگار هیچ کدام نمی توانند کاری کنند

نشست دستگاه های نظارتی درباره نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان

معاون پارلمانی وزارت کشور هیچ نسبت سببی و نسبی با من ندارد/ هیچ حکومتی بدون انتقاد باقی نمی ماند

اعتراض ها به تقلب در انتخابات مجلس افغانستان

تشریح برنامه های چهارمین اجلاسیه استانی نماز

سیاست های هلال احمر در حوزه داوطلبی نیازمند پوست اندازی است

مراسم تودیع و معارفه معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

چه کسی اسلام را نمی فهمد آقای روحانی!

بزرگ ترین مرکز آموزشی فرهنگی دانش آموزی اصفهان به بهره برداری رسید

کهف الشهدا

باید مردم را برای مواجهه مطمئن با شرایط مختلف آماده کنیم

متجاوزان دست از حملات و جنایت علیه بشریت بردارند

زمان توقف کالا در بنادر باید کاهش پیدا کند

دیدار یک مقام ایرانی با رییس گذرگاه های مرزی عراق

امینی: اصلاحات را اصلاح طلب واقعی باید انجام دهد نه فرصت طلب

پژمانفر: به تعاملات شفاف و تنگاتنگ نمایندگان با مردم نیاز داریم

ترانزیت بیش از 2 میلیون بشکه نفت در دریای خزر

رحمانی فضلی: دمیدن بر امواج ناامیدی به همه لطمه می زند

فیروزآبادی: قانون گذاری ارزهای رمز پایه در مرحله بررسی مجلس

واکنش ظریف به تست موشکی ایران: هیچ ممنوعیتی برای تست نداریم

کریمی قدوسی نماینده های برانداز را معرفی کرد: مطهری بعلاوه 67 نفر !

دوره فرهنگی بصیرتی اساتید حوزه خراسان شمالی برگزار می شود

جامعه دانشجویی اسیر بازی جریان های سیاسی نشود

نیمی از مدارس کشور نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است

مطهری: بخشی از حکومت کارهایی کرد که برجام به سرانجام نرسد

تاکید معاون حقوقی قوه قضاییه بر حمایت از فعالان اقتصادی

نقش زنان در خانواده و اجتماع

نامه یک تشکل دانشجویی به سازمان ملل درباره حوادث اخیر فرانسه

فعالیت سه معاونت نظارتی در دادسرای تهران/ احضار1700 نفر و صدور 73 فقره کیفرخواست در پرونده های شعب ویژه

در پیامی امیر موسوی درگذشت والده فرمانده دافوس ارتش را تسلیت گفت

مدیرعامل موسسه کودکان هوشمند خبر داد اعزام 35 کودک و نوجوان ایرانی به مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه

قاضی زاده در گفت وگو با فارس خبر داد نشست دستگاه های نظارتی درباره نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان

باید عدالت آموزشی به معنای واقعی برقرار شود/ برگزاری اولین دوره جشنواره دانشجویی نشاط در دانشکده دندانپزشکی

سلبریتی ها و نخبگان در شهر برگ

سرمایه های اجتماعی شهرها فارغ از نگاه سیاسی به کار گرفته شود

70 درصد چاپ آگهی ادارات به روزنامه های محلی واگذار شود

مازندران دارای امنیت مناسب و برکات الهی است

عوامل انفجار تروریستی چابهار دستگیر شدند/ بودجه امنیت مرزها پنج برابر می شود

استتار ماهرانه پروانه +عکس

عکس/ رابعه اسکویی در مراسم تشییع پیکر پیام صابری

محمدعلی نجفی، رییس کمیسیون اقتصادی هلال احمر شد

برگزاری طرح « دوشنبه ها با کتاب » در مسجد جامع نیشابور

معاون اول رییس جمهور بندرعباس را به مقصد تهران ترک کرد

وثوق عضو هیات مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو شد

گزارش: بن بست انتخابات در افغانستان

دیدار فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با رییس جمهورآذربایجان

تأکید رحمانی ‎فضلی بر ضرورت امیدآفرینی و تقویت اعتماد عمومی توسط رسانه ها

خداوند را می توان از دریچه دوربین عکاسی نشان داد

رحمانی فضلی: دمیدن بر امواج ناامیدی به همه لطمه می زند؛ وزیر یا خبرنگار هیچ کدام نمی توانند کاری کنند

وزیر کشور در واکنش به برخی شایعات: «سامانی» هیچ نسبت سببی و نسبی با من ندارد

چرا دانشگاه تربیت مدرس باید تریبون بزرگترین برنامه ضد انقلابی در سطح دانشگاه های تهران باشد؟!

در نشست امروز کمیته ویژه مقرر شد تشکیل کارگروه بازنگری در قانون بازنشستگان/ مکاتبات با دستگاه ها برای جمع بندی نهایی

نمایشگاه محصولات روستایی در شهرری گشایش یافت

پایه های فکری و عقیدتی جوانان را مستحکم کنیم

مطهری: بخشی از حکومت کارهایی کرد که برجام به سرانجام نرسد

مسدود کردن 85 حلقه چاه غیر مجاز درمهاباد

ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رییسی چه بود؟

آخرین وضعیت شرکت های گروه ملی و نیشکر هفت تپه/ دستگیری دنبال های گروه تروریستی 31 شهریور

آخرین وضعیت شرکت های گروه ملی و نیشکر هفت تپه/ دستگیری دنبال های گروه تروریستی 31 شهریور