مطالب مرتبط:
توضیح اژه ای درباره اعدام سلطان سکه: دو نفری که اعدام شدند، دادگاه تشخیص داده بود
توضحیات اژه ای در باره اعدام دو متهم اقتصادی | جرم این مفسدان خرید سکه نبود
توضیح اژه‎ای درباره شبهات اعدام سلطان سکه
صدور 6 کیفرخواست در حوزه صرافان و ارز طی هفته گذشته/ جرم سلطان سکه خرید و فروش نبود/ آمادگی داریم در موضوع گرانفروشی ورود کنیم
توضیحات اژه ای درخصوص اعدام سلطان سکه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 آبان 1397 ساعت 20:022018-11-19اقتصادي

توضیح اژه ای درباره ی اعدام سلطان سکه: “جرم شان خرید و فروش سکه نبود”


سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به انتقادات از اعدام سلطان سکه گفت: شبهه دیگری که می کنند این است که می گویند مگر سکه را بانک مرکزی نفروخته است؟ اگر کسی سکه ای را که بانک مرکزی فروخته است خریداری کند، - توضیح اژه ای درباره ی اعدام سلطان سکه: “جرم شان خرید و فروش سکه نبود” " سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به انتقادات از اعدام سلطان سکه گفت: شبهه دیگری که می کنند این است که می گویند مگر سکه را بانک مرکزی نفروخته است؟ اگر کسی سکه ای را که بانک مرکزی فروخته است خریداری کند، جرم است؟ ما می گوییم که اصلا بحث خرید یا فروش سکه ای که از ناحیه بانک مرکزی صورت گرفته در مورد این دو متهم به هیچ عنوان مطرح نبوده است.

سکه هایی که بانک مرکزی فروخته است، اینکه اشکال داشته است یا نه بحث دیگری است و اگر در آنجا هم کسانی خلاف داشته باشند، تحت تعقیب قرار می گیرند؛ اما بحث این افراد این موضوع نیست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، محسنی اژه ای در حاشیه جلسه مسئولان عالی قضایی در رابطه با مباحث مطرح شده در این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قبل از اینکه به مسائل جلسه امروز بپردازیم، با توجه به شرایط کنونی که قوه قضاییه مقابله با مجرمین را تشدید و تسریع کرده است، باید توضیحاتی را در خصوص پرونده های اخیر فساد اقتصادی که حکم مجرمین آنها اجرا شد، بیان کنم.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: قوه قضاییه از قبل مبارزه با فساد را در دستور کار خود داشته است؛ اما در شرایط کنونی که دشمن رسما اعلام جنگ اقتصادی کرده و امید به این جنگ بسته که بتواند فشار را بر مردم زیاد کند و وضع روزمره مردم را مختل کند، اگر کسانی در این شرایط دست به فساد خصوصا فسادی که بصورت شبکه ای و اخلال در نظام اقتصادی باشد، بزنند، در اینجا می طلبد که یک مبارزه جدی تر، متناسب با شرایط جنگی اعمال شود.

وی گفت: بر همین اساس استجازه ای از مقام معظم رهبری در خصوص تسریع و قاطعیت در برخورد با این پرونده ها انجام شد.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: در تعیین قضاتی که در این پرونده ها در حال رسیدگی هستند، سعی شده است هر شعبه از سه قاضی تشکیل شود؛ قضاتی که با تجربه، متدین و دارای سابقه خوبی در این زمینه ها هستند که بحمدالله این کار انجام شده است.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: در مورد دو فردی که به عنوان مفسد فی الارض و از طریق ارتکاب اخلال در نظام پولی و ارزی کشور به اعدام محکوم شدند باید عرض کنم که ما چند قانون در این خصوص داریم که اگر کسانی شبهه ای یا بحثی دارند، می توانند به آنها مراجعه کنند.

البته من با مغرضین و معاندین کاری ندارم؛ اما اگر کسانی شبهه ای دارند، به این قوانین مراجعه کنند.

البته وقت نیست همه مفاد و مواد را توضیح دهم و فقط آدرس می دهم تا مراجعه کنند.

