مطالب مرتبط:
با وحدت ملی تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم
تهدید تحریم ها را به فرصت تبدیل خواهیم کرد
شرکت های دانش بنیان تحریم ها را به فرصت تبدیل کنند
رنجبرزاده: رحمانی تحریم ها را به فرصت تبدیل می کند
قاچاق سوخت در استان مرزی سیستان و بلوچستان معضلی که خیلی از فرصت های اشتغال را در این استان سوزانده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 آبان 1397 ساعت 22:562018-11-19سياسي

استان های مرزی می توانند تحریم را به فرصت جدید تبدیل کنند


ایرنا-رییس جمهوری ایران با اشاره به اینکه امروز نه تنها دولت بلکه همه ملت در برابر اقدامات ظالمانه آمریکا در آزمایش قرار داشته و مطمئنا ملت قدرت تبدیل تهدیدها به فرصت را دارد، - تاکید کرد: استان‎ های مرزی می توانند با استفاده از ظرفیت ها و مزیت های گسترده خود بویژه در بخش صادرات و همجواری با کشورهای همسایه، تحریم را به فرصت های جدید تبدیل کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه دوشنبه در جلسه توسعه و برگزیدگان استان آذربایجان غربی و افتتاح همزمان پروژه های زیربنایی و اقتصادی این استان با بیان اینکه امروز فشار ظالمانه دولت تجاوزگر در دنیا همه مردم ایران را تحت فشار قرار داده است، اظهار داشت: شرایط کنونی یک آزمایش تاریخی برای همه ملت ایران است و همه باید در برابر این توطئه مقاوم بوده و ایستادگی کنیم و تردیدی ندارم همانند آزمایشات تاریخی گذشته مردم ایران با سربلندی از این آزمایش نیز عبور خواهند کرد.

رییس جمهوری ایران با اشاره به سخنان یکی از نخبگان استان خاطرنشان کرد: امروز روز آزمایش دولت نیست، روز آزمایش همه ملت در برابر اقدامات ظالمانه آمریکاست و چنین نیست که امروز دولت دوازدهم با معضلی به نام فشار ظالمانه قدرتی تجاوزگر در دنیا مواجه شده باشد، بلکه این دولت تجاوزگر به طور ظالمانه همه مردم ایران را مورد فشار قرار داده است.

روحانی اظهار داشت: امروز فشار و توطئه علیه همه ملت ایران بکار گرفته شده است و همه باید در برابر این توطئه ایستادگی کنیم و بدون تردید ملت ایران این قدرت را دارد که تهدیدی که چند کشور علیه آن آغاز کرده اند را به فرصت تبدیل کنند.

رییس جمهوری ایران با بیان اینکه پروژه های مختلفی که امروز در بخش های گوناگون زیربنایی، صنعتی و اقتصادی، افتتاح شد که طی سال های اخیر عملیات اجرایی آن آغاز شده، نشان دهنده آن است که عزم ملت ایران برای توسعه و پیشرفت راسخ تر از گذشته می باشد، افزود: کشورمان از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است و همه استان ها بویژه استان های مرزی باید از این ظرفیت ها برای توسعه و آبادانی بیشتر استفاده کنند.

روحانی با بیان اینکه استان های مرزی ظرفیت های بزرگ و مزیت صادراتی دارند، گفت: براساس آمارهای منتشر شده میزان صادرات در استان های مرزی نسبت به سال گذشته حدود 3 برابر افزایش داشته است و این نشان دهنده آن است که صادرات درحال تحول گسترده است و استان های مرزی می توانند از این فرصت برای توسعه و رفاه بیشتر استفاده کنند.

وی با اشاره به همجواری استان آذربایجان غربی با سه کشور جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق اظهار داشت: خوشبختانه امروز روابط بسیار گسترده و نزدیکی با دولت ها و ملت های سه کشور مذکور داریم و این استان می تواند از این روابط دوستانه برای پیشرفت و آبادانی شتابان خود استفاده کند.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: باید در استان های مرزی تلاش شود که فشار تحریم با توجه به مزیت هایی که در این استان ها وجود دارد، بسیار کمتر باشد و حتی شرایط تحریم به فرصتی برای استان های مرزی تبدیل شود.

روحانی خاطرنشان کرد: آمریکا مدعی است که در همه نقاط دنیا حضور و تأثیر دارد، اما این گونه نیست که آنها بتوانند اراده خود را بر ملت ها تحمیل کنند و بتوانند از آن سوی دنیا بر سرنوشت ملت های دوست و همسایه تأثیر بگذارند.

