مطالب مرتبط:
تشکیل خانه احزاب به گفتمان سازی ملی منجر می شود
تشکیل خانه احزاب به گفتمان سازی ملی منجر می شود
صدور مجوز واریز یارانه به حساب خانه احزاب/ درباره کنگره «اعتماد ملی» نظر کمیسیون ماده 10 احزاب ملاک عمل است، نه اظهارنظر افزاد
از فریدون مشیری تا جمال هادیان زواره در یک قاب/ شکل گیری تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات/ تاسیس خانه ی استارتاپ ها در خانه ی مستوفی الممالک/ برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ی فیلم کوتاه کودک و اینترنت/ ساده سازی طرح های بزرگ و ملی وزارت ارتباطات به زبان مردم
بهرام سرمست: صدور مجوز واریز یارانه به حساب خانه احزاب/ درباره کنگره «اعتماد ملی» نظر کمیسیون ماده 10 احزاب ملاک عمل است، نه اظهارنظر افزاد/ هرگونه یارانه یا کمک دولتی مسلتزم دستورالعمل است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 آبان 1397 ساعت 18:312018-11-19سياسي

گفتمان سازی ملی در خانه احزاب


ایرنا- گفتمان سازی ملی و همگرایی سیاسی با هدف رفع مشکلات کشور در حالی ضروری به نظر می رسد که تشکیل خانه احزاب به عنوان بسترساز تحقق آن در مناطق مختلف از چند ماه گذشته با تکیه بر اندیشه های مترقی در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، تشکیل خانه احزاب در مناطق مختلف کشور در قالب منشور گفت و گوی سیاسی که اواخر سال گذشته از سوی وزیر کشور برای اجرا در قالب بخشنامه به همه استانداران ابلاغ شد، استفاده از ظرفیت ها در راستای توسعه الگویی ممتاز از مردم سالاری دینی و پایش دموکراسی را دنبال می کند.

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی در این ارتباط به ایرنا گفت: خانه احزاب با دستور و پیگیری های مقام عالی استان و تحقق شرط های خانه احزاب ایران، فعالیت خود را به زودی در استان آغاز می کند.

علی مصطفوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: متاسفانه خانه احزاب در استان فعال نبود که در همین راستا رایزنی های اولیه برای آغاز فعالیت این خانه از سوی اداره کل معاونت سیاسی استانداری انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تامین محل و ساختمان برای استقرار خانه احزاب در استان از مهمترین درخواست های خانه احزاب ایران بود، بیان کرد: همه شرط های آنها در آذربایجان غربی محقق شده است.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: یکی از اتاق های خانه جوان ارومیه با همه امکانات در اختیار خانه احزاب قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه برای تشکیل خانه احزاب در استان بر اساس بخشنامه ابلاغی باید فراکسیون های اصلاحات، اصولگرا و اعتدالیون و احزاب مستقل هر کدام سه نفر را برای عضویت در هیات رییسه معرفی کنند، اضافه کرد: خانه احزاب نقش سیاسی ندارد، بلکه باید امور پشتیبانی برای فعالیت احزاب را بر عهده داشته باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی با تاکید بر اینکه مدیریت صحیح اختلاف سلیقه ها می تواند یکی از عوامل اصلی توسعه باشد، بیان کرد: توسعه سیاسی کشور به طور حتم به ایجاد وحدت و اشتراک نظر منجر خواهد شد.

کارشناس حوزه های اجتماعی و فرهنگی نیز گفت: تشکیل خانه احزاب در مراکز استان ها به عنوان یکی از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید، نقش مهمی در گفتمان سازی ملی و برقراری روابط مدنی بین احزاب، جریان های سیاسی و نهاد متولی سیاست داخلی دارد.

هوشنگ عطاپور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یکی از وظایف اصلی خانه احزاب که نقش بسزایی در توسعه سیاسی دارد، تدوین پیش نویس لوایح و قوانین مربوط به احزاب، جرائم سیاسی، قانون انتخابات، شفافیت مالی احزاب و ارائه مشاوره به نهادهای قانونی و قوای سه گانه است.

وی حوزه سیاست را محل تعامل کنشگران سیاسی دانست و افزود: این کنش سیاسی برای اثربخشی و کارآمدی مدنظر نظام های مردم سالار، نیازمند نهاد، مسوولیت و قوانین خاصی است که می تواند در مجموعه خانه احزاب تعریف شود.

