مطالب مرتبط:
وزیر بهداشت: همه مشکلات را نباید گردن بیگانگان انداخت
لزوم حذف موازی کاری در حوزه فعالیت های فرهنگی اجتماعی
موسوی: استقلال همان ابتدای فصل از آسیا حذف شد / نباید باخت را به گردن چشمی انداخت
فردوسی پور:فرزند تلویزیون هستم، با تعامل کاری کنیم که مردم سراغ ماهواره نروند
نمی شود اعلام ارز 4200 تومانی را گردن جهانگیری انداخت، اما تمشیت اقتصاد کشور را به دیگران سپرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 آبان 1397 ساعت 02:462018-11-17سياسي

نباید همه کم کاری های فرهنگی را به گردن تلویزیون انداخت


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو ، مجری در مقام و جایگاهی قرار دارد که نمود و شکل و شمایل هر برنامه و اتفاق تلویزیونی به وسیله او سیر صعودی و نزولی پیدا می کند و هر تنش و چالشی را هم امروز به فضای مجازی می آورد.

- " تلویزیون برای تولید برنامه های محتوامحور که در جهت دغدغه های مردم باشد مسیر را هموار کرده، گفت: امکان دارد یک تذکراتی درباره بیان موضوعات و اتفاقات اجتماعی مطرح شود، اما تا به امروز نشده بگویند دغدغه های مردم روی آنتن مطرح نشود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو"، مجری در مقام و جایگاهی قرار دارد که نمود و شکل و شمایل هر برنامه و اتفاق تلویزیونی به وسیله او سیر صعودی و نزولی پیدا می کند و هر تنش و چالشی را هم امروز به فضای مجازی می آورد.

یکی از آن مجریانی که همیشه برنامه هایش مورد توجه قرار گرفته و درباره برخی از گفتگوهایش در فضای مجازی دست به دست می شود و منتقدین و کارشناسان هم درباره او و برنامه هایش معمولاً صحبت می کنند.

علی ضیاء همان مجری جوان و با سابقه ای است که طی یک اتفاق وارد رادیو شد و کار خود را در رادیو جوان صدای جمهوری اسلامی ایران با برنامه طنز پسری از کاشانه شروع کرد که به عنوان آیتم برتر انتخاب شد و پس از پنج سال گویندگی در رادیو، به دعوت علی زاهدی وارد تلویزیون شد و اولین کار خود را در سیما با برنامه "گزینه جوان" تجربه کرد.

البته همزمان با این برنامه، برنامه "خط و ربط" را هم در رادیو اجرا می کرد.

حالا از حضور او چندین سال می گذرد و بعد از شبکه سوم سیما چندی است در شبکه یک به همان گونه همیشگی و مورد علاقه اش یعنی دغدغه های اجتماعی کار تهیه کنندگی و اجرای برنامه فرمول یک را برعهده دارد.

به سراغ او رفتیم و لحظاتی را به گفتگو نشستیم.

ضیاء که نخستین بار با برنامه "گزینه جوان" در قاب تلویزیون نقش بست، این روزها با اجرای برنامه "فرمول یک" در کانون توجه قرار گرفته است.

گپ و گفت ما با این مجری جوان رسانه ملی درباره ی حواشی اجرا و تجربه قریب به دو دهه حضور در تلویزیون، دلچسب و خواندنی از آب درآمده است که در ادامه آن را می خوانید.

همیشه به دغدغه های مردم و جامعه فکر کرده ام *به عنوان مقدمه مصاحبه از انتخاب گروه اجتماعی شبکه یک و برنامه فرمول یک شروع می کنیم که چطور به این نوع گونه اجرا و تهیه کنندگی و انتخاب شبکه و برنامه رسیدید؟ می دانید که من در ابتدای کار، شبکه سه بودم و به هر شکل تغییری به شبکه یک آمدم.

الان با افتخار خودم را شبکه یکی می دانم و امیدوارم برای این آنتن تمام تلاش خودم را انجام بدهم.

البته هیچ تمایزی میان هیچ شبکه ای وجود ندارد، چرا که همه آمده ایم در رسانه ملی و تلاش کنیم تا هرچه بهتر دغدغه های اجتماعی و مردمی بازگو شوند.

