مطالب مرتبط:
ناگفته های استاندار خراسان درباره یگان ویژه آستان قدس، گروه های خودسر و کشف 2 بمب
ناگفته های استاندار خراسان درباره یگان ویژه آستان قدس، گروه های خودسر و کشف 2 بمب
اعزام 360 گروه جهادی به سراسر خراسان جنوبی/ آستان قدس در 80 پروژه محرومیت زدایی همکاری می کند
استاندار خراسان شمالی: برای کشف کنندگان انبار احتکار کالاها «حق کشف» در نظر بگیرید
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی منصوب شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 25 آبان 1397 ساعت 21:252018-11-16سياسي

ناگفته های استاندار خراسان درباره یگان ویژه آستان قدس، گروه های خودسر و کشف 2 بمب


استاندار خراسان رضوی در آخرین گفت وگوی صمیمی اش با خبرنگاران درباره مسائل مختلف استان در 5 سالی که کلید ساختمان خیابان بهار در دستش بود سخن گفت.

- به نقل از ایسنا، علیرضا رشیدیان در این نشست در پاسخ به ایسنا در خصوص میزان موفقیتش در مدیریت رفتارهای گروه های فشار و تندرو در مشهد، اظهار کرد: ما سابقه طولانی در کار امنیتی داریم.

یکی از مطالبی که ما در کار امنیتی آموختیم، این بود که زمانی که کاری به کف خیابان کشیده می شود، شاید آن مسئله اثر خود را گذاشته و همه هنر ما باید این باشد که آن مطلب به کف خیابان کشیده نشود.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران مراحل متعددی دارد، عنوان کرد: مراحل مدیریت بحران شامل شکل گیری هسته اولیه، چگونگی تاثیرگذاری بر ذهن افرادی که آن ایده و فکر را دارند و بعد از چگونگی شکل گیری، مقدمات اقدام برای جلوگیری از آن و بعد نیز اگر اقدام شکل گرفت، چگونگی کاهش هزینه های آن اقدام است.

تلاش ما در استان خراسان رضوی در طی این سال ها این بوده که تا حد امکان اجازه ندهیم که مشکلات امنیتی خود را در صحنه کف خیابان نشان دهند.

استاندار خراسان رضوی افزود: منشا واقعه ای که در دی ماه سال گذشته رخ داد، خراسان بود که در بسیاری از استان های ما منجر به کشته شدن تعداد زیادی از 5، 10 یا 2 نفر شد، اما ما حتی یک مورد در استان نداشتیم که خون از دماغ کسی آمده باشد.

حتی فردی که در میدان شهدا بلند کرده بودند و می گفتند که او را زده اند، بعدا معلوم شد که وقتی رد می شده، از سنگ هایی که پرت می کردند به او اصابت کرده که این کار خود معنرضان بوده چراکه ماموری سنگ پرت نمی کرد، اما تدبیری شد که خون از دماغ کسی نیاید و نیامد و ما در آن درگیری ها حداقل خسارات مادی و جانی را داشتیم که این موفقیتی برای دولت و سیستم اجرایی بود.

کشف دو بمب در شب انتخابات 96 رشیدیان گفت: در مشهد کانون های قدرت متعدد در مقابل دولت وجود دارد.

ما حتی در زمان برگزاری انتخابات در یک روز دو تجمع برای دو کاندیدای اصلی با فاصله شاید دیوار به دیوار هم داشتیم که حتی در پیشرفته ترین کشورهای دنیا نیز به تنش کشیده می شود.

ما متوجه شدیم که هر کاری غیر از مدیریت صحنه بخواهیم انجام دهیم، انتخابات را به سمت تلخ شدن می برد.

ما همان شب در خیابان شیرازی دو بمب کشف کردیم که این بمب ها اگر منفجر می شد، حتی با زخمی شدن یک نفر هم، فاجعه ایجاد می کرد، انفجار این بمب ها می توانست بر انتخابات و امنیت آن تاثیر سوء بگذارد که ما این امر از کرامات امام رضا(ع) و هشیاری نیروهای امنیتی می دانیم.

