مطالب مرتبط:
عرضه یک میلیارد و 76 میلیون و 859 هزار یورو ارز از سوی پتروشیمی ها از ابتدای راه اندازی بازار ثانویه
راه اندازی کراکر سه میلیارد دلاری لوته کمیکال در ایالات متحده تا اوایل 2019
راه اندازی فروشگاه محصولات قرآنی در 2 منطقه آزاد تجاری
آمازون و راه اندازی صندوق خیریه 2 میلیارد دلاری
5 زنی که استارت آپ یک میلیارد دلاری راه اندازی کرده اند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 26 آبان 1397 ساعت 17:552018-11-17اقتصادي

غفلت از بازار 10 میلیارد دلاری محصولات اسلامی/ راه اندازی دورهمی کسب وکار های نوپای قرآنی در «کافه محفل»


ـ سرپرست مرکز رشد واحد های فناور هنر های قرآنی ضمن اشاره به راه اندازی دورهمی کسب وکار های نوپای قرآنی با عنوان «کافه محفل» گفت: - غفلت از بازار 10 میلیارد دلاری محصولات اسلامی/ راه اندازی دورهمی کسب وکار های نوپای قرآنی در کافه محفل " گروه جامعه ــ سرپرست مرکز رشد واحد های فناور هنر های قرآنی ضمن اشاره به راه اندازی دورهمی کسب وکار های نوپای قرآنی با عنوان کافه محفل گفت: گردش مالی محصولات دینی و اسلامی تنها در کشور های عراق، عربستان و ایران چیزی بین 7 تا 10 میلیارد دلار است و متاسفانه بالای 90 درصد از این محصولات در اختیار چین قرار دارد که ما از آن غافل هستیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا"؛ رحیم خاکی، سرپرست مرکز رشد واحد های فناور هنر های قرآنی وابسته به سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، بعد از ظهر امروز شنبه 26 آبان ماه، با حضور در برنامه رادیویی افق که با هدف بررسی نحوه برگزاری رویداد استارتاپی قرآنی در جهاددانشگاهی پخش می شد، ضمن تشریح فعالیت های مرکز رشد واحد های فناور هنر های قرآنی گفت: این مرکز در یک دوره‏ محدود برای کارآفرینان و واحد های خرد و کوچکی که دارای ایده های قابل تجاری شدن هستند، خدمات و تجهیزات مناسب جهت آماده شدن برای حضور مستقل و موثر در عرصه جامعه را فراهم می کند.

وی افزود: مراکز رشد برای فراهم سازی شرایط مناسب جهت ایجاد، توسعه و رشد کسب و کارهای خرد و کوچک تأسیس می ‏شوند و این مراکز فضایی اداری و فنی همراه با خدمات حمایتی با حداقل هزینه را برای شرکت های نوپا فراهم می کنند، همچنین زمینه شبکه سازی و برخی خدمات جانبی را برای استارتاپ های حوزه قرآنی تامین می کند.

در واقع مراکز رشد با فراهم‏ سازی شرایط مناسب‏ تر برای رشد و باروری ایده‏ های نو، روند شکل‏ گیری و رشد کسب‏ و کار های جدید در این حوزه را تسریع می‏ کنند.

سرپرست مرکز رشد واحد های فناور هنر های قرآنی ادامه داد: مرکز رشد و شکوفایی فناوری ها و هنر قرآنی، یک مرکز رشد تخصصی با تمرکز بر توسعه کسب‏ و کار های قرآنی، دینی و فرهنگی است.

این مرکز به همت سازمان فعالیت‏ های قرآنی دانشگاهیان جهاد دانشگاهی ایجاد شده که به عنوان سازمانی پیشرو و پژوهش محور، توسعه و ترویج فرهنگ و علوم قرآنی در بین دانشگاهیان کشور را وظیفه اصلی خویش تعریف کرده است.

وی تصریح کرد: این مرکز با گردهم‏ آوری استعداد های نوآور و خلاق و همچنین فناوری مورد نیاز در جهت تحقیق و توسعه مبتنی بر قابلیت‏ های قرآنی و فرهنگی، پیشروترین مرکزی است که بستری مناسب برای برخورداری و بهره بردن از فوائد این حوزه را فراهم کرده است.

استقرار در این مرکز، یکی از مزیت های اصلی مخاطبین مرکز رشد در راه رسیدن به موفقیت است، چراکه جایگاه ممتازی در میان مراکز رشد فرهنگی و هنری منطقه دارد.

در واقع این مرکز، بزرگترین شبکه متخصصان فعال در حوزه‏ کسب‏ و کار های مرتبط با قرآن کریم در کشور را داراست و دارای شرایط مناسب جهت عرضه محصولات واحد های حمایت شده در حوزه کشور های مسلمان است.

خاکی در پاسخ به سؤال مجری مبنی روند تجاری سازی ایده های استارتاپی و تولید و خلق این آثار در مرکز رشد، گفت: قطعا ما این توانایی را در کشور داریم که بتوانیم ایده های استارتاپی در حوزه قرآن را به محصول تبدیل کنیم؛ امروز در بحث تامین منابع استارتاپ های دینی و قرآنی تلاش خود را انجام می دهیم تا به نتیجه برسد؛ هرچند که کشور های زیادی امروز به صورت موفق در این حوزه فعال شده اند که ازجمله آن ها می توان به مالزی، امارات و روسیه اشاره کرد؛ در داخل کشور هم با راه اندازی رویداد طلوع برکت در این حوزه اقداماتی را شروع کرده ایم.

این قاری بین المللی کشورمان با اشاره به جزییات رویداد طلوع برکت گفت: این مرکز پیوسته در جهت کمک به شکل گیری استارتاپ های اسلامی قرآنی با راه انداختن رویداد های استارتاپی با عنوان طلوع برکت در دانشگاه ها و مراکز تخصصی از جمله نمایشگاه قرآن یا اربعین و برخی مراکز دینی اسلامی قرآنی زمینه ای را برای کشف ایده های برتر مهیا کرده است.

وی ادامه داد: این فعالیت در جهت شناسایی گروه هایی است که بتوانند ایده های خلاقانه را تبدیل به محصول کنند.

در واقع طلوع برکت یک رویداد برندمحور است که در آن افراد در 15 دقیقه به معرفی ایده خود می پردازند و سعی می کنند، در این زمان توجیهات اقتصادی ایده خود را تشریح کنند.

البته به تازگی این زمان را به 5 دقیقه کاهش داده ایم تا افراد بیشتری در این رویداد حضور پیدا کنند.

خاکی افزود: ما در این مرکز امکان مجدد و شانس معرفی و توجیه دوباره ایده ها را به خالق آن ها دادیم تا اگر به هر دلیلی نتوانستند محصول خود را معرفی کنند، مجدداً در مرکز حاضر شده و ایده خود را بازتعریف کنند.

این فرصت و شانس برای معرفی مجدد به همه کسانی که حتی در مرحله داوری رد می شوند نیز داده می شود.

سرپرست مرکز رشد واحد های فناور هنر های قرآنی در پاسخ به سوال دیگر مجری برنامه مبنی بر جایگاه استارتاپ های قرآنی در کشور گفت: امروز نمی توانیم تصویر دقیقی را در این خصوص ارائه کنیم؛ امروز در بازار های بین المللی، سهم عمده ای از محصولات دینی و اسلامی را شامل می شود و اگر تنها بازار محصولات اسلامی در کشور هایی مانند عراق، عربستان و در کشور خودمان را بررسی کنیم، چیزی بین 7 تا 10 میلیارد دلار گردش مالی خواهد داشت که متاسفانه بالای 90 درصد از این محصولات در اختیار چین، برخی در اختیار ترکیه و سایر کشور های اسلامی است؛ لذا ما می توانیم بخش عمده ای از این محصولات را در دست بگیریم.

وی ادامه داد: هرساله میلیون ها مسلمان در بازار مکه و مدینه محصولات عمدتا چینی را خریداری می کنند.

چین که بازار جهان اسلام را قبضه کرده و همه محصولات آن را با کیفیت های نازلی تولید و صادر می کند و مسلمانان در این حوزه غفلت های چند ده ساله دارند.

محصولات ملموسی که هر روزه مصرف می شود، می تواند مد نظر این رویداد قرار بگیرد و در ادامه شرکت هایی شکل بگیرند که استاندارد های بهتر و ایجاد در آمد بیشتر بازار های جهان اسلام را تدارک بینند.

خاکی تصریح کرد: بر همین اساس، ما در مرکز رشد فناوری ها تلاش می کنیم ابتدا رویدا دها را پخته تر کنیم و بتوانیم با استفاده از اساتید متخصص، اطلاعات این حوزه و تکنیک ارائه آن را به روز کنیم و هم در کیفیت و نحوه برگزاری این رویداد ها، اطلاع رسانی و تبلیغات و جذب ایده های مناسب، تلاش مضاعف کنیم.

سرپرست مرکز رشد واحد های فناور هنر های قرآنی ادامه داد: در خصوص کیفیت تولیدات ایده های استارتاپی ما به لحاظ محتوایی کمک می کنیم تا این ایده ها به نحو احسن اجرا شوند، اما به لحاظ کیفیت خود محصول، سازندگان آن باید موارد لازم را مد نظر قرار دهند.

وی در مورد کمک های غیر معنوی از کسب وکار ها و ایده های قرآنی هم گفت: جهاد دانشگاهی با تمام ابزار ها از جمله ایکنا، تبلیغ در استودیو قرآنی مبین و مباحث طراحی و گرافیکی در حد توان کمک خواهد کرد.

همچنین با همکاری سازمان زیبا سازی شهرداری تهران و شبکه های تخصصی مانند شبکه قرآن و توسعه همکاری ها با صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان و همه مجموعه هایی که می توانند به شکل گیری جریان جدید و خلاقانه در موضوع اسلامی و قرآنی مدنظر جهاددانشگاهی کمک کنند، در جهت حمایت از این محصولات اقدام خواهیم کرد.

خاکی در ادامه با اشاره به راه اندازی کافه محفل برای پردازش و دریافت ایده های نو در حوزه کسب و کار های نوپای قرآنی، گفت: کافه محفل ایده ای بود که از سوی کارکنان سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور مطرح شد و امروز اولین جمع آن برگزار می شود.

در این جمع افراد به صورت بسیار خودمانی و رایگان میهمان کافه ای می شوند که در این محل به بحث و گفتگو درباره ایده های کسب و کار در حوزه های قرآنی می پردازند.

بعد از پردازش اولیه ایده ها در کافه محفل، آن ها برای بررسی دقیق تر به مرکز رشد ارائه می شوند و در آنجا بررسی دقیق تری بر روی ایده ها انجام می شود.


کلید واژه ها: قرآنی - کسب وکار - دورهمی - میلیارد - توسعه - اسلامی - کافه - فرهنگ - جهاد دانشگاهی - کشور - فرهنگی - دلار - فناوری - جهاددانشگاهی - کارآفرینان - بازار - جامعه - شرایط - کوچک - جهاد - عربستان - برنامه - همراه - تامین - اداری - تمرکز - فضایی - گزارش - امروز - وظیفه

آخرین اخبار سرویس:
گوشت های سهمیه ای به جای توزیع میان مردم از آشپزخانه یک هتل سر درآورد

بازار 30 میلیارد دلاری در انتظار کالاهای ایرانی است

نصب دو هزار دستگاه دوربین جدید در راه های شریانی

تمدید زمان نام نویسی کارت سوخت

کالبد شکافی مشکلات گروه ملی فولاد

درآمد یک دست فروش در تهران چقدر است؟

گیت های اخذ عوارض در آزادراه ها جمع آوری می شود

شرایط پیش فروش جک S5 با قیمت قطعی و تخفیف ویژه به مناسبت شب یلدا + جدول

خانوارهای شهری ایران با این امکانات زندگی می کنند

یلدای 97 دیجی کالا فرصتی مغتنم برای رونق هر چه بیشتر کسب وکارهای ایرانی

راهنمای خرید و انتخاب مکمل روغن موتور

استخدام مدیر اداری و منابع انسانی خانم در یک شرکت معتبر- قزوین

وزیر راه: لاستیک و مواد اولیه آن ارز 4200 تومانی می گیرد

تبعات تعیین دلار 5700 تومانی در بودجه 98

سکه و طلا به قیمت 5 ماه پیش برگشت

بیش از 19 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در سروآباد پرداخت شد

فروشگاه های بزرگ، واحدهای صنفی کوچک را ضعیف می کنند

کرمان پایلوت تفویض اختیارات حوزه معدن کشور شد

آغاز به کار سومین نمایشگاه شب یلدا در کرمانشاه

نظارت بیشتر بر بازار در آستانه یلدا + گزارش

15 حلقه چاه غیرمجاز در قاینات مسدود شد

40 هزار زن سرپرست خانوار، تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی هستند

شهروندان مراقب کلاهبرداری افراد سود جو باشند

انتقاد نماینده میانه از برخی انتصابات فامیلی

بخش خصوصی یک میلیون و 234هزار نفرساعت آموزش مهارتی ارائه کرد

روی خوش به کالای ایرانی، راه حل مشکلات اقتصادی

برخی از واحدهای تولیدی اردبیل تسهیلات ویژه دریافت می کنند

سرای نوآوری در دانشگاه آزاد اردبیل راه اندازی شده است آموزش هتلداری در هتل اسکول اردبیل

ورود چینی ها به پروژه راه آهن چابهار/ دولت راهی جز تعدیل قرارداد پیمانکاران ندارد

برنامه ریزی وزارت نیرو برای دریافت عوارض از واردات به نفع فعالیت های تحقیقاتی

مدیرعامل سایپا: تولید خودرو افزایش یافته است

وزیر اقتصاد: نارضایتی مردم از گرانی ها/برنامه ریزی برای ممانعت ازجهش قیمت ها

دلار تا 9600 تومان هم قیمت گذاری شد/ سکه امامی به 3،480،000 تومان رسید/ بانک مرکزی: دلار 9950 تومان

دور دوم توزیع سبد حمایتی آغاز شد/ این بار چه کسانی مشمول هستند؟

فعالیت در متروی تهران - پرند سرعت می گیرد

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ،طراح گرافیک در قزوین

صراف ها مشتری ندارند!

مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی تمدید شد

درآمد یک دست فروش در تهران چقدر است؟

در پاسخ به فارس اعلام شد ورود به ساخت خط آهن ایرانشهر-زاهدان/ تعدیل ارقام پروژه ها ضروری است

قیمت ارز، سکه و طلا در روز یکشنبه

آخرین قیمت ارز و سکه طلا

شرایط فروش شاسی بلند S5 به مناسبت شب یلدا

بیش از 90هزار تن هندوانه برای شب یلدا به بازار آمد

نارضایتی مردم از گرانی ها/برنامه ریزی برای ممانعت ازجهش قیمت ها

بیش از 20 میلیارد تومان به گرنت فناوری اختصاص می یابد

افزایش 12.4 درصدی درخواست ساخت مسکن در بهار 97

بازارگاه الکترونیک حمل بار رونمایی شد

کاهش قیمت دلار ؛مهمترین دلیل کاهش قیمت سکه و طلا

نصب و واگذاری 300 فقره انشعاب آب و فاضلاب در دوگنبدان

50درصد کالری هر ایرانی از مواد غذایی وارداتی تامین می شود

لایحه بودجه 98 یکشنبه هفته آینده به مجلس تقدیم می شود

تولید مرکبات در مازندران غیرهدفمند است

جمع آوری گیت های اخذ عوارض در آزادراه ها

موج خطرناک فروش سهام در بازار

استخدام کارگر فنی آقا با مدرک دیپلم به بالا در یک شرکت صنعتی

چرا شیائومی بخریم؟ پاسخ شما به این سوال پراهمیت در بازار جهانی چیست؟

امروز در بازار روی داد ثبات نسبی قیمت خودرو/ قیمت برخی خودروهای تولید داخل+جدول

15 حلقه چاه غیرمجاز در قاینات مسدود شد

شهروندان مراقب کلاهبرداری افراد سود جو باشند

سعی می کنیم ثبات پایدار به بازار ارز و بازارهای جانبی برسد

قیمت ارز، سکه و طلا در روز یکشنبه

انار و هندوانه شب یلدا را چند بخریم

نخستین آلاچیق دریایی جزیره قشم به آب انداخته شد

روغن زیتون خام از گروه یک کالایی خارج شد

تامین مالی از بورس استراتژی جدید برای تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی

جداول گزیده آمار های اقتصادی مهرماه 1397 منتشر شد

استعفای اعتراض آمیز معاون وزارت صنعت پذیرفته نشد

کاهش چشمگیر تقاضای پناهندگی در آلمان در سال 2018

بخش خصوصی یک میلیون و 234هزار نفرساعت آموزش مهارتی ارائه کرد

700 هزار مددجوی کمیته امداد خود کفا شدند

175 کیلومتر بزرگراه در جنوب کرمان به بهره برداری رسید

استیضاح ظریف منتفی شد

سریع ترین راه رونق اقتصادی توجه به گردشگری است

100 واحد گاوداری صنعتی شیری در استان اردبیل فعال است

ادامه اعتراض در پتروشیمی فارابی/ اعتراض بیکاران پاریز و رفسنجان مقابل مس سرچشمه/چرا آلودگی ها مالِ ماست، اشتغال نصیب دیگران؟

حجم نقدینگی از هزار و 693 هزار میلیارد تومان گذشت

پرورش ماهیان زینتی در برزول

محقق نشدن درآمدهای پیش بینی شده مالیاتی در استان

خودروها 5 درصد زیر قیمت بازار عرضه می شود

تدابیر در نظر گرفته شده برای فرو نشاندن اعتراضات، کسری بودجه را افزایش می دهد

237 پروانه بهره برداری صنعتی در البرز صادر شد

مدیرعامل هما:پرواز ناوگان ایران ایر با وجود تحریم ادامه دارد

توزیع برنج و شکر وارداتی در کرج

ایمیدرو 178 میلیارد ریال به معادن خراسان شمالی ابلاغ کرد

زمان ابطال حکم داماد روحانی و توبیخ وزیر صمت را اعلام کنید

فعالیت در متروی تهران - پرند سرعت می گیرد

قیمت ارز، سکه و طلا در روز یکشنبه

استخدام کارشناس عملیات در شرکت یوروپکار در هرمزگان

قیمت مرغ به مرز 13 هزار تومان رسید

شرکت LVMH مالک جدید بلموند در سال 2019

استقلال مالی دانشگاه چگونه محقق می شود؟-3

روی خوش به کالای ایرانی، راه حل مشکلات اقتصادی

آخرین نرخ سکه، طلا و ارز 25 آذر 97

صادرات فرش زنجان به 10 کشور جهان

طراحی سازوکار ممانعت از جهش ناهمگون قیمت کالاهای اساسی

برنامه قطر برای سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری در آمریکا

بازداشت سرکرده باند سرقت باتری خودرو

اعمال محدودیت برای پذیرش کشتی های ایرانی در بنادر بین المللی/ کاهش 15 درصدی ترانزیت در بنادر

نام نویسی بیش از 2میلیون نفر برای کارت سوخت

غفلت از بازار 10 میلیارد دلاری محصولات اسلامی/ راه اندازی دورهمی کسب وکار های نوپای قرآنی در «کافه محفل»

غفلت از بازار 10 میلیارد دلاری محصولات اسلامی/ راه اندازی دورهمی کسب وکار های نوپای قرآنی در «کافه محفل»