مطالب مرتبط:
شنود مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش/ زیردریایی فاتح یک سورپرایز برای دشمنان خواهد بود
شنود مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش
دریادار خانزادی: مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش شنود می شود
ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در آینده ای نزدیک به ایتالیا اعزام می شود
همکاری بین نیروی دریایی سپاه و ارتش دشمن را به زانو درمی آورد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 آبان 1397 ساعت 16:322018-11-19سياسي

شنود مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش


حضور شناورهای آمریکایی به شدت زیر ذره بین ماست و از زمین و هوا رصد می شوند و تمام صحبت هایشان شنود می شود.

- ": امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تفصیلی با شبکه العالم، درباره وظایف نیروی دریایی ارتش، امنیت دریایی کشور مطالبی را بیان داشته است که متن این گفت وگو به شرح زیر است.

دریادار خانزادی: هر کشوری که از مرزهای دریایی برخوردار است برای برقراری امنیت در مناطق دریایی تحت حاکمیت و آبهای متعلق به آن کشور نیازمند به برقرای امنیت و مقابله با هرگونه تهدید علیه منافع ملی و مرزهای دریای کشور است.

مناطق دریایی تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به طور کامل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند جمهوری اسلامی ایران از مرزهای گسترده آبی چه در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان برخوردار است؛ بالغ بر 2 هزار کیلومتر مرز دریایی فقط در ناوگان جنوب داریم، بنابراین برقراری امنیت در این مرزها و تامین منافع ایران نیازمند وجود یک نیروی دریایی قوی است که بتواند امنیت آن را تامین کند، در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران از نیروهای دریایی قدرتمند ارتش و سپاه برخوردار است که به طور همزمان و در تعامل یا هم امنیت مناطق دریایی کشور را در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان برقرار می کنند.

امروز مناطق دریایی تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به طور کامل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

هنگامی که صحبت از مناطق دریایی تحت حاکمیتی می کنیم منظور آب های داخلی، آبهای سرزمینی، منطقه نظارت، منطقه فلات قاره و منطقه انحصاری اقتصادی است اما فراتر از آن ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران؛ شامل کشتی های نفتکش و باری که بالغ بر 90 درصد صادرات و واردات کشور را حمل می کنند، خطوط مواصلاتی دریایی کشور در اقیانوس هند گسترش پیدا می کند هم به سمت غرب و هم به سمت شرق.

بنابراین امنیت خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این مسیر بسیار حائز اهمیت است و طی سال های گذشته تا امروز بالغ بر 57 ناوگروه اطلاعاتی رزمی را به این مناطق اعزام کردیم و در این راستا با کشورهای دیگر هم همکاری کرده ایم.

خدمات امنیت دریایی را به سایر کشورهای دنیا هم ارائه کردیم برای ایجاد امنیت برای کشتی ها و نفتکش ها آیا جمهوری اسلامی ایران به تنهایی اقدام می کند یا کشورهای دیگر هم کمک می کنند؟ دریادار خانزادی: در منطقه ای که ما حضور داریم، آن نقاطی که به  برقراری امنیت دریایی در مناطق تحت حاکمیت مربوط می شود این کار به طور کاملا مستقل انجام می شود، در خلیج فارس و منطقه تنگه هرمز آب راهه ها تقریباً به شکل مشترک وجود دارند یعنی بخشی از آنها در منطقه آبهای تحت حاکمیت ماست و بخشی از آن در دریاهای تحت حاکمیت سایر کشورهایی که در این منطقه حضور دارند، است.

بنابراین هرکدام از ما به صورت مستقل این امنیت را برقرار می کنیم.

در منطقه تنگه هرمز تعامل بسیار خوبی با نیروی دریایی عمان داریم و آنجایی که فراتر از آب های تحت حاکمیت می شود، امروز بسیاری از کشورهای دنیا در قالب ائتلافی که ما چندان به آن اعتقاد نداریم این همکاری را انجام می دهند اما برخی از کشورها منطقه مثل ایران این کار را به طور کاملا مستقل انجام می دهند؛ منظور بنده مقابله با دزدی دریایی و ناامنی است که در این مناطق وجود دارد.

