مطالب مرتبط:
جزییات4خبر ویژه امروز یکشنبه 20 آبان ماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز یکشنبه 13 آبان ماه 1397
صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛ یکشنبه 13 آبان ماه 1397 /تصاویر
صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛ یکشنبه 20 آبان ماه 1397 /تصاویر
جزییات4خبر ویژه امروز یکشنبه ششم آبان ماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 آبان 1397 ساعت 00:122018-11-17سياسي

جزییات3خبر ویژه امروز یکشنبه 27 آبان ماه 1397


- رفقای شهرام جزایری و مهدی هاشمی برای پولشویی نگران شدندروزنامه های اجاره ای نه چندان خوشنام، از قول محمود صادقی عضو فراکسیون امید مدعی شدند 14 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد که سند ادعای ظریف درباره پولشویی است.

روزنامه های اعتماد و آرمان، در تیتر اول مشترکی از قول محمود صادقی نوشته اند: در همین دو سال که مجبور شدیم ضوابط پولشویی را رعایت کنیم بیش از 10 هزار میلیارد تومان از فرارهای مالیاتی جلوگیری شده است.

وی همچنین می گوید تروریست های مهاجم به مجلس را از طریق تراکنش های مالی توانستیم ردیابی کنیم.

از آلودگی روزنامه اعتماد، هدایای متهم دانه درشت فساد اقتصادی و پولشویی (شهرام جزایری) و روزنامه آرمان به دیگر متهم پولشویی (مهدی هاشمی) که بگذریم، باید از کسانی که به امثال محمود صادقی خط می دهند، پرسید: اولاً مگر برای مبارزه با پولشویی حتماً باید عضو FATF بود.

چرا دولت به قانون مبارزه با پولشویی (مصوب سال 86) کمتر بها می دهد که فرارهای مالیاتی دانه درشت پدید آید؟ ثانیاً مگر با منطق به حساب مردم (بخوانید مفسدان اقتصادی و مجرمان مالی) سرک نمی کشیم ، می توان با مفاسد و پولشویی مبارزه کرد؟!ثالثاً چندین قانون مربوط به راه اندازی سامانه های شفافیت در حوزه مالیات و معاملات و واگذاری ها و همچنین قوانین متعدد مربوط به انتشار اطلاعات معاملات و قراردادها، از سوی دستگاه های دولتی خاک می خورد و به درستی اجرا نمی شود.

چرا؟! چهارم اینکه به اعتبار حذف طرح شبنم، ایران که، کارت سوخت و.

، فرصت های مناسبی برای عناصر قاچاقچی و مفسد و رانت مدار پدید آمده که مقصر اول آن دستگاه های ذی ربط دولتی و برخی وکیل الدوله های بی کفایت هستند.

چرا امثال صادقی، هرگز با جدیت وزارت نفت یا اقتصاد و بانک مرکزی و صنعت و رفاه و کار را برای قصور و تقصیرهای متعدد در این زمینه بازخواست نکرده اند.

پنجم اینکه اگر تروریست های کذایی واقعاً رصد و ردیابی درستی می شدند، چندین شهید مظلوم برجا نمی گذاشتند.

طبعاً مسئولیت بررسی و رصد این تراکنش ها نیز دستگاه های ذی ربط اقتصادی و اطلاعاتی دولتی هستند و باز هم این موضوع ربطی به الحاق به کمیته FATF و CFT و دادن اسناد سری و اطلاعات محرمانه به دشمن برای تحریم دقیق تر کشور ندارد.

مومنی: روحانی یک عذرخواهی به کارشناسان بدهکار استیک اقتصاددان اصلاح طلب و حامی دولت می گوید روحانی به جای انتقاد از خود، اقتصاددانان را نصیحت می کند.

فرشاد مومنی در نشست ارزیابی طرح تحول سلامت گفت: ما بر این باور بوده ایم که به ویژه از نقطه عطف روی کار آمدن رییس جمهور آمریکا و تهدیدهای او مبنی بر خروج از برجام، به دلایل و علل گوناگون شدت نیاز کشور ما به برنامه ریزی در یک ابعاد خارق العاده تری افزایش یافته است.

اما آنچه عملا مشاهده می شود این هست که دقیقا در نقطه مقابل اقتضاء زمانه، یک برنامه گریزی با شدت کم سابقه ای طی سال های اخیر عملا مشاهده می شود.

وی گفت: من می توانم به ماجرای دستکاری نرخ ارز به عنوان یک نمونه اشاره کنم.

همان گونه که چندین بار در جلسات این مسئله مورد بررسی قرار گرفت هیچ یک از انتظارات طرفداران افزایش نرخ ارز در طی سی ساله گذشته اتفاق نیفتاده است.

اما در عوض تا دلتان بخواهد آسیب ها و خسارت های بعضا غیرقابل جبرانی بر اثر اجرای سیاست آشفته ساز به کشور ما تحمیل شده است.

دکتر مومنی در ادامه به تمرکز رسانه ها بر روی سخنان رییس جمهور با مسئولان وزارت اقتصاد و امور دارایی در روز چهاردهم آبان ماه اشاره کرد و گفت: آقای رییس جمهور در بخشی از صحبت های خود نشان داد گویی سطوحی از درک تذکرات مشفقانه و نقدها و هشدارهای اقتصاددان ها برای ایشان پدید آمده است.

ایشان سخنانی با این مضمون گفتند که عده ای اقتصاددان طی چند ماهه اخیر مکرر به ایشان توصیه می کردند که راه را برای افزایش نرخ ارز باز کنند و به تعبیر ایشان اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد ایران گلستان می شود ولی به قاعده تجربه سی ساله از همان ابتدا برای اکثریت اقتصاددان های ایران محرز شده بود و این احراز مطلق حتی در بی شمار اسناد رسمی منتشره توسط سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی هم انعکاس یافته بود و از روز سر کار آمدن آقای حسن روحانی تا به امروز هم بارها و بارها اقتصاددان ها در این زمینه هشدارهای کافی داده بودند.

وی افزود: آقای رییس جمهور در صحبت های خود به جای اینکه انتقاد از خود کند و خطای فاحش خود را در نادیده گرفتن پنج ساله تذکرات مشفقانه اقتصاددان ها مورد توجه قرار بدهند، به نصیحت و توصیه کارشناسی به اقتصاددان ها اقدام کردند و فرمود چون آن گلستان موعود متوهم ها و ذی نفع ها حاصل نشده، این اقتصاددان ها هستند که باید توجه کنند با یک عمل پیچیده سروکار دارند.

دکتر فرشاد مومنی گفت: برای ما قسمت اول ماجرا خیلی مهم تر است که یک مقام رسمی به صراحت اذعان کرده که این سیاست هیچ دستاوردی برای کشور نداشته و یک بار دیگر هم پس از سه دهه تجربه شکست خورده مقام رسمی این بار خیلی صریح تر از تجربه های قبلی خود و مقامات قبلی سیاستگذار کشور بر روی این مسئله صحه گذاشت.

ایشان به جای اینکه از اقتصاددان های مشفق عذرخواهی کند که پنج سال مستمر به ایشان می گفتند که شما اقتصاد را دارید با چشمی می بینید که تنها یک چشم است از موضع اینکه ایشان به کشف و شهودی نائل شدند که اقتصاددان ها گویی نمی دانستند، فرمودند ما از این به بعد به پیچیدگی علم اقتصاد توجه بیشتری کنیم.

ما از این توصیه سپاسگزاری می کنیم و گرامی می داریم ولی به ایشان با صراحت می گوییم که ما باید در عمل ملاحظه کنیم آنچه ایشان درمورد بی ثمر بودن افزایش نرخ ارز فهمیدند و به زبان آوردند از لحظه ای که فهمیدند بعد دستاورد عملی آن چیست و تفاوتش با کارهایی که در گذشته می شد چه چیزهایی خواهد بود؟وی افزود: ما در تجربه تاریخی گذشته خود شاهد این بودیم که وقتی سیاست انحطاط آور افزایش شدید نرخ ارز در سال های اولیه دهه 1370 به بحران و بن بست خورد طیفی از کسانی که به اصطلاح اقتصاددان خوانده می شوند و پای این علم سینه می زدند مهم ترین آنها هنگامی که اولین علائم بن بست ظاهر شد هرکدام به طریقی از پاسخگویی طفره رفتند و ژستی گرفتند.

یک نفر از آنها استعفا داد و گفت من کار نمی کنم؛ شخص دیگری فرصت مطالعاتی گرفت و به خارج رفت و شخص دیگری بورس تحصیلی گرفت و بعد از اینکه اوضاع کشور را آشفته کرد تازه رفت که ادامه تحصیل دهد.

