مطالب مرتبط:
پایان نامه فروشی و اُفت شأن علمی کشور/8 باید به مسئله خرید پایان نامه فراتر از قانون نگریست
دیوان محاسبات استاندار آذربایجان شرقی را مشمول قانون جدید بازنشستگی نمی داند
هوادار می داند چه کسی به پرسپولیس خیانت کرد/ قانون درباره طلبم از پرسپولیس تصمیم می گیرد
وزیر کشور: رییس مجلس قانون منع بکارگیری بازنشستگان را شامل شهرداران می داند / اگر مجبور شویم در این باره به مجلس استفساریه می دهیم
تاج: هیچ فردی فراتر از قانون نیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 آبان 1397 ساعت 12:112018-11-14ورزشي

مردی که خود را فراتر از قانون می داند


ایرنا- بهانه جویی و چنگ زدن به راهکارهای قانون و فراقانونی در حالی این روزها در بین مدیران فدراسیون فوتبال در جریان است که آنان پیش از این شعار «هیچ کس فراتر از قانون نیست» سر می دادند، - تهران- ایرنا- بهانه جویی و چنگ زدن به راهکارهای قانون و فراقانونی در حالی این روزها در بین مدیران فدراسیون فوتبال در جریان است که آنان پیش از این شعار هیچ کس فراتر از قانون نیست سر می دادند، اما امروز در بزنگاه اجرای قانون رفتار متفاوتی دارند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز چهارشنبه ایرنا، هر چند که در چند ماه گذشته قانون منع به کارگیری بازنشستگان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و شورای نگهبان آن را تایید کرد اما تمکین به این قانون برای برخی از مدیران سخت و آنان با چنگ زدن به بندهای قانونی و فراقانونی سعی دارند چند صباحی بیشتر بر کرسی ریاست تکیه زده و دل کندن از میز مدیریت امری سخت و غیر قابل باور برای آنان به شمار می رود.

یکی از این مدیران مهدی تاج رییس کنونی فدراسیون فوتبال است که شایعاتی در زمینه تلاش های وی برا ابقاء در این سمت به گوش می رسد.

هر چند که او چندی پیش در واکنش به این شایعات با جملات روتین و شعاری اعلام کرد هیچ کس فراتر از قانون نیست ، اما تناقض رفتار در برابر شعار زمانی عیان شد که در چند ماه گذشته، خبرهایی از تلاش این مدیر برای عبور از قانون از راه های قانونی و فراقانونی به گوش می رسید؛ شایعاتی که در روزهای منتهی به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان رنگ واقعیت به خود گرفت و در پایان روز گذشته (سه شنبه) کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای دولت ایران را از دخالت در امور فوتبال نهی کرد.

تاج که هیچگاه خود را فراتر از قانون نمی داند در چند ماه گذشته بنا بر شنیده ها تلاش های بی شماری برای دور زدن قانون با ابزارهای فرا قانونی داشته است، ابزاهایی که یک روز حضور در جبهه و جنگ را بهانه ای برای ماندن در میز ریاست کرد و روز دیگر خبر از افزایش درصد جانبازی رییس اصفهانی فدراسیون فوتبال به گوش می رسید.

هر چند که مایه گذاشتن تاج از دوران ایثارگری واکنش های منفی برای او به دنبال داشت و برخی این اقدام رییس فدراسیون فوتبال در جهت استفاده از سهمیه ایثارگری را نپسندیدند اما زمانی تیر رییس فدراسیون فوتبال ایران در این مسیر به سنگ خورد که روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد؛ جانبازی تاج بیش از 50 درصد نیست .

هر چند که برخی با دیدن این اطلاعیه، کار تاج را در فدراسیون فوتبال پایان یافته تلقی می کردند اما رییس کنونی قصد دل کندن نداشت و با دستاویز قرار دادن اساسنامه فدراسیون فوتبال بهانه ای جدید برای ماندن در این پست پیدا کرد.

اما این حربه زمانی ناکارآمد شد که بنا به گفته بسیاری از منتقدان، اساسنامه جدید فدراسیون تاکنون توسط هیات دولت و فیفا تصویب نشده است؛ واقعیتی که در مناظره تلویزیونی علی کریمی و محمد رضا ساکت نیز به آن اشاره شد.

اما تاج فارغ از تمام منافع ملی اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، همچنان خود را در جایگاه فراقانون قرار داد و به دنبال حفظ منافع شخصی در برابر منافع ملی بود و برای رسیدن به این کار موضوع تعلیق فوتبال ایران را پیش کشید؛ تعلیقی که مسوولان فدراسیون فوتبال اجرایی شدن آن را از سوی نهادهای بین المللی فوتبال در گرو ماندن یا رفتن مرد اصفهانی فدراسیون فوتبال می دانند.

رییس فدراسیون که شعار قانون فراتر از فرد را در مصاحبه های خود سرلوحه قرار می داد در روزهای منتهی به اجرای قانون به جرگه آن دسته از مدیران ایرانی پیوست که برای ماندن در پست خود گرو کشی را نیز به عنوان یک حربه در دستور کار قرار می دهند.

وی به جای آنکه در عمل به شعار خود به قانون گردن نهاده و داوطلبانه از سمت خود کناره گیری کند با کش دار کردن موضوع ماندن یا رفتن از فدراسیون، پای نهادهای بین المللی ورزش از جمله فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) را به یک قانون ملی و مورد تایید نظام باز کرد.

نهادهایی که سعی دارند با دستمایه قرار دادن اصل دخالت دولت در ورزش فوتبال، ایران را به سمت و سوی تعلیق هدایت کنند و این امر را می شود در بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا ب مقامات دولت ایران به خوبی ملاحظه کرد.

هر چند که برخی تصور می کنند با این بیانیه مدیران فدراسیون فوتبال در حاشیه امن قرار گرفته اند اما تاج و همکارانش پس از این نامه به جای احساس رسیدن به ساحل آرامش تداوم مدیریت، باید برای احترام به قانون ملی به رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا یادآور شوند که قانون منع به کارگیری بازنشستگان تنها به فدراسیون فوتبال ایران منتهی نمی شود بلکه یک قانون ملی برای تمام سازمان و نهادهای موجود در ایران می باشد.

همچنین این قانون تنها سن مدیریتی را در ایران مورد توجه قرار داده است و هیچ دخالتی در برگزاری مجمع فدراسیون یا انتخاب رییس آن ندارد.

دست اندرکاران فدراسیون فوتبال که هم اکنون به نماد دهن کجی به قانون در ورزش تبدیل شده اند باید بپذیرند قوه مقننه کشور بر اساس اصل تفکیک قوا و با اختیار ذاتی خود در امر قانونگذاری، یک قانون برای تمام دستگاه های کشور تصویب کرده است و فقط یک گروه یا شخص خاص مخاطب این قانون نیست که معنای نقض مواد 14 و 19 اساسنامه 2018 فیفا تلقی شود.

آنان در جهت مصالح و عملی کردن برخی از شعارهای پیشین خود، باید در پاسخ به نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا صراحتا اعلام کنند با اجرای این قانون، مجمع عمومی هر فدراسیون ورزشی کماکان بر اساس اساسنامه خود و الزامات مذکور در ماده 19 اساسنامه فیفا اقدام به برگزاری مجمع عمومی و انتخابات دموکراتیک و نهایتا انتخاب رییس و اعضاء هیئت رییسه فدراسیون مربوطه خواهد کرد.

حال مهدی تاج که چندی پیش قانون را فراتر از شخص می دانست نه تنها نباید از قانون مصوب مجلس و سایر نهادهای نظارتی سرپیچی کند و به صورت غیر مستقیم برای ماندن در کرسی ریاست به دنبال طرح تعلیق فوتبال ایران باشد بلکه او باید بدون فوت وقت و هرگونه درنگ، منافع و مصالح ملی را بر اغراض و تمایلات شخصی ترجیح داده و در اسرع وقت به نامه دبیرکل محترم فیفا پاسخ داده و شائبه و شبهه نادرست دخالت دولت جمهوری اسلامی ایران در مدیریت فدراسیون فوتبال ایران را مردود اعلام کند تا این مسئله بناحق آثار و تبعات ناخوشایندی را برای فوتبال جمهوری اسلامی ایران در پی نداشته باشد.

بله آقای تاج و ساکت که از مدیران باتجربه ایران در حوزه های مختلف به شمار می روند امروز در یک بزنگاه و آزمون مهمی قرار گرفته اند که در صورت تمکین به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، نام و خاطره ای خوش از قانونمداری و تمکین به حکم قانون از خود بجای خواهند گذاشت.

اما اگر بخواهند با چنگ زدن به راهکارهای فراقانونی و بین المللی از یک قانون ملی عبور کنند، به نمادی برای قانون گریزی در ورزش تبدیل خواهند شد؛ نمادی که نه تنها مانعی بر سر راه مدیریت جوانان است بلکه موجب خواهد شد تا فدراسیون هایی که داوطلبانه در راستای اجرای قانون مجلس شورای اسلامی استعفا داده اند به مدعی جدید برای بازگشت به صندلی ریاست تبدیل شوند.


کلید واژه ها: فدراسیون فوتبال - قانون - فدراسیون - فوتبال - رییس فدراسیون فوتبال - رییس فدراسیون - مدیر - مدیران - کنفدراسیون فوتبال آسیا - فدراسیون فوتبال ایران - بازنشستگان - شایعات - کنفدراسیون فوتبال - مجلس شورای اسلامی - فوتبال ایران - شورای نگهبان - روابط عمومی - فوتبال آسیا - شورای - رفتار - ایران - واکنش - کنفدراسیون - بنیاد شهید - ایثارگران - چهارشنبه - درصد - نامه - مهدی تاج - اصفهانی

آخرین اخبار سرویس:
قوچان نژاد: باید کشته می شدیم تا واکنش نشان دهند؟

ترس عجیب شاگردان شفر ؛ غوغای ستاره رقیب آسیایی استقلال در جام ملت ها

گلباران حریف کم نام و نشان توسط پاریسی ها

ماجرای دیدار خواننده لس آنجلسی با تاج چه بود؟ + تصاویر

واکنش کاپیتان پرسپولیس به حاشیه ها علیه این تیم (اینستاپست)

کنایه بازیکن پرسپولیس به بازیکنان استقلال

خبر فوق العاده برای استقلالی ها از شاه مهره شفر ؛ بهترین بازیکن استقلال از راه رسید!

قوچان نژاد: باید کشته می شدیم تا واکنش نشان دهند؟

پیروزی توپچی ها در دربی لندن

حاشیه سازی ناجوانمردانه دشمنان پرسپولیس ؛ دروغ ها را باور نکنید !

افشاگری عجیب بازیکنان استقلال ؛ کی روش سورپرایز بزرگ اردوی استقلال!

از بالا دستور رسیده حساب کی روش را برسید؟!

ستاره تیم ملی قطر، عراقی است! +عکس

عکس ؛ واکنش سیدجلال به تصمیم جنجالی برانکو!

عکس ؛ واکنش حمید فرخ نژاد به صحبت های جنجالی کی روش

حاشیه های منتشر نشده دیدار ایران و عراق ؛ از عصبانیت پدر آزمون تا نقش عجیب مترجم کی روش در تیم ملی

رؤیا دیوکان : اهل کتک کاری نیستیم!

ستاره ملی پوش در راه استقلال ؛ عزم جزم استقلال برای جذب شاه ماهی

واکنش سرپرست استقلال به مصدومیت مهاجم آبی پوشان

با دو پدیده نوظهور شفر آشنا شوید ؛ شفر برای استقلال دو ستاره جدید رو کرد

آغاز ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از امروز

کنایه سنگین ستاره برانکو به استقلالی ها پس از اعتراض اینستاگرامی!

تصاویر/ مسابقات ماراتن آقایان و بانوان در جزیره هرمز

جزییات ششمین المپیاد ورزشی محلات یزد

مهاجرانی: درباره صحبت های کی روش صحبت نکنیم

ستاره ایرانی در میان 10 بازیکن برتر جام ملت ها

واکنش کاویانپور به خبر دستگیری اش

پرسپولیس ا مسال هم قهرمانی را تکرار می کند

رئال مادرید از چلسی برای جذب ازار تخفیف می خواهد

بیانیه کی روش: حرف در دهان من گذاشتند!

به دختران فوتبالیست بیشتر بها دهید

واکنش کاویانپور به خبر دستگیری اش

به دختران فوتبالیست بیشتر بها دهید

جزییات برگزاری و مبلغ جایزه مسابقات دوی نیمه ماراتن بانوان

تصاویر/ زنان عربستانی تماشاگر سوپرکاپ ایتالیا

مهاجرانی: عمان گرسنه موفقیت است/ باید به تیم ملی آرامش بدهیم

جدایی 5 بازیکن ازملوان، احتمال بازگشت گلزن کهنه کار

استقلالی ها فردا به مصاف تیمی از برزیل می روند

جنگ شفر و مغز متفکر مورینیو در آسیا

بازگشت تیم ملی به سیستم جام جهانی

ورزشت کاران| ول کنم به مصاحبه هات اتصالی کرده

تاکتیک ایران برای عبور از عمان بد قِلق چیست؟!

کشورهای عربی حامی عمان برای حذف ایران

طرحی جالب به بهانه پیروزی آرسنال در دربی لندن

ارنستو والورده: مسی هم در سیستم چرخشی استراحت خواهد کرد

برتری والنسیا در خانه سلتاویگو

پپ گواردیولا: تا این مقطع از فصل حسرت چیزی را نخورده ایم

تداوم سریال ناکامی های اینتر مقابل گربه سیاه/ استارت بد شاگردان اسپالتی در نیم فصل

فوتبال جهان|شکست سنگین شاگردان آنری در خانه

کارتون| قربانی حملات به کی روش

از فحاشی تا تهدید به کناره گیری تیم ها چاشنی لیگ برتر والیبال!

سیستم پرسپولیس تغییر می کند؟

از فحاشی تا تهدید به کناره گیری تیم ها چاشنی لیگ برتر والیبال!

انتقاد مشترک دایی و کی روش از پرسپولیس

همشهری ورزشی| فرصتی برای صلح

امری: باید همیشه با همین ذهنیت بازی کنیم

پورعلی گنجی: به مردم یک قول می دهم؛ جان مان را در زمین می دهیم

ایران وررزشی| با هم نجنگیم، با هم بجنگیم

فرهیختگان ورزشی| سردار گل بزند انگار من زدم

موافقت مارسیال با پیشنهاد تمدیدقرارداد منچستریونایتد

ابرار ورزشی| آزمون: هواداران چرا انتظار قهرمانی دارند؟

اوجاقی: قلی پور نماینده ووشو در MMA است/ سیفی تا آخر سال به مسابقات نمی رسد

مهم ترین اخبار 8 ساعت گذشته؛ از پرونده فساد مالی خیابانی تا عزم استقلال برای جذب بمب نقل وانتقالات

نگاهی به جراید ورزشی/ فرصتی برای صلح

اینتر 0 - 0 ساسولو؛ تساوی ناامیدکننده نراتزوری در خانه +ویدئو

سیامک نعمتی: مارکو پدرمان را درآورد

اوجاقی: قلی پور نماینده ووشو در MMA است/ سیفی تا آخر سال به مسابقات نمی رسد

اینتر 0 - 0 ساسولو؛ تساوی ناامیدکننده نراتزوری در خانه

سولاری: خوشحالم که این بازی شش امتیازی را بردیم

عمانِ دردسرساز، کاملا هماهنگ

تداوم سریال ناکامی های اینتر مقابل گربه سیاه

حسین ثوری در گفت وگو با فارس: صالحی امیری قول مساعد به ما داد/ مربیان جوان را به بوکس ایران تزریق می کنیم

نماینده خوزستان حریفان خود را در پلی آف لیگ برترفوتسال شناخت

مسی در حرم امام رضا (ع) + عکس

سردار آزمون: هرکس ادعا کند، ترسو است

تساوی خانگی اینتر با گربه سیاه!

حادثه تلخ برای ستاره استقلال در ترکیه

برانکو: خوشحال ترین آدم زمینم چون ذره ای تنفر در وجودم نیست

تغییر سیستم پرسپولیس در نیم فصل دوم

حسادت به مهره های برانکو!

نعمتی: بازیکنان پرسپولیس هم طلب دارند، ولی سر و صدا نمی کنند

خودزنی به سبک رامین؛ مهر تایید رضاییان بر تصمیم جنجالیِ برانکو + عکس

توقف خانگی اینتر در شب پیروزی رم

تثبیت صدرنشینی دورتموند در بوندس لیگا

ویدیو| خلاصه بازی سلتاویگو 1-2 والنسیا

توضیحات فتحی درباره مصدومیت بازیکن استقلال

ویدیو| خلاصه بازی اینتر 0-0 ساسولو

خبرورزشی

همشهری

پیروزی

ایران ورزشی

روایت سردار مشایخی از فراز و فرودهای 40 ساله ی ورزش ایران

پشت پرده حضور قوچان نژاد در ترکیه

نماینده خوزستان حریفان خود را در پلی آف لیگ برترفوتسال شناخت

جام ملت های آسیا 2019 - امارات فیلم/ آشنایی با تیم عمان ؛ آخرین بازی با تیم ملی و عملکردش در جام ملت ها

آذربایجان، مصر و چین با ترکیب کامل در جام تختی حاضر می شوند

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال جوانان کشور برگزار شد

فوروارد هدف پرسپولیس چه کسی خواهد شد؟

اولین قربانی حضور ستاره اروپایی در پرسپولیس

تثبیت صدرنشینی دورتموند در بوندس لیگا

مردی که خود را فراتر از قانون می داند

مردی که خود را فراتر از قانون می داند