وی ضرورت هماهنگی دولت و مردم را در مواجهه با مشکلات، مورد تأکید قرار داد و گفت: هر کجا بین دولت و مردم هماهنگی، باور و اعتماد حاکم باشد، به راحتی می توان از مشکلات عبور کرد و می توان به صراحت ادعا کرد که اگر همدلانه در کنار هم باشیم، می توان شاهد تحول بزرگ در کشور و استان های مرزی بود.

رییس جمهوری گردشگری را مزیت بزرگ فرهنگی و اشتغال زا در استان آذربایجان غربی برشمرد و اظهار داشت: گردشگری ضمن ایجاد اشتغال فراوان می تواند در حوزه تعامل فرهنگی بین ملت ها نیز بسیار تأثیرگذار باشد و در این حوزه اقدامات خوبی انجام شده و باید با معرفی جاذبه های گردشگری و احیاء میراث فرهنگی، حوزه گردشگری کشورمان را هر چه بیشتر رونق بخشیم.

روحانی با اشاره به اهمیت توجه به گردشگری سلامت، گفت: احداث بیمارستان های مجهز در مناطق و استان های مرزی می تواند در رونق گردشگری سلامت مؤثر باشد و امروز ایرانیان بسیاری از آمریکا و اروپا برای عمل جراحی به ایران سفر می کنند و این نه تنها بخاطر مسایل مالی، بلکه بخاطر پزشکان و جراحان متخصصی است که در سطح جهانی از شهرت و معروفیت برخوردار هستند و مردم به این پزشکان اعتماد دارند.

وی دریاچه ارومیه و تعهد دولت نسبت به احیاء آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت حتماً به تعهد خود در این زمینه عمل می کند و چنانچه اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه دریاچه ارومیه نبود، طبق آمار با روندی که دریاچه ارومیه پیدا کرده بود، در سال 96 به طور کامل خشک می شد و به کویر نمک تبدیل می شد و این موضوع می توانست 15 میلیون جمعیت ساکن در این منطقه را تحت تأثیر و فشار قرار دهد.

رییس جمهوری ایران با بیان اینکه دولت در زمینه احیاء دریاچه ارومیه اقدامات بزرگی انجام داده و همچنان باید این اقدامات تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه یابد، افزود: مهم ترین اقدام دولت در زمینه دریاچه ارومیه تثبیت آن بود.

روحانی ادامه داد: دولت توجه ویژه ای به مسایل مربوط به محیط زیست دارد و آن را با اولویت پیگیری می کند و امروز براساس آمار رسمی، 25 هزار هکتار بیابان زدایی در استان آذربایجان غربی صورت گرفته است و می توان آن را افزایش داد، چرا که یک ضرورت اساسی است.

وی تصریح کرد: دریاچه ارومیه و مسایل زیست محیطی برای دولت اهمیت ویژه ای دارد و باید به طور همه جانبه تلاش کنیم تا آن را حفظ کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه در شرایط کنونی با استفاده از ظرفیت های استان آذربایجان غربی حتماً قادر هستیم تحولات بسیار چشمگیری را در سراسر استان شاهد باشیم، خاطرنشان کرد: در این راستا اتصال راه آهن آذربایجان غربی به خط آهن سراسری که در تاریخ استان بی سابقه بوده است، می تواند در ایجاد این تحول شتاب ایجاد کند.

روحانی تصریح کرد: دولت در همه زمینه ها تمام تلاش خود را برای توسعه و آبادانی ایران و استان آذربایجان غربی انجام خواهد داد و بی تردید شاهد سربلندی ایران عزیزمان خواهیم بود.

در این مراسم تعدادی از نخبگان و برگزیدگان استان آذربایجان غربی در سخنان جداگانه و صمیمانه ای دیدگاه ها، پیشنهادات و نظرات خود را در حوزه های مختلف با رییس جمهور در میان گذاشتند.


کلید واژه ها: استان - ایران - آزمایش - امروز - صادرات - جمهوری - توسعه - دولت - روحانی - پایگاه اطلاع رسانی - اقتصادی - آذربایجان غربی - آمریکا - نشان - تاریخی - کشور - مردم - افتتاح - اطلاع رسانی - تحریم - پروژه - ایرنا - حسن روحانی - آذربایجان - جدید - آبادانی - پیشرفت - افزایش - دوشنبه - نخبگان

آخرین اخبار سرویس:
حجت الاسلام رستمی در دانشگاه علم و صنعت: دانشگاه محل ارتجاع پهلوی یا مارکسیسم نیست/ دانشگاه باید حلال مشکلات مردم باشد

اصلاح 2 ایراد اساسی بودجه 98

فرمانده هوانیروز ارتش: هوانیروز چهارگوشه کشور را تحت پوشش خود دارد/ به دنبال جذب دانشجوی خارجی هستیم

عیار اخلاق در رسانه ملی

با حضور مجمع ناشران دفاع مقدس پیغام فرماندهان دفاع مقدس به نمایشگاه کتاب بیروت رسید

آقایان تابلوی «شیطان بزرگ» را برداشتند جای آن «کدخدا» گذاشتند/ چرا به نقدهای علمی درباره فاجعه بار بودن CFT پاسخ نمی دهید؟

عکس | فرهاد اصلانی در صحنه فیلمبرداری «متری شش و نیم»

دعوای شما با همسرتان این فواید جالب را دارد!!

را ه اندازی اولین مدرسه قرآن ویژه طلاب استان کردستان

ظریف به قطر رفت

اعزام 3 شرکت کننده به مسابقات قرآن کویت/ افزایش رشته جدید به رقابت ها

جوانان ایرانی می توانند روح یک جهان بی روح باشند/ آنها را گلخانه ای نکنیم

مردم در برابر نقشه های دشمن هوشیار باشند

ای درخشان تر ز عشق یا زَکیُّ الْعسکری

جامعه القرآن «نرجه» چگونه ساخته شد/ کمک از خزانه الهی تا کودکی که قلکش را شکاند

کیانوش راد: جریان اصولگرا پاسخ دهد که از نفی FATF چه هزینه هایی بر کشور تحمیل می شود

آشنا نبودن با رفتار عملی اهل بیت(ع)؛ ضعف فرهنگی در 40 سالگی انقلاب اسلامی

ضعف داوری؛ عامل ناکامی در کسب رتبه اول مسابقات قرآن تونس + عکس

ابراهیمی: تامین معیشت مردم از اوجب واجبات است

واکنش به تهدید صداوسیما به قطع بودجه

واکنش یک بازیگر به حاشیه مراسم تدفین همسر بروفه

اصلاح 2 ایراد اساسی بودجه 98

خروجی فاجعه بار این نظام آموزشی در ایران

گزارش فارس از مراسم «آذر، ماه میلاد جلال و خاموشی شمس» آمادگی شهرداری برای ساخت فیلمی از «سو و شون»/ درخواست برای حفظ خانه «نیما»

جشن زیلو در محله بشنیغان میبد برگزار شد

مردم باید مطالبه گر باشند

خروجی این نظام آموزشی «فاجعه» است

گزیده روزنامه های 24 آذر 1397

سرانه کمک به ایتام دراستان مرکزی ازمیانگین کشوری بالاتر است

مجری زن تلویزیون خانوادگی به کنسرت بابک جهانبخش رفتند

عناوین روزنامه های امروز اصفهان

تلویزیون و تبلیغاتش چه بلایی داره سر بچه هامون میاره!!

فراخوان حمایت از رساله های دکتری تمدید شد

فارغ التحصیلان دانشگاه ها فن و مهارتی ندارند

سانسور سخنان روحانی در روزنامه های حامی دولت!

کارت های مدت دار مترو به فروش می رسد

صفحه نخست روزنامه های امروز شنبه 24 آذر

مولوینی جانشین ژنرال «جان کلی» می شود

خرید 180 ست نجات در دستور کار قرار دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: گردشگری، جایگزین به حق نفت برای درآمدزایی است

تهوع، نخستین احساس در سفرهای فضایی!

استخدام چند نفر حسابدار مبتدی در تهران و کرج

تامین معیشت مردم از اوجب واجبات است

استخدام نیرو جهت موم ،سنگ زنی و مونتاژکار در کارگاه طلاسازی

استخدام مسئول دفتر جهت شرکت مهندسی مشاور در تهران

استخدام کارمند خانم جهت امور اداری و حسابداری در اصفهان

استخدام بازاریاب خانم با حقوق ثابت در شرکت شبکه سازه ی فرین

استخدام صندوقدار خانم یا آقا جهت یک مغازه پروتیینی در خراسان رضوی

FATF نه شرط می پذیرد نه به بهانه جویی آمریکا پایان می دهد

استخدام فروشگاه صادقی

استخدام طراح حرفه ای 3dmax خانم در خراسان رضوی

حمله به نمازگزاران در بلخ

لحظه مجروحیت خبرنگار العالم حین پخش زنده + فیلم

فریبرز عرب نیا: در کانادا راننده بیماران هستم!