اما در مورد اینکه چرا در گروه اجتماعی فعالیت دارم؛ چون بلد کار اجتماعی هستم و دغدغه شخصی ام این است که درباره مردم و دغدغه هایشان صحبت کنم.

اگر یادتان باشد از روز اول هم با برنامه نیمروز که یک برنامه ظهرگاهی بود، این بستر ارتباط اجتماعی و دغدغه های اجتماعی را ایجاد کردم.

در ادامه هم برنامه صبحگاهی ویتامین ث هم همین مسیر را تداوم داد.

البته می توانست سیاسی هدایت شود اما بستر اجتماعی پیدا کرده بود، چون دغدغه من همیشه مردمی بوده و هیچ تعلق خاطری به احزاب و گروه های سیاسی ندارم.

من کار خودم که اجتماعی است را انجام می دهم.

رکوردی که ویتامین ث جا به جا کرد *یادم می آید آن برنامه ویتامین ث که صبح ها روی آنتن می رفت بسیار جذاب بود و مخاطب را جذب خودش می کرد؛ چطور توانستند به این همراهی حداکثری برسید؟ واقعاً حاصل یک همراهی جمعی و گروهی بود.

همدلی که در شبکه سه و تیم کاری ما در ویتامین ث ایجاد شد.

این موفقیت تا جایی بود که رکورد برنامه صبح گاهی تلویزیون را جا به جا کرد و به ظنّ بسیاری برای برنامه های صبحگاهی چنین اتفاقی نیفتاده بود.

گریم نمی شوم تا مخاطب علی ضیاء واقعی روی آنتن ببیند *شما جزو مجریانی هستید که گریم نمی شوید و همان گونه که هستید روی آنتن می روید.

دلیل خاصی دارد؟ بله، من گریم نمی کنم.

من اعتقاد قلبی ام این است که اجرا مثل زندگی است و چون عین زندگی است یک روزهایی در ویتامین ث و یک روزهایی در فرمول یک نه اینکه به مخاطب احترام نگذارم مثل همیشه به موهایم نرسم.

حتماً مخاطب من را درک می کند که من هم امکان دارد یک روز پرتنش را گذرانده باشم.

گریم نمی شوم و همانی هستم روی آنتن می روم.

به همه گریمورها احترام می گذارم ولی فکر می کنم هر چیزی که من را از مردم دور کند به اعتقاد قلبی ام سعی کنم انجام ندهم و لحظه به لحظه به مردم نزدیک بشوم.

امکان دارد یک موقعی هم دور شده باشم شعار نمی دهم ولی همیشه سعی ام این است که ارتباط تنگاتنگی با مخاطبم داشته باشم.

*میهمانانی که به فرمول یک دعوت می شوند چه اساس و وجوه تمایزی دارند.

چطور این گزینش انجام می شود؟ ما یک آسیب اجتماعی و اتفاق اجتماعی را درنظر می گیریم و آن کسی که برای آن مسئله و برای به ثمررسیدن آن مسئله قدمی برداشته باشد او را به برنامه دعوت می کنیم.

یک مشکل یا یک اتفاق و یک معضلی که در بستر اجتماعی باشد به آن فکر می کنیم و برای کسی که قدمی برداشته باشد را به این برنامه دعوت می کنیم.

حال خوب مردم برایمان مهم است *دنبال چه سرمنزل هایی است که مخاطب به واسطه فرمول یک به آن برسد؟ ما کاری که کردیم در این برنامه این است که دغدغه های سیاسی را کنار گذاشتیم و خوشحالی ام این است.

در فرمول یک حرف سیاسی به نفع و ضرر کسی نزدیم.

از این اتفاقی که مد شده از بسترهای سیاسی استفاده می کنند دوری کردیم و حرف اجتماعی زدیم.

خوشبختانه هم برنامه دیده می شود و نهایتا به حال خوب مردم فکر می کنیم و تلاش می کنیم همین یک ساعتی که هستیم به اندازه کم و زیاد آن مردم حال شان خوب شود.

چن نیاز امروز جامعه حال خوب مردم است.

ما به فضاهای واقعی بیشتر دقت می کنیم *در فضای مجازی مردم هرچه بگویند و دغدغه باشد روی آنتن می گویید؟ ما همچنین فضایی را نداریم و به دنبال آن نیستیم.

به خاطر اینکه اتفاقی که در مورد مردم می بینیم بیشتر به فضاهای واقعی مان دقت می کنیم با احترام به کسانی در فضای مجازی به ما ایده می دهند را ما این مطالب را بررسی می کنیم ولی نتیجه آن است به فضاهای واقعی بیشتر دقت می کنیم.

*من شنیدم بودم مادرتان برایتان خیلی کتاب می خواند.

بیشتر اجراها را می بینیم که ناشی از عدم تمرکز مجری و مطالعه کم مجری دارد در جایگاه یک مجری موضوعات فی البداهه روی آنتن می گوید برای جبران این ضعف چه کسی باید اقدام کند تهیه کننده، مجری یا برنامه ساز؟ یک مجری باید به شدت کتاب بخواند.

ولی اینکه من روی آنتن و یا هر مجری دیگری روی آنتن یک حرفی را بزند که لزوماً حرف دقیقی نباشد چیز طبیعی است که اتفاق می افتد.

همچون نجاری که کمدی می سازد که امکان دارد باب میل شما نباشد.

کار ما حرف زدن است امکان دارد حرفی را بزنیم که تحقیق نشده هم باشد ولی نهایتا دقیق نباشد.

*برخی انتقاد دارند که یک مجری توأمان نمی توان تهیه کننده باشد و یا یک تهیه کننده در مقام مجری هم قرار بگیرد.

نظر شما در این باره چیست؟ من قبول دارم آدم های زیادی در دنیا و ایران توان این را دارند هم مجری و تهیه کننده باشند و باید به این فضا احترام بگذاریم و تفکیک کنند.

در مقابل من به عنوان تهیه کننده موظف هستم خیلی از اتفاقات، منویات و دستورات را بشنوم و به گونه ای به مجری انتقال بدهم.

مجری من آن کارها را انجام دهد اگر تفکیک شخصیت نداشته باشم به عنوان یک تهیه کننده با مدیر گروه ارتباط دارم و به عنوان یک مجری روی آنتن می روم و اگر این تفکیک شخصیت را رعایت نکنم ضرر می زند.

احساس کنم حقی از بین می رود یا آبرویی، پای آن می ایستم *می گویند علی ضیاء سعه صدر لازم را برای پذیرفتن انتقادات ندارد.

شما چه پاسخی دارید؟ اولا یک همچنین چیزی را نمی توانم قبول کنم در مواجهه با اتفاقاتی که همیشه برای من افتاده.

برگردیم به چند سال قبل کلی آدم حق یا ناحق یکسری توهین هایی به من کردند من در مواجهه با همه شان گفتم آن ها مثل خواهران و برادران من هستند دوست داشتند به برادر خودشان فحش بدهند.

من هم مثل خواهر و برادر از آن ها می پذیرم.

الان هم به همین شکل است.

اما موقعی که احساس کنیم حقی از بین می رود و آبرویی از بین برده می شود پای آن می ایستم.

تلویزیون برای همه ملت ایران است *شما روی آنتن جواب خیلی چیزها را می دهید.

می گویند تلویزیون به کسانی آنتن می دهد که ارزش مشهور شدن را ندارد بخشی از این آنتن دادن ها در برنامه شما اتفاق می افتد؟ من زیاد روی این نکته ای که می گویید حرف خاصی ندارم.

یک تلویزیون داریم به نام تلویزیون ملی که همه آدم ها حق دارند در این تلویزیون باشند و کار به نگاه و گرایش خاصی هم نداریم.

همه ادیان کنار هم هستند فارغ از نگاه های سیاسی همه میهن خودشان را دوست دارند و ما هم باید در تلویزیون ملی ایران یک فرصتی ایجاد کنیم که همه بایستند و دیده شوند.

اشتباه می گویند، تلویزیون برای همه ملت ایران است.

مجری پرسشگر است و پاسخ دهنده نیست *اولین اقدام مواجهه شما با رفتار و یا گفتار نامناسب میهمان در برنامه روی آنتن چیست؟ بستگی دارد که چه اتفاقی بیفتد.

مثلا امکان دارد سکوت کنم و گفتگو را به سمت دیگری هدایت ببرم.

یا امکان دارد احساس کنم واقعا حقی ضایع می شود حتما در مقابل آن حق می ایستم و صحبت می کنم.

نهایتا من مجری هستم و مجری پرسشگر است و پاسخ دهنده نیست.

من باید تمرین کنم تا آن جایی که می شود پرسش کنم تا پاسخ بدهم.

اگر حرف غیراخلاقی و حتی تا سیاسی بزنند من از میهمان می خواهم این اتفاق را اصلاح کند.

من موظف هستم جلوی حرف غیراخلاقی را بگیرم و تذکر می دهم اما این را بدانید مجری صدا خفه کن نیست.

همه مردم جزیی از رسانه ملی هستند و باید دید ملی اسلامی داشت.

امیرالمومنین به ما یاد دادند فرزند زمانه خود باشیم * چقدر به مفاهیمی همچون حیازدایی و ترویج باورهای ایرانی اسلامی توجه می کنید؟ من یک چیزی بگویم.

ما تعریف مان را یک مقدار بایستی با تعریف های امروزی هماهنگ کنیم.

حضرت امیر(ع) می فرمایند به ما یاد دادند فرزند زمانه خودمان باشیم.

قرارمان این است که فرزند زمانه خودمان باشیم.

به همین جهت بایستی حواس مان به برخی از اتفاقات، تغییراتی که در جامعه مان افتاده است باید باشد اگر حواس مان به این تغییرات نباشد نمی توانیم این ارتباط را با جامعه داشته باشیم.

الان که با دهه هفتادی ها سخت صحبت می کنیم قطعاً با دهه هشتادی ها اصلا نمی توانیم ارتباط برقرار کنیم.

اگر یک مقداری به لحاظ فکری و رفتاری آن ها نباشد کاملا فاصله می گیریم.

خاصیت دین ما این است که از گذر زمان عبور می کند و می تواند برای همه نسل ها حرف داشه باشد.

نتیجه این است که در مواجهه با آن حیازدایی و ترویج باورهای ایرانی اسلامی باید حواس مان به این نکات باشد.

چرا باید تلویزیون را فقط متولی فرهنگ کشور بدانیم؟ *سوال قبلی را پرسیدم چون گاهی از طریق برنامه ای الگوی نامناسب به جامعه عرضه می شود؟ مردم خیلی باهوشند.

یعنی خیلی از مخاطبین ممکن است نظرات متعددی داشته باشند.

یعنی می گویند مردم را بگذاریم انتخاب کنند لزوماً آن چیزی که ما می گوییم درست باشد و یا درست نباشد.

مردم در زمانه ای هستند آن چیزی را که ما نشان ندهیم و نگوییم در جای دیگری مثل فضای مجازی رصد می کنند.

حالا ما چه طوری باید به آن ها فرهنگ بدهیم مهم است.

ما اگر فرهنگ دروغ نگفتن را در جامعه نهادینه کنیم مردم قاعدتاً دروغ نمی گویند.

ولی الان خیلی وقت ها دروغ می گوییم کارمان بگذرد.

الان در تلویزیون بگوییم دروغ نگوییم به تنهایی کارساز نیست.

باید فرهنگ آن را ایجاد کنیم.

این سی، چهل سال اخیر دستگاه های فرهنگی ما چه کار کردند وزارت ارشاد باید بگوید در این سال ها چه کار کرده و بودجه های فرهنگی وزارتخانه ها دقیقاً خرج چه چیزهایی شده است.

همه کم کاری های فرهنگی را که نمی توان به گردن تلویزیون انداخت.

تلویزیون مگر تنها متولی فرهنگی این کشور است.

وزارت راه هم بخش فرهنگی دارد بپرسید چه کاری انجام داده اند.

این که نمازجماعت برگزار کند و دو نماز خوان در نیاید این کار فرهنگی است؟ بعد مشکلات فرهنگی را تقصیر تلویزیون می اندازیم.

به غیر از تلویزیون سازمان های دیگر هم باید به میدان بیایند *آقای ضیاء! از تلویزیون توقع دانشگاه دارند؟ تلویزیون تلاش خودش را کرده است.

با یک گل که بهار نمی شود.

از بقیه ارگان ها و سازمان هایی که وظیفه فرهنگسازی هم دارند باید مطالبه کرد؟ به قدر ظرفیت و بودجه اش کار کرده است.

تلویزیون واقعاً مشکلات شدیدی به لحاظ بودجه ای داشته و مدیران ما همیشه دغدغه تأمین بودجه و مشکلات اقتصادی را داشته اند.

در صورتی که نباید این انرژی صرف رفع مشکلات مالی و اقتصادی شود و باید شاهد باشیم آن ها بیشتر به کیفیت برنامه ها و ایده های جدید بپردازند.

تا موقعی که می خواهند نقد کنند می گویند چرا آنقدر مختارنامه را پخش می کنید؟ اما بدانید که سلمان با همه مشکلات اقتصادی در حال پیش تولید و به زودی وارد چرخه تولید می شود.

*مجری بایستی چه کارهایی انجام دهد تا مخاطب جذب برنامه بشود؟ من تعریف شخصی ام این است که اصلاً ما برنامه را می سازیم برای مردم و هدفی جز این نداریم مردم به معنای مردم واقعی نه ونک به بالا و نه پایین! سعی کنیم طوری کار کنیم کسانی که به هر دلیلی ما را نمی بینند یا بنده را به عنوان مجری دوست ندارند را درگیر کنیم.

من آن چیزی که از جذب حداکثری می فهمم این است که همه مان کنار هم بایستیم.

مثلاً ممکن است محتوای برنامه ها را در بخش هایی به سلیقه های کسانی نزدیک کنیم که علی ضیاء را نمی بینند.

آن هایی که من را دوست ندارند تلاش کنم من را دوست داشته باشند.

*فرق مخاطب و مصرف کننده از نظر شما چیست و به نظرشما فرمول یک برای مصرف کننده است یا مخاطب؟ ما تلاش می کنیم ان شاالله مخاطب محور باشیم.

به هر شکل در حوزه مصرفی هم که صحبت می کنیم همه مان طبعا بایستی اسپانسر داشته باشیم برای ادامه حیات و ممات مان و اسپانسری که ما داریم خوشبختانه این اتفاق خوب را برای مردم رقم می زند.

ان شاالله تلاش می کنیم برای مخاطب هایمان برنامه بسازیم.

به هر شکل با گسترده شدن دانش و علم و سطح سواد و مطالعه یک اتفاقی بیفتد همه مخاطب شویم نه مصرف کننده در جامعه.

الان مردم انتخاب می کنند چه برنامه ای ببینند و چه چیزی را نبینند.

برخی از برنامه ها را می بینند و برخی را نمی بینند.

این انتخاب برنامه ای را دارد مخاطب خودش را پیدا می کند.

*چقدر تلویزیون نسبت به گذشته برای مجری و برنامه ساز فضا را بازتر کرده در گذشته خط قرمزها بیشتر بود و الان کمتر شده است؟ من اعتقاد شخصی ام این است که نسبت به خط قرمزها شما باید خودت را دقیق کنی.

یعنی اینکه چون من فضای اجتماعی برنامه می سازم تا امروز نشده که به من بگویند یا اجازه ندهند که درباره دغدغه های مردم روی آنتن صحبت نکنم.

یعنی مدیران ما هم تمام تلاش شان را می کنند که تمام دغدغه های مردم روی آنتن گفته شود.

امکان دارد البته یک موضوع سیاسی را به مجری بگویند بپردازد یا نپردازد.

در حوزه اجتماعی هم به نحوه بیان آن نظراتی داشته باشند اما با اصل آن هیچ مشکلی ندارند.

حتی درباره اینکه بانوان ما به استادیوم های ورزشی بروند و چگونه وزیر شدن و مسئولیت گرفتن بانوان ایرانی را چگونه در تلویزیون بیان کنیم.

داریم می رسیم به یک زبان و ادبیاتی که می توان این را در کشور بیان کرد.

ولی نبوده که بگویند به این نکته نپردازید.

برای هر دغدغه اجتماعی و مردمی می گذاریم.

یکی از مدیران ما مسئول این بخش است جلسات متعددی را داریم برای این که به این حوزه بهتر و بامحتواتر به آن بپردازیم.

*چقدر موافقید که بازیگران مجری می شوند؟ هر کسی در هر زمینه ای که فکر می کند هنر دارد باید هنر خودش را انجام بدهد.

یعنی اینکه من هیچ مشکلی با این که بازیگران ما مجری می شوند و مجریان هم بازیگر می شوند، ندارم.

*چون منتقدین می گویند و حتی مجری ها می گویند جای ما را گرفتند؟ کسی که کارش خوب باشد چه کسی می تواند جای او را بگیرد.

کدام آدمی می تواند جای مجریان سرشناس ما را بگیرد.

*انتقاد دارند تلویزیون عقب تر از فضای جامعه پیش می رود و فضای مجازی و برخی از شبکه های ماهواره ای جلوتر از تلویزین ما جلوتر است و برنامه هایی را می بینند جامعه جلوتر از تلویزیون است؟ ما یک رسانه ای هستیم و بنده به عنوان مجری در تلویزوین همه حرفی را نمی توانم بزنم چون قداست رسانه ملی این اجازه را نمی دهد.

در فضای مجازی همه حرفی را می زنند.

این که عقب تریم را قبول ندارم ولی اینکه همه حرفی را نمی توانیم بزنیم را قبول می کنم.

ما یک رسانه معتبری هستیم همه حرفی را نمی توانیم بزنیم اما در فضای مجازی امکان دارد به خاطر رها بودن همه کاری را انجام بدهد.

*می گویند علی ضیاء جسور است و نسبت به قبل گفتگوهای بهتر و چالشی تری انجام می دهد؟ جسارت با بی پروایی و بی حیایی متفاوت است.

جسارت همیشه آدم جسوری بودم و گفتگوهای ویتامین ث را ببینید با مدیران جسورانه می پرسم.

مرز میان جسارت و بی پروایی ادب است و هرجا از بستر مودب بودن خارج شود این اتفاق می افتد.

*تا به حال از مرز ادب خارج شده اید؟ مممکن است.

من کارم این است.

چرا فکر می کنید در شغل من مشکلی نداشته باشم.

اگر بهترین نجار دنیا هم باشید دو درصد مشکل در کارت وجود دارد.

من هم همین است و کار من هم حرف زدن و پرسشگری است و سوال اشتباهی بپرسم.

چرا ما باید معصوم به دنیا آمده باشیم.

خیلی طبیعی است من اشتباه کنم.

*یکی از مشکلاتی که برخی از مجری های معروف دارند این است که امروز از کلمات سبک و برخورد حرکتی نامناسب و ظاهر و لباس نامناسب استفاده می کنند، بفرمایید مجری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ خودم مراقبت می کنم که همیشه ظاهر خوبی داشته باشم.

طبیعتاً ما یکسری اصول فرهنگی داریم که بایستی به آن اصول و مبانی پایبند باشیم.

پا رو پا انداختن جلوی دوربین کار اشتباهی است اما جلوی میهمان می توان این کار را گاهی انجام داد.

یکسری اصول تربیتی داریم که این اصول را مجریان ما در رادیو می گذرانند.

واقعا درباره بقیه افراد دوست ندارم صحبت کنم و اگر بگویند چرا پایت را روی پایت گذاشته ای من جواب می دهم.

اصول مجری گری این را میگوید که میهمانداری در تلویزیون اصولی دارد که جلوی مردم نباید پایشان را جلوی پایش بگذارند.

مدل لباس پوشیدن من با اجرا روی آنتن دو سه درصد فرق می کند و ترجیح می دهم آن طوری که زندگی می کنم روی آنتن باشم.

ترجیح می دهم آن چیزی که هستم روی آنتن باشم تا مردم زیاد با یک شخصیت دو گانه ای روبرو نشوند.

چون یک شکل بودن بیشتر مردم را تحت تأثیر قرار می دهد.

*خودت را سلبریتی می دانید؟ مردم لطف دارند به من و مردم مرا می شناسند.


کلید واژه ها: برنامه - تلویزیون - فضای مجازی - شبکه - فرمول یک - اجتماعی - مجری - رادیو - جوان - انتخاب - فرهنگی - خبرگزاری - فرمول - مجازی - امروز - جمهوری اسلامی - شبکه سوم سیما - مردم - دانشجو - همیشه - گفتگو - گزارش - رادیو جوان - رسانه ملی - شروع - سیما - علی ضیاء - شبکه سه - نخستین - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
پزشکیان: طول عمر مدیریت های ما زیاد نیستند

چند خبر کوتاه

بعیدی نژاد: آغوش کشور به روی بازگشت مهاجران ایرانی باز است

آیت الله دژکام: راه انقلاب، جاده آسفالته اتوبان نیست

مهار فتنه داعش کمترین دستاورد برجام بود

عضویت 6000 نفر در سامانه انتشار و دسترسی آزاد

تعدادی دانشجوی دانشگاه امام خواستار بررسی مسایل صنفی شدند

افزایش سازمان های مردم نهاد در میبد مورد توجه باشد

کیفیت را جایگزین آمارهای کلی در برنامه های فرهنگی کنیم

تاریخ خواهد نوشت چه افرادی، درپی فروپاشی نظام و این مرز و بوم بودند

گویا آقای رییس جمهور و تیم اقتصادی شان هنوز شرایط ‎جنگ اقتصادی را باور ندارند!

انجام برنامه های فرهنگی حوزه خانواده در اولویت است

تخلیه 17 تریلی لجن پالایشگاهی از عسلویه در سایت محمدآباد دفن زباله های صنعتی بدون مجوز و موارد زیست محیطی در سایت

دوره آموزشی، تربیتی پیشگیری از اعتیاد در مشهد آغاز شد

برترین های تفسیر قرآن شهرستان دشتی تجلیل شدند

یازده هزار معتاد در استان ایلام تحت درمان هستند  

دانلود آهنگ جدید روزبه نعمت الهی بنام نهان مکن

هیچ منتقدی نگفته با امضای FATF اسلام درخطر است/ روحانی عذرخواهی کند

موسسات قرآنی از ظرفیتهای رسانه استفاده کنند

علیرضابیگی: مردم باید از آرای نمایندگان مطلع شوند

فرزندان معلول شهدا از بنیاد رانده،از بهزیستی مانده

روحانی: می گویند فلان کنوانسیون را امضا کنیم اسلام از دست می رود

وقتی اصول گرایان فقط گوشهٔ پرده اختلافات را بالا زدند

حجاریان: مسئله خودسرها دست کمی از مصائب عمده کشور ندارد/وظیفه دانشجویان در این شرایط، افشاگری تا حد ممکن است

گزارش تصویری: در دومین نمایشگاه تهران هوشمند چه گذشت؟

هدف نهایی حوزه علمیه اقامه دین است/ امام جمعه باید با اخلاق و علمش به قلوب نفوذ کند

تحلیل سعید حجاریان از "خودسری"

تحقیق و تفحص از قراردادهای خرید هواپیما در دوران آخوندی کلید خورد

​معجزه حیرت انگیز نهفته در قرآن که احتمالاً از آن بی خبر هستید! +فیلم

استخدام مدیر تبلیغات خانم/حداقل فوق لیسانس رشته MBA یا DBA

علیرضابیگی: مردم باید از آرای نمایندگان مطلع شوند

استخدام کارگر کافه رستوران،سالن کار،کارگر ساده دریک کافه معتبر

​نشست تخصصی همایش ملی ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت برگزار می شود

استخدام برنامه نویس مسلط به c و Node.js در تهران

استقبال از کارگاه آزمایشگاه شهر هوشمند، زیرساخت نوآوری

ولایت فقیه رمز ماندگاری و استواری ایران اسلامی است/ حماسه 9 دی لبیک مردم به رهبری بود

افزایش سازمان های مردم نهاد در میبد مورد توجه باشد

گویا: قدیمی ترین معدن مس ایران در اهر

استعفای جمعی از مدیران در اعتراض به عزل دبیرکل منتقد!

وظیفه دانشجویان در این شرایط، افشاگری تا حد ممکن است

مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی در اردبیل

انتصاب سرپرست بهزیستی استان

معرفی برندگان جشنواره پرداخت های الکترونیکی بانک کشاورزی

حضور فعالانه بانک در عرصه های مختلف اجتماعی/ هنر، ادب، سلامت و خانواده در چتر حمایت بانک رفاه

عکس/سحر قریشی در یک منطقه گرمسیر

انجام برنامه های فرهنگی حوزه خانواده در اولویت است

سرانجام نمایندگانی که ملت را نمایندگی نمی کنند

حضور نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در ایرنا-1

حضور نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در ایرنا-2

نمایندگان اتحادیه «حمایت از مردم فلسطین» در قم گردهم آمدند

علنی شدن رای نمایندگان، مجلس را وکیل الدوله می کند

سریال بلاتکلیفی مردم در بعضی محله های قزوین

ایرنا به عنوان رسانه رسمی نظام امیدآفرین است

تخلیه 17 تریلی لجن پالایشگاهی از عسلویه در سایت محمدآباد/ دفن زباله های صنعتی بدون مجوز و موارد زیست محیطی در سایت

برگزاری اولین و بزرگ ترین رویداد استارتاپی اجتماعی کشور درتهران

1200 طرح اشتغالزایی شهری و روستایی در کشور افتتاح شد

علنی شدن رای نمایندگان، مجلس را وکیل الدوله می کند

روحانی: می گویند فلان کنوانسیون را امضا کنیم اسلام از دست می رود

وقتی اصول گرایان فقط گوشهٔ پرده اختلافات را بالا زدند

ابتکار: اصلاح طلبان در همه جای حاکمیت حضور دارند

بازدید خوراکیان، معاون مرکز ملی فضای مجازی از ایکنا

شکست سیاست های ناتوی عربی علیه ایران از دستاوردهای انقلاب اسلامی

هیچ ردپایی از نگاه مقاومتی در بودجه 98 نیست

ابتکار: اصلاح طلبان در همه جای حاکمیت حضور دارند

تاکید نماینده مشهد بر ضرورت وجود دو مجلس

ایران از نبود یک برنامه منسجم جامع انرژی رنج می برد

رویکرد امیر کویت طی سالیان اخیر خیرخواهانه و در جهت کاهش اختلافات بوده است

تاکید رحمانی موحد بر تقویت و توسعه همکاری های فرهنگی میان ایران و ژاپن

امیرآبادی: برخی نمایندگان صبح در فراکسیون امید و ظهر در فراکسیون ولایی هستند

گزارشی از شفافیت مالی دانشگاه آزاد تا پایان سال ارائه خواهد شد

هشدار تهران به شهروندان ایرانی در مورد سفر به فرانسه

دست فرزندان انقلاب برای دفاع بر روی ماشه است

علی مطهری: حدس می زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند

نقض قاعده «نفی سبیل» در فضای مجازی/فقه باید بروزرسانی شود

فرار پسربچه انگلیسی از ملکه الیزابت +فیلم

دوره آموزشی، تربیتی پیشگیری از اعتیاد در مشهد آغاز شد

برترین های تفسیر قرآن شهرستان دشتی تجلیل شدند

به یاد تنها شهید مدافع حرم خراسان جنوبی

روند صلح افغانستان، انتخابات را به تعویق نخواهد انداخت

بازدید خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی از ایکنا

تصاویر جشن سالگرد غلبه بر داعش در عراق

ایران از نبود یک برنامه منسجم جامع انرژی رنج می برد

علیرضابیگی: مردم باید از آرای نمایندگان مطلع شوند

میدان جمهوری در تسخیر جلیقه زردها

شهدای حادثه تروریستی اهواز هنوز بی یادمان!

درخواست 92 نماینده پارلمان سومالی برای عزل رییس جمهور

تاکید مظفری بر توسعه پایدار کیش با بهره گیری از خرد جمعی

پایش بیکاری و شناسایی اولویت اشتغال در شمیرانات است

آزادی و عدالت خواهی 2 مولفه اصلی جنبش دانشجویی هستند

دانلود آهنگ جدید نیما تیموری بنام فراموشی

لایحه رتبه بندی معلمان به سال جاری نمی‎ رسد

تصاویر/ همایش دیدگاه های قرآنی آیت الله العظمی فاضل لنکرانی(ره) در گرگان

تخلف سازمان بازنشستگی در پرداخت حقوق بازنشستگان

لاریجانی: مجلس آمادگی تدوین قانون مدون برای حراست ها را دارد

استیضاح ظریف منتفی شد

​وزیر اطلاعات: حراست ها چشمان تیزبین امنیت دستگاه ها هستند

آملی لاریجانی: رهبر انقلاب پیش بینی کرده بودند موج بیداری اسلامی به اروپا سرایت کند

فراخوان دومین همایش ملی «پیشرفت های نوین در عرصه علم و فراعلم»

زهیر صیدانلو مراسم روز دانشجو در دانشگاه علم و صنعت

مستند «راه طی شده» در دانشگاه علامه اکران و نقد شد

نباید همه کم کاری های فرهنگی را به گردن تلویزیون انداخت

نباید همه کم کاری های فرهنگی را به گردن تلویزیون انداخت