البته اگر کسی به اصل قانون اشکال دارد آن یک بحث دیگر است؛ چون ما ملزم به اجرای قانون هستیم.

معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: ما یک قانون داریم که مصوب سال 67 است.

البته درباره این قانون بین مجلس و شورای نگهبان اختلافی بود که بعدا رفت مجمع تشخیص مصلحت نظام و در سال 67 تصویب و لازم الاجرا شد.

این قانون که عنوانش تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری و … بود، موادی دارد.

وی افزود: در ماده 4 این قانون آمده است که چنانچه افرادی بصورت شبکه ای و یا کسی که رییس این شبکه و باند است اقداماتی انجام دهند، اگر کسی در حد فساد فی الارض باشد، حکم مفسد فی الارض بر او جاری می شود؛ آنجا هم نگفته اند که حکم افساد فی الارض چه چیزی است.

محسنی اژه ای گفت: این یک قانون در این رابطه.

اگر کسانی شبهه ای دارند به این قانون مراجعه کنند.

قانون دیگری هم دراین رابطه داریم که مصوب سال 69 است که اختلافی در روند تصویب آن بین مجلس و شورای نگهبان نبوده است.

آن قانون، قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور است.

سخنگوی دستگاه قضا اظهار کرد: در ماده یک این قانون آمده است که چه مواردی اخلال در نظام اقتصادی کشور است.

من خواهش می کنم همه مردم حتی لازم نیست حقوقدان ها مراجعه کنند- بلکه همه مردم مراجعه کنند و بندهای این قانون را بخوانند که توضیح داده است که اخلال در نظام اقتصادی چیست.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: ماده 1 این قانون به اخلال در نظام اقتصادی اشاره کرده و ماده 2 هم مجازات آن را تعیین کرده است و گفته است اگر چنانچه اخلال در نظام اقتصادی به اینگونه باشد، فرد مستوجب مفسد فی الارض و اعدام است.

اگر به طریقی دیگر باشد که در ماده 2 توضیح داده شده است، از 5 تا 20 سال حبس دارد.

وی بیان کرد: همچنین قانون دیگری داریم که اخیر التصویب است و در سال 92 تصویب شده است و آن هم ماده 286 قانون مجازات اسلامی است.

در اینجا باز قانونگذار پیش بینی کرده که چه افرادی اعم از اینکه جرمشان فساد مالی باشد و یا فساد امنیتی، سیاسی، فرهنگی، در چه شرایطی این فساد مشمول افساد فی الارض است و مجرمان به اعدام محکوم می شوند.

محسنی اژه ای گفت: اما درباره دو نفری که اخیرا به اعدام محکوم شدند، اینجا دادگاه تشخیص داده است و به ماده یک و دو قانون اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب سال 69 وبه ماده 286 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 استناد کرده است.

در این قانون بوضوح روشن است که چه کسانی مفسدفی الارض هستند و چگونه باید مجازات شوند.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: اما یک شبهه ای که عده ای ایجاد می کنند، این است که می گویند اموال اینها چطور شد؟ اتفاقا در متن دادنامه آمده است؛ همانطور که در خود قانون هم آمده است که اگر کسانی اخلال در نظام اقتصادی کشور داشتند و از این طریق مالی به دست آوردند، اموالشان ضبط می شود.

در خود همین دادنامه اشاره شده است که علاوه بر مجازات اعدام باید اموال ناشی از جرم هم هر مقداری که تحصیل شده است، ضبط گردد.

عین این در حکم آمده است و الان هم اجرای احکام مشغول این کار است و اقدام خواهد شد.

وی بیان کرد: شبهه دیگری که می کنند این است که می گویند مگر سکه را بانک مرکزی نفروخته است؟ اگر کسی سکه ای را که بانک مرکزی فروخته است خریداری کند، جرم است؟ محسنی اژه ای افزود: ما می گوییم که اصلا بحث خرید یا فروش سکه ای که از ناحیه بانک مرکزی صورت گرفته در مورد این دو متهم به هیچ عنوان مطرح نبوده است.

سکه هایی که بانک مرکزی فروخته است، اینکه اشکال داشته است یا نه بحث دیگری است و اگر در آنجا هم کسانی خلاف داشته باشند، تحت تعقیب قرار می گیرند؛ اما بحث این افراد این موضوع نیست.

سخنگوی دستگاه قضا توضیح داد: این افراد اولا یک شبکه بودند؛ ثانیا عمده فعالیت های آنها در طول سالیان گذشته تاکنون در مورد مسئله فعالیت غیر مجاز ارزی چه در داخل کشور چه خروج غیر قانونی ارز به خارج از کشور بوده است.

وی بیان کرد: البته در مورد معاملات فردایی یا غیر فردایی درباره سکه هم دخالت داشته اند.

باز این را هم عرض کنم که بر اساس ضوابط، این افراد مجوز لازم را هم نداشته اند؛ چون قبلا صنف این مجوز را صادر می کرد؛ اما بعدا تصویب شد که حتما هر گونه خرید و فروش ارز یا حواله یا سکه باید توسط صرافان صورت گیرد و آن صراف هم حتما باید از بانک مرکزی مجوز داشته باشد و این دو این مجوز را هم نداشتند؛ یعنی مجوز صرافی یا مجوز بانک مرکزی برای خرید و فروش را نداشته اند.

محسنی اژه ای گفت: بنابراین، این مطلب که بانک مرکزی یا دولت سکه ای فروخته و اینها خریده اند ولو زیاد هم باشد، درباره این پرونده مطرح نبوده است؛ بلکه شبکه ای بوده که در راستای اخلال در نظام ارزی و پولی کشور به صورت گسترده، هم فعالیت غیرمجاز و اخلال در داخل کشور داشته و هم به قاچاق ارز به خارج از کشور مبادرت داشته اند.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: نکته دیگر این است که عده ای می گویند چرا افراد دیگری دستگیر نشده اند؟ اگر منظوراز افراد دیگر افراد در این شبکه است، باید گفت تمام کسانی که در این شبکه بوده و در داخل ایران بوده اند شناسایی و دستگیر شده اند؛ اما از این شبکه افرادی هم خارج از کشور بودند که تحت تعقیب قرار گرفتند؛ ولی دسترسی به آنها هنوز پیدا نشده است.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: اما اگر منظور این است که کسان دیگری یعنی افراد دیگری اینها را پشتیبانی و حمایت می کرده اند، نه چنین چیزی تحصیل نشده است و اگر چنانچه روزی سرنخی در این مورد به دست بیاید که اینها یک رییس بالاتر هم داشته اند، اقدام لازم انجام خواهد شد.

درباره این شبکه وزارت اطلاعات کارکرده و نیروی انتظامی هم به طور خاص کار کرده و چنین چیزی مشخص نشده است.

وی اظهار کرد: البته من درهمین جا لازم می دانم از نیروی انتظامی درطول این مدت بخصوص از اواسط سال 96 به این طرف که در جهت کنترل و شناسایی و دستگیری عوامل مخرب بازار اقدام کرده است تشکر کنم.

محسنی اژه ای افزود: به هر حال نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات کار کردند و گراف این شبکه را درآوردند که رأس این شبکه چه کسی است؛ عوامل اصلی چه کسانی هستند و عوامل دسته دو و سه چه کسانی هستند .

سخنگوی دستگاه قضا اظهار کرد: رییس این شبکه و عوامل آن با اطلاعاتی که توسط وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی به دست آمد و بازپرس هم بصورت جدی کار کرد، شناسایی شدند و به تناسب جرم آنها که چه نقشی داشته اند، مجازات آنها با رعایت دقت قانون و برداشت از این دو قانون مشخص شد و برای دو نفر از افراد این شبکه که رأس و عنصر اصلی بودند، حکم مفسد فی الارض داده شد؛ یعنی اعدام و ضبط اموال ناشی از جرم و البته باقی افراد هم به حبس های 15 سال یا 12 سال یا کمتر محکوم شدند.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه به مباحث مطرح شده در نشست مسئولان عالی قضایی اشاره کرد و گفت: دستور جلسه امروز بررسی دستورالعمل حقوق عامه بود؛ لیکن دو سه مطلب فوری تر در این جلسه مطرح شد.

