مطالب مرتبط:
زمین های اطراف دانشگاه الزهرا متعلق به ماست/ساکنین تا یک ماه فرصت تخلیه دارند
زمین های اطراف دانشگاه الزهرا متعلق به ماست/ساکنین تا یک ماه فرصت تخلیه دارند
زمین های اطراف دانشگاه الزهرا متعلق به ماست
رییس مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه تهران: بانک ها با خنده قیمت زمین و سکه را بالا می برند، فحشش را نظام می خورد
گروهی از شهروندان مدعی مالکیت زمین های دانشگاه آزاد در حصارک شدند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 25 آبان 1397 ساعت 10:052018-11-16اقتصادي

زمین های اطراف دانشگاه الزهرا غصبی نیست


مسئولان دانشگاه الزهرا همچنان معتقدند زمین های اطراف دانشگاه متعلق به آنهاست.

ماجرا مربوط به سال 1317است، زمانی که در منطقه کنونی ده ونک تهران ، - کارخانجات شماره 5 که مخصوص تولید ابزار بود، ایجاد شد.

خانه هایی هم در اطراف کارخانه ایجاد شدند و قرار شد به عنوان مسکن به کارگران تعلق گیرد.

این کارخانه وظیفه تولید نیمکت و اقلام آموزشی را به عهده داشت.

در سال 1353 کارخانه تغییر کاربری داد و به کارخانه تجهیزات ایمنی راه ها تبدیل شد.

هرچند دانشگاه الزهرا معتقد است که خانه های اطراف ده ونک در نزدیکی دانشگاه غصبی بوده؛ اما ساکنین افرادی کم درآمد و سن بالا بوده که از زمان قبل از انقلاب اسلامی در این زمین ها صاحب خانه شده اند.

دادگاه و دعوا بین ساکنانده ونک و مسئولان دانشگاه الزهرا کار را به جای باریک کشانده است.

دانشگاه الزهرا ادعا می کند زمین ها غصبی بوده و به دانشگاه تعلق دارد و طرف دیگر ماجرا خانواده هایی هستند که ادعا می کنند سالهاست در این منطقه زندگی می کنند و حقشان نیست که اکنون خانه هایشان تخریب شود.

ماجرا مربوط به سال 1317است، زمانی که در منطقه کنونی ده ونک تهران ،کارخانجات شماره 5 که مخصوص تولید ابزار بود، ایجاد شد.

خانه هایی هم در اطراف کارخانه ایجاد شدند و قرار شد به عنوان مسکن به کارگران تعلق گیرد.

این کارخانه وظیفه تولید نیمکت و اقلام آموزشی را به عهده داشت.

در سال 1353 کارخانه تغییر کاربری داد و به کارخانه تجهیزات ایمنی راه ها تبدیل شد.

هرچند دانشگاه الزهرا معتقد است که خانه های اطراف ده ونک در نزدیکی دانشگاه غصبی بوده؛ اما ساکنین افرادی کم درآمد و سن بالا بوده که از زمان قبل از انقلاب اسلامی در این زمین ها صاحب خانه شده اند.

عده ای از ساکنین ادعا دارند که به عنوان پاداش از کارخانه ای که در آن مشغول فعالیت بوده اند خانه ها را دریافت کرده اند و حالا پس از گذشت چند دهه دانشگاه الزهرا مدعی شده که زمین ها غصبی بوده است.

90 خانوار بی سرپناه می شوندحدود 90 خانه وار که اغلب پیرزن و پیرمرد بوده اند در این خانه ها اسکان دارند و جالب اینجاست که به نام خود همین اشخاص قبض آب و برق صادر شده و اگر زمین غصبی بود، به هیچ عنوان قبضی به عنوان مالک برای این خانوار صادر نمی شد.

تمام ارگان های دولتی مدارکی دارند که نشان می دهد این افراد با وجاهت قانونی در خانه های اطراف ساکن شده اند و باید به این موضوع رسیدگی شود.

تیم حقوقی که از این افراد دفاع می کند خواستار شفاف سازی در این خصوص است که اگر زمین غصبی بوده چه طور اداره آب و برق به نام خود اشخاص برگه صادر می کند.

در صورتی که این افراد از خیابان شهید شهامتی بیرون بروند خانه ای ندارند و باید به جای دیگری که در توانشان نیست نقل مکان کنند.

خانه های زیر 100 مترنوع پرونده هایی که این افراد دارند متفاوت بوده و هرشخصی به یک طریق در اطراف کارخانه صاحب منزل شده است.

این خانه ها بیشترشان زیر 100 متر بوده و فقظ تعداد انگشت شماری از آنها بالای 100 متر مساحت دارد.

البته با خبرشده ایم که تعدادی از خانوار ها در ماه های گذشته با دریافت پول نقد و یا خانه هایی در حومه شهر تهران واحد های کوچکی دریافت کرده اند اما مابقی افراد راضی به ترک منازلشان نشده اند.

ساداتی: دانشگاه الزهرا باید قانون واگذاری را اجرا کند/ بدون حکم و کارت کتکم زدندسید مهدی صدر ساداتیدر گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوزدر خصوص مشکلات اخیر دانشگاه الزهرا و خیابان شهید شهامتی ده ونک گفت: یک خانه متعلق به شهید شهامتی است و هنوز تخریب نشده است اما در برنامه هایشان تخریب منزل این شهید وجود دارد.

وی با اشاره به زد و خورد از سوی افراد حاضر گفت: غیر قانونی غیر شرعی و بدون داشتن هیچ برگه قانونی قصد بازداشتم را داشتند و کتک خوردم.

مگر کشور ما بی قانون است که همینطور عده ای بی دلیل کسی را کتک بزنند.

کاری با کسی نداشتم و خیلی آرام در خیابان راه می رفتم و در روزی که مردم به خاطر اعتراض تجمع کرده بودند آنها را به آرامش دعوت کردم.

حتی فیلم های روز درگیری هم موجود است و ظهر همان روز به افرادی که کتکم زده بودند در حسینیه ناهار داده بودم.

اما بعد از ظهر روز تجمع با هجوم به سمتم کتکم زدند.

ساداتی ادامه داد: می خواستند به زور با ماشین من را ببرند و هیچ کارت و حکمی نشانم ندادند.

همان نفرات شب تماس گرفتند و گفتند 15 روز در انفرادی بازداشتت خواهیم کرد و حسابی تهدیدم کردند.

وی تصریح کرد: درست است که این افراد سند ندارند اما قانون واگذاری چه می شود؟ قبل از صدور بخشنامه و واگذاری به دانشگاه الزهرا دولت تعهداتی به ساکنان ده ونک داشته و الان دانشگاه الزهرا به عنوان نماینده دولت نمی تواند به این تعهدات عمل نکند.

ساداتی اظهار داشت: دانشگاه نمی تواند بخشنامه های قبل از واگذاری را لغو کند و قانون واگذاری به این ساکنان انجام شود.

حالا که قیمت زمین ها زیاد شده است و این نفرات پیر شده اند می خواهند با 50 میلیون آنها را از خانه هایشان بیرون کنند.

با این پول کم این نفرات به کجا نقل مکان و خانواده هایشان را چه کار کنند.

این طلبه فعال اجتماعی تصریح کرد: اکثر خانه ها کوچک و قدیمی است و حتی اجازه بازسازی هم به این نفرات نداده اند.

ساکنان از زمان قبل از انقلاب قبض آب و برق به نامشان صادر می شود.

دانشگاه الزهرا مجبور است این قانون واگذاری را اجرا کند و باید تعهدات انجام شود.

این قانون از قدیم بوده و الان هم وجود دارد.

رییس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران: مدیریت شهری صلاحیت رسیدگی به این پرونده را نداردمحمد سالاری رییس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران گفت: اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم این ماجرا باید از مبادی حقوقی و قضایی پیگیری شود.

اساسا مدیریت شهری صلاحیتی در رسیدگی و قضاوتی در این خصوص ندارد.

وی افزود: بحث دعوا بر سر سند مالکیت و اصل مالکیت بوده و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و قوه قضاییه باید پیگیر باشند و رسیدگی کنند.

این موضوع از دست مدیریت شهری خارج است.

سالاری ادامه داد: ما به عنوان نمایندگان مردم از مراجع قانونی تقاضا می کینم که تدابیری انتخاب بیندیشند در تسریع رسیدگی به این پرونده تا اجحاف به کسی نشود.

رییس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران اظهار داشت: به عنوان نمایندگان مردم فقط می توانیم موضوع را پیگیری کنیم تا کسانی که چندین سال است در آنجا هستند دچار خسارت نشوند و نمی توانیم حکمی صادر کنیم و این موضوع به عهده مراجع قانونی دیگر است.

بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا درباره اتفاقات اخیر ده ونکانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) در خصوص اتفاقات اخیر ده ونک بیانیه ای صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیماَلعَدلُ أَفضَلُ مِنَ الشَّجاعَهِ لأَنَّ النّاسَ لَوِ استَعمَلُوا العَدلَ عُموما فی جَمیعِهِم لاَستَغنَوا عَنِ الشَّجاعَهِ؛عدالت بهتر از شجاعت است زیرا اگر مردم همگی عدالت را درباره همه به کار گیرند از شجاعت بی نیاز می شوند.

شرح نهج البلاغه ج20، ص333دانشجویان دانشگاه الزهرا(س)، ساکنین محله ی ده ونک و فعالین جنبش دانشجوییبه استحضار می رسانیم پیرامون مسائل پیش آمده در خصوص زمین های محله ی ده ونک و اختلافات دانشگاه الزهرا(س) با ساکنین محله ، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) لازم می داند رسالت خود یعنی شفاف سازی من باب این موضوع را به انجام رساند .

بیانیه ی زیر حاصل تلاش دانشجویان حقوق انجمن اسلامی درباره ی شرح حقوقی واقعه و برگزاری جلسات متعدد با مسئولین حقوقی دانشگاه وپیگیری مطالبات ساکنین در چند ماه متمادی است.

ابتدا ،مختصراً به سابقه ی تاریخی "خانه های واقع در ده ونک"می پردازیم؛ درسال 1317 این زمین ها از جانب مستوفی الممالک به رضا شاه هبه می شود و در همین دوران تصمیم گرفته می شود که کارخانجات ونک در آن احداث گردد ؛سهام دار این کارخانجات آموزش و پرورش بوده است ؛ در ابتدا کارخانه میز و نیمکت سازی و در زمان جنگ جهانی دوم به کارخانه تولید سلاح تغییر کاربری می یابد.

در همین ایام به دلیل دور بودن این کارخانه ها و عسر و حرجی که به جهت رفت و آمد حادث می شد ، خانه های سازمانی برای کارگر ها ساخته شده و به آنها اختصاص داده می شود و کارگر ها با شرط کسری ماهانه از حقوقشان،بابت اجاره بها و نه به عنوان "شرط اجاره تملیک"به صورت موقت در این خانه ها ساکن می شوند.

در سال 1350کارخانه به کرج منتقل شده و زمین مزبور ، به شرکت تجهیزات ایمنی راه تعلق می یابد.

آموزش و پرورش قسمتی از زمین را که مربوط به کارخانه بوده به دلیل تغیر نوع بهره برداری به راه آهن منتقل می کند تا برای آموزش کارکنان راه آهن مورد استفاده قرار گیرد ؛ فلذا بنابر موارد فوق الذکر سند مالکیت تا بدین تاریخ همچنان به نام آموزش و پرورش باقی می ماند.

در تاریخ 81/6/4 با تقاضای دانشگاه از دولت و به موجب مصوبه ت21240 و ﻫ27007 که مقرر می دارد بر اساس اصل 127 قانون اساسی ،تصمیمی به شرح زیر به هیئت وزرا جهت اجرا ابلاغ می گردد، به دانشگاه الزهرا واگزار شد.

بدین محتوا که ملک کارخانه ده ونک هم اکنون(از سال 1381) به دانشگاه الزهرا تعلق دارد و واگذاری آن را نیازمند اقدام دیگری نمی داند.

این مصوبه در ادامه اشاره می کند وزارت امور اقتصاد و دارایی برای صدور سند می بایست اقدامات لازم را مطابق با این مصوبه و "درج نام دانشگاه" الزهرا در سند زمین ها به عمل آورد.

در این مصوبه مهلت تخلیه توسط راه آهن تا پایان تاریخ 82/12/29 اعلام شده بود.

ولیکن مطلب مهمی که جای بحث است، آن است که این مصوبه بر مبنای مصوبه شماره 34102ت-25359 هیئت وزرا اتخاذ گردیده که بر اساس تصمیم دیوان عدالت اداری (بر اساس ماده 25 قانون دیوان) که در اجرای اصل 170 قانون اساسی، دیوان موظف است شکایتی که مبنی بر مخالفت مصوبات با آیین نامه های دولتی با مقررات اسلامی مطرح گردیده را به شورای نگهبان ارجاع داده و چنان چه شکایت مبنی بر مخالفت آن با قوانین و یا خارج از حدود اختیارات قوه مجریه بود، شکایت را در هیئت عمومی دیوان مطرح نموده و در صورتی که اکثریت اعضا شکایت را وارد بدانند، حکم ابطال را صادر بنماید هیئت عمومی نیز در راستای انجام وظیفه فوق ، مصوبه 34104 مورخ80/8/15 که به موجب آن و به استناد اصل 127قانون اساسی، که معاون حقوقی و امور مجلس را به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور برای رفع مطلق اختیارات حقوقی تعیین کرده بود ، خلاف قانون اساسی و نهایتاً خارج از حدود اختیارات قوه مجریه اعلام کرد که در نهایت امر این مصوبه را ابطال گرداند که البته ابطال این مصوبه در فضای مجازی به عنوان سندی جهت وارد دانستن ایراداتی در خصوص سند دانشگاه مورد استناد قرار گرفت.

بنابر ابطال این مصوبه و با توجه به شبهات وارد شده به آن در فضای مجازی ، گمان می رود که سند دانشگاه الزهرا که بر اساس مصوبه ت-34104 صادر گردیده باطل و کان لم یکن گردیده است؛حال آن که باید گفت ماده 13 قانون عدالت اداری مصوب سال 1392 و ماده 20 قانون دیوان عدالت مصوب سال 1363، اثر ابطال مصوبات را از زمان صدور رأی هیئت عمومی می داند و این بیانگر اصل عطف به ما سبق نشدن قوانین و مصوبات است(ماده 4 قانون مدنی) مگر در رابطه با مصوبات خلاف شرع و یا در مواردی که هیئت مذکور اثر آن را به زمان تصویب مترتب نماید.

این در حالی است که در مصوبه 34104 چنین تدبیری اتخاذ نشده و بنابراین باید به ابطال مصوبات از زمان صدور رأی هیئت عمومی ترتیب اثر داد؛ این نشان از آن دارد که کلیه تصمیمات از تاریخ80/8/15 تا 83/8/31 که بر اساس مصوبه34104 اتخاذ گردیده، صحیح و لازم الاجرا و معتبر است.

با توجه به این تفاسیر، اعتبار سند نیز کماکان مورد صحت و تایید بوده و مصوبه 21240 به این جهت که خارج از صلاحیت دیوان اعلام شده ، برخلاف مصوبه قبلی ابطال نگردیده است.

حال باید از کسانی که با استناد بر مصوبات این چنینی به صحت و سقم سند دانشگاه خدشه وارد می کنند پرسید، آیا از نظر شما تا به حال این شبهات توسط وکلای شکات که بعضا افراد صاحب نامی نیز در عرصه وکالت و امور ثبتی هستند مطرح نشده و یا نسبت به ابطال مصوبات جاهل بودند؟!حتی اگر به فرض محال سند دانشگاه دچار ایراد بوده و ابطال شود و حکم خلع ید، فسخ و بدون اثر اعلام گردد، مالکیت متصرفان خانه های ده ونک احراز نخواهد گردید چرا که اصول حقوقی ایجاد می کند که مالکیت آن به مالک قبلی یعنی وزارت آموزش و پرورش که مختصراً در شرح ما وقع بدان پرداخته شد، برگردانده شود و به هیچ وجه مثبت مالکیت متصرفان فعلی نخواهد بود که در این صورت ساکنین، دیگر نه با یک نهاد بلکه با وزارتخانه ای مواجه خواهند بود که در امور حاکمیتی مبادرت می ورزد.

مسئله مهم دیگر آنکه خانه های مزبور همگی از خانه های سازمانی بوده اند بدین شرح که:زمانی که با مصوبه هیئت وزرا بهره برداری از کل پلاک ثبتی به دانشگاه منتقل شده و طبق آن در سال 1382، راه آهن نیز زمینی را که در دست داشته به دانشگاه واگذار می کند بخشی را که خانه های سازمانی بوده و در آن سال اغلب بازماندگان کارگران و یا افراد غیر ،در آن ساکن بوده اند به جز تعداد محدودی حاضر به تحویل زمین ها نمی شوند ،از این زمان دانشگاه نامه ای رسمی مبنی بر تحویل و استرداد زمین ها برای ساکنین و متصرفین ارسال نموده و طرح دعوا در طی همان سال ها صورت می گیرد که بنا به دلایلی مسکوت گذاشته می شود.

گفته می شود بعضی از این خانه ها به صورت قولنامه ای و غیر قانونی با قیمت های نازل به فروش رسیده که اعتبار مالکیت این خانه ها بنابر ماده 36 قانون مدنی معتبر نخواهد بود.

(ماده 36 قانون مدنی مقرر می دارد: تصرفی که ثابت شود ناشی از سبب مملک یا ناقل قانونی نبوده، معتبر نیست.

) که اگر نقل و انتقال به طریق قانونی صورت می گرفت سندی مطرح و در محاکم ارائه می گردید، حال آن که هیچ گاه چنین اسناد و مدارکی که مثبت مالکیت ساکنان باشد ارائه نگردیده است و کسانی که به اماره ید مندرج در ماده 35 قانون مدنی اشاره می کنند باید این نکته را مدنظر داشته باشند که تصرف، زمانی به عنوان دلیل مالکیت پذیرفته خواهد شد که خلاف آن ثابت نشود و این در حالی است که دانشگاه الزهرا اسناد و مدارک خود را در خصوص مالکیت ارائه نموده و در این جا بدیهی است که اماره ید تاب معارضه با سند رسمی را نخواهد داشت.

از دیگر دلایل مورد استناد ساکنین برای مالکیت املاک ، دستوری از سوی وزیر راه و وزیر آموزش و پرورش در تاریخ 53/4/6 است که در خصوص انتقال مالکیت خانه های سازمانی به ساکنان آن صادر شده است.

اما نکته مهم در این خصوص آن است که دستور فوق الذکر هیچ گاه اجرایی و عملی نگردیده و سندی مبنی بر مالکیت ساکنین از سوی دولت وقت صادر نگردیده است ؛آیا دستور یک مقام اجرایی می تواند مالکیت ساکنان را احراز نماید؟ چه بسیار دستوراتی که صادر شده اما بدان ترتیب اثر داده نشده است.

تعداد ساکنان و متصرفان ده ونک به 76 خانوار می رسد که عده ای از افراد متمول بوده اما عده ای نیز از توانایی مالی کافی برخوردار نیستند؛با وجود این که دانشگاه بابت تاخیر ساکنین در تخلیه خانه ها حق مطالبه اجرت المثل از ساکنین را داشته با این وجود بنا بر ادعای مسئولین دانشگاه، ساکنین مسکن مهری را که دانشگاه تقبل کرده به صورت خریداری شده و یا اجاره شده در منطقه پردیس به تعدادی از این ساکنین (افراد نیازمند) اهدا کند نپذیرفته اند و در ازای این زمین ها خانه ای را با همین متراژ و در همین منطقه مطالبه کرده اند!!به نظر می آید از آن جایی که این افراد از راه حقوقی و قضایی به نتیجه نرسیده اند، قصد دارند با همراهی عده ای، از روحانی اینستاگرامی و گروه های ضدانقلاب گرفته تا برخی جریانات دانشجویی با تحریک احساسات عمومی و بازیچه قرار دادن مردم، رای قطعی و لازم الاجرا قوه قضاییه را که بعد از چندین سال و برگزاری 240 جلسه رسیدگی دادگاه صادر شده، پس زنند تا قوه قضاییه را به تساهل با ساکنین وادارند.

اغلب اخبار مربوط به این خانه ها که در فضای مجازی منتشر شده اند مثل حضور خانواده شهید در بین ساکنین و .

شایعاتی در راستای برانگیختن احساسات مردم بوده که مجال پرداختن به آنها در این بیانیه نیست چرا که حتی با اثبات درستی این اخبار نیز تفاوتی در اصل قضیه حادث نمی شود؛ البته به نظر میرسد در پسِ این خاکستر، غرض های زیادی نهفته است، ولیکن قوه قضاییه با وجود تمام کاستی ها و حتی ایراداتی که بدان وارد است همچنان به آینده پیش خواهد راند که این قبیل از مسائل در نظام جمهوری اسلامی تازگی نداشته و ندارد!جای تاسف است که برخی تشکل های دانشجویی که داعیه عدالت خواهی دارند این چنین تحت تاثیر القائات رسانه ای قرار گرفته اند که زیبنده جنبش دانشجویی نیست.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) ضمن تلاش برای راضی کردن مسئولین دانشگاه به برخورد رأفت آمیز تری با ساکنین ، اعلام می دارد در صورتی که هر یک از ساکنین، سندی که بیانگر مالکیت آنان در خصوص زمین های ده ونک باشد ارائه کنند، انجمن اسلامی آماده پیگیری از طریق مراجع قانونی و اعاده دادرسی از محاکم قضایی خواهد بود.

توضیح در خصوص اقدامات دانشگاه الزهرا در 27 مهر سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران تاریخ انتشار 23 آبان 97، کدخبر: 976755، www.

iscanews.

i
کلید واژه ها: خانه - دانشگاه - کارخانه - الزهرا - زمین - انقلاب اسلامی - قبل از انقلاب - تولید - منطقه - کارگران - مسئولان - سن بالا - هایی - اسلامی - وظیفه - تهران - درآمد - ایمنی - مسکن - خانواده - پیرمرد - دادگاه - قبض آب - تخریب - اداره - پیرزن - زندگی - صورتی - شفاف - دعوا

آخرین اخبار سرویس:
با افزایش تولید خودرو، قیمت را کاهش می دهیم

مجوز احداث 1 هزار هکتار گلخانه های کوچک جدید

جدیدترین گزارش وضعیت کیفیت خودروهای داخلی

آخرین جزییات توزیع بسته حمایتی به بیمه شدگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان

بخشودگی مطالبات تسهیلات بانک مسکن 

42 درصد صادرات ایران به افغانستان متعلق به خراسان رضوی است

2765 تسهیلات اشتغال کشوری پرداخت می شود

دهها پروژه کشاورزی درهرمزگان افتتاح می شود

وزیر صنعت: قیمت خودرو در بازار کاهش می یابد

کاهش 12 درصدی واردات برنج

رقم قابل قبولی از مطالبات شهرداری پرداخت شد/ تهران شهری برای همه؛ اصلی ترین شعار ما

تهیه لباس و لوازم التحریر برای کودکان کم برخوردار در پویش «لبخند مهربانی»

برنامه ریزی برای استقرار دومین شرکت خودروسازی در خراسان رضوی

طرح های فنی و مهارتی به بخش غیردولتی واگذار می شود

وزیر صنعت: قیمت خودرو در بازار کاهش می یابد

نوبخت: دولت تلاش کرد در بودجه سال آینده به وضعیت معیشتی مردم کمک کند

افزایش 20درصدی حقوق برخی از بازنشستگان در لایحه بودجه98

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

دهها پروژه کشاورزی درهرمزگان افتتاح می شود

بیمه شدگان تامین اجتماعی هفته آینده بسته حمایتی دریافت می کنند

آمار نشر کتاب در مهرماه سال 97و 96

قیمت خودرو بالا نرود، تولید کاهشی می شود

مرکز پژوهش ها با انتشار گزارشی اعلام کرد امکان تامین مالی مردمی فرآورش کل نفت صادراتی با اعطای تنفس خوراک

تعریضی به سخنرانی امروز رییس جمهور آقای روحانی؛ نام قلّه 73 هزار میلیارد تومانی چاپ پول برای بانک های خصوصی چیست؟

 خبر خوش نوبخت به بازنشستگان: افزایش 20درصدی حقوق بازنشستگان در سال 98

قیمت خودرو با افزایش تولید اصلاح می شود

رفع مشکلات گروه ملی فولاد در روزهای آینده

اتحادیه قنادان: جعبه را با نرخ شیرینی حساب می کنیم

ایجاد بارانداز محصولات کشاورزی منع قانونی ندارد

همکاری با بخش خصوصی نیازمند اعتماد سازی مسوولان دولتی است

رییس اتحادیه قنادان تهران:جعبه را با نرخ شیرینی حساب می کنیم

اجرای طرح کارآموزی در ورامین آغاز شد

افزایش 20درصدی حقوق برخی از بازنشستگان در لایحه بودجه98

امکان لغو یا ویرایش اطلاعات درخواست صدور کارت سوخت المثنی فراهم شد

تدوین بسته جامع خودرو/اصلاح قیمت خودرو با افزایش تولید

شفافیت از راه محدودیت!

فروش نفت که نشد کار!

کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟

روند توسعه چابهار با یک عملیات کور متوقف نمی شود

بازار سرمایه صعودی شروع شد نزولی تمام

پیش بینی کاهش قیمت کالاهای غیراساسی طی 3 ماه آینده

نوبخت:حقوق برخی بازنشستگان در سال 98 بیش از 20 درصد افزایش می یابد

درخواست بهزیستی برای نظارت بر «فشافویه»

لبنیات ارزان شد؟/ تصمیمات شیری به نام مردم به کام کارخانه ها

آب مشهد تا 20 سال آینده قابل شرب نخواهد بود

افزایش حقوق کارکنان بازهم پلکانی است

صادقی: مردم تحمل بار گرانی بنزین را ندارند

سکه و طلا در شیب ارزانی

خودروی کارکرده از افغانستان وارد کنیم

آریو دنده دستی چهارستاره کیفی گرفت

قیمت خودرو اصلاح شد

تصمیمات شیری به نام مردم به کام کارخانه ها

افزایش حقوق کارکنان بازهم پلکانی است

پیش بینی کاهش قیمت کالاهای غیراساسی طی 3 ماه آینده

امکان لغو یا ویرایش اطلاعات درخواست کارت سوخت المثنی فراهم شد

همکاری با بخش خصوصی نیازمند اعتماد سازی مسوولان دولتی است

رویترز: سهام هیتاچی ژاپن با انصراف از اجرای پروژه هسته ای در انگلیس 3 درصد بالا رفت

استرالیا جایگزین قطر به عنوان بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان شد

42 درصد صادرات ایران به افغانستان متعلق به خراسان رضوی است

تعریضی به سخنرانی امروز رییس جمهور آقای روحانی؛ نام قلّه 73 هزار میلیارد تومانی چاپ پول برای نجات بانک های خصوصی چیست؟

مبادلات بانکی و پولی ایران و چین از امروز

زمان مناسب برای کشت صیفی جات خارج از فصل در استان فرا رسید

جزییات کامل شرایط پیش فروش جک S3 با قیمت قطعی + جدول

ورود مسافر به گیلان با افتتاح راه آهن افزایش می یابد

توسعه اشتغال در هرمزگان با استفاده از ظرفیت صنایع مستقر در استان

ابلاغ 250 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های سفر دولت به سمنان/ حدود 300 پروژه نیمه تمام در انتظار تکمیل

خودروسازان 2 هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکارند

ایلام صاحب پلاتو می شود

هجمه مشکلات بازار به سمت تعزیرات است

تفاهمنامه های سفر رییس جمهوری به استان سمنان اولویت بندی شود

70 درصد مکمل های توزیع شده در باشگاه های ورزشی غیرمجاز هستند

خسارات 2 هزارو300 میلیارد ریالی سیلاب به بخش کشاورزی

پروژه های آموزشی خیرساز در تربت حیدریه افتتاح شد

2765 تسهیلات اشتغال در کشور به متقاضیان پرداخت می شود

136 پرواز از فرودگاه جهرم انجام شد

انتظارات مسکنی روحانی از وزیر تازه نفس

استخدام خبرنگار حوزه صنعت ، معدن و تجارت در روزنامه عصراقتصاد

استخدام مدیر /کارشناس ارشد پروژه های ITIL درشرکت امن نگر سامان

افزایش 24 درصدی بارش ها در آذربایجان شرقی

بررسی گرانی گوشت قرمز در باز همدان

صرفه جویی 1440 میلیارد تومانی هزینه قبوض کاغذی

توزیع جغرافیایی جواز سرمایه گذاری در نیمه اول امسال چگونه بود؟

به داد مردم سیستان و بلوچستان برسید

فرار دستگاه های اقتصادی از پاسخگویی به مردم

جدیدترین وضعیت کیفی خودروهای داخلی

20 محل اولویت دار ایجاد دوربرگردان عریض در گلستان مشخص شدند

دستفروشان سنندجی ساماندهی می شوند

رتبه اول ایران در اتلاف آب

کاهش سطح زیرکشت، نجات بخش دریاچه ارومیه

BBC: افت فروش خودرو رشد اقتصادی انگلیس را کاهش داد

اجرای طرح کارآموزی در ورامین آغاز شد

وزیر کار تاکید کرد توسعه اشتغال در هرمزگان با استفاده از ظرفیت صنایع مستقر در استان

سرانه 15 هزار تومانی نگهداری معتادان متجاهر کفایت نمی کند

کمتر از 5 درصد زباله خراسان جنوبی تفکیک می شود

اخبار مشروح 13، دوشنبه 19 آذر 97

دوشنبه 19 آذر | قیمت خرید دلار در بانک‎ها؛ دلار 10891 تومان شد

کاهش سطح زیرکشت، نجات بخش دریاچه ارومیه

کاهش 7.7 درصدی قاچاق در کالاهای سلامت محور

سکه و طلا در شیب ارزانی

قیمت خودرو اصلاح شد/تیراژ تولید در ماههای گذشته کاهش یافت

زمین های اطراف دانشگاه الزهرا غصبی نیست

زمین های اطراف دانشگاه الزهرا غصبی نیست