مطالب مرتبط:
تشریح برنامه های معاونت بانوان مجمع تقریب در سی و دومین اجلاس وحدت/ نمایشگاه «مقاومت و فلسطین» در حاشیه اجلاس برگزار می شود
جزییات برنامه های معاونت ایران مجمع تقریب برای سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت/ 70 درصد مهمانان امسال جدید هستند
کنفرانس وحدت گام موثر برای تقویت حوزه های مشترک جهان اسلام است/ تشریح دلایل مخالفت با اجلاس وحدت
نشست عوامل اجرایی سی و دومین کنفرانس بین الملل وحدت اسلامی
نشست خبری «آیت الله اراکی» در خصوص جزییات سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 آبان 1397 ساعت 11:022018-11-14سياسي

تشریح جزییات برنامه های معاونت بین‎ الملل برای سی و دومین اجلاس وحدت/ کنفرانس وحدت تریبون روشنگری درباره «معامله قرن» است


معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب گفت: کنفرانس وحدت اسلامی در شرایط کنونی گام موثری برای تحقق آرمان بلند وحدت میان امت واحده و تکریم قدس شریف است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از جمله اقداماتی است که به صورت سالانه از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می شود و طی آن میهمانان کنفرانس که غالبا شخصیت های فرهیخته، وزرای کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان و متفکران شیعه و اهل سنت داخل و خارج کشور هستند به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص اهمیت وحدت امت اسلامی و راهکارهای دستیابی و تداوم این مهم می پردازند.

بررسی مهمترین مسائل جهان اسلام با محور وحدت مسلمانان از دیگر موضوعات مهم این اجلاس سالانه است که بعضا با انتقاداتی نظیر اختصاص هزینه سنگین برای برپایی این مراسم مواجه می شود؛ البته برخی از کارشناسان نیز بر این عقیده اند که در شرایط کنونی که عقاید دینی و اسلامی با هجمه های مختلفی مواجه است و رسانه های مختلف با تولید برنامه های متنوع سعی در ترویج اندیشه های تکفیری دارند و از هیچ کوششی برای القای تفکرات افراطی به نام دین اسلام فروگذار نیستند.

بنابراین ضرورت برگزاری این کنفرانس ها دو چندان می شود چرا که اجماع مسلمان با تفکرات مختلف در خصوص مبانی مشترک نمایش منسجمی از وحدت امت اسلام را به رخ معاندان می کشند و به همین ترتیب بخش اعظمی از این توطئه ها خنثی می شود.

در همین راستا کارشناسان مختلف به بررسی اهمیت و جایگاه برپایی کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که از سابقه زیادی نیز برخوردار است پرداخته اند.

مشروح گفت وگوی تفصیلی با حسین شیخ الاسلام در ادامه می آید: حسین شیخ الاسلام معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب در گفت وگوی تفصیلی با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، گفت: وحدت یکی از دستورات دینی و از اهداف بزرگ مذهبی جمهوری اسلامی همواره نشان داده است که بر امر وحدت پایبند است و برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نیز یکی از اقدامات ما در این عرصه است که همزمان با میلاد حضرت محمد(ص) که به نظر شیعیان و اهل تسنن دو استناد برای آن وجود دارد و به همین دلیل هفته وحدت نام گرفته است برگزار می شود.

ماست، امام راحل همواره در بیاناتشان بر امر وحدت تاکید داشتند و این مساله پس از انقلاب شدت بیشتری یافت.

شیخ الاسلام ادامه داد: انقلاب اسلامی اهداف بین المللی بزرگی داشت که یکی از آنها ترویج آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) بود لذا دستیابی به این آرمان بزرگ می طلبید که که با یک زبان مشترک با کل مسلمانان جهان صحبت کنیم.

وی افزود: مساله فلسطین و اشغال بیت المقدس از جمله مباحثی است که از نظر سیاسی نیازمند وحدت امت اسلام است لذا اگر کشورهای اسلامی حتی اگر در برخی از موارد دچار اختلاف هستند لااقل در این خصوص بر امر وحدت پایبند باشند، شرایط بهتر خواهد بود.

معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب تاکید کرد: البته باید به این نکته تاکید کنم که جمهوری اسلامی به مساله وحدت به صورت اصولی و مبنایی اعتقاد دارد و آن را محدود به مسائل سیاسی نکرده و نمی کند.

*جمهوری اسلامی همواره نشان داده که بر امر وحدت پایبند است شیخ الاسلام با اشاره به اینکه مبارزه با ظلم و استکبار و برپایی عدالت مستلزم تحقق وحدت بین امت اسلام است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی همواره نشان داده که بر امر وحدت پایبند است و برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نیز یکی از اقدامات ما در این عرصه است که همزمان با میلاد حضرت محمد(ص) که به نظر شیعیان و اهل تسنن دو استناد برای آن وجود دارد و به همین دلیل هفته وحدت نام گرفته است برگزار می شود.

معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب با اشاره به محوریت قدس در کنفرانس سی و دوم گفت: شرایط کنونی جهان اسلام باعث شد که مساله محوری اجلاس سی و دوم به مساله آزادی قدس شریف ورود و آن را به عنوان محور وحدت امت اسلام معرفی کند تا به همگان نشان دهد که قدس جایگاه ویژه ای در تفکرات اسلامی دارد.

وی گفت: بیت المقدس همان مکان مقدسی است که رسول الله از آنجا به معراج رفته است و قرآن نیز در آیات مختلف به جایگاه ویژه قدس تصریح کرده و فرموده است نه تنها آن مسجد بلکه اطراف آن نیز مبارک است.

شیخ الاسلام در ادامه افزود: این سرزمین مقدس و قبله اول مسلمانان جهان، سمبل واقعی و عینی ظلم، اشغالگری و وقوع فجایع مختلف است لذا بر همه انسان های آزاده به ویژه مسلمانان واجب است که به مقابله با این حجم از ظلم و قلدرمابی برخیزند.

این کارشناس حوزه بین الملل در تشریح شرایط خاص کنونی جهان اسلام به توفیقات جبهه مقاومت اشاره و اظهار کرد: از سوی دیگر با تهاجم گسترده جریان استکباری ـ صهیونیستی مواجه هستیم که در تلاش است با شکستن ایستادگی مسلمانان، توازن قوا را به نفع مستکبران رقم زده و توطئه بزرگ جدایی فلسطین و قدس شریف از جهان اسلام را محقق کند.

*هیمنه اسیراییل شکسته است وی در ادامه افزود: زمانی اسراییل بسیار قدرتمند و قادر به اشغال بیروت بود ولی در حال حاضر هیمنه این رژیم شکسته است و آنها مجبور به خروج از غزه، لبنان و بیروت و همچنین دیوارکشی به دور خودشان هستند مساله ای که مکررا توسط جمهوری اسلامی محکوم شده است اما این اقدام نشان دهنده این واقعیت است که رژیم صهیونیستی از نظر راهبردی ما می توانیم از این تریبون افکار عمومی جهان به ویژه اروپایی هایی که پس از سال 60 به تحریم کالاهای اسراییلی پرداخته اند را متوجه توطئه معامله قرن کنیم تا همگی به مقابله با این رژیم کودک کش و احقاق حقوق ملت فلسطین بپردازند در موضع ضعف قرار دارد و از همین رو در حال عقب نشینی مرحله به مرحله است.

شیخ الاسلام تصریح کرد: از سوی دیگر ما با طرح آمریکایی معامله قرن که نوعی یهودی سازی قدس است مواجهیم؛ طرحی که من نامش را خیانت و توطئه قرن گذاشته ام، بنابراین ما می توانیم از این تریبون افکار عمومی جهان به ویژه اروپایی هایی که پس از سال 60 به تحریم کالاهای اسراییلی پرداخته اند را متوجه این توطئه کنیم تا همگی به مقابله با این رژیم کودک کش و احقاق حقوق ملت فلسطین بپردازند.

*کنفرانس وحدت می تواند گام بلندی برای تحقق آرمان وحدت میان امت واحده بردارد معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب با تاکید بر این مطلب که عقاید تکفیری در حال شکستن است و همگان بر باطل بودن آن اقرار دارند، تصریح کرد: درگیری جمهوری اسلامی با استکبار جهانی امری واقعی و ملی است و ما مصادیق آن را در مناسبت های ملی دیده ایم بنابراین می توان امیدوار بود که کنفرانس وحدت اسلامی بتواند در شرایط کنونی گام موثری را برای تحقق آرمان بلند وحدت میان امت واحده بردارد چراکه دولت جمهوری اسلامی ایران در موقعیت های مختلف نشان داده که با تجزیه کشورهای اسلامی مخالف است.

وی با اشاره به راهپیمایی اربعین گفت: امیدوارم همانگونه که در آن مقطع موفق به تجلی وحدت بین شیعه و سنی شدیم و با مشارکت یکدیگر چنین کار عظیمی را سر و سامان دادیم در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نیز بتوانیم اقدامات شایانی را برای احقاق حقوق مسلمانان صورت دهیم.

*تشریح جزییات اقدامات معاونت بین الملل معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب در خصوص اقدامات معاونت بین الملل برای سی و دومین اجلاس بین المللی وحدت، گفت: پس از تصویب این عنوان در شورای عالی، ما اقدام به دعوت از نخبگان جهان اسلام و شخصیت های تقریبی کشورهای غیراسلامی کردیم تا بدین ترتیب شرایط را برای تعامل افراد وحدت محور فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی که جهان اسلام از شرایط خاصی برخوردار است و مطمئنا اقدامات این کنفرانس می تواند در این خصوص نقش آفرین باشد.

*حضور بیش از 500 نفر از نخبگان و فرهیختگان کشورهای مختلف شیخ الاسلام از حضور بیش از 500 نفر از نخبگان و فرهیختگان کشورهای مختلف در کنفرانس وحدت اسلامی خبر داد و گفت: بیش از نیمی از مدعوین سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت از میهمانان جدید و از افراد موثر و کارآمد در این عرصه هستند.

معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب در پایان ابا اشاره به حضور میهمانان ویژه در کنفرانس وحدت گفت: جمهوری اسلامی میزبان چهره های ویژه از کشورهای غنا، پاکستان، اردن، بلغارستان، موریتانی، الجزایر، افغانستان، فلسطین و لبنان خواهد بود و تاکنون بیش از 160 نفر از کشورهای مختلف برای حضور در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده اند.


کلید واژه ها: اسلام - اسلامی - وحدت - کنفرانس - بین المللی - برگزار - حسین شیخ الاسلام - اندیشه - خبرگزاری - معاون - خبرنگار - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - برنامه - مسلمان - مذاهب اسلامی - اجلاس - اهمیت - شرایط - کشور - بزرگ - جهان - مسلمانان - اهل سنت - تکفیری - افراطی - شیعیان - جمهوری - جهانی - آرمان

آخرین اخبار سرویس:
علی مطهری: خواب مجلس سنا را برای مجمع تشخیص دیده اند/ مجمع حق دخل و تصرفی در مصوبه مجلس را ندارد

سفر وزیر فرهنگ و ارشاد به تعویق افتاد

فیلم | روش تشخیص روغن زیتون اصل و ارگانیک از روغن زیتون تقلبی

عبور نقدینگی از تولید ناخالص داخلی

یک تماشاخانه خصوصی اعلام موجودیت کرد

معاون پارلمانی رییس جمهور: نمایندگان برای حضور در دستگاه های اجرایی باید از قبل اطلاع دهند

حقوق نیروهای شرکتی نصف کارمندان رسمی دولت

فداکاری و ایثار از اهداف پویش «خون قهرمان» است

لایحه قانون تجارت بیش از 10 سال در مجلس معطل مانده است

بودجه ریزی در شرایط ویژه

ماجرای خوانندگی بهروز وثوق در یک گروه موسیقی

مدیرعامل بیمه میهن به تایید بیمه مرکزی رسید

کشف های اعجاب انگیز 2018

اهدای جایزه ملی یادگیری الکترونیکی به بیمه کوثر

مجوز مدرسه حادثه دیده در زاهدان تعلیق شد

بازداشت سومین کانادایی در چین

مغز کوچکِ بزرگ

جدیدترین پیشنهاد علی مطهری در خصوص قیمت بنزین+صوت

واگذاری حذف یارانه 3 دهک بالا به استانداری ها در لایحه بودجه 98

انتقاد شدید آیت الله مکارم از رحیم پور ازغدی و ستاد نماز جمعه

ثقه الاسلام؛ شهید مشروطه

رودولف هل، مخترع چاپگر

صدای مهیب از یک حسینیه شیراز شنیده شد

روحانی در جریان انتصاب دامادش نبوده است

برگزاری بزرگداشت محمدعلی موحد در دانشگاه تهران

واعظی: هزینه های بودجه را به جز میزان پرداخت به کمیته امداد امام خمینی(ره) ، سازمان بهزیستی، بازنشستگان و حقوق بگیران دولت کاهش دادیم

وجود آنتی ویروس های جعلی در بازارهای اندرویدی

آشنا: دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران نمی تواند دوام طولانی داشته باشد چراکه یک جانبه است و تحریم همه کشورهایی که مایل به همکاری با ایران هستند، امکان ناپذیر است

نماینده مردم اهواز در مجلس: امیدوارم به زودی شاهد آزادی کارگران زندانی فولاد اهواز باشیم

محمدرضا عارف: اعزام گروهی از اعضای کمیسیون آموزش به زاهدان

روسیه: بیش از نیمی از قلمرو افغانستان در کنترل دولت نیست

پست بانک ایران با سلاح اندیشه و دانش با تهدیدات پیچیده مقابله می کند

انتخاب ایران در شورای حکام ITU، صدای کشورهای آسیایی را قدرتمند خواهد کرد (+فیلم)

افزایش 620 هزار نفری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد طی چند ماه اخیر

به احترام خانواده برومند کلاه از سر بر می دارم

نطق نماینده پارس آباد درباره واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان

لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در کاهش جرائم

برگزاری کنگره «کودکی، توسعه سیاست گذاری اجتماعی» در دیماه

کشف 3.5 تن مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد

استخدام دفتر مشاور املاک مان

محمد حسین لطیفی گزینه جدید برای اجرای برنامه هفت

استخدام تعدادی زیگزال زن حرفه ای در تهران

شبیخون پلیس به 207 شرور پایتخت

جزییاتی جدید از پرونده بزرگ قاچاق سوخت در بندر عباس

استخدام چند نفر تراکت پخش کن آشنا به منطقه 10 تهران

استخدام چرخکار و وردست اتوکار در تهران

بخشی از امنیت امروز ایران مرهون تلاش های علمی در حوزه تقریب است

استخدام فروشگاه مبلمان اداری ایران

از تولید 240 اثر پژوهشی جدید تا توافق با انتشارات بریل هلند

پرداخت 7 هزار وام به مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی

اجرای تئاتر هنجارشکنانه در دانشگاه بجنورد مایه تأسف و حیرت است

استخدام حسابدار مجرب و باسابقه جهت همکاری درشرکت حسابداری

استخدام تعدادی چرخکار و اتوکار مانتو اسپرت در محدوده اسلامشهر

نیازمند شناخت معیارهای بین المللی پژوهش هستیم

نشست میان ادیانی در مسجد کریکلوود لندن برگزار شد

اعلام آمادگی برای برگزاری دوره های آشنایی با تقریب برای علمای افغانستان

مسئولان لحن ناامیدکننده نسبت به شرایط امروز کشور نداشته باشند

درباره از اپلیکیشن اندرویدی چهله چه می دانید؟

انقلاب اسلامی الگوی نه شرقی و نه غربی حوزه زنان را ارائه داد

استخدام کارواش الماس شهر در زنجان

استخدام گرافیست و IT کار مسلط به فتوشاپ در تهران

تذکر کواکبیان درباره نظارت بر بازار شب یلدا

استخدام چرخکار لی و کتان دوز در محدوده فلاحِ تهران

واکنش وزیر کار به درخواست افزایش مجدد مزد 97؛ آیا می شود کارگران را از بقیه مردم جدا کرد؟

گفت وگو| تعمیم مشاجره اداره گمرک به مسائل قومیتی از سوی نماینده سراوان توجیه پذیر نیست/ این رفتارها به حیثیت مجلس لطمه می زند

نظرات کمیسیون اروپا در بودجه یونان اعمال شد

سامانه حقوق مدیران کشور به کجا رسید/ چرا دولت شفاف سازی نمی کند

بازیکن پیشین منچستریونایتد سرمربی این تیم شد

فوریت طرح مقابله با اهانت به ادیان و اقوام ایرانی با 84 امضاء تصویب شد

فرزند پیشکسوت کشتی در حادثه آتش سوزی زاهدان جان باخت

درخواست سازمان بیمه سلامت برای تخصیص سریع تر بودجه ٥٠٠ میلیون یورویی

استکبار جهانی با صرف میلیاردها دلار حریف جبهه مقاومت نشد/زمستان داغ برای فرانسه رقم خورد

نسرین ستوده پای میز محاکمه می رود

ابطحی: واعظی نمک نشناس است

دژپسند: از نماینده سراوان عذرخواهی نکرده ام

نمایندگان اصفهان استعفای خود را پس گرفتند

حکم مصرف خمس در تعمیر مسجد

وزارت خارجه: ظریف نامزد انتخابات 1400 نمی شود

کمیسیون امنیت ملی قطعنامه ضد حقوق بشری سازمان ملل را محکوم کرد

نبویان: تحریم های بعد از برجام در تاریخ انقلاب بی سابقه است/ شکوری راد: جامعه جهانی نسبت به دانش هسته ای ایران دچار سوءظن شد

نمایندگان طلاب و دانشجویان با حضور در سازمان خصوصی سازی پیگیر مشکلات کارگران شدند

سفرفرمانده ناجا به زنجان

راه اندازی سایت تیراندازی به اهداف پروازی در شهرستان طبس

جانبازان مروجان اصلی فرهنگ ایثار و شهادت هستند

ظریف، وابستگی حزبی و جناحی ندارد

ضرورت بازخوانی تاریخ انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی

سی و هشتمین شماره «خط زندگی» منتشر شد+نسخه کامل

یادواره شهید مفتح، سرداران، امیران و 472 شهید شهرستان رزن برگزار شد

پدر شهیدان «علوی» آسمانی شد

بودجه، تقدیم مجلس می شود

ایثارگران چهلمین سالگرد انقلاب را با شکوه تر از همیشه برگزار کنند

تصویب درخواست یک فوریت طرح مقابله با اهانت به ادیان و اقوام ایرانی

خانه لطفی نجف آباد از آثار به جامانده از دوره قاجار

انتصابات اخیر وزارت کار نقطه منفی در کارنامه شریعتمداری است/ سوال مجلس از وزیر کار در مورد انتصابات

مراسم بزرگداشت استاد مهدی حائری یزدی برگزار می شود

ضرورت تکرار محفوظات قرآنی گذشته با برنامه ریزی مشخص

برگزاری دوره توانمندسازی برای 200 نفر از معلمان قرآن گروه اجتماعی-

رسمی که بلندای یلدا را به کام منتظران شیرین می کند

تحصیل 2800 طلبه بانو و آقا در مدارس علمیه لرستان

رونمایی نخستین سند علم و فناوری کشور در قزوین

تشریح جزییات برنامه های معاونت بین‎ الملل برای سی و دومین اجلاس وحدت/ کنفرانس وحدت تریبون روشنگری درباره «معامله قرن» است

تشریح جزییات برنامه های معاونت بین‎ الملل برای سی و دومین اجلاس وحدت/ کنفرانس وحدت تریبون روشنگری درباره «معامله قرن» است