کلمات قصار/ فرخی یزدی: یک دسته منفعت جو

کلمات قصار/ سنایی: chr(8230)صادق دین دار کو؟

کلمات قصار/ سنایی:

FATF نه شرط می پذیرد نه به بهانه جویی آمریکا پایان می دهد

سرانه کمک به ایتام دراستان مرکزی ازمیانگین کشوری بالاتر است

استخدام نماینده علمی (Med Rep) درشرکت آرنا حیات دانش در اهواز

استخدام مسئول حراست مسلط به اصول تشریفات و انتظامات در قم

ماجرای درخواست نابغه قرآنی ایران از پادشاه سعودی و جایزه ای که گرفت

استخدام نیروی فنی آقا در یک شرکت تولیدی معتبر در تهران

نماینده رهبر انقلاب بدون محافظ شخصی در بازار +تصویر

جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری

مسئولان ویژگی های حاکم اسلامی را داشته باشند

تاکید امام جمعه ارومیه بر ضرورت بازسازی عتبات

یادواره شهدای تل مویزی باشت برگزار شد

«بمپور» بیستمین شهرستان سیستان وبلوچستان شد

خادمان اربعین حسینی لرستان تجلیل شدند

برگزاری بیست و دومین یادواره 120 شهید شهرستان انار

حدیث نگاشت/هوشیاری و چشم پوشی؛ کلید معاشرت با مردم

هواپرستی؛ شریک و هم دم کوری/هواپرست ذلیل ترین مردم است

یک آجر در این دنیا، یک بهشت در آن دنیا/ جامعه القرآن «نرجه» چگونه ساخته شد؟!

پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

فرود اضطراری هواپیما در فرودگاه شیراز

آیا رییس جمهور استیضاح می شود؟

مسئولان ویژگی های حاکم اسلامی را داشته باشند

مسئولان ویژگی های حاکم اسلامی را داشته باشند

شهید افضلی: کسب علم بدون تزکیه بی ثمر است

شهید افضلی: کسب علم بدون تزکیه بی ثمر است

تجربه مجردین دهه 60 برای کشور کافی است/ مشاوره قبل از ازدواج خواسته رهبرانقلاب است چرا وزارت بهداشت اجرایی نمی کند؟

استیضاح وزیر علوم قطعا انجام می شود/ بورسیه ها، انتخاب مدیران و مشکلات پیام نور، مهم ترین دلایل استیضاح

استخدام تعدادی مشاور در زمینه امور ملکی در کرج

سازمان و سازو کاری برای استفاده از ایده ها ایجاد شود

استخدام کارگر ساده جهت کار در آشپزخانه در بندر عباس

البرزدر مسابقات جهانی ریاضی حائزپنج رتبه برتر شد

کرمانشاه در هفته ای که گذشت ( 17 تا 23 آذر)

ابراهیم چگونه عصبانیت جوان موتورسوار را فرو نشاند؟

استخدام طراح پارچه خانم در یک شرکت معتبر در تهران

عکس جدید بهنوش طباطبایی و شایعه ازدواج مجدد

تشریح برنامه دانشگاه صنعتی شریف برای اصلاحات اقتصادی / از اصلاح نظام مالیاتی و رفاهی تا رفع ایرادات طرح تحول سلامت/ وزارتخانه ها مکلف به اجرا شدند

میز خدمت ،پلی میان مردم ومسئولان+گزارش

جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری

صفحه اول روزنامه های 24 آذر

ارتش کوزوو با وجود مخالفت ناتو تأسیس می شود

بابک جهانبخش و همسرش در کنسرت آذر ماه 97

حجتی: ضعف قانونگذاری در کشور ما ناشی از نبود یک مجلس تخصصی است

استخدام موتور سوار ماهر جهت پیک موتوری در تبریز

استخدام یکنفر حسابدار با مدرک لیسانس در یک شرکت

استان های مرزی می توانند تحریم را به فرصت جدید تبدیل کنند

استان های مرزی می توانند تحریم را به فرصت جدید تبدیل کنند