مطالب مرتبط:
علی تاجرنیا: خطر ظهور احمدی نژاد جدید می تواند خیلی جدی باشد
گروه جهادی منتظران ظهور خدمات پزشکی را در بشاگرد ارائه می دهند/ بیش از 20 استاد و هیئت علمی به این اردو می روند
راهپیمایی اربعین حسینی زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است
ظهور ستاره ای جدید در سرزمین ماتادورها
همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت برگزار می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 25 آبان 1397 ساعت 08:152018-11-16سياسي

«ترنم ظهور» و زخم های شهرِ من


تهیه کننده برنامه «ترنم ظهور» می گوید: به دلیل مسائل اقتصادی که در جامعه وجود دارد، گاهی مردم مشکلات خود را در این زمینه به دین نسبت می دهند، - گروه اجتماعی ـ تهیه کننده برنامه ترنم ظهور می گوید: به دلیل مسائل اقتصادی که در جامعه وجود دارد، گاهی مردم مشکلات خود را در این زمینه به دین نسبت می دهند، به همین دلیل از مردم خیلی حرف می خورم؛ اما سعی می کنم سر برنامه مخاطبم را توجیه کنم.

همکارانم گاهی به من می گویند چرا با اینها دهان به دهان می شوی؟ اما این دینِ من است، زخم های مهدویت است، زخم های شهر من است که اگر آن را به حال خود رها کنیم، ممکن است از این وخیم تر شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا" از خوزستان، یکی از برنامه های سیمای خوزستان که طی سه سال گذشته روزهای جمعه از این شبکه استانی پخش می شود برنامه ترنم ظهور است؛ ویژه برنامه ای که هدف و دغدغه اش آشنایی مردم با امام عصرشان و نشان دادن امید برای ساختن جامعه مهدوی و نقش هر یک از ما در این ساختن است.

نویسندگی و تهیه کنندگی این برنامه بر عهده سمیه بادامی زاده بانوی جوان و هنرمند رسانه ای استان است.

متن زیر گفت وگوی ایکنای خوزستان با این برنامه ساز تلویزیون در ارتباط با برنامه ترنم ظهور و ویژگی های فعالیت در زمینه مهدویت در استان خوزستان است.

چه شد که برنامه ترنم ظهور ساخته شد؟ هدف و انگیزه اولیه در شکل گیری آن چه بود؟ برنامه ترنم ظهور از بهار 94 شروع به کار کرد.

پیش از شروع دو ماه کار تحقیقاتی درباره آن انجام دادم و متوجه شدم حوزه بحث مهدویت خیلی گسترده است.

این موضوع آن قدر زاویه دیدهای متفاوت و زیبایی دارد که برای من که برای اولین بار روی این مقوله کار می کردم خیلی جالب بود.

من در ابتدا خبرنگار اخبار جوانه ها در استان بودم، در سال 94 با آغاز سال و نامگذاری جدید، سی سوژه در اختیار ما گذاشته شد و قرار شد هر کس طی دو هفته گزارشی درباره یکی از آنها تهیه کند.

وقتی فهرست را به من دادند 29 سوژه انتخاب شده بود و تنها یک سوژه مانده بود و آن مهدویت بود.

وقتی درباره آن تحقیق کردم دیدم کار گسترده تر از یک سوژه است.

اولین برنامه که روی آنتن رفت مورد پسند قرار گرفت و به مرور من و همکارانم تأثیر و برکت آن را در محیط کار دیدیم.

در حال حاضر فصل سوم این برنامه از سیمای استان در حال پخش است؛ فصل اول آن که شامل 60 برنامه بود، در ارتباط با مباحث تخصصی و تاریخ مهدویت، موعود از نگاه مستشرقین، شرایط ظهور و .

ساخته شد که با حضور علمای استان در برنامه همراه بود.

با توجه به اینکه مباحث در فصل نخست تخصصی بود، برقراری ارتباط عامه مردم با آن قدری دشوار بود.

در فصل دوم به سبک زندگی مهدوی پرداختیم و در فصل سوم سعی کردیم خیلی از اتفاقات و آسیب هایی که امروزه با آن مواجهیم؛ مسائل روزمره مثل اخلاق و رفتار و احترام به پدر و مادر و .

را با موضوع مهدویت پیوند بدهیم؛ چراکه اگر من و شما اخلاق خوب داشته باشیم منتظر هستیم، اگر به پدر و مادر خود احترام بگذاریم، منتظر هستیم.

در تحقیقات خودم متوجه شدم که امام عصر(ع) از ما انتظار ویژگی هایی را دارند که بتوانیم در میان یاران ایشان باشیم.

خوشبختانه مدیران سیمای استان از این مباحث حمایت می کنند و این از الطاف خود حضرت است که مانعی بر سر راه پخش این برنامه وجود ندارد و هر کس بخواهد ما را در مسیر تهیه و تدوین برنامه کمک کند با جان و دل می پذیریم.

میزان موفقیت برنامه در رسیدن به هدف تعریف شده را چه میزان می دانید؟ هدف ما از برنامه ترنم ظهور این بود که ذهن و اندیشه مردم ما با این موضوع ارتباط برقرار کند.

در طول این مدت سازمان ها را هم درگیر کار کردیم.

در مصاحبه هایی که با مردم انجام می دهیم هیچ وقت مطلبی را از قبل در اختیار آنها نمی گذارم؛ چون می خواهم ببینم مردم ما چه قدر نسبت به امام عصر(ع) شناخت دارند و چه قدر ندارند؟ تا بدانم برنامه ام را بر چه محوری اجرا کنم.

برای مصاحبه به میان مردم و در مناطقی مثل فلکه ساعت، نادری، فلکه شهدا و نقاطی که در آن از همه اقشار مردم تردد می کنند می روم تا ببینم بعد از اجرای برنامه در طول این سه سال سطح آگاهی مردم چه قدر بالا رفته است.

در یک سال اخیر می شود گفت دست رنج فعالیت خود را در این حوزه گرفتم؛ چون در اوایل ساخت برنامه، مردم شناختی که شایسته امام عصر(عج) باشد، از ایشان نداشتند.

وظایف منتظران را نمی دانستند.

پنجاه درصد افرادی که با آنها مصاحبه انجام می دادم با موضوع آشنایی نداشتند و پنجاه درصد دیگر هم که شناخت داشتند آن را بیان نمی کردند.

خوشبختانه امروز وقتی به مناطق مختلف اهواز می روم مردم می دانند امام زمان(ع) وجود دارد، وظایف منتظران را می دانند و جای خرسندی است که مردم ما نسبت به سه چهار سال گذشته به سطح بالاتری از آگاهی در این زمینه رسیده اند.

نحوه انتخاب سوژه ها و پیوند مسائل مردم با جامعه مهدوی خیلی ها به من می گویند خسته نمی شوی چندسال روی یک سوژه کار می کنی؟ به آنها می گویم مهدویت یک سوژه نیست، دنیایی از سوژه ها است.

من به میان مردم می روم مشکلاتشان را جویا می شوم و همین مشکلات و مسائلی را که در جامعه فراگیر شده با موضوع مهدویت پیوند می دهم.

برای مثال اگر امروز بی احترامی به پدر و مادر را می بینم، موضوع برنامه را بر همین اساس انتخاب می کنم.

تلاش برای پخش سراسری ترنم ظهور تلاش کردم با شبکه های قرآن و دیگر شبکه ها ارتباط برقرار کنم و مجوز پخش ترنم ظهور را از شبکه های سراسری دریافت کنم ولی متأسفانه آنها می گویند باید برای آنها کار کنم، در حالی که خوزستان استانی است که در این زمینه نیاز به کار دارد.

در فصل های مختلف روش های متفاوتی را در بیان آموزه های مهدوی به کار بردیم، در فصل اول تخصصی کار کردیم، اما این فصل برنامه ترنم ظهور ترکیبی از سخنان کارشناس برنامه و مصاحبه های مردمی بود.

در فصل دوم به سبک زندگی مهدوی پرداختیم.

در این فصل مهمان خانواده های مهدوی شدیم و درباره وظایف پدر و مادر و فرزندان در این خانواده ها صحبت کردیم.

در حال حاضر که فصل سوم برنامه است سعی کردیم با طرح موضوعات اجتماعی خود را به مردم نزدیک تر کنیم.

آیا آماده هستیم؟ تلاش ما این بوده است که مهمانان برنامه و مردم مصاحبه شونده بدون آمادگی قبلی در ارتباط با مهدویت برای ما صحبت کنند تا خود آنها و ما بدانیم چقدر نسبت به این موضوع شناخت داریم.

وقتی دوربین را به میان مردم می بریم، خیلی ها حاضر نمی شوند جلوی دوربین حرف بزنند اما پشت دوربین حرف های زیبایی درباره امام عصر(ع) می زنند.

همیشه برای من سؤال است که چرا مردم ما از دوربین واهمه دارند؟ برخی می ترسند جلوی دوربین بیان خوبی نداشته باشند و با هیچ ترفندی حاضر به مصاحبه نمی شوند.

خوب است در ارتباط با امام عصر(ع) همیشه آماده و از هیچ چیز ترس نداشته باشیم.

وقتی اخلاق و منش ما صحیح باشد و اخلاق خود را در ارتباط با پدر و مادر و سایر خانواده و دوستان و همکاران اصلاح کنیم، در روزی که امام ظهور کند، همه آماده هستیم.

پس باید به دنبال وظایفی که بر عهده ماست، برویم.

چه مسائل یا محدودیت هایی پیش روی ساخت چنین برنامه هایی در استان وجود دارد؟ به دلیل مسائل اقتصادی که در جامعه وجود دارد، گاهی مردم مشکلات خود را در این زمینه به دین نسبت می دهند، به همین دلیل از مردم خیلی حرف می خورم؛ اما سعی می کنم سر برنامه مخاطبم را توجیه کنم.

همکارانم گاهی به من می گویند چرا با اینها دهان به دهان می شوی؟ اما این دینِ من است، زخم های مهدویت است، زخم های شهر من است که اگر آن را به حال خود رها کنیم، ممکن است از این وخیم تر شود.

الان که با مردم رو در رو هستم سعی می کنم آنها را توجیه کنم.

شاید آنها نتوانند برنامه ترنم ظهور را ببینند.

ما باید بین مردم باشیم.

تلاش کرده ام برنامه ترنم ظهور هر هفته، همان هفته تولید شود.

من در لحظات آخر برنامه را تحویل می دهم؛ چون جامعه من هر لحظه در حال به روز شدن است، برنامه ترنم ظهور هم باید به روز باشد.

در برنامه گاهی از آرامش و امید حرف زده ایم، چون احساس کردیم دل و ذهن مردم ما آشوب است و تلاش کردیم در ترنم ظهور به آنها آرامش بدهیم.

این نمونه برنامه ها را در فضاهای مجازی هم بارگذاری و تبلیغ می کنیم.

ما از سایر شهرهای کشور مثل تهران، مشهد، اصفهان و کرج هم بیننده داشتیم.

کارشناسانی که برای صحبت از امام زمان(عج) پول می گیرند دشواری های تبیین موضوع مهدویت می تواند به منابع کم، نبود کارشناس مهدویت، سواد پایین، بی حوصلگی ماها و .

برگردد.

ما در استان خوزستان کارشناس مهدویت کم داریم.

خوزستانی که آسیب پذیر است از کمبود کارشناس مهدویت رنج می برد.

ما کارشناسانی داریم که در ازای حضور خود در برنامه انتظار دارند پول دریافت کنند! برخی از آنها ده دقیقه هم برای برنامه وقت نمی گذارند.

آیا تبلیغ مهدویت وظیفه این مبلغان نیست؟ حتی خواهش کردم برای من کلاس برگزار کنند، من توجیه شوم تا بتوانم مخاطبم را توجیه کنم.

این کار را هم نکردند و من مجبور می شوم خودم تحقیق کنم، مطالعه کنم، مردم را ببینم، صحبت کنم و آسیب ها را رصد کنم.

مهدویت در شهر، مساجد و حسینیه ها کم رنگ است علاوه بر کمبود کارشناس مهدویت، مردم ما مطالعه خوب ندارند.

کتاب به اندازه ای که باید در دسترس آنها نیست.

من در مناطق مختلف اهواز با مردم مصاحبه انجام داده ام، مردم مناطق بالای شهر اطلاعات مهدویت دارند؛ اما بیشتر مردم شهر من مطالعه مهدویت ندارند.

متأسفانه برنامه مهدویت در شهر برگزار نمی شود.

به خیلی ها التماس کردم سه شنبه های مهدوی برگزار کنید تا آن را بازپخش کنیم و بازخورد مردم را ببینیم.

چرا من به عنوان یک فرد عادی نمی بینم که برنامه فرهنگی مهدوی در سطح شهرم برگزار شود؟ آیا ارگان مهدویت وظیفه ندارد این آموزه ها را به مردم منتقل کند؟ وقتی مهدویت به من آموزش داده نمی شود چگونه نسبت به آن شناخت پیدا کنم؟ در آموزش مهدویت برای تمام اقشار کم کار کرده ایم در مساجد و حسینیه ها این مباحث طرح می شود؛ اما کم رنگ است و آن طور که شایسته این مباحث است توضیح داده نمی شود.

ما در تمام مدارس با نقص در آموزش مهدویت مواجه هستیم و به طور کلی در آموزش مهدویت برای تمام اقشار کم کار کرده ایم.

مردم اگر اعتراض کنند، اعتراض آنها به جا است.

مردم اگر در طی این یکی دو سال اخیر حاضر به مصاحبه نمی شوند یا حرف دلشان را نمی زنند، من حرف آنها را می فهمم.

بی تفاوتی مسئولان نسبت به آسیب های اجتماعی یک معضل است.

در طول این سال ها اگر صدا و سیمای استان به طور صد در صد با من همکاری کرده است، سازمان ها و نهادهای خصوصی و دولتی دیگر تنها ده درصد ما را یاری کرده اند.

وقتی کسی با من همکاری نمی کند، طبیعی است که سطح برنامه من چنین می شود که مردم، شبکه استانی خود را نمی بینند.

کار کیفی نیازمند یک تیم متخصص است؛ اما در ترنم ظهور تهیه کننده، محقق، هماهنگ کننده، مصاحبه کننده، گرافیک و موسیقیِ کار بر عهده یک نفر است.

من باید ده تخصص داشته باشم که یک برنامه تولید کنم.

آیا چنین برنامه ای آن طور که شایسته است خروجی پیدا می کند؟ وقتی بی مهری ها و حمایت نشدن ها را می بینم با خودم فکر می کنم من برای ساختن یک برنامه این همه تنها هستم، امام زمان چه قدر تنهاست؟ معتقدم امام عصر در قلب همه ما هست، فرقی نمی کند چه دینی داشته باشیم.

مهم این است که همه ما یک امید داریم.

برنامه ترنم ظهور به هر طریقی تلاش می کند بتواند قدمی در راه شناخت امام عصر(ع) بردارد.

تنها خواهشی که از مردم استانمان دارم این است که با ما همکاری کنند.

هر چند اشتباه، بیایند و حرف بزنند تا بفهمیم در کجا دچار آسیب شده ایم.

با تمام کم و کاستی هایی که می دانم این برنامه دارد تلاش می کنم ترنم ظهور پابرجا بماند، خواهشم از مردم این است که کمک کنند این برنامه به نحو احسن برگزار شود.

از مسئولان و مدیران نهادهای مربوطه هم انتظار کمک دارم؛ مهدویت موضوعی نیست که متعلق به یک قشر یا نهاد خاصی باشد.

چه اشکال دارد مبلغان و ائمه جماعات در کنار بیاناتی که در نماز دارند، روزی دو خط درباره امام عصر(ع) حرف بزنند؟ جامعه عادل ساختنی است خواهشم از کارشناسان دینی این است که برنامه ما را ببینند، نقد کنند.

این نقدها برای ما پله پیشرفت و ترقی است.

ما همه به جامعه ای فکر می کنیم که پر از خوبی و عدالت باشد و این امر جز با تلاش خود ما محقق نمی شود.

جامعه مهدوی، فضای آماده ای نیست که ما برویم آنجا زندگی کنیم، این جامعه را ما باید بسازیم و برای این ساختن نیاز به مطالعه و آموزش داریم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: برنامه - استان - مهدویت - مهدوی - خوزستان - مردم - جامعه - اقتصادی - مشکلات - گزارش - اولین - تلویزیون - دهان - جوان - شروع - محیط کار - خبرنگار - اجتماعی - انتخاب - هنرمند - انگیزه - متفاوت - زیبایی - اخبار - همراه - تاریخ - بانوی - شرایط - رسانه - نشان

آخرین اخبار سرویس:
هیئت اسلامی- مسیحی حمایت از قدس: موضع استرالیا درخصوص قدس غربی نقض مقررات بین المللی است

دادستان کل کشور: موج سواری رسانه های معاند بر مشکلات صنوف کامیون داران/ در هیچ بخشی اجازه اخلال در امر حمل و نقل داده نشود

نباید در وضعیت زندگی مردم مشکل ایجاد شود/ صنوف کامیون داران مطالبات به حقی داشتند

دولت و مجلس بودجه شرکت های دولتی را با دقت بیشتر تنظیم کنند

اساتید برجسته قرآنی در کل کشور حضور پیدا کنند

رونمایی از 12 عنوان کتاب در زمینه اندیشه های دفاعی امام خامنه ای

فرمانده نیروی زمینی سپاه در گذشت سردار منصوری را تسلیت گفت

کتابخانه ملی را از هیچ به درجه افتخار رساندم

سند ملی ساختمان سازی دادگستری ها تدوین می شود

واکاوی موضوع حذف اعدام در مبارزه با مواد مخدر در کمیسیون حقوقی مجلس

ملت ها بدون زنان انسان ساز شکست می خورند/ اسلام کرامت واقعی زنان را آشکار کرد

استخدام مدیر دفتر در شرکت بین المللی ماکسیم

ترکیه بیش از 100 اف-35 از امریکا میخرید

چهارمین اجلاس وب فارسی برگزار شد

حوادث هولناک حین سوخت گیری هواپیماهای نظامی در آسمان + فیلم

داماد بنی صدر: ذلیل تر از رضا پهلوی ندیدم

یقه سفیدها این دفعه نمی توانند از مجازات فرار کنند/ رانت و فساد نتیجه تصمیمات نادرست

توصیه کدخدایی به دولت و مجلس درباره بودجه 98

امکان استعلام ممنوع الخروجی از طریق مراجعه افراد به پلیس مهاجرت

آزادی 120 هزار زندانی توسط ستاد دیه کشور

قرآن زعفرانی رونمایی شد

محکومیت های «اسفندیار رحیم مشایی» تأیید شد

دولت و مجلس با دقت بیشتری بودجه شرکت های دولتی و بانک ها را تنظیم کنند

سردار نقدی: گرانی ها نتیجه بی توجهی به ارزش های انقلاب است/ ایران امروز مستقل ترین کشور دنیاست

امام جمعه هندیجان معارفه شد

سیاست های پژوهشی در کشور دچار خلل است

مسائل مادی مرا برای دفاع از حرم به سوریه نکشاند

واکاوی موضوع حذف اعدام در مبارزه با مواد مخدر در کمیسیون حقوقی مجلس

عمل جراحی مغز در مراسم نوحه خوانی

فلاحت پیشه: باید با پاکستان به یک سامان امنیتی درخصوص مرزها برسیم/مرزبانان ایرانی حافظ دو مرز هستند

سلفی نیکی نصیریان و حسام منظور در پشت صحنه سریال بانوی عمارت

استخدام فارغ التحصیلان کادر امور مالی در تهران

وزیر دفاع خطاب به آمریکا و کشورهای غربی: همه برای دفاع از خودشان باید تجهیز شوند

اولین تصویر از مجید مظفری و حسین یاری در سریال نهنگ آبی

استخدام برنامه نویس در پژوهشگران بین المللی آگاه

از سال 1369 تاکنون صورت گرفته است آزادی 120 هزار زندانی توسط ستاد دیه کشور

چهارمین سالانه هنر های شهری تهران برگزار می شود

واکاوی موضوع حذف اعدام در مبارزه با مواد مخدر در کمیسیون حقوقی مجلس

میرزاده: بررسی استیضاح وزیر علوم در جلسه امروز کمیسیون آموزش

کنسرت گروه «رستاک» در برج میلاد برگزار می شود

HUAWEI Mate 20 Pro چگونه سفر شما را دلچسب تر می کند؟

حضرت آیت الله نوری همدانی: وجدان عمومی جهان در برابر زن فروشی صهیونیست ها سکوت را بشکند

تشریح بررسی جزییات تخلف مذاکره با تلگرام از زبان یک نماینده

بهبود وضعیت اقتصادی در گرو استمرار پژوهش های کاربردی است

دانلود آهنگ جدید رضا غفاری بنام فقط به خاطر تو

دانلود موزیک ویدیو جدید مجتبی شاه علی بنام خواستنی

پژوهش در حوزه نباید با نگاه سکولاریستی انجام شود

برخی پژوهش‎های حوزه علمیه خواهران مایه افتخار است

منطقه22 از لحاظ زیست محیطی و شهرسازی حساس و آینده ساز برای تهران

نامه پاسدار شهید قلن بُر

«کامبیز مهدی زاده»؛ داماد 33 ساله حسن روحانی که معاون وزیر شد

چگونه ایمیل های پاک شده جیمیل را بازگردانی کنیم؟

دژپسند: مردم از گران فروشی محصولات و کالاها ناراضی هستند

سایپا و ایران خودرو اعضای هیأت مدیره شرکت های اقماری شان را منتشر می کنند

جلسه رسیدگی به استیضاح وزیر علوم برگزار شد/ ارائه جمع بندی نهایی به هیات رییسه

جلسه کمیسیون انرژی جهت بررسی وضعیت برق در تابستان آینده

تغییر رویه آمریکا موجب پیشبرد مذاکرات ایران شد/ ایالات متحده است که تصمیم گرفته شانه خالی کند

بازشماری آرای انتحابات مجلس نمایندگان کابل به پایان رسید

دولت و مجلس بودجه شرکت های دولتی را با دقت بیشتر تنظیم کنند

آموزش مستمر هزینه مأموریت های ناجا را کاهش می دهد

حکم قطعی مشایی صادر شد

منافع ملی ایران و افغانستان قربانی جریان سازی های سیاسی نشود

ضعف در پژوهش قرآنی، بهره‎گیری ما از کلام وحی را محدود کرده است

تشریح بررسی جزییات تخلف مذاکره با تلگرام

همسر مهندس بازرگان درگذشت

قول توانیر برای جبران 9 هزار مگاوات کمبود برق

خروج علم از انحصار غرب نشان از پایان تسلط آن ها بر بشریت است

آمادگی فرشته های گرجستانی برای جنگ در افغانستان

هدیه بابانوئل به مکرون + فیلم

نیروی انسانی «جوان» و «باتجربه» پاسخگوی نیازهای مدیریتی است

کدخدایی: دولت و مجلس بودجه شرکت های دولتی را با دقت بیشتر تنظیم کنند

بهبود وضعیت اقتصادی در گرو استمرار پژوهش های کاربردی است

واکنش جالب فضای مجازی به سخنرانی ربع پهلوی

یقه سفیدها این دفعه نمی توانند از مجازات فرار کنند/ سیاست ارزی دولت فسادزا بوده

استفاده از ظرفیت های موجود سازمان شهرداری و بهره گیری از توان مدیران جوان

تجهیز تمامی راه های شریانی کشور به دوربین های جدید ثبت تخلفات

کلیات طرح تحقیق و تفحص از معادن کشور تصویب شد

افزایش چشمگیر مراکز سلامت استان به برکت انقلاب اسلامی

دانلود آهنگ جدید سعید علیزاده بنام کابوس تازه

تکریم 250 حافظ قرآن در «طائف» عربستان

توضیحات روابط عمومی سپاه درباره درگذشت سردار منصوری

محکومیت های مشایی تأیید شد

قدیمی ترین عکس از خیابان پاسداران تهران

اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش +عکس

فرمانده مرزبانی ناجا: کولبر در حمایت مرزبانی است

استخدام انباردار (کارگر انبار) در یک شرکت معتبر بازرگانی/تهران

سردار نقدی: گرانی ها نتیجه بی توجهی به ارزش های انقلاب است

کاهش 4 درصدی اعتبارات فرهنگی در لایحه بودجه 98

بار کامیون بر روی نیسان! + فیلم

تحریم ها هیچ گاه کارآمد نبوده اند و سیاستی را تغییر نخواهند داد

پیش بینی فضای سایبری تا سال 2025 چگونه خواهد بود؟

صنف عکاسان مشهد به پلیس + 10 اعتراض دارند

مناظره با موضوع برجام و CFT در دانشگاه امام (ره) برگزار شد

تایید محکومیت های صادره در مورد رحیم مشایی

آژانس کمک های فنی آلمان با مدیریت بحران تهران همکاری می کند

مناظره با موضوع برجام و CFT در دانشگاه امام (ره) برگزار شد

گریفیتس: برای تضمین اجرای فوری توافق الحدیده تلاش می کنیم

دهقان در گفت وگو با فارس: تقلیل مجازات اعدام در برخی موارد باعث افزایش قاچاق مواد مخدر شده است

دو هزار دوربین جدید کنترل سرعت در جاده ها نصب می شود

نشست کتاب خوان در دانشگاه مهریز برگزار شد

«ترنم ظهور» و زخم های شهرِ من

«ترنم ظهور» و زخم های شهرِ من