مقابله و برخورد با دزدان دریایی در موارد بسیاری داشتیم ، عملیات رعد 1 و 2 را انجام دادیم؛ عملیات رعد 1 مربوط به بازپسگیری کشتی ربوده شده  ایرانی بود که با موفقیت انجام شد.

رعد 2 مربوط به کشتی چینی بود که توسط دزدان دریایی ربوده شده بود که آن هم با موفقیت انجام شد  و کشتی آزاد شد و در اختیار کشور چین قرار گرفت.

  در همین فضا خدمات امنیت دریایی را به سایر کشورهای دنیا هم ارائه کردیم ، هر کشوری درخواستی داشته در پی یک تهدید نیروی دریایی سریع و فعالانه حضور پیدا کرده و این کمک رسانی را انجام داده است که علاوه بر حضور ناوگان های نیروی دریایی ، سرویس های امنیت دریایی هم وجود دارند که آنها هم با استقرار روی کشتی های نفتکش در قالب پروتکل هایی که از سوی سازمان ها و نهادهای بین المللی ابلاغ شده به طور همزمان این امنیت روی کشتی های تجاری و نفتکش برقرار شده است.

وضعیت تجهیزات کنونی نیروی دریایی ارتش در چه وضعیتی قرار دارد؟ دریادار خانزادی: تجهیزات در دریا نقش اول را ایفا می کند در واقع یکی از مهمترین نکات برای حضور در دریا برخورداری از تجهیزات مناسب است.

جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی با تحریم بسیار گسترده استکبار جهانی روبرو شد، تمام استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا تمام تلاش خود را به کار بستند تا نیروی دریایی ایران را در منطقه ای که ایفای نقش کشورمان در آن حائز اهمیت است را متوقف کنند اما حتی در دوران جنگ تحمیلی نیروی دریایی ایران نه تنها متوقف نشد بلکه قدرتمندانه در برابر هرگونه تهدیدی که منافع کشور را تهدید می کرد، ایستاد و تا انتهای دوره دفاع مقدس هیچ دشمنی در دریا قدرت عرض اندام را پیدا نکرد بعد از آن هم که دوره سازندگی آغاز شد کار ساخت و تجهیزات شناورها را به طور کاملا مستقل و بومی آغاز کردیم.

در ابتدا سخت به نظر میرسد اما تحریم ها کمک کرد ما روی پای خود بایستیم و نیازها و تجهیزاتمان را خودمان بسازیم.

نماد این بلوغ و خودباوری ناوشکن جمهوری اسلامی ایران (جماران) است که در حال حاضر در دریاهای آزاد در حال دریانوردی است و یک روز هم توقف نداشته است و بخشی از آن امنیتی که در قالب 57 ناوگروه اعزامی به دریاهای آزاد برقرار کردیم مدیون حضور ناوشکن جماران  در دریا بوده است.

علاوه بر آن ناوهای موشک انداز متعددی را چه در ناوگان شمال یعنی دریای خزر و چه در ناوگان جنوب ساختیم که همه آنها فعال هستند.

در کنار این فرایند ساخت و ساز و روند توسع را افزایش دادیم ، ساخت ناوشکن اول کمی زمان برد اما فروندهای بعدی سرعت پیدا کرد ، امروز این ظرفیت را داریم که در بازه زمانی کمتر از دو سال ناوشکن بسازیم و تلاش می کنیم به زیر یک سال کاهش دهیم و قطعا ناوگان نظامی بومی ایران به طور صد در صدی در داخل ایران ساخته می شود و علاوه بر ساخت پلت فورم ساخت تمام سامانه ها تجهیزات موشک ها رادارها، توپخانه کنترل آتش و هر آنچه یک شناور جنگی برای مصونیت بخشی اول به خودش یعنی هر نوع تهدیدی نیاز دارد، به طور کامل در اختیار دارد و این ظرفیت را دارند که هر تهدیدی را در دور دست ها مورد اصابت قرار دهند.