وی افزود: یک مسئله این بود که دولت اخیرا مصوب کرده که از ابتدای برج 8 حق بیمه همه جانبازان عزیز را دستگاه های خودشان باید بپردازند؛ چون قبلا بنیاد شهید این کار را می کرد؛ اما اکنون آیین نامه را اصلاح کرده و گفته اند هر دستگاهی باید حق بیمه جانباز خود را بپردازد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: در جلسه امروز این موضوع مطرح شد که اکنون وسط سال است و مشکلات جدی، هم برای جانبازان و هم برای دستگاه ها پیش آمده است و این امر برای دستگاه ها پیش بینی شده نبوده و در قراردادهایی که دستگاه ها با بیمه ها بسته اند مشکل ایجاد می شود.

در جلسه امروز بحث بود که چکارباید کرد؟ سخنگوی دستگاه قضا گفت: یک اینکه آیا این مصوبه دولت، مغایر با قانون است یا نه که قرار شد دیوان عدالت اداری این موضوع را بررسی کند و اگر مغایر با قانون است باید این مصوبه ابطال شود؛ اما اگر مغایرتی با قانون ندارد، باید فکری کرد که از چه ردیفی این هزینه ها پرداخت شود؛ چون پیش بینی نشده است و ردیف آن و ساز و کار آن مشخص نیست و لذا باید یک اقدام فوری انجام شود که جانبازان عزیز دچار مشکل نشوند.

معاون اول قوه قضاییه افزود: قرار شد که دیوان عدالت اداری این کار را بصورت فوق العاده و خارج از نوبت رسیدگی کند و اگر مغایر با قانون بود، ابطال شود؛ اما اگر ابطال نشد، باید چه در قوه قضاییه و چه در جاهای دیگر کار ادامه پیدا کند.

لذا به معاونت ذیربط دستور داده شد که مقدمات کار را فراهم کنند که اگر این مصوبه ابطال نشد، به حقوق جانبازان لطمه ای وارد نشود.

وی عنوان کرد: مطلب دیگری که در جلسه امروز مطرح شد بحث ماده 29 و تبصره آن در برنامه ششم توسعه بود.

اینجا هم اختلاف برداشت های زیادی صورت گرفته؛ چون در صدر ماده مسائلی آمده و مکلف کرده است که باید سامانه ای ایجاد شود و حتما مقامات باید اطلاعات خود را در این سامانه ذکر کنند.

همچنین این ماده تبصره ای دارد که آن هم باز از سال های قبل بوده و باید به آن عمل می شده است؛ اما چون برداشت های مختلفی می شد، در جلسه امروز بحث هایی صورت گرفت و در یک جمع بندی مقرر شد که امروز همه دستگاه ها اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند و کسانی هم که مشمول هستند اعم از قوه قضاییه و خارج از قوه قضاییه باید اقدام کنند و قوه قضاییه هم اقدام خود را خواهد کرد.

محسنی اژه ای بیان کرد: بحث دیگر جلسه امروز در خصوص ماده واحده اخیرالاتصویب بود که در خصوص منع بکارگیری بازنشستگان است.

در رابطه با این موضوع مردم مستحضر هستند و این روزها هم از طرف برخی نمایندگان محترم و هم افراد دیگری در دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور مباحثی مطرح می شود که تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون چه زمانی است.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این ماده واحده که اخیرا تصویب شده اصلاح قانون مصوب سال 95 است.

آن قانون یک تبصره داشت که فقط این تبصره اش اصلاح شده است و کسانی که بازنشسته شده اند برای مشغول شدن به کارشان یکسری محدودیت ها ایجاد شده است و یک دایره وسیع تری برای کسانی که بازنشسته هستند و منع قانونی اشتغال دارند، ترسیم شده است.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: در این خصوص باز از نظر تاریخ اجرا اختلاف بود که البته تاریخ خیلی مهم نیست؛ چون در هر زمانی که مطرح کنیم بحث آن گذشته است.

وی عنوان کرد: در قانون قبلی پیش بینی شده بود که بعد از دو ماه این قانون باید لازم الاجرا شود در این تبصره که اصلاح شده است ذکری از قانون نشده است.

مسلما این اصلاحیه یک قانون جدید است؛ اگر چه که اصلاح قانون قبلی است، اما یک قانون جدید است و به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

محسنی اژه ای گفت: برخی گفته اند که آن دو ماهی که در قانون قبلی آمده است در اینجا لحاظ شود که یک بحث است؛ اما یک بحث دیگر این است که در این ماده واحده زمانی اعلام نشده است و ما باید به همان عمومات مراجعه کنیم و بگوییم که از زمانی که ریاست محترم جمهوری آن قانون را ابلاغ کرد و در روزنامه رسمی منتشر شد باید 15 روز پس از انتشار اجرایی شود.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: اگر این برداشت را داشته باشیم یک معنا دارد و یک تاریخ مشخص می شود که آن تاریخ دیگر گذشته است؛ چون فکر می کنم 31 شهریورماه بود که این قانون در روزنامه رسمی منتشر شد.

اما اگر آن دوماه را حساب کنیم و بگوییم که تبصره قبل اینجا هم پابرجاست، تاریخش فرق خواهد کرد.

در هر حال از نظر زمان هر تاریخی باشد الان خیلی مهم نیست؛ اما بحث درباره محتوای قانون است که واقعا چه کسانی را شامل می شود و آیا همه کسانی که شامل می شوند بلافاصله می شود اینها را کنار گذاشت یا نه؟ یا یک وقت یک موارد بسیار ویژه ای است که الان نمی شود این کار را کرد یا به هر طریقی ممکن است یک کسی را با یک مجوز خاص نگه داشت.

البته بنده این را به عنوان مثال عرض می کنم حالا این موضوع در دستگاه ما نیست- در برخی دستگاه های دولتی ممکن است باشد؛ در دستگاه ما من بررسی نکرده ام.

وی عنوان کرد: در اینجا ریاست محترم قوه قضاییه به معاونت ذیربط دستور دادند که شما دقیقا مشخص کنید که مرّ قانون در قوه قضاییه در مورد کارمندان اجرا شود و ببینید که اگر کسانی هستند که این قانون شامل حالشان می شود، طبق قانون عمل گردد.

محسنی اژه ای توضیح داد: اگر موارد خیلی فوری، فوتی و ضروری در مورد این قانون باشد که به هیچ وجه اکنون امکانش نباشد که ظرف دو ماه آینده انجام شود، برای این کار باید چاره اندیشی صورت گیرد؛ کما اینکه در دستگاه های دیگر و در دولت هم همین چاره اندیشی در حال انجام است.

به هرحال اگر راه چاره به جایی رسید که انجام می شود و اگر احیانا اجازه ای هم از مقام معظم رهبری لازم بود، اخذ شود و نهایتا باید مرّ قانون اجرا شود.

سخنگوی دستگاه قضا درباره اجرای این قانون برای ایثارگران هم گفت: نمی شود گفت که این قانون هیچ ابهامی ندارد، البته در این قانون مواردی که استثنا شده، مشخص هستند و کسانی استثنا شده اند؛ مثلا جانباز یا نیروهای مسلح به یک معنا و قیود، وزارت اطلاعات با یک درصد مشخص؛ لذا اگر کسی ابهام یا اشکالی داشته باشد، کما اینکه قبلا هم انجام شده است، می تواند تفسیرش را از مجلس بخواهد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: بانک مرکزی - سخنگوی دستگاه قضا - قوه قضاییه - سخنگوی قوه قضاییه - مرکزی - خرید و فروش سکه - قضایی - اعدام - بانک - اقتصادی - شرایط - خرید و فروش - خرید - سلطان - فساد - مقام معظم رهبری - مفسد فی الارض - مبارزه - فروش - فساد اقتصادی - محسنی اژه ای - خبرنگاران - نظام - مردم - صورت - مسئولان - رهبری - حاشیه - محسنی - قانون

آخرین اخبار سرویس:
معافیت مالیاتی به شرط تعهد صادر کنندگان

استخدام بازاریاب در شرکت کرمان نوین

استخدام بازاریاب و بازار ساز در فروشگاه و مرکز تعمیرات بزرگ موبیران

استخدام نیروی رویه کوب ماهر و نیمه ماهر در البرز

استخدام کارشناس بازاریابی در شرکت فنی و مهندسی کارت اعتبار فارس

استخدام دو نفر متخصص تولید محتوا آقا یا خانم در فارس

استخدام انباردار آقا مسلط به نرم افزار انبار در البرز

امکان سنجی کاهش قیمت خودرو از مسیر تیراژ

ایرانی ها روزانه چند دقیقه تلویزیون می بینند؟

چرا انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز متوقف شد؟!

افزایش اقامت گردشگران خارجی رهاورد همدان 2018 است

جیلی FY11 روی پلتفرم ولوو XC40 ساخته شد

مدل جدید تویوتا RAV4 هیبرید را ببینید

شفاف سازی ایران خودرو در مورد قیمت تحویل خودروهای ثبت نامی

استخدام نیروی خدماتی آقا جهت شهر مشهد

استخدام اپراتور فرز CNC آقا مسلط به دستگاه فرز CNC در اصفهان

قیمت 15 خودروی وارداتی در بازار اعلام شد+ جدول

32 میلیارد تومان برای توسعه بندری مکران اختصاص یافت

نرخ 80 درصدی باسوادی در روستا ها

معرفی شغل های پردرآمد سال 2019

41 میلیارد ریال زکات در پلدشت جمع آوری شد

اسب سرکش قیمت ها را مهار کنیم

158 میلیون لیتر نفت سفید در جنوب آذربایجان غربی توزیع شد

صنایع دستی قربانی اجناس خارجی

مونوریل = چاه ویل

2164 تن گوشت در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

آخرین رقم بارندگی به تفکیک حوضه های آبریز کشور / وضعیت قرمز در حوضه مرزی شرق

اجرای چهار طرح آبخیزداری در تالاب بین المللی انزلی

158 میلیون لیتر نفت سفید در جنوب آذربایجان غربی توزیع شد

مشترکان پرمصرف آب وبرق به زودی جریمه می شوند

تازه ترین قیمت خودروهای داخلی در بازار

توضیح ایران خودرو درباره قیمت قطعی محصولات

استخدام ویزیتور در شرکت اصفهان شکلات

تصاویر / شترداری، کسب وکار مردمان خراسان

نیازمندی های استخدامی اصفهان 30 دی 97

بیماری هایی که پس از انقلاب از کشور پاک شدند

رتبه اول ایران در تولید سیمان خاورمیانه

کاهش دخالت دولت؛ بهترین مشوق صادرات

هزینه سیاست های شکست خورده از جیب اقساط مسکن مهر؟

استفاده از انرژی های تجدیدپذیر چه معایبی دارد؟

جاده یک طرفه دولت در صنعت خودرو

158 میلیون لیتر نفت سفید در جنوب آذربایجان غربی توزیع شد

پنل های تخصصی همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان

12 هزار و 800 خانوار فارس از طرح توسعه روستایی بهره مند می شوند

صنایع دستی قربانی اجناس خارجی

استخدام فروشنده در یک شرکت معتبر در تهران

2164 تن گوشت در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

کلاهبرداری از متقاضیان کار

2164 تن گوشت در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

صدور مجوز صید با قلاب در چابهار برای هزار نفر شغل ایجاد کرد

مشترکان پرمصرف آب وبرق به زودی جریمه می شوند

ماجرای فرار مالیاتی پزشکان

آپارتمان زیر 70 متر در تهران کمیاب شد

استخدام کارمند فروش خانم با مزایا در یک شرکت معتبر در یزد

استخدام بازاریاب در شرکت MIBC در تهران

قیمت دلار امروز 30 دی 97

هتل ها حاضرند تخفیف بدهند؟

قیمت سکه امروز 30 دی 97

رونمایی از جدیدترین محصولات گیمینگ در خاورمیانه

اتمام حجت وزیر صنعت با خودروسازان/پیشخوان

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت ابریشم پویا در تهران

عدم پرداخت سهم وزارت نیرو از عوارض برق قبوض مشترکان

خودروسازان به مرگ می گیرند تا مردم به تب راضی شوند

پردرآمدترین شغل های دنیا در سال 2019

چرا بودجه حوزه علم و فناوری برای سال 98 کاهش یافته؟/ پژوهشگران اندرخم کوچه بی پولی!

اگر فکر می کنید مشمول دریافت سبد کالا هستید، این خبر را بخوانید

مهلت 30 روزه کارگران بیکار شده برای دریافت بیمه بیکاری

خطر سیل در روستاهای اهواز نتیجه تعلل متولیان اصلی حفاظت از آب است

صدور مجوز صید با قلاب در چابهار برای هزار نفر شغل ایجاد کرد

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه (R&D) خانم در تهران

صدور مجوز صید با قلاب در چابهار برای هزار نفر شغل ایجاد کرد

مسئولان اجازه خروج سرمایه گذاران از سیستان و بلوچستان را ندهند

1385 دادخواست کارگران خراسان شمالی بررسی شد

اشتغالزایی هدفگذاری شده در استان زنجان 145 درصد محقق شد

22 مدرسه کانکسی در کردستان وجود دارد

15 میلیارد ریال صرف تعمیر ماشین آلات راهداری خراسان رضوی شد

آغاز طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات نوروز 98

آنچه از قوانین اخلاقی روابط عمومی باید بدانیم

وزیر صنعت به ایران خودرو و سایپا اولتیماتوم داد/ سه استان کشور دارای بدترین وضعیت محیط کسب و کار هستند/ خودروسازی که 3 هزار کارمند را اخراج می کند/ سرمایه گذاران: طلا گران می شود

آپارتمان زیر 70متر در تهران کمیاب شد

خبر خوش برای صنعت طلای سرخ ایران

جرایمی از جنس صفر و یک

IRAN GMEX کمک به اعتلای بهره برداری از ذخایر خدادادی

استخدام بازاریاب حرفه ای با مزایا در شرکت نبکا در تهران

قیمت طلا امروز 30 دی 97

کلیه استخدامی های فارس و شیراز - 30 دی 97

استخدام شرکت پخش کیک و کلوچه نادری در خراسان شمالی

استخدام چند رده شغلی در فروشگاه و مرکز تعمیرات بزرگ موبیران

استخدام نیروی خانم جهت پذیرش در موسسه روانشناسی

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی حرفه ای در تبریز

1385 دادخواست کارگران خراسان شمالی بررسی شد

به جای ساندرو و تندر چه خودرویی تحویل می شود؟

نکات طلایی درباره تعویض رادیاتور خودرو

تأثیر افزایش قیمت خودروهای پرتیراژ بر بازار

پیش بینی های تازه از آمار تلفات تغییرات اقلیمی

حال و روز بازار چک در کشور

اشتغالزایی هدفگذاری شده در استان زنجان 145 درصد محقق شد

بازسازی استخر سر پوشیده خمین 25 میلیارد ریال نیازدارد

تاخیر در آغاز به کار مدارس استان مرکزی

تولید بیش از 26 هزار گیگاوات ساعت برق در خوزستان 

توضیح اژه ای درباره ی اعدام سلطان سکه: “جرم شان خرید و فروش سکه نبود”

توضیح اژه ای درباره ی اعدام سلطان سکه: “جرم شان خرید و فروش سکه نبود”