مطالب مرتبط:
چه شغلی متناسب شخصیت شماست؟
استخدام 2 ردیف شغلی در MNG / مشهد
شهرداری ارومیه مقابل کاله آمل شکست خورد
طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منطقه و جنگ شیعه-سنی شکست خورد/ایجاد فتنه بین کشورهای منطقه از اهداف دشمنان
تیم ملی بسکتبال مقابل چین شکست خورد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 آبان 1397 ساعت 01:422018-11-19سياسي

چه شغلی به شخصیت شما می خورد؟


اغلب ما در دوران کودکی به دلایل گوناگون به مشاغل خاصی مانند پزشکی، مهندسی، خلبانی، آتش نشانی و.

علاقه داشتیم و بدون شناخت شخصیت خود آرزوی این مشاغل را در سر می پروراندیم؛ - چه شغلی به شخصیت شما می خورد؟ اغلب ما در دوران کودکی به دلایل گوناگون به مشاغل خاصی مانند پزشکی، مهندسی، خلبانی، آتش نشانی و.

علاقه داشتیم و بدون شناخت شخصیت خود آرزوی این مشاغل را در سر می پروراندیم؛ این درحالیست که بر اساس علم روانشناسی می توانیم با توجه به ویژگی های فردی، شغل متناسب با شخصیت خود را انتخاب کنیم.

در همین راستا، برخی نظریه پردازان معتقدند؛ 16 تیپ شخصیت شغلی بر اساس ویژگی های فردی وجود دارد که افراد مختلف می توانند ضمن شناخت این تیپ ها، شغل مناسب خود را منطبق با رفتار، انرژی درونی و علائق خود انتخاب کنند.

گسترش نیوز: این روش شخصیت شناسی شغلی می تواند مسیر حرکت صحیح زندگی افراد را آشکار کند و راه خروجی برای درگیری ها و سردرگمی ها باشد در همین راستا گوهریسنا انزانی- روانشناس متخصص ضمن ارائه ویژگی های هر یک از تیپ های شخصیت شناسی شغلی معتقد است که همه تیپ ها در این روش به یک اندازه باارزش بوده و تیپ شخصیتی افراد ارتباطی با بهره هوشی ندارد این در حالیست که البته شناخت دقیق تیپ های شخصیتی نیازمند آزمون های خاصی است که باید زیر نظر متخصصان انجام شود.

این تیپ شناسی چهار بعد اصلی شخصیت شامل ابعاد شمی - حسی، برون گرایی - درون گرایی، فکری - احساسی و داوری کننده - ملاحظه کننده است که انزانی آن را اینگونه شرح می دهد: "برونگرایان" افرادی هستند که با اشیاء و اشخاص سر و کار دارند، از دنیای بیرونی انرژی می گیرند، دوستان زیادی دارند و گاها بدون فکر و به سرعت تصمیم گیری می کنند این درحالیست که "درون گرایان" تمام توجه خود را معطوف به دنیای درونی کرده و از آن انرژی دریافت می کنند، بیشتر می اندیشند و در برخی مواقع ایده ها و تصورات خود را با دنیای واقعی ارزیابی نمی کنند.

 در بعد "شمی "-"حسی " نیز این دسته افراد وابسته به این مسئله هستند که چقدر اطلاعات خود را دریافت می کنند.

افرادی که از نظر "حسی " قوی تر هستند به آنچه اطمینان دارند اعتماد می کنند، تنها در صورتی از ایده های جدید استقبال می کنند که قابلیت اجرایی داشته باشد، واقع گرا هستند، از مهارت های موجود استفاده می کنند، اقدامات خود را قدم به قدم ارائه کرده و به زمان حال اهمیت می دهند این درحالیست که "شمی گرایان به الهام و استنباط توجه دارند، علاقه مند به عملی کردن ایده های جدید و مهارت آموزی هستند، برای نوآوری و تحول بهای زیادی قائلند، به اطلاعات به صورت دقیق توجه نمی کنند و به آینده توجه بیشتری دارند.