ناوگان نیروی دریایی متناسب با نیازهای جمهوری اسلامی ایران در مناطق دریایی تحت حاکمیت و در دریاهای آزاد به دست فرزندان این مملکت در حال توسعه است و در سال های آینده این توسعه شتاب بیشتری را به خودش خواهد دید و تمام هدف از ساخت این ناوگان چند تکلیف است؛ اولین تکلیف برقرار کردن امنیت در دریاهای تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است یعنی اینکه نه تنها اجازه ندهیم هیچ تهدیدی از بیرون به مرزها و مناطق دریایی ما تعرضی کند  بلکه آنقدر باید اینجا را امن نگه داریم تا هیچ تهدیدی چه در قالب غیر نظامی و چه در قالب عملیات های نا امنی دریایی صورت نگیرد.

امروز چون بخش هایی از دریاهای سایر کشورها کنترل نمی شود و نیروی دریایی معقول در آنها وجود ندارد، کانونی شده برای شکل گرفتن ناامنی های دریایی که شاهد دزدی دریایی و عملیات تروریستی دریایی درآنجا هستیم.

ما این تکلیف را داریم که با حضور قدرتمند نیروی جمهوری اسلامی ایران در آب های تحت حاکمیت اجازه ندهیم که هیچ کانون ناامنی در این دریاها شکل گیرد.

این اولین تکلیف ما در قبال ملت و منطقه است در ثانی در ارتباط با دریاهای آزاد، آنچه که فراتر از مناطق دریایی تحت حاکمیت کشورهاست، آنجا نیز ما یک تکلیف داریم و آن این که کمک کنیم به جامعه جهانی برای این که امنیت مناطق دریایی که محل عبور آزادانه کشتی های تجاری و نفتکش ها و به نوعی شکل گرفتن تجارت دریایی است، برقرار شود.

اعتقاد داریم که این امنیت به طور کامل توسط کشورهای منطقه در منطقه شمال اقیانوس هند و در هر نقطه ای از این اقیانوس بزرگ که سومین اقیانوس بزرگ و در عین حال مهمترین اقیانوس جهان است، به دست کشورهای منطقه قابل برقراری است و به هیچ عنوان نیازی به حضور کشورهای بیگانه در این منطقه نیست.

آنها بهانه هایی را برای حضور در این منطقه دست و پا می کنند.

دزدی دریایی که امروز شاهد آن هستیم چگونه در حال شکل گیری است؟ مگر ممکن است که در برابر چشمان این همه ماهواره ها، در فضای گسترده مجازی که تحت کنترل قدرت های بزرگ است، در زیر چشم این همه رسانه و خبرگزاری که می بینیم یک نفر در کشور ترکیه در یک سفارتی به قتل می رسد زیر ذره بین همه کشورها می رود، اما دزدان دریایی که در گستره بزرگ دریا عمل می کنند و از سیستم های ماهواره ای و امکانات رادیویی و مخابراتی که آنها ساخته اند، و از شبکه بانکی که تحت کنترل آنهاست استفاده می کنند، قابل کنترل نباشد.

قدرت های خارجی ناامنی کنترل شده ای را در این منطقه ایجاد کرده اند  به نظر شما قدرت های خارجی ناامنی کنترل شده را در منطقه دنبال می کنند؟ دریادار خانزادی: بله همین گونه است.

آنها ناامنی کنترل شده ای را در این منطقه ایجاد کرده اند برای این که بهانه ای داشته باشند برای حضور مداوم خود.

این ناامنی کنترل شده یک جا شکل القاعده، یک جا شکل داعش و یک جا شکل دزدی دریایی و تروریسم دریایی پیدا می کند که از این طریق فضا را برای خودشان باز نگه می دارند برای این که در منطقه حضور داشته باشند.

دراین شرایط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با قدرت حضور دارد و به هیچ نیروی فرامنطقه ای اجازه نخواهد داد که با این بهانه ها در منطقه ای که مناطق دریایی تحت حاکمیت و مجاور جمهوری اسلامی ایران است، حضور پیدا کنند که ترتیبات نا امنیتی نا مطلوبی را به منطقه تحمیل کنند.

اقدامات ایران درارتباط با برقراری امنیت خلیج فارس و همچنین علل حضور نیروهای بیگانه در این منطقه را تشریح فرمایید؟ دریادار خانزادی: در ارتباط با برقراری امنیت در منطقه خلیج فارس ما امروز همکاری خوبی را با کشورهای منطقه داریم .

دریای خلیج فارس یک آبگیر و دریای بسته است که امنیت آنجا با حضور ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور کامل برقرار است.

آنجا تنها مزاحمانی که حضور دارند نیروهای فرامنطقه ای از جمله آمریکایی ها، انگلستان و دیگران هستند.

آنها به جز اقدامی که به ترتیبات امنیتی نامطلوب در منطقه منجر می شود، هیچ کار دیگری انجام نمی دهند.

نگاه کنید در طول سال های گذشته آمریکایی ها در این منطقه در دریای بسته خلیج فارس چه نقشی را ایفاد کرده اند به غیر از این که تهدیدی را برای جمهوری اسلامی ایران همواره فراهم کنند، به جز این که شکاف بین کشورهای منطقه را افزایش بدهند و اجازه ندهند که هیچ همکاری و ائتلاف نظامی برای برقراری و دستیابی به امنیت جمعی در منطقه شکل بگیرد، کاری انجام نداده اند.

اما در منطقه دریایی عمان و تنگه هرمز ارتباط بسیار خوبی با نیروی دریایی عمان داریم و هر ساله رزمایش های امداد و نجات دریایی را به طور مشترک برگزار می کنیم و هدف آن دستیابی به شرایطی است که ایمنی دریانوردی را در منطقه تامین کند.

در سال گذشته هم رزمایشی را با کشور پاکستان برگزار کردیم که آن هم در قالب امداد و نجات دریایی بود.

ما عضو اجلاس بسیار بزرگ فرماندهان نیروهای دریایی اقیانوس هند هستیم که این اجلاس از سال 2008 کار خود را آغاز کرده و اکنون پنج دوره نشست را پشت سر گذاشته و ششمین دوره آن در جمهوری اسلامی ایران بود که در ابتدای سال به خوبی برگزار شد و مجموع کشورهایی که در قالب این اجلاس هستند امروز متعهدند به این که دست به دست هم بدهند تا ناامنی در منطقه اقیانوس هند وجود نداشته باشد.

 پیش بینی ما این است که در قالب یکی از کمیته های این اجلاس که کمیته امنیتی دریایی است، بتوانیم یک رزمایش مقابله با دزدی دریایی را درمنطقه شمال اقیانوس هند برگزار کنیم.

کشورهای دیگری هم هستند که از خارج از این منطقه علاقمند به برگزاری رزمایش در همین چارچوب هستند.

امیدواریم که طی سال جاری و سال آینده رزمایش های امداد و نجات و مقابله با دزدی دریایی را در منطقه گسترش بدهیم و این  کمک خواهد کرد برای این که کشورهای منطقه دست روی زانوی خودشان بگذارند و اهمیت بدهند به دریاهای آزاد مجاور خودشان، برخی از کشورها نگاه شان فقط به مناطق دریایی تحت حاکمیت است در حالی که سطح بسیار بزرگی از اقیانوس هند دریای آزاد است که همه کشورهای منطقه باید دست به دست هم بدهند برای این که با کمک هم بتوانیم به امنیت جمعی پایدار برسیم.

