مطالب مرتبط:
افزایش تنش در مناسبات اقتصادی آمریکا و اروپا
تلاش دولت ترامپ برای افزایش فشار اقتصادی بر ایران
افزایش 3 هزار تومانی دلار با فشار 2 صراف رانتخوار/ فشار 2 صراف به همتی و روحانی برای جلوگیری از اصلاحات اقتصادی
زیرساخت های عبور از بحران بیکاری در دولت فراهم شده است/ افزایش فشار اقتصادی موجب ملموس شدن نرخ بیکاری شده است
بازی بچه ها با خودکشی! (افزایش خودکشی افراد زیر 18 سال بر اثر فشار های اقتصادی و اجتماعی)
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 آبان 1397 ساعت 21:452018-11-18بين الملل

افزایش فشار های اقتصادی با اعتراض نکردن به بدعهدی های اروپا


یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه SPV ترجمه ای از پروژه نفت در برابر غذا است، گفت: باید از نظامات جایگزین سوییفت استفاده کنیم، - زیرا از طریق سوییفت بود که آمریکایی ها توانستند بسیاری از نهاد ها و افراد ایرانی را تحریم کنند.

حسین حاجیلو کارشناس مسائل تحریم و دیپلماسی اقتصادی در گفت وگو با برنامه رهیافت رادیو اقتصاد درباره سازوکار ویژه مالی اروپا (SPV) اظهار داشت: قرار بود از 13 آبان ساز و کار ویژه مالی از سوی اروپا برای تجارت با ایران ایجاد شود.

اما این کانال ایجاد نشد.

حاجیلو با طرح این سوال که چگونه به این کانال ویژه رسیدیم، افزود: بعد از خروج آمریکا از برجام، مقام معظم رهبری شروطی را برای ادامه برجام بدون آمریکا تعیین کردند که از جمله این شروط گرفتن تضامین محکم و قطعی برای مقابله اروپا با تحریم های آمریکا بود.

بنا بود به هر میزانی که ایران اراده کرد، بتواند نفت بفروشد و پول آن را دریافت کند.

این کارشناس مسائل تحریم و دیپلماسی اقتصادی درباره اقدامات اروپا برای تحقق برجام بدون آمریکا گفت: در این چند ماه روش های مختلفی برای تامین منافع اقتصادی ایران از سوی اروپا مطرح شد، یک دوره بحث قانون مسدود سازی مطرح شد و اروپایی ها صبر کردند تا شرکت های اصلی از ایران خارج شوند و پس از آن ظاهرا اقدام به فعال کردن این قانون کردند.

حاجیلو افزود: از جمله اقدامات دیگری که قرار بود انجام دهند، ترغیب بانک سرمایه گذاری اروپا بود برای اینکه مسئولیت مالی و بانکی همکاری ایران با شرکت های کوچک و متوسط را بپذیرد، اما به دلیل روابطی که این بانک با آمریکا داشت، از تحریم و جرائم آمریکا واهمه کرد و این مسئولیت را نپذیرفت.

وی اضافه کرد: نهایتا بعد از چند ماه به راهکار اخیر رسیدند و قرار شد که اروپا یک ساز و کار ویژه ای را برای پرداخت های ایران اختصاص دهد که شبیه به یک بانک یا شرکت حسابداری خواهد بود.

قرار است پول نفتی که صادر می شود، به این کانال آمده و صرف واردات کالا های مشخص مصرفی از اروپا شود.

عدم اعتراض به سستی اروپا در اجرای تعهداتش، به نفع ایران نیست این کارشناس مسائل تحریم و دیپلماسی اقتصادی درباره نمادین بودن سازوکار اروپا گفت: موضوعی که اروپایی ها مطرح کردند و متاسفانه توسط طرف داخلی هم مورد تایید قرار گرفت، نمادین بودن این ساز و کار است و عملیاتی شدن آن احتمالا تا 2019 به طول خواهد انجامید.

عدم اعتراض ایران به سستی اروپا در اجرای تعهدات خود، نتایجی را در پی دارد که این نتایج به نفع ایران نخواهد بود.

وی ادامه داد: نتیجه این روند، ارسال پیام ضعف به اروپا خواهد بود و اروپا از رفتار ایران این برداشت را خواهد کرد که ما به شدت به برجام نیاز داریم.

در نتیجه محاسبات طرف مقابل به سمت فشار بیشتر اقتصادی برای گرفتن امتیازات بیشتر سوق پیدا خواهد کرد؛ بنابراین پذیرش نمادین بودن این کانال ویژه به معنای افزایش فشار از سوی طرف های خارجی برای گرفتن امتیازات بیشتر خواهد بود.

حاجیلو درباره اراده اروپا برای ایستادن مقابل تحریم های آمریکا گفت: اروپا برای اینکه نشان دهد همچنان پایبند به برجام است، مواضع ظاهری خوبی گرفته است، اما واقعیت را اقدامات عملی نشان می دهد که اروپا به چه میزانی می خواهد و به چه میزان می تواند در مقابل تحریم های آمریکا بایستد.

وی افزود: مسئله این است که به دلیل روابط اقتصادی عمیق و پیچیده ای که بین اروپا و آمریکا به وجود آمده است، ایجاد کانال ایزوله ای که تحریم های آمریکا آن را تحت تاثیر قرار ندهد و مرتبطین با این کانال را تحت تاثیر قرار ندهد، اقدام بسیار مشکلی خواهد بود؛ بنابراین کشورها، شرکت ها و بانک های اروپایی از تماس خود با این کانال واهمه خواهند داشت، زیرا از تحریم های آمریکا واهمه دارند.

نباید انتظار داشته باشیم که اروپا اراده ای برای ایستادن مقابل آمریکا داشته باشد این کارشناس مسائل تحریم و دیپلماسی اقتصادی با اشاره به اظهارات مدیران برخی شرکت های اروپایی مانند انی و توتال درباره این موضوع گفت: این اظهارات نشان می دهد که این شرکت ها آنقدر با آمریکا ارتباطات اقتصادی دارند که قطعا آن روابط را به رابطه با ایران ترجیح می دهند.

طبق این اظهارات مشخص می شود که اروپا نمی تواند چنین اقدامی را بطور مستقل از آمریکا انجام دهد.

از نظر اراده سیاسی هم به دلیل تفاهمی که در زمینه های موشکی، منطقه ای و ادامه محدودیت های هسته ای تا سال 2025، میان اروپا و آمریکا وجود دارد، نباید انتظار داشته باشیم که اروپا اراده ای برای ایستادن مقابل آمریکا داشته باشد.

حاجیلو در پاسخ به این سوال که اکنون چه باید کرد؟ گفت: ما در این مدت دو کار باید انجام دهیم، یکی پیگیری راهکار های اصولی مانند پیمان پولی و جایگزین سوییفت و فروش ریالی نفت در بورس و .

است و دیگری اصلاح نگاه طرف مقابل است تا فشار آن ها بر ما افزایش پیدا نکند؛ و اصلاح این نگاه هم به واسطه جبران امتیازات اعطا شده در برجام اتفاق خواهد افتاد، چرا که به هر حال برجام از طرف آمریکا به هم خورده و اروپا هم در عمل حاضر نشده برای ایران کاری کند، و در نتیجه توازن برجام به هم خورده و لازم است بخشی از تعهداتی که در برجام پذیرفتیم را پس بگیریم و همانطور که رهبری هم فرمودند، رییس سازمان انرژی اتمی باید مقدمات 190 هزار سو غنی سازی مورد نیاز ایران را فراهم کند.

البته بسیار زودتر از امروز باید این اتفاق می افتاد و اکنون هنگام عمل سازمان انرژی اتمی است تا جلوی فشار های بیشتر اقتصادی به ایران گرفته شود.

SPV ترجمه ای از پروژه نفت در برابر غذا است در ادامه این برنامه رادیویی، یاسر جبراییلی کارشناس مسائل اقتصادی گفت: من معتقدم آمریکایی ها هیچ مشکلی با فروش نفت ایران و صرف منابع مالی آن در حوزه اقلام مصرفی ندارند.

یعنی این معافیت هایی که برای هشت کشور در حوزه خرید نفت صادر شده است، بخاطر برخی اطمینان هایی است که این درآمد های نفتی به دست افراد و نهاد های تحریمی ایران نخواهد رسید.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه حوزه های تحریمی ایران، حوزه های صنعتی، دفاعی، امنیتی، قضایی و فرهنگی هستند، افزود: این سازو کاری که قرار است اروپایی ها ایجاد کنند، به شرطی است که صرف واردات اقلام مصرفی به ایران شود.

یعنی از طریق SPV نخواهیم توانست آنگونه که نیاز داریم، منابع نفتی خودمان را هزینه کنیم.

SPV در واقع ترجمه ای از پروژه نفت در برابر غذا است.

جبراییلی افزود: یک سوال مهم این است که در شرایطی که شرکت های اروپایی، خودروسازی ها، توتال و .

از ایران رفته اند و معاملات سابق با ایران متوقف شده است، این SPV قرار است چه کاری برای ایران کند؟ آیا قرار است این شرکت ها به ایران برگردند؟ آقای عراقچی در این زمینه صریحا گفت که شرکت های اروپایی خصوصی هستند و نمی توانند تحت اجبار دولت با ایران همکاری کنند، این سازوکار SPV در این شرایط چه کمکی می تواند به ایران بکند؟ باید از سازوکار های جایگزین سوییفت برای مبادلات بانکی استفاده کنیم وی درباره خطرات سوییفت گفت: درباره سوییفت هم بنده به هیچ عنوان موافق استفاده از سوییفت برای مبادلات نیستم، زیرا آمریکایی ها از سال 2001 برنامه ای تحت عنوان TFTP را شروع کردند.

با ادعای این که می خواهیم منابع مالی تروریسم را رهگیری کنیم، به دیتابیس سوییفت که در بلژیک است، اشراف پیدا کردند.

از سال 2006 رسانه ها گفتند که آمریکا به اطلاعات سوییفت دسترسی دارد.

از طریق سوییفت بود که آمریکایی ها توانستند که بسیاری از نهاد ها و افراد ایرانی را تحریم کردند.

جبراییلی افزود: بنابراین برای حل مسئله سوییفت باید از نظامات جایگزین سوییفت استفاده کنیم.

رییس کمیته بازار های مالی پارلمان روسیه، اخیرا اعلام کرد که سیستم جایگزین سوییفتمان به شدت در حال محبوب شدن است و با چین و ترکیه و ایران در حال مذاکره هستیم تا این سیستم را با سامانه های داخلی آن ها هماهنگ کنیم و نیازی به سوییفت نداشته باشیم.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست گفته است اگر ایران در مقابل سوییفت از جایگزین استفاده کند، صنعت بانکی ایران در مقابل همه اقدامات آمریکا بیمه خواهد شد.

آمریکایی ها از سوییفت و FATF به عنوان منوری که آسمان مالی ایران را روشن می کند استفاده می کنند تا فضا روشن شود و بتوانند اهداف تحریمی خودشان را بزنند.

این کارشناس مسائل اقتصادی درباره پیمان پولی با چین و روسیه گفت: اروپا به دنبال این است که چین و روسیه را به سامانه SPV بیاورد.

به هیچ عنوان نباید دولت ما این را بپذیرد.

ما باید با چین و روسیه پیمان پولی منعقد کنیم.

حتی تاریخ اجرایی شدن SPV، مشخص نشده است در بخش دیگری از این برنامه رادیویی، سیدمصطفی خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل گفت: در بازی ای که اصول بازی را دیگری تعیین کرده باشد و شما در مسیری گام بگذارید که دچار شک هستید و یا بخش عمده ای از مسیر را به وضوح نببینید، کماکان دچار مشکل خواهید بود و نمی توانید برنامه ریزی های بلند مدت داشته باشید.

با بازگشت تحریم ها و وضعیت بلاتکلیفی که اروپایی ها برای ما به وجود آورده اند، هنوز این مکانیزم مبادلات بانکی اجرایی نشده است.

وی افزود: برجام برای ما تاکنون تعهداتی داشته که از جانب ما همگی اجرا شده، اما از جانب غرب، به ویژه از جانب آمریکا که توافق را ترک کرد، تعهدات اجرایی نشده است.

آنچه که باقی مانده، درخواست های ما از اروپا بوده که درخواست های واقعا حداقلی است.

خوش چشم در ادامه اظهار داشت: البته مقام معظم رهبری 7 شرط قرار دادند، اما دو شرط که دولت و وزارت خارجه بر آن اصرار کردند، فروش نفت به هر میزان که بخواهیم و بازگشت پول آن است.

فروش نفت که اروپایی ها قبول نکردند و مستقیم و غیرمستقیم به واسطه ها ارجاع می دهند.

بازگشت پول درآمد های نفتی هم قرار شد از ساز و کار ویژه مالی اروپا (SPV) انجام شود.

این کارشناس مسائل بین الملل اضافه کرد: قرار بود این مکانیزم هر چه زودتر اجرا شود و یک مهلت زمانی داده بودیم که نقض شده است.

متاسفانه با وجود اجرایی شدن این سیستم، فقط قرار شد بطور نمادین رونمایی شود و قرار نیست فعلا کار کند.

حتی تاریخ معینی برای اجرایی شدن قرار داده نشده و موکول به چند ماه اول 2019 شده است.

یعنی کماکان به ما وعده های آینده را می دهند، در صورتی که ما زمان خروج آمریکا از برجام، به علت انجام تعهدات خودمان، دست برتر را داشتیم و اروپایی ها نسبت به تعلیق تعهدات ایران یا حتی خروج ما از برجام، هراس بیشتری داشتند.

برای همین هم 4 قول به ایران دادند که از این 4 قول فقط همین مکانیزم مالی برجای مانده و 3 قول دیگر تقریبا کان لم یکن شده است.

الان با اجرایی شدن تحریم ها، دست ما پایین تر است نسبت به اردیبهشت، سه ماه دیگر که تحریم ها اثر خود را خواهد گذاشت، دست ما پایین تر از امروز خواهد بود.

باید اروپایی ها را متوجه هزینه های انتخاب های شان کرد خوش چشم درباره پاسخ صحیح به بی عملی اروپا گفت: ما باید اروپایی ها را متوجه هزینه های انتخاب هایشان بکنیم یعنی اگر قرار است اروپایی ها با این وضعیت ادامه کار بدهند، باید متوجه شوند که هزینه هایی دارد.

آمریکا هم همین رفتار اروپا را با ما می کرد، یعنی نسیه در برابر نقد و در انتها دیدیم به کجا کشید، اروپایی ها هم همین مسیر فرسایشی را ادامه می دهند تا امتیاز کمتری به ما بدهند.

وی اضافه کرد: نیاز است که ما با انجام یک سری تعدیل های مشخص و معنادار در تعهداتمان و اعلام رسمی آن، اروپایی ها را متوجه این کنیم که باید یک تاریخ را در زمستان مشخص کنند و اگر مکانیزم تبادلات بانکی اجرایی نشد، شروع به تعدیل تعهدات برجامی کنیم که به نظر بنده بهترینش برداشتن سقف ذخایر اورانیوم است.


کلید واژه ها: اروپا - ایران - آمریکا - اقتصاد - اقتصادی - تحریم - کارشناس - دیپلماسی - اعتراض - بانک - مقام معظم رهبری - اروپایی - سوییفت - مالی - سرمایه گذاری - بانک سرمایه - واردات کالا - آمریکایی ها - قانون - آمریکایی - شروط - حسابداری - راهکار - سرمایه - ایرانی - واردات - برنامه - 13 آبان - تامین - جرائم

آخرین اخبار سرویس:
کشف گور جمعی در شرقاط عراق

جزییات طرح رتبه بندی معلمان از زبان وزیر

مقاومت، غزه و کرانه باختری را متحد کرد

سفیر کشورمان در تفلیس با وزیر امور خارجه گرجستان دیدار کرد

برگزاری عروسی 100 میلیون دلاری هندوستان با حضور هیلاری کلینتون و بیانسه (+عکس)

تصویب قطعنامه علیه سعودی ها در سنای آمریکا؛ قتل خاشقچی معادله روابط آمریکا و عربستان را تغییر داده است؟

رونمایی از کانال مالی اروپا برای ارتباط با ایران

ادعای آسوشیتدپرس درباره تلاش ایران برای هک ایمیل های مقامات آمریکایی

کشف گور جمعی در شرقاط عراق

اپل تا 3 سال دیگر به تراشه سازی رو می آورد

احتمال توافق بغداد با آمریکا درباره تحریم های ضدایرانی

سازمان گزارشگران بدون مرز خواستار آزادی فوری عکاس بحرینی شد

پاسخ حمله ترکیه به شمال شرق سوریه را به شدت خواهیم داد

تحریم های ترامپ علیه ایران تهدیدی سه گانه علیه غرب

کارخانه های اپل به آمریکا منتقل می شوند

افشاگری تازه درباره ترامپ

تحرکات جدی برای پایان دادن به بحران یمن انجام نمی شود

واعظی در دیدار با وزیر تجارت ترکیه: روابط ایران و ترکیه در سال های اخیر مثبت و روبه گسترش بوده است

بازداشت40 فلسطینی در کرانه باختری

اعتراض ژاپنی ها به ادامه استقرار پایگاه نظامی آمریکا در اوکیناوا

ربات معرفی شده در تلویزیون دولتی روسیه «آدم» از آب درآمد

حمایت ایران از تفاهمات اولیه میان یمنی ها

قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ترکیه و آمریکا

اخاذی با بیت کوین؛ وحشت جهانی به دنبال ایمیل های تهدید به بمب گذاری

قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

سفیر عربستان در آمریکا، واشنگتن را ترک کرد

نگرانی های امنیتی علیه هواوی به نفع سامسونگ شد

نظامیان صهیونیستی 4 فلسطینی را در رام الله شهید کردند

نیروهای خارجی باید از یمن خارج شوند

نگرانی های امنیتی علیه هواوی به نفع سامسونگ شد

سه مانع اصلی برگزاری اجلاس عربی-اروپایی در مصر

رونمایی از برنامه جدید کاخ سفید/ تحریک ایران به واکنش تند و ایجاد بهانه برای حمله نظامی

هشدار استرالیا درباره سفر شهروندانش به اندونزی در آستانه به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسراییل

پهپاد ائتلاف سعودی توسط یگان پدافندی ارتش یمن و انصارالله منهدم شد

کشور های غربی، حقوق بشر را فدای منافع نامشروع خود کرده اند/ دلار های عربستان دهان سازمان های بین المللی را بسته است/ بازداشت دانش آموزان در فرانسه ای که خود را مهد دموکراسی می داند

ناامیدی آمریکا از حل مناقشه صحرای غربی

محققان چینی به آمریکا سفر نکنند

پردرآمدترین نویسندگان 2018 معرفی شدند/بار دیگر پترسون در صدر نشست

اخبار ضد و نقیض از فرار سرکرده های داعش از زندان سلیمانیه

وقتی برای بیداری کرانه باختری

فرانسه، انفجار از درون؛ آیا این اتفاق به دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز سرایت خواهد کرد؟

نیروهای خارجی باید از یمن خارج شوند/توجیهی برای بستن فرودگاه صنعا وجود ندارد

برگزیت؛ به سود یا زیان بریتانیا

136 هزار برده در انگلیس وجود دارد

گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ترکیه و آمریکا

دختر 7 ساله یک خانواده مهاجر در بازداشت مأموران آمریکایی جان سپرد

سفیر عربستان سعودی در آمریکا مجدداً واشنگتن را ترک کرد

اعتراضات جدید در اردن علیه سیاست های ریاضتی/ دستور عبدالله دوم برای عفو هزاران زندانی

پنتاگون از امارات و سعودی ها 331 میلیون دلار مطالبه می کند

نظامیان اسراییلی 4 فلسطینی را در رام الله شهید کردند

سنای آمریکا2قطعنامه علیه عربستان درباره جنگ یمن وخاشقجی تصویب کرد

اخبار ضد و نقیض از فرار سرکرده های داعش از زندان سلیمانیه

سازمان «عفو بین الملل» خواستار آزادی فوری «نبیل رجب» شد

سفیر عربستان پس از تصویب قطعنامه سنای امریکا، واشنگتن را ترک کرد

نگرانی های امنیتی علیه هواوی به نفع سامسونگ شد

اخبار ضد و نقیض از فرار سرکرده های داعش از زندان سلیمانیه

جنبش جلیقه زردها به دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز سرایت خواهد کرد؟

توزیع اقلام مصرفی خودرو

دیدار نماینده ویژه آمریکا با نمایندگان 29 کشور عضو ناتو درباره افغانستان

برخورد گرجستان با هموطنانمان جای شگفتی دارد

شمار روزنامه نگاران زندانی در سراسر جهان

هشدار استرالیا درباره سفر شهروندانش به اندونزی در آستانه به رسمیت شناختن قدس به پایتحتی اسراییل

تظاهرات صدها شهرک نشین در مقابل منزل نتانیاهو

افغانستان، ایران را دور زد (نقشه)

توافق صلح یمن از امروز اجرایی می شود/ استقبال آمریکا و کشورهای عربی از روند صلح

انصارالله توقف عملیات نظامی در الحدیده را پیروزی مردم یمن دانست

محققان چینی به آمریکا سفر نکنند

قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

راهبرد جدید آمریکا علیه ایران با ترغیب نتانیاهو و بن سلمان/ برنامه جدید چیست؟

آیا لامپ های ال ای دی برای سلامتی ما مضر هستند؟

اعتراضات جدید در اردن علیه سیاست های ریاضتی/ دستور عبدالله دوم برای عفو هزاران زندانی

خطر شکسته شدن سد آب در دیاربکر ترکیه

انتقاد ناتالی پورتمن از قانون ملی- کشوری نژادپرستانه اسراییل

صهیونیست ها دیگر امنیت ندارند؛ هلاکت 3 نظامی در عملیات یک فلسطینی

روابط باکو و مسکو بویژه در تکمیل دالان شمال - جنوب ثمر بخش است

اتحاد جمهوری خواهان و دموکرات ها علیه ولیعهد عربستان، ترامپ را در تنگنا قرار داد

اعلام تمدید تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه

«قوهای سفید» روسیه در حیاط خلوت آمریکا

«در آغاز، همه جا آمریکا بود»: تاریخی جدید از آمریکا

نگرانی های امنیتی علیه هواوی به نفع سامسونگ شد

اخبار ضد و نقیض از فرار سرکرده های داعش از زندان سلیمانیه

طرح آمریکا برای کمک مالی به مخالفان ایران

احتمال توافق با آمریکا برای معاف شدن از تحریم های ضدایرانی

توافق صلح یمن از امروز اجرایی می شود

افغانستان ایران را دور زد! +عکس

طرح آمریکا و افغانستان برای حذف فیزیکی فرماندهان مخالف صلح طالبان

کره شمالی: مذاکراه با آمریکا به بن بست رسیده است

احداث شهرک های صنعتی مشترک با عراق راه حل مشکل کولبری است

قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

گروه تروریستی داعش درحال تغییر شکل و مخفی شدن است

فراگیر شدن نارضایتی در اروپا/ آیا مردم اروپا با مردم فرانسه همصدا می شوند؟

نیروهای خارجی باید از یمن خارج شوند/ توجیهی برای بستن فرودگاه صنعا وجود ندارد

گروه تروریستی داعش درحال تغییر شکل و مخفی شدن است

بهره برداری از چند طرح اقتصادی و فرهنگی در استان اصفهان

بشاراسد: بازسازی اقتصاد سوریه 250 تا 400 میلیارد دلار هزینه دارد

ساز ناکوک انگلیس در اتحادیه اروپا

سعودی ها؛ عامل بحران انسانی یمن

پایان حمایت آمریکا از جنگ یمن

احتمال توافق با آمریکا برای معاف شدن از تحریم های ضدایرانی

افزایش فشار های اقتصادی با اعتراض نکردن به بدعهدی های اروپا

افزایش فشار های اقتصادی با اعتراض نکردن به بدعهدی های اروپا