مطالب مرتبط:
بررسی حقوقی لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها - داریوش جهان بین *
بررسی لایحه مطبوعات و خبرگزاری ها در دستور کار هیأت دولت
بررسی لایحه مطبوعات و خبرگزاری ها در دستور کار هیات دولت قرار گرفت
لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها در راه مجلس
بررسی لایحه مطبوعات و خبرگزاری ها در دستور کار هیئت دولت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 26 آبان 1397 ساعت 00:452018-11-16سياسي

بررسی حقوقی لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها


لایحه «قانون مطبوعات و خبرگزاری ها» در 118 ماده به زودی به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود.

این لایحه حاصل تلاش سه ساله ، دو کمیسیون فرهنگی و لوایح دولت است که مسوولیت ها، - لایحه قانون مطبوعات و خبرگزاری ها در 118 ماده به زودی به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود.

این لایحه حاصل تلاش سه ساله ، دو کمیسیون فرهنگی و لوایح دولت است که مسوولیت ها، حقوق و نحوه رسیدگی به شکایات از مطبوعات و خبرگزاری ها را تعیین کرده است.

شعارسال": لایحه قانون مطبوعات و خبرگزاری ها در 118 ماده به زودی به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود.

این لایحه حاصل تلاش سه ساله ، دو کمیسیون فرهنگی و لوایح دولت است که مسوولیت ها، حقوق و نحوه رسیدگی به شکایات از مطبوعات و خبرگزاری ها را تعیین کرده است.

رسانه ها از عوامل اصلی پیشرفت زندگی اجتماعی و رکن چهارم دموکراسی هستند که ایفاگر وظایفی نظیر آگاهی بخشی، آموزش، هوشیارسازی، گذراندن اوقات فراغت وتفنن ونقش میانجی گرانه بین مردم و دولت و گروه های اجتماعی بوده و به عنوان چشم ناظر مردم عمل می کنند.

** آزادی بیان در رسانه ها؛ شاخصه ای مهم در توسعه یافتگی جوامعی که به رسانه های خود، مدیران رسانه ها، روزنامه نگاران و شفافیت و آزادی بیان بها می دهند، روز به روز پیشرفت کرده و سیر تکاملی می یابند و در مقابل، جوامعی که در حوزه رسانه، اندیشه و قلم سخت گیری داشته، رشد کافی نداشته اند.

شاخص های زیر از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی یک جامعه رسانه ای محسوب می شوند: 1-افزایش حق دسترسی آزاد انه همگانی به اطلاعات و افزایش نظارت عمومی و به حداقل رسیدن خود سانسوری، دگرسانسوری ومحدودیت ها 2-تحکیم و تقویت اصل آزادی بیان درقالب تسهیل ، تاسیس وانتشار مطبوعات و رشد کمی وکیفی پایگاه ها و بنگاههای خبری ؛ تنوع سلایق خبری و محدود شدن نظارت های دولتی با افزایش تضمین حمایت از حق بنیادین آزادی بیان 3-کاهش عناوین مجرمانه (جرم زدایی) وغیرجزایی سازی عناوین اتهامی مطبوعاتی و رسانه ای برای جلوگیری از تعطیلی رسانه ها 4-رعایت اصل انصاف ؛ بی طرفی ، برابری ، شفافیت دادرسی و ایجاد سیستم های انضباط آفرین نرم با حضور نهادهای میانجی گر برخاسته ازافکار عمومی و جامعه مدنی نظیر انجمن ها ی صنفی و حرفه ای روزنامه نگاران ، نظام و سازمانهای صنفی و سندیکاها و تشکیل هیات نظارت و محاکمه با حضور هیات مطبوعات 5-گذر از شیوه های تامینی احتیاطی ، پیشگیرانه، استبدادی واستیذانی ورفتن به سمت شیوه های تعاملی وپیگیرانه 6-تقرب به هنجارها، قواعد، استانداردها و قوانین بین المللی درحوزه رسانه ها با نگاه بومی سازی و لحاظ شرایط زیست بومی **روند تحولات قانون مطبوعات از آغاز تاکنون از بدو تولد روزنامه ها در ایران تلاش های فراوانی برای تدوین قانون مطبوعات صورت گرفته است.

ثمره این تلاش ها قوانین مطبوعاتی متعددی است که طی دوره های مختلف بنا به اقتضائات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تدوین و تصویب شده و با تغییر نظام سیاسی و هیات حاکمه در ادوار مختلف تغییر یافته است .

انتشار مطبوعات در ایران به 70 سال قبل از مشروطیت برمی گردد نخستین بار میرزا صالح شیرازی که در زمان فتحعلی شاه برای تحصیل به اروپا رفته بود، پس از بازگشت به ایران اقدام به چاپ روزنامه ای به نام کاغذ اخبار کرد؛ عمر نخستین روزنامه فارسی داخلی تنها هشت شماره بود.

در سال 1249 خورشیدی، ناصرالدین شاه فرمانی بر انتظام دارالطباعه صادر کرد و صدور دستور تعطیلی تمامی روزنامه ها به جز یک نشریه را داد که این ها به تاسیس اداره روزنامجات دولت منجر شد.

با پیروزی مشروطیت و تشکیل مجلس اول شورای ملی، با توجه به نقشی که مطبوعات در جنبش مشروطه ایفا کرد، تهیه یک قانون برای نظارت و اداره مطبوعات در صدر کارهای نمایندگان پس از تدوین قانون اساسی قرار گرفت.

هم چنین دراولین قانون اساسی مشروطیت به آزادی رسانه ها در اصل 13 این قانون اشاره شد.

نخستین قانون مطبوعات ایران مصوب18 بهمن 1286 خورشیدی که هم زمان با فرمان مشروطیت بود الگوبرداری اولیه از قانون مطبوعات 1881فرانسه بود که این قانون دارای یک مقدمه و شش فصل با52 ماده است.

باتوجه به اینکه نظام های حقوقی بازتاب دهنده تحولات و رویدادهای تاریخی وبسترهای وضع وتقنین هستند توجه به کرونولوژی حقوقی و سیرتاریخی قوانین درتحلیل و تفسیر و بیان نقاط قوت وضعف هرقانون وسیر تکاملی یا افول آن ازحیث محتوا راهگشاست.

قانون مطبوعات مصوب1286 خورشیدی محدودیت چندانی برای مطبوعات نداشت.

اما با توجه به بی تجربگی قانون گذاران دارای ابهامات فراوانی بود و به مجریان قانون اجازه می داد تا تفسیر خود را از قانون ارائه دهند.

پس از به قدرت رسیدن رضاخان و شروع استبداد و اختناق مجدد، رشد مطبوعات ایران متوقف شد.

دراین دوران سه قانون درباره مطبوعات به تصویب رسید، ولی رویکرد غالب آن در جهت محدودیت مطبوعات و آزادی بیان و نشر بود.

در دوره رضاشاه به دلیل اختناق و سانسور شدید، روزنامه های آزاد یکی بعد از دیگری تعطیل شدند و هرگز به قانون مطبوعات عمل نشد.

پس از انتقال سلطنت به محمدرضاپهلوی و در سال های 1320 تا 1332، فضای مطبوعاتی تاحد زیادی بازشد که البته با هتاکی و افشای اسرار و توهین برخی مطبوعات به مخالفان نیز همراه بود.

در اوج این درگیری های داخلی کشور، یعنی زمانی که محمد مصدق برای قبول نخست وزیری، اختیار وضع قانون را به عنوان یک پیش شرط از مجلس شورای ملی گرفت، قانون مطبوعات وآیین نامه های آن در سال 1331 که به استناد همین اختیار به موقع اجرا نهاده شد نیز دریافت مجوز پیش از انتشار را برای نشریات کشور الزامی می دانست.

با سقوط دولت مصدق و روی کار آمدن دولت جدید کودتا در فاصله سه سال بعداز قانون مطبوعات جدیدی با تفاوت اندکی به تصویب رسید ، یعنی سال 1334 باعث شد قانون قبلی نسخ شده و قانون موقتی برای مطبوعات وضع شود که این قانون تا پیروزی انقلاب اسلامی اجرا می شد.

پس از انقلاب اسلامی در سال 1358، شورای انقلاب لایحه قانونی مطبوعات را در 36 ماده تصویب کرد و در سال 1364 بدون اشاره به نحوه انتخاب و حدود اختیارات هیأت منصفه، دومین قانون مطبوعات بعد از انقلاب اسلامی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیداین لایحه با نام لایحه ی قانونی مطبوعات ، البته در التهابات طبیعی ناشی از دگرگونی نظام سیاسی و شرایط حاد کشور تدوین و تصویب شد.