برگزاری دو میتینگ بزرگ انتخاباتی بدون درگیری، از ظرفیت های بالای مدیریتی امنیت استان بود وی ادامه داد: برگزاری دو میتینگ بزرگ با هر کدام قریب 100 هزار نفر جمعیت در کنار هم بدون حتی یک مورد درگیری جزو ظرفیت های بالای مدیریتی امنیت استان بود.

شاید در ارتباطات و تعاملات امکان داشت همان اتفاقی که در سفارت عربستان در تهران افتاد، بیفتد اما جز همان قسمت جلوی درب که افرادی توانستند بالا بروند و پایین آورده شدند، نتوانستند کاری بکنند یا فردای آن روز که باز بنا داشتند کاری انجام دهند، آن جمعیت شکل نگرفت.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه غافلگیری یکی از مشکلات سیستم های امنیتی بوده و هست، تصریح کرد: من همیشه بیان کردم که غافلگیری یکی از مواردی است که به هیچ عنوان از مسئولان عالی هیچ نظام و کشوری پذیرفته نیست و آن ها انتظار غافلگیری ندارند.

ما به عنوان مسئولین عالی نظام اجازه غافلگیر شدن را نداریم، به همین دلیل همواره به مسئولان امنیتی خود این تذکر را می دادیم که اشراف، پیش بینی و پیشگیری جزو مسائل بسیار مهم است.

در بسیاری از زمان ها ما این پیشگیری ها را با تعامل، ارتباط و نصیحت انجام می دادیم.

رشیدیان اضافه کرد: به طور مثال در برخی از این تجمعات، برای افرادی که احساس می کردند که قرار است در این تجمعات شرکت کنند، پیامک می زدند و به آن ها می گفتند که درجریان باشید که این فراخوان از داخل کشور نبوده بلکه غیر قانونی بوده و با آن برخورد خواهد شد که بسیاری از افرادی که مطلع نبودند، مطلع می شدند و شرکت نمی کردند، یا از افراد ذی نفوذ استفاده می کردیم.

در مدیریت گروه های تندرو بد عمل نکردیم وی بیان کرد: گاهی در برخی تجمعات از ظرفیت های مسئولان عالی استان برای نصیحت استفاده کردیم.

در شکل گیری برخی از این تحرکات، افرادی که حتی خود را به نوعی متصل به نظام و حاکمیت می دانستند و حرکت هایشان موافق نظر مسئولان عالی حاکمیت در استان نبود، اما از تذکرات آن ها برای پیشگیری و مدیریت این جریان استفاده می کردیم.

ما در مجموع در مسائل مدیریت گروه های فشار بد عمل نکردیم، گرچه شاید انتظار می رفت که بتوانیم کامل تر و جامع تر در این قضایا عمل کنیم اما تمام اختیارات در دست قوه مجریه نیست.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تلاش ما این بود که بتوانیم به نوعی عمل کنیم که در تقابل با قوای دیگر قرار نگیریم و بتوانیم از ظرفیت قوای مختلف در کنار هم استفاده کنیم.

برای این مطلب نیز تلاش کردیم تا اعتدال را ملاک قرار دهیم و یک طرف را نبینیم و طرف دیگر را ببینیم، بلکه هر دو طرف را ببینیم و با درک مسائل طرفین با آن ها ارتباط برقرار کنیم.

دولت قبل اختلاف سلیقه را به کینه و بغض تبدیل کرد رشیدیان با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری بعد از سال های 88، عنوان کرد: ایشان فرمودند که دشمن شناسی مطلب مهمی بوده و دشمن ما آمریکا و اسراییل است اما بسیاری تلاش کردند تا این دشمنی را در داخل بین خودمان ایجاد کنند.

سلیقه ها به دشمنی تبدیل شد.

شاید بزرگ ترین انتقادی که من به دولت قبل داشتم، این بود که دولت قبل اختلاف سلیقه بین برادران را در یک خانواده تبدیل به کینه و بغض کرد.

وی افزود: یکی از بزرگان ما بیان می کردند که در سفر به یکی از کشورهای همسایه، رییس دولت آنجا می گفتند که "من از شما تعجب می کنم، مسئولان عالی جمهوری اسلامی زمانی که با هم هستند، رفیق و نزدیک بوده اما زمانی که دور می شوند، مواضع خود را می گویند.

" استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اخلاق ما در تعامل با یکدیگر به شدت به هم ریخت و به جای اینکه ما یکدیگر را به جای رقیب بپذیریم و بتوانیم با هم کار کنیم و هم افزایی داشته باشیم، به دشمن تبدیل شدیم.

یعنی گفتیم یا با من یا بر من هستی.

ما می توانیم با نحله های فکری و سیاسی در کنار هم کار و خدمت کنیم و رقابت ما برای خدمت بیشتر و ارائه راهکارهای اجرایی تر در بهره گیری از فرصت ها و مزیت های ملت و کشور برای رشد و توسعه باشد.

رشیدیان در خصوص در خصوص اعتلای فرهنگی استان، تصریح کرد: استان خراسان رضوی تاریخ فرهنگی و ادبی دارد که دیواره‎های گسترش تاثیرگذاری این آثار فرهنگی تا شبه جزیره هند و دیوار چین و کشورهای آسیای میانه رفته است و این یک شعار نیست.

خراسان این ظرفیت را داشته که بتواند در حوزه فرهنگی و ادبی این تعامل و ارتباط را برقرار کند.

اتاق گفت وگوی اصحاب فرهنگ و هنر با دولت، یکی از ابتکارات امیدوارکننده در حوزه فرهنگی بود وی اضافه کرد: اولین کاری که در حوزه فرهنگی انجام دادیم، این بود که با اصحاب حوزه فرهنگ صحبت کنیم.

شاید یکی از ابتکاراتی که من به آن امید بستم و امیدوارم در استان تداوم پیدا کند، بحث اتاق گفت وگوی اصحاب فرهنگ و هنر با دولت بود.

این نشست ها با 12 گروه فرهنگی از کانون های فرهنگی شامل مساجد، موسیقی، تئاتر، شعر، نویسندگان، خط، چاپ، نقاشی و گرافیک بود.

استاندار خراسان رضوی گفت: این نکته مهمی است که ما در کشورمان ظرفیتی ایجاد کنیم که هنرمندان و حتی مردم بتوانند بدون دغدغه حرف های خود را بزنند، البته بین بیان نقد و تخریب باید تفاوت قائل شد.

متاسفانه در دوران اخیر مقداری پرده های اخلاقی در نقد در حال تخریب است.

دلیل نمی شود که با نقد اصل کار را تخریب و به طور کل سفید یا سیاه کرد.

گاهی اوقات نقدهایی انجام می شود که با رنگ عداوت و دشمنی است و افراد را از عدالت خارج می کند و موضع تخریبی می شود.

رشیدیان بیان کرد: یکی از ظرفیت هایی که ما در این مدت ایجاد کردیم، این بود که زمینه ای را با هنرمندان ایجاد کنیم تا نقدها و اشکالات خود را بیان کنند.

اگر حتی هیچ کاری هم نکرده باشند، این تعاملات سبب شد که مسائل و مشکلات فی مابین در میان گذاشته شود که نتیجه این بود که حرکت به طرف حل مشکلات ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه ما در برخی موضوعات همچون اجرای صحنه ای موسیقی مشکل داشتیم که البته آمارهای اخیر ارشاد امیدوارکننده بود و ما در اجراهای اخیر مسئله ای نداشتیم و مشکلی در اجرای موسیقی صحنه ای وجود نداشت، تنها در حدی بود که مدیر ارشاد ما را دستبند و پابند بزنند، مشکل در حد کوچکی بود که با زندان رفتن ایشان و تبرئه شدنشان حل شد.

در حوزه تئاتر نیز استان موفقیت های بسیار خوبی داشته و ظرفیت های خوبی نیز در حوزه سینما داشتیم و داریم که این مطلب می تواند توسعه پیدا کند.

در حوزه نقاشی و گرافیک نیز استان ظرفیت بسیار خوبی دارد.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: استان خراسان رضوی هنرمندان بی نظیری در حوزه خط و شعر دارد.

شعر استان با توجه به سابقه و سبکی خود، امکان توسعه بسیار خوبی دارد.

ما اساتید بسیار خوبی داریم.

در حوزه های مختلف این ظرفیت وجود دارد که اگر آن را دنبال کنیم، حوزه فرهنگ و هنر خراسان می تواند به جایگاه مناسب خود برسد.

رشیدیان ادامه داد: همچنین نمایشگاه هایی در حوزه کتاب نشان داده که استان ظرفیت کتاب و کتاب خوانی بسیار خوبی دارد.

یک سال در کشور نیشابور پایتخت کتاب شد.

آنچه که باید به آن توجه کنیم و میزان و ملاک توسعه و گسترش یک ملت بوده، گسترش کتاب و کتاب خوانی در بین ملت است.

اگر مردم ما وقت بیشتری را برای کتاب بگذارند، آن زمان ملت ما به توسعه و پیشرفت واقعی نزدیک تر می شوند.

شما خنده ما را می‎بینید، خانواده دردهای ما را وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا خانواده شما از بازنشستگی تان خوشحال شدند، عنوان کرد: خانواده من یکی از دلخوشی های من در زندگی بودند.

خانواده می دانند جنس ما چیست و ما هیچ زمانی در خانه نمی نشینیم.

مسئولیت اجتماعی، سیاسی و دینی ما با گرفتن پست اجرایی تمام نمی شود.

شما در ظاهر خنده های ما را می بینید اما خانواده در خانه، دردها، نخوابیدن ها، اذیت کردن های ما، بیماری و اذیت شدن های خود را می بینند.

ما مامور به تکلیف هستیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: از زمانی که با شهید و شهادت آشنا شدیم، این تعهد را احساس می کردیم که اجازه نداریم، اکنون که فردی خون و جان خود را برای پیروزی انقلاب داده، کم بیاوریم، بنابراین تلاش ما این است که در اجرای تکلیف کم نگذاریم.

من جز برای حج هیچ جای دیگری نرفتم که گفته باشم من می خواهم به آنجا بیایم، هر جایی که رفتم به من تکلیف شد که بروم.

برای آمدن مسوولی به مشهد نیاز نیست زیاد هزینه کنید رشیدیان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه کدامیک از وزرا و معاونین رییس جمهور به مشهد توجه بیشتری دارند، گفت: آقای جهانگیری به من می گفتند که تو در جایی هستی که سرفه کنی می گویند همه می گویند کی به مشهد بیاییم.

استانداران برخی از استان ها چند بار نامه زده، واسطه می تراشند و مطالبات خود را پیگیری می کنند، اما گاهی در آخر هفته سه نفر از وزرا مشهد بودند که این جاذبه وجود امام رضا(ع) است.

لازم نیست که شما هزینه زیادی انجام دهید که مسئولی به مشهد بیاید.

آقای جهانگیری نسبت به مسئله خراسان عنایت بسیاری داشتند و در خصوص موسسه مالی اعتباری میزان شخصا با مسئولین وقت صحبت و پیگیری کرده و گره گشایی کردند.

به زودی شاهد اعمال سهام های جبرانی پدیده خواهیم بود وی در خصوص مسئله پدیده، تصریح کرد: مسائل پدیده از لحاظ اداری، عمرانی و توسعه ای حل شده و مشکلی که در حال حاضر وجود دارد و بیشتر گلایه مردم در این زمینه بوده، حل گره بخش اقتصادی است که به مردم بر می گردد.

ما تصور می کردیم که با حل معضلات عمرانی و راه افتادن پروژه از لحاظ مسائل اقتصادی، فروش سهام و تعاملات سهامی رونق می گیرد اما این به دلایل مختلفی شکل نگرفت.

من با بسیاری از سرمایه داران شخصا صحبت کردم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر سه توقع اساسی برای مردم باقی مانده که یکی سهام جبرانی است.

در سفر آخر آقای دژپسند به مشهد، ایشان در خصوص پدیده وعده دادند.

اگر سهام جبرانی و ورود به فرابورس، مقدمه ای برای موضوع مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره منتخب مجمع عمومی برای اداره شرکت پدیده شود، تکمیل کار قبلی است.

ما برای این کار از ظرفیت شورای عالی امنیت ملی استفاده کردیم و معاون اقتصادی این شورا، معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی معاون اول بسیار کمک موثری کردند.

توسعه و پیگیری آقای دژپسند نیز بسیار موثر بود.

رشیدیان ادامه داد: در این مرحله با سازمان بورس به این توافق رسیدیم که سی دی سهام های جبرانی را به سازمان سرمایه گذاری بورس بفرستیم و ابهاماتی که مطرح کرده بودند را برطرف کردیم تا بتوانیم به زودی شاهد اعمال سهام های جبرانی که مشخص شده، باشیم.

با این سهام جبرانی جامعه سهامداران مشخص می شوند و در فرابورس اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: مقدمه ای برای تشکیل مجمع عمومی فراهم شده که آقای زارع صفت و انتظاری مقدمات این کار را انجام دادند که امیدواریم سریع تر شکل بگیرد.

اگر مجمع عمومی تشکیل و هیئت مدیره انتخاب شود، ورود سهامداران برای مدیریت شرکت، فشار را از روی مردم بر می دارد و زمانی که دست های دولتی از مجموعه های اقتصادی کنار می رود، راحت تر می توانند تنفس و تعامل کنند و اقدامات خود را انجام دهند.

ارتباط ما با آقای علم الهدی و رییسی خوب و نزدیک بوده است استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون نماینده ولی فقیه در استان حتی یک بار راجع به یک انتصاب دخالت نکردند، تصریح کرد: بر خلاف تصور برخی به دلیل خطبه های نمازجمعه، ایشان در مسائل اجرایی هیچگونه دخالتی نکرده و نمی کنند.

حتی در موضوع کنسرت نیز ما در شورای فرهنگ عمومی به این رسیدیم که مجموعه ای را ایجاد کنیم که به یک دستورالعمل برسند.

اینکه مشهد یک حرمت هایی دارد، درست است اما اینکه ما بگوییم، قوانین در کشور استثنابردار است، درست نیست.

حتی از دفتر مقام معظم رهبری نیز سوال کردیم که ایشان فرمودند قوانین جامع و برای همه کشور است.

رشیدیان بیان کرد: اینکه برخی از علما فتاوایی دارند، از نظر ما برای مقلدین آن ها قابل احترام است اما ما بنا نداریم کشور را براساس نظرات فقهی متفاوت علما اداره کنیم.

نظر علما در جای خود محترم است اما کشور تنها بر اساس نظارت فقهی مقام معظم رهبری اداره و هدایت می شود.

برای همین ما به جمع بندی رسیدیم که کارگروهی تشکیل شود و این کارگروه چارچوب موسیقی صحنه ای را مشخص کند.

وی اضافه کرد: این مطلب تاثیر گذاشت و یک سال است که ما دیگر شاهد آن برخوردها نیستیم و کنسرت های خوبی نیز در مشهد و شهرهای اطراف داشتیم.

برخوردهای تندی که انجام می گرفت، مدیریت و کنترل شده که این جای خوشحالی دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: آقای علم الهدی و آقای رییسی واقعا در این حوزه ها دخالتی نداشته و ندارند و ما روابط خوبی با آن ها داریم، البته بدین معنا نیست که آن ها تاییدکننده یا مخالف دولت هستند اما ارتباط ما در استان روابط خوب و نزدیکی بوده و سعی کردیم تا از ظرفیت های آن دو جایگاه به نفع مردم استان استفاده کنیم و تعامل خوبی هم داشتند.

ما با آقای رییسی و آقای علم الهدی مشکلی نداریم.

رشیدیان در پاسخ به این سوال ایسنا که در زمان مدیریت شما فعالیت گروه های خودسر و تندرو، مشکلات موسسات مالی و اعتباری و موضوع کنسرت در سه حوزه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نام مشهد را در میان کشور بد جلوه داد، مدیریت کدام یک از این مسائل برای شما سخت تر بود، گفت: از آن سه شاید گروه های خودسر و تندرو از همه سخت تر بود، زیرا متاسفانه برخی از این گروه ها هنوز در فرهنگ تعاملی دوران دولت قبل هستند، یعنی نگاهشان به سلیقه مقابل یک سلیقه مخالف یا متفاوت با نظر خودشان نیست بلکه سلیقه طرف مقابل را در حد دشمن می بینند که این بد است.

این امر اجازه تعامل و تحمل را نمی دهد.

وی افزود: ما در کنار امامی زندگی می کنیم که نه تنها با فرقه های مختلف اسلامی و غیراسلامی، حتی با افراد بی دین، صحبت و تعامل می کردند، حجت می آوردند و از سلاح تکفیر و عناد استفاده نمی کردند.

این گروه های تندرو باید مقداری ظرفیت تحمل خود را برای شنیدن و تعامل افزایش دهند.

یکی از مکان هایی که بسیاری از اصلاح طلبان، اصولگرایان و اعتدالیون می توانند با هم صحبت کنند، شورای نگهبان است.

به نظر من اگر این گروه های تندرو به جای اینکه با رگ گردن و پشت سرشان با هم حرف بزنند، ظرفیت سعه صدر خود را نسبت به هم بالا ببرند، حرف های یکدیگر را بشنوند و سلیقه دیگران برایشان محترم باشد، دنیا دنیای بهتری خواهد شد.

مدافع طرح یگان ویژه آستان قدس رضوی بودیم استاندار خراسان رضوی در خصوص یگان ویژه آستان قدس رضوی، عنوان کرد: جدای از هر مسئله و صحبت هایی که در خصوص سلیقه های سیاسی وجود دارد اما ما مسئله ای داریم که خود آستان قدس و حرم مطهر رضوی به عنوان نقطه کانونی تهدید توسط دشمنان و گروه های افراطی همیشه مورد تهدید بوده و هیچ زمانی از لیست تهدید خارج نشده و حرم همواره کانون هدفی برای آن ها بوده است.

راجع به موضوع تکمیل حلقه های امنیتی فکر شد.

ما بخشی به نام بیرون حرم داریم که به نیروی انتظامی واگذار شد، بخشی نیز به نام پوسته اطراف حرم داشتیم که به سپاه و بسیج واگذار گردید اما تکلیف بخش داخل حرم مشخص نبود.

رشیدیان بیان کرد: ما در جریان یگانی که تشکیل شد بوده و مدافع آن بودیم زیرا این حلقه یک مجموعه کلافی چندلایه برای دفاع از آن هسته است.

این یگان سیکل خود را به طور کامل طی کرده است.

این یگان ها تحت مدیریت نیروی انتظامی شکل می گیرد، یعنی فرمانده آن توسط نیروی انتظامی منصوب می شود و آموزش و کنترل مدیریت آن با نیروی انتظامی است اما مدیریت اجرایی آن با مدیریت سازمان مربوطه خواهد بود که این یگان ها تنها برای حرم مطهر نیست.

وی افزود: این یگان کاملا در چارچوب طرح های امنیتی بوده و چیزی خارج از آن نبوده است.

ما نیز به عنوان شورای تامین استان و من به عنوان رییس این شورا کاملا این طرح را به صحه می گذاریم و فکر می کنیم که به نفع است زیرا اگر ماموریت داخل حرم به سپاه داده می شد، داخل حرم حالت نظامی پیدا می کرد که از زمان آقای طبسی و بعد آقای رییسی این نگاه بود که شرایط داخل حرم را نظامی نکنیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید شرایط مهیایی برای موضوع زیارت توام با آرامش و امنیت باشد و یگانی هم که تشکیل می شود، با این نگاه است که مدیریت فرهنگی داخل حرم آسیب نبیند.

این مطلب به هیچ عنوان دارای بار سیاسی نبوده، بلکه یک ملاحظه امنیتی است که بر اساس آن، این راهبرد و راهکار انتخاب شد که سیکل تصویبی خود را طبق قانون طی کرد و فرمانده نیروی انتظامی در سفر قبلی خود برای تعیین فرمانده نیروی انتظامی استان، فرمانده یگان را نیز معرفی و منصوب کردند.


کلید واژه ها: استاندار خراسان رضوی - استان - انتخابات - خراسان رضوی - خراسان - خیابان - امنیت - استاندار - مدیریت - مدیریت بحران - نیروهای امنیتی - ایسنا - تاثیرگذاری - دیوار - بحران - میدان شهدا - کاهش هزینه - خبرنگاران - یگان ویژه - مشهد - دولت - ساختمان - مشکلات - انفجار - درگیری - طولانی - شیرازی - فاجعه - میزان - هزینه

آخرین اخبار سرویس:
توضیح مجمع تشخیص درباره مصوبه اخیر پیرامون لایحه مبارزه با پولشویی

کنعانی مقدم: چانه زنی هنگام بررسی بودجه وجهی ندارد

زور علم الهدی به مهدوی کنی نرسید

تاکید بر حمایت از کتاب فروشی ها

اخبار منتشره در مورد کودک آزاری نگران کننده است

وزیر راه: پرواز چارتر خلاف قانون است

مشاهده یک گونه پرنده جدید در تالاب «میقان»

تلگرام به کاربران هاتگرام و طلاگرام هشدار داد

قزوین تا 2 سال آینده به «هاب فناوری» کشور تبدیل می شود

انتقاد تند و تیز ترکیه از اروپا در قضیه خاشقجی

3 کارمند اختلاسگر دستگیر شدند

زیباترین تصاویر از موجودات دریایی نئونی

همسر «مهدی بازرگان» درگذشت

تیک تاک تغییر قدرت از غرب به شرق به صدا در آمده است

امکان قطع یارانه در استان ها به منظور درآمدزایی وجود دارد/ برخی یارانه بگیران روزانه یک میلیارد تومان درآمد دارند/ مجلس قطعا برروی مسائل کلی کشور نظارت می کند

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: به احتمال زیاد مواد منفجره حادثه تروریستی چابهار از راه دریا وارد کشور شده است

ملت ها بدون زنان انسان ساز شکست می خورند/ اسلام کرامت واقعی زنان را آشکار کرد

اکبر رنجبرزاده: دولت نباید برای جبران کسری بودجه شتاب زده دنبال افزایش قیمت بنزین باشد/ افزایش قیمت بنزین نوعی بی عدالتی و ظلم به مردم است

عثمانی: تذکر نماینده بوکان نسبت به اظهارات کریمی قدوسی/ برانداز واقعی از جایگاه ولایت هزینه می کند اما کسی که به فکر نظام باشد از جایگاه خود برای حفظ ولایت هزینه می کند

جزییاتی از احتمالات چگونگی ورود مواد منفجره در حادثه چابهار

نمایندگان عدم کفایت ریاست جمهوری را کلید بزنند/ 200 نفر از مسئولان کشور مانند اختاپوس روی جمهوری اسلامی افتاده اند

همسان سازی حقوق بازنشستگان هنوز به جایی نرسیده است

استیضاح ظریف منتفی شد

ماجرای فروش بخش شمالی پارک جمشیدیه چیست؟

مجمع تشخیص مصلحت نظام: مجلس نمی تواند اصلاحات مجمع را تغییر دهد/ نیازی به طرح مجدد لوایح اختلافی در مجلس نیست

تعلیم و تربیت مهم ترین وظیفه آموزش و پرورش است

ماجرای فروش بخش شمالی پارک جمشیدیه چه بود؟

168 طرح در مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان غربی اجرا می شود

5 سؤال نمایندگان مجلس از ظریف اعلام وصول شد

تازه ترین برنامه ریزی ها برای حج تمتع 98

بیان دستاوردهای انقلاب به کار کارشناسی نیاز دارد

ارتقا سلامت کارکنان نیروهای نظامی وانتظامی اهمیت بالایی دارد

پژوهش و فناوری کلید توسعه و پیشرفت کشور است

در نشست امروز هیأت رییسه فراکسیون تابش و حسین زاده نواب رییس فراکسیون امید شدند

طرح 30 گانه لبیک برای ارتقای سطح نزاجا در حال اجراست

بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی اهواز خواستار مطالبات خود شدند

حق منطقه جنگی فرهنگیان استان بوشهر برقرار شد

صلح دو طایفه بعد از 20 سال درگیری در شوش

سالروز حماسه 9 دی باید در شان مردم انقلابی برگزار شود

موفقیت های سیاسی و میدانی انصارالله

پیگیری کیفیت نامطلوب برخی نان ها در سمنان + فیلم

ارتقای سواد آماری بین مردم و مسوولان، لازمه توسعه کشور است

عکس/ اوانجلین لیلی بازیگر سریال «لاست» با حجاب کامل

استیضاح ظریف منتفی شد

دوران رهبری آقا دوران امام صادق و امام باقر (ع) را تداعی می کند

همه یاران ازدست رفته یک رییس جمهور؛ ترامپ در مسیر رییس جمهور اسبق ایران

الیاس حضرتی: نگران ترور لاریجانی بودیم!

مهناز افشار چه قولی به دادستانی تهران داد؟

توضیح مجمع تشخیص درباره مصوبه اخیر پیرامون لایحه مبارزه با پولشویی

کشور باید از آمادگی دائمی برای وقوع زلزله های بزرگ برخودار باشد

جشنواره ققنوس عرصه ای برای جهت دهی آثار هنری به نیازهای روز انقلاب

گفتار خداوند در روز قیامت با انسان عجول

زور علم الهدی به مهدوی کنی نرسید

فیلم/ نماهنگ «سلام خدا بر شهیدان»

روز سه شنبه نشست هماهنگی بزرگداشت 9 دی برگزار می شود

کسی که به همسرش در منزل کمک کند در زمره شهدا است

کنعانی مقدم: چانه زنی هنگام بررسی بودجه وجهی ندارد

روزنامه شرق مجرم شناخته شد

عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی کهگیلویه وبویراحمد

168 طرح در مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان غربی اجرا می شود

تفاهم نامه همکاری وزارت دادگستری با سازمان اسناد

دانش آموزان باید حضور در عرصه های اجتماعی را تجربه کنند

ارسال 3 هزار ویلچر هدیه ای به معلولان مناطق محروم و کم برخوردار

پلمپ 155 شرکت حمل و نقل

ایثارگران به دنبال پست و مقام نیستند

توضیح مجمع تشخیص درباره مصوبه اخیر پیرامون لایحه مبارزه با پولشویی

انتشار اولین نشریه دانشجویی با خط بریل در دانشگاه یزد

7 رشته مقطع تخصصی حوزه علمیه خراسان تصویب و ابلاغ شد

برگزاری مراسم روز پژوهش در دانشکده علوم و فنون قرآن

محروم بودن گیلان با وجود نزدیکی به پایتخت مایه تأسف است

جشنواره ایده های برتر باید ادامه دار و هدفدار باشد

به جای بستن پرونده مترو، توسعه آن را کور کردند/ فاجعه ای جبران ناپذیر در شمال پایتخت

دستگاه ها یاری رسان فعالان عرصه وقف باشند

ثبت نام دروس آزاد حوزه آغاز شد

ساحت شهدا بالاتر از جناح بندی سیاسی است

گره گشایی از مشکلات حاشیه نشین های تبریز به سبک دو روحانی جهادی

سند آمایش اردبیل تا پایان سال تکمیل می شود

کلیات لایحه بودجه آماده ارائه به مجلس است/ جابجایی چند عدد

نامه نمایندگان 3 استان به سران قوا و شورای عالی امنیت ملی درباره آب

اساتید در تبیین دستاوردهای انقلاب نقش مؤثری دارند

اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری دولت در زمینه پولشویی

همایش ملی «تازه های روانشناسی با تأکید بر هدایت های قرآنی» برگزار می شود

گزارش تصویری برگزاری جشن تلکلیف دانش آموزان ناحیه یک ساری

تجلیل و تکریم عباسیان از اختر یازدهم

هوشیار نباشیم داستان سال 84 در 1400 تکرار می شود

تصمیم مجلس درباره استعفای نمایندگان اصفهان

توضیح مجمع درباره مصوبه اخیر پیرامون لایحه مبارزه با پولشویی

امام حسن عسکری(ع) در بدترین شرایط بهترین تصمیمات را گرفتند

وزیر ارشاد در مجلس چه گفت؟

جلوی کاسه های داغ تر از آش را بگیرید

پشت بامی که باغ مرکبات شد

شاخص بورس 2778 واحد افت کرد

مشکل کاغذ ناشران حل شد/کتاب یک برند فرهنگی است

اپوزیسیون ترکیه برای برگزاری اعتراضات مشابه "جلیقه زردها" فراخوان داد

سیستان و بلوچستان صاحب 3 بیمارستان جدید می شود

آدامسی که می توانید قورت دهید+عکس

مرغ و لبنیات گران شد

جو پایدار آلودگی را افزایش داد

استخدام شرکت بین المللی آنیل / اصفهان

تصاویری ناب ازحرم امام حسن عسکری(ع) /گزارش تصویری

ناگفته های استاندار خراسان درباره یگان ویژه آستان قدس، گروه های خودسر و کشف 2 بمب

ناگفته های استاندار خراسان درباره یگان ویژه آستان قدس، گروه های خودسر و کشف 2 بمب