کسانی که مسئولیت گریزتر بودند زودتر اقداماتی برای فرار از مسئولیت انجام دادند زمانی که اولین علائم جدی انحطاط آوری و شکست سیاست افزایش نرخ ارز اتفاق افتاد.

در آن دوره به جای عذرخواهی هتاکی و فرافکنی کردند.

وی افزود: اکنون هم علائمی از این مسئله در درون دولت حسن روحانی دوباره مشاهده می شود.

وقتی بن بست و خسارت بار بودن و پرهزینه بودن این سیاست آشکار شد چند ماهی هست زمزمه هایی مطرح می شود کسانی که از این سیاست دفاع می کردند یک نفر یک نفر دارند لیز می خورند و با همان سبک و سیاق سابق به جای پاسخگویی فرار را بر قرار ترجیح می دهند.

اما سیستم مافیای رسانه ای که از این ایده پشتیبانی می کند یک موجی را سامان دهی می دهد تحت عنوان اینکه این اندیشه در دولت نیست.

موج دیگری که در همین چارچوب مافیای رسانه ای راه انداخته این است که می گوید وقتی آنها کنار رفتند به معنای مسلط شد نهادگرایان در عرصه مدیریت اقتصادی کشور است که این یک دروغ بزرگ است.

وی با انتقاد از عدم تغییر مواضع اقتصادی دولت گفت: دولت مطلقا بعد از اینکه آقای رییس جمهور فهمید آن رویکرد فقط می تواند برای کشور فاجعه سازی کند هیچ اهتمامی برای برخورد برنامه ای با چالش های موجود را از خود به نمایش نگذاشته و حتی رسانه های سالم را هم تحت تاثیر قرار داده و بعضی از رسانه های سالم هم بازی این ماجرا را خورده اند و می خواهند سطح بالاتری از مسئولیت گریزی را نسبت به تجربه دهه 1370 انجام دهند؛ به این معنا که می خواهند به طور هم زمان در حین اینکه خودشان از مسئولیت فرار می کنند بار افتضاحات کنونی اوضاع اقتصادی کشور را هم به گردن نهادگراها بیندازند.

کمیسر تجاری اروپا: طرح SPV فقط روی کاغذ شدنی استکمیسر اروپا در امور تجارت تصریح کرد: تدوین مکانیسم مالی مبادلات با ایران (SPV)، بر روی کاغذ انجام شدنی است، اما اجرایی کردن آن در عمل بسیار دشوار است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرادیو بین المللی فرانسه، سسیلیا مالمستروم گفت: اتریش، بلژیک و لوکزامبورگ از میزبانی صندوق ویژه دادوستدهای اروپا با ایران خودداری کردند و دیگر کشورها نیز نسبت به آن تمایلی نشان نمی دهند.

این اظهارات درواقع تاییدکننده سخنان اخیر گوردون سونلند نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا است که از سازوکار مالی میان ایران و اتحادیه اروپا، به عنوان ببر کاغذی یاد کرده بود.

پتر گوشلباوئر سخنگوی وزارت امور خارجه اتریش، ضمن اعلام اینکه کشورش نمی تواند میزبانی صندوق مالی میان ایران و اتحادیه اروپا را بپذیرد، تاکید کرد این تصمیم در پی بررسی دقیق این تقاضا اتخاذ شده و دولت به این نتیجه رسیده است، که این کشور در موقعیتی نیست که این سازوکار را پذیرا شود.

اتریش سومین کشوری است که از میزبانی این صندوق سر باز می زند و چنین به نظر می رسد که دیگر کشورها نیز تمایلی به این کار نشان نمی دهند.

به گفته یک منبع آگاه، اتحادیه اروپا هنوز سازوکاری برای محفوظ داشتن بانک های اروپایی که پرداخت خرید از ایران و فروش به ایران باید از طریق آنان انجام گیرد، نیافته است.

در همین حال هفته نامه اقتصادی اکونومیست، چاپ لندن تاکید کرد طرح اروپا برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران، فقط روی کاغذ مانده است.


کلید واژه ها: پولشویی - اقتصاد - روزنامه - مالی - مالیات - شهرام جزایری - اطلاعات - اقتصادی - دولت - صادقی - مهدی هاشمی - مبارزه - اقتصاددان - معاملات - میلیارد - تروریست - مفسدان اقتصادی - طرح تحول سلامت - روزنامه آرمان - روحانی - فساد اقتصادی - فرار مالیاتی - هاشمی - آرمان - قانون - بانک مرکزی - اصلاح طلب - کارت سوخت - عذرخواهی - اطلاعاتی

آخرین اخبار سرویس:
کاریکاتور های جدید معنی دار

جلیلی در نشست دولت سایه با اتحادیه سوخت جایگزین: توجه به سوخت های جایگزین در شرایط جنگ اقتصادی یک ضرورت است

شریعتمداری: مطالبه گری ازمسئولان در دستور کار شورای اشتغال است

پزشکیان: از نامه اصلاح طلب ها به رهبری برای برگزاری همه پرسی اطلاعی ندارم

نمایندگان سه استان درباره بحران آب به سران قوا نامه نوشتند

ناهماهنگی از هیچ ارگانی پذیرفته نیست

بازگرداندن لایحه مبارزه با پولشویی به مجلس خلاف قانون است

توضیح مجمع درباره مصوبه لایحه مبارزه با پولشویی

استخدام آشپز فرنگی پز در محدوده شریعتی تهران

مک بوک های جدید اپل در راه است

استخدام شرکت فراپاکس

استخدام حسابدار خانم در شرکت اطلاع رسانی تهران کار آرا- البرز

استخدام نیروی کار در گروه صنعتی نعیمی

استخدام میکاپ و شینیون کار حرفه ای در محدوده تهرانپارس

استخدام فرکار ماهر در محدوده جمهوری تهران

استخدام آشپز خانم و آقا جهت رستورانی در غرب تهران

استخدام کارمند، گرافیست و برنامه نویس در شرکت معتبر نرم افزاری

استخدام همکار خانم جهت کارگاه قنادی در محدوده رباطِ اصفهان

استخدام مشاور تحصیلی جهت یک موسسه در تهران

عروج شهادت گونه فرمانده قرارگاه ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه

منابع دینی بر جلوگیری از ضایع شدن حقوق کارگران تاکید دارد

سیاست های منطقه ای آمریکا در راستای محدود کردن ایران است

تاکید آیت الله گرامی بر رسیدگی فوری به مسائل معیشتی اقشار متوسط جامعه

سقای بی ریا: به دستاوردهایی که تاکنون داشتیم نباید اکتفا کنیم

اعزام بیش از 200 مدرس تخصصی نماز به نقاط مختلف کشور/ علل کاهلی در اقامه نماز

طلاب با تزکیه نفس خود در دیگران اثر بگذارند/ حوزه های علمیه باید 20 سال جلوتر از دیگران باشند

از تولد میترا تا حافظ و شاهنامه خوانی در قزوین مردم: شب یلداست یا شب عزا

عروج فرمانده قرارگاه ثامن الائمه درپی یک سانحه

توضیحی برای یک مصوبه مجمع/آخرین خبر از حادثه چابهار/تعبیر جهانگیری از وضعیت دانشگاه ها و...

نمایندگان سه استان درباره بحران آب به سران قوا نامه نوشتند

شیشه می در شب یلدا شکست

توضیح سفارت ایران در عراق در واکنش به یک ادعا واهی

استخدام نماینده علمی در شرکت داروسازی پرنیان در البرز

استخدام حسابدار در یک گروه صنعتی معتبر در اصفهان

استخدام حسابدار،سرپرست فارم در یک شرکت بزرگ تولیدی طیوردرانزلی

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 24 آذر 1397

مصباحی مقدم: تغییر نام «جامعه روحانیت» سال 86 تصویب شده است

توزیع 2500 سبد غذایی مادران در خراسان جنوبی آغاز شد

استیضاح ظریف منتفی شد

اصلاحات صندوق های بازنشستگی در موسسه عالی پژوهش بررسی می شود

یقه سفیدها این دفعه نمی توانند از مجازات فرار کنند/ سیاست ارزی دولت فسادزا بوده است

ناهماهنگی از هیچ ارگانی پذیرفته نیست

منابع دینی بر جلوگیری از ضایع شدن حقوق کارگران تاکید دارند

درگذشت فرمانده قرارگاه ثامن حین بررسی سلاح انفرادی

توضیحات لاریجانی درباره جلسه غیرعلنی مجلس

از پیام رسان داخلی حمایت نمی کنی؟

عروج شهادت گونه فرمانده قرارگاه ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه

ظرفیت های وسیع صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران پیام رسان اسلام به تمام دنیا

نماینده مجلس: حرف زدن بدون ملاحظه دلسوزی برای نظام نیست

صحن علنی مجلس شورای اسلامی - 25 آذر 1397

نشست هم اندیشی سرلشکر موسوی با تعدادی از درجه داران قرارگاه پدافند هوایی برگزار شد

ویدئو / مراسم سالگرد درگذشت مولانا در قونیه

دعای خیر خانواده شهدا چراغ راه مسئولان است

برگزاری مسابقه کتاب خوانی کارکنان بنیاد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

جانباز 70 درصد «سعید توکلی کورایم» آسمانی شد

اقتدار و عظمت میهن اسلامی به یمن وجود ایثارگران به دست آمده است

جانباز 70 درصد «نورعلی مشهدی» به خیل شهدا پیوست

جلسه شهردار تهران با معاون علمی رییس جمهور پشت درهای بسته

حمایت از شرکت های دانش بنیان و پارک های علمی در بودجه سال 98

تصاویر/ همایش «حوزه علمیه، پژوهش، دستاوردها و ظرفیت ها» در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

از سخنانی که علیه حوزه می زنند، دلسرد نمی شویم/ به پژوهشگران خود می نازیم

گنجینه معرف اهل بیت(ع) بازگشایی و تبیین شود

اجرای 30 برنامه بصیرتی در مدارس علمیه قزوین

کرسی های آزاد اندیشی و ایده پردازی نیاز ضروری حوزه است

پزشکیان: از نامه نمایندگان اصلاح طلب به رهبر انقلاب بی اطلاعم

در پیاده کردن عدالت کم آوردیم/ مسئولین مقصرند

ایران دارای رتبه 16 علمی جهان و اول منطقه است

توضیح مجمع درباره مصوبه لایحه مبارزه با پولشویی

مهارت آموزی جایگزین تکالیف دانش آموزان شد

باخبر بودن امام علی(ع) از حوادث سخت حکومت امویان

اقدامات نخبگان مورد توجه مسئولان قرار نمی گیرد

خبر خوش برای هموطنان جنوبی؛ واریز سود حاصل از فروش سوخت به حساب مرزنشینان خوزستان

بنیاد برکت 25 خدمت واکنش سریع به نیازمندان ارائه می دهد

انتقادات تُند یک نماینده از «اختاپوس ها»

دستور روحانی برای ابطال حکم دامادش

توضیح مجمع درباره مصوبه لایحه مبارزه با پولشویی

از تولد میترا تا حافظ و شاهنامه خوانی در قزوین/ مردم: شب یلداست یا شب عزا

پرهیز باید از اختلافات و تنش های اجتماعی در جامعه

سید کوچک؛ فرهیخته و اندیشمندی بزرگ

پزشکیان: از نامه اصلاح طلب ها به رهبری برای برگزاری همه پرسی اطلاعی ندارم

گردشگری مذهبی در نمایشگاه بین المللی پارس کم رنگ بود

حدیث نگاشت/ دل حکیم و دهان نابخرد

تلاوت قرآن پزشک جراح در جلسه شورای شهر تهران

همایش «شکوه هجرت» در اردبیل برگزار می شود

«روزنامه شرق» مجرم شناخته شد

ضرورت توجه به روزنامه نگاری علمی در توسعه ملی/انتقاد نسبت به حضور افراد ناآشنا به علم در رسانه

انتخاب فصلنامه علمی-پژوهشی آیین حکمت به عنوان مجله برتر

رجبی: بین پژوهش ها و ظرفیت های حوزه تناسب خوبی برقرار نیست

غیبت 14 عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز

گزارش تصویری: مراسم رونمایی از تفسیر قرآن «شمس»

ساماندهی گمرک و مرز دوغارون مورد تاکید قرار گرفت

نماینده مجلس: حرف زدن بدون ملاحظه دلسوزی برای نظام نیست

توضیح انصاری درباره ارتباط لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و FATF

کاروانسراهای 2 قلو که چهار قرن با هم فاصله دارند

فروش بخش شمالی پارک جمشیدیه کذب است

تشکیل کمیسیون انتصابات شهری شایعه است

ارائه 350 هزار گزارش اقدام پژوهی از سوی معلمان

تابش و حسین زاده نواب رییس و سعیدی سخنگوی فراکسیون امید شدند

انتقاد نماینده اهواز از قرار نگرفتن کارون و باوی در شمار شهرستان های مناطق جنگی کشور

جلوی کاسه های داغ تر از آش را بگیرید

جزییات3خبر ویژه امروز یکشنبه 27 آبان ماه 1397

جزییات3خبر ویژه امروز یکشنبه 27 آبان ماه 1397