مطالب مرتبط:
هشدار دوباره وزارت بهداشت درباره کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات بخاطر گرانی: بیماری ها و عوارض مصرف کم لبنیات در کشور افزایش یافته است| افزایش مرگ های جاده ای در ایران
هشدار دوباره وزارت بهداشت درباره کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات
هشدار وزارت بهداشت: کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات در ایران
تاکید سخنگوی وزارت بهداشت بر لزوم افزایش سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور
انتقاد شدید وزارت بهداشت از افزایش قیمت شیر و لبنیات
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 آبان 1397 ساعت 13:212018-11-19اقتصادي

هشدار دوباره وزارت بهداشت درباره کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات


سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به کاهش مصرف شیر و لبنیات در سال های گذشته در عین گفت: به نمایندگی از وزارت بهداشت صراحتا هشدار می دهم که با افزایش قیمت شدید اخیر شیر و لبنیات و با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، - سرانه مصرف شیر و لبنیات در معرض کاهش قابل توجه است.

به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری وزارت بهداشت ضمن تسلیت درگذشت دکتر نوبخش و تاج الدینی مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی، گفت: هر دو عزیز از زحمت کشان حوزه تامین اجتماعی بودند و اقای دکتر نوربخش از زمان جبهه در این حوزه ها فعالیت داشتند.

کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات در کشور وی در ادامه با اشاره به کاهش سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور، گفت: متاسفانه سرانه مصرف شیر و لبنیات که قبلا هم در کشور پایین بود، با حذف یارانه شیر و لبنیات در سال 89 به دنبال اجرای هدفمندی یارانه ها و نیز به دنبال تورم شدید سال های 90 و 91 و کاهش قدرت خرید خانوارها، در سال های 90 و 91، کاهش قابل توجه مصرف شیر و لبنیات در خانواده ها به وجود آمد و در سال های بعد هم کاهش تدریجی در مصرف شیر و لبنیات داشتیم.

در همین سال ها بیماری ها و عوارض مربوط به مصرف کم شیر و لبنیات در کشور به وضوح افزایش یافته است.

وی افزود: بنده به نمایندگی از وزارت بهداشت صراحتا هشدار می دهم که با افزایش قیمت شدید اخیر شیر و لبنیات و با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، سرانه مصرف شیر و لبنیات در معرض کاهش قابل توجه است و کنترل قیمت و نیز اختصاص منابع هدفمند برای تامین شیر و لبنیات مورد نیاز مردم و نیز اقدامات حمایتی نظیر توزیع شیر در مدارس یا بسته های غذایی حمایتی غنی از شیر و لبنیات برای فقرا و اقشار آسیب پذیر از ضروریات این مقطع زمانی است.

کاهش معنادار تورم در حوزه سلامت حریرچی درباره کنترل تورم هرینه های سلامت نیز گفت: با اقدامات انجام شده، 9 ماه متوالی است که تورم حوزه سلامت از تورم عمومی جامعه به میزان معنی دار و کاملا واضحی پایین تر است.

تورم حوزه سلامت که در ربع قرن گذشته به طور متوسط 40 درصد از تورم عمومی جامعه بیشتر بوده است، در سال 96 تقریبا به سطوح مشابه تورم عمومی جامعه کاهش پیدا کرد.

از آبان ماه سال 96 روند نزولی تورم سلامت شدت بیشتری پیداکرد و در دوره 9 ماهه بهمن ماه 96 تا مهر سال 97 هر ماهه تورم سلامت از تورم عمومی کشور کمتر بوده است.

وی افزود: در مهرماه امسال تورم عمومی ماهانه بهداشت و درمان 2.

2 درصد در مقابل 4.

6 درصد تورم عمومی بنا به اعلام بانک مرکزی بوده است و تورم سلامت مهرماه نسبت به مهر گذشته 19.

1 درصد است که تقریبا نصف تورم 36 درصدی عمومی کشور در یک سال منتهی به آخر مهر ماه است.

وی با بیان اینکه ممکن است با توجه به نوسانات نرخ ارز و افزایش تورم و گرانی، این موفقیت بسیار بزرگ از لحاظ ذهنی ملموس نباشد و نیز ممکن است گفته شود که تورم حوزه سلامت روند معمول خود را داشته است و در مقابل تورم عمومی که افزایش پیدا کرده است، کمتر خود را نشان می دهد، گفت: در سال های 91 و 92 که تورم عمومی به صورت شدیدی افزایش پیدا کرد، تورم بخش سلامت به طور واضحی بیشتر از تورم عمومی بوده است که اقدامات وزارت بهداشت و همکاری جامعه پزشکی و تولید کنندگان و واردکنندگان دارو و ملزوکات پزشکی مانع تکرار این موضوع و جلوگیری از فشار بر مردم شد.

مصوبه شورای عالی بیمه برای اصلاح تعرفه هتلینگ بیمارستان ها حریرچی ادامه داد: سیاست واضح و قطعی دولت و وزارت بهداشت در شرایط تورمی کنونی که قدرت خرید خانوارها خصوصا در مورد هزینه های خوراکی و مسکن دچار محدودیت است، کنترل قیمت در حوزه سلامت و جلوگیری از هرگونه فشار مضاعف به مردم و بیماران است و خواهد بود.

بنده از جامعه پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و پرستاری و پیراپزشکی و نیز تامین کنندگان ملزومات مصرفی و تجهیزات پزشکی که علی رغم افزایش هزینه ها در تعامل خوب با دولت و وزارت بهداشت و بیمه ها و با رعایت شرایط اقتصادی مردم با تعرفه های قانونی به خدمت رسانی مشغول هستند، تشکر می کنم.

البته افزایش هزینه های پشتیبانی سایر هزینه ها، اصلاح تعرفه بعضی خدمات مثل هتلینگ بیمارستان ها را ضروری می کند که شورای عالی بیمه در این زمینه پیشنهاد و مصوبه داشته است.

فرسودگی 66 درصد تخت های بیمارستانی تهران وی در ادامه با اشاره به سالگرد زلزله کرمانشاه، در مورد مقاومت بیمارستان ها در مقابل زلزله و فرسودگی بیمارستان ها گفت: با اجرای برنامه جایگزینی بیمارستان های فرسوده طی 10 سال گذشته، میزان درصد فرسودگی تخت های کل کشور از 73 درصد به 45 درصد و تخت های استان تهران از 87 درصد به 66 درصد تقلیل یافته است که هنوز رقم بسیار قابل توجه و نگران کننده ای است.

البته در صورت جایگزینی بیمارستان های در دست اجرا و طبق برنامه تا سال 1399، امیدواریم میزان درصد فرسودگی تخت های کل کشور و استان تهران به ترتیب به 30 درصد و 38 درصد کاهش یابند.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: جهت اصلاح وضعیت فوق، وزارت بهداشت اقداماتی مانند ایجاد شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی و تحویل کلیه پروژه های با پیشرفت کم و پروژه های شروع نشده در سطح تهران و کشور جهت انجام عملیات اجرایی در یک برنامه زمانی مشخص تا افق 1404، خلق منابع جدید از طریق فروش و تهاتر املاک مازاد دانشگاه های علوم پزشکی جهت تامین منابع مالی ساخت از جمله بیمارستان های تجریش و رازی تهران که خود جایگزین بیمارستان فرسوده است، فاینانس خارجی بیمارستان ها به ویژه بیمارستان های بزرگ در کشور از جمله کلانشهرها، تهران، شیراز، تبریز و مشارکت با سایر نهادها و سازمان ها در کشور از جمله بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ساخت بیمارستان ها در کشور به ویژه در مناطق محروم از جمله اهواز، دزفول و شهرهای استان کرمان و سیستان و بلوچستان است.

برنامه ریزی ساخت 8 مگاهاسپیتال در تهران وی ادامه داد: در تهران نیز شهر تهران به شش حوزه درمانی و تعریف هشت مگا هاسپیتال (1500 تختخوابی) در مناطق شش گانه تهران حوزه بندی شده و 2 پروژه از آنها یکی در منطقه 22 با اخذ وام از بانک جهانی و یکی در مرز منطقه 6 و 2 با همکاری خیرین و بخش خصوصی آغاز شده است.

همچنین تعریف و جایگزینی بیمارستان های اقماری در سطح بافت شهر تهران در محل های خود بیمارستان ها یا نزدیک به آنها از جمله بیمارستان امیراعلم، بیمارستان فیروزگر، بیمارستان لولاگر، بیمارستان اکبرآبادی، بیمارستان لقمان و .

از دیگر اقدامات مان است.

وی افزود: البته همزمان با طرح جایگزینی بیمارستان ها، مقاوم سازی بیمارستان هایی که بهسازی آنها از لحاظ فنی و اقتصادی توجیه پذیر یا به دلایل مدیریتی حائز اهمیت بود، در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

در سال های گذشته بیمارستان سینا تهران، شهید محمدی بندرعباس و فریده بهبهانی در بهبهان مقاوم سازی شده و عملیات مقاوم سازی بیمارستان های امام علی (ع) چابهار و امام حسین (ع) رفسنجان در حال انجام است.

ادامه دارد
کلید واژه ها: لبنیات - تورم - وزارت بهداشت - کاهش - مصرف - بهداشت - سلامت - وزارت - تامین اجتماعی - افزایش قیمت - کشور - افزایش - درصد - نمایندگی - هدفمندی یارانه ها - جامعه - هشدار - تامین - اجتماعی - اقشار آسیب پذیر - هدفمندی یارانه - دکتر - قیمت - مردم - یارانه - خرید - حریرچی - حذف یارانه - بانک مرکزی - کاهش مصرف

آخرین اخبار سرویس:
کمبود آنژیوکت در بیمارستان ها؟

سوالات ارشد مجموعه علوم اقتصادی - دولتی 86

سوالات ارشد مجموعه علوم اقتصادی - دولتی 82

وزیر صنعت، معدن و تجارت را برکنار کنید!/ آقای وزیر فقط نخبه ای که داماد رییس جمهور باشد، شایسته است؟!

انتشار فهرست اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو

جزییات فرآیند جدید رجیستری گوشی های مسافری

محاکمه 5 صراف متخلف به اتهام اخلال در نظام ارزی از طریق خرید و فروش غیرقانونی دلار/ استفاده از کارت های ملی اشخاص متعدد برای انجام اقدامات مجرمانه/ پرده برداری قاضی از شگرد مجرمان اقتصادی/ فروش ارز دریافتی به مشتریان خاص

اظهارات ضد و نقیض وزیر صنعت درباره قیمت خودرو/ قیمت خودرو نه زیر 5 درصد بازار و نه قیمت پیش فروش

حمایت از کسب و کار های نوپا برای کاهش مصرف برق پیک تابستان/ خریداری برق نیروگاه های خود تامین با قیمت های جذاب

گشت مشترک تعزیرات حکومتی در آستانه شب یلدا

بانک مرکزی در فرآیند صدور مجوز ها برای صرافان نظارت کافی نداشته است

سهم 50درصدی کانی های فلزی و شیمیایی در بازار سرمایه

قیمت طلا و سکه در 26 آذرماه 97 + جدول

انتشار فهرست اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو

یک سوم بیکاران کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند

اظهارات ضد و نقیض وزیر صنعت درباره قیمت خودرو

برای کاهش قیمت خودرو باید برنامه ریزی کنیم/منابع کشور کم نیست

بانک ها امروز دلار را چند می خرند؟

بازار ارز مملو از فروشنده/ خریداری در کار نیست

جدیدترین قیمت خودرو های داخلی؛ از پراید هاچ بک 38 میلیونی تا چانگان 140 میلیونی

نوع جدیدی از کامپیوترهای کوانتومی رکوردهای قبلی را درهم شکست

نگاهی به هزینه بیمه شخص ثالث خودروهای سواری + جدول

پیش بینی افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2019

هشدار به رانندگان ایرانی در خصوص شرکت های بیمه افغانی

فتاح : هر یتیم در ایران 5 حامی مالی دارد

ترافیک داخلی اینترنت 3 برابر شد

تصاویر/ مراسم تودیع و معارفه وزرای ایمیدرو برگزار شد

اینجا فرق تغذیه سالم و ناسالم مشخص می شود

قیمت روز آپارتمان در شرق تهران؟ + جدول

مرغ 15 تا 25 درصد گرانتر فروخته می شود + جدول قیمت ها

پوشاک، رتبه اول قاچاق در ایران

احتمال استفاده از کارت سوخت از اواسط دی

آنچه با خروج «نفتروس» بر سر پروژه های نفتی ایران می آید

هر یتیم در ایران 5 حامی مالی دارد/ حمایت از 620 هزار خانوار جدید در سال جاری

کمک صندوق توسعه به صنعت برق/پرداخت 8 هزار میلیارد تومان از بدهی صنعت برق با اوراق تسویه

«مشد عباس» به شبکه مستند آمد

فروشنده‎ها زیاد شدند؛ بازار ترسیده/ ترفند جدید دلال ها برای خرید دلارهای خانگی

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 1397/09/26

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/09/26| دلار 9990 تومان شد

قیمت ارز مسافرتی امروز 97/09/26| یورو 11525 تومان شد

قیمت خرید دلار در بانک‎ها 97/09/26| دلار 9900 تومان شد

قیمت روز ارزهای دولتی 97/09/26| نرخ 18 ارز صعودی شد

کمیجانی: شرایط و زمان اجرای پیمان های پولی باید فراهم باشد

کمیجانی: اسب سرکش دلار رام شد/ اصلاح نظام بانکی با جدیت پیگیری می شود

دیواندری: نظام بانکی درحال پوست اندازی است

دولت از ابتدای سال تا پایان مهر 150هزار میلیارد تومان پول خرج کرد+جدول

قیمت جهانی طلا امروز 1397/09/26

قطر سهامش را در بانک داچ آلمان افزایش می دهد

دولت واکنش غلطی به تحریم نشان داد/ ثروتمندان 11 برابر فقرا یارانه دریافت می کنند

قیمت خودرو امروز 1397/09/26|کاهش 1 تا 4 میلیون تومانی قیمت ها

پیش فروش فوری 3 محصول ایران خودرو آغاز شد+ جدول

شرط بهره مندی از معافیت مالیاتی در مناطق آزاد

ورود چینی ها به پروژه راه آهن چابهار/ دولت راهی جز تعدیل قرارداد پیمانکاران ندارد

چرا دینام خودرو خراب می شود؟

کاهش 1 تا 4 میلیونی قیمت برخی خودروها در بازار + جدول

قیمت لاستیک دولتی + نحوه دریافت

کارهایتان را به خودران های هوندا بسپارید

فورد ماستنگ چگونه تاثیرگذارترین عضلانی تاریخ شد؟

توزیع 300 هزار لاستیک تا پایان سال

قیمت هر کیلوگرم مرغ به 13000 تومان رسید

خودداری اروپا، لبنان و ترکیه از تحویل سوخت به ایرلاین های ایرانی

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 1397/09/26

رشد 55 درصدی درآمد نفتی دولت

نقش باقری درمنی در سردستگی شبکه کلاهبرداری از زبان دیگر متهمان

قیمت خودرو در بازار امروز

یک سوم بیکاران کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند

آملی لاریجانی: ملت ایران 40 سال زیر تیغ تروریسم قرار دارد

وجود 35 تا 40 مخزن نفتی و گازی کشف شده توسعه نیافته در کشور

باید برای مشکلات امروز صنعت نفت 10 سال پیش فکر می کردیم

هشدار پلیس فتا درباره خرید و فروش ارز های دیجیتال

گرانفروشان منتظر گوشمالی دادستان ها باشند

اعتراض یک تاکسی دار به وزیر کشور نسبت به گرانی لوازم یدکی خودرو

قیمت لوازم خانگی ارزان می شود؟

کاهش 1 تا 4 میلیون تومانی قیمت خودرو در 26 آذر 97

قیمت لوازم خانگی ارزان می شود؟

تولید صنعتی در ترکیه 5.7 درصد کاهش یافت

آخرین نرخ سکه، طلا و ارز 26 آذر 97

رشد 55 درصدی درآمدهای نفتی

کتاب | گام های پرقدرت به سوی ثروت

12 راس گاو برای تولید بهترین پنیر جهان

تاثیر کوتاهی های اتحادیه صنف طلا و وزارت صمت در پرونده سکه ثامن

موافقت دولت با واگذاری اختیار منابع یارانه به استانداری ها

استعفای داماد رییس جمهور ؛ سرانجام یک انتصاب جنجالی | مهدی زاده رفت

مجلس از تصویب قوانین ناسازگار با منطق اقتصادی پرهیز کند

جدیدترین قیمت سکه و طلا در بازار

انتشار فهرست اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو

داماد رییس جمهور استعفا کرد +متن استعفا

احتمالا کارت سوخت از دی ماه می آید

استخدام کارمند مسلط به فتوشاپ، طراح سایت و پشتیبان سایت

استخدام کارشناس شیرپوینت مسلط به طراحی و ساخت فرم در تهران

توانبخشی، در تنگنای لوازم بهداشتی

بحران خشک شدن دریاچه ارومیه مهار می شود؟

فارغ التحصیلان کدام رشته ها بیکارترند؟

پایان ماه عسل در گرجستان

چرا رشد اقتصادی چین کند شده است؟

ارائه اطلاعات صندوق سرمایه گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی در سامانه «بام»

رییس قوه قضاییه: قیمت ارز پایین آمده اما برخی همچنان گرانفروشی می کنند| دادستان ها ورود کنند| دست کسانی را که در امور اقتصادی اخلال ایجاد کنند، قطع خواهیم کرد

بحران خشک شدن دریاچه ارومیه مهار می شود؟

جشنواره هایی که خارجی ها را بیشتر به یزد آورد

بسته حمایتی تنها به 14 درصد متقاضیان در یزد می رسد

هشدار دوباره وزارت بهداشت درباره کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات

هشدار دوباره وزارت بهداشت درباره کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات