مطالب مرتبط:
ثبت اتحادیه قرآنی خراسان جنوبی پس از 10 ماه در اداره ثبت شرکت ها
ثبت تپه باستانی عرب پشته خراسان جنوبی در فهرست آثار ملی
نخستین خانه پناهگاهی کوچک در خراسان جنوبی افتتاح شد
استخدام منشی،گرافیست و طراح در شرکت سپهرخاوران در خراسان جنوبی
آسبادهای خراسان جنوبی برای ثبت جهانی ارزیابی می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 26 آبان 1397 ساعت 19:362018-11-17سياسي

نخستین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی به ثبت رسید


ایرنا- رییس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران گفت: نخستین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی به نام « اوج سپهر کویر» به ثبت رسید.

- بیرجند- ایرنا- رییس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران گفت: نخستین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی به نام اوج سپهر کویر به ثبت رسید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا حسین اژدری روز شنبه در نشست شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به راه اندازی یک هندلینگ در بیرجند از 2 سال گذشته اظهار داشت: ثبت اولین شرکت هواپیمایی استانی یکی از اقدامات این هندلینگ بوده که امیدواریم ظرف سه تا 6 ماه آینده با خرید هواپیما، پایه فرودگاهی بیرجند را به عنوان زیرساخت اساسی توسعه استان فعال کنیم.

وی ضمن تقدیر از مدیران استانی و ملی در شروع این حرکت بیان کرد: امید است در زمان تعیین شده بتوانیم با پروازی از بیرجند به مشهد این هواپیمایی استان را عملیاتی کنیم.

رییس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران افزود: این هندلینگ با نام شرکت احیای میراث کویر به دنبال تکمیل زنجیره فعالیت گردشگری در استان است که یک چرخه آن زیرساخت حمل و نقل هوایی و زمینی است.

وی هدف اصلی این هلدینگ را تبدیل بیرجند و استان خراسان جنوبی به عنوان مقصد گردشگری در سطح ملی و بین المللی عنوان کرد و گفت: یکی از هدف گیری های این شرکت ، جذب سرمایه گذار برای هتل کویر است که امیدواریم با جلب نظر تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی احداث و تکمیل این هتل دنبال شود.

اژدری با بیان اینکه اقامت های بومگردی و کمپ های گردشگری جزو زیرساخت های لازم است اظهار داشت: از یک سال گذشته خانه شریف بیرجند را از طریق مزایده صندوق احیا در اختیار گرفته ایم و از امروز عملیات اجرایی مرمت آن به عنوان یک هتل سنتی در بافت تاریخی بیرجند شروع می شود.

وی یادآور شد: شناخت بازار، انتقال آن به صنعتگران و ایجاد تعامل بین صنعتگران و توریست ها از دیگر اهداف این هلدینگ در حوزه صنایع دستی است که به رونق اشتغال در استان کمک می کند.

رییس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران گردشگری سلامت را از دیگر برنامه های در دست اقدام عنوان کرد و افزود: با ایجاد بیمارستان خصوصی و ارایه خدمات به کشورهای همجوار این هدف نیز دنبال خواهد شد.

وی اشاره به ظرفیت های گسترده استان برای جشنواره های مختلف عناب ،زرشک، زعفران و گل نرگس گفت: برگزاری این جشنواره ها نیز در دستور کار هندلینگ میراث کویر قرار دارد.

اژدری با بیان اینکه آموزش یکی از زیرساخت های مورد نیاز گردشگری در استان است اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی مرکز آموزش گردشگری با مشارکت شهرداری و سایر دستگاه ها مجموعه چرخه فعالیت گردشگری تکمیل شود.

وی تسهیل گری را یک انتظار از دولت عنوان و بیان کرد: این توان را داریم که بسته های مناسب سرمایه گذاری را تهیه و از نقاط مختلف سرمایه گذار برای تامین منابع آن جذب کنیم.

** بیرجند به عنوان پایتخت گردشگری کویر معرفی می شودرییس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران با اشاره به یک ایده خام برای معرفی بیرجند گفت: انتظار می رود کارگروهی متشکل از شهرداری ، شورای شهر و سایر دستگاه های اجرایی شکل بگیرد تا بتوانیم این ایده را به هدف تبدیل کنیم.

وی عنوان این ایده را بیرجند 2022 ، پایتخت گردشگری کویر عنوان کرد و افزود: بسیاری از شهرهای کشور به بهانه های مختلف برندسازی و بر اساس آن حرکات زیرساختی و روبنایی در منطقه خود ایجاد می کنند، لذا باید یک موضوع برای معرفی بیرجند در سطح ملی و بین مللی تعریف کنیم.

اژدری با تاکید بر ایجاد یک اراده محلی برای استفاده از فرصت های موجود اظهار داشت: دلیل انتخاب 2022 برای نام بیرجند همزمانی آن با جام جهانی در قطر است که به طور قطع جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور همجوار می تواند سرویس هایی را ارایه و فرصتی برای خود ایجاد کند.

وی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی کویر لوت در خراسان جنوبی گفت: مدیریت شهری باید از این فرصت نیز برای مطرح کردن بیرجند استفاده کند.

رییس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران با بیان اینکه که کویر جاذبه های زیادی دارد و بدون دلیل ثبت جهانی نشده است بیان کرد: امروز سه استان درگیر موضوع ثبت جهانی شدن کویر لوت بوده و باید تلاش کنیم که بیرجند را پایگاه ملی این کویر کنیم که نیاز است مدیریت محلی از این فعالیت حمایت کند.

وی با تاکید بر اینکه احیای بافت تاریخی نیز با جدیت دنبال می شود گفت: بافت های محلی جزو محدود فرصت های توسعه هستند که باید بان آن توجه کرد.

رییس هیات مدیره شرکت احیای میراث کویر، سند آمایش استان را یک نقشه راه برای توسعه دانست و یادآور شد: در این سند گردشگری یکی از محورهای توسعه تعریف شده و به لحاظ محدودیت های اقلیمی باید به سمت قابلیت های موجود پیش برویم.

وی با اشاره به موقعیت استان خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به هم مرز بودن کشور افغانستان و بحران های امنیتی در این کشور نیاز است که برای استقرار جمعیت در استان و تداوم زیستی از ظرفیت های موجود حداکثر استفاده شود.

اژدری افزود: امنیت به عنوان مهمترین مساله استان با هر عدد و رقمی برای دولت قابل توجیه خواهد بود و یکی از دغدغه اصلی و فرصت مهم در اختیار است.

وی بیان کرد: ظرفیت های بسیار زیادی به لحاظ فرهنگی در استان وجود دارد که می توان با احیای آن به ایجاد اشتغال و پایداری توسعه کمک کرد.

رییس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران با اشاره به برگزاری کارگاه فهم معماری از دریچه بیرجند در چند سال گذشته گفت: این کارگاه خروجی های خوبی داشت که معرفی بیرجند به عنوان مرکزیت فرهنگی یکی از آن خروجی ها بود اما مورد توجه قرار نگرفت.

وی که پیش از این تجربه کار دولتی را نیز داشته، ایجاد یک ساختار برای به کارگیری ظرفیت های بخش خصوصی را یک دستاورد این کارگاه عنوان کرد و افزود: امروز از موضع بخش خصوصی ورود پیدا کرده ایم و خوشحالیم که ظرفیت های موجود یک دغدغه برای مدیران شهری نیز شده است.

رییس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران با این اعتقاد که دولت باید نقش تسهیل گری داشته باشد اضافه کرد: انتظار می رود مدیران دولتی و شورای شهر به این نقش توجه و راه را برای ورود بخش خصوصی هموار کنند.

** به بخش گردشگری و جذب گردشگر نگاه ویژه داشته باشیممدیرکل دفتر فنی،امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: موضوع گردشگری یکی از مهمترین محورهای توسعه استان است.

محمد فرهادی ضمن تقدیر از تعامل ارزنده اوقاف برای احیای قسمتی از میراث فرهنگی استان اظهار داشت: باید به بخش گردشگری و جذب گردشگر نگاه ویژه داشته باشیم.

وی با اشاره به اقدامات زیرساختی در استان افزود: آنچه وظیفه دولت بوده کوتاهی نشده که نمونه آن فرودگاه بیرجند است که با امکانات روز دنیا خدمات دهی می کند اما در بحث ایرلاین ها غیر از ایران ایر بقیه ایرلاین ها خصوصی هستند.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: البته بخش خصوصی برای ورود به بحث ایجاد شرکت هواپیمایی تلاش های زیادی انجام داده که امید است با کمک های استانداری شاهد به بار نشستن این تلاش باشیم.

وی ضمن تاکید بر پرهیز از تنگ نظری برای توسعه گردشگری گفت: اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است که اگر نگاه ها تغییر نکنند ممکن است این اتفاقات ناکام بماند.

فرهادی افزود: توسعه گردشگری نباید این ذهنیت را برای گروهی از افراد ایجاد کند که با ورود گردشگر به کشور باورهای فرهنگی زیر سوال می رود، بلکه اگر به درستی عمل شود می تواند تاثیر معکوس داشته باشد.

وی اظهار داشت: بسیاری از اتفاقات در پایتخت جرم نیست اما در اینجا جرم است.

مدیرکل دفتر فنی ،امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر رعایت قانون و حضور گردشگر بر اساس چهارچوب های قانونی اضافه کرد: در مواجه با برخی مسایل نباید سختگیرانه تر از مرکز برخورد کنیم.

وی ادامه داد: گردشگری که وارد یک استان می شود به دنبال گذراندن اوقات فراغت است و باید از ظرفیت ها و پتانسیل های طبیعی این فرصت، نهایت استفاده را ببریم.

فرهادی با تقدیر از نگاه همدلی در استان گفت: قطعا همکاری بین دستگاه های اجرایی و حضور پر رنگ بخش خصوصی با حمایت های دولت اقدامات خوبی رقم خواهد خورد.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی باید ضمن استفاده از ظرفیت های موجود در کنار گردشگری از صنایع دستی نیز برای توسعه استان بهره ببرد.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه در برنامه ها باید توسعه همه نقاط استان مد نظر باشد یادآور شد: ظرفیت های خوب و ناشناخته ای در نهبندان، زیرکوه ، فردوس، طبس، خوسف ، بشرویه و غیره وجود دارد که بسیارغنی است و باید بخش خصوصی در همه زمینه ها ورود پیدا کند .

در این نشست مقرر شد کارگروهی متشکل از استانداری، میراث فرهنگی، بخش خصوصی، راه و شهرسازی، شورای شهر و شهرداری ایده بیرجند پایتخت گردشگری کویر را بررسی و در خصوص آن تصمیم گیری کنند.


کلید واژه ها: بیرجند - خراسان جنوبی - استان - هواپیمایی - گردشگری - شهرسازی - معماری - خراسان - مدیره - ایران - کویر - نخستین - امید - ایرنا - بیمارستان خصوصی - جشنواره - تامین اجتماعی - بافت تاریخی - سرمایه گذار - میراث - صندوق - صنایع دستی - بین المللی - بیمارستان - بازنشستگی - حمل و نقل - شروع - اجتماعی - اشتغال - تاریخی

آخرین اخبار سرویس:
پیام تسلیت انجمن پیشکسوتان مطبوعات برای درگذشت احمدرضا دالوند

آمریکا با اعمال فشار اقتصادی به دنبال افزایش نارضایتی های عمومی است

چمران در سبزوار: آمریکا با اعمال فشار اقتصادی به دنبال افزایش نارضایتی های عمومی است

میرسلیم: شکاف طبقاتی در کشور در حال افزایش است

رییسی: افول قدرت آمریکا جدی است

اولین تصویر از بازی جدید خالق سری Halo منتشر شد

توسعه مناطق محروم از اولویت های اصلی دولت است

دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش بنام شیدایی

ظریفیان در دانشگاه تربیت مدرس: دوره احمدی نژاد تقریبا نقش تعیین کننده ای در سرنوشت دانشگاه نداشت

همدلی قومی در شهرستان رامیان زبانزد است

دانشگاه منهای انحصار

بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران درباره اعتراض های فرانسه

پیروزی اخمت گروزنی با محمدی

دوره آموزشی مدیریت بحران؛ ویژه مدیران شهرستان های خراسان شمالی

گزارش شفافیت مالی دانشگاه آزاد تا پایان سال ارائه می شود

هفتمین نشان «سلامت اجتماعی» به واعظ مهدوی اعطاء شد

سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم معرفی شد

اجرای تفاهم نامه اوقاف و دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد همدان

میرسلیم: شکاف طبقاتی در کشور در حال افزایش است

فامیلی اصلی اسحاق جهانگیری چیست؟

انتظامی: با نیت «تداوم» به سازمان سینمایی آمده ام

فامیلی اصلی اسحاق جهانگیری چیست؟

برای احمدرضا دالوند در باب مدیریت قرائت متن

توسعه مناطق محروم از اولویت های اصلی دولت است

انعکاس اخبار صحیح رسالت اصلی ایرناست

نقشه پهنه های آبی کشور تهیه شد

تبعیض در پرداختها جامعه پرستاری را رنج می دهد

تامین آب آشامیدنی ابر بحران و دغدغه مدیریت استان اصفهان است

بیانیه ستاد حقوق بشر ایران در محکومیت خشونت های اخیر فرانسه

122 جلد کتاب در مورد شهدای خراسان جنوبی آماده چاپ است

رونمایی از 110 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس

دیدار روسای پژوهشگاه های ملی کشور با رییس مجلس شورای اسلامی

برای احمدرضا دالوند در باب مدیریت قرائت متن

توسعه مناطق محروم از اولویت های اصلی دولت است

دومین روز جشنواره سینما حقیقت

اگر قدرت و حکومت نقد نشود منجر به فساد خواهد شد

شبکه توزیع گوشت های فاسد در کرمانشاه منهدم شد

آمریکایی ها بدانند که ایران حبس نشدنی است/ نسبت به مسأله هیچ بنگاه اقتصادی بی تفاوت نیستیم

خلوص و تقوای سیاسیون کم شده است/ مجلس باید نظارت کند تا دولت از اجرای قانون فرار نکند

انعکاس اخبار صحیح رسالت اصلی ایرناست

مردم سالاری دینی اولین دستاورد 40 ساله انقلاب اسلامی

دانلود آهنگ جدید ایهام بنام دنیای بعد از تو

مسئولان دهه 60 آمده بودند «چیزی بگذارند، نه چیزی ببرند»

آغاز به کار دوره دانش افزایی ادبیات معاصر ایران در کتابخانه ادبیات خارجی مسکو

مطهری: خلوص و تقوای سیاسیون کم شده است

اعلام اسامی برندگان قرعه کشی سومین هفته از جشنواره پرداخت های الکترونیکی بانک کشاورزی

پیمان نظامی امریکا و کشورهای عربی علیه ایران

نقشه پهنه های آبی کشور تهیه شد

کتاب حلوای عروسی/زندگی سخت یک مادر شهید/معرفی کتاب ونویسنده

آمریکایی ها بدانند که ایران حبس نشدنی است/ نسبت به مسأله هیچ بنگاه اقتصادی بی تفاوت نیستیم

30 هزار جوان عراقی توسط داعش به شهادت رسیدند

در انتخابات آینده، دروغگو را از کاخ سفید بیرون برانیم

تبعیض در پرداختها جامعه پرستاری را رنج می دهد

پایان «هاشمی زنده است» پس از 2 سال

«محمدرضا کلایی» شهردار مشهد شد

مطهری: بهتر است حوزه های علمیه به کمک های مردمی متکی باشند

هفتمین نشان «سلامت اجتماعی» به واعظ مهدوی اعطاء شد

خلوص و تقوای سیاسیون کم شده است/ مجلس باید نظارت کند تا دولت از اجرای قانون فرار نکند

تبعیض در پرداختها جامعه پرستاری را رنج می دهد

تامین آب آشامیدنی ابر بحران و دغدغه مدیریت استان اصفهان است

تامین آب آشامیدنی ابر بحران و دغدغه مدیریت استان اصفهان است

جزییات آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سال 97 اعلام شد

«حججی» و گردش یک میلیارد و 650 میلیون تومانی!

با سرمایه گذار نماهای سرمایه بر از لرستان مخالفم/ سند توسعه لرستان تدوین شده است

بیانیه ستاد حقوق بشر ایران درباره خشونت های اخیر فرانسه

انتصابات دقیقه نودی در هلدینگ تاپیکو/ در زیرمجموعه های شستا چه خبر است؟

الجزیره منتشر کرد؛ جزییات سند «چارچوب امنیتی و سیاسی» گفت وگوهای صلح یمن

ادعای تکان دهنده نماینده مجلس درباره سیاست برخی همکارانش

هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند

وجود 105 هزار هکتار از کانون های گرد و غبار در استان قم

هفتمین نشان «سلامت اجتماعی» به واعظ مهدوی اعطاء شد

زمان صدور کارت آزمون فراخوان کشوری دفاتر خدمات سلامت اعلام شد

جهانگیری: آمریکا با قلدری سعی در دیکته کردن تحریم ها به ایران دارد

مشارکت مردمی در بازآفرینی شهری رکن اساسی است

استخدام پیک موتوری با ساعت کاری نیمه وقت در بیرجند

30 هزار جوان عراقی توسط داعش به شهادت رسیدند

چرا ظریف استیضاح نشد؟

روایت وزیر بهداشت از آخرین دیدارش با آیت الله هاشمی رفسنجانی

شاخص های مهم بودجه در سال 98

مطهری در دانشگاه علوم پزشکی تهران: خلوص و تقوای سیاسیون کم شده است/ مجلس باید نظارت کند تا دولت از اجرای قانون فرار نکند

30 هزار جوان عراقی توسط داعش به شهادت رسیدند

نمایی از جت جدید شخصی لیونل مسی

درخواست92 نماینده پارلمان سومالی برای عزل رییس جمهور

جهانگیری: آمریکا با قلدری سعی در دیکته کردن تحریم ها به ایران دارد

شهدای حادثه تروریستی اهواز هنوز بی یادمان!

بیانیه ستاد حقوق بشر ایران درباره خشونت های اخیر فرانسه

هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند

کسی حاضر نیست سِمت ریاست کارکنان کاخ سفید را بپذیرد

تاکید ایزدیار بر اهمیت همکاری روسیه در مبارزه با تروریزم در افغانستان

5 توصیه کاربردی ازحضرت محمد(ص)

بخش عمده مطالبات شهرداری تهران از دولت تایید شد

باقی در دانشگاه تربیت مدرس: انجمن های دانشجویی تکلیف خود را روشن کنند/ روش ما با جنبشی ها فرق دارد

الجزیره منتشر کرد؛ جزییاتی از سند «چارچوب امنیتی و سیاسی» گفت وگوهای صلح یمن

پیکر جانباز 70 درصد تبریزی تشییع شد

نمایندگان خراسان شمالی 4 طلای یوسی مس جهانی گرفتند

پزشکیان: ادبیات گفت و گو در دانشگاه های ما از دست رفته است/ مخالف استیضاح فرجی دانا بودم/ از هیچ سهمیه ای استفاده نکردم

جذب حامی برای 600 فرزند یتیم در سیستان و بلوچستان

ترکمنستان از ورود واگنهای ایرانی به شبکه ریلی خود استقبال می کند

بیمه شدگان مراقب سودجویان باشند

بیانیه ستاد حقوق بشر ایران درباره خشونت های اخیر فرانسه

نخستین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی به ثبت رسید

نخستین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی به ثبت رسید