   دشمنان خیال تجاوز به سرشان نزند برگزاری رزمایش های نظامی ایران چه پیامی به کشورهای منطقا و فرامنطقه دارد؟ دریادار خانزادی: ابتدا باید دید دلیل اصلی برگزاری رزمایش چیست؟ برگزاری رزمایش مانور قدرت و نشاندهنده اقتدار است و این اقتدار به کشورهای همسایه و دوست این پیام را دارد که امنیت آب های سرزمینی جمهوری اسلامی برقرار است و همچنین به دشمنان نشان میدهیم که این منطقه دارای امنیت است و قدرت دریایی قابل وثوقی شکل گرفته که اگر آن ها خیال تجاوز به مرزهای آبی کشورمان را داشته باشند، با واکنش شدید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد.

اما نکته دیگر برگزاری رزمایش های نظامی، افزایش آمادگی رزم میباشد.

ما در رزمایش ها ادوات و تجهیزات، سلاح های مختلف و نیروی انسانی خود را مورد آزمایش بررسی قرار میدهیم تا تمرینی باشد برای روز مبادا و به همین دلیل برگزاری رزمایش های ما تحت شعاع هیچ موضوعی قرار نگرفته و مطابق زمانبندی، رزمایش ها برگزار شده و باعث امنیت و خوشنودی همسایگان و ناامیدی دشمنان شده است.

ترامپ مدعی شده که ایران در خلیج فارس حضور کمرنگی نسبت به گذشته دارد.

این اظهارات تا چه اندازه واقعی است؟ دریادار خانزادی: از زمانی که ترامپ روی کار آماده، مطالبی را در صفحات مجازی و اظهارات خود بیان کرده که اینها به دور از واقعیت است.

از ابتدای سال جاری آمارها نشان میدهد آمریکایی ها و هم پیمانانش منطقه خلیج فارس را ترک کرده اند و دیگر حضور معناداری در منطقه ندارند و البته در گذشته نیز حضور آنها اهمیتی برای ما نداشت و به جز ایجاد ناامنی و ایجاد شکاف میان کشورهای منطقه، ثمره دیگری نداشتند.

 شنود مکالمات آمریکایی ها آمریکایی ها می توانند از تعداد ناوهای خود در منطقه آمار بگیرند که چند شناور درمنطقه دارند که ترامپ اعلام می کند که ما اخطار نمی دهیم و به کسی اعلام نمی کنیم! ما به نیروهای خود تاکید کرده ایم که مقررات بین المللی دریاها به آن ها تفهیم شود و در عبور و مروری که ممکن است از منطقه ما داشته باشند، به آنها عبور بدون ضرر تفهیم شود و به هیچ عنوان حق ندارند از حقوق بین المللی دریاها عبور تخطی کنند و حضور آنها به شدت زیر ذره بین ماست و از زمین و هوا رصد می شوند و تمام صحبت هایشان شنود می شود.

اگر در منطقه حضور داشته باشند و البته اکنون حضور معناداری در منطقه ندارند، لحظه به لحظه زیر نظر ما هستند.

وضعیت امنیت در دریای خزر چگونه است؟ رابطه ایران با همسایگان خزری خود در چه وضعی است؟ دریاردار خانزادی: در دریای خزر 5 کشور همسایه هستیم و که با نیروهای دریایی این کشور ها در چند سال اخیر جلسات مداومی داشته ایم و در قالب این نشست ها تفاهم های خوبی در عرصه نظامی در دریای خزر داشتیم.

خزر یک دریاچه بسته است و این دریاچه متعلق به کشورهای این منطقه است و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد هیچ قدرت نظامی دیگری حتی در قالب شرکت های غیر نظامی  در این منطقه ناامنی ایجاد کنند و به همین خاطر ناوگروهای زیادی در دریای خزر برای دوستی و تعامل با کشورهای همسایه اعزام کردیم و این روند نیز ادامه دارد.

در کنار این توسعه همکاری ها، کشورهای دیگر نیز مرتب از سواح و بنادر ما در شمال بازدید کرده اند.

برگزاری مسابقات نظامیان منطقه دریای خزر ابتکار خوبی بود که روسیه در دوسال اخیر انجام داده که در مردادماه میزبان مسابقات غواصی در عمق بودیم که شاهد تعامل خوبی میان کشورهای شرکت کننده بودیم و کشورمان مقام اول را کسب کرد و بازهم تاکید میکنم که خزر جای بیگانگان نیست.