با پایان جنگ و آغاز دوره ی جدید توسعه ی فعالیت های مطبوعاتی، ضرورت تجدیدنظر در این قانون، دوباره مورد توجه قرار گرفت که علاوه بر چند مورد قوانین الحاقی یا اصلاحی، در اردیبهشت ماه سال 1374، پیش نویس طرح قانون مطبوعات به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، اما این طرح که قانون مطبوعات را به کلی دگرگون می کرد با مخالفت شدید روزنامه نگاران و افکار عمومی روبه رو و سرانجام نیز به کنار نهاده شد، اما چهار سال بعد و در آخرین سال فعالیت مجلس پنجم، بار دیگر بحث اصلاح قانون مطبوعات مطرح شد و با وجود واکنش های مخالف، بالاخره در تاریخ30 فروردین ماه 79 توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی رسید و پس از تایید شورای نگهبان، از سوی رییس جمهور وقت برای اجرا ابلاغ شد اصلاحیه سال 1379 قانون مطبوعات نسبت به قوانین سابق مزیت هایی داشت ازجمله اینکه اولاً ترکیب و نحوه رأی گیری هیأت منصفه را تا حدودی مسکوت نگذاشته؛ و ثانیاً نسبت به قوانین مطبوعاتی سابق، انتخاب ترکیب هیأت منصفه را از بین گروههای اجتماعی معین کرده است که تقریباً تمامی حرف و مشاغل و طبقات اجتماعی را شامل می شود؛ و ثالثاً از تقسیم اعضای هیأت منصفه به دودسته اصلی و علی البدل اجتناب کرده است و درنتیجه مشکل نحوه حضور و رأی گیری اعضای علی البدل در کنار اعضای اصلی پیش نمی آید.

قانون گذار در اصلاحیه سال 1379 در مورد جرایم و مجازات مطبوعاتی مقررات مناسب و صنفی پیش بینی کرد که دادگاه می تواند در جرایم مطبوعاتی مجازات حبس و شلاق را به جزای نقدی و مجازات صنفی پیش بینی شده تبدیل کند.

البته این قانون باهمه مزیت های گفته شده اتفاق نظر بر بازنگری، اصلاح، تکمیل به روز رسانی آن وجود داشت.

** جرایم مطبوعاتی و مسوولیت کیفری و مدنی مطبوعات درعلم حقوق ودادرسی به صورت عمده سه نوع مسوولیت وجود دارد؛ کیفری، مدنی و اخلاقی،که مسوولیت اخلاقی ضمانت اجرایی ندارد اما مسوولیت کیفری و مدنی ضمانت اجرای قانونی دارد، بر این اساس، اگر محتوایی یا کاری حاوی ماهیت مجرمانه باشد، کیفری است و اگر ماهیت مسوولیت مدنی باشد، مدنی است.

برخی حقوق دانان در مورد تعریف جرم مطبوعاتی اختلاف نظر دارند.

بعضی از آن ها به طور کلی وجود جرم مطبوعاتی را انکار می کنند.

آن ها بر این باورند اگر جرمی به وسیله مطبوعات صورت گیرد این جرم خارج از حیطه جرائم عادی جامعه نیست و در حقیقت مطبوعات ابزار جرم هستند و معمولا در سیستم های حقوقی مختلف در دنیا، وسیله جرم، مورد محاکمه قرار نمی گیرد.

عده دیگری ازحقوق دانان اما معتقدند که وسیله در جرائم مطبوعاتی در تحقق جرم، رکن اساسی دارد و قانون گذار در حقیقت باید برای شخص حقیقی یا حقوقی فاعلی که از مطبوعات استفاده مجرمانه کرده است، مجازات تعیین کند.

براساس قانون مطبوعات چهار رکن اساسی انتشار منظم، نام ثابت، تاریخ و شماره ردیف و زمینه فعالیت مشخص برای حاکم شدن قانون مطبوعات بر یک نشریه ضرورت دارد.

نشریاتی که خارج از شمول موارد فوق هستند، طبق قوانین عمومی حقوق جزا با آنان برخورد خواهد شد.