وی ادامه داد: شکل گیری احزاب و خانه احزاب به عنوان نهاد اجتماعی در راستای قاعده مند کردن فعالیت های سیاسی، صیانت از فعالان سیاسی و سالم سازی محیط کنش های سیاسی است؛ به عبارت دیگر هدف از تشکیل احزاب و خانه احزاب ساماندهی فعالیت های سیاسی در قالب تشکیلات سازمانی مشخص، عضوگیری، هویت بخشی، آموزش سیاسی، نهادینه سازی فرآیندهای انتخابات و مردم سالاری، شفافیت مالی، توزیع قدرت در سلسله مراتب حزبی بر اساس شایسته سالاری، تعمیم بخشی سیاست های حزبی به ساختار قدرت و حمایت حقوقی از اعضاست.

این کارشناس حوزه های اجتماعی و فرهنگی با تاکید بر اینکه احزاب باید هزینه فعالیت های سیاسی را از افراد به نهاد حزبی منتقل کنند، گفت: این اقدام باید به افزایش مشارکت سیاسی در فضای عمومی منجر شود.

وی با بیان اینکه در یک نظام حزبی که فعالیت های سیاسی به شکل نهادینه مورد پذیرش قدرت قرار گرفته، حوزه سیاسی در اختیار کنشگران سیاسی است، بیان کرد: در این نوع نظام، کنشگران سیاسی با بررسی و مطالعه حکمرانی خوب، متاع سیاسی خود را به افکار عمومی عرضه می کنند و منجر به افزایش مشارکت اجتماعی می شوند.

عطاپور اظهار داشت: مشارکت سیاسی اثربخش زمانی شکل می گیرد که فعالیت های سیاسی نهادمند شده و روابط داوری بین احزاب از طریق خانه احزاب به عنوان نظارت داخلی برقرار باشد.

وی با بیان اینکه نباید وزارت کشور و نهادهای تابعه آن متولی مستقیم سیاست داخلی باشد، گفت: این حوزه باید توسط احزاب و خانه احزاب اداره شود.

رییس جبهه اعتدال کشور نیز با اشاره به عزم جدی دولت برای راه اندازه خانه احزاب، گفت: فعالیت خانه احزاب می تواند به پایش دموکراسی منجر شود.

غلامعلی عرب خدایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه خانه احزاب وظیفه سنگین همگن سازی انتقادها و پیشنهادهای سیاسی و اجتماعی را برعهده دارد، بیان کرد: احزاب فعال باید راهکارهای مورد توافق همه افکار سیاسی را برای اداره سیاسی جامعه توسط حکمرانان ارائه دهد.

وی خانه احزاب را محلی برای نمایش آستانه تحمل و تعامل گروه های سیاسی غیرهمفکر دانست و اضافه کرد: فعال شدن خانه احزاب، فرصتی برای اعتلای جمهوریت و پایش دموکراسی است.

وی با بیان اینکه خانه احزاب باید پیش تر از این در کشور تشکیل می شد، افزود: در تشکیل این خانه باید شفاف بود تا دلیل تشکیل آن در هاله ای از چرایی ها غوطه ور نباشد.

رییس جبهه اعتدال کشور در خصوص لزوم تشکیل این خانه در مناطق مختلف کشور نیز اظهار داشت: از یک سو تحقق اهداف مذکور مستلزم عزم جدی و همکاری موثر و همچنین باور عمیق به کارآمدی گفت و گوی سیاسی میان تمامی نیروها بوده و از سوی دیگر اهتمام جدی اولیای امور و اجرای طرح های خلاقانه متناسب با شرایط و مقتضیات مناطق مختلف کشور جهت اجرای صحیح آن ضروری است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، منشور گفت وگوی سیاسی که اواخر سال گذشته از سوی وزیر کشور برای اجرا در قالب بخشنامه به همه استانداران ابلاغ شد، استفاده از همه ظرفیت ها در راستای توسعه الگویی ممتاز از مردم سالاری دینی را دنبال می کند و تشکیل خانه احزاب از محورهای این منشور به شمار می رود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی مصوب چهارم بهمن ماه 1394 مجلس شورای اسلامی در تاریخ هشتم آبان سال 1395 از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام تأیید و در 22 همین ماه جهت اجرا ابلاغ شد.

این قانون از تاریخ لازم الاجرا شدن جایگزین قانون فعالیت احزاب، جمعیت ها و انجمن های سیاسی و صنفی و انجمن های اسلامی یا اقلیت های دینی شناخته شده ، مصوبه هفتم شهریور 1360 مجلس شورای اسلامی خواهد شد.