همچنین در بعد "فکری"-"احساسی" این تیپ با تصمیم گیری برای رسیدن به نتیجه ارتباط دارد، "فکری ها" در زمینه تصمیم گیری تحلیل غیر شخصی دارند، برای منطق و عدالت بهای زیادی قائلند، ریزبین هستند، ممکن است بی رحم و بی توجه باشند، به حقیقت بیش از ادب بها می دهند و تحت تاثیر میل به موفقیت انگیزه پیدا می کنند این در حالیست که "احساسی ها" تحت تاثیر احساس، به همدلی بها می دهند، علاقه به راضی نگه داشتن دیگران دارند، به ادب بیش از حقیقت بها می دهند و معتقدند که هر احساسی اعتباری دارد.

همچنین گروه "داوری کننده "-"ملاحظه کننده " به صورت سازمان یافته زندگی می کنند و یا با استقلال بیشتر علاقه به کسب اطلاعات دارند،؛ "داوری کننده گان" به اخلاق کاری اهمیت ویژه ای می دهند، در حرفه خود اهداف مشخصی دارند و زمان را منبعی تمام شدنی می دانند این در حالیست که "ملاحظه کننده گان" به تفریح توجه بیشتری دارند، طبق اطلاعات دریافتی جدید اهدافشان را تغییر می دهند، زمان را منبعی تجدیدشدنی می دانند و فرآیندگرا هستند.

از ترکیب این چهار بعد اصلی 16 گروه شکل می گیرد که در ادامه تیپ ها و مشاغل مناسب برای هر گروه تشریح شده است: علاقه به مشاغل مهندسی نشانه چه ویژگی های شخصیتی است؟ 1.

درونگرا-شمی-فکری-داوری کننده: این افرادبرای رسیدن به کمال، شایستگی و استقلال را در کنار یکدیگر باارزشمی دانند.

به نظر آنها استفاده از راهکارهای مناسب می تواند دغدغه ها را کاهش دهد.

انرژی خود را صرف به عمل آوردن ایده می کنند و در مشاغلی که بتوانند راه حل مبتکرانه ارائه دهند، با سایر اشخاص با وجدان فعالیت کنند، به دلیل ایده هایشان اعتبار بگیرند و توانمندی های خود را افزایش دهند، احساس رضایت دارند.

آنها از چالش های پیچیده لذت می برند، از اعتماد به نفس خوبی برخوردارند و قاطع هستند.

از مشاغل مناسب برای این افراد می توان به اقتصاددان بودن، برنامه ریزی مالی، تحلیل گری اعتبارات مالی، خزانه داری، پژوهشگر علمی، مهندس طرح و برنامه ریزی، برنامه نویسی کامپیوتر، مدیریت شبکه، تهیه کننده نرم افزارها، آموزگاری در حوزه علوم کامپیوتر، مدیریت مدرسه، ریاضیدان، روانپزشکی، متخصص بیماری های قلب و عروق، مهندس هسته ای و مهندسی محیط زیست اشاره کرد.

شخصیت خلبان ها و پلیس ها 2- درونگرا-حسی-فکری-داوری کننده:  اینها با شعار "عجله نکن و در حرفه خود به بهترین نحو خدمت کن" زندگی می کنند.

آنها علاقه مند به فعالیت در حرفه ای هستند که ماهیت فنی داشته باشند و بتوانند خدماتی ارائه دهند که مستقل و فرصت کافی برای انجام کار خود داشته باشند.

آنها اهداف عینی و سریعی دارند، علاقه مند هستند که مسئولیت های بیش از حد داشته باشند و بتوانند به اهداف تعیین شده خود برسند.

دقت عمل، میل انجام به موقع در حرفه شان، توانایی تنها کار کردن، احساس مسئولیت و واقع بینی از ویژگی های بارز این گروه است.

از مشاغل مناسب برای این گروه می توان به حسابرسی، مدیر املاک و مستقلات، کارشناس حسابداری، متخصص بیمه و آمار، افسران پلیس، خلبان های هواپیمای مسافربری، سازنده های اسلحه، بازرسین بانک، روسای مدرسه، مهندسین مکانیک یا برق، دامپزشکان، تکنولوژیست ها، مسئولین بهداشت عمومی و قاضی های حوزه جنایی اشاره کرد.

3- برونگرا-حسی-احساسی-داوری کننده : با شعار " من میتوانم به مردم چه خدمتی کنم؟"احساس ارزشمندی دارند.

آنها اگر در شغلی فعالیت کنند که روابط گرم و صمیمی داشته باشند، به تغییر شرایط زندگی دیگران کمک کنند، با افراد متعدد ارتباط برقرار کنند و با دیگران تبادل نظر داشته باشند از شغل خود رضایت دارند.

آسیب شناسی گفتار، منشی پزشکان، کارگران بیمارستان، متخصصان بهداشت دهان، آموزگاران دبستان، مددکاران اجتماعی، مشاوران شغلی، منشی حقوقی، دستیاران قاضی ، مدیران مراکز مراقبت از کودکان و کارمندان آژانس مسافرتی باید این تیپ شخصیتی را داشته باشند چون آنها افرادی هستند که انرژی زیادی برای فعالیت خود و توانایی رعایت قوانین دارند.

علاقه مندان به مشاغل پزشکی چه شخصیتی دارند؟ 4- درونگرا-حسی-احساسی-داوری کننده:  با شعار "انجام وظیفه افتخار من است" در حرفه خود فعالیت می کنند.

زمانی از شغل خود راضی هستند که بتوانند با توانمندی خاص خود در پروژه های ملموس کار کنند، محبت خود را ابراز کنند، به صورت سنتی در محیط سازمان یافته فعالیت کنند و کارآمد باشند.

از مشاغل مناسب برای این افراد می توان به متخصص بهداشت، پرستاری، چشم پزشکی، تکنسین داروسازی، گیاه شناسی، ماساژ درمانگری، مددکاری سلامت خانواده، مربی ورزشی، باغبانی، منشی و دفترداری، مسئول اعطای وام و نمایندگی فروش اشاره کرد.

تمرکز، توجه، نگرش عمل، اخلاق، واقع بینی هستند و حفظ سنت های سازمان از ویژگی بارز آنهاست.

شخصیت آتش نشان ها را بشناسید 5-درونگرا-حسی-فکری-ملاحظه کننده:  از امکانات موجود بهترین استفاده را می کنند.

آنها در مشاغلی که بتوانند منابع را شناسایی و به کاراترین شکل بهره برداری کنند، از علم و آگاهی فنی استفاده کنند، در محیطی عاری از مقررات فراوان فعالیت کنند و فرصت داشته باشند به علائق و شادی خود نیز رسیدگی کنند احساس خوبی را تجربه می کنند.

از مشاغل مناسب برای این افراد می توان به رانندگی اتومبیل های مسابقه ای، خلبانی ، پلیس های مخفی، آتش‍ نشانی، عکاسی، متخصص امور جنایی، زمین شناسی، رادیولوژی، تکنسین های عمل جراحی، مأمورین خرید، منشی های غذایی، مربیان ورزشی، فروشندگی قطعات اتومبیل، مهندسین پرواز و طلاسازی اشاره کرد.

این گروه شخصیتی توانایی فعالیت بهتر با وظایف تعریف شده در حرفه خود را دارند، قدرت مشاهده، حافظه قوی، توانایی تنظیم اطلاعات، رسیدگی به امور در بحرانی ترین شرایط و انعطاف پذیری از بارزترین ویژگی آنهاست.

علاقه مندان مشاغل ارتباطات و مشاوره چه ویژگی هایی دارند؟ 6- برونگرا-شمی-احساسی-داوری کننده:  اینها متخصصان روابط عمومی هستند.

آنها زمانی از حرفه خود احساس رضایت دارند که با دیگران روابط اجتماعی خوبی برقرار کنند و عضوی از گروه فعال و خلاق جامعه باشند.

آنها رهبران جذابی هستند، برای هر مسئله ای راه حلی خلاق ارائه می دهند، با دیگران برخورد همدلانه دارند، در محیط کار فعال هستند و مهارت های سازمانی و ابراز وجود را به سرعت یاد می گیرند.

 مشاغل مناسب برای این افراد مدیریت تبلیغات و ارتباطات، نویسندگی، روزنامه نگاری، مشاغل هنری، تهیه کننده برنامه های تلویزیونی، گزارشگری، روانشناسی، مشاور مصرف مواد مخدر، مشاور تحلیلی، آموزگار زبان، مدیر برنامه های آموزشی، جامعه شناسی، درمانگری مشاغل، مدیریت در واحدهای بازرگانی، مشاور مدیر و پزشکی است.

و اما معلمان و نویسندگان 7-درونگرا-شمی-احساسی-داوری کننده:  این افراد تسریع کننده اتفاقات مثبت هستند.

آنها علاقه دارند درون خود را ابراز و از ایده های خود برای یاری رسانی به دیگران استفاده کنند.

به جزییات توجه بیشتری دارند و انعطاف پذیرند.

مشاغل مناسب برای این افراد شامل مشاوره، روانشناسی، آموزگار آموزش های ویژه، مشاور رفاه کودکان، مددکاری، رمان نویسی، متخصص مشاور خانواده، تهیه کننده نرم افزارهای بازی، مدیر مراقبت های بهداشتی و متخصص تغذیه است.

هنرمندان روحیات خود را بشناسند 8- برونگرا-شمی-احساسی-ملاحظه کننده: این افراد در شغل هایی رضایت خاطر دارند که با گروه های متنوعی با موضوعات مختلف فعالیت کنند، با اشخاص جدید آشنا شوند، به دیگران کمک کنند.

آنها به راحتی اهداف خود را اولویت بندی می کنند و کارهای خود را پیش می برند.

علاقه ای ندارند جزییات کار خود را بدانند، از مشاغل مناسب برای این گروه می توان به روزنامه نگاری، بازیگری، مسئول انتشارات، تهیه کنندگی، متخصصان روابط عمومی، مدیران تبلیغاتی، مشاوران شغلی و آموزگار هنری اشاره کرد.

9- درونگرا-شمی-احساسی-ملاحظه کننده: انعطاف پذیر، آرام و پر احساسند.

آنها زمانی از خود راضی هستند که شغل آنها با ارزش و باورهای شخصی شان منطبق باشد و بتوانند به بهترین نحو تاثیرگذار باشند.

این افراد مستقل در حرفه خود فعالیت می کنند، می توانند با حداقلی از قوانین و مقررات فعالیت خود را انجام دهند و به رشد دیگران کمک کنند.

تعهد عمیقی به کار دارند و به راحتی جهت و مسیر خود را تغییر می دهند از مشاغل مناسب برای این افراد می توان نقاشی، نویسندگی، معماری، موسیقیدان، طراح صحنه، تدریس، مشاور تحصیلی، درمانگری، هنرهای دستی، متخصص ژنتیک نام برد.

مدیران و مخترعان دارای چه ویژگی هایی هستند؟ 10- برونگرا-شمی-فکری-داوری کننده:  اینها هم با شعار "همه چیز را عالی می بینم و سررشته امور در دست من است" در حرفه خود فعالیت می کنند.

می توانند توانمندی بالقوه خود را افزایش دهند، این افراد زمانی احساس رضایت دارند که امکان رهبری امور و گروه را داشته باشند، بتوانند برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند.

آنها علاقه دارند با افراد لایق، توانمند، خلاق و هدفمند همکار باشند.

 مشاغل مناسب برای این گروه شامل مقام های بلندپایه اجرایی، مدیریت ها، برنامه ریز مالی، تحلیل گر اقتصادی، بانکداری و خزانه داری است.

 توانایی حل مسئله، منطقی بودن و شجاعت از بارزترین ویژگی آنهاست.

11- برونگرا-شمی-فکری-ملاحظه کننده: کارآفرین و با اشخاص متفاوت در ارتباط هستند.

آنها اگر بتوانند اقدامات خود را عملی کنند، راه حل مبتکرانه برای مسائل می یابند، موقعیت های مختلف توام با لذت را تجربه می کنند، از نظمی منطقی برخوردارند، توانایی های شخصی و شغلی خود را افزایش دهند و با اشخاص مختلفی در ارتباط باشند رضایت کاملی از حرفه خود دارند، آنها ریسک پذیرند، توانایی آموختن مطالب جدید را دارند، خوش بین بوده و از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و خود را با موقعیت های اجتماعی تطبیق می دهند.

مشاغل مناسب برای این گروه شامل کارآفرینی، اختراع، گویندگی، وکالت، رستوران دار، کارآفرینی، مدیریت، آموزگار، مدیریت سیستم های تبلیغاتی، تحلیل گری سیستم های ایمنی، بازاریاب ورزشی، گزارشگری، خبرنگاری، برنامه ریز برنامه های مالی، بانکداری یا سرمایه گذاری است.

شخصیت مشاوران املاک و وکلا 12- درونگرا-شمی-فکری-ملاحظه کننده: این دسته هم نبوغ بالایی در حل مسائل دارند.

اگر در حوزه ای فعالیت کنند که بتوانند ایده های جدیدی ارائه دهند، با چالش مواجه باشند، معیارهای خود را در حرفه شان لحاظ کنند، با گروه کوچک اما با صلاحیت فعالیت کنند و مستقیماً اوقات خود را صرف سازماندهی فعالیت های دیگران کنند می توانند در شغل خود احساس رضایت داشته باشند.

آنها مهارت زیادی در حل مسئله، استقلال و شجاعت، توانایی تحلیل های منطقی در شرایط پر استرس را دارند، از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند.

از مشاغل مناسب برای این گروه می توان به برنامه نویسی کامپیوتر، خدمات تخصصی شبکه، برنامه ریز مالی، متخصص اعصاب و روان، برنامه نویسان تحلیل گر، جراحی پلاستیک، مشاوره ژنتیک، روانشناسی تحلیلگر، محقق، وکالت، انسان شناسی، ریاضی دانی، فیلسوفی و عکاسی اشاره کرد.

13- برونگرا-حسی-فکری-داوری کننده: رضایت شغلی آنها در زمانی اتفاق می افتد که بتوانند به شکل منظم و سازمان یافته ای در حرفه خود فعالیت کنند، مهارت های خود را به کار گیرند و دستاوردهای آن ها به شکل منطقی قابل اندازه گیری باشد.

آنها علاقه مند هستند در محیطی دوستانه و قابل پیش بینی فعالیت کنند، توانایی تصمیم گیری بالایی دارند و می توانند مسئولیت های فراوانی بر عهده بگیرند.

این افراد به اهداف سازمانی و نتایج کاری خود توجه دارند.

تابع مقررات هستند و همیشه احساس مسئولیت می کنند.

از مشاغل مناسب برای این افراد می توان به فروشندگی کامپیوتر و املاک، مامور حراست، افسر ارشد، مربی ورزش، تحلیلگر اعتبارات، مامور بیمه، مامور اطلاعات، مدیر پروژه داروسازی، روسای هتل، حراست افسرهای ارتش، تحلیل گری، مامورین اعتبارات بیمه، دندانپزشکی، قضاوت و داروسازی اشاره کرد.

ویژگی رفتاری مهمانداران هواپیما و فروشندگان اتومبیل 14- برونگرا-حسی-فکری-ملاحظه کننده: انعطاف پذیرند، پویا و کنجکاوند و زمانی از فعالیت خود احساس رضایت دارند که با دیگران ارتباط اجتماعی قوی داشته باشند، علاوه بر کار تفریح کنند و اغلب فعالیتشان منطقی و عملی باشد آنها از توانایی مشاهده و ملاحظه فراوانی برخوردارند و به قوانین در محیط کار علاقه ای ندارند.

این گروه از حافظه و انرژی بالایی برخوردارند، با تغییرات خود را سازگار می کنند.

از مشاغل مناسب برای این افراد می توان به آتش نشانی، مهمانداری هواپیما، تدریس فنون پرواز، برنامه ریز مالی شرکت ها، گزارشگری ورزشی، سرمایه گذاری، نجاری، مهندسی مکانیک، جنگلبانی، مهندسی راه و ساختمان و فروشندگی اتومبیل های لاکچری اشاره کرد.

طراحان مد و آشپزها  چگونه اند؟ 15- برون گرا-حسی-احساسی-ملاحظه کننده: این افراد با شعار "نگران نباش فقط باید شاد باشی" در حرفه خود فعالیت می کنند.

آنها زمانی از شغل خود راضی هستند که در همه امور دخیل باشند، علاوه بر کار به تفریحات خود رسیدگی کنند و برای سخت کوشی های خود پاداش بگیرند.

مشاغل مناسب برای این افراد عبارت اند از مراقبت از کودکان و معلولان، مشاوره سوء مصرف مواد مخدر، مددکاری اجتماعی، دستیاری دندانپزشکی، درمانگری بیماری های تنفسی، پزشکان متخصص اطفال، عکاسی، روابط عمومی، مسئولیت هماهنگی حوادث، خلبانی هلیکوپتر، گویندگی رادیو-تلویزیون، تشریفات پذیرایی، جواهرسازی و سرآشپزی اشاره کرد.

این دسته از افراد از انرژی و انعطاف پذیری بالایی برخوردارند و همیشه به همکاران خود کمک می کنند.

16- درونگرا-حسی-احساسی-ملاحظه کننده: اینها با شعار "پاداش، هرچند ناقابل من را خوشحال می کند" در حرفه خود فعالیت می کنند.

این افراد زمانی در حرفه خود رضایت دارند که در محیط های کاری حمایت گر و شاداب فعالیت کنند، آنها باید فرصت استقلال کاری داشته باشند و نخواهند مدام گزارشی از نحوه عملکرد خود به دیگران ارائه دهند.

از مشاغل مناسب برای این افراد می توان به طراح مد، جواهرسازی، باغبانی، کوزه گری، هنرمندی، سرآشپز، دستیار دندانپزشک، هنر درمانگر، جراح، پزشک اورژانس، مشاوره اعتیاد، جنگل بانی، امور پلیسی، فروشندگی لوازم ورزشی، مشاور اقامت و مهاجرت و دفترداری اشاره کرد.

این افراد از تغییر و سازگار کردن خود با موقعیت های جدید استقبال می کنند و انعطاف پذیری، توجه، ادراک واقع بینانه و سخاوت از ویژگی بارز آنهاست.

منبع: ایسنا
کلید واژه ها: شخصیت شناسی - آتش نشانی - روانشناس - انرژی - علم روانشناسی - انتخاب - دنیای درونی - تصمیم گیری - جدید - اطلاعات - نوآوری - درگیری - زندگی - صورتی - تصمیم - آزمون - فکری

آخرین اخبار سرویس:
شماره 187 ماهنامه «فکه» منتشر شد

فیلم/ تبریک انتصاب داماد روحانی در برنامه زنده تلویزیونی

واکنش زیباکلام به اظهارات رحیم پور ازغدی در نماز جمعه: اشکال اساسی ، باور ایشان به سرابی با نام مهندسی فرهنگی است

محاسبه حجم دانش مولد هر کشور در اطلس پیچیدگی اقتصادی

پاسخ به شبهات جوان موجب جذب او به نماز می شود

موافقت 60 نماینده با طرح فراگیر اشتغال برای آسیب دیدگان ا جتماعی

فلاحت پیشه: جزییاتی درباره ی حادثه تروریستی چابهار

سه هزار ویلچر اهدایی رهبر معظم انقلاب به معلولان تقدیم شد

تمدید ثبت نام درجشنواره تارنماهای ایرانشناسی

اقدامات انجام شده درمناطق کم برخوردار اهوازمطابق بانیاز نیست

ادامه بررسی طرح استیضاح وزیر علوم به هفته آینده موکول شد

تعیین 59 شاخص برای ارزیابی عملکرد مناطق شهرداری تهران

مشارکت گسترده فلسطینی ها در تشییع پیکر شهید در کرانه باختری

آموزش و پرورش آینده

پدر شهیدان زیانی به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان زیانی دارفانی را وداع گفت

بناهای شگفت انگیز هند در تور هند

سیدمحمود رضوی در حرم یار/ عکس

جوابیه شرکت بهساز مشارکت های ملت به خبر تابناک

هلاکت 40 داعشی در 40 روز توسط یک مرد!

مراسم سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) ویژه بانوان برگزار شد

چهارمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی برگزار می شود

​ آغاز بیست ویکمین جشنواره بین المللی قصه گویی با افتتاح نگارخانه شهید محمدطاها

فرمانده قرارگاه منطقه ای سپاه در شمال شرق کشور درگذشت

بررسی تحلیلی تاریخ دفاع مقدس در «داس و شمشیر»

«زمانه ات را بشناس» به جلد نهم رسید

اعزام «مقدسی و گلشاهی» به مسابقات بین المللی قرآن کویت/ فاطمه شیرازی به اردن می رود

جزییات چگونگی ورود مواد منفجره در حادثه چابهار

افکارسنجی؛ گرفتن نبض جامعه

مستند زیر صفر مرزی نقد خوش نشین ها از دفاع مقدس است/ در مستند زیر صفر مرزی حرف های زشتی درباره دفاع مقدس بیان شد

دستورالعمل مرکز آمار قوه قضاییه در خصوص انتشار آگهی های دادگستری باید اصلاح گردد

نشست بررسی مشکلات صنف کامیونداران با حضور دادستان کل کشور

رسانه ای که پشت صحنه اش تحقیق نباشد هیچ است!

عیادت مسئولان انتظامی زرین دشت از جانباز حادثه تروریستی چابهار

یک حافظ قرآن کریم: فعالیت های قرآنی باید متمرکز شود/ نیازمند سازمانی برای ساماندهی امور قرآنی هستیم

عکسی قدیمی از خیابان پاسداران تهران

حرکت آموزش عالی جامعه محور شود

حرکت آموزش عالی جامعه محور شود

حاصل یکصد وهفتمین جلسه شورای شهرتهران تصویب3طرح و2 لایحه بود

دستفروشان فعال در میادین اصلی شهر خوی ساماندهی می شود

جمهوری اسلامی برای حفظ استقلال موفق عمل کرد

دهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی در آبادان برگزار می شود

نیازهای هنرستان دخترانه اردکان با کمک خیرین تامین می شود

فقرعامل تاثیرگذار بر وقوع آسیب های اجتماعی است

کمیسیون امنیت ملی تقاضای ارجاع اظهارات ظریف به قوه قضاییه را رد کرد

ادامه بررسی استیضاح وزیر علوم در جلسات بعدی کمیسیون آموزش

چیزی به نام حذف تکالیف در منزل نداریم؛ بحث ما تغییر ماهیت تکالیف است

حرم مطهر امام حسن عسکری(ع) + تصاویر

اسامی نمایندگانی که امضای خود از استیضاح ظریف را پس نگرفتند/ استیضاح با میانجیگری یک نماینده اصولگرا منتفی شد

واکنش کمیسیون امنیت ملی به ارجاع پرونده ظریف به قوه قضاییه

تصاویر/ مراسم تجلیل از نشریات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

مربیان تیم ملی کشتی آزاد توسط سرمربی جدید معرفی شدند

مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز مهدی موجانی

نمایشگاه بین المللی دریایی فردا در کیش آغاز می شود

استخدام کارشناس فنی آقا در شرکت سایسک در تهران

جمهوری اسلامی برای حفظ استقلال موفق عمل کرد

حاصل یکصد وهفتمین جلسه شورای شهرتهران تصویب3طرح و2 لایحه بود

دستفروشان فعال در میادین اصلی شهر خوی ساماندهی می شود

محاسبه حجم دانش مولد هر کشور در اطلس پیچیدگی اقتصادی

دهمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی در آبادان برگزار می شود

نیازهای هنرستان دخترانه اردکان با کمک خیرین تامین می شود

بررسی درخواست استعفای نمایندگان استان اصفهان در جلسه امروز هییت رییسه مجلس/ نمایندگان بر حل مشکلات آبی استان مصر هستند

فقرعامل تاثیرگذار بر وقوع آسیب های اجتماعی است

جزییاتی از چگونگی ورود مواد منفجره در حادثه چابهار

نامه نمایندگان استان به رییس جمهور در پی دیدار با امام جمعه اصفهان

جزییاتی از احتمالات چگونگی ورود مواد منفجره در حادثه چابهار

منظور شجاع استقلالی ها هستند؟/ عکس

خرازی: مردم می دانند چه کسانی می خواهند با پوپولیسم به قدرت برگردند

گزارش خبرگزاری فرانسه از جنجال بر سر خبر انتصاب «داماد روحانی» در وزارت صمت

رتبه 84 هزار کنار رتبه اول پزشکی می نشیند | گسترش کمّی دانشکده ها هنر نیست

تصمیم جدید کمیسیون امنیت ملی درباره «گذرنامه بانوان»/ شکایت از ظریف رد شد

برگزاری 53 برنامه شاخص استانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

بررسی معضلات ساحل بندرعباس، از شرق تا غرب

در حوزه علوم انسانی منفعل برخورد کرده ایم

دوم اسفندماه برگزار می شود نشست «چالش های پیشرفت اجتماعی ایران؛ در راستای تحقق الگوی اسلامی ایران پیشرفت»

مراسم سوگند رییس جمهوری گرجستان برگزار شد

جنجال کردند تا حرف هایم در مورد حجاب شنیده نشود

فاصله تبدیل معتادان خانگی به متجاهر کوتاه شده است

طرح بخشودگی جریمه های رانندگی البرز تا پایان آذرماه

یک قطعه زمین به ارزش بیش از 2 میلیارد ریال در اردکان وقف شد

انتخاب ارکان هیئت رییسه فراکسیون امید

توسعه رنگ در چهارمین سالانه هنرهای شهری تهران

سرپرست باغ موزه قصر معرفی شد

انتخاب ارکان هیئت رییسه فراکسیون امید

واگذاری بخش شمالی بوستان جمشیدیه تکذیب می شود

اظهار بی اطلاعی پزشکیان از نامه نمایندگان اصلاح طلب به رهبری

اگر می خواهیم با آمریکا بجنگیم باید فکرمان را اصلاح کنیم

معرفی نامزدهای جشنواره نقد کتاب در 2 بخش دیگر

اکران مستند «هاشمی زنده است» در دانشگاه امیرکبیر + تیزر

زمان ابطال حکم داماد روحانی و توبیخ وزیر صمت را اعلام کنید/ بعد از آقازاده ها، نوبت به مدیر شدن دامادها و سایر فامیل رسید!

عروج شهادت گونه فرمانده قرارگاه ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه

تابش و حسین زاده نواب رییس فراکسیون امید شدند

فرمانده قرارگاه ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه درگذشت

تازه ترین برنامه ریزی ها برای حج تمتع 98

نقش سازمان خصوصی سازی در واگذاری نادرست آلومینیوم المهدی

استیضاح ظریف رسما منتفی شد

فلاحت پیشه: احتمالا مواد منفجره از راه دریا وارد چابهار شده است

توضیح مجمع درباره مصوبه لایحه مبارزه با پولشویی

سیدمحمود رضوی در حرم یار/ عکس

دختر بوکسر، نامزد رقابت زیبایی دوشیزهٔ جهان شد

چه شغلی به شخصیت شما می خورد؟

چه شغلی به شخصیت شما می خورد؟