خودکفایی در عرصه نظامی باعث بی اثرشدن تحریم هاست تحریم ها چه تاثیری بر پیشرفت قدرت نظامی ایران دارد؟ دریادار خانزادی: تحریم ها هیچ تاثیری در اقتصاد و زندگی مردم ایران نداشته و در حوزه نظامی نیز باید گفت اگر کشوری میخواهد در این عرصه پیشتاز باشد، باید خودکفا و مستقل عمل کند و اگر کشوری اینچنین بود تحریم ها هیچ تاثیری بر روند کار نخواهد داشت.

ما افتخار میکنیم که تجهیزات و تسلیحاتی را استفاده میکنیم که ساخته دست توانمند جوانان همین کشور است.

نیروی دریایی از چه تجهیزاتی در آینده رونمایی خواهد کرد؟ دریادار خانزادی: فرآیند ساخت و ساز تجهیزات و ادوات که سالهاست در نیروی دریایی آغاز شده و وزارت دفاع به خوبی از آن حمایت می کند، به صورت سریالی ادوات مورد نیاز را در اختیار ما قرار میدهد.

در ادامه ناوشکن جماران که از کلاس ناوشکن های موج هستند، ناوشکن سهند به زودی به نیروی دریایی جمهوری اسلامی تحویل خواهد شد و این ناوشکن به دست صنعتگران نیروی دریایی ساخته شده و کاملا بومی است.

زیردریایی فاتح؛ یک سوپرایز برای دشمنان ناوشکن سهند قابلیت حمل بالگرد و انواع تجهیزات و تسلیحات را دارد و بدنه این ناوشکن با سایر ناوشکن ها تفاوت دارد و کمک می کند که بازتاب راداری کمتری داشته باشد و در مجموع رانش آن کمی تغییرات ایجاد شده است.

علاوه بر ناوشکن سهند، اولین زیردریایی بومی کلاس فاتح را خواهیم داشت که طی ماه های آینده به نیروی دریایی ملحق خواهد شد.

فاتح برای تهدیدات فرامنطقه ای یک سوپرایز و غافلگیری خواهد بود و منتظر الحاق این زیردریایی به نیروی دریایی جمهوری اسلامی باشند.


کلید واژه ها: دریایی - جمهوری اسلامی - امنیت - اسلامی - نیروی دریایی ارتش - جمهوری - نیروی دریایی - ایران - کشور - مناطق - منطقه - خلیج فارس - مرزها - تنگه هرمز - ارتش - اهمیت - منطقه خلیج فارس - نظامیان آمریکا - کشتی - آمریکا - ناوگان - فارس - خلیج - تامین - امروز - اطلاعاتی - آمریکایی - عمان - شنود - زمین

آخرین اخبار سرویس:
تحریم ها استقلال ما را هدف گرفته اند

ناصر نقویان «دبیر هیأت عالی گزینش کشور» شد

جلوگیری از تبلیغ و چاپ آگهی های فاقد هویت در رسانه ها

حضرت معصومه (س) نقش ویژه ای در بین زنان متعلق به خاندان اسمت و طهارت دارد

خاموشی قنات های دشت یزد - اردکان

ارزش های انسانی در یمن لگدمال می شود/ ما در برابر نظام جهانی خون آشام قرار داریم

استخدام فروشنده ثابت،فروشنده ارشد ثابت در شرکت یلدا پخش مزمز

استخدام متصدی امور دفتری آقا در یک شرکت معتبر در تهران

​میزبانی آستان قدس رضوی از استادان برجسته علوم انسانی

داوطلبان دانشگاه آزاد بازهم تجمع کردند

3 فوتی و یک مصدوم وخیم در آتش سوزی مدرسه زاهدان/ حال چهارمین مصدوم این حادثه نیز وخیم گزارش شده است

دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک چه بود؟/ یکی از کارکنان گمرک: موضوع مشاجره حضور سرزده نماینده و مشکل پارک خودرو بود

وزیر اقتصاد: از نماینده سراوان عذرخواهی نکردم

خاطره رهبر معظم انقلاب از علت پذیرفتن مسئولیت ریاست جمهوری: امام فرمودند بر تو واجب عینی و تعیینی است که در دوره دوّم، نامزد ریاست جمهوری بشوی

«وحدت حوزه و دانشگاه»؛ مانع انحراف از انتظار و جولان مدعیان دروغین

تلاش کردیم زمینه ی اتصال موثر صنعت با دانشگاه و محققان فراهم شود/ شناسایی و معرفی ایده های نو و استارتاپ های برتر انجام شد/ در دوره های آتی زمینه ی مشارکت سایر صنایع در سمپوزیوم را فراهم می کنیم

تصویب اساسنامه صندوق 190 هزار میلیارد ریالی توسعه حمل و نقل

سیستان و بلوچستان گنجینه ای از فرصت های دیده نشده است

تفاهم نامه همکاری میان خانه موسیقی و شهرداری تهران امضا شد

ابعاد حادثه تروریستی چابهار در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

استاندار خراسان شمالی: کارکنان نباید حقوق معوقه داشته باشند

کاهش سهم صندوق توسعه ملی باید به تصویب دو سوم نمایندگان برسد

تبیین دستاوردهای انقلاب راهکارمقابله با جنگ روانی دشمنان است

وحدت حوزه و دانشگاه، وحدت دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران است

زائران حرم مطهر رضوی به سوگ رحلت خواهر امام رضا (ع) نشستند

شوخی با ماجرای درگیری نماینده سراوان و کارمند گمرک +فیلم

ورود مجلس به پرونده مرگ دو دانش آموز زاهدانی

شروط نمایندگان اصفهان برای پس گرفتن استعفا

«خندوانه» شب یلدا را ویژه جشن می گیرد

فرهاد فخرالدینی در تالار وحدت کنسرت برگزار می کند

2 اتهام جدید کارگر بازداشتی نیشکر هفت تپه

آغاز تولید مجموعه پویانمایی «ببعی» در شبکه کودک

تبلیغات رسانه های معاند علیه کمیته امداد تاثیری نداشته است

مستند «هاشمی زنده است» در دانشگاه تهران رونمایی شد/ محمد هاشمی نیامد

فوت سه دانش آموز در پی آتش سوزی یک مدرسه دخترانه در زاهدان+ تصاویر

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا

توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار عراقچی و برایان هوک

جلسه شورای اداری شهرستان آبادان

تازه ترین حرف درباره مذاکرات حج 98

توقف در لفظ قرآن؛ یکی از آفات امروز جامعه قرآنی

چرا گروه فرقان آیت الله مفتح را ترور کرد

نظریه مقاومت، نظریه محیط بحران

«جای پارک» دلیل درگیری نماینده مجلس با کارمند گمرک

جزیره ای عمل کردن در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قابل قبول نیست

دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک/ کارمند گمرک خود اهل تسنن است

فهم ما از کتاب و سنت ناقص و زمین گیر است/ عقلانیت دینی چیست؟

تسلیم استوارنامه سفیر جدید کشورمان به رییس جمهور خلق چین

استخدام کارشناس لینوکس/ DevOps،کارشناس اوراکل در تهران

کی مردم طعم شعارهای انقلاب را می چشند؟

دانشگاه های علوم پزشکی دین و اخلاق را جزو حوزه های تخصصی تعریف کنند

امروز دنیا توسط صاحبان اندیشه در علوم انسانی سیاست گذاری و مدیریت می شود

داود محمدی: این که یک دانش آموز جانش را به این راحتی از دست می دهد، مساله ساده ای نیست و نباید به سادگی از آن گذشت

درخواست یک پدر از رییس قوه قضاییه / فرزندم را نجات دهید

ارتقاء نشاط اجتماعی رویکرد برنامه های روز رشت باشد

جذب گردشگران زمستانی از اهداف مدیریت شهرستان است

ورامین فاقد سوله مدیریت بحران است

صدور دستور بازداشت مدیر و مربی آموزشی مدرسه حادثه دیده زاهدان/استعفای یک مدیر آموزش و پرورش

بازدید و کلنگ زنی چند طرح عمرانی هرمزگان با حضور رییس مجلس شورای اسلامی

عزاداری در حوزه علمیه بوشهر در رثای حضرت فاطمه معصومه(س)

تفهیم 2 اتهام جدید عضو بازداشتی سندیکای کارگران هفت تپه

نشست دفاع از مردم مظلوم یمن برگزار شد

سهم دانشکده های دانشگاه ایلام از قراردادهای پژوهشی برون دانشگاهی

وحدت و انسجام نمایندگان موجب تحقق گفت وگوی ملی می شود

رییس جمهوری چین بر توسعه روابط با ایران تاکید کرد

قدرت ایران در منطقه بسیار مشهود است/ کرمانشاه دارای اداره کل راه آهن می شود

فرمانده مرزبانی ناجا با علمای سنی و شیعه خراسان رضوی دیدار کرد

بیانات رهبرانقلاب در جلسه درس خارج فقه، پیرامون تبعات اخروی ریاست

بیانیه 204 نماینده به روحانی درباره حقوق بازنشستگان

مدرسه حادثه دیده زاهدان بعد از آتش سوزی / 2 کودک جان باختند /عکس

مردم درگیر مشکلات اقتصادی، برخی نمایندگان به دنبال مسائل شخصی| آیا فحاشی برای نمایندگان آزاد است؟+فیلم

تشکیل شورای راهبردی مسیر گردشگری البرز مرکزی در گیلان

یلدا شبی خاص و قشنگ برای تازه عروس ها/ ایده های متفاوت و جذاب برای تزیین شب یلدا عروس

در پناه چترها زیر آخرین باران های پاییزی

سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهور چین کرد

با تصویب طرح تشکیل اجتماعات و راهپیمایی مردم عادی می توانند درخواست راهپیمایی و اجتماعات دهند

امضای تفاهم نامه سه جانبه «خانه موسیقی، ستاد مدیریت محله و دفتر مطالعات اجتماعی»

استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی شد

نامه خانواده شهدای ترور به سفیر دانمارک در اعتراض به حمایت های این کشور از تروریست ها

تسلیم استوارنامه سفیر جدید کشورمان به رییس جمهور خلق چین

نقویان «دبیر هیأت عالی گزینش کشور» شد

دولتمردان نباید از انباشت نقدینگی غفلت می کردند

استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی است

7 چهره مشهور سیاسی که در سال 2018 درگذشتند

لغو مجوز یک تئاتر در دانشگاه به خاطر مختلط بودن بازیگران

بانوی ملی پوش دوچرخه سواری ایران لژیونر شد

استخدام برنامه نویس #C در شرکت نیکو داده مجازی زیگورات-اصفهان

​پژوهشگران برتر پژوهشکده امام خمینی معرفی و تجلیل شدند

خندوانه با شب یلدا می آید

استخدام منشی خانم در شرکت مهرآفرید سازه پارسیان در تهران

نشست «انقلاب اسلامی و چهار دهه همبستگی پیروان ادیان توحیدی»

دستور بازداشت مدیر و مربی آموزشی مدرسه حادثه دیده صادر شد

استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی شد

نامه سرگشاده خانواده شهدای ترور کشور به سفیر دانمارک

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان: حقوق پرسنل تامین و پرداخت شده است و فقط یک ماه عقب ماندگی دارند

در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حادثه تروریستی حمله به نیروی انتظامی چابهار بررسی شد

سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهور چین کرد

طرح کاهش پست های شهرداری تهران در جلسه آتی شورا بررسی می شود

دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک مشخص شد

رهبر انقلاب برای نخستین بار از دستور امام به خود گفت

سفیر آلمان در تهران و طعم خوردن شلغم در بازار بزرگ تهران

شنود مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش

شنود مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش