مطالب مرتبط:
پیگیری روند احداث تقاطع گلشهر کاظمیه
بهره برداری از تقاطع شهرک قدس و بلوار آیت الله بروجردی
پایان انتظار شهرک نشینان تاکستان با افتتاح تقاطع غیر همسطح خلیج فارس
شهرک صنعتی ارسنجان ظرفیت ایجاد یک هزار اشتغال پایدار را دارد
بهره برداری از تقاطع بلوار مرجعیت و شهرک قدس تا پایان آذر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 آبان 1397 ساعت 16:212018-11-19سياسي

پل تقاطع شهرک گلشهر کاظمیه، زودبازده یا پایدار؟


در خرداد ماه سال جاری کلنگ اجرای پلی در تقاطع بلوار 22 بهمن و شهرک گلشهر کاظمیه زنجان برای بهبود آمدوشد این محدوده زده شد و کار اجرایی آن هم بی درنگ آغاز شد.

- هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است.

لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست پل تقاطع شهرک گلشهر کاظمیه، زودبازده یا پایدار؟ در خرداد ماه سال جاری کلنگ اجرای پلی در تقاطع بلوار 22 بهمن و شهرک گلشهر کاظمیه زنجان برای بهبود آمدوشد این محدوده زده شد و کار اجرایی آن هم بی درنگ آغاز شد.

خبرهای خوب این می تواند خبر خوبی باشد! این تقاطع مسیر اصلی شهرک های رو به رشد گلشهرکاظمیه و پونک است و در معرض شلوغی و ازدحام روبه تزاید و غافلگیر کننده ای قرار دارد بنابراین ساخت یک تقاطع غیر همسطح، راه حل گریزناپذیر و راهگشایی برای مدیریت و روان سازی ترافیک این تقاطع به نظر می رسد.

پیمانکار طرح، شرکت جهاد نصر، تابلو خود را در معرض دید زده است.

به استناد تابلو روز شمار موجود در محوطه کارگاهی پل و قول و قرار مکرر مدیران شهری، برای تکرار نشدن طول زمان اجرای پل سه راهی بیجار، قرار بر این است که کار به سرعت پیش رود و مراسم رونمایی و بهره برداری پل، ظرف یک سال از زمان آغاز طرح یعنی در خرداد ماه 97 برگزار گردد.

مدیران شهری مکرر گفته اند که این پل به یکی از نمادهای معماری و شهرسازی زنجان ، دروازه توسعه زنجان و ارتقاء دهنده هویت شهری زنجان بدل خواهد شد! قول و قرارهای خوبی که همه را منتظر و شیفته اتمام هرچه زودتر طرح می کند! همه این ها می توانند اخبار خیلی خوبی برای آینده توسعه شهری زنجان باشند!چند نکته مهم!؟ در میان این خبرهای خوب، فقط یکی دو مسئله کوچک باقی می ماند که از قضا خیلی مهم هستند، یکی معماری کلی و مفهومی طرح است و دیگری چند و چون فنی و سازه ای اجرای آن، به نحوی که هر دو این ها رنگ و بوی اصالتی از نوع توسعه پایدار داشته باشند، همان مضمونی که تمام مدیران کشور در طی دو دهه اخیر همیشه گفته اند و بر تحقق آن در هر کار و برنامه ای تاکید کرده اند.

تجربه نشان داده است که بسیاری از اقدامات عمرانی مانند ساختمان ها، کارخانه ها، جاده ها، سدها و مانند آن لزوما همسوی توسعه نیازمندی های اصیل اجتماعی و فردی نیستند و عوامل بنیادی و مهمی چون آرامش و سلامت زندگی جمعی و فردی را نه تنها تقویت نمی کنند بلکه تخریب می کنند و به این دلیل در مقابله با آن ها پایداری بلند مدتی ندارند.

در همین شهر و مناطق پیرامونی آن نمونه های متعددی ازاینگونه سازه ها قابل نقد و بررسی و نکته گیری های قابل تامل اند.

از این رو همواره باید هشیار بود تا درشلوغی تصمیم های اداری و مدیریتی، چنین فعالیت های عمرانی ناپایدار و مخل و مخربی تکرار نشوند.

چند سابقه تصمیم به اجرای یک تقاطع غیر همسطح در این محل، ازچند سال پیش درسطح مدیریت شهری زنجان مطرح و قطعی بود و از قرار، مسابقه ای هم برای طراحی آن انجام گرفت و گزارش اجمالی طرح برگزیده در رسانه ها منعکس گردید.

طرح مفهومی برگزیده، شامل تقاطعی در سه سطح، شامل یک زیر گذرجنوب به غرب و یک روگذرشرقی-غربی، هر دو به طول تقریبی یک و نیم کیلو متر و برآورد هزینه ای بالغ بر 66 میلیارد تومان (در زمان برآورد) بود.

در پاییز 96 شهردار جدید زنجان مسیح الله معصومی انتخاب گردید.

در اسفند ماه 96 پل بیجار(سید الشهدا) سرانجام و پس از قریب هفت سال از آغاز با صرف هزینه ای چهار برابر برآورد اولیه، بالغ بر پنجاه میلیارد تومان افتتاح گردید.

متاسفانه طولانی شدن زمان اجرای این پل هر گونه تصمیم گیری برای اجرای طرح های عمرانی بزرگ شهری را با چالش های متعددی در انتخاب طرح، برآورد بودجه و مدیریت اجرایی مواجه ساخت و بر دامنه محافظه کاری ها افزود.

به همین دلیل با توجه به آنکه تقریبا همه پذیرفتند طراحی و اجرای روگذرمعلق در پل سید الشهدا اشتباه بوده است یا چندان مناسب و ضروری نبوده است در طراحی پروژه های در دست تدارک، رویه ساده سازی در پیش گرفته شد.

این زمینه فکری موجب گشت تا در موضوع تقاطع گلشهر، به جای طرح برگزیده مسابقه یا طرح های کامل تر و بهتری که قابل تصور بود، برای سرعت عمل و کاهش هزینه ها ، طرح بسیار ساده تری را به صورت دو سطحی (سطح صفر و یک) در نظر گیرند.

این طرح شامل یک رو گذر به طول تقریبی هفتصد و پنجاه متر درامتداد شرقی-غربی با 21 متر عرض و پنج دهنه خواهد بود.

به علاوه یک دور برگردان رو گذر شمال به جنوب که در فاصله هشتصد متر از نقطه پایان پل در سمت غربی بلوار احداث می گردد.

هزینه اجرای طرح 24 میلیارد تومان برآورد شده است.

شهردار جدید مصم است اجرای این طرح ظرف مدت تعیین شده به پایان رسد تا هم نگرانی شهروندان درباره طولانی شدن اجرای طرح های عمرانی را بهبود بخشد و هم برگ مثبتی در کارنامه کاری کوتاه مدت وی باشد.

نگرانی ها!؟ نگرانی ها درباره این طرح از آنجایی آغاز شد که جزییات فنی ومعماری پل، جز به صورت چند نقاشی کلی در بنرهای تبلیغاتی، اطلاع رسانی عمومی نگردید و هیچ فرصتی نیز برای اظهار نظرعلاقمندان، ذینفعان محلی و اهل فن مستقل در نظر گرفته نشد.

حال با گذشت چند ماه از آغاز طرح، تصویرکلی ساختار اصلی پل در دست احداث در محوطه کارگاهی آن نمایان شده است و نگرانی های متعددی را دامن زده است.

ارزیابی اجمالی.

پی ریزی های بتنی انجام شده در محل احداث پل نشان می دهد که باید در انتظار چه سازه ای در این محل باشیم.

معماری اصلی پل چیزی شبیه پل صدف (بالای بیمارستان ولی عصر) و حتی ضعیف تر از آن است.

متاسفانه پل صدف نیز، طراحی موجهی، همسوی توسعه پایدار شهر ندارد و حال پس از لااقل یک دهه از اتمام این پل، تکرار ضعیف تر الگوی اجرایی آن در یک پل مهم تر جدید، قدری عجیب و حتی عقبگرد به نظر می رسد.

گذر اصلی پل در دست احداث گلشهر، درامتداد شرقی-غربی، به صورت روگذر، بر دو محور و دیوار ابتدایی و انتهایی نسبتا طویل تماما خاکریزی شده استوار خواهد بود، به عبارت دیگر طرح در حال اجرا، پلی با پایه های ساده خاکریزی شده طویل را نشان می دهد که در مقایسه با پل های همین کشور، مدلی متعلق به بیش از نیم قرن پیش است و ضیعف تر بودن آن نسبت به پل صدف هم همین طولانی تر بودن عرصه خاکریزی ها و دیوارهای بلند و بسته ابتدایی و انتهایی آن است.

چنین سازه رو گذری، در یک امتداد طولانی بدون هر گونه ملاحظه زیستی، توجیه شهرسازی و معماری، برای ساکنین محله های اطراف، رهگذران و همه شهر، رهاوردی جز کورکردن و انسداد چشم اندازها ، مانع سازی جدی ترددهای پیاده رو ، سخت شدن آمد و شد و زندگی در محله های پیرامونی ، تراکم بخشی آلودگی های صوتی، بصری و تنفسی و یک منظره ناخوش آیند نخواهد بود و به زندگی و آرامش و آسایش شهری در دامنه وسیعی از اطراف خود لطمه می زند.

امروزه احداث چنین پل هایی تنها در معابر خارج از شهر که فاقد حوزه سکونتی نزدیک و رهگذران پیاده است توجیه پذیر است نه در محوطه ای به نسبت کوچک از یک شهر که محصور به مناطق مسکونی، تجاری و آمد و شد روزمره شهریست.

در یک مقایسه و انتظار ملی، سال هاست که احداث زیر گذر گزینه بسیار بهتر و قابل دفاع تری برای بهبود ترافیک و کاهش تنش های محیطی است و تقاطع های رو گذر فقط بنا به ضرورت های جدی و سخت گیرانه اجرا می شوند به علاوه اغلب نمونه های قدیمی پل های رو گذر که در زمان خود به صِرف سرعت بخشی به کار و زودبازده بودن اجرا شده اند به تدریج تخریب و با زیرگذر جایگزین می شوند.

این همان سرنوشت ناپایداری در فعالیت های به ظاهر توسعه گراست که اگر با مطالعات نافذ و همه جانبه ای همراه نباشند تضادهای ضمنی فراوانی را رشد می دهند.

خوشبختانه هیچ ضرورت محیطی و یا تاسیساتی غیر قابل حلی، اجرای این تقاطع به صورت روگذر با دو شانه و دیوار بلند و طویل خاکریزی شده را توجیه نمی کند و اجرای آن با شرایط موجود جز یک ناجور چینی عجولانه توسعه شهری چیز دیگری نیست.

یک طرح ممکن و مطلوبیک گذر ممکن و مطلوب برای این موقعیت، اجرای یک زیر گذر شرقی-غربی به علاوه یک میدان وسیع و متناسب در سطح خیابان است، که همه گذرهای مورد نیاز را فراهم می سازد، چیزی شبیه به تقاطع پل سرباز گمنام (بالای میدان قائم) و پل سید الشهدا (بدون رو گذر کابلی موجود) و البته به مراتب بزرگتراز هر دو.

چنین سازه ای کمترین آسیب ممکن را برای فضاهای شهری، شهرنشینی و زیستی دارد و به علاوه نگاه درست تری به افق بلند مدتی دارد که تراکم حتمی سکونت در شمال این تقاطع (شهرک های اندیشه، نور و دیگر شهرک های درحال آماده سازی) موجب نیاز به حجم قابل توجهی از تردد شمال به جنوب خواهد داشت و دوربرگردان شمال به جنوب پیش بینی شده در طرح موجود پاسخگوی نیازهای آن حتی در یک افق ده بیست ساله هم نیست، چه برسد به برآوردهای بلند مدت تر.

متاسفانه چنین ضعف هایی در طرح های عمرانی بسیار رایج و عادی هستند.

یک مثال آشکار از بی توجهی به نیازهای رو به رشد آینده درست در همین نقطه رخ داده است، چرا که یک دلیل انتخاب روگذر برای این طرح، تاسیسات خدماتی موجود در زیر زمین تقاطع گلشهر ذکر می شود (که البته با قدری حوصله وهزینه، جابجایی آن امکان طرح اجرایی بسیار بهتر و پایدارتری را برای این گذرگاه فراهم می کند).

این تاسیسات در طی حداکثر ده دوازده سال اخیر اجرا شده اند و می توان پرسید که چرا مدیریت های متنوع شهری، با اداره ها و معاونت های متنوع تخصصی و مطالعاتی و مشاوره ای، نتوانستند مسیر این تاسیسات را به نحوی طراحی و اجرا کنند که در تلاقی و تزاحم یک نیاز محتمل در یک دوره ده پانزده ساله قرار نگیرند! خیلی عجیب است که مدیریت های ما اغلب حتی برای زمان اتمام پروژه های عمرانی در دست اجرا نیز برآورد و محاسبه کاربری درست و دقیقی ندارند چنانچه امروز در واکنش به انتقاد از تنگ و ضعیف بودن معبرهای احداثی پل سید الشهدا ( بویژه کنار گذرها و عرض عبوری میدان)، برآوردهای ترافیکی ده سال پیش را عرضه می کنند.


کلید واژه ها: زنجان - توسعه - مدیران - خرداد - معماری - 22 بهمن - اطلاع رسانی - تابلو - نقد و بررسی - پیمانکار - پایداری - اجتماعی - کارخانه - شهرسازی - ساختمان - رونمایی - برنامه - برگزار - مدیریت - دروازه - مفهومی - ترافیک - ایرنا - شیفته - اطلاع - اخبار - سلامت - همیشه - آرامش - زندگی

آخرین اخبار سرویس:
دهمین نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری پارس

نهادی خاص برخی نمایندگان را به مخالفت با کودک همسری فراخواند

نگران مواد حذف شده لایحه امنیت زنان در قوه قضاییه هستیم

فقط یک پیشنهاد بود ، امضا نکردم

خداحافظی 250 تن از مدیران ارشد با شهرداری تهران

15 میلیون نفر در استان تهران یارانه نقدی دریافت می کنند

تلگرام با دستور روحانی فیلتر شد

مسئولان باید از فرصت بدست آمده در انقلاب برای خدمت به مردم استفاده کنند نه ثروت اندوزی

ترزا می از هم حزبی هایش رأی اعتماد گرفت

«می» نخست وزیری انگلیس باقی ماند

تبعیض موجب بی عدالتی و عدم امید به آینده

داستان واقعی اما باور نکردنی در دانشگاه تهران

سال آینده بودجه دانشگاه های فرهنگیان از آموزش عالی کشور تامین می شود

انتخاب مدیرعامل بیمه ملت همچنان در برزخ

ویدئو / «ساماندهی»، اسم رمز «کنترل» پیام رسان ها

راز علنی کردن اختلافات میان کارگزاران و اطرافیان روحانی(خبر ویژه)

امروز تابستان داغ ایران تبدیل به اروپای شعله ور شده است

در مسیر تاریـــــخ

آذربایجان به مثابه هدفی برای کمونیست ها

میهن پرستان غیور

گروگانگیری امریکایی

داغی که تازه شد

رانندگی به سبک ایرانی

راز علنی کردن اختلافات میان کارگزاران و اطرافیان روحانی

گرجستان شایعات اجباری شدن اخذ ویزا از سوی شهروندان ایرانی را تکذیب کرد

روی آنتن شبکه افق ببینید بررسی انقلاب فرانسه این هفته در «دوران»

فتاوای آیت الله العظمی مظاهری (مدظله) در مورد محروم کردن برخی فرزندان از ارث

فتاوای آیت الله العظمی سبحانی (مدظله) درمورد ارث از مهریه

دستور دادن مسئولان قضایی به قضات ممنوع است

در پرونده 3 هزار میلیارد تومانی تمامی اموال غارت شده به بیت المال بازگشت داده شد

زمزمه های استعفای اعضای شورای شهر اصفهان

فتاوای آیت الله العظمی جوادی آملی (مدظله) در مورد نحوه تقسیم میراث مرد در صورت وجود تعدد زوجات

فتاوای آیت الله العظمی جوادی آملی (مدظله) در مورد تفاوت ارث پسر و دختر

فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد اختیارات ولی

من حقوقدان هستم

تئاتر ایران نیاز به هم اندیشی در بالاترین سطوح را دارد

از حضور پرشمار زنان تا همکاری چهره های سینمایی

بندر چابهار، فرصت مقابله با تحریم

تجهیزات جدید دفاعی ارتش رونمایی می شوند

شهردار تهران در یک اقدام عجیب در آخر وقت اداری مهم ترین مدیر اصلاح طلب شهرداری را برکنار کرد !

پاکسازی هوای چلیابینسک برای اجلاس سازمان همکاری شانگهای و بریکس

فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد ارث کسانی که با هم می میرند

 فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد جد و جده

فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد ارث عمو،عمه،دایی و خاله

... و مرگ که گوش راستی بود مهارناپذیر!

فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد ارث پدر و مادر

فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد ارث زن و شوهر

فتاوای آیت الله العظمی نوری همدانی (مدظله) در مورد احکام ارث

تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رییس جمهور قزاقستان

نقش نیمای ترنس در «ممنوعه» حذف شده؟+عکس

تقدیر از امام جمعه سرپل ذهاب در مدرسه علمیه معصومیه قم

قیمتِ قوت

بانویی نشسته بر بام هنر دنیا

فرماندار، شورای شهر و مردم می توانند پیشنهاد همه پرسی دهند

توصیه رییس جمهور به سه استاندار جدید

هنوز ما به هدف اصلی در زمینه ایجاد دولت الکترونیک نرسیده ایم

استخدام بنیاد شهید در شهرستان ها

ترزا می پیش از انتخابات سال 2022 کناره گیری می کند

ادامه وضع کنونی زیبنده گرجستان و روابط دو کشور نیست

دریادار سیاری: هیچ دشمنی فکر تجاوز به ایران را نمی کند

راز حکیم شدن لقمان در کلام امام باقر(ع)

توکلی: به FATF ملحق نشویم ضربه های بیشتری به کشور وارد می شود

تقویت مشارکت مردم در تصمیم گیری ها

محافظ آتلانتیس گیشه ها را قبضه می کند

قیمت سوخت و سراب توسعه

تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رییس جمهور قزاقستان

بررسی بودجه 98 در مجلس به تعویق افتاد

ترتیل صفحه 531 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

ایران بر سر امنیت و توانمندی دفاعی متعارف خود مصالحه نمی کند

توضیحات صریح رییسی در مورد وقایع سال 67 و حکم امام خمینی (ره)

آیا آب و برق سال آینده مجانی می شود؟

بازگشت بیش از 11 هزار شی تاریخی به ایران

ویدئو / «ساماندهی»، اسم رمز «کنترل» پیام رسان ها

مهدی رحمانیان: باید به تلاش ایسنایی ها احترام گذاشت

تحریم ها سبب شد به ظرفیت های داخلی تکیه کنیم

رییس جمهور ونزوئلا: بولتون نقشه ترور من را کشید

مشکل رییس جمهور با این نهاد عالی فرهنگی چیست؟ +فیلم

جزییات مقدماتی توسعه استانی حوزه های علمیه خواهران

بررسی بودجه 98 در مجلس به تعویق افتاد

پیام قدردانی تولیت آستان قدس رضوی از حضور شکوهمندانه مردم

آثار مرکز پژوهشی دائره المعارف علوم عقلی اسلامی رونمایی می شود

تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رییس جمهور قزاقستان

قشر مستضعف جامعه بزرگترین حامی مالی پیاده روی اربعین هستند

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات: قشر مستضعف جامعه بزرگترین حامی مالی پیاده روی اربعین هستند

بازگشت 11 هزار لوح گلی تخت جمشید به ایران؛ صدور ویزای بدون برچسب عملیاتی شد

مسئولین شجاعت لازم برای روبروشدن با واقعیات را ندارند

از ظرفیت حرم های مطهر و اماکن مذهبی برای گسترش گردشگری زیارت استفاده شود

بشارت 1452؛ طرح ملی حفظ قرآن بدون محدودیت سنی و شغلی

پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

آمریکا باید به خاطر اقدامات غلط خود محکوم و مسئول شناخته شود

چرا وقتی کلمه احمق را سرچ می کنیم عکس ترامپ ظاهر می شود؟

دامپینگ از مهمترین شیوه های دشمن در جنگ اقتصادی است

شهدا اجازه ندادند حرف امام راحل روی زمین بماند

روایت عضو کمیسیون انرژی مجلس از آخرین جلسه اوپک

برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب نوآورانه اجرا شود

دشمن نمی خواهد ملت ایران از جایگاه ارزشمند خود آگاه باشد

20 درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم های دشمنان است

دشمن نمی خواهد ملت ایران از جایگاه ارزشمند خود آگاه باشد

دانلود آهنگ جدید مسیح بنام یک عشق و نصفی

دانلود آهنگ جدید پیمان هویدا بنام رفته دلم

پل تقاطع شهرک گلشهر کاظمیه، زودبازده یا پایدار؟

پل تقاطع شهرک گلشهر کاظمیه، زودبازده یا پایدار؟