مطالب مرتبط:
زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری
زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری
زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری
زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری
آزادی 5 مرزبان ایرانی/پاسخ به منتقدان ظریف با استناد به بیانات رهبری/رایزنی هایی با موضوع ایران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 25 آبان 1397 ساعت 16:352018-11-16سياسي

زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری


هفته گذشته محمد جواد ظریف در راستای دفاع از پیوستن ایران به «FATF» و همچنین اهمیت تصویب لوایح پولشویی در کشور به صورت صریح و شفاف از وجود فسادی در کشور به عنوان پولشویی سخن گفت که برخی از دلواپسان و منتقدان همیشگی شخص ظریف ، - " هفته گذشته محمد جواد ظریف در راستای دفاع از پیوستن ایران به FATF و همچنین اهمیت تصویب لوایح پولشویی در کشور به صورت صریح و شفاف از وجود فسادی در کشور به عنوان پولشویی سخن گفت که برخی از دلواپسان و منتقدان همیشگی شخص ظریف ، خود را مصداق این سخن وزیر امور خارجه دانستند و با استفاده از تریبون های در اختیارشان به انجام جوسازی گسترده علیه این عضو دولت یازدهم اقدام کردند.

: این منتقدان که تلاش کردند به مانند معمول با بستن چشم های شان بر روی واقعیت های اقتصاد کشور و مشکلاتی که در کشور بعضا به خاطر وقوع برخی از فسادها همچون پولشویی به وجود آمده است ، از صحبت های ظریف در راستای منافع سیاسی و جناحی خود بهره برداری کردند و چنان رفتار کردند که گویی برای اولین بار است که در کشور از وجود چنین فسادی در کشور سخن گفته می شود و ظریف اولین مقام جمهوری اسلامی ایران است که درطول 40 سال گذشته از این موضوع و اهمیت مبارزه با آن سخن گفته است در حالی که واقعیت آن است که صحبت های ظریف ، تنها بیان صادقانه یکی از مشکلات و مسائل کشور است که پیش از این نیز بارها از سوی بسیاری از مقامات عالی رتبه کشور در قوای سه گانه و در دولت های مختلف، بیان شده و یافتن راه های قانونی برای مقابله با آن، همواره مورد تاکید نظام و ارکان عالی آن بوده است.

در این گزارش جهت زدودن گرد و غباری که بر حافظه برخی از دوستانی که این روزها به خاطر صحبت های وزیر امور خارجه عنان از کف بریده اند به اظهارات مقام معظم رهبری جهت اهمیت مبارزه با قاچاق و پولشویی و تدوین قوانین کارآمد و موثر بر مبارزه با این فسادها اشاره می کنیم .

مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود بر اهمیت مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مصداق های پولشویی و منبع مالی پولشویان تاکید کرده اند، چنان که مقام معظم رهبری در تاریخ 24 تیرماه 1397 در دیدار رییس جمهور و اعضای هیئت دولت با ایشان در بخشی از سخنان خود اشراف و اعمال قدرت دولت بر مبادلات مالی برای جلوگیری از عملیات مخرب نظیر قاچاق و پول شویی را ضروری دانستند و با اشاره به برخی تخلفات انجام شده در استفاده از ارز دولتی گفتند: باید با سامانه های مربوط و یا مقررات قانونی جلوی چنین تخلفات آشکاری گرفته شود .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا ، ایشان همچنین یک ماه قبل تر از دیدار با اعضای دولت ، در دیداری که با نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی در تاریخ 30 خردادماه داشتند در بخشی از سخنان خود گفتند : همان گونه که درباره برخی کنوانسیون های بین المللیِ اخیراً مطرح شده در مجلس گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پول شویی قانون گذاری کند .