کلید واژه ها: خانه - سیاسی - استان - معاونت سیاسی - آذربایجان غربی - اجتماعی - آذربایجان - ایرنا - توسعه - کشور - عالی - بخشنامه - خبرنگار - استانداران - مناطق - ایران - وزارت کشور - وزیر کشور - دموکراسی - ساختمان - مشکلات - مدیریت - فرهنگی - ارومیه - قوانین - اندیشه - گزارش - روابط - تامین - جرائم

آخرین اخبار سرویس:
روند قانونی که لایحه CFT بعد از تصویب مجدد در مجلس باید طی کند

ردیابی ماهواره ها با الگوریتم ایرانی

ترامپ زندانی می شود

رایج ترین خطاهای عاشقانه

امروزه گفتمان انقلابی را تنها در کلام رهبری می توان دید

خواننده مشهور پاپ و همسرش در حال موتور سواری!

خواننده مشهور پاپ و همسرش در حال موتور سواری!

پیشنهاد بودجه‎ای سخنگوی شورای نگهبان

تاج زاده: براندازی نظام در حد آرزوی طرفدارانش باقی می ماند

دستاورد احسان به خویشان و نزدیکان

ساخت یک پهپاد منحصر به فرد توسط بسیج + عکس

برترین افراد از منظر حضرت زهرا (س)

15 نقل قول خواندنی از علی حاتمی درباره ی خودش و دنیایش

7 موردی که تأخیر نماز بهتر است

تصمیم مجلس برای اصلاح قانون بازنشستگی

جای خالی پرداخت به سربازی اجباری و تبعیض علیه مردان

انتقاد از خصوصی سازی در آموزش عالی/ مناظره مانع انسداد گفتمان است

تاج زاده: براندازی نظام در حد آرزوی طرفدارانش باقی می ماند

هاشم زایی: باید با انتقال تجارب به جوانان از حلقه مدیریتی گذشته عبور کرد

سکه های فرزند زن زیادی جلال آل احمد از کجا سر درآورد؟

مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی دانست خط هفت مترو کجاست

رییسی: خدا رحم کرد رییس جمهور نشدم/تجدید نظر کنید آقای رییس جمهور/چرا رییس جمهور به دو نامه اقتصاددان ها جواب روشنی نداده است؟ /با بودجه سال 98 باید کمربند ها را ببندیم

شورای عالی انقلاب فرهنگی نتوانسته به مطالبات رهبری پاسخ دهد

باید دید امنیتی به دانشگاه ها از بین برود

داریوش طلایی: متاسفانه گرفتار مدرک گرایی شدیم

دلیل مداخله دانشجویان ایرانی در فعالیت های سیاسی و اجتماعی به روایت زیباکلام

ایران مهم ترین دموکراسی غرب آسیا را دارد

حقایق جالب درباره حمام کردن که شخصیت درونی شما را فاش می کند!

ضرب و جرح دانشجو به جرم امید به آینده؟!

هاشم زایی: باید با انتقال تجارب به جوانان از حلقه مدیریتی گذشته عبور کرد

تحرکات منافقانه با ایران هراسی به دنبال برهم زدن روابط ایران و عراق است

روزنامه های دوشنبه 19 آذر 97

10قولی که همه همسران باید بهم بدهند

نیم نگاهی به تطورات مباحث فلسفه دین پس از پیروزی انقلاب

استخدام کارمند اداری جهت شرکت ساختمانی در تهران

ترتیل صفحه 528 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

مقاومت کشورهای عضو اوپک شکستی دیگر را برای آمریکایی ها رقم زد

درخواست فعال سیاسی و اقتصادی اصولگرا برای ورود مدعی العوم به مساله محمود احمدی نژاد/ جزییات دستگیری 4 متهم در رابطه با حادثه تروریستی چابهار/ تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی کشور

زیباکلام: دانشگاه در ایران نمی تواند غیرسیاسی بماند

اهداف اتخاذ مواضع ضدایرانی توسط احمد ابوالغیظ چیست؟

استخدام حسابدار خانم در شرکت چای دبش

استخدام کارپرداز آقا در عصر ارتباط

مدافعان دروغین حقوق بشر حامیان تروریست در منطقه هستند

تیپ گانگسترطور آقای بازیگر/ عکس

4 عمل توصیه شده قبل از خواب در کلام حضرت زهرا(س)

مردم دنیا دیگر با هیاهوهای تبلیغاتی فریب نمی خورند

سریع ترین راه برای، رفع - گرفتگی گوش -

استخدام سالن دار با سابقه کار در کافه رستوران استانبول

نگران نباش، اسپری فلفل دارم!

تصویب آیین نامه شورایعالی اصلاح طلبان

راه «عمره» باز می شود؟

پایان جلسه افتتاحیه و ادامه نشست پشت درهای بسته در ریاض

آیت الله هاشمی پرورش یافته جنبش بیداری بازگشت به اسلام است

نشانه های اولیه آلزایمر چیست؟

تیپ گانگسترطور آقای بازیگر/ عکس

یک ایرانی کاندیدای برترین فوتسالیست جوان جهان شد+عکس

دبیرکل اتحادیه درصدد انحراف افکارعمومی از مسئله فلسطین و جنگ یمن به سمت ایران است

همکاری سعودی و امارات با مشارکت ⁧ ایران ⁩ و ⁧ عراق ⁩ لازمه داشتن منطقه امن است

فلاحت پیشه:اگر با دنیا کار نکنیم امورات مان پیش نخواهد رفت

مطالبه گری انقلابی و جهاد علمی از مهم ترین وظایف امروز طلاب است

برگزاری یادواره شهدا تزریق حیات به کالبد جامعه است

باید نگاه سلبی به پیام رسان ها به رفتار ایجابی تغییر یابد/ نباید قانونی برای ساماندهی پیام رسان ها تصویب شود که موجبات تمسخر را فراهم کند

درگیری شدید بین نیروهای متجاوز با انصار الله یمن

یادداشت/ حسین شریعتمداری هرکه بی روزی است روزش دیر شد

قانون جدید کمک می کند از صدور چک های بلامحل کاسته شود

اگر پیام رسان داخلی قوی باشد نیازی به بگیر و ببند نیست

ایران با نابودی داعش آرامش و ثبات را به عراق بازگرداند

هفته آینده؛ بررسی 2 طرح استیضاح در کمیسیون آموزش مجلس

قانون جدید کمک می کند از صدور چک های بلامحل کاسته شود

وزیر صهیونیست: موشکهای حزب الله به همه جای اسراییل می رسد

تلاوتی دل نشین از جعفر فردی

فارس من روانبخش: حقوق بگیران نجومی باید مثل عناصر ضدانقلاب محاکمه شوند

پایان سرقت های سریالی برادران مسلح

سرهنگ قلابی راز قتل مرد برج ساز را فاش کرد

حوادث جهان

طبق یک تصمیم جدید؛ موضوع پایان نامه دانشگاه ایالتی در دست دولت مصر

دلیل مداخله دانشجویان ایرانی در فعالیت های سیاسی و اجتماعی به روایت زیباکلام

احتمال زندانی شدن ترامپ قوت گرفت

دموکرات های آمریکا احتمال استیضاح ترامپ را مطرح کردند

دفاع از تحول علوم انسانی

چرا صنعت ایران بالنده نیست؟

در تارک تاریخ نگاری جنگ و دفاع مقدس

گفت وگوی مسؤلان با مردم و بازسازی اعتماد اجتماعی

فتاوای آیت الله العظمی بهجت (قدس سره) درمورد ارث

فتاوای آیت الله العظمی تبریزی (قدس سره) در مورد ارث

آرزوهای بر باد رفته

توجه به مسئله آموزش درکشور

مرد متجاوز به دار آویخته شد

سرباز زندانی در آرزوی بخشش

ریه هایی که با تحریم از کار می افتد

نگذاریم این صنعت جوان زمینگیر شود

چشم امید بازار نشر به آثار برگزیده ادبیات

داروسازان: داروی مورد نیاز مردم تأمین شده است

مقابله با مواد مخدر مبارزه با تأمین مالی تروریسم است

نهادهای انقلابی با بی عدالتی و تبعیض در جامعه مقابله کنند

فارس گزارش می دهد یک ماده لایحه حفاظت از خاک داد تولیدکنندگان و نمایندگان مجلس را درآورد

شکست اوپن با پورعلی گنجی

روایت فتح جبهه های علم با اراده ایرانی /2 رویایی که به دست جوانان ایرانی به واقعیت پیوست/ ایران یکه تاز علم رباتیک در منطقه

کاهش واردات روغن با طرح توسعه کشت زیتون

تذکر احمدی نژاد به رییس جمهور فرانسه: به حرف مردم گوش کن

گفتمان سازی ملی در خانه احزاب

گفتمان سازی ملی در خانه احزاب