برخی کشورها، مسوولیت جمعی و تضامنی را برای مدیران رسانه و نویسندگان آن در سیستم حقوقی خود تدوین کرده اند، بدین معنا که همه دست اندرکاران یک رسانه اعم از صاحب امتیاز، مدیر مسوول، سردبیر، خبرنگار و .

در شکل گیری و انتشار محتوای مطبوعات سهم دارند و در قبال این سهم، مسوولیت حقوقی نیز دارند.

بسیاری از کشورها نیز برای آزادی مطبوعات، از مسوولیت ترتیبی استفاده می کنند، بدین معنا که در نظام رسانه ای هر مسوولی که نقش اصلی را در به وجود آوردن آن خدشه داشته، قبل از بقیه پاسخگو باید باشد و چنانچه او بتواند فردی را معرفی کند که مسوولیت را از نظر ترتیب متوجه او کند، مسوولیت از گردن خودش ساقط خواهد شد.

دربرخی ازکشورها نیز برای کاهش این مسوولیت و آزادی بیش تر اصحاب رسانه، مسوولیت فردی را جایگزین آن دو مسوولیت قبلی کرده اند، بدین معنا که در هر رسانه، یک فرد مسوول است و مسوولیت بر دوش او است.

این نظام، به دست اندرکاران رسانه، آزادی بیشتری می دهد و کمک می کند که خبرنگار خیالش از بابت مسوولیت آسوده باشد.

بعد از قانون سال 1364 و در سال 1379، نظام حقوقی حاکم بر مسوولیت های مدیران رسانه های ما به مسوولیت ترتیبی و جمعی گرایش پیدا کرد و از حالت مسوولیت فردی خارج شد،البته این بدین معنا نیست که مسوولیت فردی کنار گذاشته بشود بلکه به غیر از مدیر مسوول رسانه، نویسنده و سردبیر و .

نیز مسوولیت دارند.

**لایحه قانون مطبوعات و خبرگزاری ها در راه مجلس در چند سال اخیر مباحثی نظیر تدوین نظام جامع رسانه ها، شورای عالی رسانه ها، استقلال حرفه ای، اخلاق رسانه ای، نظام حقوقی رسانه ها و بازنگری در قانون مطبوعات وخبرگزاری در دستور کار دولت قرار گرفته و به صورت لایحه برای طی فرایند تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

لایحه ای که با تلاش کمیسیون فرهنگی و لوایح دولت تدوین شده است و در فرآیند این تدوین نمایندگان رسانه ها نیز در کمیسیون فرعی حضور داشته اند.

کارشناسان امر مهم ترین ویژگی این لایحه را رژیم افتراقی آن می دانند، یعنی احکام خاص برای رکن چهارم دموکراسی.

** مهم ترین ویژگی های مثبت این لایحه: 1- توجه به اضلاع سه گانه حاکمیت، مردم و رسانه وتوجه به رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی 2- محدود کردن جرم انگاری و کاهش مجازات سنگین توقیف مطبوعات و خبرگزاری ها (به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی)، کاهش عناوین مجرمانه درلایحه جدید فقط برای پنج مورد هتک حرمت، نقض حریم خصوصی، اهانت به مقدسات و جریحه دار کردن عفت عمومی، انتشار مطالب علیه امنیت ملی یا نظم عمومی و افشای اسناد محرمانه دولتی جرم انگاری شده و مجازات هر یک هم در همین قانون آمده است.

سایر موارد، تخلف محسوب می شوند که رسیدگی به آنها صرفاً در اختیار کمیسیون رسانه ها (جایگزین هیات نظارت بر مطبوعات) است.

3- افزایش مواد قانون ؛ فربه شدن فصل حقوق مطبوعات، الزام مالکیت رسانه به صورت شخص حقوقی، تعریف به نسبت دقیق تر برخی مفاهیم نظیر پایگاه خبری، پایگاه اطلاع رسانی و خبرگزاری و تفاوت های آنها 4- مدنی تر شدن ترکیب کمیسیون رسانه ها(جایگزین هیات نظارت بر مطبوعات) ، تغییرات در هیات منصفه و افزایش گروههای اجتماعی از جمله مصادیق توجه وتقویت جامعه مدنی این لایحه است 5- حذف مجلات تخصصی دانشگاهی از شمول این قانون 6- مجازبودن افشا و انتشار مطالب زیر، هر چند دارای طبقه بندی محرمانه و خیلی محرمانه باشد، در مطبوعات و خبرگزاری ها شامل: الف- مطالب درباره رویدادهای طبیعی، حوادث، تصمیمات و اقداماتی که آثار و عواقب آنها محیط زیست و سلامت عمومی را تهدید می کند.