مقام معظم رهبری همچنین در خردادماه 1395 نیز بار دیگر در سخنان خود در جمع نمایندگان مجلس در راستای مطالبه شان جهت ایجاد عزم جدی در کشور برای مبارزه قاچاق در بخشی از سخنان شان با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه در ارتباط با موضوع قاچاق گفتند مسئله ی قاچاق که اشاره کردند و بنده هم مکرّر اشاره کرده ام، خیلی جدّی است؛ یعنی واقعاً قاچاق، خنجری است که به پشت نظام وارد می شود.

یک عدّه ای برای خاطر منافع شخصی خودشان، منافع کشور را با قاچاق لگدمال می کنند؛ باید با این مبارزه کرد، باید با این مقابله کرد.

البتّه بدیهی است که این مقابله آسان نیست؛ برای خاطر اینکه آن کسانی که درآمدهای میلیاردی از قاچاق دارند، به این آسانی ها دست برنمی دارند.

باید برخورد کرد؛ این برخورد را البتّه دولت باید بکند، امّا پشتوانه ی این برخورد دولتی، مجلس است؛ شما هستید که باید بخواهید، باید تصمیم بگیرید، باید برنامه ریزی کنید.

این هم درباره ی مسائل مربوط به اقتصاد.

ایشان همچنین درتاریخ نهم اردیبهشت ماه 1394 در دیدار با صدها نفر از کارگران کشور به مناسبت روز کارگر در اظهاراتی صریح در ارتباط با موضوع قاچاق گفتند : یکی دیگر از ارکان، دستگاه مبارزه با قاچاق است.

مسئله مبارزه ی با قاچاق را این همه ما تأکید کردیم؛ دولتهای مختلف از سالها پیش همین طور مرتّب آمده اند رفته اند؛ خب، این کار یک کاری است که باید تحقّق پیدا کند و این هم ممکن است؛ نگویند نمی شود، کاملاً می شود؛ جلوی قاچاق را به طور قاطع بگیرند.

بنده یک وقتی گفتم فقط سرِ مرز دنبال قاچاق نروید؛ میلیاردها دلار امروز در داخل کشور - که حالا من چون رقم دقیقش را مختلف می گویند، نمی توانم معیّن بکنم که چقدر؛ امّا رقم های گزافی گفته میشود - دارد صرف جنس قاچاق می شود.

قاچاق را از لب مرز و از پیش از مرز تا داخل مغازه دنبال کنید.

این، یک قدم بسیار مهم است؛ یک کار بسیار مهم است.

و آن کسانی که این کار را بکنند، آنها هم دارند مجاهدت می کنند، آنها هم دارند عبادت می کنند؛ این هم حسنه است.

ایشان همچنین در 8 اردیبهشت ماه 1395 بار دیگر در جمع کارگران کشور با دلجویی از کوله بران کشور که جزو ضعیف ترین اقشاراقتصادی کشور هستند در بخشی از سخنان شان با انتقاد از واردات میلیاردی برخی لوازم غیر ضروری ، به مشکل جدی قاچاق کالاها و اجناس به داخل اشاره و خاطرنشان کردند: به مسئولان دولتهای مختلف، مکرر این مسئله را گوشزد کرده ام، و آنها نیز می گویند اگر تعرفه سنگین بگذاریم، قاچاق آن کالا بالا می رود، اما این دلیل، پذیرفتنی نیست.

ایشان قاچاق را بلایی بزرگ و سمّ تولید داخلی برشمردند و با انتقاد شدید از عدم برخورد جدی با این مسئله تأکید کردند: باید قوی ترین اشخاص را مأمور این کار کرد و دولت، ضمن تقویت دستگاههای ذیربط، با قدرت با قاچاق سازمان یافته مقابله و برخورد کند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته منظور از مبارزه با قاچاق کالا، مقابله با کوله برهای ضعیفی که در برخی مناطق اجناس کوچک را وارد می کنند، نیست؛ بلکه منظور قاچاقچیان بزرگی است که با دهها و صدها کانتینر، اجناس قاچاق، وارد کشور می کنند.

مقام معظم رهبری همچنین در بهمن ماه 1393 در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت روز ملّی مهندسی در بخشی از سخنان خود بار دیگر بر اهمیت موضوع مبارزه با قاچاق در کشور تاکید کردند و گفتند امروز فشار واردات، کشور را دارد از پا درمی آورد؛ بهانه های مختلفی هم وجود دارد.

مثلاً مسئله ی قاچاق؛ رقم هایی که این روزها می گویند، رقم های عجیب وغریبِ گیج کننده ی بیست و چند میلیارد قاچاق [است ]! واقعاً سر انسان گیج می رود .

با توجه به آن چه اشاره شد درمی یابیم که سخنان وزیر امور خارجه در این باب نه ادعایی جدید است و نه جنبه افشاگری داشته است، بلکه صرفا نگاهی واقع بینانه و آسیب شناسانه به یکی از آفات جانبی این پدیده یعنی استفاده برخی از منابع مالی نامشروع برای فضاسازی و فشار روانی در برابر اقدامات قانونی و تدابیر شفافیت ساز دولت است و در همین چارچوب مردم انتظار دارند که مسئولان کشور با این گونه جرائم همان طور که بارها در سخنرانی هایشان به آن اشاره کرده اند به صورت جدی مبارزه کنند ودلواپسان نیز به جای تلاش برای استیضاح وزیر امورخارجه یا سوال از وی به خاطر بیان یک مشکل ، در این چارچوب مسئولانی را که در این ارتباط وظیفه داشته اند ولی بعضا در اجرای این مسئولیت کوتاهی کرده اند مورد عتاب و پرسش قرار دهند و از دادن آدرس غلط خودداری کنند .

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ انتشار: 25 آبان 1397 ، کدخبر: 97082512164 ، www.

isna.

ir
کلید واژه ها: پولشویی - مقام معظم رهبری - کشور - ظریف - مبارزه با قاچاق - منتقدان - وزیر امور خارجه - محمد جواد ظریف - اهمیت - مبارزه - دولت - رهبری - گرد و غبار - جواد ظریف - دلواپسان - ایران - قاچاق - جمهوری اسلامی - واقعیت - مشکلات - تخلفات - دولت یازدهم - گزارش - حافظه - خارجه - اولین - دیدار - سخنان ظریف - رییس جمهور - وزیر

آخرین اخبار سرویس:
تقدیر معاون پژوهش حوزه های علمیه کشور از مدیر حوزه ایلام

تصاویر/ دوازدهمین نشست مدیران میانی واحدهای ستادی مرکز مدیریت حوزه

در استقبال از استعفای «داماد روحانی»؛ چرا انتصاب کامبیز جوان قابل قبول نبود؟!

خودروسازان باید به دنبال جلب رضایت مردم و اقناع جامعه باشند

نیروی دریایی سپاه و ارتش امنیت را در مناطق دریایی برقرار می کنند

کسانی که زیر برجام زدند امروز از صلح و حقوق بشر سخن می گویند

نهادهای علمی معتبر دنیا چاره ای جز اعتراف به قدرت علمی ایران ندارند

گزارش تصویری/ نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات

پیشنهادکنندگان طرح «ساماندهی پیام رسان ها» درک درستی از علوم ارتباطات ندارند

انتقاد یک حقوقدان شورای نگهبان به حضور مسوولان در شبکه های اجتماعی ممنوع شده

برگزاری 12 کارگاه آموزشی با محوریت فناوری های نوین در نخستین روز برپایی سمپوزیوم مخابرات

امروز چه خبر بود؟ از بازداشت کارگران معترض و ادامه بحث ها بر سر انتصاب داماد رییس جمهور تا بحرانی شدن گرانی ها و کاهش قدرت خرید مردم

روش نوین و مفید در مشق دانش آموزان بکار گرفته شود نوشتار محمد رضایی از نزدیکان آیت الله سبحانی

ویدئو | بابانوئل دریایی

توضیحات حجت الاسلام والمسلمین خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت + متن

استتار جالب ببر برای دفاع از خود +تصر

سوال دختران ایرانی از فراکسیون زنان؛ تسهیل ازدواج جوانان اولویت دارد یا طرح افزایش حداقل سن ازدواج؟

آیا اهل ازدواج هستید؟+ تست روانشناسی

باغ گلابی برجام چه شد؟

بسیاری از دانش آموزان صدرای هرمزگان در کانکس تحصیل می کنند

سمینار صلح و ثبات در غرب آسیا؛ یک منطقه، یک سرنوشت

واریز سود فروش سوخت به حساب مرزنشینان خوزستان

ناطق نوری: در قصه برجام، درست عمل کردیم و تصمیم بسیار عاقلانه ای گرفتیم / رهبر انقلاب هم هوشمندانه فرمود که بروید و مذاکره کنید، اما بدانید که آمریکایی ها حقه باز هستند / تا امروز هم پای برجام ایستاده ایم و در دنیا اعلام کردیم که صلح طلب هستیم

وزیر دفاع: عقب نگه داشتن ایران و تقویت کشورهای تحت سلطه از اهداف آمریکا است

سردار سلامی:
 
 نباید جهاد را به یکدیگر واگذار کنیم

بیانیه نمایندگان مستعفی اصفهان

دادستان های کل کشور به موضوع گرانی ورود کنند

شرایط و زمان اجرای پیمان های پولی باید فراهم باشد

پارسایی: مخالفت برخی با FATF به دلیل به خطر افتادن منافع اقتصادی شان است

16 تیم حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2019 حریفان خود را شناختند

شیوه برخورد امام عسکری(ع) با نماینده خطاکار

محمد مهدی اسلامی خیانت مدعیان مدرنیته به تحزب

دریافتی افتتاح 14 پروژه عمرانی در 14 محله زندیه

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده: تمرکز سیاستگذاری در حوزه خانواده محدود به جنسیت بوده است/ سیاست زدگی برخی دستگاه های حوزه زنان

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد 1124 شرکت حمل و نقلی متخلف توبیج یا پلمپ شدند/رفع مشکل2 هزار نقطه حادثه خیر تا 3 سال آینده

مردانی مانند سردار منصوری نشان دادند که هرگز از ولایت دست نمی کشند

تدوین بانک اطلاعات پژوهشگران و نخبگان در نیروهای مسلح برای تقویت ایده ها

افراد هدایت گر جامعه بیش از هر مساله ای به فکرخودسازی فردی باشند

به نسل جدید جفا کردیم/ دستیابی به برجام تصمیم عاقلانه ای بود!

وزارت دفاع سازمانی پژوهش محور و تحقیقاتی است

دانشجویان مشهدی و لبنانی کتاب «لبنان زدگی» را نقد و بررسی کردند

دوچرخه سوار مازندرانی داوطلب هلال احمر در گیلان تجلیل شد

محبت و گذشت عامل اصلی تحکیم خانواده است

چرا ایران به فیک نیوز نیازی ندارد؟

توصیه سعید جلیلی به خروج ایران از برجام و حمله تند به روحانی: باغ گلابی برجام چه شد؟

کارگران زیر خط فقر نگه داشته شده اند

تجاوز به حقوق مردم در روز روشن

5 عامل موثر در تولید فساد اقتصادی از زبان دادستان | رسانه ها روشنگری کنند

سخنان حقوقدان شورای نگهبان درباره نتیجه بی حرمتی مسئولان به قانون

دستور لاریجانی به دادستان ها برای ورود به موضوع گرانی

ناطق نوری: در برجام بسیار درست و عاقلانه عمل کردیم

جهانگیری: رسانه های بیگانه قصد التهاب آفرینی در جامعه را دارند/ خودروسازان به دنبال رضایت مردم باشند

آملی لاریجانی: دست اخلالگران اقتصادی را قطع خواهیم کرد

دادستان ها در چارچوب قانون به موضوع گرانی ها ورود کنند

حرم مطهر در سوگ حضرت معصومه(س)

چگونه چین تبدیل به کارخانه دنیا شد

آموزش واکنش در برابر اسلام هراسی رسانه ها در انگلیس

توجه بیش از حد به تکنولوژی در موزه انقلاب اسلامی، نقص است

لزوم ترفیع قبور متبرک ائمه اطهار (ع)

ضرورت های تمدنی بازگشت به مکتب امام صادق(ع)

ویدئو/ مناظره غیرمستقیم دولتی ها با احمدی نژاد

کاریکاتور/ گران فروشان آجیل شب یلدا منتظر باشند!

اینفوگرافیک| گرایش سیاسی استانداران دولت دوازدهم چیست؟

انتقاد معاون سازمان برنامه ریزی چهار محال و بختیاری از نبود ارتباط قوی میان صنعت و دانشگاه

هم رکابی نمادین مدیران حمل و نقل شهری کشور در بوستان لاله تهران

شکاف بین علم و فناوری باید پر شود

جامعه جهانی به توانمندی اساتید ما اعتراف می کند

ثبت نام اولین جشنواره تارنماهای ایرانشناسی تمدید شد

باغ گلابی برجام چه شد؟

آغاز به کار جشنواره فیلم « سکانس 59 ثانیه» در حوزه آموزش های شهروندی

بسیاری از دانش آموزان صدرای هرمزگان در کانکس تحصیل می کنند

ضرورت تامین امنیت غذایی با کمک فناوری زیستی

وزارت دفاع یک سازمان کاملاً پژوهش محور و تحقیقاتی است

در قصه برجام بسیار درست و عاقلانه عمل کردیم

نهادهای نظامی باید پیشگام رعایت قوانین و مقررات باشند

تحریم بهترین فرصت برای استفاده از توانمندی های بومی کشور است

ردیف شناسی موسیقی ایران بررسی می شود

مجازات «رشوه دادن و رشوه گرفتن» در ایران چیست؟

ناطق نوری: در قصه برجام درست و عاقلانه عمل کردیم

بزرگترین نام لیست برانکو که جذبش نزدیک محال است

آیین تکریم و معارفه استاندار تهران برگزار شد

چرا بررسی استیضاح وزیر علوم به تعویق افتاد؟

روایت یک روزنامه نگار از عروسی دختر روحانی

باغ گلابی برجام چه شد؟

جامعه جهانی به توانمندی اساتید ما اعتراف می کند

اورژانس چند دقیقه ای بر بالین بیماران می رسد؟

شکری: لایحه مالیات بر ارزش افزوده هفته آینده بررسی خواهد شد

خروج 270 هزارخانوار از پوشش کمیته امداد در سال گذشته

در قصه برجام بسیار درست و عاقلانه عمل کردیم

دشمن بارها درمورد حمله به مراکز هسته ای ایران فکر کرده است

دومین خودکشی دختر ان اصفهانی از روی پل ها +عکس

حل مشکلات تهران در گرو هم جهت شدن تمام بردارها است

در قصه برجام بسیار صحیح عمل کردیم و هیچ اشتباهی در کار نبود

80 درصد کمربند آب شرب تهران انجام شده است/ جمع آوری مالیات و خراج در جمهوری اسلامی مورد غفلت قرار گرفته است/ استانداران تقریبا اختیاری ندارند

هدف آمریکا از تحریم صنعت خودورسازی ایجاد نارضایتی در مردم است/ مسئولان با دفاع شجاعانه از تصمیمات قانونی، اسیر فضاسازی ها نشوند

آغاز به کار نمایشگاه بین المللی دریایی ایران در جزیره کیش

تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی و شرکت های دانش بنیان راهکاری برای موفقیت مقابل تحریم ها

ایران اسلامی باید ظرفیت های ژئوپلیتیکی خود را در بخش های ساحلی و دریایی فعال کند

زدا یا همتی؛ کدام یک جانشین بندپی می شوند؟

به صدا درآمدن زنگ خطر تخریب مناطق حفاظت شده گلستان/ مدیران همچنان در حال پاسکاری

زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری

زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری