مطالب مرتبط:
سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) مقدمه تشکیل حکومت جهانی و پیاده شدن آرمان ها و آرزوهای تمام انبیای الهی است
حدیث نگاشت/ امامت حضرت ولی عصر(عج) در دوران غیبت
دوره غیبت، دوره محرومیت از امام نیست/ شرایط ظهور حضرت ولی عصر(عج)
تشکیل حکومت جهانی اسلام با هسته های مقاومت «شدنی» است/ هرجا از ولی فقیه اطاعت کردیم پیشرفت حاصل شد
حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) مقید به تشریفات در تشکیل زندگی نبودند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 آبان 1397 ساعت 10:522018-11-18سياسي

غیبت از ضروریات زندگی حضرت ولی عصر (عج) است/ غیبت برای تشکیل حکومت جهانی ضروری است


مخفی زندگی کردن حضرت ولی عصر(عج) از ملزومات مسئولیت امام است، مسئولیتی که برعهده آن حضرت گذاشته شده چیزی نیست که در هر زمانی انجام شود بلکه باید زمان مناسب آن کار برسد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازحوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به این مطلب که مسئله آینده زندگی بشر و بحث آخر الزمان و اینکه چه پیش خواهد آمد برای بشریت مطلب مهمی است و همه ادیان ابراهیمی یعنی یهود، مسیحیت و اسلام در مورد آن مطالب بسیاری مطرح کرده اند و در کتاب های خود به موضوع ظهور منجی پرداخته اند، اظهار کرد: در آیین هندوها، زرتشتی ها و سایر ادیان دیگر هم به ظهور منجی و فردی که برای نجات بشریت خواهد آمد اشاره شده است.

وی ادامه داد: درمورد شخصیت منجی، بشارت ظهور، علامت های ظهور و در مورد برنامه های آن منجی برای بشریت کلیات همان چیزهایی است که مسلمانان می گویند، ظهور منجی یک اعتقاد بشری است که همه دین داران عالم و همه انسان ها با هر مذهب و مرام و فرقه ای در مورد آینده زندگی بشر و آخر الزمان در مورد آن حرف دارند.

امام جمعه گرگان گفت: نخستین مطلبی که در رابطه با امام زمان (ع) باید روشن شود مسئله غیبت بوده که از سال 260 یا 255 هجری قمری تا به امروز یعنی حدود هزار و 179 سال در پس پرده غیبت و از نظرها غایب است و اینکه آن حضرت در این زمان های طولانی کجا زندگی می کند، همراهی دارد یا ندارد مباحثی است که برای آن مطلبی گفته نشده است.

امام جمعه گرگان گفت: در برخی روایات آمده امام زمان (ع) همه ساله در مناسک حج حضور دارد و مردم او را می بینند اما او را نمی شناسند، در مورد اینکه ایشان ازدواج کرده یا نه مبحثی است که مورداختلاف نظر هست، برخی می گویند ازدواج کرده و برخی می گویند نه ایشان ازدواجی نکرده است، بهتر است در این زمینه اظهار نظری نکرد اما یک نکته مسلم است، او تنها نیست.

وی تصریح کرد: از بعضی از روایات استناد می شود که هیچ کس از جای او خبر ندارد؛ اما ایشان نمی توانند تنها باشند، حتما همراه ایشان افردی هستند که برخی از کارهایشان را انجام دهند اما این آدم ها مخفی هستند و هیج جا هم این موضوع را اظهار نمی کنند و حتی ممکن است بین ما هم باشند اما ما متوجه نمی شویم.

غیبت از ضروریات زندگی حضرت ولی عصر است آیت الله نورمفیدی در رابطه با غیبت طولانی مدت امام زمان (ع) به این مطلب اشاره کرد که تمام ائمه در رابطه با غیبت امام زمان صحبت هایی کرده اند و مطالبی را گفته اند اما آنچه معلوم می شود این است که این غیبت از ضروریات زندگی ولی عصر است.

در پاسخ به این سوال که این غیبت چرا باید اتفاق بیفتد؟ باید گفت ایشان مسئولیت سنگینی دارند و می خواهند حکومت جهانی تشکیل دهند و جهان را زیر پرچم اسلام در بیاورند، این کار ساده ای نیست حتما باید زمینه ها و شرایطش فراهم شود، تنها کسی که می تواند این کار را انجام دهد ایشان است، این ذخیره باید باقی بماند تادر زمان مناسبش بتواند بیاید و کارش را انجام دهد.

وی افزود: مسئولیت سنگین آن حضرت، از اول پیدایش حضرت آدم و پیغمبر و ائمه بوده چرا که خدا به دنبال جامعه ای صالح بوده تا امنیت و عدالت و انصاف و .

در این جامعه برقرار شود و دل های مردم به هم نزدیک شود، این کار ساده ای نیست و باید از راه های معمول انجام شود.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه پیامبران معجزه هایی برای اثبات نبوتشان داشتند، گفت: مسئله ظهور بنا نیست با معجزه درست شود، لازم به ذکر است که ائمه و انبیای ما همواره مورد ظلم و ستم قرار می گرفتند و پیامبر اکرم 83 جنگ طی 10 الی 11 سال داشتند و در مسیر رسالتش آزار و اذیت های زیادی به او رساندند، آن هم به این دلیل که از راه های معمولی باید به این نتیجه برسد و با معجزه قرار نیست مشکلی برطرف شود، این چنین کاری هم بر عهده امام زمان (ع) است و باید از طرق معمولی و نه معجزه به نتیجه برسد.

مسئولیت امام زمان (ع) بسیار مهم است چراکه ایشان می خواهند حکومت جهانی را بر اساس دین و راه خدا تشکیل دهند و اگر قرار بود مسئله حکومت جهانی و ظهور با معجزه درست شود امام عسکری (ع) یا دیگر ائمه این کار را می کردندوی ادامه داد: مسئولیت امام زمان (ع) مسئولیت بسیار مهمی است چراکه ایشان می خواهد حکومت جهانی را بر اساس دین و راه خدا تشکیل دهد و اگر قرار بود مسئله حکومت جهانی و ظهور با معجزه درست شود امام عسکری (ع) یا دیگر ائمه این کار را می کردند؛ بهترین مثال در این زمینه امام راحل است.

ایشان در سال 42 قیام خود را شروع کرد اما چون زمینه فراهم نبود 15 سال تبعید شدند اما زمانی که در سال 57 می خواستند از پاریس به ایران بیایند خیلی ها می گفتند نروید اما امام گفتند الان زمان آن رسیده است و من باید برم.

وی افزود: در روایات آمده وقتی از علت غیبت سوال پرسیده می شود گفته می شود اگر ایشان می ماند کشته می شد شرایط هم همین گونه تایید می کند، امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) توسط خلفای عباسی به سامرا آورده شدند و علت عمده این کار این بود که شنیده بودند دوازدهمین امام اهل بیت کسی است که بساط ستمگران را زیرو رو خواهند کرد بنابراین امام عسکری (ع) را به سامرا آوردند و تحت نظارت قرار دادند تا در صورت امکان فرزندشان یا خودشان را بکشند.

امام جمعه گرگان گفت: این نکته ای بود که خود امام عسکری (ع) هم طی نامه ای برای یکی از وکلای خود نوشته بودند که این ها فکر می کنند که اگر مرا بکشند این نسل منقطع می شود.

امام غائب چه فایده ای برای مردم دارد؟ امام جمعه گرگان گفت: برخی می گویند امام غائب که در میان جامعه حضور ندارد و غائب از نظرهاست و کسی معمولا او را زیارت نمی کند چه فایده ای برای مردم دارد؟ در جواب این افراد باید گفت یکی از فواید مهم وجود حضرت ولی عصر(عج) حضور حجت خدا در روی زمین است چرا که زمین بدون حجت خدا امکان ندارد، از طرفی دیگر امام زمان (عج) در حال هدایت عده ای است که این هدایت جز از امام زمان (عج) از کسی دیگر بر نمی آید، آن عده هم افرادی هستند که قلوب مستعده برای عروج به سوی خدا دارند و در جامعه کم نیستند، اما ما آن ها را نمی شناسیم.

امام جمعه گرگان ادامه داد: این انسان ها فردی را به عنوان هادی می خواهند همان طور که هر شاگردی یک استادی دارد این آدم ها جز حضرت ولی عصر (عج) انسان دیگری نیست که آن ها را هدایت کند.

وی افزود: باید تمام زوایای وجودی حضرت ولی عصر (عج) در زمینه های مختلف برای ما روشن و شفاف باشد و من معتقدم برای اینکه در طول تاریخ اعتقاد به حضرت ولی عصر(عج) شفاف نبوده موجب پیدایش وهابیت شده است، چراکه وهابیون در اصل و ریشه از منتظرین امام زمان (عج) بودند ولی چون درست موضوع را درک نکرده بودند و زوایای این مسئله مهم برایشان تحلیل نشده بود گرفتار انحراف شدند.

انتظار برای ظهور با فضیلت ترین کارهاست امام جمعه گرگان علاقه و محبت به آرمان های ولی عصر را از عناصر ظهور دانست و گفت: انتظار برای امام زمان (عج) طبق روایات و به گفته پیامبر اکرم با فضیلت ترین کارهایی است که امت من می توانند انجام دهند، البته بحث انتظار بحث مهمی است و نگاه به این مسئله و آنچه از آن برداشت می شود گاهی 180 درجه متفاوت است، اگر مسائل اسلامی بد فهمیده شود سر از انحراف در می آورد.

وی گفت: انتظار با این درجه از اهمیت باید درست تبیین شود اگر کسی منتظر ولی عصر باشد مثل این است که از خیمه امام زمان (عج) و محضر ایشان و پیشاپیش رسول خدا شمشیر بزند پس باید درست روشن شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) قطعا گل سر سبد همه منتظران عالم بوده است، منتظر واقعی امام عصر (عج) ایشان بودند چراکه برای حق قیام کرد، چنین انتظاری هم باید امید هم فعالیت و هم عمل داشته باشد چراکه انتظار بدون این ها معنی ندارد.

وی گفت: انتظار حقیقی آن انتظاری است که نسبت به آرمان های ولی عصر همراه با عشق و حقیقت باشد، علاقه و محبت به آرمان های ولی عصر، امید به آینده، وارد میدان عمل شدن در حد توان سه عنصرانتظار برای ظهورامام زمان (عج) است.

نماینده ولی فقیه در گلستان تحلیل نادرست روایات در رابطه با امام زمان (عج) را موجب انحراف دانست و گفت: مسئله انتظار مسئله مهمی است اما بعضی ها از مسئله انتظار برداشت درستی ندارند و به شکلی انتظار را معنا می کنند که ماحصل آن سلب مسئولیت از منتظران است، یعنی هیچ مسئولیتی ندارند فقط امام زمان (عج) بیاید و کارها را اصلاح کند و ما هم دست از پا خطا کنیم.


کلید واژه ها: زندگی - امام - ولی عصر - ازدواج - امام جمعه - آیت الله - رابطه - نماینده ولی فقیه - طولانی - آینده - ادیان - گرگان - همراه - خبرگزاری - جمعه - هایی - ابراهیمی - مسلمانان - انسان ها - گلستان - مسیحیت - نخستین - برنامه - زرتشتی - اسلام - حکومت - گزارش - جهانی - استان - امروز

آخرین اخبار سرویس:
ممانعت از تصویب طرح هایی که به بافت های تاریخی آسیب می زند/بازگشت 11 هزار لوح گلی تخت جمشید

الکعبی: مقاومت اسلامی نُجَباء پیرو ولی فقیه است

حفظ و ارتقاء فرهنگ های بومی از برنامه های محوری صداوسیمای سمنان است

دبیرکل مجلس وحدت پاکستان: آمریکا و اسراییل بزرگترین تروریست های جهانند

درخواست نابودی پل کریمه توسط موجودات فضایی

یک مدیر برای چند پست؟!

11 هزار لوح گلی هخامنشی از آمریکا به کشور باز می گردند

دادستان شوش: هیچ کارگری از شرکت هفت تپه در بازداشت نیست

گفتگوی ظریف و لاوروف درباره سوریه

نسخه «داعش» در عراق چگونه پیچیده شد؟

اجرای بیش از 70 درصد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

صالحی: نظام اراده کند غنی سازی 20 درصد را از سر می گیریم

استخدام کارمند اجرایی (امور انتشار کتاب) در موسسه توسعه راه نشر الکترونیک

جستجوی تایتانیک؛ بهانه یی برای اجرای عملیات نیروهای بحری امریکا

لشکر سایبری بسیج تشکیل شد

عجیب ترین پراید که تاکنون دیده اید!! + فیلم

همایش چهل سالگی انقلاب در مدرسه علمیه معصومیه

پاسخ ایران به آمریکا در نشست شورای امنیت: ایران بر سر امنیت خود مصالحه نمی کند

مسئولین گستاخی لازم برای روبروشدن با واقعیات را ندارند

نماینده مجلس: مردم به آموزش و ترویج نیاز دارند

بادامچیان: دوره اصلاح طلبی و اصولگرایی تمام شده است/بازگشت دوباره رحیم پور ازغدی به نماز جمعه/جدال توییتری ضرغامی و آشنا به «زنونابین» ختم شد

نماینده مجلس: مردم به آموزش و ترویج نیاز دارند

سفیر ایران در سازمان ملل: ایران بر سر امنیت و توانمندی دفاعی خود مصالحه نمی کند/ آمریکا شورای امنیت را به گروگان گرفته است

انتخاب زینب پارسافخر بعنوان دبیر جدید شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان خوزستان

برگزاری نشست علم آفریقای جنوبی با حضور معاون رییس جمهور

حق شناس: نگاه دولت روحانی به دانشجو مطلوب تر از گذشته است

ایران بر سر امنیت و توانمندی دفاعی خود مصالحه نمی کند/ آمریکا شورای امنیت را به گروگان گرفته است

بررسی بودجه 98 در مجلس به تعویق افتاد

توکلی: باید با افزودن چند شرط FATF را بپذیریم؛ اگر نپذیریم ضربه های بیشتری به کشور می خورد

دادستان شوش: هیچ کارگری از شرکت هفت تپه در بازداشت نیست

ورود مجمع به حوزه قانون گذاری، می تواند برهم زدن نظم کشور تلقی شود / اختلاف مجلس و مجمع برخلاف فلسفه وجودی این نهاد است / موارد اختلاقی مجلس با شورای نگهبان بر سر CFT به صحن مجمع می رود

جدال توییتری ضرغامی و آشنا +عکس

آل حبیب: ایران بر سر امنیت و توانمندی دفاعی متعارف خود مصالحه نمی کند

واکنش امیرمهدی ژوله به پست های اینستاگرامی درباره تشییع پیکر همسر زیبا بروفه+عکس

علت غیبت امروز رضا رشیدپور در 30 دقیقه پایانی حالا خورشید

پل رایان مانع طرح قطعنامه ضد عربستان در مجلس نمایندگان آمریکا شد

تقدیم بودجه 98 به مجلس به بعد از اعمال اصلاحات مدنظر رهبری موکول شد

ماموریتی به قرارگاه خاتم (ص) پیرامون مسکن مهرپردیس واگذار نشده است

تحریم ها سبب شد به طرفیت های داخلی تکیه کنیم

مناظره زیباکلام و قدیری ابیانه درباره تقابل ایران و آمریکا

مسکن مهر پردیس به ما واگذار نشده است!

دریادار سیاری: هیچ دشمنی فکر تجاوز به ایران را نمی کند

درخواست ایران از شورای امنیت برای یادآوری مسئولیت آمریکا در قبال برجام

نشست شورای امنیت برای بررسی قطعنامه 2231

امام جمعه کازرون: مسئولان به دنبال محروم یابی باشند

دنیا باید در برابر قلدری های آمریکا بایستد

آل حبیب: ایران بر سر امنیت و توانمندی دفاعی متعارف خود مصالحه نمی کند

حضرت آیت الله نوری همدانی: از نظر فقیه در کشور دچار خلا و کمبود هستیم

مسئولین گستاخی لازم برای روبروشدن با واقعیات را ندارند

فضای مجازی یک جنگ را علیه خانواده ها ایجاد کرده است

گرجستان شایعات اجباری شدن اخذ ویزا از سوی شهروندان ایرانی را تکذیب کرد

گزارش تصویری مراسم هفتم ذوالقدر شاعر فقید خوزستانی در اهواز

آموزش نوع دوستی به دست معلمان اخلاق مدار

مراسم بزرگداشت 9 دی در ابهر برگزار می شود 

شهدا به فراموشی سپرده نشوند

ترزا می: در انتخابات عمومی آینده نامزد نخواهم شد

ترزا می: در انتخابات عمومی آینده نامزد نخواهم شد

دنبال بازگرداندن محدودیت های سابق سازمان ملل علیه برنامه موشکی ایران هستیم

توصیه کدخدایی به اجرای اصل 53 قانون اساسی

استخدام منشی در شرکت مهندسی آیرود الکترونیک

دونده زن بدشانسی که به تمام موانع مسابقه برخورد کرد! + فیلم

فضای مجازی در حال محو مرزهای بین نسلی و ایجاد مرزهای جدید است

توصیه کدخدایی به اجرای اصل 53 قانون اساسی

گرجستان: تکذیب شایعات اجباری شدن اخذ ویزا از سوی شهروندان ایرانی

مجادله ضرغامی و آشنا در توییتر/ ضرغامی: اگر این دولت زمان جنگ بود به خودکفایی نمی رسیدیم/ آشنا: کدام دولت در زمان جنگ سر کار بود؟

بخشی ازمشکلات موجود در روابط ایران و گرجستان را دشمنان سامان می دهند

دانلود آهنگ جدید پویان اعتصامی بنام پروانگی

دانلود آهنگ جدید آرش زمانیان بنام سرگیجه

افتتاح نمازخانه جامع شهدای ایران خودرو

ایران بر سر امنیت و توانمندی دفاعی متعارف خود مصالحه نمی کند

بخشی ازمشکلات موجود در روابط ایران و گرجستان را دشمنان سامان می دهند

ماموریتی به قرارگاه خاتم(ص) پیرامون مسکن مهرپردیس واگذار نشده است

دستور دادن مسئولان قضایی به قضات ممنوع است/ رییس قوه قضاییه هم دستوری به هیچ قاضی نداده است

کتاب برندبافی شخصی منتشر شد

مردم کردستان ولایتمدار و وطن پرستند

فرزندان ایثارگران نیروهای آینده انقلاب اسلامی اند

گردشگری 50 درصد معضل اشتغال را برطرف می کند

ایرانی ها نباید هزینه نقص و خلاء قوانین گرجستان را بپردازند

ایران بر سر امنیت و توانمندی دفاعی متعارف خود مصالحه نمی کند

وزیر نفت هم توییتری شد

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره): 100 درصد بودجه کمیته امداد تخصیص یافته است

مناظره زیباکلام و قدیری ابیانه درباره تقابل ایران و آمریکا

ترزا می: در انتخابات آینده شرکت نخواهم کرد

100 درصد بودجه کمیته امداد تخصیص یافته است

کنفرانس بین المللی زن و رسانه در کراچی پاکستان

نگرانی پمپئو از افزایش توانمندی موشکی ایران

خدمات تامین اجتماعی در دندانپزشکی

بی ارزشی سخنان آمریکایی ها درباره مذاکره

استانداردسازی و کیفیت شرط اصلی اجرای پروژه ها در جزیره زیبای کیش

جشنی برای بندگی خدا

تاکید بر آموزش خانواده ها درباره استفاده فرزندان از فضای مجازی

دشمن با نفوذ و نفاق می خواهد به اهداف خود برسد

ترزا می: در انتخابات عمومی آینده نامزد نخواهم شد

مناظره زیباکلام و قدیری ابیانه درباره تقابل ایران و آمریکا

ایران بر سر امنیت خود مصالحه نمی کند

استخدام اپراتور و کارمند اداری خانم برای شرکت معتبر در تهران

استخدام گرافیست آقا و خانم در یک شرکت معتبر نرم افزاری

«می» پیش از انتخابات سراسری انگلیس از قدرت کناره گیری می کند

استخدام برنامه نویس وب یا موبایل در یک شرکت معتبر

خلیج فارس چرا باید دست چینی ها باشد

غیبت از ضروریات زندگی حضرت ولی عصر (عج) است/ غیبت برای تشکیل حکومت جهانی ضروری است

غیبت از ضروریات زندگی حضرت ولی عصر (عج) است/ غیبت برای تشکیل حکومت جهانی ضروری است