ب- مطالب درباره نقض حقوق و آزادی های اساسی پ- اطلاعات درباره فساد مطابق تعریف مقرر در قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد - مصوب 1390- ت- مطالب درباره نقض یا عدم رعایت آشکار قوانین و مقررات در کشور ** ایرادت وارده به این لایحه : اشکال هایی اساسی نیز بر مفاد این لایحه مترتب است که به نظر می رسد نیازمند توجه حقوق دانان و تأمل و دقت نظر قانون گذار است .

و برخی از آنها به شرح زیر است: 1- در لایحه فعلی مطبوعات، رسانه قدرت عمل کمتری دارد.

در این طرح، مباحث حقوقی و اخلاقی با یکدیگر تداخل دارد وفصل مربوط به حقوق مطبوعات بیشتر مباحث اخلاقی و فاقد ضمانت اجرای لازم است و در واقع مرز میان اخلاق و حقوق مشخص نیست و این تفصیل در پرداختن به حقوق مطبوعات بدون ذکر ضمانت های اجرای لازم، آن را داخل در حوزه اخلاق نیز کرده است.

2- در فصول مربوط به مسوولیت رسانه ها، بار تکلیفی به گونه ای است که آزادی رسانه ها محدودتر خواهد شد.

3- مبهم بودن و نامفهوم بودن وجا افتادن بعضی از عبارات، تعریف نشدن دامنه برخی واژگان و کم دقتی در انتخاب واژگان وضرورت توجه به ابعاد اجتماعی ، موسع بودن یا اجمال دامنه مفاهیم وضرورت بیان منجز وصریح 4- ایجاد تکلیفِ مالایطاق در پاره ای از موارد برای اصحاب رسانه و افراد مشهور جامعه وقابل اجرا نبودن پاره ای از مواد قانون 5-کم توجهی به ماهیت متفاوت رسانه ها ومطبوعات از حیث فنی ، فرآیند تولید خبر و مکانیزمهای برقراری ارتباط با مخاطب واقتضایی ندیدن شکل کنترل وانتظام بخشی 6- ابهام در نظام حقوقی خبرگزاری ها و تکلیف خبرگزاری های دولتی و غیردولتی و مبانی حقوقی آن.

7- مشخص نکردن مرز و محدوده آزادی های رسانه ها با حفظ و تأمین امنیت ملی و منافع ملی شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات،برگرفته از خبرگزاری ایرنا،تاریخ انتشار : 23آبان 97 ، کد خبر: 83099443،www.

irna.

ir
کلید واژه ها: خبرگزاری ها - مطبوعات - قانون مطبوعات - مجلس شورای اسلامی - خبرگزاری - رسانه - روزنامه نگاران - قانون - آزادی - آزاد - دولت - اسلامی - فرهنگی - افزایش - نظارت - شورای - اجتماعی - روزنامه - پیشرفت - ماده - عناوین - شاخص - مجلس - حقوق - اوقات فراغت - توسعه - جامعه - بین المللی - مردم - دموکراسی

آخرین اخبار سرویس:
یک نماینده مجلس در نامه ای به وزیر اقتصاد خبرداد افشای قاچاق 1700 کانتینر ظروف کریستال از طریق کارت بازرگانی اجاره ای

تجمع جمعی از خانواده های جانباختگان حادثه سانچی مقابل نهاد ریاست جمهوری

در نامه نماینده مجلس به رییس گمرک عنوان شد پرده برداری از قاچاق سازمان یافته در گمرک شهید رجایی

دادستان تهران: قیمت گذاری بر کالا ها کلاً در اختیار دولت است/ دادستانی نمی تواند بر این امور ورود زیادی داشته باشد/ مزاحمت از طریق سگ گردانی قابل پیگیری است

دنیا برای جلوگیری از چهل سالگی انقلاب قد علم کرده است

همدان میزبان مخوف ترین شکنجه گاه تاریخ ایران

مشکلات اجرایی بیمه تکمیلی ایثارگران با حمایت دولت و مجلس برطرف می شود

همکاری وزارت خارجه برای صدور خدمات فنی و مهندسی به کشور های منطقه

اکثر طلاق ها مرتبط با وسوسه فضای مجازی است

در لایحه جامع انتخابات، احراز صلاحیت های نامزدها تعریف دقیق تری شد

دادستانی نمی تواند در رابطه با تولید و قیمت گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

لایحه جامع انتخابات در هیات دولت تصویب شد

مسئولین به جای توجه به احزاب حواسشان به وظایفشان باشد

اجرای طرح تحول با نگاه جدید اقتصادی/ اجرای پزشک خانواده در 5 استان تا بهار 98

سهام عدالت و بانکداری بدون ربا موضوع صحبت پورابراهیمی با مراجع

مجازات مزاحمت از طریق سگ گردانی چیست/اظهارات دادستان تهران

تلاش مجلس برای اصلاح امور خودروسازان

حضرت آیت الله خامنه ای :شتاب حرکت علمی کشور به هیچ وجه کُند یا متوقف نشود

شتاب حرکت علمی کشور به هیچ وجه کُند یا متوقف نشود

سفر ارزان یا سفر قسطی چیست؟

شهروندان برای مقابله با حادثه آماده باشند

شهری که مالیات بیشتری پرداخت کند نباید انتظار بودجه بیشتر داشته باشد

تهیه طرحی در مجلس برای ممنوعیت تبلیغ موسسات کنکور در صداوسیما

اجرای طرح تحول با نگاه جدید اقتصادی/ اجرای پزشک خانواده در 5 استان تا بهار 98

داور؛ بانی تحولات عدلیه

شتاب حرکت علمی کشور به هیچ وجه کُند یا متوقف نشود

کلیه پیش فروش های فعلی خودروسازی خلاف قانون است/خودروسازان جوابگو باشند

اسناد تاریخی در سمساری!

مزاحمت از طریق سگ گردانی قابل پیگیری است

محکومیت یاشار سلطانی به حبس

تاسیس دیوان کیفر کارکنان دولت

واکنش مدیر عامل برج میلاد به شنیدن صداهای عجیب از برج

مدیر عامل برج میلاد: شنیدن صداهای عجیب از برج میلاد داستانسرایی است

طرح ویژه مایکروسافت برای کودکان نابینا

اجرای طرح «میراث بان» افتخاری در آینده نزدیک

با تصویب لوایح FATF توطئه آمریکایی ها در موضوع مالی و بانکی را خنثی کنیم/ لایحه جامع انتخابات هفته آینده تقدیم مجلس می شود

انتقاد زائری از بی توجهی به نقد و جریان آزاد اطلاعات

معاون وزیر اقتصاد: بانکها مراقب ریسک تسهیلات ارزی باشند

ساخت دارو با نام معصومان خیانت به اهل بیت و اسلام است

درخواست سردار مالکی از مدیرکل سازمان میراث فرهنگی کردستان

استرس و کم خوابی شانس ابتلا به صرع را افزایش می دهد

تفسیر جدید کمیسیون شوراها از التزام عملی داشتن به اسلام

فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر میلیاردی شد

محکومیت یاشار سلطانی به حبس و محرومیت از برخی حقوق اجتماعی

استخدام مسئول دفتر در موسسه زبان آفاق در تهران

مبلغ عیدی کارمندان هنوز نهایی نشده/امسال کسری بودجه نداریم

استخدام حسابدار ارشد،نظافت چی / آشپز در تهران

استخدام کارگر شابلون زن خانم و آقا در محدوده ترمینال خاوران تهران

دیدار جمعی از مسئولان و محققان ستاد توسعه علوم شناختی/ گزارش تصویری

استخدام چند رده شغلی در رستوران و تالاردلدوست

سقوط جنگنده نیروی هواپی پاکستان

با محبوب ترین سگ های دنیا آشنا شوید

جلسه هیات دولت

یک نماینده مجلس: اتحادیه اروپا نشست ضدایرانی لهستان را تحریم کند

پنجمین استارتاپ ویکند شروع کن

11 پروژه بهداشتی ویژه دهه فجر در خاش آماده راه اندازی است

اقتصاد کشور برخلاف حوزه دفاعی همچنان دچار وابستگی خارجی است

احیای بَرَک شمشیری بشرویه پس از 100 سال

پرخاش به آیت الله موسوی خویینی و دو نکته

ارسطو همراه «حسین محب اهری» در روزهای آخر بازیگری اش/عکس

آمریکا بدنبال تضمین حاکمیتش بعد از فروپاشی شوروی بود

معاون وزیر: رویکرد وزارت بهداشت تعامل طب سنتی و مدرن است

کاروان قرآنی انقلاب بیت امام خمینی (ره) را گلباران کردند

بروزرسانی بخش دوم مناظره زاکانی و تاجزاده آغاز شد/تاجزاده: سه عذرخواهی بدهکارم

زاکانی:شما دیکتاتور هستید اما شعار آزادی می دهید/ تاجزاده: نقش نیروی انتظامی در حوادث سال 88 مخرب بود

100زندانی جرائم غیر عمد در سیستان و بلوچستان آزاد شدند

نتایج مطالعات مراکز پژوهشی باید به بهبود زندگی مردم کمک کند

ایرنا سرباز توانمند انقلاب اسلامی در جبهه اطلاع رسانی است

تاجزاده در مناظره دوم با زاکانی: ما طرفدار گفتگو هستیم، از بازجوها در اوین تا مقامات کاخ سفید در آمریکا

کمیته بررسی بودجه شرکت های دولتی تشکیل شد

رییس مجلس، سخنران 22 بهمن کرج

راه اندازی دهکده گردشگری سلامت در منطقه آزاد اروند/ راه اندازی پروژه های جدید در دهه فجر

با مسایل حاشیه ای مردم را سرگرم نکنید

پرتاب ماهواره «دوستی» با ماهواره بر «سفیر»

نگاه سطحی در شورای عالی انقلاب فرهنگی جایی ندارد

دیدارهای امروز ظریف - 3 بهمن 1397

بنیاد برکت 500 طرح اشتغال زایی در گرمسار و آرادان راه اندازی می کند

افتتاح بیش از 100 طرح استانی در دهه فجر

تصویب لایحه جامع انتخابات در هیئت دولت

واکنش دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شایعه خروج اساتید از این دانشگاه

اکثر طلاق ها مرتبط با وسوسه های فضای مجازی است

شهدای مخابرات هنوز هم گمنام هستند

قربانی در گفت وگو با فارس: دولت باید از بنگاه داری و فضای تجارت در کشور خارج شود

حضرت آیت الله نوری همدانی: مردم همه سختی ها را تحمل می کنند، اما تبعیض را تحمل نمی کنند

دیدار کمیسر ارشد سازمان ملل در امور پناهندگان با ظریف

تاجزاده در مناظره دوم با زاکانی: ما طرفدار گفتگو هستیم، از بازجوها در اوین تا مقامات کاخ سفید در آمریکا

نماینده مجلس: فیلتر کردن فضای مجازی خلاف مصالح ملی کشور است

بسیاری از سرفصل هایی کتاب های معارف مربوط به دهه شصت است/ طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن در چند دانشگاه تدریس می شود

نظریه پرداز فتنه گر در دانشگاه تربیت مدرس گفته بود انقلاب از اول غلط بود/ فقط نماز خواندن در مسجد نیرنگ جریان سکولار است

دیدار جمعی از مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی با رهبر معظم انقلاب اسلامی

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در البرز

دیدار محققان پژوهشکده علوم شناختی با مقام معظم رهبری

خانواده های معزز شهدا و ایثارگران سند افتخار ملت ایران هستند

شهدای انقلاب مروج تفکرات اسلامی بودند

مطهری به مخالفان FATF : به مردم بگویید چه مشکلاتی در انتظارشان است

تمرین سبک تیم ملی ایران در هتل در آستانه دیدار با چین+ تصاویر

واکنش بنی تمیم به اظهارات داورزنی/ کشتی پهلوانی همچنان زیر نظر فدراسیون کشتی فعالیت می کند

کلاهبرداری از اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی شریف

تصاویر/ دیدار مسئولان و محققان ستاد توسعه علوم شناختی با رهبرانقلاب

وزارت نفت مانع ورود شرکت های خصوصی به سازمان بورس است

بررسی حقوقی لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها

بررسی حقوقی لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها