مطالب مرتبط:
طنین فریاد «یا حسین» 3 میلیون زائر سوگوار در آسمان سرخ کربلا
قانون حذف کنکور 5 سال پیش لغو شد/ اعمال تاثیر قطعی سوابق تحصیلی رانت ایجاد می کند
احتمال حذف رانت ارز مسافرتی تا چند روز آینده
رفیق دوست در گفت وگویی تفصیلی: کسانی به «بن بست» رسیده اند که کعبه آمال شان غرب است/ خوراک دام سخت تر از موشک نیست
رانت از زنجیره تولید صنایع فولاد حذف می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 آبان 1397 ساعت 20:022018-11-20اجتماعي

فریاد کسانی که رانت هایشان حذف شده، به آسمان رسیده است


رییس سازمان حفاظت از محیط زیست تاکید کرد: همه کشورها محیط بان دارند اما مهم این است که ما به وظایفمان در قبال شما عمل نکرده ایم.

تنها شعار دادیم.

- " عیسی کلانتری در نشست بررسی و مسایل محیط بانان گفت: از اینکه سال های سال و بر اثر کم کاری سازمان محیط زیست، محیط بانان حتی در حد پرسنل عادی سازمان در نظر گرفته نشده اند، عذرخواهی می کنم.

در طول مدتی که در اینجا هستم حتی یک مورد محیط بانی در دفتر رییس سازمان و معاونان مطرح نمی شد و شما موظف بودید در سازمان نوکری کنید و سازمان هیچ مسئولیتی در قبال شما نداشته باشد.

ترس از شهادت و زخمی شدن نباید مانعی برای انجام وظیفه شما ایجاد کند وی با بیان اینکه محیط بانان پنجاه درصد سازمان محیط زیست را تشکیل می دهند، اظهار داشت: یکی از وظایف محیط بانی شهید شدن هم است اما ما هم وظیفه ای در مقابل شما داریم.

شما همانند دیگر افراد نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در معرض خطر هستید و نباید از شهادت بترسید چراکه شهادت از وظایف شما در محیط بانی است و ترس از شهادت و زخمی شدن نباید مانعی برای انجام وظیفه شما ایجاد کند.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه شما خواسته های برحقی دارید که عمل نشده است، تصریح کرد: شما مانند رنجرهای غرب  هستید اما با این تفاوت که آنها پس از آموزش وارد کار می شدند اما شما در ابتدا وارد عرصه محیط بانی می شوید و در حین کار، آموزش می بینید در حالی که این آموزش ها کافی نیست و البته ما تعلل کردیم و محیط بانان ورزیده و آموزش دیده را راهی زیستگاه نکردیم.

به وظایفمان در قبال محیط بانان عمل نکرده ایم کلانتری با بیان اینکه که سازمان محیط زیست قبل از اینکه سازمان محیط زیست شود، سازمان شکاربانی بود و محیط دریایی و انسانی در آن وجود نداشت، خاطرنشان کرد: 50 الی 60 سال است که راه را درباره شما اشتباه رفته ایم چراکه محیط بانان باید حقوق، مسایل جامعه شناسی، گیاه شناسی و جانورشناسی و… بدانند.

ما که نمی توانیم در قله کوه ده ها کارشناس داشته باشیم بنابراین محیط بان باید تمامی این موارد را بداند.

ما در همین دفاترمان هم کارشناس نداریم چه برسد به قله کوه.

وی با بیان اینکه ما تنها کشوری نیستیم که محیط بان داریم، ابراز داشت: همه کشورها محیط بان دارند اما مهم این است که ما به وظایفمان در قبال شما عمل نکرده ایم.

 تنها شعار دادیم.

آقای سبز و بانوی سبز در سازمان فراوان داشتیم اما در عمل آیا یک محیط بان حرفه ای تعلیم داده ایم؟ قصور سازمان محیط زیست در عدم آموزش حرفه ای محیط بانان رییس سازمان حفاظت از محیط زیست با تاکید مجدد بر اینکه شما جان برکف هستید اما ما محیط بانان حرفه ای تربیت نکردیم، بیان کرد: کما اینکه در زمان جنگ نیز افراد دو روز آموزش نظامی می دیدند، بعد به جبهه اعزام می شدند و بر اثر برخی مسایل شهید می شدند.

در حال حاضر نیز سازمان محیط زیست در مقابل شما مقصر است که چرا از ابتدا به دنبال تربیت محیط بان حرفه ای نبوده و هر وقت به مشکل خوردیم، تصمیم گرفتیم به شما آموزش ارایه دهیم.

کلانتری با بیان اینکه ما پایه ریزی کردیم تا در تداوم راه شما یک شبکه محیط بانی کاملا حرفه ای به وجود آوریم، یادآور شد: شما انسان های جان برکفی هستید و بسیار تلاش می کنید اما به علت قصور و سوءمدیریت ما، شما همیشه ناقص و بی تجهیزات به پاسگاه ها اعزام شدید.

البته این قصور به شما ارتباطی ندارد و متوجه سازمان محیط زیست است.

پول های هنگفتی را در دانشکده های محیط زیست به هدر می دهیم وی با اشاره به آموزش محیط بان عنوان کرد: در کشور ما 40 الی 50 دانشکده محیط زیست وجود دارد که مهندس مکانیک، شیمی و منابع طبیعی تربیت می کنند اما در هیچ کدام از این دانشکده ها، محیط بان تربیت نمی شود و ما پول های هنگفتی را در این دانشکده ها به هدر می دهیم.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه باید از زیربنا سازمان محیط زیست را درست کنیم، گفت: وقتی یک محیط بان ما آموزش دید و یاد گرفت با حیوان، جانوران و انسان چگونه رفتار کنند قطعا مشکلات نیز کم می شود.

ما باید به سراغ مردم برویم و به آنها بگوییم محیط زیست برای شماست چراکه ما اگر شش میلیون نابغه هم باشیم، باز هم نمی توانیم به تنهایی و بدون کمک مردم از محیط زیست حفاظت کنیم.

آمده ام زیرساخت محیط زیست را درست کنم​ کلانتری با اشاره به موضوع تنوع زیستی اظهار داشت: از سی سال پیش تا به امروز وزارت امور خارجه مسئول تنوع زیستی بوده و هیچ کسی، هیچ اعتراضی به این موضوع نداشته است اما وقتی دولت تصمیم درستی می گیرد همه سوال می پرسند چرا این اتفاق افتاده است و تنوع زیستی را به تراریخته ارتباط می دهند در حالی که تنوع زیستی ربطی به تراریخته ندارد و دو مقوله جدا از یکدیگر است.

وی با تاکید بر اینکه باید ساختارمان را قوی کنیم، تصریح کرد: من هیچ گونه وابستگی به پست و مقام ندارم.

از من دیگر گذشته است.

زمانی که سی ساله بودم، وزیر بودم و این پست و مقام ها امروز از نظر من نیز دوزار ارزش ندارد اما از نظر خدمت چرا.

آمده ام که زیرساخت محیط زیست را درست کنم و تاکنون سعی کردم بتوانم وضعیت ورشکستگی را که تا سال قبل وجود داشت، حفظ کنم.

فریاد کسانی که رانت هایشان حذف شده، به آسمان رسیده است رییس سازمان حفاظت از محیط زیست ادامه داد: در گذشته طرح ها مدت زمان طولانی طول می کشید تا توسط سازمان محیط زیست ارزیابی شود و چرخ تولید کشور معطل چند خانم یا آقا می ماند اما امروز چه در تهران و چه در استان ها اگر طرحی پیش از 45 تا 60 روز پاسخ نگیرد، طبق قانون طرح اجرا می شود.

کلانتری افزود: ما امروز امضای طلایی و رانت را حذف کردیم و افرادی که رانت هایشان حذف شده، امروز داد و فریادشان به آسمان رسیده است.

تلاش داریم دانشکده محیط زیست سازمان را به دانشگاه محیط بانی تغییر دهیم وی با بیان اینکه در گذشته در حالی که امکاناتش در سازمان فراهم بود اما محیط بانان را آموزش ندادند، خاطرنشان کرد: ما تلاش داریم دانشکده محیط زیست سازمان را به دانشگاه محیط بانی تغییر دهیم.

 تلاش می کنیم آموزش جزو سوابق خدمت محیط بانان منظور شود، دانش آموختگان دانشکده محیط بانی مانند دانشگاه های نظامی شوند البته این موضوع نیازمند قانون است و ما امیدواریم برطرف شود.

معاون رییس جمهور خطاب به محیط بانان ابراز داشت: می دانم چقدر مشکل دارید اما همه مشکلات را نمی توانم همزمان برطرف کنم بلکه باید با اولویت پیش برویم.

من محیط بان نیستم و نمی دانم مشکلات شما چیست.

بنابراین خودتان با همراهی فرماندهان مشکلات را اولویت بندی کنید.

ممکن است دو سال حل مشکلاتتان زمان ببرد.

براساس قانون باید از جنس تولید داخل استفاده کنیم کلانتری با بیان اینکه ما در حال حاضر نمی توانیم به متمرکز شدن برگردیم، عنوان کرد: یکسری از مصوبات سد راه ما است.

به ما گفتند برای حمایت از تولید ملی نمی توانیم واردات کنیم و جلیقه ضدگلوله 15 کیلویی تولید داخل برای شما تهیه کردیم در حالی که جلیقه ضد گلوله آمریکایی و اروپایی کمتر از سه کیلو وزن دارد یا مجبور شدیم به جای خودروی تویوتا از خودروی تولید داخل استفاده کنیم.

ما هم می دانیم جنس خارجی بهتر است اما براساس قانون باید از جنس تولید داخل استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: وقتی اجازه واردات نمی دهند یا نباید بخریم یا باید آدم آهنی بشوید چراکه اجازه واردات براساس قانون داده نمی شود.

سال 67 زمانی که در وزارت جهاد بودم، چهار خودرو برای وزارت جهاد گرفتیم که هنوز هم کار می کند در حالی که خودرو داخلی چهار الی پنج سال بیشتر کار نمی کند.

ما هم نمی توانیم فراتر از قانون برویم بنابراین با توجه به این قوانین و سوابق  دوستان موظف هستند، دوستان مشکلات شما را حل کنند.

شیفت محیط بانی 15 روز، 15 روز یا یک هفته در میان شود رییس سازمان حفاظت از محیط زیست درخصوص شیفت های محیط بانان نیز یادآور شد: متوجه این شیفت های 18 روز کار، 12 روز استراحت نمی شوم.

این شیفت ها برای نوشتن روی کاغذ است؟ پیشنهاد می دهم شیفت تان 15 روز، 15 روز یا یک هفته در میان شود.

کلانتری ادامه داد: همچنین درخصوص 400 محیط بانی که به صورت قراردادی فعالیت می کنند، دستور می دهم تا زمانی که وضعیت شان تعیین تکلیف نشد و اصلاح وضعیت نشده اند از جرگه محیط بانی خارج و در جرگه اداری و خدماتی فعالیت کنند.

باید در بودجه های استانی اولویت با محیط بانان باشد وی درخصوص موضوعات رفاهی برای محیط بانان بیان کرد: درباره رفاهیات برای محیط بانان نیز هر اقدامی که برای ما عملیاتی و امکانپذیر باشد، قطعا انجام می دهیم.

 تاکید می کنم نباید قول بی ربط بدهیم.

دستور می دهم درخصوص بیمه تکمیلی نیز از بودجه سازمان، یک میلیارد و دویست میلیون تومان برای بیمه تکمیلی محیط بانان در نظر گرفته شود اما بدانید ما یکی از فقیرترین سازمان هایی کشور هستیم و کل بودجه سازمان حفاظت محیط زیست در مجموعه دو و نیم در هزار از بودجه کشور است.

باید در بودجه های استانی اولویت با محیط بانان باشد معاون رییس جمهور با بیان اینکه باید در بودجه های استانی اولویت با محیط بانان باشد، گفت: متاسفانه گاهی اوقات در یک استان استاندار محیط زیست را نمی فهمد و متوجه موضوعات محیط زیست نیست یا اینکه مدیرکل های سازمان در استان ها ضعیف بوده و نمی توانند بودجه مناسبی برای محیط زیست تامین کنند.

بودجه های استانی به صورت صددرصد تحقق می یابد.

 آن چیزی که قطعی است در بودجه استانی هزینه های جاری صددرصد اختصاص یافته است بنابراین باید در انتخاب مدیرکل های استان دقیق تر عمل کنیم و مدیرکل ها نیز هماهنگ باشند.

 البته در برخی استان ها عملکرد مدیرکل ها خوب است اما در برخی از استان ها ضعیف عمل می کنند که باید بر کنار شوند اما بدانید که یکی از سوالات اصلی من از مدیران کل استانی در خصوص وضعیت محیط بانان است و معتقدم تمام تجهیزات از جمله خودروهایی که برای محیط بانان تهیه می شود باید در اختیار محیط بانان بوده و در استان ها استفاده نشود.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست ادامه داد : من نمی توانم تمام ضعف های 40 سال گذشته را یک شبه برطرف کنم.

ما یک دستگاه مظلوم درجه سه کشوری هستیم که به مرور تلاش می کنیم از این وضعیت خارج شویم.


کلید واژه ها: محیط بان - محیط - سازمان محیط زیست - محیط زیست - زیست - آموزش - شهادت - معاون رییس جمهور - وظیفه - کارشناس - نیروی انتظامی - نیروهای مسلح - معاون - رییس جمهور - عذرخواهی - حرفه - اشتباه - دریایی - تعلیم - بانوی - کشوری - جامعه - تفاوت - آسمان - درصد - دفتر - رانت - شهید - عیسی - گیاه

آخرین اخبار سرویس:
هواشناسی: بارش شدید باران، رگبار و رعدوبرق در برخی استانها

مهلت بخشودگی جرایم معوقه رانندگی تا پایان آذرماه

آخرین مهلت پرداخت بخشودگی 2 برابری جرایم معوقه رانندگی

آموزش مجازی عتبات دانشگاهیان راه اندازی شد

استفاده از پهباد برای سرشماری حیات وحش

آسیب جدی به شبکه برق استرالیا در پی طوفانی شدید

سوالات ارشد مجموعه مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات - دولتی 93

سوالات ارشد مجموعه مهندسی کشاورزی آب - دولتی93

راز استخوان بریده پا فاش شد + تصاویر

ناهماهنگی از هیچ ارگانی پذیرفته نیست

خیران 10هزار بسته آموزشی به دانش آموزان هدیه کردند

ساخت مجهزترین مرکز آموزشی کودکان استثنایی در تبریز

استخدام نگهبان شب آقا در شرکت حلوا شکری عقاب در تهران

گشت و گذار در شرقی ترین نقطه استان اصفهان

اقدام پژوهشی، بردن پژوهش به کلاس درس است/نباید دچار دوقطبی مدارس سمپاد باشد یا نباشد شویم

هواشناسی امروز 97/9/25

اعلام آخرین مهلت پرداخت بخشودگی 2 برابری جرایم معوقه رانندگی

آلایندگی خودروهای سنگین زیر ذربین معاینه فنی

عمره مفرده از سر گرفته می شود؟

جنجال آفرینی مافیای کنکور با حذف مشق شب

خیران 10هزار بسته آموزشی به دانش آموزان هدیه کردند

ساخت مجهزترین مرکز آموزشی کودکان استثنایی در تبریز

پیش بینی آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها

سوالات ارشد مجموعه مهندسی منابع طبیعی مرتع و آبخیزداری - دولتی 93

شیوه عجیب طلاق در ژاپن +تصاویر

کسب امتیاز سوابق تحصیلی در کنکور برای هنرستانی ها

اولین دوره مسابقه راننده حرفه ای اتوبوس شهری در اصفهان

تحقیق و پژوهش، راهی مطمئن برای تحقق اقتصاد مقاومتی

استخدام کارشناس کنترل کیفی در یک شرکت معتبر در قزوین

تفاوت کولبر با قاچاقچی چیست؟

استفاده از پهباد برای سرشماری حیات وحش

خشونت خانگی بالاترین آسیب اجتماعی در خراسان جنوبی

هشدار مدیریت بحران استانداری خوزستان نسبت به وقوع سیل در استان 

تک عکس/گذر پاییز

آسیب جدی به شبکه برق استرالیا در پی طوفانی شدید

بخشودگی 2 برابری جرایم رانندگی تمدید نمی شود

پیش بینی آبگرفتگی معابر و سیلاب در برخی استان ها

وزیر آموزش و پرورش: چیزی به نام حذف تکالیف در منزل نداریم؛ بحث ما تغییر ماهیت تکالیف است / درباره مشق شب، تغییر رویکردی مشخص داریم؛ این رویکرد مستلزم فراهم شدن شرایطی است

تحقیق و پژوهش، راهی مطمئن برای تحقق اقتصاد مقاومتی

اوقاف ری یک میلیارد و 500 میلیون ریال به بیماران کمک کرد

همایش دانش آموزان حافظ جزء 30 قرآن کریم

گشایش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان خوزستان

الگوگیری از ائمه در تهذیب نفس‬‎

هواشناسی: بارش شدید باران، رگبار و رعدوبرق در برخی استانها

اولویت کار فرهنگی ما قرآن کریم است

ارتباط میان مسجد و مدرسه به خوبی برقرار نمی شود

تصاویری زیبا از دریاچه ای در مرکز شهر خرم آباد

کاشت 100 هزار اصله نهال توسط مرد درختی ایران

جاده های فارس زیر زره بین راهداران

فعال بودن 14 کشتارگاه دام و طیور در خراسان جنوبی

اقتصاد سیاسی برندگان و بازندگان مشق شب

دوست دارم در آینده مافیای کنکور بشوم

سوالات ارشد مهندسی کشاورزی - ترویج و آموزش کشاورزی - دولتی 93

نتانیاهو دستور تخریب خانه های مبارزان فلسطینی را صادر کرد

درختان 500 ساله ممسنی فیلتر هوای پاک شیراز + تصاویر

سوالات ارشد مجموعه مهندسی منابع طبیعی - شیلات - دولتی 93

سوالات ارشد مجموعه مهندسی کشاورزی دام و طیور - دولتی 93

حمل کننده سلاح، مواد و مشروبات الکلی با کوله ، کولبر نیست!

خودروهای هوشمند و ثبت تخلفات ترافیکی

درخشش دانش آموزان قمی در مسابقات جهانی ریاضی

چرا این همه سیل؟

بیمه سلامت درباره سودجویی کلاهبرداران هشدار داد

بطحایی : چیزی به نام حذف تکالیف در منزل نداریم

تداوم یخبندان شبانه در خراسان جنوبی

هوای تهران امروز آلوده می شود

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره تمدید مهلت ثبت نام در چهارمین آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی (سامفا) سال 1397

برگزاری 6 محفل قرآنی در هفته قرآن آموزش و پرورش خوزستان

اقدام اصلاحی آموزش و پرورش، حذف کاسبان کنکور

120 هزار دانش آموز در طرح ملی حفظ قرآن ثبت نام کردند

رییس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش: 350 هزار گزارش اقدام پژوهی توسط معلمان انجام شده است

کاشت 100 هزار اصله نهال توسط مرد درختی ایران

برخورد یکدستگاه مینی بوس با نخل

قرآن ،عترت و نماز سه منشور فرهنگی ارزشمند در آموزش و پرورش مازندران است

رسالت آموزش و پرورش تربیت آموزشی ،دینی و فرهنگی است

توزیع کتاب های کمک آموزشی ویژه کنکور 98 آغاز شد

کتابخانه ها برای ورود معلولان بهسازی می شوند

توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره حذف مشق شب

غلظت آلاینده ها در پایتخت افزایش می یابد

جداسازی دانش آموزان نخبه از عادی با اصل آموزش و تربیت خلاق منطبق نیست

پرنده نادر«بوچانگاه» درمنطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه مشاهده شد

فعالیت موزه امامزادگان فارس در حرم آستانه/ نگه داری قرآن های کهن ترین مسجد شیراز

کوچکترین شهر ایران را بشناسید

زواره ؛ پیش به سوی رونق گردشگری مذهبی

سوالات ارشد مجموعه مهندسی منابع طبیعی - چوب - دولتی 93

سوالات ارشد مجموعه مهندسی هوا فضا - دولتی 93

پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان در سال آینده

350 هزار اقدام پژوهی توسط معلمان انجام شده است

مهلت بخشودگی 2 برابری جرایم معوقه رانندگی تا پایان آذرماه است

قرآن ،عترت و نماز سه منشور فرهنگی ارزشمند در آموزش و پرورش مازندران است

رسالت آموزش و پرورش تربیت آموزشی ،دینی و فرهنگی است

دانش آموزان باید حضور در عرصه های اجتماعی را تجربه کنند

هوای همدان و اصفهان در شرایط ناسالم قرار دارد

توزیع کتاب های کمک آموزشی ویژه کنکور 98 آغاز شد

وزیر آموزش و پرورش: چیزی به نام حذف تکالیف در منزل نداریم

راز شادی کشورهای اسکاندیناوی: سیستم آموزش و پرورش

بارندگی و وزش باد شدید در گیلان از فردا آغاز می شود

تمدید ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

هوای کرج، ناسالم برای گروه های حساس

نمایشگاه پژوهشی دانش آموزان سما

اظهارات رییس سازمان حج و زیارت درباره عمره مفرده

فریاد کسانی که رانت هایشان حذف شده، به آسمان رسیده است

فریاد کسانی که رانت هایشان حذف شده، به آسمان رسیده است